Poznávacie zájazdy

TALIANSKO
Najkrajšie záhrady Talianska s návštevou Locarna - poznávací zájazd
MERANO – ZÁHRADA TRAUTTMANSDORFF – VODOPÁDY VARONE – GARDONE RIVIERA – ZÁHRADA ANDRÉ HELLERA – ZÁHRADA VITTORIALE – ZÁHRADY SIGURTÁ – TEMEZZO – LAGO DO COMO – VILLA CARLOTTA – BELLAGIO – VILLA MELZI – LAGO MAGGIORE – LOCARNO – OSTROVY BRISSAGO
 
Práve v tejto dobe, keď je tu plno kvetov, poďte s nami spoznať niekoľko talianskych a jednu švajčiarsku záhradu, nechajte sa uniesť nepreberným množstvom rododendronov, azaliek, kamélií, kompozíciami stredomorských a exotických kvetín. Jedno majú tieto záhrady, zasadené do okolitej hornatej krajiny spoločné - učarujú svojou krásou laikov aj odborníkov, odrážajú vkus, zvyky, kultúru a históriu oblasti. Prekrásnu krajinu južného Tirolska a úchvatné panorámy talianskych jazier si budete môcť vychutnať počas dvoch prechádzok, ktoré určite umocnia poznanie tohto kúta Európy.

6-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:

1. deň:
Odchod vo večerných hodinách z ČR, tranzit Rakúskom do Talianska.
2. deň: Ráno zastávka pri hrade Tirol, toto šľachtické sídlo dalo svojím menom názov celému územiu južného Tirolska, je vystavané na strategickom území nad mestom Merano a ponúka nádherné výhľady na údolie rieky Adiže a Meranské údolie. Prehliadka zámku a záhrady Trauttmansdorff, ktorá získala v roku 2013 ocenenie Medzinárodná záhrada roku. Príťažlivé kúpeľné mestečko MERANO s liečivými prameňmi a plné kaviarní v štýle belle epoque. Podľa časových možností zastavíme pri kaskáde vodopádov Varone (Cascata Varone), miesto kde vznikol unikátny úkaz z rozpadu ľadovca Garda. Vybudované cesty a malé mostíky nám umožnia pozrieť sa aj do útrob vodopádu. Celý vodopád môžeme navštíviť v niekoľkých výškových stupňoch - vždy sa pozrieme aj dovnútra do jaskyne. Cesta medzi jednotlivými stupňami je prevoňanou botanickou záhradou so stredomorsko-horskou vegetáciou. Ubytovanie.
3. deň: Pri brehoch Lago di Garda v mestečku Gardone Riviera budeme obdivovať množstvo kvetov, rastlín a stromov v botanickej záhrade André Heller so zakomponovanými sochami Keith Haringovej a Roya Lichtensteina, prehliadneme si záhradu Vittoriale. Južne od Lago di Garda pri VALLEGIO SUL MINCIO navštívime pozoruhodný prírodný park a záhrady Sigurtá, pre verejnosť prístupné od r. 1978 - vodná záhrada plná jazier a kvetov, liečivé bylinkové záhrady, jaskyne. Odchod na ubytovanie.
4. deň: Ráno trajektom preplávame jazero Como a v mestečku TREMEZZO pri talianskom jazere COMO, navštívime záhrady vily Carlotta, založené v 17.storočí. Na 8 ha budeme obdivovať pôvaby talianskej záhradnej architektúry, prekrásne kvetinové kompozície na terasách, ktoré sa zdvíhajú od brehu jazera a práve v tejto dobe sú záhrady najkrajšie. Fakultatívny lodný výlet do mestečka BELLAGIO, miesto, ktoré inšpirovalo kasíno v Las Vegas - zafírovo modré prístavisko, rad kamenných schodísk a domy s farebnými okenicami, prekrásne záhrady vily Melzi. Trajektom sa vrátime na západné pobrežie jazera a odídeme na ubytovanie.
5. deň: Navštívime LOCARNO - fakultatívna plavba lodí k ostrovčekom BRISSAGO. Na jednom z nich sa nachádza jedna z najkrajších švajčiarskych záhrad, kde bez ohľadu na zemepisnú šírku rastú vzácne stromy a kvetiny, pochádzajúce z teplých oblastí celého sveta. Prehliadka historického centra presláveného kúpeľného mesta, fakultatívny výjazd lanovkou, ktorá je dielom svetoznámeho architekta Mario Botta, k horskej stanici Cardada (1.496 m. n.m.), odkiaľ sa nám naskytne panoramatický výhľad na jazero a horské vrcholy v okolí. Nasleduje odchod do ČR.
6. deň: Predpokladaný návrat do republiky v ranných hodinách.
 
Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.
 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-435-01

28.04. - 03.05.2020

307,-€

Brno, Praha

Cena zahŕňa: dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, trajekt cez jazero Como, 3x ubytovanie v hoteli*** - 2-lôžkové izby s príslušenstvom, 3x raňajky, služby sprievodcu.
Cena nezahŕňa: pobytovú taxu (platí sa na mieste).
Fakultatívny príplatok: poistenie liečebných nákladov a storna 9 €/os., 3x večera 40 €/os., jednolôžková izba 74 € (v prípade neobsadenia izby druhou osobou).

Južné Toskánsko a ostrov Elba - etruské sídla, termálne pramene a tyrkysové more - pobyt pri mori s výletmi
SAN GIMIGNANO – VOLTERA – OSTROV ELBA: PORTOFERRAIO – POGGIO – MONTE CAPANNE – MARCIANA – PROCCHIO – PITIGLIANO – SOVANA – SATURNIA – MONTE ARGENTARIO – GROSSETO – SIENA

Zájazd nás zavedie do turistom zasľúbeného kraja, kde nás čaká oveľa viac ako svetové umenie a architektúra. Uvidíme kaleidoskop pradávnych mestečiek na vrcholkoch kopcov, vinice - kde môžeme ochutnať miestne renomované vína, olivové háje, etruské archeologické pamiatky so záhadnými vie cave, ostrovčeky pri južnom pobreží Toskánska a panenskú krajinu prímorského parku Maremma.

10-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:

1. deň:
Odchod v odpoludňajších hodinách z Prahy a Brna, tranzit cez Rakúsko.
2. deň: Ráno príchod do oblasti pôvabného Toskánska. Navštívime mesto rodových veží SAN GIMIGNANO - klenot Toskánska, prehliadka stredovekého opevneného mestečka vrátane námestia Piazza della Cisterna a Piazza del Duomo s nespočetnými architektonickými pokladmi - bazilika, veža Torre della Rognoza, pútnický kostol a obchodíky s remeselnými dielňami a toskánskymi špecialitami. Stredoveká VOLTERA, vetrom ošľahané mestečko s puncom hrdosti a nedobytnosti, mesto alabastru – historické centrum mesta s tajuplnými uličkami, kamenickými dielňami a obchodíkmi. Po prehliadke odídeme do prímorského letoviska južného Toskánska na ubytovanie.
3. deň: Pobyt pri mori.
4. deň: Fakultatívny celodenný výlet na najnavštevovanejší ostrov Toskánskeho súostrovia - ostrov ELBA, úchvatné pláže, tyrkysovo modrá voda, nádherné hory a omračujúce vyhliadky. Fakultatívne trajektom na Elbu. Navštívime PORTOFERRAIO – niekdajší rímsky prístav, prechádzka uličkami historického centra, pevnosť Forte Stella, Napoleonova vila Mulini s nádhernou terasovitou záhradou. Na prehliadku pôvabných dediniek sa vyvezieme do hôr: Dedinka POGGIO - príkre dláždené uličky, nádherný výhľad na Marcianu Marinu a pobrežie. MARCIANA – malebná kamenná dedinka, možnosť fakultatívneho výjazdu lanovkou na najvyšší vrchol ostrova - Monte Capanne - krásne výhľady až na Korziku. Prechádzka najstaršou obcou ostrova MARCIANA ALTE s elegantnými patricijskými a meštianskymi domami, možnosť kúpania na pláži medzi útesmi v malebnom stredisku PROCCHIO. Odchod na trajekt a návrat na ubytovanie.
5. deň: Pobyt pri mori.
6. deň: Výlet za etruskými sídlami. Vysoko nad jaskyňami v útesoch údolia Lente navštívime mesto s jedinečnou polohou PITIGLIANO – bludisko stredovekých uličiek, bývalé židovské geto, palác Orsini, pôsobivý viadukt. Pokračujeme do mestečka SOVANA, ktoré sa radí k najkrajším v celom Taliansku, žltohnedý pieskovec, kostol Santa Maria s freskami a v okolí najkrajšie etruské hrobky Toskánska – Necropoli di Sovana, via cave – hĺbené cesty, vytesané do skaly Etruskami, hrobka Tomba Ildebranda. SATURNIA - na záver dňa sa ponoríme do tunajších prírodných horúcich prameňov. Relax v sírnych termálnych kúpeľoch. Návrat na ubytovanie.
7. deň: Pobyt pri mori alebo podľa záujmu (min. 20 účastníkov) fakultatívny výlet do "Toskánskej oázy" - MONTE ARGENTARIO – čisté more, malebné prístavy - Porto Santo Stefano, Porto Ercole a Orbetello, skvostná príroda – piesočné kosy „tomboll“, lagúny. Individuálne voľno a oddych v niektorej z elegantných marín a na tunajších pekných plážach.
8. deň: Poldenný výlet do hlavného mesta rovnomennej provincie GROSSETO s radom kultúrnych pamiatok - námestie Piazza Dante s katedrálou sv. Vavrinca, zvonicou a socha Canapone Monument, venovaná Leopoldovi II. Toskánskemu, kostol sv. Františka, palác Aldobrandeschi, individuálne voľno. Návrat do hotela a pobyt pri mori.
9. deň:
Odídeme do jedného z najkúzelnejších miest celého Talianska - SIENA, prehliadka stredovekého centra (Unesco) - hlavné námestie Piazza del Campo s Palazzo Comunale, zvonica Torre del Mangia, úchvatne zdobená sienska katedrála – jeden z najlepších príkladov gotiky v celom Taliansku, baptisterium s mramorovou fasádou, prechádzka kľukatými uličkami centra s kostolmi, palácmi a múzeami. Vo večerných hodinách odchod do ČR
10. deň: Predpokladaný návrat do Brna a Prahy v dopoludňajších hodinách.
 
Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.
 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

Cena zahŕňa: dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, 7x ubytovanie v hoteli***, 2-lôžkové izby s príslušenstvom - oblasť Follonica, 7x polpenzia (raňajky, večere 3-chodové menu), pobytovú taxu, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné, fakultatívne služby, lodné výlety
Fakultatívny príplatok: jednolôžková izba 124 €, fakultatívny výlet na ostrov Elba 27 €/os. (nutná rezervácia v CK, min. 20 osôb), fakultatívny výlet 7. deň 15 €/os. (min. 20 osôb), komplexné cestovné poistenie vrátane poistenia storna zájazdu 11 €/os.
Zľava senior +60: 3 % zo základnej ceny
Bonus: fakultatívny výlet 7. deň zdarma pri nákupe zájazdu do 1.3.2015

Neapolský záliv medzi Vezuvom a ostrovom Capri - pobyt pri mori s výletmi
RÍM – CASERTA – NEAPOL – POMPEJE – VEZUV – HERCULANEUM – OPLONTIS – SALERNO – AMALFI – ATRANI – RAVELLO – SORRENTO – OSTROV CAPRI

Zájazd spája dni odpočinku pri mori s návštevou veľmi atraktívnych miest Kampánie - starobylé časti zeme, opradené mýtmi o Ikarovi, Sybille alebo sirénach, ktoré vábili námorníkov do trblietajúcich vôd blízko Sorrenta. Navštívime Neapol, ktorý patrí k jedným z mála miest, kde sa ešte nevytratil duch staroveku. Poznáme okúzľujúce pobrežie Costiera Amalfitana, ostrov Capri v Neapolskom zálive, Vezuv a Pompeje.

