Poznávacie zájazdy

TALIANSKO
Sicília, Liparské ostrovy - pobyty s výletmi
NEAPOL – MONREALE – PALERMO – LIPARSKÉ OSTROVY – VULCANO – ETNA – TAORMINA – SYRAKÚZY – TINDARI – CEFALÚ – RÍM

10-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:

1. deň:
Dopoludnia odchod z Prahy. Nočný prejazd cez Rakúsko do Talianska.
2. deň:
Príchod NEAPOLA (UNESCO), prehliadka centra mesta s niekoľkými hradmi a výhľadom na sopku Vezuv. V podvečer nalodenie na trajekt Neapol - Palermo. Nočná plavba na Sicíliu, v cene kajuty.
3. deň: MONREALE
- nádherná katedrála a kláštor z normanskej doby, s bohatou mozaikovou výzdobou, veľkolepé mozaiky vo vnútri katedrály z 12. st. zaberajú plochu 6 340 m2. PALERMO - hlavné mesto Sicílie, rušné mesto s malebnými zákutiami, trhoviskami a významnými palácmi, kostolmi a normanskou katedrálou. Príchod na ubytovanie.
4. deň:
Pobyt pri mori.
5. deň:
Výlet na LIPARSKÉ OSTROVY (UNESCO) známe svojou sopečnou aktivitou - dymiaca sopka VULCANO, možnosť výstupu na Veľký kráter s krásnymi výhľadmi, kúpanie v sírnom bahennom jazierku s liečivými účinkami, na výber je čierna aj biela sopečná pláž. (Lode sa platia na mieste).
6. deň:
Výjazd na sopku ETNA k dolnej stanici lanovky, najvyššia činná sopka v Európe. Záujemcovia môžu (za priaznivých poveternostných podmienok) vyviezť sa ďalej lanovkou a  terénnym vozidlom do výšky cca 3000 m n. m. Nádherná "mesačná" krajina s rozoklanými lávovými útvarmi a bočnými krátermi, obrie lávové polia. TAORMINA - okúzľujúce mestečko na terase nad morom s úchvatným výhľadom na Etnu.
7. deň: Pobyt pri mori. Pre záujemcov fakultatívny výlet: SYRAKÚZY (UNESCO) - mesto s pamiatkami, pripomínajúcimi jeho skvelú minulosť: antická štvrť Neapolis s gréckym divadlom s vynikajúcou akustikou, staroveké lomy, Aretúsin prameň na ostrovej starej časti mesta Ortygia, dóm, ruiny chrámu Apolóna a Artemidy, baroková katedrála Santa Lucia.
8. deň: TINDARI - pútnické miesto a antické vykopávky položené vysoko nad morom, pekná katedrála. CEFALÚ - pôvabné historické mestečko s normanským dómom, nad ktorým sa týči ako dominanta mohutná skala. Nočná plavba do Neapola, v cene kajuty.
9. deň: RÍM (UNESCO) - antický Rím (Koloseum, Forum Romanum, Pantheon), Piazza Navona, Fontana di Trevi, Piazza di Spagna a i. Odchod do ČR, nočný prejazd.
10. deň: Príchod do Prahy v odpoludňajších / večerných hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.
 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-102-01

12.06. - 21.06.2015

565,- EUR

Praha

Cena zahŕňa: dopravu lux. autobusom, trajekt na Sicíliu, 7× ubytovanie - 5x v hoteli*** (dvojlôžkové izby s príslušenstvom), 2x na trajekte (kabíny), 5x polpenziu, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK, poistenie liečebných nákladov a storna zájazdu.
Zľava 55+: 15 €
/os. 
Fakultatívne príplatky: výlet na Etnu 7. deň - 13 €

Ostrov Vulcano - pobytový zájazd s výletmi
POMPEJE – VULCANO – PARANEA – STROMBOLI – SALINA – LIPARI – ALICUDI  – FILICUDI – TAORMINA – ELBA

12-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:

