Poznávacie zájazdy

TALIANSKO
Kalábria a národný park Pollino - kraj nedotknutej prírody - poznávací zájazd
SORRENTO – OSTROV CAPRI – SCALEA – NP POLINO – PRAIA A MARE – ORSOMARSO – PAPASIDERO – GRISOLIA – AIETO – MORANO CALABRO – CIVITA – CIRELLA – DIAMANTE

Vydajte sa s nami do kraja s takmer 800 km pobrežím Tyrhénskeho a Jónskeho mora – Kalábrie, ktorá sa pýši nielen pohnutou históriou, ale aj stredovekými kamennými mestečkami, morom s neuveriteľne čistou vodou, príjemným podnebím, ale aj národnými parkami, zahrňujúcimi horské masívy Apenín. Čaká nás nielen príjemné kúpanie v priezračnom mori, ale aj prehliadka pôvabných mestečiek, kde sa zastavil čas. Zažijete nádherné vyhliadky na okolité horské masívy, ale aj objaviteľské potulky rozmanitou prírodou a krajinou, ktorú nám spríjemní pohostinnosť miestnych obyvateľov. Nebude chýbať ani ochutnávka typickej kalábrijskej kuchyne a miestnej rarity, výrobkov z cedrátov (citrónik liečivý alebo Adamovo jablko).

12-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:

1. deň:
Odchod z ČR, prejazd do Talianska.
2. deň: Zastávka v SORRENTE, individuálna prehliadka mesta, kúpanie na mestských plážach alebo fakultatívny výlet na ostrov CAPRI, výber z mnohých možností - pešie túry z mestečka Capri k Tiberiovej vile, jaskyni Matermania alebo Anacapri, prehliadka mestečka a možnosť navštíviť aj vilu A. Muntheho. Večer príchod na ubytovanie do S. MARIA DEL CEDRO.
3. deň: Pobyt pri mori a odpočinok na piesočnatej hotelovej pláži, ktorá je vybavená aj ležadlami a slnečníkmi, všetko v cene ubytovania. V podvečer zoznámenie sa s najbližším okolím, návšteva historickej SCALEY a moderného centra.
4. deň: Výlet do NÁRODNÉHO PARKU POLLINO, prehliadka mestečka ORSOMARSO pod skalou s hodinovou vežou s nádhernou vyhliadkou. Pešia túra údolím rieky Argentino k vodopádom.
5. deň: Pozdĺž pobrežia do PRAIA a MARE. Pobyt pri mori a odpočinok na pláži v romantických skaliskách, fakultatívne výlet loďou okolo ostrova Dino, bohatého na jaskyne. Odpoludnia na horu Monte Biagio so sochou Krista, odkiaľ sú nádherné výhľady na krajinu.
6. deň: Údolie rieky Lao k pravekej jaskyni Grotta del Romito s jedinečnou kresbou z doby paleolitu. Na spiatočnej ceste mestečko PAPASIDERO s byzantskou bazilikou. Pre záujemcov možnosť jednoduchého ľahšieho raftingu po rieke Lao.
7. deň: Dopoludnia návšteva múzea cedrátov s ochutnávkou produktov, prehliadka hradu. V podvečer návšteva starobylého kamenného mestečka GRISOLIE, možnosť večere a ochutnávka miestnych špecialít.
8. deň: Pozdĺž Cedrátovej riviéry (Riviera del Cedro) na západ do vnútrozemia, mestečko AIETO s renesančným palácom zo 16.st., nezabudnuteľné pohľady na okolité hory NP Pollino a s krátkou pešou turistikou.
9. deň: Skoro ráno odídeme do horského masívu NP Pollino. Prehliadka jedného z najkrajších mestečiek Kalábrie, MORANO CALABRO. Potom prejazd do najvýznamnejšieho strediska albánskej menšiny, mestečka CIVITA s úzkymi uličkami a príjemnou atmosférou. Pešia túra údolím rieky Raganello k začiatku najdivokejšej tiesňavy v Kalábrii. Návrat na ubytovanie neskoro večer.
10. deň: Pobyt pri mori, odpoludnia pozdĺž pobrežia prehliadka ruín starej Cirelly, na východ do mestečka DIAMANTE, presláveného septembrovým feferónkovým festivalom – prehliadka starého mesta. Príchod na ubytovanie v nočných hodinách.
11. deň: Rozlúčka s morom, predpoludním odjazd do republiky.
12. deň: Príjazd do ČR.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

R-IT403-15-1

04.06. - 15.06.2015

471,- EUR

Bratislava, Brno, Praha

R-IT403-15-2

28.08. - 08.09.2015

471,- EUR

Bratislava, Brno, Praha

Cena zahŕňa: dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, 9x ubytovanie - dvojlôžkové izby v apartmánovom hoteli, 9x raňajky, 8x večera (česká polpenzia - začína 3. deň raňajkami a končí 11. deň raňajkami), pobytovú taxu, služby sprievodcu, komplexné poistenie vrátane storna zájazdu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné, lodné výlety, fakultatívne služby
Fakultatívny príplatok: jednolôžková izba 105 €, (povinné pri neobsadení izby druhou osobou)

Apúlia - podpätok talianskej čižmy - poznávací zájazd
BARIALBEROBELLO – CASTEL DEL MONTE – MATERA –  LECCE – GROTTA DELLA ZINZULUSA – OSTUNI – MARTINA FRANCA – LOCOROTONDO – POLIGNANO AL MARE – BARI

Ak sa zadívame na mapu Talianska, rozoznáme, že má tvar čižmy a provincia Apúlia je jej podpätkom. Po dlhých rokoch pod vplyvom Grékov dosiahla vrchol slávy za panovania cisára Svätej Rímskej ríše Fridricha II., no dnes sa nachádza „mimo radaru“ väčšiny zahraničných turistov. Tí netušia, aká nádhera, relax a autentické apúlske mestečká sa tu ukrývajú. Na tomto dlhom, úzkom území medzi Jadranským a Iónskym morom nás dostane rozmanitosť tunajšej architektúry, romantika skalných pobrežných útesov, ospalých bielych dediniek vyrastajúcich na kopcoch olivových sadov a viníc. Historické miesta pretkané uličkami minulosti, normanské dedičstvo v podobe románskych kostolov a najčudesnejšie stavby Európy akoby vystrihnuté zo stránok starých kníh.

6-dňový zájazd - letecká doprava

Program:

1. deň:
Odlet a prílet do Bari, našej vstupnej brány do Apúlie, podpätku talianskej čižmy. Kraj trullov a ich centrum Alberobello (UNESCO). Rozprávkové mesto, aké nenájdeme nikde inde na svete. Jedinečné malé guľaté, často navzájom bez malty pospájané kamenné domy s kužeľovitou strechou, ktorú uzatvára posledný kameň tzv. „cippo“. Už len čakať, z ktorého okna vykukne malý troll alebo s batôžkom cez plece vykročí po ulici škriatok. Jedna z najväčších tradičných procesií v Taliansku (Alberobello), intenzívna, originálna a plná mimoriadnej náboženskej horlivosti.
2. deň:
Castel del Monte (UNESCO), najpozoruhodnejší hrad európskeho stredoveku či chrám Spravodlivosti, Templum Iustitiae? Fascinácia číslom osem: pôdorys osemuholníka, osem rovnako veľkých stien a v rohoch osem veží. Do ôsmych miestností sa do okolitej krajiny dívame z ôsmych a osem gotických oblúkov tvorí ozdobu veľkého dvora uprostred stavby. Funkcia a zmysel stavby zostáva stále záhadou, ktorej tajomstvo si vzal so sebou jej zakladateľ a prvý stavebník, rímsky, jeruzalemsky a sicílsky kráľ Fridrich II. Matera (UNESCO), najgeniálnejšie a najtajomnejšie mesto Talianska. Magická atmosféra, ktorá ponúka cestu za históriou človeka. Jaskynné obydlia z tufového kameňa (sasso), napoly postavené, napoly po tisícročia vytesávané do skalných roklín. Obrovský kaňon tvorený kamennými kostolmi, neskutočnými domami a až tajomnými ulicami. Dve prelínajúce sa svety, 2 dimenzie a medzi nimi schodisko ako spojenie.
3. deň:
Lecce, hlavné mesto Apúlie, pestré barokové mesto so silným španielskym vplyvom. Pozostatky veľkého rímskeho amfiteátra a divadla, baroková hostina v podobe námestí, kostolov, palácov a fontán. K tomu vynikajúca zmrzlina najrôznejších druhov od ovocných až po čokoládovú s pálivou papričkou v „gelaterii“ (zmrzlináreň) Natale pri námestí Sant’Oronzo. Vápencové útesy, prerušované úzkymi zátokami a malými romantickými plážami. Skutočný raj pre potápačov, obľúbený cieľ lodných výletov a návštev morských kvapľových jaskýň, z ktorých pre nás tá NAJ je Grotta della Zinzulusa. Záver dňa si vychutnáme na pláži s bielym pieskom (kúpanie, oddych).
4
. deň: Olivové háje, vinohrady a lúky s ovocnými stromami. Medzi nimi na kopcoch učupené biele roztrúsené dedinky Ostuni, Martina Franca, Locorotondo. Všetky podobné a predsa každá iná, s vlastnou príchuťou, vôňou a atmosférou. Krivolaké uličky, do ktorých autá často nemôžu a ani sa nezmestia, orientálne pôsobiace terasovito postavené biele domy, vydláždené chodníky, parapety okien zaplnené gýčovými farbami kvetín, ženy v tradičných čiernych odevoch, vykračujúce si do kostola a žiadny turistický zhon... Apúlia, kraj vyhlásený za raj milovníkov jedla a vína, kde je naozaj ťažké nájsť miesto, kde by sme sa zle najedli. Tradičné domáce orecchiette, cestoviny v tvare malého ucha na apúlsky spôsob, degustácia vína a panenského olivového oleja.
5. deň:
Tesné krivolaké uličky starého mesta Bari ukrývajú asi 40 kostolov a 120 kaplniek, zasvätených Panne Márii vrátane Baziliky San Nicola, v ktorej sú uložené ostatky svätého Mikuláša. Mestečko Trani, malý klenot na brehu Jadranského mora, ktorý sa zjaví, keď ho najmenej očakávame. V roku 1063 vydalo mesto námorný zákon Ordimenta Maris, ktorý je dnes považovaný za najstarší námorný kódex zo stredoveku.
6. deň:
Čarokrásne, krištáľovo priezračné more, ktoré sa pre svoje neopísateľne nádherné farby prezýva miestnym Karibikom. Nad jeho vodami na kolmých vápencových útesoch sa týči naša posledná zastávka pred odletom späť domov. Polignano al Mare. Biele mestečko s malou pieskovou plážou a netypickou jaskynnou reštauráciou nad hladinou mora.  Transfer na letisko a odlet domov.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.
 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

SV-T-A-01

03.04. - 08.04.2015

656,- EUR

Bratislava, odlet  z Budapešti

Cena zahŕňa: leteckú dopravu na trase Budapešť - Bari - Budapešť (bez prestupu), transfer BA/letisko/BA, autokarovú dopravu podľa programu, 5x ubytovanie v 3/4* hoteli a rozšírené kontinentálne raňajky, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupy podľa programu, komplexné cestovné poistenie 10,20 €/os.
Povinný príplatok:
letiskové a servisné poplatky 150 €/os.
Možno objednať za príplatok: 
tradičná apúlska večera s ochutnávkou vína 35 €/os., jednolôžková izba 98 €.

Ligúria a Toskánsko - po stopách Michelangela - poznávací zájazd
CARRARA – FLORENCIA – CINQUE TERRE – PISA – LUCCA

Ak by sme sa spýtali na cestu niekde v severotalianskom meste, na odpoveď budeme pravdepodobne čakať dlho. Ľudia sa tu obvykle tak ponáhľajú, že sa jednoducho nehodlajú zaťažovať niečím iným, ako svojimi vlastnými otázkami... Trojlístok severozápadného Talianska – Lombardia, Piemont, Ligúria. Trojica najbohatších a najrozvinutejších krajov talianskej čižmy. Ohnisko intelektuálnej aktivity či politicko-ekonomický motor krajiny tiahnuci sa od členitého pobrežia Ligúrskeho mora po francúzsko-švajčiarske Alpy. Územie bohatých miest a palácov, prekypujúcich umeleckými pokladmi a bohatým kultúrnym dedičstvom, na juhu domy pastelových farieb, kúpajúce sa v stredomorskom slnku. Domov gorgonzoly, hľuzoviek, a samozrejme, vína.

6-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:

1. deň:
Odchod v ranných hodinách, oboznámenie sa s cestou, jazda cez Rakúsko do Talianska na ubytovanie v kúpeľnom meste Montecatini Terme alebo v okolí pobrežného mestečka Marina Di Massa.

2. deň: Návšteva Carrarských lomov, ktoré poznal už Michelangelo a Canova, ich diela sú všetky z tunajšieho bieleho mramoru. V jedinom múzeu mramoru tejto oblasti spoznáme ako v dávnej minulosti lámali a prevážali ťažké bloky mramoru a aké techniky a nástroje sa pri tom používali. Jedna  z mála zachovaných rodinných fabrík na spracovanie mramoru a ukážka spracovania mramoru vrátane výroby dnešných suvenírov. Následne vojdeme priamo do srdca veľkej hory, kde nám vysvetlia techniku získania mramoru. Vyvezieme sa jeepmi na vrch niektorého z „mramorových kopcov“, a uvidíme niekoľko mramorových lomov. Ochutnávka miestnej špeciality Lardo di Colonnata, slaniny, ktorá dozrieva v mramorových truhliciach. Mestečko Carrara návšteva najstaršej mramorovej sochárskej školy v CARRARE

3. deň: Klenot Toskánska, FLORENCIA (UNESCO). Od pradávna magnet umelcov, talentovaných spisovateľov a filozofov, domov Michelangela, Machiavelliho a Mediciovcov. Dóm Santa Maria del Fiore s osembokou kupolou od Brunelleschiho, naproti baptistérium S. Giovanni s unikátnymi bronzovými dverami a sochami od Pisana a Ghibertiho. Biely, zelený a ružový toskánsky mramor je do tretice využitý na Kampanilu navrhnutom Giottom. Hýrivo vyzdobená Medicejská kaplnka s obrovskými rodinnými hrobkami, najkrajšie námestie Florencie – Piazza della Signoria, kde sa týči Pallazo Vecchio a socha Michelangelovho Dávida (kópia, originál sa nachádza v Galérii dell´Academia), gotický kostol Santa Croce s hrobmi a pomníkmi Michelangela či Galilea. Najstarší dochovaný most Ponte Vecchio, obložený obchodíkmi s klenotmi, zlatom a šperkmi. 

4. deň:  Ligúria, prezývaná „balkón nad morom“. CINQUE TERRE (UNESCO), v preklade päť krajín alebo päť častí, oblastí... Päť dediniek – Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola a Riomaggiore – prilepených na  strmých skalných útesoch nad morom. Donedávna zo súše takmer neprístupná divoká oblasť kopcov, viníc, olivových hájov a medzi nimi rozosiatych miniatúrnych dediniek s domčekmi v dúhových farbách, pritisnutých jeden na druhom. Plavba výletnou loďou so zastávkami v troch z nich, romantická pobrežná prechádzka po Via dell´Amore, kde svoju lásku v podobe uzamknutých zámok spečaťujú zamilovaní z celého sveta. 

5. deň: PISA, známa jedinečnou skupinou stavieb okolo Campa del Miracoli (UNESCO). Kto by nepoznal „námestie zázrakov“ s dómom, baptistériom a šikmou vežou vytvorených z ušľachtilého carrarského mramoru? Pôvodne etruské mestečko LUCCA a sedem brán vedúcich do hradbami obkoleseného starého mesta. Výhľad na mesto zo 44 m vysokej Torre Guinigi prerastenej dubom cezmínovým, kostol San Giovani, dejisko každoročného operného Pucciniho festivalu a Casa di Puccini, rodný dom autora opier Bohéma, Tosca a Turandot.

 

6. deň: Tranzit domov a príchod vo večerných hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

SV-T-L-01

16.09. - 21.09.2015

365,- EUR

Žilina, Trenčín, Nitra, Trnava, Bratislava

Cena zahŕňa: autokarovú dopravu zo ZA, TN, NR, TT, BA, 5x ubytovanie v 3* hoteloch, 5x rozšírené kontinentálne raňajky, ochutnávku špeciality Lardo di Colonnata, vstup do Carrerských lomov, návšteva najstaršej sochárskej školy v Carrare, služby sprievodcu CK, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupy podľa programu, komplexné cestovné poistenie 10,20 €/os.
Možno objednať za príplatok: 
2 večere 28 €, typický toskánsky obed 25 €/os., miesto v prednej polovici autobusu 7 €/os., za osobu v 1/1 izbe 69 €.

Etruskovia - stratená civilizácia - poznávací zájazd
RÍM – CERVETERI – TARQUINIA – ORVIETO – VOLTERRA – FIESOLE – FLORENCIA

Staroveká Etrúria, krajina záhadných Etruskov. Ich moc dosiahla vrchol od konca 7. do polovice 6. storočia pred Kristom., kedy sa zmocnili Ríma a iných území. Tajomstvo starovekých Etruskov dodnes nie je odhalené, prevládajú však tri názory o pôvode tohto kmeňa. Známa legenda, ktorú priniesol Herodotos „otec dejepisu“ hovorí, že kráľ Lýdov bol v dôsledku veľkej núdze nútený rozdeliť svoj ľud na dve časti: jedna z nich, ktorú vytiahli v žrebovaní, musela opustiť vlasť a hľadať si miesto a šťastie inde. Stalo sa. Časť obyvateľstva, určená žrebom, si postavila niekoľko lodí, naložila nutný majetok a vedená synom lýdskeho kráľa Tirseom, odplávala hľadať svoje šťastie. Po rôznych nečakaných udalostiach pristáli lode v Toskánsku a v Umbrii. Tam sa usadili, založili nové mestá a zmenili si meno na Tyrhénčanov či Etruskov.

