Poznávacie zájazdy

FRANCÚZSKO
Turistické lahôdky Francúzska - zámky na Loire, Bretónsko, Normandia - poznávací zájazd
CHAMBORD – TOURS – LOCHES – CHENONCEAUX – AMBOISE – VILLANDRY – AZAY-LE-RIDEAU – ANGERS – LE MONT-SAINT-MICHEL – SAINT MALO – MORBIHAN GOLFE – QUIBERON – CARNAC – LOCMARIAQUER – OMAHA BEACH – ROUEN – REMEŚ

Na tomto zájazde do Francúzska sme sa rozhodli spojiť pre vás najväčšie turistické lákadlá severnej časti Francúzska. Uvidíte najvýznamnejšie zámky na Loire, ktoré vás uchvátia svojou monumentálnosťou, nádhernou architektúrou a príjemnými záhradami. Celá oblasť údolia Loiry od Sully-sur-Loire po Chalonnes je pod patronátom UNESCO. Nezabudnuteľné bude Bretónsko a Normandia - divoké pobrežie s útesmi, prírodné parky a rad sakrálnych pamiatok typických pre túto oblasť.

9-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod vo večerných hodinách (odchod z Brna - od 6 osôb).
2. deň: Prejazd Francúzskom. Návšteva klenotov Údolia Loiry (UNESCO), najnádhernejších zámkov vo Francúzsku. Monumentálny zámok CHAMBORD. Údolím Loiry do TOURS - podvečerná prehliadka vinárskeho strediska a centra oblasti, gotická katedrála a i. Nocľah.
3. deň:  Pozdĺž rieky Indre do LOCHES, opevnené mesto s hradom. Nádherný renesančný zámok CHENONCEAUX s malebnými záhradami, zámok "šiestich žien". AMBIOSE - malebné mesto na brehu Loiry s kráľovským zámkom, pôsobil tu Leonardo da Vinci. Nocľah.
4. deň: VILLANDRY - zámok s jedinečnými renesančnými záhradami, ktoré sú najpríťažlivejšie zo všetkých, úžasné ornamenty tvoria nielen kvetiny, ale aj zelenina alebo korenie. AZAY-LE-RIDEAU - majstrovské dielo renesančnej architektúry, pri zámku je aj rozsiahly anglický park. ANGERS - centrum kraja Anjou s monumentálnym opevneným hradom, krásnym starým centrom a katedrálou. Prejazd do oblasti Rennes na nocľah.
5. deň: LE MONT-SAINT-MICHEL (UNESCO) opevnený románsko-gotický kláštor stojí vysoko na žulovom ostrovčeku uprostred morských piesočnín v zátoke známej rozdielom hladiny medzi prílivom a odlivom. SAINT MALO - malebné mestečko, prístav preslávený bojmi korzárov proti Angličanom. Nocľah.
6. deň: Tento deň venujeme nádhernému bretónskemu pobrežiu: vnútrozemský záliv MORBIHAN GOLFE, bývalý ostrov, dnes polostrov QUIBERON. CARNAC - mestečko, ktorého okolie je bohaté na prahistorické pamiatky - obrovské zoskupenia menhirov, Tumulus St. Michel, Veľký menhir v LOCMARIAQUER a iné. Nocľah.
7. deň: Začiatok prehliadky oblasti Normandie: pláž OMAHA BEACH, kde došlo k najtvrdším bojom Spojencov v roku 1944. ROUEN - prístav, ktorý patrí Francúzsku zásluhou Johanky z Arku. Staré mesto má zachované stredoveké uličky, gotické a renesančné domy a paláce, jedna z najslávnejších katedrál Notre Dame. Nocľah.
8. deň: REMEŚ (UNESCO) - prehliadka jedinečnej gotickej katedrály, jednej z najvýznamnejších katedrál vo Francúzsku a vrcholnej gotiky vôbec. Od 12. do 19. storočia tu boli korunovaní francúzski králi. Nočný prejazd.
9. deň:
Príchod do ČR v ranných hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-275-01 / R-FR580-15-1