1. deň:
odpoludnia odchod zo SR, ČR cez Rakúsko do Talianska. Nočný prejazd.
2. deň:
odpoludnia prehliadka POMPEJĺ - mesta, ktoré 24.8.79 pochovala 7 m vrstva popola a pemzy po výbuchu sopky Vezuv. (1277 m). Alternatívne možno navštíviť Herculaneum alebo Vezuv. Nocľah v oblasti Pompejí.
3. deň:
prejazd južnou časťou Talianska s prekrásnou prírodou Kalábrie, odpoludnia prejazd na Sicíliu do Milazza. Tu autobus zostáva a vy sa s batožinou presuniete na trajekt na ostrov VULCANO (plavba cca 1,5 hod., predpokladaný príchod na ostrov okolo 20. hod.). V prístave vás bude čakať minibus, ktorý vás privezie na ubytovanie do apartmánov Vulcano Blu.
4. deň:
dopoludnia prechádzka mestečkom Vulcano. Odpoludnia výstup k vyhasnutému kráteru VULCANELLO a návšteva ÚDOLIA PRĺŠER.
Počas všetkých dní na ostrove Vulcano platí možnosť relaxu pri mori, relax v geotermálnych kúpeľoch (2 hod. od cca 7 EUR – podľa sezóny), liečebné kúpele v sírnom jazierku
.
5. deň:
ráno výstup na GRAN CRATERE, budete odmenení fantastickým panoramatickým výhľadom na celé súostrovie, pozorovanie sopečných fumarol s unikajúcimi parami, raj pre geológov.
6. deň:
pre záujemcov veľký lodný výlet na ostrovy PANAREA a STROMBOLI s možnosťou pozorovania sopečných erupcií z lode alebo peší výstup nad Cestu ohňa alebo až na vrchol Stromboli (loď cca 38 EUR, výstup na vrchol s akreditovaným sprievodcom + cca 28 EUR).
7. deň:
pobyt pri mori, pre záujemcov krátky výlet loďou okolo ostrova VULCANO (s oboplávaním celého ostrova, kúpaním a návštevou Konskej jaskyne, cca 12 EUR).
8. deň:
liečebné kúpele, pre záujemcov lodný výlet s kúpaním okolo pobrežia ostrova LIPARI a na zelenú perlu súostrovia SALINU.
9. deň: pre záujemcov lodný výlet do hlavného mesta súostrovia - LIPARI - s prehliadkou katedrály a archeologického múzea, možnosť nákupov (cca 12 EUR).
10. deň:
ráno odovzdanie ubytovacích kapacít a odchod z Vulcana (plavba cca 1,5 hod.), trajektom na Sicíliu, návšteva sicílskej perly TAORMINY, trajektom zo Sicílie do Kalábrie, nočný prejazd do Piombina.
11. deň: fakultatívny celodenný výlet na ostrov ELBA - prehliadka mestečka PORTOFERRAIO, návšteva Napoleonovho múzea, kúpanie. Večer odchod smer SR, ČR.
12. deň:
v odpoludňajších hodinách návrat do SR a ČR. 

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

 

Číslo zájazdu

Termín / počet nocí

Cena zájazdu za osobu v EUR (€) ubytovanú v

Nástupné miesto

bilo typ A

mono

trilo obs. 4 os.

13LIB01101

14.06. - 25.06.2013 / 7+1

583,-

666,-

603,-

Bratislava, Břeclav, Brno, Praha

13LIB01102

29.06. - 10.07.2013 /  7+1

612,-

741,-

641,-

Bratislava, Břeclav, Brno, Praha

13LIB01103

12.09. - 23.09.2013 / 7+1

562,-

616,-

579,-

Bratislava, Břeclav, Brno, Praha

*13LIB01108

14.09. - 29.09.2013 / 11+1

595,-

653,-

583,-

Bratislava, Břeclav, Brno, Praha

V základnej cene je vždy ubytovanie pre 1 osobu vo vybranom type apartmánu.
Zľava za 3. lôžko v MONO:
59 €.
Príplatky:
Pri obsadení izby iba 1 osobou (iba v type BILO) je nutné vždy zaplatiť príplatok za neobsadené lôžko: 1. termín 104 €, 2. termín  141 €, 3. termín 79 €, 4. termín 100 €.
V prípade doobsadenia bude príplatok vrátený.
V prípade obsadenia MONO iba 1 osobou a TRILO 5-6 osobami je cena na vyžiadanie.