6-dňový zájazd - doprava autobusom bez nočných jázd

Program:

1. deň:
Odchod, cestou sa zoznámime s tým, čo nás čaká na našom putovaní starobylou Etrúriou. Prejazd Rakúskom až do Talianska, ubytovanie v okolí jazera Bracciano.
2. deň:
„Večne mesto“ Rím. (UNESCO) Skúsili ste si niekedy prečítať taliansky názov mesta Roma odzadu? Amor! Presne vystihuje jeho atmosféru, ktorú si každý návštevník zamiluje. Vydáme sa po stopách Etruskov, a to znamená, že nemôžeme vynechať významné múzeum venujúce sa tejto civilizácii. Opustíme hotel a čaká nás Villa Giulia, ktorú nechal postaviť ešte v 16. storočí pápež Július III. a dnes ukrýva obrovskú zbierku historických pokladov. Uvidíme terakotové sarkofágy manželských dvojíc, zahľadíme sa do 2500-ročných očí Apolóna z Veji a nájdeme aj zlaté tabuľky z Pyrgi, ktoré znamenali prelom v lúštení etruského písma zahaleného tajomstvom. Zastavíme sa v starovekom srdci Forum Romanum a dozvieme sa o etruských koreňoch týchto miest. Vedeli ste, že s nápadom postaviť slávny Circus Maximus prišiel piaty rímsky kráľ Tarquinius Priscus? Za jeho vlády architekti postavili aj chrám na Kapitole pre najvyššieho boha Jupitera. Bolo to etruské dedičstvo, na ktoré neskôr nadviazali Rimania a svojou obrovskou ríšou si podmanili svet.
3. deň: Tarquinia
(UNESCO) a Cerveteri (UNESCO). Dve z najznámejších etruských miest a obe dnes uvidíme. Ako Tarquinia, tak aj Cerveteri predstavujú mestá mŕtvych, čiže etruské nekropoly. V Cerveteri sa prejdeme ulicami nekropoly Banditaccia, ktoré stáročia premenili na udupanú zem a okolo nás vyrastú kamenné príbytky večnosti vytesané do mäkkého tufu. Nahliadneme až dovnútra, aby sme videli to, čo Etruskovia pred stovkami rokov. Verili, že život po smrti pokračuje, a preto sa snažili, aby ich milovaní mali po smrti vlastné domy s vytesanými posteľami, lavicami či dokonca stolmi, kam im priniesli jedlo aj nápoje. Ponoríme sa pod zem, ale to všetko len preto, aby sa pred nami otvorila najkrajšia z hrobiek Tomba dei Rilievi, plná zaujímavých reliéfov. Starobylé miesto Tarquinia. Vytesané hrobky budeme hľadať pár metrov pod zemou, ale každá z nich sa nám odvďačí fantastickými maľbami. Nevyzerajú tak, že ich maliari odišli len tesne pred nami? Nie! Hľadíme na maľby storočia ukryté pred zrakmi ľudí aj slnečných lúčov. V celej Etrúrii nenájdete krajšie hrobky ako práve tu.
4. deň:
Umbria, kraj známy svojimi zvlnenými pahorkami, starými vilami citlivo zasadenými medzi olivové háje či vinice. Orvieto - Etruskovia ho vystavali na vysokej skale, aby ho bolo odvšadiaľ vidno. V starovekom svete ho poznali ako Volsinie, kde sídlila azda najvýznamnejšia etruská svätyňa. Ponoríme sa do objavovania histórie, ktorá tu kráča ruka v ruke s príjemným mestom vydláždeným kamennými uličkami. V parku narazíme na piedestál chrámu a dolu pod Orvietom v nekropole „Kríža“ budeme hľadať po hrobkách nápisy v tajomnom etruskom jazyku. Kto ich nájde najviac? Symbolom mesta sa stala neprehliadnuteľná katedrála zo 14. storočia. Toskánske mesto so stredovekým nádychom, Volterra. Posadíme sa na kamenné sedadlá rímskeho divadla, prejdeme pod zachovalou etruskou Oblúkovou bránou - Porta dell’Arco a odhalíme zbierku pohrebných urien, keramiky a iných zaujímavých predmetov v Múzeu Guarnacci.
5. deň: Klenot Toskánska, Florencia (UNESCO). Od pradávna magnet umelcov, talentovaných spisovateľov a filozofov, domov Michelangela, Machiavelliho a Medicejských. Dóm Santa Maria del Fiore s osembokou kupolou od Brunelleschiho, naproti baptistérium S. Giovanni s unikátnymi bronzovými dverami a sochami od Pisana a Ghibertih a Kampanilu, navrhnutá Giottom. Medicejská kaplnka s obrovskými rodinnými hrobkami, Piazza della Signoria, kde sa týči Pallazo Vecchio a socha Michelangelovho Dávida, gotický kostol Santa Croce s hrobmi a pomníkmi Michelangela či Galilea, najstarší zachovaný most Ponte Vecchio, obložený obchodíkmi s klenotmi, zlatom a šperkmi. Tí, čo Florenciu poznajú alebo ich etruská civilizácia „dostala“, navštívia Fiesole. Aj tu žili kedysi Etruskovia a ostali po nich zvyšky múrov chrániacich mesto. V meste pohľadáme aj rímske kúpele s divadlom a prejdeme sa jeho starými uličkami k miestnej katedrále.

6. deň:
Ráno nás čaká návrat domov.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

SV-T-E-01

23.06. - 28.06.2015

369,- EUR

Žilina, Trenčín, Nitra, Trnava, Bratislava

Cena zahŕňa: autokarovú dopravu zo ZA, TN, NR, TT, BA, 5x ubytovanie v 3* hoteloch, 5x rozšírené kontinentálne raňajky, ochutnávku vína a olivového oleja, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupy podľa programu, komplexné cestovné poistenie 10,20 €/os.
Možno objednať za príplatok: 
3 večere 42 € (okrem 1., 4. a 6. dňa), jednolôžková izba 75 €, miesto v prednej polovici autokaru 7 €/os.

Romantické Toskánsko a mystická Umbria - poznávací zájazd
FLORENCIA – AREZZO – CORTONA – PERUGIA – ASSISI – SPELLO – ORVIETTO
 
Jemne zvlnená krajina, píniové háje, cyprusové aleje, slnečnicové lány a polia červených makov. Domáce pikantné delikatesy, lahodné vína. Kultúrne klenoty, prastaré mestá skrývajúce neuveriteľné bohatstvo umeleckých pokladov – to je Toskánsko, obľúbený cieľ milovníkov kultúry a pôžitkárov. Malebný kraj vidieckej krajiny a nespútanej prírody s nálepkou „zelené srdce Talianska“. Stredoveké zákutia, starobylé mestá pýšiace sa nespočetným množstvom románskych kostolov a mestských palácov. Umbria, od nepamäti považovaná za konkurenta Toskánska. Presvedčte sa na vlastné oči a nebudete ľutovať.

6-dňový zájazd - doprava autobusom bez nočných jázd

Program:

1. deň:
Odchod v ranných hodinách, jazda cez Rakúsko do Talianska na ubytovanie v kúpeľnom meste Montecatini Terme.
2. deň:
Hneď na úvod sa nám predstaví klenot Toskánska, Florencia (UNESCO). Formovala dejiny Západu ako žiadne iné mesto. Tu sa zrodila renesancia. Mesto nabité umením, kultúrnym bohatstvom a históriou. Od pradávna magnet umelcov, talentovaných spisovateľov a filozofov, domov Michelangela, Machiavelliho a Mediciovcov. Dóm Santa Maria del Fiore s osembokou kupolou od Brunelleschiho, čnejúcou nad srdce mesta, naproti baptistérium S. Giovanni s unikátnymi bronzovými dverami a sochami od Pisana a Ghibertiho. Biely, zelený a ružový toskánsky mramor je do tretice využitý na Kampanilu, navrhnutú Giottom. Hýrivo vyzdobená Medicejská kaplnka s obrovskými rodinnými hrobkami, najkrajšie námestie Florencie – Piazza della Signoria, kde sa týči Pallazo Vecchio a socha Michelangelovho Dávida (kópia, originál sa nachádza v Galérii dell´Academia), gotický kostol Santa Croce s hrobmi a pomníkmi Michelangela či Galilea. Galéria Uffizi – najväčšia umelecká galéria v Taliansku, Botticelliho Zrodenie Venuše, Tizianov zmyselný akt Venuše urbinskej, Caravaggiovo rané dielo Bakchus, Zvestovanie Panny Márie od Leonarda da Vinci... Najstarší zachovaný most Ponte Vecchio, obložený obchodíkmi s klenotmi, zlatom a šperkmi, pôvabné záhrady Giardini di Boboli nad palácom Piati. Máme tu celý deň a dostatok času na poznávanie, prechádzky a unášanie sa nekonečnou nádherou Florencie.
3. deň: Toskánske poklady:
Arezzo a Cortona. Zlaté šperkárske mesto Arezzo, jedno z najbohatších miest v Toskánsku. Paláce bohatých obchodníkov, meštianske domy a sakrálne stavby so slávnymi freskami od Piera della Francesca – Legenda o Svätom kríži, či najhýrivejšími románskymi fasádami v kraji. Etruskami založená Cortona, patriaca k najstarším a najpôvabnejším mestám na kopci. Olivové háje, úžasné výhľady na zvlnenú toskánsku krajinu a Trasimenské jazero (4. najväčšie v Taliansku). Cesta labyrintom starého mesta náš vtiahne do života v stredoveku. Už sa len vymotať a dokázať sa vrátiť späť.
4. deň:
Najkúzelnejšie miesta Umbrie: Perugia a Assisi. Staré jadro Perugie ukrýva najväčší kostol v Umbrii – kostol San Domenico, pozostatky pápežov Urbana IV. a Martina IV. „svadobný prsteň“ Panny Márie – ťažký achát, ktorý vraj mení farbu podľa charakteru svojho nositeľa a renesančnú maľbu Madony dele Grazzie, ktorej sa pripisuje zázračná moc. Stredoveký klenot Assisi (UNESCO) s ulicami, ovenčenými pelargóniami, námestiami fontán, domami z ružového a bieleho mramoru, trblietajúcimi sa v slnečnom svite. Najvýznamnejšie talianske pútnické miesto, mesto sv. Františka, zakladateľa radu žobravých mníchov – františkánov. Bazilika San Francesco, miesto posledného odpočinku jedného z najznámejších a najobľúbenejších zo všetkých katolíckych svätých. Fresky od Lorenzettiho a Giottov cyklus 28 malieb zo života sv. Františka. Mestečko Spello a sviatok Božieho tela. Kvetinové obrazce s náboženskými motívmi usporiadané pozdĺž úzkych dláždených ulíc.
5. deň: Orvieto
patrí medzi najkrajšie mestá Umbrie. Presvedčí náš o tom ešte skôr, ako sa ocitneme v jeho uličkách. Etruskovia ho vystavali na vysokej skale, aby ho bolo odvšadiaľ vidno. V starovekom svete ho poznali ako Volsinie, kde sídlila azda najvýznamnejšia etruská svätyňa. Ponoríme sa do objavovania histórie, ktorá tu kráča ruka v ruke s príjemným mestom, vydláždeným kamennými uličkami. Symbolom mesta sa stala neprehliadnuteľná katedrála zo 14. storočia. Jej nádherne zdobená fasáda vám ostane ešte dlho v pamäti. Slávna orvietska procesia Božieho Tela spojená s historickým sprievodom. Predstavitelia cechov odetí v kostýmoch nesú svoje erby a znaky, bubeníci vytvárajúci hlučnú zvukovú kulisu a na konci procesie je nesený korporal. K Taliansku neodmysliteľne patrí aj dobré víno. Viete si predstaviť lepší záver dnešného dňa, než ochutnávku tohto božského nápoja?
6. deň:
Celodenná cesta domov a príchod na Slovensko vo večerných hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

SV-T-T-01

03.06. - 08.06.2015

365,- EUR

Žilina, Trenčín, Nitra, Trnava, Bratislava

Cena zahŕňa: autokarovú dopravu zo ZA, TN, NR, TT, BA, 5x ubytovanie v 3* hoteloch, 5x raňajky, ochutnávku vína a olivového oleja, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupy podľa programu, komplexné cestovné poistenie 10,20 €/os.
Možno objednať za príplatok: 
2 večere 28 € (okrem 1., 4. a 5. dňa), typický umbrijský obed 25 €, jednolôžková izba 69 €, miesto v prednej polovici autokaru 7 €/os.

Najkrajšie záhrady Talianska s návštevou Locarna - poznávací zájazd
MERANO – ZÁHRADA TRAUTTMANSDORFF – VODOPÁDY VARONE – GARDONE RIVIERA – ZÁHRADA ANDRÉ HELLERA – ZÁHRADA VITTORIALE – ZÁHRADY SIGURTÁ – TEMEZZO – LAGO DO COMO – VILLA CARLOTTA – BELLAGIO – VILLA MELZI – LAGO MAGGIORE – LOCARNO – OSTROVY BRISSAGO
 
Práve v tejto dobe, keď je tu plno kvetov, poďte s nami spoznať niekoľko talianskych a jednu švajčiarsku záhradu, nechajte sa uniesť nepreberným množstvom rododendronov, azaliek, kamélií, kompozíciami stredomorských a exotických kvetín. Jedno majú tieto záhrady, zasadené do okolitej hornatej krajiny spoločné - učarujú svojou krásou laikov aj odborníkov, odrážajú vkus, zvyky, kultúru a históriu oblasti. Prekrásnu krajinu južného Tirolska a úchvatné panorámy talianskych jazier si budete môcť vychutnať počas dvoch prechádzok, ktoré určite umocnia poznanie tohto kúta Európy.

6-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:

1. deň:
Odchod vo večerných hodinách z ČR, tranzit Rakúskom do Talianska.
2. deň: Ráno zastávka pri hrade Tirol, toto šľachtické sídlo dalo svojím menom názov celému územiu južného Tirolska, je vystavané na strategickom území nad mestom Merano a ponúka nádherné výhľady na údolie rieky Adiže a Meranské údolie. Prehliadka zámku a záhrady Trauttmansdorff, ktorá získala v roku 2013 ocenenie Medzinárodná záhrada roku. Príťažlivé kúpeľné mestečko MERANO s liečivými prameňmi a plné kaviarní v štýle belle epoque. Podľa časových možností zastavíme pri kaskáde vodopádov Varone (Cascata Varone), miesto kde vznikol unikátny úkaz z rozpadu ľadovca Garda. Vybudované cesty a malé mostíky nám umožnia pozrieť sa aj do útrob vodopádu. Celý vodopád môžeme navštíviť v niekoľkých výškových stupňoch - vždy sa pozrieme aj dovnútra do jaskyne. Cesta medzi jednotlivými stupňami je prevoňanou botanickou záhradou so stredomorsko-horskou vegetáciou. Ubytovanie.
3. deň: Pri brehoch Lago di Garda v mestečku Gardone Riviera budeme obdivovať množstvo kvetov, rastlín a stromov v botanickej záhrade André Heller so zakomponovanými sochami Keith Haringovej a Roya Lichtensteina, prehliadneme si záhradu Vittoriale. Južne od Lago di Garda pri VALLEGIO SUL MINCIO navštívime pozoruhodný prírodný park a záhrady Sigurtá, pre verejnosť prístupné od r. 1978 - vodná záhrada plná jazier a kvetov, liečivé bylinkové záhrady, jaskyne. Odchod na ubytovanie.
4. deň: Ráno trajektom preplávame jazero Como a v mestečku TREMEZZO pri talianskom jazere COMO, navštívime záhrady vily Carlotta, založené v 17.storočí. Na 8 ha budeme obdivovať pôvaby talianskej záhradnej architektúry, prekrásne kvetinové kompozície na terasách, ktoré sa zdvíhajú od brehu jazera a práve v tejto dobe sú záhrady najkrajšie. Fakultatívny lodný výlet do mestečka BELLAGIO, miesto, ktoré inšpirovalo kasíno v Las Vegas - zafírovo modré prístavisko, rad kamenných schodísk a domy s farebnými okenicami, prekrásne záhrady vily Melzi. Trajektom sa vrátime na západné pobrežie jazera a odídeme na ubytovanie.
5. deň: Navštívime LOCARNO - fakultatívna plavba lodí k ostrovčekom BRISSAGO. Na jednom z nich sa nachádza jedna z najkrajších švajčiarskych záhrad, kde bez ohľadu na zemepisnú šírku rastú vzácne stromy a kvetiny, pochádzajúce z teplých oblastí celého sveta. Prehliadka historického centra presláveného kúpeľného mesta, fakultatívny výjazd lanovkou, ktorá je dielom svetoznámeho architekta Mario Botta, k horskej stanici Cardada (1.496 m. n.m.), odkiaľ sa nám naskytne panoramatický výhľad na jazero a horské vrcholy v okolí. Nasleduje odchod do ČR.
6. deň: Predpokladaný návrat do republiky v ranných hodinách.
 
Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.
 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

R-IT532-15-1

05.05. - 10.05.2015

270,- EUR

Brno, Praha

R-IT532-15-2

12.05. - 17.05.2015

270,- EUR

Brno, Praha

Cena zahŕňa: dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, trajekt cez jazero Como, 3x ubytovanie v hoteli*** - 2-lôžkové izby s príslušenstvom, 3x raňajky, služby sprievodcu, komplexné poistenie vrátane storna zájazdu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné, fakultatívne služby
Fakultatívny príplatok: jednolôžková izba 64 €, 3x večera 3 €

Švajčiarske Ticino a talianske jazerá - poznávací zájazd
VIA MALA – LOCARNO – LAGO DI MAGGIORE – LUGANO – LAGO DI LUGANO – LAGO DI COMO – COMO – LAGO D´ORTA – ORTA SAN GIULIO – STRESA – BOROMEJSKÉ OSTROVY – ISOLA BELLA – TREMEZZO – BELLAGIO – BERGAMO – SIRMIONE – LAGO DI GARDA

Jeden z najslávnejších skladateľov histórie Franz Liszt raz povedal: Ak píšete príbeh o dvoch milencoch, nech sa odohráva na pobreží jazera Como.A bol iba jedným z mnohých, ktorých srdcia si dych vyrážajúca príroda severného Talianska získala. Prekrásne jazerá na rozhraní Talianska a Švajčiarska. Lago di Como, Maggiore, Lugano a d´Orta. Každé z nich s odlišným charakterom a jedinečnou krásou. Skvostné vily a záhrady, romantické zákutia, pobrežné promenády a vychytené kúpeľné mestečká. Bujná subtropická vegetácia. Figy, granátové jablká, olivy. Na Boromejských ostrovoch dokonca citrónovníky, pomarančovníky, korkové duby aj svätojánsky chlieb. Skutočné jazerné klenoty, ktoré ospevovali velikáni ako Goethe, Hemingway či Stendhal. V ich okolí taká koncentrácia krásnych miest, že rozhodne majú svoje miesto v našom rebríčku treba vidieť.  Aspoň na niekoľko dní poďme spolu nahliadnuť do najzaujímavejších kútov tohto neobyčajne pôvabného kraja. Vôňa histórie, kultúry, zelených vrchov a modrastých jazier v nás zanechá silné spomienky.