10-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:

1. deň:
Odchod v poludňajších hodinách z Prahy a Brna, tranzit cez Rakúsko.
2. deň: Ráno príchod do RÍMA, prehliadka najvýznamnejších pamiatok hlavného mesta – nenecháme si ujsť majestátnu baziliku sv. Petra, pradávnu slávu Fora Romana - ktoré bolo v antickom Ríme obchodnou promenádou, spoločenským a náboženským centrom, slávne Koloseum - vybudované cisárom Vespasiánom, Kapitol, fontánu di Trevi – najslávnejšiu fontánu v Ríme, tento barokový skvost zobrazuje Neptúnov kočiar, riadený Tritinmi s morskými koňmi, turistický magnet Španielske schody, vedúce ku kostolu Trinità dei Monti. Po prehliadke odídeme na ubytovanie.
3. deň: Pobyt pri mori.
4. deň: Po stopách juhotalianskych kráľov. Navštívime turistickú atrakcii Talianska - kolosálny zámok Palazzo Reale (UNESCO) v CASERTE, blížiaci sa rozmermi k Versailles, s vyše tisíckou izieb, veľkolepými schodiskami, prekrásnou záhradou s fontánami a okrasnými vodnými dielami. Práve tu natáčal George Lucas zábery interiérov kráľovskej rezidencie kráľovnej vo filme Hviezdne vojny. NEAPOL, ležiaci v samotnom centre Kampánie a jedno z mála európskych miest, kde sa ešte nevytratil duch staroveku – historické centrum Centro Storico – hlavné duchovné centrum Duomo, Santa Lucia, hrozivý cimburím obohnaný hrad Castel Nuovo, kráľovský palác Palazzo Reale a kostol San Francesco di Paola na Piazza del Plebiscito. Odpoludnia návrat, odpočinok a pobyt pri mori.
5. deň: Po stopách vulkanickej erupcie. Navštívime VEZUV - výjazd na temne sa týčiacu sopku nad Neapolom, prechádzka okolo samotného pažeráka vulkánu, rozhľady na Neapolský záliv. Ďalšou zastávkou budú POMPEJE – veľkolepý príklad starorímskeho mesta, zničeného erupciou sopky. Prehliadka mesta, v ktorom sa zastavil čas a všade okolo na nás dýcha atmosféra vzdialenej minulosti. Skamenené HERCULANEUM - jedna z najlepšie zachovalých antických pamiatok, rímske rybárske mesto a prístav s podobným osudom ako neďaleké Pompeje, kde v roku 79 n. l. po výbuchu Vezuvu kompletne zmizlo v 16-metrovej vrstve bahna.
6. deň: Pobyt pri mori. Náš tip na odpoludňajší výlet so sprievodcom - vila v OPLONTIS, bývalé staroveké rímske mesto, zachovalá vila rodiny Neronovej manželky, fakultatívne miestnou dopravou cca 6 €.
7. deň: Pobyt pri mori alebo fakultatívny celodenný výlet na ostrov CAPRI, kde nájdeme všetko, čo charakterizuje atmosféru Stredomoria. Masívne vápencové skaly, ktoré vystupujú kolmo nahor z priezračne modrej vody, tak vyzerá ostrov z diaľky. Najnavštevovanejší ostrov Tyrhénskeho mora, ktorý bol už v stredoveku pobytovým miestom cisárov Augusta a Tiberia, možnosť okružnej plavby okolo ostrova, návšteva mestečka Capri s nabielenými kamennými domami a Anacapri. Milovníkom prírodných scenérií odporúčame výlet člnom k najväčšej pozoruhodnosti ostrova - Modrej jaskyni (Grotta Azzurra). Individuálne voľno na posedenie v početných miestnych kaviarničkách, kde môžeme ochutnať preslávené insalata caprese alebo ravioli caprese (ravioli plnené ricottou a bylinkami.
8. deň: Pobyt pri mori. Náš tip na odpoludňajší výlet so sprievodcom - mesto SORRENTO, podľa gréckej legendy práve v sorrentských vodách žili bájne Sirény, fakultatívne miestnou dopravou cca 6 €.
9. deň: Po stopách apoštolov a Normanov.
Odídeme do SALERNA - katedrála sv. Matúša s hrobom jedného z evanjelistov, prechádzka po promenáde a fakultatívny lodný výlet pozdĺž Amalfského pobrežia (UNESCO) (Costiera Amalfitana), do najkúzelnejšej oblasti Kampánie, kde voňavé háje citrónovníkov pokrývajú útesy, ktoré vzápätí mizne pod trblietajúcou modrou hladinou, belostné vily prilepené na strmých svahoch. Navštívime stredoveké AMALFI s dómom sv. Ondreja a krásnou polohou pri mori. Prechádzka do ATRANI, mestečka, nalepeného na Dračí kaňon a miesta, kde bola korunovaní vladári Amalfskej republiky. Fakultatívne návšteva Smaragdovej jaskyne (cca 20 €) alebo výlet miestnou dopravou vysoko do kopcov nad Amalfi do elegantného RAVELLA (cca 6 €), mestečka, zaveseného medzi morom a oblohou s neskutočnými výhľadmi a krásnymi záhradami (Villy Cimbrone a Villy Rufolo). V podvečerných hodinách odchod do ČR.
10. deň: Predpokladaný návrat do Brna a Prahy v odpoludňajších hodinách.
 
Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.
 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

R-IT413-20-1

26.06. - 05.07.2020

528,- €

Brno, Praha

R-IT413-20-2

17.07. - 26.07.2020

528,- €

Brno, Praha

R-IT413-20-3

21.08. - 30.08.2020

528,- €

Brno, Praha

Cena zahŕňa: dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, 7x ubytovanie v hoteli***, 2-lôžkové izby s príslušenstvom, 7x polpenzia (raňajky, večere 3-chodové menu), pobytovú taxu, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné, fakultatívne služby, lodné výlety
Poznámka: K dispozícii sú už iba izby typu "CAPRI" s balkónom a minibarom
Fakultatívny príplatok: jednolôžková izba 150 €, izba s balkónom a minibarom 64 €/os., komplexné cestovné poistenie vrátane poistenia storna zájazdu 11,50 €/os.

Najkrajšie záhrady, jazerá a Alpy Lombardie - poznávací zájazd
SIGURTA BERGAMO – STRESA – LAGO MAGGIORE – MADRE ISOLA BELLA MOTTARONE ISPRA S. CATERINA D. SASSO VILLA TARANTO LOCARNO LUGANO LAGO LUGANO MONTE SAN SALVATORE MELIDE CASLAN LAGO DI COMO VILA CARLOTTA – BELLAGIO – COMO – CERTOSA DI PAVIA – MILANO 

Zájazd do oblasti jazier Lago Maggiore, Lago di Como a Lago di Lugano, ktoré sa nachádzajú na hranici Talianska a Švajčiarska v krásnej horskej krajine. Od severu sú chránené ohromnou hradbou alpských velikánov, pokrytých ľadovcami. Z tohto dôvodu je tu ideálna klíma pre subtropické rastliny a kvetenu, ktorú uvidíte v záhradách historických víl, v mestečkách aj vo voľnej prírode.

8-dňový zájazd - doprava autobusom


Program:

1. deň:
Odchod z Prahy vo večerných hodinách.
2. deň: Ráno návšteva pozoruhodného parku SIGURTA s prekrásnou záhradou, ktorý sa nachádza južne od jazera Lago di Garda. Prírodný park, vodná záhrada s množstvom kvetov a i. Odpoludnia návšteva historického mesta BERGAMO, kde sa staré mesto pýši súborom stredovekých stavieb.
3. deň: STRESA – mestečko na brehu jazera LAGO MAGGIORE s úchvatnými výhľadmi na jazero a na Boromejské ostrovy. Vyhliadková plavba na ostrov MADRE, kde navštívite vilu z 18. storočia s krásnou záhradou a na najznámejší ostrov ISOLA BELLA s ohromným barokovým palácom a impozantnými terasovitými záhradami. Z mestečka Stresa výjazd lanovkou do medzistanice, kde z miestnej botanickej záhrady je nádherná vyhliadka na jazero. Za pekného počasia i na vrchol MOTTARONE (1491 m), odkiaľ sa ponúkajú úchvatné výhľady na snehom pokryté alpské velikány.
4. deň: Plavba loďou z mestečka ISPRA pozdĺž kláštora S. CATERINA D. SASSO, ktorý je zasadený do vysokej skaly, spadajúci do vôd jazera Maggiore. Členité záhrady VILY TARANTO s prekrásnou exotickou kvetenou, otvorenou pre verejnosť už v roku 1952. LOCARNO - farebné kvitnúce mesto so záhradami v švajčiarskej časti jazera.
5. deň: LUGANO - švajčiarske mesto na brehu jazera LAGO LUGANO. Výjazd pozemnou lanovkou na vyhliadku MONTE SAN SALVATORE. Krátka prechádzka ku kostolu San Salvatore, zo strechy ktorého je nezabudnuteľná vyhliadka na Lago Lugano, mesto Lugano a okolitú krajinu. Ďalej navštívite MELIDE s expozíciou „Švajčiarsko v miniatúre“ a zastavíme sa v CASLANE, kde sa vyrába čokoláda. Ukážka výroby a možnosť nákupu za výrobnú cenu.
6. deň: Jazda pozdĺž jazera LAGO DI COMO, dosahujúceho hĺbku 410 m, nad ktorým sa zdvíhajú strmé svahy hôr. Svojou stiesnenosťou medzi horami jazero pripomína nórske fjordy. Návšteva romantickej VILY CARLOTTA, ktorej park pokrýva nádherná botanická záhrada. Z mestečka Cadenabbia sa loďou prepláva do mestečka BELLAGIO – malebný skvost na ostrohu, kde sa stýkajú Lago di Como a Lago Lecco. Úzkými uličkami cez kopec možno prejsť z nábrežia jedného jazera na breh druhého, na ostroh s výhľadom na obidve jazerá alebo k peknému kostolu, ktorý dominuje starému mestu. COMO – zastávka v meste, ktoré založili už Řimania.
7. deň: CERTOSA DI PAVIA – kláštorný komplex v Lombardii, svetovo známy bohatstvom svojej gotickej a renesančnej architektúry. MILANO - hlavné mesto Lombardie, mesto umenia, designu a svetovej módy. Prehliadka Piazza Duomo so slávnou milánskou gotickou katedrálou Duomo – fantastický súbor vznosných pilierov, vyhliadka zo strechy katedrály, kde za jasného počasia môžeme vidieť Alpy, štýlová obchodná pasáž Galleria Vittorio Emanuele II. a ďalšie krásne stavby historického centra.
8. deň: Návrat do Prahy v ranných hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-273-01

23.07. - 30.07.2020

475,- €

Praha

Cena zahŕňa: dopravu autobusom, 5x ubytovanie v hoteli (dvojlôžkové izby s príslušenstvom), 5x polpenziu, služby sprievodcu.
Cena nezahŕňa: lodné spojenie.
Fakultatívny príplatok: poistenie liečebných nákladov a storna 11,50 €/os.

Turistické Toskánsko - Apeniny, Apuánske Alpy, Cinque Terre - poznávací zájazd s ľahšou pešou turistikou - s polpenziou
LIGÚRSKA RIVIÉRA PORTOFINO VILA GARZONI – MONTECATINI ALTO APUÁNSKE ALPY – SAN GIMIGNANO – COLONNATA – MRAMOROVÉ LOMY FANTOSCRITTI CARRARA CINQUE TERRE LEVANTO MONTEROSSO   
  
Zájazd do jednej z najromantickejších častí Talianska Vás zavedie do jedinečných dediniek Cinque Terre, umiestnených odvážne na skalných útesoch priamo nad morom. Ďalším lákadlom tohto zájazdu je návšteva svahov Apuánskych Álp s možnosťou prehliadky lomu na mramor, ktorá patrí k jedinečným zážitkom. Záujemcovia o pešiu turistiku môžu vystúpiť aj na najvyššiu horu Toskánska.