Cena zahŕňa:
dopravu klimatizovaným autobusom (WC, občerstvenie, video) vrátane všetkých poplatkov, trajekt na Sicíliu a ostrov Vulcano a späť, 1x tranzitné ubytovanie, 7x /
*11x ubytovanie na ostrove Vulcano v apartmánoch Vulcano Blu, služby sprievodcu, informačné materiály a kyvadlovú dopravu minibusmi medzi apartmánovým komplexom, centrom mestečka a hlavnými plážami. Na tranzitnom nocľahu pri Pompejach je ubytovanie v 4-lôžkových bungalovoch (1 spoločná miestnosť) a nemožno uplatniť doplatky. Poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK, poistenie liečebných nákladov a storna zájazdu.

Stravovanie:
1) možnosť vlastného varenia
2) možnosť dokúpenia polpenzie za 22 €/deň: kontinentálne raňajky, večere v reštaurácii v mestečku
(3-chodové menu - výber vždy zo 4 druhov jedál), odvoz tam a späť zabezpečený. Alebo možnosť dokúpenia polpenzie za 30 €/deň (raňajky a večere v miestnej reštaurácii priamo v areáli.
3) individuálne stravovanie v miestnych reštauráciách a baroch.
Ubytovanie: Rezidencia Vulcano Blu
Dvoj- až šesťlôžkové apartmány v jednoposchodových objektoch v prostredí, pripomínajúcom botanickú záhradu, vo vzdialenosti cca 250 m od mora (malé romantické kamenisté pláže), nová malá piesočná pláž v bezprostrednej blízkosti areálu s ležadlami a slnečníkmi, k dispozícii bar, WC a sprchy – vstup 3 €/deň, 10 €/týždeň (v cene 1 ležadlo a slnečník); cca 15-20 minút chôdze od centra mestečka a hlavnej piesočnej pláže. Apartmány sú vybavené posteľnou bielizňou, kuchynkou (chladnička, sporák, riad), vlastným sociálnym zariadením (WC, sprcha) a terasou.
MONO - apartmán pre 2-3 osoby: 1 spálňa (manželská posteľ + 1 lôžko), kuchynka, sociálne zariadenie, terasa.
BILO - apartmán pre 4 osoby s kuchynkou na terase: 2 oddelené spálne (1 s manželskou posteľou, 1 s dvomi oddelenými lôžkami), sociálne zariadenie.
BILO - apartmán pre 4 osoby s kuchynkou vo vnútri: 1 spálňa s manželskou posteľou, rozkladacia posteľ v obývacej kuchyni, sociálne zariadenie, terasa.
TRILO - apartmán pre 5 – 6 osôb: 1 spálňa s manželskou posteľou, 1 spálňa s 2 posteľami, rozkladacia posteľ v obývacej kuchyni, sociálne zariadenie, terasa.
Medzi rezidenciou a mestečkom je zabezpečené pravidelné spojenie – u autobusových a leteckých zájazdov v cene (cestovný poriadok je vyvesený na recepcii). Príplatok za klimatizáciu: iba v apartmánoch typu mono a bilo – 30 €/týždeň (úhrada na mieste).
Fakultatívne výlety: ceny fakultatívnych služieb nemôžu byť garantované vopred, aktuálne ceny fakultatívnych zájazdov oznámi na mieste sprievodca).
Upozornenie: program výletov môže byť zmenený vplyvom počasia a najmä morských vĺn.
1. Veľký lodný výlet s možnosťou pozorovania sopečných erupcií (Panarea, Stromboli). Cena za osobu cca 38 €. Okolo poludnia odchod z Vulcana pozdĺž pobrežia Liparského ostrova na Panareu. Zastávka v zátoke Cala Junco, kúpanie z lode, okružná jazda medzi ostrovčekmi a skaliskami, ktoré tvorili kedysi s Panareou jeden veľký ostrov, Panarea prístav - voľný čas na prehliadku mestečka alebo na obed. Odpoludnia odchod na Stromboli - voľný čas na prehliadku mestečka, večer okruh okolo ostrovčeka Strombolicchio s majákom pod tzv. Cestu ohňa - pozorovanie sopečných erupcií z lode do zotmenia alebo možnosť pešieho výstupu ku kráterom, do polnoci návrat na Vulcano.