6-dňový zájazd - doprava autobusom bez nočných jázd

Program:

1. deň:
Vyrážame skoro ráno, aby sme stihli navštíviť Vaduz, hlavné mesto štvrtej najmenšej krajiny Európy, Lichtenštajnského kniežactva.
2. de
ň: Zastávka pri  slávnej VIA MALA (Diablova cesta). Podľa vlastného výberu kochanie sa krajinou alebo polhodinová nenáročná prechádzka do dramatickej skalnej rokliny, ktorej steny kolmo stúpajú do výšky až 300 m. Prejazd legendárnou trasou švajčiarskych Álp cez horský priesmyk San Bernardino Pass (v prípade, že by bol priesmyk kvôli snehu stále uzavretý, cesta povedie cez tunel San Bernardino). Osobité staré mesto LOCARNO s jedinečnou polohou na brehu švajčiarskej časti jazera LAGO DI MAGGIORE. Na podlubia a námestia centra vzhliadajú subtropické záhrady plné paliem, kamélií, cypriškov, oleandrov a magnólií. V roku 1925 tu európske mocnosti podpísali Locarnskú zmluvu, ktorá mala zabezpečiť mier v období po 1. svetovej vojne. Výjazd k chrámu Madonna di Sasso, ktorého okrovo žlté steny sa týčia nad mestom na zalesnenom skalnom útese.
3. de
ň: LUGANO - príjemné mesto talianskeho štýlu na brehu jazera LAGO DI LUGANO v švajčiarskom Ticine. Je tretím najdôležitejším švajčiarskym centrom finančníctva, obchodu a bankovníctva, no je to tiež mesto parkov, kvetín, víl a sakrálnych stavieb. Návšteva výrobne švajčiarskej čokolády spojená s ochutnávkou poteší hlavne maškrtné jazýčky, ale posedenie pri cappucine na brehu jazera s kulisami Álp v pozadí poteší určite každé oko. LAGO DI COMO, ypsilonukrývajúci sa v Alpách. Krásne scenérie inšpirovali tvorcov mnohých hitov strieborného plátna. Pri jazere Como boli natočené časti bondovky Casino Royal s Davidom Craigom či romantická komédia s Umou Thurman Mesiac pri jazere. Južná časť jazera Como s hlavným mestom COMO. V rámci prehliadky určite nevynecháme Dóm Santa Maria Maggiore, starú radnicu Broletto, či lombardsko-románsky kostol Sant Abbondio z 11. storočia.
4. de
ň: Miestni ho prezývajú „Popoluška, čo presne vystihuje tichú krásu malého jazera s hlbokými modrými vodami a fascinujúcim ostrovom. LAGO D´ORTA  a pokojná atmosféra stredovekého mestečka ORTA SAN GIULIO, plného úzkych dláždených uličiek  medzi pastelovými domami a palácmi s umne tepanými balkónmi. Šálka kávy v jednej z kaviarničiek na námestí pri jazere či krátka  plavba na ostrovček Isola San Giulio ostrov ticha, ktorého takmer celú plochu zaberá bazilika San Giulio z 12. st. Modré jazero Lago Maggiore Rimanmi nazývané Lacus Verbanus. Najsevernejšia časť patrí Švajčiarsku, východný breh k Lombardii a západný k oblasti Piemont. Inšpiráciu na brehoch jazera hľadal aj Hemingway. Prvý krát prišiel do STRESY (prehliadka), ktorej architektúra pripomína šarm mondénnych vznešených kúpeľných miest v roku 1918, kedy sa tu zotavoval z vojnového zranenia a odohráva sa tu dej jeho románu Zbohom armáda. Plavba na skvostné BOROMEJSKÉ OSTROVY. Najznámejší z ostrovov ISOLA BELLA, pomenovaný po žene Karola III, prilákal už pred nami Wágnera, Byrona či Goetheho. Prehliadka Palazzo Borromeo zo 17. st. s úchvatnou záhradou plnou terás, fontán, platík a jaskýň.
5. de
ň: LAGO DI COMO. Mestečko TREMEZZO. Pergoly, poprepletané pomarančovníkmi a najkrajšími európskymi rododendrónmi a azalkami patria medzi kvitnúce zázraky v rozprávkovej záhrade vily Carlotty (návšteva). Plavba loďou do Bellagia prezývaného perla Coma. Safírovo modré prístavisko, veľké množstvo kamenných schodísk, domy s farebnými okenicami. Štýlové hotely a mondénne kaviarne na promenáde, bazilika San Giacomo z 12. st., romantický kostol San Martino a Villa Serbelloni s krásnou záhradou. Città alta (horné mesto) stredovekého BERGAMA, rozprestierajúce sa na vrchole kopca, obklopené obrannými stenami s nádherným výhľadom do okolia. Jedinečné zoskupenie stredovekých a renesančných budov vrátane najstaršieho talianskeho mestského paláca z roku 1199 Palazzo della Ragione.
6. deň: Nádych talianskeho vidieka v podobe domácich reštaurácií, výhľad na jazero, nad ktorým vyrástli zvlnené pahorky. Hradné mú
ry Castella Scaligero, dvíhajúce sa z vodnej priekopy a na hladine sa nádherne zrkadlia hranaté veže. Mestečko SIRMIONE na brehu najväčšieho talianskeho jazera LAGO DI GARDA. Naša posledná zastávka a cesta domov.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

SV-T-S-1

10.09. - 15.09.2015

395,- EUR

ŽIlina, Trenčín, Nitra, Trnava, Bratislava

Cena zahŕňa: autokarovú dopravu zo ZA, TN, NR, TT, BA, 5x ubytovanie v 3* hoteloch, 5x rozšírené kontinentálne raňajky, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné podľa programu, komplexné cestovné poistenie vrátane poistenia storna zájazdu 10,20 €/os.
Fakultatívny príplatok: jednolôžková izba 69 €, 3x večera 49 €, miesto v prednej polovici autokaru 7 €/os.

Toskánsko, Cingue Terre, Elba - pobyt pri mori s výletmi - bez stravy
CINQUE TERRE – VILLA GARZONI – LUCCA – SIENA – SAN GIMIGNANO – VOLTERA – PISA – OSTROV ELBA – FLORENCIA

Pri návšteve Toskánska môžete skĺbiť pobyt pri mori s prehliadkou jedinečných stavebných pamiatok. Florencia, Siena, Pisa, Lucca sú pre turistov lákavými miestami s mimoriadnymi ukážkami románskeho, gotického a renesančného umenia. Toskánsko preslávili skvosty hlavne z obdobia renesancie, pôsobili tu najslávnejšie osobnosti Talianska a neustále láka veľké množstvo zahraničných návštevníkov.
 
10-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:

1. deň:
Odchod z Prahy v odpoludňajších hodinách.
2. deň: Príchod do Talianska, celý deň strávime v oblasti malebných romantických „orlích“ dediniek nad morom CINQUE TERRE (UNESCO) – táto jedinečná oblasť je dostupná iba vláčikmi. Autobusom prídeme do obce LEVANTO, odtiaľ možnosť vláčikom (kto by nechcel ísť na pešiu turistiku, môže zostať v Levante – pekné mestečko a piesočná pláž) do obce MONTEROSSO a ďalej niektorý z úsekov nádhernej pešej trasy Cinque Terre – krásne výhľady na romantické mestečká pri mori, skalnaté pobrežie, romantické zátoky, Via del Amore – Cesta lásky. Večer príchod na ubytovanie.
3. deň: Návšteva nádherných záhrad VILY GARZONI, ktoré patria k najkrajším v celom Taliansku. Návštevníkov ohromí nielen schodisko s balustrádami, ale i bazény s vodotryskmi, lemované pestrými kvetinovými záhonmi. LUCCA – elegantné podmanivé mesto, obklopené hradbami, ponúka vo svojom strede atraktívnu zmes námestí, malých kostolov, múzeí, galérií a dláždených uličiek.
4. deň:
Pobyt pri mori.
5. deň: Historické centrum mesta SIENA (UNESCO), ktorého kostoly a paláce vytvárajú pôsobivý architektonický komplex, námestie Piazza del Campo v tvare polmesiaca je obklopené 16 palácmi, gotický dóm. SAN GIMIGNANO (UNESCO) - jedno z najatraktívnejších miest Toskánska, jeho hradby a historické rodové veže dokresľujú malebný obraz stredovekého mesta. VOLTERRA - mesto alabastru, ktoré dosiahlo svoj najväčší rozkvet za Etruskov. Krásne mestské brány, impozantné stredoveké paláce, gotická katedrála z 13. st.., rímske divadlo.
6. deň: PISA (UNESCO) - prehliadka slávneho Piazza dei Miracoli – Šikmá veža, Baptisterium, Dóm atd. Odpoludnia pobyt pri mori.
7. deň: Ostrov ELBA - prírodne zaujímavý ostrov preslávený pobytom Napoleona, jeden z najmalebnejších ostrovov Stredozemného mora s veľmi členitým pobrežím: výlet do PORTOFERRAIA - Napoleonova vila, Medicejská pevnosť, možnosť kúpania (lode sa platia na mieste).
8. deň: Pobyt pri mori.
9. deň: Historická FLORENCIA (UNESCO) – perla Toskánska s monumentálnymi stavbami florentskej renesancie – Dóm Santa Maria dei Fiori, Giottova Campanila, Baptisterium, hrobka Medicejských, Ponte Vecchio cez rieku Arno, kostol Santa Croce s hrobkou Michelangela. Nočný prejazd.
10. deň: Príchod v poludňajších hodinách.
 
Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.
 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-107-1 / R-IT404-15-1

13.06. - 22.06.2015

354,- EUR

Praha, Pardubice, Hradec Králové

M-107-2 / R-IT404-15-2

05.09. - 14.09.2015

327,- EUR

Praha

Cena zahŕňa: dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, 7x ubytovanie v apartmánoch alebo chatkách s možnosťou varenia (2-lôžkové spálne so spoločným príslušenstvom, služby sprievodcu, komplexné cestovné poistenie vrátane poistenia storna zájazdu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné, fakultatívne služby, lodné výlety
Fakultatívny príplatok: výber spálne 13 €/os. (každý apartmán sa skladá z 2 izieb - príplatkom si zabezpečíte väčšiu izbu s manželskou posteľou)

Toskánsko, Cingue Terre, Elba II - pobyt pri mori s výletmi - hotel s polpenziou
CINQUE TERRE – VILLA GARZONI – LUCCA – SIENA – SAN GIMIGNANO – VOLTERA – PISA – OSTROV ELBA – FLORENCIA

Pri návšteve Toskánska môžete skĺbiť pobyt pri mori s prehliadkou jedinečných stavebných pamiatok. Florencia, Siena, Pisa, Lucca sú pre turistov lákavými miestami s mimoriadnymi ukážkami románskeho, gotického a renesančného umenia. Toskánsko preslávili skvosty hlavne z obdobia renesancie, pôsobili tu najslávnejšie osobnosti Talianska a neustále láka veľké množstvo zahraničných návštevníkov.
 
8-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:

1. deň:
Odchod z Prahy v odpoludňajších hodinách.
2. deň: Príchod do Talianska, celý deň strávime v oblasti malebných romantických „orlích“ dediniek nad morom CINQUE TERRE (UNESCO) – táto jedinečná oblasť je dostupná iba vláčikmi. Autobusom prídeme do obce LEVANTO, odtiaľ možnosť vláčikom (kto by nechcel ísť na pešiu turistiku, môže zostať v Levante – pekné mestečko a piesočná pláž) do obce MONTEROSSO a ďalej niektorý z úsekov nádhernej pešej trasy Cinque Terre – krásne výhľady na romantické mestečká pri mori, skalnaté pobrežie, romantické zátoky, Via del Amore – Cesta lásky. Večer príchod na ubytovanie.
3. deň: Návšteva nádherných záhrad VILY GARZONI, ktoré patria k najkrajším v celom Taliansku. Návštevníkov ohromí nielen schodisko s balustrádami, ale i bazény s vodotryskmi, lemované pestrými kvetinovými záhonmi. LUCCA – elegantné podmanivé mesto, obklopené hradbami, ponúka vo svojom strede atraktívnu zmes námestí, malých kostolov, múzeí, galérií a dláždených uličiek.
4. deň:
Historické centrum mesta SIENA (UNESCO), ktorého kostoly a paláce vytvárajú pôsobivý architektonický komplex, námestie Piazza del Campo v tvare polmesiaca je obklopené 16 palácmi, gotický dóm. SAN GIMIGNANO (UNESCO) - jedno z najatraktívnejších miest Toskánska, jeho hradby a historické rodové veže dokresľujú malebný obraz stredovekého mesta. VOLTERRA - mesto alabastru, ktoré dosiahlo svoj najväčší rozkvet za Etruskov. Krásne mestské brány, impozantné stredoveké paláce, gotická katedrála z 13. st.., rímske divadlo.
5 deň: PISA (UNESCO) - prehliadka slávneho Piazza dei Miracoli – Šikmá veža, Baptisterium, Dóm atd. Odpoludnia pobyt pri mori.
6. deň: Ostrov ELBA - prírodne zaujímavý ostrov preslávený pobytom Napoleona, jeden z najmalebnejších ostrovov Stredozemného mora s veľmi členitým pobrežím: výlet do PORTOFERRAIA - Napoleonova vila, Medicejská pevnosť, možnosť kúpania (lode sa platia na mieste).
7. deň: Historická FLORENCIA (UNESCO) – perla Toskánska s monumentálnymi stavbami florentskej renesancie – Dóm Santa Maria dei Fiori, Giottova Campanila, Baptisterium, hrobka Mediciovcov, Ponte Vecchio cez rieku Arno, kostol Santa Croce s hrobkou Michelangela. Nočný prejazd.
8. deň: Príchod v odpoludňajších hodinách.
 
Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.
 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-108-1

29.08. - 05.09.2015

414,- EUR

Praha, Pardubice, Hradec Králové

Cena zahŕňa: dopravu autobusom, 5x ubytovanie v hoteli (2-lôžkové izby s príslušenstvom), 4x polpenzia, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné, fakultatívne služby, lodičky, lanovky

Najkrajšie záhrady Toskánska a NP Cingue Terre - poznávací zájazd
VILLA DI POGGA A CAIANO – LUCCA – MONTECATINI TERME – COLLODI – VILLA GARZONI – ZÁHRADY GRABAU A REALE – CINQUE TERRE  

Toskánsko - zvlnená krajina, mestečká umiestnené na skalnatých vrcholkoch, svahy porastené vinicami, široké úrodné údolia. Aj z tohto bohatstva sa určite zrodila tiež bohatosť výtvarného prejavu. Poďme objaviť krásu toskánskych záhrad, prevažne vilových šľachtických sídiel úchvatne umiestnených v krajine.

5-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:

1. deň:
Odchod vo večerných hodinách z Prahy a Brna, tranzit cez Rakúsko.
2. deň: Ráno príchod do Toskánska a návšteva prvej renesančnej vily v Taliansku - pôvabná VILA DI POGGA A CAIANO, útočisko rodiny Mediciovcov - nádherné záhrady a zaujímavé múzeum, venované životnému štýlu 16.-18. storočia. Úchvatná LUCCA, historické centrum, obklopené hradbami, za ktorými budeme obdivovať krásne stavebné pamiatky, z ktorých jedna z najznámejších je pôvodné rímske Amfiteatrálne námestie - veľkolepý dóm San Martino, kostol San Michele in Foro, rodný dom G. Pucciniho. Uvedomíme si noblesnú atmosféru tohto kedysi veľmi bohatého mesta. Odchod do kúpeľného mesta MONTECATINI TERME, ktoré patrí medzi preslávené európske termálne kúpele, pavilón Tettuccio - vybudovaný už z podnetu Leopolda Habsburského. Ubytovanie, individuálne voľno.
3. deň: Odídeme do mestečka COLLODI, kde si prehliadneme najkrajšiu barokovú taliansku záhradu VILY GARZONI. Ohromí nás nielen schodisko s balustrádami vyrobené z terakoty, ale i bazény s vodotryskmi, lemované pestrými kvetinovými kompozíciami. Ďalej navštívime záhrady, ktoré obklopujú sídla šľachticov, diplomatov a bohatých obchodníkov. Atmosféra záhrad GRABAU a REALE nás zaujme tajomnými zákutiami, prekrásnymi dekoratívnymi záhonmi, fontánami a sochárskymi kompozíciami, ktoré sú typické pre taliansku renesančnú záhradnú architektúru. Návrat do Montecatini Terme a fakultatívny výjazd lanovkou do historickej časti mesta, odkiaľ sa nám naskytne výhľad na prekrásnu typickú krajinu Toskánska.
4. deň: Odchod do prístavného mesta LA SPEZIA a potom fakultatívna plavba loďou alebo vlakom pozdĺž Ligúrskej riviéry, kde navštívime národný park CINQUE TERRE (UNESCO). Tieto pôvodné rybárske dedinky, ktoré vďaka svojej zachovalej zástavbe, tvorenej pastelovo sfarbenými domčekmi, lemované vinohradmi, olivovníkmi a stredomorskou vegetáciou a úchvatnému umiestneniu v strmých svahoch nad morom, boli zaradené do zoznamu pamiatok Unesco. Individuálne voľno, navečer odchod späť do ČR.
5. deň: V dopoludňajších hodinách návrat do Brna a Prahy.
 
Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.
 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

R-IT533-15-1 / M-437-1

29.04. - 03.05.2015

226,- EUR

Brno, Pardubice, Hradec Králové, Praha

Cena zahŕňa: dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, 2x ubytovanie v hoteli***, 2-lôžkové izby s príslušenstvom, 2x raňajky, pobytovú taxu, služby sprievodcu, komplexné cestovné poistenie vrátane poistenia storna zájazdu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné, fakultatívne služby, lanovky
Fakultatívny príplatok: jednolôžková izba 45 €
Zľava senior +60: 3 % zo základnej ceny

Južné Toskánsko a ostrov Elba - etruské sídla, termálne pramene a tyrkysové more - pobyt pri mori s výletmi
SAN GIMIGNANO – VOLTERA – OSTROV ELBA: PORTOFERRAIO – POGGIO – MONTE CAPANNE – MARCIANA – PROCCHIO – PITIGLIANO – SOVANA – SATURNIA – MONTE ARGENTARIO – GROSSETO – SIENA

Zájazd nás zavedie do turistom zasľúbeného kraja, kde nás čaká oveľa viac ako svetové umenie a architektúra. Uvidíme kaleidoskop pradávnych mestečiek na vrcholkoch kopcov, vinice - kde môžeme ochutnať miestne renomované vína, olivové háje, etruské archeologické pamiatky so záhadnými vie cave, ostrovčeky pri južnom pobreží Toskánska a panenskú krajinu prímorského parku Maremma.