15.08. - 23.08.2015

396,- EUR

Praha, Brno

Cena zahŕňa: dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, 6x ubytovanie v hoteli - dvojlôžkové izby s príslušenstvom, služby sprievodcu, komplexné cestovné poistenie, poistenie zájazdu voči úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné, fakultatívne služby
Fakultatívny príplatok: 6x raňajky 34.€
Zľava: osoba na 3. lôžku - 19 €

Pamiatky a prírodné parky Provensálska - poznávací zájazd
ORANGE – AVIGNON – LUBÉRON – BONNIEUX – ROUSSILLON – BORIES – GLANUM – BAUX-DE-PROVENCE – TARASCON – ARLES – CAMARGUE – STES-MARIES-DE-LA-MER – AIX-EN-PROVENCE – CASSIS – MARSEILLE

Provensálsko, to sú prírodné parky Lubéron a Camargue, slnko a pestré farby, spomienky na van Gogha, Gauguina a Cézanna, ale aj plameniaky, biele kone a cédrové lesy, kúzlo prístavu Marseille, pápežského Avignonu, rímskeho Arles a hlavne príjemná turistika a kúzelné more.

*8/9-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod z ČR v odpoludňajších hodinách.
2. deň: Antické mesto ORANGE (UNESCO), víťazný oblúk, antické divadlo, pápežský AVIGNON (UNESCO), most St. Bénezet, katedrála, Pápežský palác, provensálske uličky, fakultatívne loďou po Rhône, v júlovom termíne medzinárodný divadelný festival a úžasný zážitok. Ubytovanie.
3. deň:  Prírodný park Lubéron, cédrové lesy, vyhliadky, kamenné mestečko BONNIEUX, ROUSSILLON - červené mesto, prechádzka farebnými bauxitovými skalami, nálezisko maliarskych hliniek, gastronomické prekvapenie, Fontaine-de-Vaucluse (kde snil Petrarca o svojej Laure), najväčší vyvieračka v Európe, továreň s vodným kolesom na ručný papier, levanduľové pole – v júli, ochutnávka vína a miestnych špecialít vo vinárskej oblasti Lacoste (10 €) s možnosťou nákupu, návrat na ubytovanie v neskorých hodinách.
4. deň: Kamenná dedinka BORIES, pohorie Les Alpilles s olivovými hájmi, rímske GLANUM, Goghov kláštor, mesto umeleckých remesiel BAUX-de-PROVENCE s hradom nad Val d´Enfer (Pekelné údolie), individuálna ochutnávka miestnych špecialít a kirru, fakultatívne provensálska večera v Avignone.
5. deň: Van Goghovo ARLES (UNESCO), aréna, rímske a románske pamiatky, kláštor St. Trophime, Goghova nemocnica, cryptoporticus, kaviareň a most z obrazov van Gogha, románsky kláštor Abbay Montmajour z 12. st., rímsky most Pont-du-Gard (UNESCO) a ľahká turistika v kaňone rieky Gardon, kúpanie, pozorovanie orlov, podvečerná pevnosť TARASCON, strážny hrad s príbehom bájnej príšery, večerný ARLES, individuálne možnosť večere.
6. deň:
Prírodný park Camargue (UNESCO) s bielymi koňmi, čiernymi býkmi a plameniakmi, ornitologický park, pútnické mestečko St.-MARIES-de-la-MER, dvojposchodová pútnická katedrála, vyhliadky zo strechy, ochutnávka miestnych piesočných vín a predovšetkým poldenné kúpanie na piesočnatých plážach.
7. deň: CASSIS, Calanques, obľúbené výletné miesto Marseillčanov, Calanques, "stredomorské „fjordy“, kúpanie, turistika po útesoch alebo loďou pozdĺž pobrežia. AIX-en-PROVENCE, katedrála, Cours Mirabeau, Cézannov ateliér a záhrada, bulváry so slávnymi fontánami, možnosť večere.
ia a fjordov.
8. deň:
MARSEILLE, starý prístav, bazilika St-Victor, tržnica, chrám Notre-Dame-de-la-Garde, fakultatívny lodný výlet na ostrov kniežaťa Monte Christa IF alebo na Frioulské ostrovy s kúpaním, fakultatívne večera v rybej reštaurácii, neskoro večer odchod do ČR.
9. deň: Návrat do ČR v odpoludňajších hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-281-01*