2. Lodný výlet na ostrov Salina. Celodenný výlet okolo ostrovov Lipari a Salina s kúpaním pod pemzovými baňami a na Pollare a so zastávkami v mestečkách na Saline. Cena cca 27 €.
3. Okruh loďou okolo ostrova Vulcano cca 2,5 hodiny s úplným oboplávaním ostrova, návštevou Konskej jaskyne a kúpaním. Orientačná cena 12 €.
4. Trajektom na ostrov Lipari. Asi poldenný výlet do hlavného mesta celého Liparského súostrovia - možnosť prehliadky mestečka, antických vykopávok, archeologického múzea, katedrály,... Orientačná cena: cca 12 €.
5. Lodný výlet na ostrovy Alicudi a Filicudi. Dva najmenej navštevované ostrovy v západnej časti Eolského súostrovia. Cena cca 37 €.
6. Výstup na Monte Fossa delle Felci 962 m na ostrove Salina. Výlet aliscafy – cca 3hodinový výstup, prechod z Rinelly do Santa Mariny, cena cca 28 €.
7. Potápanie. Pre držiteľov medzinárodného oprávnenia, bližšie info na www.divingcentersaracen.com
8. Požičovňa motoriek, bicyklov a člnov: motorka cca 15 €, bicykel cca 5 €, čln od 80 €.
9. Lodný výlet na ostrov Elba. Platí sa na mieste, cena od 25 € podľa sezóny.
10. Geotermálne kúpele. Sústava troch bazénov s geotermálnou vodou rozličného zloženia a rôzne teploty, s perličkovým kúpeľom a hydromasážami. Vstup na 2 hod. od cca 7 € - podľa sezóny (skupinová cena).
11. Plavby na kajaku. Cena 20 - 30 €, podľa dĺžky plavby, kombinácia kajak + štvorkolka cca 36 €.
Poznámka: Akým spôsobom možno pozorovať sopečné erupcie?
1. Z lode: v rámci veľkého lodného výlet (pod č. 1)
2. Výstup do 918 m: Je organizovaný miestnymi agentúrami za prísnych bezpečnostných podmienok, vždy s talianskym akreditovaným sprievodcom, ktorý určuje, do akej výšky možno vystúpiť vzhľadom na aktuálne podmienky. Cena cca 28 €. Jedná sa o cca 2,5 hod. výstup cca 20-člennej skupiny, tempo určuje miestny sprievodca s ohľadom na dostatočnú časovú rezervu na pozorovanie erupcií (max. 60 min.) a bezpečný návrat celej skupiny. Výstup nie je povolený osobám s nedostatočnou fyzickou kondíciou a deťom do cca 12 rokov (určuje sprievodca miestnej agentúry!). ZÁUJEMCOVIA O VÝSTUP NA STROMBOLI MUSIA MAŤ SO SEBOU: baterku (najlepšie "čelovku!), kvalitné outdoorové oblečenie (hore býva chladno a silný vietor), ČLENKOVÉ TREKOVÉ TOPÁNKY (bez nich vás hore nepustia, možno si ich požičať na mieste za cca 6 €), spací vak pre prípad čakania na ranný odchod lode späť.
3. Výstup do 400 m: Individuálne možno vystúpiť asi nad polovicu tzv. Cesty ohňa, kde možno na spevnenom stanovisku pozorovať erupcie z nadmorskej výšky cca 400 m, pešo trvá 1 cesta cca 1,5 hod. Tu je potrebné vždy dodržiavať pokyny sprievodcu CK a miestneho sprievodcu, pretože sopka je predsa len neskrotný a nepredvídateľný živel, tak sa môže stať, že výstup až nahor nebude možný.

Sicília, južné Taliansko - veľmi podrobný okruh - poznávací zájazd
CAPRI – TAORMINA – VULCANO – ETNA – ALCANTARA – MONREALE – PALERMO – CEFALU – TINDARI – AGRIGENTO – SELINUNTE – SYRAKÚZY – POMPEJE – VEZUV – RÍM

Jedinečná krása krajiny, pekné pláže, množstvo cenných antických pamiatok, medzi ktorými vynikajú zachovalé grécke chrámy i originálne stavby z normanského obdobia, činia Sicíliu turisticky veľmi vyhľadávanou. K veľmi podrobnému okruhu na Sicílii, po tomto zaujímavom ostrove, sme pridali zastavenie v romantickej oblasti Neapolského zálivu a výlet na Liparské ostrovy.