10-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:

1. deň:
Odchod v odpoludňajších hodinách z Prahy a Brna, tranzit cez Rakúsko.
2. deň: Ráno príchod do oblasti pôvabného Toskánska. Navštívime mesto rodových veží SAN GIMIGNANO - klenot Toskánska, prehliadka stredovekého opevneného mestečka vrátane námestia Piazza della Cisterna a Piazza del Duomo s nespočetnými architektonickými pokladmi - bazilika, veža Torre della Rognoza, pútnický kostol a obchodíky s remeselnými dielňami a toskánskymi špecialitami. Stredoveká VOLTERA, vetrom ošľahané mestečko s puncom hrdosti a nedobytnosti, mesto alabastru – historické centrum mesta s tajuplnými uličkami, kamenickými dielňami a obchodíkmi. Po prehliadke odídeme do prímorského letoviska južného Toskánska na ubytovanie.
3. deň: Pobyt pri mori.
4. deň: Fakultatívny celodenný výlet na najnavštevovanejší ostrov Toskánskeho súostrovia - ostrov ELBA, úchvatné pláže, tyrkysovo modrá voda, nádherné hory a omračujúce vyhliadky. Fakultatívne trajektom na Elbu. Navštívime PORTOFERRAIO – niekdajší rímsky prístav, prechádzka uličkami historického centra, pevnosť Forte Stella, Napoleonova vila Mulini s nádhernou terasovitou záhradou. Na prehliadku pôvabných dediniek sa vyvezieme do hôr: Dedinka POGGIO - príkre dláždené uličky, nádherný výhľad na Marcianu Marinu a pobrežie. MARCIANA – malebná kamenná dedinka, možnosť fakultatívneho výjazdu lanovkou na najvyšší vrchol ostrova - Monte Capanne - krásne výhľady až na Korziku. Prechádzka najstaršou obcou ostrova MARCIANA ALTE s elegantnými patricijskými a meštianskymi domami, možnosť kúpania na pláži medzi útesmi v malebnom stredisku PROCCHIO. Odchod na trajekt a návrat na ubytovanie.
5. deň: Pobyt pri mori.
6. deň: Výlet za etruskými sídlami. Vysoko nad jaskyňami v útesoch údolia Lente navštívime mesto s jedinečnou polohou PITIGLIANO – bludisko stredovekých uličiek, bývalé židovské geto, palác Orsini, pôsobivý viadukt. Pokračujeme do mestečka SOVANA, ktoré sa radí k najkrajším v celom Taliansku, žltohnedý pieskovec, kostol Santa Maria s freskami a v okolí najkrajšie etruské hrobky Toskánska – Necropoli di Sovana, via cave – hĺbené cesty, vytesané do skaly Etruskami, hrobka Tomba Ildebranda. SATURNIA - na záver dňa sa ponoríme do tunajších prírodných horúcich prameňov. Relax v sírnych termálnych kúpeľoch. Návrat na ubytovanie.
7. deň: Pobyt pri mori alebo podľa záujmu (min. 20 účastníkov) fakultatívny výlet do "Toskánskej oázy" - MONTE ARGENTARIO – čisté more, malebné prístavy - Porto Santo Stefano, Porto Ercole a Orbetello, skvostná príroda – piesočné kosy „tomboll“, lagúny. Individuálne voľno a oddych v niektorej z elegantných marín a na tunajších pekných plážach.
8. deň: Poldenný výlet do hlavného mesta rovnomennej provincie GROSSETO s radom kultúrnych pamiatok - námestie Piazza Dante s katedrálou sv. Vavrinca, zvonicou a socha Canapone Monument, venovaná Leopoldovi II. Toskánskemu, kostol sv. Františka, palác Aldobrandeschi, individuálne voľno. Návrat do hotela a pobyt pri mori.
9. deň:
Odídeme do jedného z najkúzelnejších miest celého Talianska - SIENA, prehliadka stredovekého centra (Unesco) - hlavné námestie Piazza del Campo s Palazzo Comunale, zvonica Torre del Mangia, úchvatne zdobená sienska katedrála – jeden z najlepších príkladov gotiky v celom Taliansku, baptisterium s mramorovou fasádou, prechádzka kľukatými uličkami centra s kostolmi, palácmi a múzeami. Vo večerných hodinách odchod do ČR
10. deň: Predpokladaný návrat do Brna a Prahy v dopoludňajších hodinách.
 
Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.
 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

R-IT402-15-1

04.09. - 13.09.2015

539,- EUR

Brno, Praha

Cena zahŕňa: dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, 7x ubytovanie v hoteli***, 2-lôžkové izby s príslušenstvom - oblasť Follonica, 7x polpenzia (raňajky, večere 3-chodové menu), pobytovú taxu, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné, fakultatívne služby, lodné výlety
Fakultatívny príplatok: jednolôžková izba 124 €, fakultatívny výlet na ostrov Elba 27 €/os. (nutná rezervácia v CK, min. 20 osôb), fakultatívny výlet 7. deň 15 €/os. (min. 20 osôb), komplexné cestovné poistenie vrátane poistenia storna zájazdu 11 €/os.
Zľava senior +60: 3 % zo základnej ceny
Bonus: fakultatívny výlet 7. deň zdarma pri nákupe zájazdu do 1.3.2015

Neapolský záliv a ostrov Capri - pobyt pri mori s výletmi
RÍM – CASERTA – NEAPOL – POMPEJE – VEZUV – HERCULANEUM – OPLONTIS – SALERNO – AMALFI – ATRANI – RAVELLO – SORRENTO – OSTROV CAPRI

Zájazd spája dni odpočinku pri mori s návštevou veľmi atraktívnych miest Kampánie - starobylé časti zeme, opradené mýtmi o Ikarovi, Sybille alebo sirénach, ktoré vábili námorníkov do trblietajúcich vôd blízko Sorrenta. Navštívime Neapol, ktorý patrí k jedným z mála miest, kde sa ešte nevytratil duch staroveku. Poznáme okúzľujúce pobrežie Costiera Amalfitana, ostrov Capri v Neapolskom zálive, Vezuv a Pompeje.

10-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:

1. deň:
Odchod v poludňajších hodinách z Prahy a Brna, tranzit cez Rakúsko.
2. deň: Ráno príchod do RÍMA, prehliadka najvýznamnejších pamiatok hlavného mesta – nenecháme si ujsť majestátnu baziliku sv. Petra, pradávnu slávu Fora Romana - ktoré bolo v antickom Ríme obchodnou promenádou, spoločenským a náboženským centrom, slávne Koloseum - vybudované cisárom Vespasiánom, Kapitol, fontánu di Trevi – najslávnejšiu fontánu v Ríme, tento barokový skvost zobrazuje Neptúnov kočiar, riadený Tritinmi s morskými koňmi, turistický magnet Španielske schody, vedúce ku kostolu Trinità dei Monti. Po prehliadke odídeme na ubytovanie.
3. deň: Pobyt pri mori.
4. deň: Po stopách juhotalianskych kráľov. Navštívime turistickú atrakcii Talianska - kolosálny zámok Palazzo Reale (UNESCO) v CASERTE, blížiaci sa rozmermi k Versailles, s vyše tisíckou izieb, veľkolepými schodiskami, prekrásnou záhradou s fontánami a okrasnými vodnými dielami. Práve tu natáčal George Lucas zábery interiérov kráľovskej rezidencie kráľovnej vo filme Hviezdne vojny. NEAPOL, ležiaci v samotnom centre Kampánie a jedno z mála európskych miest, kde sa ešte nevytratil duch staroveku – historické centrum Centro Storico – hlavné duchovné centrum Duomo, Santa Lucia, hrozivý cimburím obohnaný hrad Castel Nuovo, kráľovský palác Palazzo Reale a kostol San Francesco di Paola na Piazza del Plebiscito. Odpoludnia návrat, odpočinok a pobyt pri mori.
5. deň: Po stopách vulkanickej erupcie. Navštívime VEZUV - výjazd na temne sa týčiacu sopku nad Neapolom, prechádzka okolo samotného pažeráka vulkánu, rozhľady na Neapolský záliv. Ďalšou zastávkou budú POMPEJE – veľkolepý príklad starorímskeho mesta, zničeného erupciou sopky. Prehliadka mesta, v ktorom sa zastavil čas a všade okolo na nás dýcha atmosféra vzdialenej minulosti. Skamenené HERCULANEUM - jedna z najlepšie zachovalých antických pamiatok, rímske rybárske mesto a prístav s podobným osudom ako neďaleké Pompeje, kde v roku 79 n. l. po výbuchu Vezuvu kompletne zmizlo v 16-metrovej vrstve bahna.
6. deň: Pobyt pri mori. Náš tip na odpoludňajší výlet so sprievodcom - vila v OPLONTIS, bývalé staroveké rímske mesto, zachovalá vila rodiny Neronovej manželky, fakultatívne miestnou dopravou cca 6 €.
7. deň: Pobyt pri mori alebo fakultatívny celodenný výlet na ostrov CAPRI, kde nájdeme všetko, čo charakterizuje atmosféru Stredomoria. Masívne vápencové skaly, ktoré vystupujú kolmo nahor z priezračne modrej vody, tak vyzerá ostrov z diaľky. Najnavštevovanejší ostrov Tyrhénskeho mora, ktorý bol už v stredoveku pobytovým miestom cisárov Augusta a Tiberia, možnosť okružnej plavby okolo ostrova, návšteva mestečka Capri s nabielenými kamennými domami a Anacapri. Milovníkom prírodných scenérií odporúčame výlet člnom k najväčšej pozoruhodnosti ostrova - Modrej jaskyni (Grotta Azzurra). Individuálne voľno na posedenie v početných miestnych kaviarničkách, kde môžeme ochutnať preslávené insalata caprese alebo ravioli caprese (ravioli plnené ricottou a bylinkami.
8. deň: Pobyt pri mori. Náš tip na odpoludňajší výlet so sprievodcom - mesto SORRENTO, podľa gréckej legendy práve v sorrentských vodách žili bájne Sirény, fakultatívne miestnou dopravou cca 6 €.
9. deň: Po stopách apoštolov a Normanov.
Odídeme do SALERNA - katedrála sv. Matúša s hrobom jedného z evanjelistov, prechádzka po promenáde a fakultatívny lodný výlet pozdĺž Amalfského pobrežia (UNESCO) (Costiera Amalfitana), do najkúzelnejšej oblasti Kampánie, kde voňavé háje citrónovníkov pokrývajú útesy, ktoré vzápätí mizne pod trblietajúcou modrou hladinou, belostné vily prilepené na strmých svahoch. Navštívime stredoveké AMALFI s dómom sv. Ondreja a krásnou polohou pri mori. Prechádzka do ATRANI, mestečka, nalepeného na Dračí kaňon a miesta, kde bola korunovaní vladári Amalfskej republiky. Fakultatívne návšteva Smaragdovej jaskyne (cca 20 €) alebo výlet miestnou dopravou vysoko do kopcov nad Amalfi do elegantného RAVELLA (cca 6 €), mestečka, zaveseného medzi morom a oblohou s neskutočnými výhľadmi a krásnymi záhradami (Villy Cimbrone a Villy Rufolo). V podvečerných hodinách odchod do ČR.
10. deň: Predpokladaný návrat do Brna a Prahy v odpoludňajších hodinách.
 
Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.
 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

R-IT405-15-1

17.07. - 26.07.2015

437,- EUR

Brno, Praha

R-IT405-15-2

21.08. - 30.08.2015

437,- EUR

Brno, Praha

Cena zahŕňa: dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, 7x ubytovanie v hoteli***, 2-lôžkové izby s príslušenstvom, 7x polpenzia (raňajky, večere 3-chodové menu), pobytovú taxu, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné, fakultatívne služby, lodné výlety
Poznámka: K dispozícii sú už iba izby typu "CAPRI" s balkónom a minibarom
Fakultatívny príplatok: jednolôžková izba 150 €, izba s balkónom a minibarom 64 €/os., komplexné cestovné poistenie vrátane poistenia storna zájazdu 11,50 €/os.

Veľký okruh južným Talianskom s pobytom na termálnom ostrove Ischia - poznávací zájazd s výletmi
FLORENCIA – OSTROV ISCHIA – VEZUV – POMPEJE – OSTROV CAPRI –  RÍM
   
7-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:

1. deň:
Odchod v ranných hodinách z Brna (zvoz z Bratislavy v cene zájazdu) cez Prahu do Nemecka, rakúska a Talianska.
2. deň: v skorých ranných hodinách príchod do FLORENCIE, starobylej metropoly Toskánska. Pešou prechádzkou sa dostaneme k jednej z najväčších kresťanských stavib sveta - dómu Maria del Fiore, ďalej ku Campanile a Baptistériu, Gallerii Degli Uffizi, Vládnemu námestiu s palácom Vechio a svetoznámou Michelangelovou sochou Dávida a Mostu zlatníkov. Nočná prechádzka Florenciou trvá cca 1,5 hodiny. Odchod do oblasti Neapolského zálivu, ubytovanie na ostrove ISCHIA, nasleduje okruh ostrovom talianskym klimatizovaným autobusom. oboznámite sa s históriou ostrova a uvidíte z nadhľadu napr. Aragónsky hrad, mestečká Ischia Porto a Ponte, zastavíte sa na krásnej vyhliadke v Serrara Fontana, čaká vás zastávka na polostrovčeku Sant‘ Angelo s prehliadkou centra. Vo Foriu v reštaurácii Belvedere. Je možné fakultatívne objednať a ochutnať fritované morské plody (krevety, mušle, chobotnice) alebo králika na ischitánsky spôsob (cca. 16 €). Ďalej tu môžete ochutnať i zakúpiť si ischitánske vína a likéry. Možnosť kúpania v mori alebo v termálnych bazénoch, večera, nocľah. Cena za program na tento deň = 20 €/os.
3. deň: Po raňajkách odchod autobusom do prístavu, prejazd trajektom ba pevninu. Možnosť návštevy továrne na výrobu kamejí s možností nákupu šperkov z koralov. Potom odchod k sopke Vezuv (vstup11€/os.) a peší výstup k samotnému kráteru vulkánu. Nasleduje návšteva POMPEJÍ (vstup 11€/os. + 5€/os. za talianskeho sprievodcu a slúchadlá), prehliadka bývalého antického mesta, ktoré bolo zničené a zasypané v r. 79 pri výbuchu sopky. Odchod späť na ostrov Ischia, možnosť kúpania v termálnych bazénoch a v mori, večera, ubytovanie. Cena za program na tento deň = 50 €/os. + vstupné.
4. deň:
Po raňajkách odchod autobusom do prístavu. Plavba loďou na malebný ostrov CAPRI, jeden z najkrajších a najatraktívnejších v Tyrhénskom mori. Prehliadka ostrova, miest Capri a Anacapri, prípadne vily San Michel a Monte Solara - najvyššieho vrcholu ostrova, z ktorého je veľkolepý výhľad na celý ostrov, Neapolský záliv, Vezuv a okolité ostrovy. Ďalej je možná okružná plavba loďou okolo ostrova. Navečer odchod loďou späť na Ischiu. Navečer návrat do hotela, možnosť kúpania v mori alebo v termálnych bazénoch, večera, ubytovanie. Cena za program na tento deň = 70 €/os. vrátane lodičky.
5. deň:
Raňajky, kúpanie, odpoludnia je možnosť kombinácie výletu Pizza party a Aragónsky hrad za 28€/os. (vstupné na hrad je 12 €/os.). Alebo iba Pizza party za 15 €/os. Klienti ochutnajú miestnu typickú pizzu a výborné ischitánske víno. Sami si potom môžete vytvoriť pizzu vlastnú podľa vlastnej fantázie.
6. deň: Po raňajkách prejazd trajektom na pevninu, odchod do RÍMA, preprava metrom do centra mesta, kde nasleduje poldenná prehliadka so sprievodcom. Vo Vatikáne prehliadka Svätopeterského námestia a kresťanského chrámu sv. Petra. Ďalej uvidíme Anjelský hrad, Pantheon, námestie Navone, fontánu di Trevi, Kapitol a pamätník Emanuela II., Forum Romanum, Koloseum, atď. Cena za program v Ríme cca 15 €/os. Večer odchod domov.
7. deň: V dopoludňajších hodinách návrat do Prahy, odpoludnia do Brna a Bratislavy.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.
 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

O / R-IT983-15-1

06.04. - 12.04.2015

333,- EUR

Bratislava

O / R-IT983-15-2

18.05. - 24.05.2015

333,- EUR

Bratislava

O / R-IT983-15-3

15.06. - 21.06.2015

333,- EUR

Bratislava

O / R-IT983-15-4

06.07. - 12.07.2015

333,- EUR

Bratislava

O / R-IT983-15-5

03.08. - 09.08.2015

333,- EUR

Bratislava

O / R-IT983-15-6

14.09. - 20.09.2015

333,- EUR

Bratislava

O / R-IT983-15-7

05.10. - 11.10.2015

333,- EUR

Bratislava

Cena zahŕňa: dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, 4x ubytovanie v hoteli***, 2-lôžkové izby s príslušenstvom, 4x polpenziu, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné, fakultatívne služby a fakultatívne výlety, lodné výlety, miestnu dopravu, talianskeho sprievodcu a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "cena nezahŕňa". Na vstupné odporúčame cca 170 €/os., nie je podmienkou absolvovať všetky výlety a vstupy.
Zľava za skorý nákup do 15.3.: 5 % z ceny zájazdu
Fakultatívny príplatok:
jednolôžková izba 55 €, izba s balkónom alebo terasou 20 €/os., komplexné cestovné poistenie vrátane poistenia storna zájazdu 8 €/os.