03.05. - 10.05.2015

402,- EUR

Praha, Brno (od 4 osôb)

M-281-02 / R-FR940-15-2

04.07. - 12.07.2015

441,- EUR

Praha, Brno (od 4 osôb)

M-281-03 / R-FR940-15-3

18.07. - 26.07.2015

441,- EUR

Praha, Brno (od 4 osôb)

Poznámka: * V májovom termíne je program kratší o 1 deň (5. a 6. deň zlúčený a skrátený o kúpanie).
Cena zahŕňa:
dopravu autobusom, 6x (*5x) ubytovanie v hoteli v dvojlôžkovej izbe s príslušenstvom, služby sprievodcu, komplexné cestovné poistenie, poistenie zájazdu voči úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné, fakultatívne služby a výlety
Zľava za 3. lôžko: -
27 € v júlových termínoch, - 22,50 € v máji

Fakultatívny príplatok:
6x (*5x) raňajky 34.€/*28,50 € v máji, 1x večera v Marseille 23 €, 1x večera v Avignone 23 €

Levanduľové Provensálsko - raj pre pôžitkárov - poznávací zájazd
NICE – SAINT PAUL DE VENCE –  LUBERON – BONNIEUX – ROUSSILLON – BORIES – SENANQUE – AVIGNON – SAINT REMY – ARLES – CAMARGUE – BAUX-DE-PROVENCE – CASSIS – LES CALANQUES – MARSEILLE – NICE

Neponáhľať sa –  to je prvá zásada tohto kraja a trávenia času v ňom. Krajina olivovníkov, vínnej révy, prekrásne voňajúcej levandule, umenia antiky a impresionizmu. Slnko, more, farby, vône, architektúra a dokonalá jednoduchá kuchyňa – to sú hlavné ingrediencie, z ktorých je namiešaná atmosféra života v Provensálsku. Kamenné dedinky sú doslova orlími hniezdami vysoko na skalách. Nádherné kamenné uličky so starobylými fontánami, kaviarničky a obchodíky plné miestnych špecialít. Farebne pulzujúce farmárske trhy, kde od sezónneho ovocia cez slamené klobúky a tradičné provensálske mydlá na nás čaká ručne vyrobená čokoláda, či levanduľový med. Božské vône Provensálska nás presvedčia, že sme sa ocitli v najväčšej parfumérii sveta.