13-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:

1. deň:
Odchod z Prahy v ranných hodinách. Nočný prejazd cez Rakúsko do Talianska.
2. deň: CAPRI - výlet na jeden z najkrajších ostrovov Tyrhenského mora, návšteva mestečiek Capri a Anacapri, Villa San Michele, možnosť prehliadky Modrej jaskyne.  (Lode sa platia na mieste). Nocľah.
3. deň: Prejazd na Sicíliu. TAORMINA - okúzľujúce mestečko na terase nad morom s úchvatnými pohľadmi na Etnu. Dominantou mesta je krásne grécke divadlo z 3. st. pred n. l.
4. deň: Výlet na LIPARSKÉ OSTROVY (UNESCO), zaujímavé svojou sopečnou aktivitou (dymiaca sopka VULCANO - výlet ku kráteru, sírne fumaroly, bahenné jazierko s liečivými účinkami, možnosť kúpania na čiernej pláži. (Lode sa platia na mieste).
5. deň: Výjazd na ETNU k bývalej dolnej stanici lanovky, najvyššej činnej sopke v Európe. Záujemcovia môžu (za priaznivých poveternostných podmienkach) ďalej lanovkou a terénnym vozidlom do výšky cca 3000 m n. m. Nádherná "mesačná" krajina s rozoklanými lávovými útvarmi a bočnými krátermi, obrie lávové polia.
6. deň: MONREALE - nádherná katedrála s kláštorom. Veľkolepé mozaiky vo vnútri katedrály z 12. st. zaberajú plochu  6 340 m2. PALERMO - hlavné mesto Sicílie, rušné mesto s malebnými zákutiami, trhoviskami a významnými palácmi, kostolmi a normanskou katedrálou..
7. deň: CEFALÚ - historické mestečko s normanským dómom. TYNDARIS (TINDARI) - zvyšky gréckeho mesta.
8. deň: Odchod skoro ráno. AGRIGENTO (UNESCO) - mesto s významnými pamiatkami gréckej kolonizácie, krásne zachovanými gréckymi chrámami. SELINUNTE - významná archeologická lokalita s antickými chrámami. Príchod neskoro večer.
9. deň: Odpočinkový deň pri mori.
10. deň: SYRAKÚZY (UNESCO) - mesto s pamiatkami, pripomínajúcimi jeho skvelú minulosť: grécke divadlo s vynikajúcou akustikou, staroveké lomy, Aretúsin prameň na ostrove Ortygia. Nočný prejazd.
11. deň: POMPEJE (UNESCO) – veľkolepý príklad starorímskeho mesta, ktoré sa zachovalo iba vďaka nečakanému výbuchu sopky Vezuv v roku 79 n. l. Pravouhlá sieť ulíc s obytnými domami, kúpeľmi, obchodmi a občerstvením, fórum s chrámami a obchodnými trhovými miestami, fresková a mozaiková výzdoba. VEZUV – dominantná sopka nad Neapolským zálivom, z okraja krátera sú pekné rozhľady na Neapolský záliv, pri dobrej viditeľnosti až na ostrov Capri. Nocľah.
12. deň: RÍM (UNESCO) – celodenná prehliadka talianskej metropoly: Koloseum, Forum Romanum, Palatin, kapitulský pahorok, Pantheon, Piazza Navonna, Fontána di Trevi, Španielske schody. Večer odjazd do ČR.
13. deň: Príchod do Prahy v odpoludňajších hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.
 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-265-01

03.09. - 15.09.2015

490,- EUR

Praha

Cena zahŕňa: dopravu luxusným autobusom, trajekt na Sicíliu a späť, 9× ubytovanie - 2x v hoteli s raňajkami, 7x v apartmánoch s možnosťou varenia (dvojlôžkové izby) na Sicílii, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK, poistenie liečebných nákladov a storna zájazdu.
Zľava 55+: - 15 €/os.
Fakultatívne príplatky: 5× polpenzia – 83 €/os..