Severotalianske jazerá a južné Švajčiarsko - poznávací zájazd
LAGO MAGGIORE – LAGO DI COMO – VARENNA – BELLAGIO – LAGO DI LUGANO – LUGANO – BELLINZONA – ST. MORITZ
 
6-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:

1. deň:
Odchod z Brna cca o 6. hod. Ubytujeme sa v oblasti Lago Maggiore.
2. deň: Deň venujeme poznávaniu prostrediu LAGO MAGGIORE. V obci Angera navštívime hrad Rocca Borromea s freskovou výzdobou, nádhernou vyhliadkou a Múzeom bábik. Pokračovať budeme do mestečka Arona a prehliadneme si impozantnú 23 metrov vysokú sochu kardinála Boromejského. Z turistického strediska Stresa absolvujeme lodný výlet k Borromejským ostrovom, kde si prehliadneme krásne záhrady a palác na ostrove Isola Bella. Odtiaľ preplávame k preslávenej botanickej záhrade Villa Taranto na západnom brehu jazera pri Verbanii. Záhrada má rozlohu cca 16 ha a počas rokov sa tu podarilo zhromaždiť dvadsať tisíc druhov rastlín, pričom niektoré druhy sú značne unikátne. Po tejto úchvatnej prechádzke sa vrátime na ubytovanie.
3. deň: Ráno prejdeme do oblasti LAGO DI COMO. Aby sme poznali najkrajšie miesta jazera, využijeme lodnú dopravu. Zo západného brehu jazera z oblasti Cadenabbia – Menaggio preplávame do mestečka VARENNA na východnom brehu. Turisticky naladení klienti si môžu vystúpiť k ruinám hradu Castello de Vezio. Z Varenny preplávame do letoviska BELLAGIO, ktoré je pre svoju scenériu považované za najkrajšie v Taliansku. Milovníci fotografovania si v Bellagiu prídu na svoje. Tu je prekrásny výhľad na celé jazero a nad ním sa týčiace vrcholky hôr. Mesto láka turistov na historické centrum s bazilikou svätého Juraja. Z Bellagia sa presunieme na západný breh jazera a našou poslednou zastávkou bude Villa Carlotta s veľkolepou záhradou pri Tremezze. Vrátime sa na ubytovanie.
4. deň: Dnes podnikneme výlet k jazeru LAGO DI LUGANO. V Švajčiarsku si prehliadneme čokoládovňu Alprose v Caslane, kde samozrejme ochutnáme sladkú pochúťku a neodoláme nákupom za výrobné ceny. V Melide navštívime park Swissminiatur – Švajčiarsko v miniatúrach. Ide o jednu z najväčších a veľmi často navštevovaných atrakcií v Švajčiarsku. Návštevníci tu môžu vidieť viac ako 100 hlavných stavieb významných alebo charakteristických pre Švajčiarsko (ale aj napr. Milánsky dóm) vymodelovaných v mierke 1:25. Potom si v mondénnom LUGANE odpočinieme pri dlhej pobrežnej promenáde, ktorá očarí každého návštevníka. Nepretržitá parková výsadba z mnohých subtropických druhov rastlín a vzorne udržovanými kvetinovými záhonmi je ojedinelá. Odídeme na ubytovanie.
5. deň: Prevezieme sa okolo správneho mesta kantónu BELLINZONA, nazývaného mestom troch hradov (UNESCO). Potom, ako si prehliadneme tiesňavu Via Mala, vydáme sa horskými cestičkami cez sedlo Julierpass (2 284 m) do malebného zimného strediska ST. MORITZ, ktoré sa rozkladá na brehu jazera medzi trojtisícovými velikánmi. Mestečko St. Moritz je jedným zo svetovo najpreslávenejších prázdninových miest. Pýši sa eleganciou, exkluzivitou a kozmopolitným prostredím. Nachádza sa v nadmorskej výške 1 856 pri horno–egadinskej jazernej plošiny pri jazere St. Moritzer See, južne od Álp. Po prehliadke mesta už budeme smerovať údolím Engadin do ČR.
6. deň: Príchod do Brna v ranných hodinách.
 
Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.
 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

T-TŠ-01    

Brno

Cena zahŕňa: dopravu luxusným autobusom, 4x ubytovanie v hoteli v 2-lôžkových izbách s príslušenstvom, 4x raňajky, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné do navštívených objektov - odporúčaná čiastka 60 €, fakultatívne služby, lodné lístky
Fakultatívny príplatok: jednolôžková izba 75 €, 4x večera 56 €, komplexné cestovné poistenie vrátane poistenia storna zájazdu 10,20 €/os.

Toskánsko a ostrov Elba - poznávací zájazd
PADOVA – FLORENCIA – FIESOLE – PISA – LUCCA – ELBA – SIENA – SAN GIMIGNANO

6-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:

1. deň:
Odchod z Brna cca o 5:40 hod. Odpoludnia prídeme do starobylého univerzitného mesta PADOVA (UNESCO), kde si prehliadneme veľkolepý taliansky pútnický svätostánok – Bazilica di St. Antonio, vystavaný v byzantskom štýle. K ďalším významným pamiatkam mesta patrí freskami bohato zdobená kaplnka Scrovegniovcov (v prípade záujmu o návštevu je nutné objednať vstupenky pri objednaní zájazdu) alebo najstaršia talianska univerzita. Večer sa ubytujeme v hoteli.
2. deň: Dopoludnia nás privíta hlavné mesto Toskánska a kolísky renesancie – FLORENCIE (UNESCO), kde si prehliadneme kláštorný kostol Santa Croce, obklopený hrobmi známych Florenťanov Michelangela, Galilea a ďalších, Most zlatníkov, katedrálu S. Maria del Fiore, Piazza della Signoria a farský kostol rodu Mediciovcov San Lorenzo. Nezabudnuteľný pohľad na mesto sa nám naskytne z veľkej terasy na Piazzale Michelangelo. Pôvodným predchodcom Florencie bola významná etruská osada FIESOLE, nachádzajúci sa v malebnej krajine na kopci nad mestom. Pred odchodom na ubytovanie sa tu odpoludnia krátko zastavíme, aby sme si pozreli pôvodný románsky dóm San Romolo, rímske divadlo a hradby z doby Etruskov. Večer sa ubytujeme v hoteli v kúpeľnom stredisku Montecatini Terme.
3. deň: Dopoludnia navštívime PISU (UNESCO) a prehliadneme si „Námestie Zázrakov“ so šikmou vežou, baptisterium, dóm a Camposanto. Odpoludnia potom prejdeme do starobylého mesta LUCCA s vyhliadkovou vežou Guinigi, Pucciniho rodným domom, kostolom sv. Michala a dómom sv. Martina. Podvečer môžeme využiť na relax pri mori. Večer sa ubytujeme v hoteli v prímorskom stredisku.
4. deň: Podnikneme celodenný výlet na ostrov ELBA, kde trávil svoje 1. vyhnanstvo Napoleon Bonaparte v rezidenciách Villa dei Mulini a Villa Napoleone. Na ostrove si pozrieme aj prístavné mesto Portoferraio s pevnosťou Stella a Falcone, kostol Milosrdenstva. Cez Marciana Marina sa presunieme do horskej oblasti Poggio Marciana, odkiaľ sa môžeme vyviezť lanovkou na najvyšší vrchol ostrova Monte Capanne. Späť na ubytovanie sa vrátime neskoro popoludní. Zvyšok dňa môžeme využiť na kúpanie a relax pri mori.
5. deň: Posledný deň programu venujeme poznávaniu najkrajšieho stredovekého mesta Talianska SIENA (UNESCO). Nenecháme si ujsť Piazza del Campo, gotický palác Tolomei, radnicu s vyhliadkovou vežou, siensky dóm, baptisterium alebo kostol sv. Dominika s relikviami sv. Kataríny. Program potom zakončíme návštevou romantického stredovekého mesta SAN GIMIGNANO (UNESCO). Späť na cestu domov sa vydáme večer.
6. deň: Príchod do Brna cca o 12. hod.
 
Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.
 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

T-TE-01    

Brno

Cena zahŕňa: dopravu luxusným autobusom, poplatky za vjazd do navštívených miest, trajekt na ostrov Elba, 4x ubytovanie v hoteloch v 2-lôžkových izbách s príslušenstvom, 4x raňajky, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné do navštívených objektov - odporúčaná čiastka 70 €
Fakultatívny príplatok: jednolôžková izba 60 €, 4x večera 45 €, komplexné cestovné poistenie vrátane poistenia storna zájazdu 10,20 €/os.

Rím a Neapolský záliv - pobytovo-poznávací zájazd
RÍM – VATIKÁN – POMPEJE – VEZUV – NEAPOL – CAPRI – SORRENTO – AMALFI

7-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:

1. deň:
Odchod z Brna cca o 14. hod. 
2. deň: Ráno nás privíta večné mesto RÍM (UNESCO). Počas prehliadky uvidíme Koloseum, Forum Romanum, cisárske fóra a Kapitol, Benátske námestie s monumentálnym pamätníkom Viktora Emanuela II., svetoznámu Fontánu di Trevi a hrobku kráľov v Pantheone. Na Piazza Navona si vychutnáme atmosféru vonkajších posedení v kaviarňach v blízkosti troch fontán. Okolo Anjelského hradu sa dostaneme do VATIKÁNU (UNESCO), kde zakončíme deň prehliadkou chrámu sv. Petra a pápežských hrobiek. Večer sa ubytujeme v hoteli v kúpeľnom meste Fiuggi.
3. deň: Dopoludnia si prehliadneme antické mesto POMPEJE (UNESCO), ktoré nám vďaka nesmiernemu úsiliu archeológov sprostredkováva život antického mesta. Mesto bolo v 1. storočí n. l. pri výbuchu Vezuvu zasypané vrstvou popola, vďaka čomu sa zachovalo prakticky neporušené až do dnešných dní. Odpoludnia sa vyvezieme kľukatou cestou na dosiaľ činnú sopku VEZUV, kde nás čaká peší výstup po lávovom poli k jednému z kráterov sopky. Späť na ubytovanie do Sorrenta sa vrátime odpoludnia.
4. deň: Deň venujeme poznávanie NEAPOLA (UNESCO), juhotalianskeho prístavu a hlavnej metropole regiónu Kampánie. Navštívime archeologické múzeum, v ktorom sú vystavené nálezy z archeologických vykopávok z miest zničených pri sopečnej činnosti Vezuvu, ďalej katedrálu San Gennaro, skvosty kaplnky Sansevero, kostoly S. Chiara a S. Gesú, niekdajšie rezidencie neapolských kráľov Castel Nuovo, Kráľovský palác a nábrežie s „Vajcovým hradom“ stojacom na malom skalnatom ostrove. Nahliadneme do známej štvrti a prístavu Santa Lucia. Večer sa ubytujeme v hoteli v Sorrente.
5. deň: Dnešný deň podnikneme fakultatívny lodný výlet, ktorý nás zavedie na ostrov CAPRI - jeden z najkrajších a najnavštevovanejších ostrovov v Tyrhénskom mori, obľúbené miesto rekreácie rímskych cisárov a dnešnej spoločenskej „smotánky“. Navštívime tu Modrú jaskyni, Augustove záhrady a vilu Axela Muntheho v Anacapri. (Výlet je nutné objednať si už pri rezervovaní zájazdu.) Späť do hotela sa vrátime večer. Ten, kto sa nebude chcieť zúčastniť fakultatívneho výletu na ostrov Capri, sa môže venovať poznávaniu SORRENTA, kúpaniu a relaxu pri mori.
6. deň: Obľúbený fakultatívny lodný výlet nám sprostredkuje spoznanie Sorrentského polostrova, počas ktorého budeme obdivovať jedinečnú krásu Amalfskej riviéry – ostrovčeky Galli, nazývané Ostrovy Sirén, známe malebné Positano, rozložené na skalnatom svahu nad morom s typickou čipkovou módou a konečne samotné mesto AMALFI, predtým centrum mocnej námornej republiky, založenej vraj samotným Konštantínom Veľkým. (Výlet je nutné objednať si už pri rezervácii zájazdu.) Výlet nám poskytne nezabudnuteľné zážitky, kúpanie priamo z lode na otvorenom mori. Na lodi bude možnosť sa pred odchodom osprchovať. Kto nevyužije možnosti lodného výletu, strávi posledný deň zájazdu kúpaním a relaxom v Sorrente. Na cestu späť do ČR sa vydáme večer.
7. deň: Príchod do Brna cca o 17. hod.
 
Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.
 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

T-TR-01    

Brno, Praha

T-TR-02    

Brno, Praha

Cena zahŕňa: dopravu luxusným autobusom, 4x ubytovanie v hoteloch v 2-lôžkových izbách s príslušenstvom, 4x raňajky, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: služby miestnych sprievodcov (úhrada na mieste), lodné výlety podľa programu (nutné uhradiť pred odchodom v CK), vstupné do navštívených objektov - odporúčaná čiastka cca 70 €
Fakultatívny príplatok: jednolôžková izba 72 €, 4x večera 49 €, lodný výlet na Capri 28 €/os., lodný výlet Amalfi 28 €/os., komplexné cestovné poistenie vrátane poistenia storna zájazdu 11,90 €/os.

Ligúrska riviéra - cesta za poznaním a kúpaním - poznávací zájazd
LAVAGNA – CHIAVARI – PORTOVENERE – PALMARIA – PORTOFINO – CAMOGLI – CINQUE TERRE – JANOV

6-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:

1. deň:
Odchod z Brna v ranných hodinách do Talianska. V neskorých večerných hodinách sa ubytujeme v prímorskom Lavagna na Ligúrskej riviére.
2. deň: Dopoludnia využijeme na zoznámenie sa s mestečkami LAVAGNA a CHIAVARI alebo na odpočinok. Odpoludnia podnikneme výlet do kúzelného prístavu PORTOVENERE (UNESCO), ktorý patrí k najrozmanitejším dedinkám na ligúrskom pobreží a tvorí ich zhluk úzkych uličiek s domami pastelových farieb. Prehliadneme si kostol San Lorenzo, San Pietro a hrad Doria, odkiaľ sa nám naskytne úchvatný výhľad. Podnikneme výlet loďou na ostrov PALMARIA (UNESCO) s možnosťou kúpania. Ubytujeme sa v hotelu.
3. deň: Po raňajkách odídeme do Santa Margherity. Odtiaľ sa pešo alebo minibusom vypravíme do PORTOFINA (UNESCO), malebného prístavu, ktorý je vďaka prírodným krásam a príjemnému podnebiu vyhľadávaný turistami z celého sveta. Pokocháme sa tu vyhliadkou, môžeme si prehliadnuť Castello Browne alebo absolvovať prechádzku k majáku. Loďou (za príplatok) preplávame do malebnej skalnej zátoky ku kláštoru San Frutuoso z 10. storočia. Po prehliadke bývalého opátstva nás čaká kúpanie. Potom pokračujeme loďou do CAMOGLI, kde si prehliadneme mestečko a baziliku S. M. Assunta. Lodné výlety sú podmienené priaznivým počasím. Vrátime sa na ubytovanie vlakom alebo autobusom.
4. deň: Po raňajkách navštívime CINQUE TERRE (UNESCO). Tvorí ho päť dediniek, Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola a Riomaggiore, ktoré sú vzájomne prepojené kľukatými cestičkami a dostupné sú iba autom, loďou alebo železnicou, v žiadnom prípade však nie autobusom. Z tohto dôvodu sa budeme ďalej presúvať vlakom. Trasu za poznaním začneme v La Spezia a nevynecháme ani pešiu prechádzku po „Ceste milencov“ a kúpanie. Niektorými úsekmi trasy sa prechádza pešo a autobus nám nebude k dispozícii. Na tento deň odporúčame turistickú obuv. Vlakom (za príplatok) sa vrátime do La Spezia a autobusom sa odvezieme späť na ubytovanie.
5. deň: Po raňajkách sa vydáme do prístavného mesta JANOV (UNESCO), ktorý je súčasne centrom Ligúrskej riviéry. Naše kroky povedú k rodnému domu Krištofa Kolumba, na Piazza de Ferrari, k Vojvodskému palácu, kostolu San Lorenzo, San Matteo a ďalším pamiatkam. Obrazáreň v Palazzo Roso nám ponúkne diela Tintoretta, Caravaggia, Tiziana a ďalších velikánov, pozrieme sa aj k Palazzo Bianco a radnici. Nasledovať bude individuálne voľno a možnosť návštevy slávneho Acquario. Večer odcestujeme do ČR.
6. deň: V ranných hodinách prídeme do Plzne, následne do Prahy a Brna
 
Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.
 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

T-TL-01

14.07. - 19.07.2015

362,- EUR

Brno

Cena zahŕňa: dopravu luxusným autobusom, 4x ubytovanie v hoteli v 2-lôžkových izbách s príslušenstvom, 4x raňajky, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: lodné a vlakové lístky, vstupné do navštívených objektov - odporúčaná čiastka cca 70 €
Fakultatívny príplatok: jednolôžková izba 83 €, 3x večera 37 €, komplexné cestovné poistenie vrátane poistenia storna zájazdu 10,20 €/os.

