Poznávacie zájazdy

FRANCÚZSKO
Turistické lahôdky Francúzska - zámky na Loire, Bretónsko, Normandia - poznávací zájazd
CHAMBORD – TOURS – LOCHES – CHENONCEAUX – AMBOISE – VILLANDRY – AZAY-LE-RIDEAU – ANGERS – LE MONT-SAINT-MICHEL – SAINT MALO – MORBIHAN GOLFE – QUIBERON – CARNAC – LOCMARIAQUER – OMAHA BEACH – ROUEN – REMEŚ

Na tomto zájazde do Francúzska sme sa rozhodli spojiť pre vás najväčšie turistické lákadlá severnej časti Francúzska. Uvidíte najvýznamnejšie zámky na Loire, ktoré vás uchvátia svojou monumentálnosťou, nádhernou architektúrou a príjemnými záhradami. Celá oblasť údolia Loiry od Sully-sur-Loire po Chalonnes je pod patronátom UNESCO. Nezabudnuteľné bude Bretónsko a Normandia - divoké pobrežie s útesmi, prírodné parky a rad sakrálnych pamiatok typických pre túto oblasť.

9-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod vo večerných hodinách (odchod z Brna - od 6 osôb).
2. deň: Prejazd Francúzskom. Návšteva klenotov Údolia Loiry (UNESCO), najnádhernejších zámkov vo Francúzsku. Monumentálny zámok CHAMBORD. Údolím Loiry do TOURS - podvečerná prehliadka vinárskeho strediska a centra oblasti, gotická katedrála a i. Nocľah.
3. deň:  Pozdĺž rieky Indre do LOCHES, opevnené mesto s hradom. Nádherný renesančný zámok CHENONCEAUX s malebnými záhradami, zámok "šiestich žien". AMBIOSE - malebné mesto na brehu Loiry s kráľovským zámkom, pôsobil tu Leonardo da Vinci. Nocľah.
4. deň: VILLANDRY - zámok s jedinečnými renesančnými záhradami, ktoré sú najpríťažlivejšie zo všetkých, úžasné ornamenty tvoria nielen kvetiny, ale aj zelenina alebo korenie. AZAY-LE-RIDEAU - majstrovské dielo renesančnej architektúry, pri zámku je aj rozsiahly anglický park. ANGERS - centrum kraja Anjou s monumentálnym opevneným hradom, krásnym starým centrom a katedrálou. Prejazd do oblasti Rennes na nocľah.
5. deň: LE MONT-SAINT-MICHEL (UNESCO) opevnený románsko-gotický kláštor stojí vysoko na žulovom ostrovčeku uprostred morských piesočnín v zátoke známej rozdielom hladiny medzi prílivom a odlivom. SAINT MALO - malebné mestečko, prístav preslávený bojmi korzárov proti Angličanom. Nocľah.
6. deň: Tento deň venujeme nádhernému bretónskemu pobrežiu: vnútrozemský záliv MORBIHAN GOLFE, bývalý ostrov, dnes polostrov QUIBERON. CARNAC - mestečko, ktorého okolie je bohaté na prahistorické pamiatky - obrovské zoskupenia menhirov, Tumulus St. Michel, Veľký menhir v LOCMARIAQUER a iné. Nocľah.
7. deň: Začiatok prehliadky oblasti Normandie: pláž OMAHA BEACH, kde došlo k najtvrdším bojom Spojencov v roku 1944. ROUEN - prístav, ktorý patrí Francúzsku zásluhou Johanky z Arku. Staré mesto má zachované stredoveké uličky, gotické a renesančné domy a paláce, jedna z najslávnejších katedrál Notre Dame. Nocľah.
8. deň: REMEŚ (UNESCO) - prehliadka jedinečnej gotickej katedrály, jednej z najvýznamnejších katedrál vo Francúzsku a vrcholnej gotiky vôbec. Od 12. do 19. storočia tu boli korunovaní francúzski králi. Nočný prejazd.
9. deň:
Príchod do ČR v ranných hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-275-01

27.06. - 05.07.2020

450,- € / 410,- €

Praha, Brno

M-275-02

15.08. - 23.08.2020

450,- € / 410,- €

Praha, Brno

Cena zahŕňa: dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, 6x ubytovanie v hoteli - dvojlôžkové / trojlôžkové izby s príslušenstvom, služby sprievodcu.
Cena za ubytovanie v trojlôžkovej izbe je možná iba pre spoločne prihlásené trojice. Ubytovanie je väčšinou s manželskou posteľou a treťou poschodovou posteľou.
Fakultatívny príplatok: 6x raňajky 37 €, poistenie liečebných výdavkov a storna 13 €/os., jednolôžková izba 147,50 € (povinný príplatok v prípade neobsadenia izby druhou osobou).