Veľký okruh Sicíliou, Egadské ostrovy a návšteva Apúlie - poznávací zájazd
NEAPOL – PALERMO – MONREALE – TRAPANI – EGADSKÉ OSTROVY – SALINE DI TRAPANI – ÈRICE – SEGESTA – AGRIGENTO (ÚDOLIE CHRÁMOV) – NOTO – SYRAKÚZY – ETNA – TAORMINA – LIPARSKÉ OSTROVY – ALBEROBELLO

10/11-dňový zájazd - doprava autobusom (alebo späť letecky)

Program:

1. deň: Odchod z ČR v odpoludňajších hodinách do Talianska.
2. deň: Dopoludnia príchod do Kampánie - NEAPOL (UNESCO), krátka prehliadka historického centra Centro Storico – Castel Nuovo, červený Palazzo Reale, štvrť Santa Lucia. Večer nalodenie na trajekt do Palerma – nocľah v kajutách.
3. deň: Vylodenie a prehliadka hlavného mesta Sicílie PALERMA. Mesto pod horou Pelegrino, je sondou do odvrátenej orientálnej tváre Sicílie. Zatiaľ čo na východnom pobreží ostrova žijú potomkovia starovekých Grékov, tu na západe koluje v žilách obyvateľov semitská krv Féničanov a Arabov. Mesto, ktoré nám učaruje jedinečným spojením normanských stavieb v orientálnom štýle. Normanských panovníkov nám pripomenie Kráľovský palác, kostol Jána Pustovníka – ktorý v dobách Maurov býval islamskou modlitebnou, námestie Quattro Canti – vyznačujúce stred mesta a symbolizujúce štyri ročné obdobia, fontána Pretoria od florentských sochárov, brána Porta Nuova a i. Návšteva MONREALE, ktoré sa rozprestiera na úpätí predhoria Zlaté mušle – Monrealská katedrála – chrám Panny Márie je jedným z umelecky najhodnotnejších svätostánkov na svete, zdobená apsida slepými oblúkmi s arabskými ornamentmi, slávne mozaiky s výjavmi zo stránok Starého a Nového zákona.
4. deň: Dopoludnia si prehliadneme historické centrum mestečka TRÀPANI, ktoré pred rokmi preslávil filmový komisár Corrado Catani, ktorý tu v televíznom seriáli Chobotnica začal svoj boj so sicílskou mafiou. Uvidíme predovšetkým barokové pamiatky zo španielskej éry dejín ostrova. Budeme sa pohybovať jen 150 km od afrického pobrežia. Pre záujemcov je pripravený fakultatívny výlet na Egadské ostrovy, vychýrené krištáľovo čistou morskou vodou. Navštívime ostrov Favignana s tufovými útesmi, ktorému dominuje Monte Santa Caterina. Po návrate do Tràpani nasleduje prejazd cez SALINE DI TRÀPANI – biela krajina plytkých nádrží (saline) a jemne sa trblietavých hromád soli. Po stopách semitských Féničanov a výdobytkoch ich starovekej civilizácie sa vydáme na ostrovček MÒZIA s archeologickým areálom.
5. deň: Západná Sicília - po stopách tajomného národa Elymov - starobylá a drsná, slnečná a temná. Mestečko ÈRICE, založené na legendárnej hore Eryx a navzdory puritánskemu vzhľadu, je známe z histórie ako nechválne známe centrum Venušinho kultu. Na vrcholku Monte Barbaro navštívime mestečko SEGESTA – prehliadka známeho chrámu z 5 st. pred. n. l., vystavaného na okraji hlbokého kaňonu uprostred divokých hôr, patrí k najpôsobivejším starovekým pamiatkam na svete. Odpoludnia nás čaká turistický magnet Sicílie – chrámový komplex v ÚDOLÍ CHRÁMOV pri AGRIGENTE (UNESCO): Agora – obchodné centrum antického Akragasu, chrám Kastora a Poluxe, so základmi 112 m dlhého chrámu Dia olympského, Herkulova svätyňa, Hérin chrám…Po prehliadke bývalého najbohatšieho mesta Veľkého Grécka (Magna Graecia) odídeme na ubytovanie.