Perly stredného Talianska - poznávací zájazd
SAN MARINO – URBINO – GRADARA – GUBBIO – AREZZO – SIENA – VOLTERRA – SAN GIMIGNANO – ORVIETO – SATURNIA

6-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:

1. deň:
Odchod z Brna v ranných hodinách. Prejazd cez Rakúsko do Talianska. Večer sa ubytujeme na pobreží pri Rimini. 
2. deň: Dnes náš čaká jeden z najmenších štátov na svete - SAN MARINO (UNESCO). Prehliadneme si staré mesto, kostol San Francesco zo 14. st., guvernérsky palác, baziliku San Marino a unikátne tri opevnené vrcholy s pevnosťai a krásnymi panoramatickými výhľadmi na Apeniny a na pobrežie. Odpoludnia navštívime jedno z najkrajších miest stredného Talianska – URBINO (UNESCO), ktoré sa pýši úžasným výhľadom na krajinu. V Urbine žil okrem iných známy taliansky maliar Raffaello, nájdeme tu aj jeho rodný dom, v ktorom žil a teraz tu má svoje múzeum. Najznámejšou pamiatkou mesta je Palazzo Ducale, jedna z najkrajších ukážok renesančného slohu v Taliansku, ktorá spolu s neoklasicistickou katedrálou Duomo di Urbino tvorí úchvatná panoráma mesta. Cestou sa zastavíme aj v mestečku GRADARA so stredovekým hradom z 12. storočia a systémom dvojitých hradieb, vďaka nim patrilo v histórii k najlepšie chráneným mestám v Taliansku. Potom sa vrátime na ubytovanie.
3. deň: V jednom z ďalších pôvabných stredovekých mestečiek GUBBIO sa prejdeme po úzkych uličkách s nádhernými palácmi, stredovekými kostolmi, umeleckými ateliérmi a malými obchodmi. Zavítame aj do jedného z najvýznamnejších etruských miest AREZZA, vystavaného na svahu, ktorému dominuje katedrála, radnica a Medicejská pevnosť. Je tu jedno z najkrajších stredovekých námestí, kostolmi s unikátnymi maľbami, mnoho renesančných palácov a rodný dom básnika Petrarcu. Večer sa ubytujeme v kúpeľnom letovisku Chianciano Terme.
4. deň: Po raňajkách sa vydáme do mesta SIENA (UNESCO), ktoré sa preslávilo najmä svojím námestím. Jedná sa o jedno z najväčších stredovekých námestí v Taliansku. Dominuje mu gotická radnica s najvyššou stredovekou vežou v Taliansku. Ďalšími skvostami tohto mesta sú siensky dóm Santa Maria Asscenta s nádherným priečelím a sochami od Michelangela a Donatela a stredoveký hrad z 13. storočia, ktorý je unikátny svojím geometrickým tvarom s osembokým nádvorím a osembokými vežami. Odídeme do mestečka VOLTERRA, mesta alabastru s pamiatkami z dôb Etruskov, Rimanov, Mediciovcov a aj z ďalších období. Zvyšky etruských hradieb, rímske divadlo, medicejská pevnosť, gotická radnica, nádherné vstupné brány a katedrála vykladaná bielym a čiernym mramorom, to všetko nadchne každého návštevníka. Pozrieme sa aj do jedného z najpôvabnejších toskánskych miest SAN GIMIGNANA (UNESCO) s typickými strážnymi vežami a úzkymi kamennými uličkami, plnými palácov, kostolov a kúzelných obchodíkov. Všetko je uzavreté v takmer pôvodných mestských hradbách. Vrátime sa na ubytovanie.
5. deň: V ORVIETE sa snúbi krásna príroda a ľudské umenie. Čaká nás prehliadka mesta s významnými etruskými pamiatkami - zvyšky chrámu Tempio del Belvedere a pôsobivou etruskou nekropolou. Najreprezentatívnejším zástupcom stredoveku je katedrála Duomo z konca 13. storočia s nádherným mozaikovým priečelím. Zaujímavosťou je aj studňa zo 16. storočia. V kúpeľoch SATURNIA s radom prírodných bazénov sa príjemne osviežime a odpočinieme si po dlhom putovaní stredným Talianskom. Odídeme na ubytovanie.
6. deň: Ráno sa vydáme na cestu do ČR. Príchod do Brna v neskorých večerných hodinách.
 
Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.
 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

T-TS-01

26.05. - 31.05.2015

354,- EUR

Brno

Cena zahŕňa: dopravu luxusným autobusom, 5x ubytovanie v hoteloch v 2-lôžkových izbách s príslušenstvom, 5x raňajky, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: pobytové taxy cca 10 €, vstupné do navštívených objektov - odporúčaná čiastka cca 70 €
Fakultatívny príplatok: jednolôžková izba 72 €, 5x večera 36 €, komplexné cestovné poistenie vrátane poistenia storna zájazdu 10,20 €/os.

Turistika v talianskych Dolomitoch - poznávací zájazd
LAGO DI BRAIES – PORDOI – MARMOLADA – FALZAREGO – CINQUE TORRI – CORTINA D‘AMPEZZO – TRE CIME DI LAVAREDO – TOBLACH – INNICHEN

5-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:

1. deň:
Odchod z Brna cca o 6. hod. v ranných hodinách. Pôjdeme údolím Pustertal cez Toblach. Cestou sa prejde okolo kúzelného jazera LAGO DI BRAIES (Pragser Wildsee) vo výške 1 493 m n. m. Večer sa ubytujeme v rodinnom hoteli v Arabbe. 
2. deň: Dnešný deň venujeme oblasti Sella. Vyjdeme do priesmyku PORDOI (2 242 m) a odtiaľ lanovkou na „Terasu Dolomitov“ (2 950 m). Tu sa nám naskytnú nezabudnuteľné výhľady na Antelao, Pelmo, Civettu, Marmoladu, Pale di San Martino, Lagorai, Latemar, Catinaccio, Sasso Lungo, Piz Ciavaces. Potom sa pešo vydáme Bindelovou cestou s výhľadmi na MARMOLADU (3 343 m – najvyšší vrchol Dolomitov) k priehrade Fedaia (2 053 m), ktorá je napájaná vodami z topiaceho sa ľadovca. Menej zdatní môžu cestu absolvovať autobusom. Vrátime sa na ubytovanie.
3. deň: Vyrazíme po stopách 1. svetovej vojny. Vyvezieme sa do oblasti priesmyku FALZAREGO (2 105 m) a odtiaľ kabínovou lanovkou k chate Lagazuoi. Zostupovať budeme vnútrom hory – 1 100 m tunelom, ktorý je najväčšou turistickou atrakciou oblasti. Ti, ktorým robia zostupy problémy, sa môžu vrátiť lanovkou. Odpoludnia sa horali vydajú pešo ku skupine skalných veží CINQUE TORRI (Päť veží) s nádhernými rozhľadmi na „ružový“ masív Tofana (3 243 m), rozoklaný masív Fanes (3 077 m) a ďalšie vrcholy. Menej zdatní dosiahnu tieto výhľady a Cinque Torri lanovkou. Obidve skupiny si v múzeu pod šírym nebom pripomenú kruté boje, ktoré tu prebiehali počas 1. svetovej vojny. Vrátime sa na ubytovanie.
4. deň: Navštívime známe lyžiarske stredisko CORTINA D‘AMPEZZO. Potom sa prejdeme okolo legendami opradeného jazera Misurina (1 756 m) s prekrásnymi výhľadmi na Monte Cristallo (3 216 m) a Sorapis (3 205 m). Vysokohorskou cestou sa vyvezieme k symbolu Dolomitov – TRE CIME DI LAVAREDO (2 999 m), odkiaľ sa nám počas cca 3-hodinovej pešej túry naskytne nezabudnuteľný pohľad na Sextenské Dolomity. V podvečer sa krátko zastavíme pri vojenskom cintoríne nad TOBLACHOM a pri stredovekom dóme v INNICHENU. Odídeme do ČR.
5. deň: Príchod do Brna cca o 6. hod.
 
Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.
 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

T-TD-01    

Brno

Cena zahŕňa: dopravu luxusným autobusom, mýtne na horskej ceste, 3x ubytovanie v hoteli v 2-lôžkových izbách s príslušenstvom, 3x raňajky, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: lístky na lanovky - odporúčaná čiastka cca 50 €
Fakultatívny príplatok: komplexné cestovné poistenie vrátane poistenia storna zájazdu 8,50 €/os.

Gargano a Apúlia - poznávací zájazd
GARGANO – VIESTE – PESCHICHI – OSTROVY TREMITI – MONTE SANT´ANGELO – BARI – ALBEROBELLO – POLIGNANO A MARE

10-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:

1. deň:
Odchod z Brna v podvečerných hodinách. 
2. deň: Polostrov GARGANO spadá do Národného parku Nazionale del Gargano a je vyhlásený svojimi jedinečnými bielymi útesmi. Po príchode na miesto pobytu sa ubytujeme a odpoludnia budeme mať voľno na kúpanie a relax na pláži.
3. deň: Dopoludnia si užijeme more a odpoludnia sa vydáme na výlet do romantického mestečka VIESTE, ktoré stojí na vápencovej skale a odkiaľ je prekrásny výhľad na pobreží. Zavítame aj do mestečka PESCHICI, usadeného na strmej skale nad morom. Mesto je jedným z najmalebnejších starobylých miest v oblasti Gargana, je plné typických bielych domčekov a úzkych uličiek. Večer sa vrátime na ubytovanie.
4. deň: Voľný deň venujeme kúpaniu a relaxu pri mori.
5. deň: Záujemcovia môžu podniknúť fakultatívny výlet na OSTROVY TREMITI, ktoré sú súčasťou veľkej morskej rezervácie. V týchto vodách sa nachádza impozantná morská socha svätca Padre Pia z Abbisi. Dva najvýznamnejšie ostrovy zo súostrovia TREMÍTI sú San Nicola a San Domino, oba známe svojou krásou a priezračnou vodou a morskými jaskyňami. Budeme mať možnosť vykúpať sa tu, prípadne si urobiť prechádzku na objavovanie mnohých romantických zákutí. Ten, kto sa nebude chcieť zúčastniť fakultatívneho výletu, môže sa venovať poznávaniu mestečka Rodi Garganico, kúpaniu a oddychu pri mori.
6. deň: Dopoludnia navštívime horské mesto MONTE SANT'ANGELO, najvýznamnejšie pútnické miesto v Apúlii, ktoré leží vo výške 803 m n. m.. Mesto preslávili predovšetkým tri zjavenia archanjela Michaela v rokoch 490 – 493. Štvrté zjavenie v 8. storočí viedlo k založeniu kláštora. Dnes je jaskyňa, v ktorej došlo ku zjaveniam, veľmi významným talianskym pútnickým miestom. Potom sa pozrieme do výrobne mozzarelly vo vnútrozemí blízko Manfredonie. Tu môžeme pozorovať nielen výrobu mozzarelly, ale i ďalších druhov syrov. Po návrate na ubytovanie využijeme zvyšok dňa na oddych pri mori.
7. deň:
Pozrieme sa do mesta BARI, kde na nás dýchne atmosféra labyrintu ulíc a uličiek, uvidíme baziliku di San Nicola z r. 1087 a katedrálu di San Sabino z konca 12. st., predstaviteľa vrcholnej románskej architektúry. Potom prejdeme do vyhlásenej oblasti „trulli“ - bielych domčekov s kamennou strechou a kruhovým pôdorysom. S viac ako tisíckou týchto domčekov sa stretneme v kúzelnom mestečku ALBEROBELLO. Navštívime aj mesto POLIGNANO A MARE, ktorého ekonomika sa opiera hlavne o cestovný ruch, poľnohospodárstvo a rybolov. Mesto je často označované ako „Perla Jadranu“, okrem iného určite vďaka prekrásnym plážam, ktoré boli označené Modrou vlajkou. Ta najznámejšia – Cala Porto sa nachádza v centre mesta, v blízkosti historického centra. Večer sa vrátime späť na ubytovanie.
8. deň: Voľný deň venujeme kúpaniu a oddychu pri mori.
9. deň: v dopoludňajších hodinách sa vydáme na cestu do ČR.
10. deň: Do Brna prídeme v ranných hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.
 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

T-TA-01

17.07. - 26.07.2015

430,- EUR

Brno

Cena zahŕňa: dopravu luxusným autobusom, 7x ubytovanie v hoteli v 2-lôžkových izbách s príslušenstvom, 7x raňajky, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupy do navštívených objektov - odporúčaná čiastka cca 70 €
Fakultatívny príplatok: jednolôžková izba 102 €, 7x večera 121 €, komplexné cestovné poistenie vrátane poistenia storna zájazdu 17 €/os.

Veľký okruh Talianskom - poznávací zájazd
BENÁTKY – GUBBIO – ASSISI – RÍM – VATIKÁN – SIENA – SAN GIMIGNANO – PISA – CINGUE TERRE – MILÁNO – VERONA – PADOVA

9-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:

1. deň:
Odchod z Brna cca o 7. hod. Prejazd cez Rakúsko do Talianska. Ubytujeme sa pri Benátkach.
2. deň: Zavítame do BENÁTOK (UNESCO). Prejazd loďou na nám. sv. Marka a prehliadka rozprávkového mesta na 117 ostrovčekoch v morskej lagúne. Centrom mesta je námestie Sv. Marka, kde možno obdivovať baziliku Sv. Marka s nádhernou gotickou fasádou, zdobenou farebnými mozaikami, Dóžov palác – symbol slávy a moci Benátok s krásnym podlubím v štýle benátskej gotiky, možnosť vyviezť sa výťahom výťahom na zvonicu s nádhernou vyhliadkou na celé mesto alebo si posedieť pod početnými arkádami, obklopujúcimi celé námestie. Ďalej prechádzka benátskymi uličkami s nespočetnými palácmi, kostolmi, mostmi a námestíčkami až k slávnemu mostu Ponte Rialto, možnosť plavby na gondolách alebo príjemných posedení. Okolo poludnia návrat loďou po kanále Grande na parkovisko a odpoludnia odchod pozdĺž východného pobrežia na ubytovanie.
3. deň: Odchod do jedného z najkrajších talianskych stredovekých mestečiek GUBBIO, vystavaného na svahoch hôr Monte Igino. Prechádzka po úzkych uličkách s nádhernými palácmi, stredovekými kostolmi, umeleckými ateliérmi a malými obchodmi. Popoludní pokračovanie do ASSISI (UNESCO), jedného z najvýznamnejších pútnických miest v Taliansku, rodiska sv. Františka. Toto stredoveké mesto zostalo po storočia takmer nedotknuté. Jeho dominantou je kláštor svätého Františka z 13. storočia. Prehliadka centra mesta s námestím Piazza del Comune, rímske Foro Romano, veža Torre del Popolo z 13. storočia, v ktorej je hlavný zvon Assisi a chrám bohyne Minervy, najimpozantnejšia románska stavba. Odchod na ubytovanie do Ríma.
4. deň: Dopoludnia odchod metrom do centra a pešia prechádzka po Posvätnej ceste (Via Sacra), odkiaľ bola kedysi ovládaná celá Rímska ríša: Koloseum – najkrajšia a najväčšia zachovaná stavba antického Ríma, Forum Romanum s pozostatkami budov, chrámov a ďalších objektov, patriacich neodmysliteľne k Rímu v 1. - 4. storočí, Kapitol – námestie, navrhnuté Michelangelom s nádhernými palácmi, Pantheon – najlepšie zachovaná stavba z dôb rímskej antiky považovaná za vrcholné dielo rímskeho staviteľstva, Piaza Navonna – typické rímske námestie, zdobené tromi nádhernými fontánami. Večer návrat metrom na ubytovanie v Ríme.
5. deň: Dopoludnia návšteva najmenšieho zvrchovaného štátu -VATIKÁNU - prehliadka Vatikánskych múzeí - najväčších múzeí na svete, Sixtínskej kaplnky s Michelangelovým Posledným súdom a ďalších sál, venovaných významným talianskom maliarom. Ďalej prehliadka námestia sv. Petra s obrovskými kolonádami z 284 dórskych stĺpov, zdobenými 140 sochami svätých, egyptským obeliskom, dovezeným do Ríma, Caligulou a zvlášť s najväčším kresťanským kostolom na svete, bazilikou Sv. Petra. Tento kostol bol založený v 4. storočí na mieste hrobu apoštola Petra a na jeho výzdobe sa postupne podieľali umelci ako Bramante, Raffael, Michelangelo a ďalší. Odpoludnia návšteva Anjelského hradu, z ktorého hornej terasy je krásny pohľad na Rím a Vatikán. Večerná prechádzka k najväčšej a najslávnejšej barokovej fontáne Ríma - Fontána di Trevi a ďalej na Španielske námestie a jeho slávnymi barokovými Španielskymi schodmi a ďalšie miesta moderného rímskeho života s príjemnými posedeniami a zákutiami. Návrat metrom na ubytovanie v Ríme.
6. deň: Ráno odchod z Ríma do SIENY, pôvodne etruského mesta, položeného na troch pahorkoch uprostred Toskánska. Prehliadka centra mesta s nádherným námestím Piazza del Campo s najväčšou gotickou stavbou Toskánska Palazzo Publico so 102 m vysokou vežou. Jedná sa o jedno z najväčších stredovekých námestí v Taliansku, ktoré má tvar lastúry. Ďalšími skvostami tohto mesta sú siensky dóm Santa Maria Asscenta s nádherným priečelím a sochami od Michelangela či Donatela a stredoveký hrad z 13. storočia, unikátny svojím geometrickým tvarom s osembokým nádvorím a osembokými vežami. Odpoludnia návšteva jedného z najpôvabnejších toskánskych miest San Gimignana s typickými strážnymi vežami a úzkymi kamennými uličkami, plnými palácov, kostolov a kúzelných obchodíkov. Všetko uzavreté v takmer pôvodných mestských hradbách a zasadené v nádhernej kopcovitej krajine. Ubytovanie pri Montecattini.
7. deň: Ráno odchod do PISY – krátka zastávka na námestí s katedrálou, baptistériom a slávnou Šikmou vežou. Potom už prejazd na pobrežie do oblasti Cinque Terre, národného parku, tvoreného piatimi dedinkami, vystavanými na skalnatom pobreží (pod ochranou UNESCO), v ktorých akoby sa zastavil čas. Jazda vlakom medzi dedinkami, zastávky s krásnymi výhľadmi, prechádzkami a možnosťou kúpania. Navečer odchod na ubytovanie pri Miláne.
8. deň: Dopoludnia návšteva MILÁNA, hlavného mesta Lombardska. Prechádzka centrom mesta: Milánsky dóm – najväčšia gotická stavba Talianska, veľkolepé dielo z bieleho mramoru s početnými vežami, oblúkmi a vyše 2 000 sochami, možnosť prechádzky po strešnej ochodzi s nádhernými výhľadmi na mesto. Zastávka pri slávnej opere La Scala a pokračovanie k hradu Sforzesco. Odpoludnia odchod do VERONY, prehliadka jedného z najpôvabnejších miest Talianska: aréna z 1. storočia., novoklasicistická radnice, rad palácov popredných veronských rodov, starý hrad Castel Vecchio, románsky kostol San Zeno Maggiore z 12. storočia. K symbolom mesta patrí aj dom Júlie – Casa di Giulietta s mramorovou fasádou alebo hrobka Júlie – Tomba di Giulietta v starom kapucínskom kláštore vedľa románskeho kostolíka, v ktorom sa Rómeo a Júlia vraj zosobášili. Večer odchod na ubytovanie pri Verone.
9. deň: Dopoludnia zastávka v PADOVE – kolíske humanizmu a umenia. Pešia prechádzka centrom k budove Univerzity s nádvorím zo 16. storočia, radnici, bazilike San Antonio s oltárom od Donatella a jazdeckým pomníkom pred bazilikou, vrcholným dielom Donatella. Ďalej k palácu del Capitanio – bývalej rezidencii benátskych miestodržiteľov, na veži ktorej bol v 15. storočí zostrojený prvý orloj v Taliansku. Okolo poludnia odchod z Talianska a večer príchod do Brna a do Prahy.
 
Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.
 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

T-TD-01

05.09. - 13.09.2015

604,- EUR

Brno

Cena zahŕňa: dopravu luxusným autobusom, 8x ubytovanie v hoteloch v 2-lôžkových izbách s príslušenstvom, 8x raňajky, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: pobytové taxy v hoteloch (cca 18 €), lodná doprava v Benátkach, vstupné do navštívených objektov - odporúčaná čiastka cca 120 €.
Fakultatívny príplatok: jednolôžková izba 144 €, 8x večera 91 €, komplexné cestovné poistenie vrátane poistenia storna zájazdu 15,30 €/os.

Florencia - kolíska renesancie - poznávací zájazd
FLORENCIA

Florencia, metropola Toskánska, bola založená rímskymi vojakmi. Mesto najviac rozkvitalo v období renesancie, preto sa nazýva ja kolískou renesancie. Z tejto doby pochádza aj dominanta mesta, ktorou je bezpochybne kupola katedrály Santa Maria del Fiore. Kupolu vytvoril Filippo Brunelleschi. Samotná stavba budovy začala v 13. storočí a kupola bola dokončená v roku 1434. Ďalšou pýchou mesta je most Ponte Vecchio, stojaci nad riekou Arno.

4-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:

1. deň:
Odchod v odpoludňajších hodinách. Smer Taliansko.
2. deň: Ráno príchod do krásnej FLORENCIE (UNESCO), hrdej metropoly Toskánska. Prehliadka mesta spojená s návštevou najznámejších pamätihodností - historické centrum - Dóm a baptistérium, Giottova kampanila, Bargello, Casa di Dante, stará tržnica, Piazza della Signoria a Palazzo Vecchio, Michelangelov David, gotický františkánsky kostol Santa Croce s náhrobkami mnohých svetoznámych Florenťanov (Michelangelo, Galileo a ďalší), individuálne voľno v kúzelných uličkách starého mesta, posedenie pri šálke dobrej kávy a ochutnanie miestnych špecialít. Možnosť návštevy svetoznámej galérie Uffizi alebo Accademie. V podvečerných hodinách ubytovanie v toskánskom údolí Val di Nevole v kúpeľnom mestečku MONTECATINI TERME a možnosť degustácie miestnych špecialít.
3. deň: Po raňajkách nasleduje druhá časť prehliadky mesta FLORENCIA - kláštor Santa Maria Novella s freskou Najsvätejšia trojica, kostol San Lorenzo s knižnicou Michelangela, most cez rieku Arno - Ponte Vecchio s krásnymi pohľadmi na mesto a záplavou zlatých šperkov, tiché námestia a obchodíky v štvrti Oltrarno, jeden z najväčších florentských palácov Palazzo Pitti, kostol Santa Maria del Carmine s kaplnkou Brancacciovcov. Odpoludnia navštívime pôvabné záhrady Boboli - dielo Medicejských, odpočinok spojený s pohľadom na skvosty renesančnej a barokovej záhradnej architektúry - Buontalentiho jaskyňa, polkruhový amfiteáter, atraktívny umelý ostrov Isolotto. Na záver Piazzale Michelangelo - známe pôsobivé vyhliadkové miesto, veľkolepá panoramatická scenéria mesta, západ slnka nad riekou Arno. Nasleduje odchod do ČR.
4. deň: Predpokladaný návrat v dopoludňajších hodinách.
 
Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.
 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

R-IT522-15-1

30.04. - 03.05.2015

158,- EUR

Brno zvoz, Praha

R-IT522-15-2

25.09. - 28.09.2015

158,- EUR

Brno zvoz, Praha

Cena zahŕňa: dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, 1x ubytovanie v hoteli *** v 2-lôžkových izbách s príslušenstvom, 1x raňajky, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné, zvoz z Brna do Prahy 15 €/os.
Fakultatívny príplatok: jednolôžková izba 22,50 €, 1x večera 11,50 €, galéria Uffizzi 17 €, (11 €/os. 18-25 rokov, 7 €/os. do 18 rokov, nutná rezervácia v CK min. mesiac pred odchodom, v prípade mimoriadnej výstavy sa môže cena vstupenky zvýšiť),  komplexné cestovné poistenie vrátane poistenia storna zájazdu 4,50 €/os.

Florencia, Lucca, Pisa - prírodný park Garfagnana s kúpaním - poznávací zájazd
FLORENCIA MONTECATINI TERME SAN GIMIGNANO PISA VINCI CARRARA LUCCA – FLORENCIA
 
Florencia, Lucca a Pisa sú perlami v náručí Toskánska. Florencia je kolískou renesancie, mestom Michelangela a Medicejských. Stretnete sa s históriu a umením na každom kroku, ochutnáte skvelé toskánske víno, zažijete večernú atmosféru mesta Montecatini Terme a pre ctiteľov výtvarného umenia je galéria Uffizi.

7-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:

1. deň:
Odchod v odpoludňajších hodinách do Talianska.
2. deň: FLORENCIA (UNESCO), toskánska metropola, nazývaná kolískou renesancie. Dopoludnia prehliadka mesta s miestnym sprievodcom, Santa Maria Novella, Piazza della Signoria a Palazzo Vecchio, Michelangelov Dávid, Bargello, Santa Croce, Piazza Duomo, dóm, Giottova kampanila, možnosť návštevy baptistéria a kopule katedrály, galérie Pitti alebo záhrad Boboli, kostol Santa Maria del Carmine a kaplnky Brancacciovcov, kúpeľné mestečko MONTECATINI TERME, možnosť večere za príplatok.
3. deň: Mesto veží SAN GIMIGNANO s nádhernými Ghirlandaiovými freskami, možnosť ochutnávky miestnych špecialít a vín (cca 5 €). PISA, románske pamiatky a šikmá veža, cesta kúzelnou krajinou s vyhliadkami. VINCI, mestečko na kopci, rodisko Leonarda da Vinci, možnosť návštevy Museo Leonardiano, návrat do hotela.
4. deň: Údolím Garfagnana s prekrásnymi prírodnými scenériami Apuánskych Álp, fakultatívne cesta miestnym busom do hôr a návšteva jaskyne. CARRARA, výjazd k mramorovým lomom, fakultatívne exkurzia do bývalých baní – jedinečný zážitok, odpoludnia kúpanie na plážach, v prípade nepriaznivého počasia skorší návrat na ubytovanie a možnosť výjazdu lanovkou do malebného Montecatini Alto.
5.deň: LUCCA, mesto s mohutnými hradbami a historickým jadrom, románska a gotická architektúra, krátka prehliadka centra. Možnosť voľby ďalšieho programu: 1. skupina - individuálny pobyt v LUCCE, prehliadka miestnych záhrad alebo 2. skupina - odchod k moru na pláže pri Carrare, kúpanie. V podvečer návrat na ubytovanie - cestou zastávka v LUCCE a nástup 1. skupiny.
6. deň: Celodenná FLORENCIA, pokračovanie spoločnej prehliadky (kostol San Lorenzo a kaplnka Medicejských s Michelangelovými náhrobkami), Casa Dante, Palazzo Strozzi, Ponte Vecchio, kaplnka Brancacciovcov, čas na ďalšie galérie a múzeá, odpoludnia možnosť návštevy galérie Uffizi (nutná rezervácia), nočný prejazd do CR.
7. deň: Návrat v odpoludňajších hodinách.
 
Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.
 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

R-IT943-15-1

30.06. - 06.07.2015

301,- EUR

Brno zvoz, Praha

Cena zahŕňa: dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, 4x ubytovanie v hoteli v 2-lôžkových izbách s príslušenstvom, 4x raňajky, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné, fakultatívne služby, miestneho sprievodcu po Florencii, ochutnávky a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku cena zahŕňa, zvoz z Brna do Prahy 15 €/os.
Fakultatívny príplatok: jednolôžková izba 71,50 €, 1x večera 17 €, galéria Uffizzi 17 €, (11 €/os. 18-25 rokov, 7 €/os. do 18 rokov, nutná rezervácia v CK min. mesiac pred odchodom, v prípade mimoriadnej výstavy sa môže cena vstupenky zvýšiť),  komplexné cestovné poistenie vrátane poistenia storna zájazdu 8 €/os.

Florencia, Lucca, Pisa - prírodný park Garfagnana - poznávací zájazd
FLORENCIA MONTECATINI TERME SAN GIMIGNANO PISA LUCCA – FLORENCIA
      
Florencia, Lucca a Pisa sú perlami v náručí Toskánska. Florencia je kolískou renesancie, mestom Michelangela a Medicejských. Stretnete sa s históriu a umením na každom kroku, ochutnáte skvelé toskánske víno, zažijete večernú atmosféru mesta Montecatini Terme a pre ctiteľov výtvarného umenia je galéria Uffizi.

5-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň: Odchod v odpoludňajších hodinách do Talianska.
2. deň: FLORENCIA (UNESCO), toskánska metropola, nazývaná kolískou renesancie. Dopoludnia prehliadka mesta s miestnym sprievodcom, Santa Maria Novella, Piazza della Signoria a Palazzo Vecchio, Michelangelov Dávid, Bargello, Santa Croce, Piazza Duomo, dóm, Giottova kampanila, možnosť návštevy baptistéria a kopule katedrály, galérie Pitti alebo záhrad Boboli, kostol Santa Maria del Carmine a kaplnky Brancacciovcov, kúpeľné mestečko MONTECATINI TERME, možnosť večere za príplatok.
3. deň: Klenoty Toskánska: stredoveké SAN GIMIGNANO (UNESCO), chrám  chrám Collegiata s freskami, Torre Grossou, stredoveké mesto s rodovými vežami, fakultatívne ochutnávka miestnych špecialít a vína Vernaccia, PISA (UNESCO), baptistérium, šikmá veža, Camposanto, LUCCA, rodisko Pucciniho, kúzelné námestie, krásny dóm San Martino z 11. st., vyhliadka, atmosféra podvečerného mesta.
4. deň: Celodenná FLORENCIA, pokračovanie spoločnej prehliadky (kostol San Lorenzo a kaplnka Medicejských s Michelangelovými náhrobkami), Casa Dante, Palazzo Strozzi, Ponte Vecchio, kaplnka Brancacciovcov, čas na ďalšie galérie a múzeá, odpoludnia možnosť návštevy galérie Uffizi (odporúčame rezerváciu) alebo Accademie, tržnica a atmosféra uličiek, možnosť večere, nočný prejazd do CR.
5. deň: Návrat v odpoludňajších hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.
 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

R-IT523-15-1

06.05. - 10.05.2015

263,- EUR

Praha

R-IT523-15-2

24.10. - 28.10.2015

263,- EUR

Praha

Cena zahŕňa: dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, 2x ubytovanie v hoteli v 2-lôžkových izbách s príslušenstvom, 2x raňajky, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné, fakultatívne služby, miestneho sprievodcu po Florencii, ochutnávky a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku cena zahŕňa.
Fakultatívny príplatok: jednolôžková izba 38 €, 1x večera 17 €, galéria Uffizzi 17 €, (11 €/os. 18-25 rokov, 7 €/os. do 18 rokov, nutná rezervácia v CK min. mesiac pred odchodom, v prípade mimoriadnej výstavy sa môže cena vstupenky zvýšiť), komplexné cestovné poistenie vrátane poistenia storna zájazdu 5,50 €/os.

EXPO 2015 Miláno - krátkodobý poznávací zájazd
MILÁNO

Zájazd za poznaním Milána, mesta plného umeleckých pokladov, mesta módy, futbalu a v roku 2015 aj hostiteľa svetovej výstavy EXPO. Do Talianska sa vracia výstava po vyše 100 rokoch. Budeme mať jedinečnú príležitosť navštíviť jednu z najslávnejších výstav sveta, tento raz na tému - Potrava pre planétu - Energie pre život. EXPO je vždy niekde inde a interval medzi výstavami je 5 rokov. Využite teda jedinečnú príležitosť navštíviť Miláno.

4-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:

1. deň:
Odchod z ČR vo večerných hodinách.
2. deň: Ráno prídeme do pulzujúceho mesta Lombardie, mesta umenia, dizajnu a svetovej módy - MILÁNA. Prehliadka Piazza Duomo so slávnou milánskou gotickou katedrálou DUOMO – fantastický súbor vznosných pilierov, vyhliadka zo strechy katedrály, štýlová obchodná pasáž Galleria Vittorio Emanuele II., Teatro alla Scala, kláštor Santa Maria delle Grazie a iné. Individuálne voľno na prechádzky v pavúčích sieťach úzkych dláždených milánskych ulíc. Odchod na ubytovanie.
3. deň: Po raňajkách celodenná prehliadka výstavy EXPO 2015, ktorej sa zúčastní 175 krajín - svetová výstava priemyslu a kultúry jednotlivých krajín, ktorej prvý ročník prebiehal v roku 1851 v Londýne. Svetové výstavy slúžia na zoznámenie sa s kultúrou a životným štýlom účastníckych krajín. Česko a Slovensko patria na výstavách k tradičným účastníkom, za jeden z najúspešnejších ročníkov býva považované Expo 1958 v Bruseli – získali Zlatú hviezdu a ďalších trinásť ocenení. Večer odchod do České republiky.
4. deň: Predpokladaný príchod do ČR v ranných hodinách.
 
Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.
 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-468-01

07.05. - 10.05.2015

189,- EUR

Praha, Pardubice, Hradec Králové

M-468-02

03.07. - 06.07.2015

189,- EUR

Praha, Pardubice, Hradec Králové

M-468-03

25.09. - 28.09.2015

189,- EUR

Praha, Pardubice, Hradec Králové

M-468-01

07.05. - 10.05.2015

229,- EUR

Bratislava

M-468-02

03.07. - 06.07.2015

229,- EUR

Bratislava

M-468-03

25.09. - 28.09.2015

229,- EUR

Bratislava

Cena zahŕňa: dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, 1x ubytovanie v hoteli*** v 2-lôžkových izbách s príslušenstvom, 1x raňajky, služby sprievodcu, komplexné cestovné poistenie vrátane poistenia storna zájazdu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupenku na výstavu Expo 33 € (nutná rezervácia v CK minimálne mesiac pred odchodom), vstupenku na výstavu Expo pre študentov a seniorov nad 65 rokov 25 € (nutná rezervácia v CK minimálne mesiac pred odchodom)

EXPO 2015 Miláno - krátkodobý poznávací zájazd
VERONA MILÁNO
 
Zájazd za poznaním Milána, mesta plného umeleckých pokladov, mesta módy, futbalu a v roku 2015 aj hostiteľa svetovej výstavy EXPO. Do Talianska sa vracia výstava po vyše 100 rokoch. Budeme mať jedinečnú príležitosť navštíviť jednu z najslávnejších výstav sveta, tento raz na tému - Potrava pre planétu - Energie pre život. EXPO je vždy niekde inde a interval medzi výstavami je 5 rokov. Využite teda jedinečnú príležitosť navštíviť Miláno.

4-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:

1. deň:
Odchod z Brna o 5. hod. cez Rakúsko do Talianska. Krátke zastavenie vo Verone s prehliadkou mesta. Večer ubytovanie v hoteli.
2. deň: Po raňajkách odchod do MILÁNA, celodenná návšteva svetovej výstavy EXPO 2015, ktorej sa zúčastní 175 krajín na obrovskej výstavnej ploche milión metrov štvorcových. Svetová výstava EXPO 2015 bude zameraná na na témy Potrava pre planétu a Energie pre život. Návrat na ubytovanie.
3. deň: Po raňajkách návšteva a prehliadka MILÁNA - okruh historickým centrom: hrad Sforzesco, kostol sv. Ambróza, kostol Santa Maria delle Grazie, bazilika San Lorenzo Maggiore, Operní dom alla Scala, katedrála Il Duomo, hlavné námestie, nákupná galéria Vittoria Emanuele II. Individuálne voľno na prechádzky, návštevu galérií a nákupy. Neskoro večer odchod do ČR
4. deň: Predpokladaný príchod do ČR v dopoludňajších hodinách.
 
Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.
 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

T-01

07.05. - 10.05.2015

206,- EUR

Brno

T-02

25.09. - 28.09.2015

206,- EUR

Brno

Cena zahŕňa: dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, 2x ubytovanie v hoteli*** v 2-lôžkových izbách s príslušenstvom, 2x raňajky, služby sprievodcu,  poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupenku na výstavu Expo 33 € (nutná rezervácia v CK minimálne mesiac pred odchodom), vstupenku na výstavu Expo pre študentov a seniorov nad 65 rokov 25 € (nutná rezervácia v CK minimálne mesiac pred odchodom), komplexné cestovné poistenie vrátane poistenia storna zájazdu,

Milano, Toskánsko, Cinque Terre a Apuánske Alpy - poznávací zájazd
MILANO CERTOSA DI PAVIA CINQUE TERRE LEVANTO MONTEROSSO VIA DEL AMORE VILA GARZONI PISA – SIENA – SAN GIMIGNANO – VOLTERRA FLORENCIA – APUÁNSKE ALPY COLONNATA – MRAMOROVÉ LOMY FANTOSCRITTI – CARRARA

Pri návšteve Toskánska Vás okúzlia jedinečné stavebné pamiatky. Florencia, Siena, Pisa, Lucca sú pre turistov lákavými miestami s mimoriadnymi ukážkami románskeho, gotického a renesančného umenia. Zájazd je obohatený aj o prírodné skvosty Talianska – Apuánske Alpy a divoké pobrežie Cinque Terre.

8-dňový zájazd - doprava autobusom
Dvojsedačka na cestu tam aj späť.