7/8-dňový zájazd - doprava letecky / autobusom

Program:
1. deň: Autobusová doprava:
Odchod v ranných hodinách, cesta Rakúskom, Talianskom do Francúzska. Ubytovanie. Letecká doprava: Odlet do Nice, ubytovanie a individuálne voľno v NICE.
2. deň: Stredoveky div na vrcholku kopca „Village perche“ (orlie hniezdo) SAINT PAUL DE VENCE. Nádherné zachovalé staré jadro, úzke uličky s galériami a úžasný výhľad z hradieb do okolia. Kraj LUBERON – bukolická krajina kopcov, dozlata sfarbené utajené dedinky a skryté údolia. Cez levanduľové polia sa dostaneme k miestu nášho obeda. Hostina z čerstvých farmárskych produktov na farme zo 16. st. priamo v srdci Luberonu. BONNIEUX, typická provensálska dedinka na vrchole kopca, ktorej uličky sú ako puzzle. Objavila sa vo filme „Dobrý ročník“ v hlavnej úlohe Russel Crowe.
3.deň:
Aké by bolo Provensálsko bez návštevy tradičného farmárskeho trhu. Ovocie a zelenina, ryby, chlieb, olivy, levanduľový med, zaváraniny, bylinky a korenie, kozí syr chevre balený do gaštanových listov, kandizované ovocie, kvety, oleje a vína, či vankúšiky s levanduľou.... Dedinka ROUSILLON, kde je červene takmer všetko. Domy aj skaly. Tento skrytý klenot francúzskeho juhu je presláveným náleziskom okru 15 odtieňov. Slávna „okrová cesta“ nás prevedie scenériami, aké sme možno nikdy v živote nevideli. Nálezisko Village de Bories, s malými domčekmi postavenými bez malty. Práve v takýchto domoch žili miestni obyvatelia pravdepodobne už v dobe bronzovej. Romantický kláštor z 12. st. SENANQUE, obkolesený levanduľovými záhonmi, zachytený na každej provensálskej pohľadnici, nesmie chýbať ani nám. Návšteva Pierre a Philippe Silvain, pestovateľov a výrobcov provensálskeho nugatu. Nahliadneme do tradície výroby a ochutnáme ešte teplý čerstvý nugat.
4.deň: Mesto pápežov - AVIGNON (UNESCO). Palais de Papes, Pápežský palác, mocná rezidencia, palác a pevnosť zároveň, doslova vydupaná zo zeme v priebehu 35 rokov. Avignonský most St. Benezet, končiaci uprostred rieky, z jeho pôvodných 22 oblúkov sa bohužiaľ pozeráme už iba na 4 z nich. Unikátna pamiatka Pont-du-Gard (UNESCO), vyše dvetisícročný rímsky most s výškou 49 m, ktorý pokladali Rimania za najlepší dôkaz o veľkosti svojej ríše, je najvyšším mostom postaveným Rimanmi. Po moste viedli Rimania vodu z Uzes do Nimes, akvadukt sa používal približne päťsto rokov. Vinárske mestečko Chateauneuf du Pape, obklopené nekonečnými vinicami, preslávené vynikajúcimi vínami a prehliadka pivníc s ochutnávkou 5 druhov vín.
5. deň: SAINT REMY, provensálske mestečko, pýšiace sa tým, že sa tu v roku 1503 narodil mysliteľ Nostradamus. Liečebňa Saint Paul de Mausole, kde slávny maliar Vincent van Gogh odpočíval, liečil sa a vytvoril viac ako 150 kresieb a 140 obrazov vrátane slávnych kosatcov. Rekonštrukcia izby Vincenta van Gogha, záhrady a románska krížová chodba. Ochutnávka provensálskych vín, olivového oleja a obed. Arles (UNESCO), brána do Camargue, útočisko Vincenta van Gogha a stavby z rímskych dôb na čele s amfiteátrom pre 20 tisíc návštevníkov. Prehliadka najvýznamnejších pamiatok – Rímsky amfiteáter, Antické divadlo, Palác Konštantína, Kláštor Trofima. Prechádzka po opevnenej dedinke Les Baux-de-Provence, vybudovanej na vysokom skalnatom výbežku, odkiaľ je prekrásny výhľad na okolitú krajinu.
6. deň: Cassis, malý rybársky prístav, pripomínajúci Saint Tropez s neodolateľným kúzlom a pozoruhodne Les Calanques. Skalné zátoky vymleté morskými vlnami, smaragdová voda obklopená bielymi útesmi (výlet loďou pomedzi Calanques, alebo relax na pláži). Najstaršie mesto Francúzska, ktoré krajine dalo aj národnú hymnu „La Marseillaise“, Marseille. Rozlúčková večera, preslávená marseillská „bujabeza“ v jednej z reštaurácií Starého prístavu „Vieux Port“ stráženého dvoma pevnosťami.
7. deň: Letecká doprava: Odlet z Nice domov. Autobusová doprava: Prehliadka Nice. Ubytovanie.
8. deň: Autobusová doprava: Celodenná cesta domov.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

SV-FR-01

03.07. - 10.07.2015

646,- EUR

Žilina, Trenčín, Nitra, Trnava, Bratislava

SV-FR-01

03.07. - 09.07.2015

849,- EUR

Viedeň

Cena zahŕňa: leteckú dopravu Viedeň / Nice / Viedeň, resp. autobusovú dopravu za ZA, TN, NR, TT a BA, 6x, resp. 7x ubytovanie v hoteloch v dvojlôžkovej izbe s príslušenstvom, 6x, resp. 7x raňajky, 1x provensálsky obed, 1x ochutnávku vína, služby sprievodcu, poistenie zájazdu voči úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné, komplexné cestovné poistenie 13,60 €/os.
Ostatné povinné doplatky:
Letiskové taxy a servisné poplatky 160 €
Fakultatívne príplatky:
1x gurmánsky obed 45 €, 1x večera v Marseille 37 €, 1x ochutnávka vína 18 €