Pamiatky a prírodné parky Provensálska - poznávací zájazd
ORANGE – AVIGNON – LUBÉRON – BONNIEUX – ROUSSILLON – BORIES – GLANUM – ARLES – TARASCON – BAUX-DE-PROVENCE – CAMARGUE – STES-MARIES-DE-LA-MER – AIX-EN-PROVENCE – CASSIS – MARSEILLE

Provensálsko, to sú prírodné parky Lubéron a Camargue, slnko a pestré farby, spomienky na van Gogha, Gauguina a Cézanna, ale aj plameniaky, biele kone a cédrové lesy, kúzlo prístavu Marseille, pápežského Avignonu, rímskeho Arles a hlavne príjemná turistika a kúzelné more.

9-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod z ČR v odpoludňajších hodinách.
2. deň: Antické mesto ORANGE (UNESCO), víťazný oblúk, antické divadlo, pápežský AVIGNON (UNESCO), most St. Bénezet, katedrála, Pápežský palác, provensálske uličky, fakultatívne loďou po Rhône, výhľady na Villeneuve-les-Avignon a na stredoveký most, určite ochutnáte aj špecialitu čokoládové gule papaline d´Avignon i víno Côte du Rhône.
3. deň:  Prírodný park Lubéron, cédrové lesy, vyhliadky, kamenné mestečko BONNIEUX, ROUSSILLON - červené mesto, prechádzka farebnými bauxitovými skalami, nálezisko maliarskych hliniek, gastronomické prekvapenie, Fontaine-de-Vaucluse (kde snil Petrarca o svojej Laure), najväčší vyvieračka v Európe, továreň s vodným kolesom na ručný papier, levanduľové pole – v júli, ochutnávka vína a miestnych špecialít vo vinárskej oblasti Lacoste s možnosťou nákupu, návrat na ubytovanie v neskorých hodinách.
4. deň: Kamenná dedinka BORIES, pohorie Les Alpilles s olivovými hájmi, ST-RÉMY-DE-PROVENCE (mesto Nostradamu), rímske GLANUM. Mesto umeleckých remesiel a nákupný raj BAUX-de-PROVENCE s hradom nad Val d´Enfer (Pekelné údolie), fakultatívne provensálska večera v centre Avignonu.
5. deň: Van Goghovo ARLES (UNESCO), aréna, rímske a románske pamiatky, kláštor St. Trophime, van Goghova nemocnica, cryptoporticus, kaviareň a most z obrazov van Gogha. Rímsky most Pont-du-Gard (UNESCO) a ľahká turistika v kaňone rieky Gardon, kúpanie. Podvečerná pevnosť TARASCON. Večerný Arles.
6. deň:
Prírodný park Camargue (UNESCO) s bielymi koňmi, čiernymi býkmi a plameniakmi, ornitologický park, pútnické mestečko STESMARIES-de-la-MER s dvojposchodovou katedrálou , vyhliadky zo strechy, ochutnávka miestnych piesočných vín.
7. deň: CASSIS, Calanques, obľúbené výletné miesto Marseillčanov, Calanques, "stredomorské „fjordy“, kúpanie, turistika po útesoch alebo loďou pozdĺž pobrežia. AIX-en-PROVENCE, katedrála, Cours Mirabeau, Cézannov ateliér.
8. deň:
MARSEILLE, starý prístav, bazilika St-Victor, tržnica, chrám Notre-Dame-de-la-Garde, bazilika St. Victor, fakultatívny lodný výlet na ostrov kniežaťa Monte Christa IF alebo na Frioulské ostrovy s kúpaním, fakultatívne večera v rybej reštaurácii, neskoro večer odchod do ČR.
9. deň: Návrat do ČR v odpoludňajších hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-281-01

18.07. - 26.07.2020

532,- €

Praha

Cena zahŕňa: dopravu autobusom, 6x ubytovanie v hoteli v dvojlôžkovej izbe s príslušenstvom, služby sprievodcu.
Cena nezahŕňa: pobytovú faxu.
Zľava za 3. lôžko:
na vyžiadanie v CK.
Fakultatívny príplatok: 6x raňajky 41.€, 1x večera v Marseille 26,50 €, 1x večera v Avignone 24,50 €, poistenie liečebných výdavkov a storna 13 €/os., jednolôžková izba 184,50 € (povinný príplatok v prípade neobsadenia izby druhou osobou).