Program:

1. deň:
Odchod vo večerných hodinách.
2. deň: Hlavné mesto Lombardie MILANO – kultúrne centrum celého severného Talianska. Prechádzka po pešej zóne, galéria Emanuela II., rezidencie milánskych vojvodov, gotická katedrála Dóm. CERTOSA DI PAVIA – prehliadka najkrajšieho talianskeho kartuziánskeho kláštorného komplexu v skvelej renesančnej architektúre so slávnym priečelím.
3. deň: Výlet do oblasti malebných romantických „orlích“ dediniek nad morom CINQUE TERRE (UNESCO) – tato jedinečná oblasť je dostupná iba vláčikmi. Prídeme do obce LEVANTO, odtiaľ možnosť jazdy vláčikom (kto by nechcel ísť na pešiu turistiku, môže zostať v Levante – pekné mestečko a piesočná pláž) do obce MONTEROSSO a ďalej niektorý z úsekov nádhernej pešej trasy Cinque Terre – krásne výhľady na romantické mestečká pri mori, skalnaté pobrežie, romantické zátoky, VIA DEL AMORE – Cesta lásky.
4. deň: Návšteva nádherných záhrad VILY GARZONI, ktoré patria k najkrajším v celom Taliansku. Návštevníkov ohromí nielen schodisko s balustrádami, ale aj bazény s vodotryskmi, lemované pestrými kvetinovými záhonmi. LUCCA – elegantné podmanivé mesto, obklopené hradbami, ponúka vo svojom strede atraktívnu zmes námestí, malých kostolov, múzeí, galérií a dláždených uličiek. PISA (UNESCO) - prehliadka slávneho Piazza dei Miracoli – Šikmá veža, Baptisterium, Dóm atď.
5. deň: SIENA (UNESCO) - mesto, ktorého kostoly a paláce vytvárajú pôsobivý architektonický komplex, námestie Piazza del Campo v tvare polmesiaca je obklopené 16 palácmi, gotický dóm. SAN GIMIGNANO (UNESCO) - jedno z najatraktívnejších miest Toskánska, jeho hradby a historické rodové veže dokresľujú malebný obraz stredovekého mesta. VOLTERRA - mesto alabastru, ktoré dosiahlo svoj najväčší rozkvet za Etruskov. Krásne mestské brány, impozantné stredoveké paláce, katedrála.
6. deň: FLORENCIA (UNESCO) – perla Toskánska, stredisko talianskej renesancie – Dóm Santa Maria dei Fiori, Giottova Campanila, Baptisterium, hrobka Medicejských, most Ponte Vecchio cez rieku Arno, kostol Santa Croce a. i.
7. deň: Výlet na juhovýchodné svahy APUÁNSKÝCH ÁLP. Výjazd autobusom kúsok pod obec COLONNATA, z tejto obce pešia prechádzka na nádherné vyhliadky na Apuánske Alpy a slávne mramorové lomy. Ďalej prejazd tunelmi a cez mosty k LOMOM FANTISCRITTI, možnosť návštevy celosvetovo unikátnych lomov na carrarský mramor, kde sa mramor ťaží priamo vo vnútri hory. Návšteva patrí k nezabudnuteľným zážitkom. CARRARA – hlavné mesto mramoru, nádherný dóm z carrarského mramoru, Múzeum mramoru.
8. deň: Príchod do ČR v neskorých večerných až nočných hodinách

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-297-01

21.07. - 28.07.2015

409,- EUR

Praha

Cena zahŕňa: dopravu autobusom, 6x ubytovanie v hoteli (dvojlôžkové izby s príslušenstvom), 6x raňajky, 4x večeru, služby sprievodcu, poistenie liečebných nákladov v zahraničí a storna, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.

Najkrajšie záhrady, jazerá a Alpy Lombardie - poznávací zájazd
SIGURTA BERGAMO – STRESA – LAGO MAGGIORE – MADRE ISOLA BELLA MOTTARONE ISPRA S. CATERINA D. SASSO VILLA TARANTO LOCARNO LUGANO LAGO LUGANO MONTE SAN SALVATORE MELIDE CASLAN LAGO DI COMO VILA CARLOTTA – BELLAGIO – COMO – CERTOSA DI PAVIA – MILANO 

Zájazd do oblasti jazier Lago Maggiore, Lago di Como a Lago di Lugano, ktoré sa nachádzajú na hranici Talianska a Švajčiarska v krásnej horskej krajine. Od severu sú chránené ohromnou hradbou alpských velikánov, pokrytých ľadovcami. Z tohto dôvodu je tu ideálna klíma pre subtropické rastliny a kvetenu, ktorú uvidíte v záhradách historických víl, v mestečkách aj vo voľnej prírode.

8-dňový zájazd - doprava autobusom


Program:

1. deň:
Odchod z Prahy vo večerných hodinách.
2. deň: Ráno návšteva pozoruhodného parku SIGURTA s prekrásnou záhradou, ktorý sa nachádza južne od jazera Lago di Garda. Prírodný park, vodná záhrada s množstvom kvetov a i. Odpoludnia návšteva historického mesta BERGAMO, kde sa staré mesto pýši súborom stredovekých stavieb.
3. deň: STRESA – mestečko na brehu jazera LAGO MAGGIORE s úchvatnými výhľadmi na jazero a na Boromejské ostrovy. Vyhliadková plavba na ostrov MADRE, kde navštívite vilu z 18. storočia s krásnou záhradou a na najznámejší ostrov ISOLA BELLA s ohromným barokovým palácom a impozantnými terasovitými záhradami. Z mestečka Stresa výjazd lanovkou do medzistanice, kde z miestnej botanickej záhrady je nádherná vyhliadka na jazero. Za pekného počasia i na vrchol MOTTARONE (1491 m), odkiaľ sa ponúkajú úchvatné výhľady na snehom pokryté alpské velikány.
4. deň: Plavba loďou z mestečka ISPRA pozdĺž kláštora S. CATERINA D. SASSO, ktorý je zasadený do vysokej skaly, spadajúci do vôd jazera Maggiore. Členité záhrady VILY TARANTO s prekrásnou exotickou kvetenou, otvorenou pre verejnosť už v roku 1952. LOCARNO - farebné kvitnúce mesto so záhradami v švajčiarskej časti jazera.
5. deň: LUGANO - švajčiarske mesto na brehu jazera LAGO LUGANO. Výjazd pozemnou lanovkou na vyhliadku MONTE SAN SALVATORE. Krátka prechádzka ku kostolu San Salvatore, zo strechy ktorého je nezabudnuteľná vyhliadka na Lago Lugano, mesto Lugano a okolitú krajinu. Ďalej navštívite MELIDE s expozíciou „Švajčiarsko v miniatúre“ a zastavíme sa v CASLANE, kde sa vyrába čokoláda. Ukážka výroby a možnosť nákupu za výrobnú cenu.
6. deň: Jazda pozdĺž jazera LAGO DI COMO, dosahujúceho hĺbku 410 m, nad ktorým sa zdvíhajú strmé svahy hôr. Svojou stiesnenosťou medzi horami jazero pripomína nórske fjordy. Návšteva romantickej VILY CARLOTTA, ktorej park pokrýva nádherná botanická záhrada. Z mestečka Cadenabbia sa loďou prepláva do mestečka BELLAGIO – malebný skvost na ostrohu, kde sa stýkajú Lago di Como a Lago Lecco. Úzkými uličkami cez kopec možno prejsť z nábrežia jedného jazera na breh druhého, na ostroh s výhľadom na obidve jazerá alebo k peknému kostolu, ktorý dominuje starému mestu. COMO – zastávka v meste, ktoré založili už Řimania.
7. deň: CERTOSA DI PAVIA – kláštorný komplex v Lombardii, svetovo známy bohatstvom svojej gotickej a renesančnej architektúry. MILANO - hlavné mesto Lombardie, mesto umenia, designu a svetovej módy. Prehliadka Piazza Duomo so slávnou milánskou gotickou katedrálou Duomo – fantastický súbor vznosných pilierov, vyhliadka zo strechy katedrály, kde za jasného počasia môžeme vidieť Alpy, štýlová obchodná pasáž Galleria Vittorio Emanuele II. a ďalšie krásne stavby historického centra.
8. deň: Návrat do Prahy v ranných hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-274-01

19.07. - 26.07.2015

378,- EUR

Praha

Cena zahŕňa: dopravu autobusom, 5x ubytovanie v hoteli (dvojlôžkové izby s príslušenstvom), 5x polpenziu, služby sprievodcu, poistenie liečebných nákladov v zahraničí a storna, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: lodné spojenie

Lombardia, Piemont, Ligúria - poznávací zájazd
CINQUE TERRE – JANOV – ALBA – TURÍN – MILÁNO

Ak by sme sa spýtali na cestu niekde v severotalianskom meste, na odpoveď budeme pravdepodobne čakať dlho. Ľudia sa tu obvykle tak ponáhľajú, že sa jednoducho nehodlajú zaťažovať niečím iným, ako svojimi vlastnými otázkami... Trojlístok severozápadného Talianska – Lombardia, Piemont, Ligúria. Trojica najbohatších a najrozvinutejších krajov talianskej čižmy. Ohnisko intelektuálnej aktivity či politicko-ekonomický motor krajiny tiahnuci sa od členitého pobrežia Ligúrskeho mora po francúzsko-švajčiarske Alpy. Územie bohatých miest a palácov, prekypujúcich umeleckými pokladmi a bohatým kultúrnym dedičstvom, na juhu domy pastelových farieb, kúpajúce sa v stredomorskom slnku. Domov gorgonzoly, hľuzoviek, a samozrejme, vína.

6-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:

1. deň:
Odchod v ranných hodinách, jazda cez Rakúsko do Talianska – Ligúrie, ktorá sa tiež prezýva „balkón nad morom“. Ubytovanie v okolí Janova.
2.deň:
Cinque Terre (UNESCO), v preklade päť krajín alebo častí, oblastí... Päť dediniek – Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola a Riomaggiore – prilepených na strmých skalných útesoch nad morom. Donedávna zo súše takmer neprístupná divoká oblasť kopcov, viníc, olivových hájov a medzi nimi rozosiatych miniatúrnych dediniek s domčekmi v dúhových farbách, pritisnutých jeden na druhom. Plavba výletnou loďou so zastávkami v troch z nich, romantická pobrežná prechádzka po Via dell’Amore, kde svoju lásku v podobe uzamknutých zámok spečaťujú zamilovaní z celého sveta. Najtypickejší kút v Janove, kde sa zastavil čas pred päťdesiatimi rokmi. Miestna prístavná reštaurácia Trattoria da Mario nás láka svojimi výborne pripravenými špecialitami. Buon appetito!
3. deň:
Janov (UNESCO), kedysi mocná námorná republika známa ako La superba, hrdá, nádherná – dnes hlavné mesto Ligúrie. Rodisko Krištofa Kolumba možno stratilo na svojom lesku – nie však zo svojho kúzla. Caruggi – stupňovité bludisko starých uličiek a priechodov, kaviarne, v ktorých sa „na stojáka“ popíja talianske ristretto, za každým rohom stredoveký kostol alebo renesančný palác premenený na múzeum. K tomu Dóm San Lorenzo s priečelím z bieleho a čierneho mramoru a dom Krištofa Kolumba. Nádherný moderný prístav s replikou historickej plachetnice, 2. najväčšie akvárium, a podľa nás aj najlepšie v Európe. Sú tu snáď všetky druhy podmorského sveta, aké si vieme predstaviť. A pokiaľ počas cestovania radi ochutnávame miestne špeciality, potom si v stánku na ulici nezabudnime kúpiť tradičnú janovskú foccacciu, napríklad so syrom. Mesto Alba a najväčší festival bielych hľuzoviek na svete. Kráľovná medzi hubami a gastronomickými surovinami, voľakedy jedlo chudobných, dnes najdrahšia lahôdka. Biela hľuzovka rastie pod zemou, je veľkou delikatesou pre výraznú chuť a vôňu a dokonca sa jej pripisujú aj afrodiziakálne účinky. Vynikajúca príležitosť pre maškrtné jazýčky. Preplnené stoly s hubami, niekedy až dvojkilovými, s vínom a správne pripravené špeciality z hľuzoviek – ako syrový krém s bielou hľuzovkou zohriaty na hrianke...
4. deň:
Hľadanie a zber hľuzoviek: Vo Francúzsku ich vyňuchávajú prasiatka a v talianskom Piemonte zas vycvičené psy. Plodnička tejto huby stojí aj sto eur. Cena za kilo sa vyšplhá až na tisíc. Pripravme sa na aktívny a neobyčajný zážitok! Piemont a jeho hlavné mesto Turín. Usporiadateľ ZOH 2006, sídlo automobilky Fiat a slávneho futbalového klubu Juventus. Mesto širokých bulvárov, elegantných arkád a podlubí. Zistíme, že Turín nie sú iba fiatky, čokoláda Ferrero Rocher, staré turínske cukrárne, Tic Tac či káva Lavazza. Ale predovšetkým Turínske plátno, vystavené verejnosti iba niekoľko dní v niektorých rokoch. O tom však rozhoduje pápež a turínsky biskup. Víno neodmysliteľne patrí k Taliansku a piemontské vína sú preslávené. Typická vinná pivnica, dobrá nálada a minimálne pohárik na záver dňa.
5. deň:
Miláno (UNESCO), synonymum pre štýl, svetové mesto módy. Jedno z najkrajších miest severného Talianska. Hlavné mesto Lombardie, kde sa križujú dôležité obchodné aj turistické cesty. Nákupy alebo aspoň prezeranie si výkladných skríň je takmer posvätnou záležitosťou. Milánsky Dóm – 4. najväčší na svete, pojme 40 tis. veriacich a na jeho streche sa dá opaľovať či kochať výhľadom na celé mesto. Les veží, vežičiek a sôch, ale žiadna zvonica. Galéria Viktora Emanuela II., ktorej sa hovorí „milánsky salón“. Svetoznáme divadlo La Scala, do ktorého zohnať lístky nie je vôbec maličkosť, červená pevnosť Castello Sforzesco a chrám Santa Maria delle Grazie s freskou od Leonarda da Vinci Posledná večera.
6. deň:
Tranzit domov a príchod na Slovensko vo večerných hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

SV-T-L-01    

Žilina, Trenčín, Nitra, Trnava, Bratislava

Cena zahŕňa: autokarovú dopravu z NR, TT, BA, 5x ubytovanie v 3* hoteloch, 5x rozšírené kontinentálne raňajky, hľadanie hľuzoviek, ochutnávku vína, 4-chodovú večeru v Janove, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupy podľa programu a plavbu loďou, komplexné cestovné poistenie 10,20 €/os.
Možno objednať za príplatok: 
2 večere 23 € (4. a 5. deň), miesto v prednej polovici autokaru 7 €/os., za osobu v 1/1 izbe 75 €.

Turistické Toskánsko - Apeniny, Apuánske Alpy, Cinque Terre - poznávací zájazd s ľahšou pešou turistikou - s polpenziou
LIGÚRSKA RIVIÉRA – PORTOFINO – APUÁNSKE ALPY – COLONNATA – LOMY FANTISCRITTI – CARRARA – ÚDOLIE GARFAGNANA – MONTE PRADO – SAN GIMIGNANO – VILLA GARZONI – MONTECATINI ALTO – CINQUE TERRE – LEVANTO – MONTEROSSO – VIA DEL AMORE  

Zájazd do jednej z najrozmanitejších častí Talianska Vás zavedie do jedinečných dediniek Cinque Terre, odvážne umiestnených na skalnatých útesoch priamo nad morom. Ďalším lákadlom tohto zájazdu je návšteva svahov Apuánskych Álp s možnosťou prehliadky lomu na mramor, ktorá patrí k jedinečným zážitkom. Záujemcovia o pešiu turistiku môžu vystúpiť aj na najvyššiu horu Toskánska.

8-dňový zájazd - doprava autobusom - poznávací zájazd s ľahšou pešou turistikou - s polpenziou

Program:

1. deň:
Odchod z Prahy vo večerných hodinách.
2. deň: Príchod na LIGÚRSKU RIVIÉRU: Miestnym autobusom do krásneho mestečka PORTOFINO s luxusnými vilami, odtiaľ možnosť pešej turistiky (cca 2.5 hod.) s peknými výhľadmi do malebnejzátoky so stredovekým KLÁŠTOROM SAN FRUTUOSO, kúpanie na štrkovej pláži, plavba loďou späť do Portofina – prechádzky, krátky výstup ku kostolu s nádherným výhľadom alebo až k majáku na výbežku polostrova, miestnym autobusom späť.
3.  deň: Výlet na juhovýchodné svahy APUÁNSKÝCH ÁLP v oblasti Toskánska. Výjazd autobusom kúsok pod obec COLONNATA, z tejto obce pešia prechádzka na nádherné vyhliadky na Apuánske Alpy a slávne mramorové lomy. Ďalej prejazd tunelmi a cez mosty k LOMOM FANTISCRITTI, možnosť návštevy celosvetovo unikátnych lomov na carrarský mramor, kde sa mramor ťaží priamo vo vnútri hory. Návšteva patrí k nezabudnuteľným zážitkom. CARRARA – hlavné mesto mramoru, nádherný dóm z carrarského mramoru, Múzeum mramoru.
4. deň: Ďalší prejazd cez APUÁNSKE ALPY a zeleným srdcom Toskánska ÚDOLÍM GARFAGNANA pod Michelangelovou horou Monte Altissima, kde prvé lomy založil sám slávny Michelangelo. Turistika na strechu Toskánska – výstup na najvyšší vrchol Toskánska – MONTE PRADO (2 050 m n.m.), väčšina cesty vedie po hrebeni s ďalekými výhľadmi. Návrat na ubytovanie večer.
5. deň: Výlet do typickej krajiny Toskánska k mestečku SAN GIMIGNANO s výhľadmi na malebnú toskánsku krajinu s vinicami, políčkami, ibištekmi. Výlet po stredovekej pútnickej ceste VIA FRANCIGENA ku kostolu MONTAUTO, odkiaľ je nádherný výhľad na veže San Gimignana a okolitú romantickú krajinu. Na záver dňa prehliadka jedného z najkrajších miest Toskánska San Gimignana.
6. deň: Návšteva nádherných záhrad VILLY GARZONI, ktorá patrí k najkrajším v celom Taliansku. Návštevníkov ohromí nielen schodisko s balustrádami, ale i bazény s vodotryskmi, lemované pestrými kvetinovými záhonmi. Odpoludnia výstup alebo výjazd historickou lanovkou z Montecatini Terme na MONTECATINI ALTO, odkiaľ sa naskytá pekný výhľad na prekrásnu krajinu Toskánska.
7. deň: Celodenný výlet do oblasti malebných romantických „orlích“ dediniek nad morom CINQUE TERRE (UNESCO) – tato jedinečná oblasť je dostupná iba vláčikmi. Autobusom prídeme do obce LEVANTO, odtiaľ možnosť vláčikom (kto by nechcel ísť na pešiu turistiku, môže zostať v Levante – pekné mestečko a piesočnatá pláž) do obce MONTEROSSO a ďalej niektorý z úsekov nádhernej pešej trasy Cinque Terre – krásne výhľady na romantické mestečká pri mori, skalnaté pobrežie, romantické zátoky, VIA DEL AMORE – Cesta lásky.
8. deň: Príchod do Prahy v odpoludňajších hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.
 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-330-01

14.07. - 21.07.2015

430,- EUR

Praha, Pardubice, Hradec Králové

M-330-02

31.08. - 07.09.2015

423,- EUR

Praha, Pardubice, Hradec Králové

Cena zahŕňa: dopravu autobusom, 5x ubytovanie v hoteli (2-lôžkové izby s príslušenstvom, 5x polpenziu, služby sprievodcu, komplexné cestovné poistenie vrátane poistenia storna zájazdu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.