6. deň: Po raňajkách odídeme cez Hyblajské vrchy do oblasti juhovýchodnej Sicílie. Navštívime pôvabné NOTO, najkompletnejšie zachované barokové mesto na Sicílii. Necháme sa omámiť teplým leskom zlata, ružovými odtieňmi miestneho vápenca, spletencom strmých schodísk, barokových palácov a katedrál (San Nicolò) a zvodných karyatid v Palazzo Villadorata. Potom nás už čaká jedno z najnavštevovanejších miet Sicílie SYRAKÚZY, mesto s významnými pamiatkami a s bohatou minulosťou, ostrovná stará časť mesta Ortygia, ktorá je duchovným srdcom celého mesta - ruiny chrámu Apollóna a Artemis, Arethusin prameň, ktorý oživuje báj o krásnej vodnej víle, antická štvrť Neapoli, archeologický areál s gréckym divadlom, baroková katedrála.
7. deň: Po raňajkách odídeme zo Syrakúz k najexkluzívnejšej prírodnej rarite Sicílie - najvyššej činnej sopke Európy ETNE. Záujemcovia sa fakultatívne vyvezú lanovkou a terénnym busom až do výšky 3 000 m - obrie lávové polia, výhľady na Cataniu a do širokého okolia. Z vrcholu sopky vraj hádzali Kyklopi kusy skál po prchajúcom Odysseovi a vytvorili tak malebnú Rivieru dei Ciclopi. V prípade nepriaznivého počasia pri výstupe na Etnu sa variantne zastavíme pri prírodnom unikáte na úpätí sopky, pri kaňone riečky ALCANTARY. Húževnatý tok dravej riečky tu opracoval bazaltové skaly do neuveriteľných podôb. Odpoludnia najkrajšie sicílske letovisko TAORMINA, aragónske domy na čele s palácom Corvaia, antická cisterna Naumachie, mestský park Lady Florence so subtropickou záhradou, vrcholom prehliadky je staroveké grécke divadlo - Teatro Greco s preslávenou akustikou.
8. deň: Pobyt pri mori, individuálne voľno. Pre záujemcov fakultatívny výlet do vulkanického súostrovia Liparských ostrovov - ostrov VULCANO, ktoré je podľa tradície považované za sídlo boha kováča a vládcu sopiek Hefaista, rímskeho Vulkána, Porto Levante, vychýrené sírne jazierko, možnosť výstupu na hranu Veľkého krátera. Ostrov LIPARI, najväčší ostrov celého súostrovia, rovnomenné mestečko s katedrálou svätého Bartolomeja, vyhliadková plavba bárkou pozdĺž skalných útvarov, Jaskyňa anjelov a Jaskyňa zamilovaných, exotická príroda, piesočné pláže s priezračným morom.
9. deň: Skoro ráno sa rozlúčime so Sicíliou, prejdeme k Messinskej úžine, kde sa odohrala dráma Homérovej Odyssey a pokračujeme do oblasti Apúlie, rozoklaná krajina s vápencovými zlomovými útvarmi, kruhové kamenné domy - trulli. Navštívime a budeme obdivovať mesto bielych krátkych špicatých striech ALBEROBELLO (UNESCO) - stará štvrť Rione Monti s vyše 1 000 trullmi. Podľa časových možností krátka večerná návšteva jedného z najkrajších talianskych miest LOCOROTONDO - trblietavo biely zhluk budov na vŕšku kopca, ulice vo farbe slonoviny, individuálna večera. Ubytovanie v oblasti.
10. - 11. deň: Po raňajkách odchod domov. Predpokladaný návrat do ČR v skorých ranných hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-267-01 / R-IT546-15-1

08.10. - 18.10.2015

592,- EUR

Brno, Praha

Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, trajekt Neapol - Palermo, 8x ubytovanie (7x v hoteli - dvojlôžkové izby s príslušenstvom,1x na trajekte - 4-lôžková kajuta) 7x raňajky, služby sprievodcu, komplexné cestovné poistenie vrátane storna zájazdu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.