Provensálsko - kráľovským Francúzskom
AVIGNON – ARLES – MONTMAJOUR TARASCON CARCASSONNE FONTFROIDE NIMES AIGUES MORTES – CAMARGUE – LA COUVERTOIRADEROQUEFORT ST-GUILHEM-LE-DESERT – KAŇON RIEKY HERAULT CLAMOUSE MARSEILLES

Provensálsko, krajina plná slnka a mnohých vôní, malebných dediniek, levanduľových polí, starobylých kláštorov. Provensálsko je ale hlavne bohaté na rímske pamiatky a je jednou z najkrajších oblastí Francúzska.

10-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod z ČR v odpoludňajších hodinách.
2. deň: Začiatok prehliadky oblasti Provensálska. Dopoludnia krátka  prehliadka bývalého pápežského mesta AVIGNON (UNESCO), presláveného Pápežským palácom a ospevovaným mostomsv. Benezeta. Odpoludnia príchod na ubytovanie.
3. deň:  Celý deň voľno, kúpanie.
4. deň: Celodenný výlet: ARLES (UNESCO) - rímsky amfiteáter, katedrála St. Trophime a hlavne pôsobisko Vincenta van Gogha. Zastávka pri opevnenom benediktínskom kláštore MONTMAJOUR. LES BAUX DE PROVENCE - opevnené hradné sídlo pánov z Beaux s unikátne zachovanou stredovekou dedinkou pod hradom. Hrad TARASCON. Večer návrat.
5. deň: Voľný pobyt pri mori, kúpanie. Fakultatívne celodenný výlet do historického pyrenejského mesta CARCASSONNE (UNESCO), ktoré je známe svojím unikátne zachovaným opevnením. Cestou zastávka pri jednom z najväčších cisterciáckych kláštorov v Európe - kláštore FONTFROIDE neďaleko Narbonne. Nocľah.
6. deň:
Celodenný výlet: Dopoludnia zastávka v meste NIMES - prehliadka rímskeho amfiteátra, chrámu Maison Carrée, veže Tour Magne. AIGUES MORTES - opevnené historické mesto z doby Ludvíka IX. Prírodná rezervácia CAMARGUE (UNESCO) - lagúny, plameniaky, divoké biele kone. Nocľah.
7. deň: Celodenný výlet: LA COUVERTOIRADE - opevnené stredoveké mestečko s templárskym hradom. Návšteva mestečka ROQUEFORT, centra výroby známeho francúzskeho syra. ST-GUILHEM-LE-DESERT - významné opátstvo, malebné kamenné mestečko, zasadené v kaňone medzi skaliskami. KAŇON RIEKY HERAULT, kde sa priezračná modrozelená voda zarezáva do vápencových skál. Kúpanie pri ústí Diablovej tiesňavy. Záujemcovia môžu navštíviť jaskyňu CLAMOUSE s nádhernou aragonitovou výzdobou". Nocľah.
8. deň:
Voľno, pobyt pri mori, kúpanie. Nocľah.
9. deň:
Predpoludním odchod. Prehliadka MARSEILLES, katedrála Notre-Dame, starý prístav, voľno, možnosť fakultatívneho výletu na ostrov kniežaťa Monte Christa IF. Večer pokračovanie v ceste.
10. deň: Návrat do ČR v odpoludňajších hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-132-01

05.06. - 14.06.2015

355,- EUR

Praha, Brno

M-132-02

04.09. - 13.09.2015

326,- EUR

Praha

Cena zahŕňa: dopravu autobusom, 7x nocľah v chatkách s možnosťou samostatného varenia (dvojlôžkové spálne), služby sprievodcu, komplexné cestovné poistenie, poistenie zájazdu voči úpadku CK, pobytovú taxu.
Cena nezahŕňa: vstupné, fakultatívne služby a výlety
Zľava za 3. lôžko: -
19 €
Zľava 55+: 15 € (neplatí pri cene last minute

Fakultatívny príplatok:
5x večera 96 €/os., výlet Carcassonne, Fontfroide  13,50 €