8-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:

1. deň:
Odchod z Prahy vo večerných hodinách. 
2. deň: Príjazd na LIGÚRSKU RIVIÉRU: Miestnym autobusom do krásneho mestečka PORTOFINO s luxusnými vilami, odtiaľ možnosť pešej turistiky (cca 2.5 hod.) s krásnymi výhľadmi do malebnej zátoky so stredovekým KLÁŠTOROM SAN FRUTUOSO, kúpanie na kamienkovej pláži, plavba loďou späť do Portofina – prechádzky, krátky výstup ku kostolu s nádherným výhľadom alebo až k majáku na výbežku polostrova, miestnym autobusom späť.
3. deň: Návšteva nádherných záhrad VILY GARZONI, ktoré patria k najkrajším v celom Taliansku. Návštevníkov ohromí nielen schodisko s balustrádami, ale aj bazény s vodotryskmi, lemované pestrými kvetinovými záhonmi. Odpoludnia výstup alebo výjazd historickou lanovkou z Montecatini Terme na MONTECATINI ALTO, odkiaľ sa naskytne pekný výhľad na prekrásnu krajinu Toskánska.
4. deň: Dlhší prejazd cez APUÁNSKÉ ALPY a zeleným srdcom Toskánska ÚDOLÍM GARFAGNANA pod Michelangelovou horou Monte Altissima, kde prvé lomy založil sám slávny Michelangelo. Turistika na strechu Toskánska – výstup na najvyšší vrchol Toskánska MONTE PRADO (2 050 m n. m.), väčšina cesty vedie po hrebeni s ďalekými výhľadmi.
5. deň: Výlet do typickej krajiny Toskánska k mestečku SAN GIMIGNANO s výhľadmi na malebnú toskánsku krajinu s vinicami, políčkami, cypruštekmi. Výlet po stredoveké pútnickej ceste VIA FRANCIGENA ku kostolu MONTAUTO, odkiaľ je nádherný výhľad na veže San Gimignana a okolitú romantickú krajinu. Na záver dňa prehliadka jedného z najkrajších miest Toskánska San Gimignana.
6. deň: Výlet na juhovýchodné svahy APUÁNSKYCH ÁLP v oblasti Toskánska. Výjazd autobusom kúsok pod obec COLONNATA, z tejto obce pešia prechádzka na nádherné vyhliadky na Apuánske Alpy a slávne mramorové lomy. Ďalej prejazd tunelmi a cez mosty k LOMOM FANTISCRITTI, možnosť návštevy celosvetovo unikátnych lomov na carrarský mramor, kde sa mramor ťaží priamo vo vnútri hory. Návšteva patrí k nezabudnuteľným zážitkom. CARRARA – hlavné mesto mramoru, nádherný dóm z carrarského mramoru, Múzeum mramoru.
7. deň: Celodenný výlet do oblasti malebných romantických „orlích“ dediniek nad morom CINQUE TERRE (UNESCO) – tato jedinečná oblasť je dostupná iba vláčikmi. Autobusom prídeme do obce LEVANTO, odtiaľ možnosť jazdy vláčikom (kto by nechcel ísť na pešiu turistiku, môže zostať v Levante – pekné mestečko a piesočná pláž) do obce MONTEROSSO a ďalej niektorý z úsekov nádhernej pešej trasy Cinque Terre – krásne výhľady na romantické mestečká pri mori, skalnaté pobrežie, romantické zátoky.
8. deň: Príjazd do Prahy v predpoludňajších hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-328-01

13.07. - 20.07.2020

492,- €

Praha

Cena zahŕňa: dopravu autobusom, 5x ubytovanie v hoteli (dvojlôžkové izby s príslušenstvom), 5x polpenziu, služby sprievodcu
Fakultatívny príplatok: poistenie liečebných nákladov a storna 11,50 €/os., jednolôžková izba 123 € (povinný príplatok pri neobsadení druhou osobou).