Fakultatívne príplatky: 6× večera na Sicílii – 82 €/os., jednolôžková izba - 132 €

Neopakovateľná chuť Sicílie - poznávací zájazd
TRAPANI – ERICE – MONREALE – PALERMO – SEGESTA – TRAPANI – SELINUNTE – AGRIGENTO – PIAZZA ARMERINA – VILLA DEL CASALE – TAORMINA – ETNA – LIPARI – VULCANO
 
  
Feničania, Gréci, Rimania, Vandalovia, Byzantínci, Arabi, Normani, Štaufovia, Aragónci a Neapolčania. Takmer všetci tu zanechali kamenných svedkov svojej prítomnosti. Pre Sicílčanov „terra santa“, posvätná vlasť, pre obdivovateľov antiky kúsok Grécka. Pre vyznávačov strohej gotickej architektúry je tento ostrov spojený s Monreale, skvelou ukážkou normanskej gotiky. Pre milovníkov baroka má Sicília rad kostolov a palácov v Palerme. Nadšencom prírody sa do pamäti vryje pohľad na najvyššiu sopku Európy. Jedno je isté, tento malý kúsok zeme vyvolá u každého z nás neodolateľnú túžbu po skorom opätovnom stretnutí.

8-dňový zájazd - letecká doprava

Program:

1. deň:
Odlet a prílet do Trapani, našej vstupnej brány Sicílie. Po ceste lietadlom nám určite najlepšie padne malé osvieženie. Cez oblasť salín a veterných mlynov sa dostávame na územie preslávené sladkými marsalskými dezertnými vinami. Ochutnáme snáď všetci? Erice starodávne elymské mesto balansujúce na skale nad Trapani. Pasca pre turistov, ktorému dal meno Mussollini. Centrum kultu bohyne plodnosti Venus Ericina.
2. deň:
Naše kroky vedu k svetoznámej katedrále založenej v 12. stor. normanským kráľom Viliamom II., Monreale: najväčší kostol Sicílie, sarkofágy normandských kráľov, bronzové portály, mramorové podlahy a na ploche 6 300 m2 unikátne byzantské mozaiky na zlatom podklade zobrazujúce biblické výjavy. Palermo: hlavne mesto Sicílie, byzantské kostoly hneď vedľa mešít, barokové a katalánske paláce vedľa arabských letohrádkov. Mohutná katedrála patrí k najvýznamnejším normanským pamiatkam na Sicílii. Miesto korunovácii všetkých sicílskych panovníkov a dejisko ich okázalých svadieb. Zbierka sarkofágov palermských biskupov a Kaplnka kráľovských hrobiek. Desivé katakomby Kapucínov a zhruba 8 tisíc mumifikovaných tiel.
3. deň:
Osamela pahorkatina, kde sa v antike usadili Elymovia, potomkovia Trójanov a bývalé stredisko tohto národa - Segesta. Impozantný a takmer mystický, nikdy nedokončený grécky halový chrám s 36-timi dobre dochovanými dórskymi stĺpmi a grécke divadlo z 5 st. p. n. l.. Oslavy Veľkej noci. Intenzívne, originálne, tradičné, plné mimoriadnej náboženskej horlivosti. To vystihuje najuctievanejší veľkonočný sprievod „procesiu“ Misteri v Trapani a my zažijeme dnes vrchol osláv! Od popoludnia až do nasledujúceho rana trvá celonočná procesia. Dvadsať cechov vychádza z chrámu Purgatorio, muži sprevádzaní bosými ženami nesú na ramenách každý jednu sochu, kapela hra do pomalého rytmu žalospevy.
4. deň:
Staroveky názov – Selinus– odvodený od pláne rastúcich zelerov, ktoré v dnešnom Selinunte zahliadneme dodnes. Priamo pri mori doposiaľ odkrytá iba časť jednej z najdôležitejších gréckych osád na Sicílii. Agrigento: „najkrajšie mesto obývané smrteľníkmi“, povedal grécky básnik Pindaros. Malebné staré centrum s príjemnými námestiami a stavebnými klenotmi, normanský dóm Santo Spirito a kostol Santa Maria dei Greci, ale aj stredoveké krivolaké uličky. Údolie chrámov „Valle dei Templi“ (UNESCO) – fascinujúce spojenie klasickej architektúry a mediteránnej krajiny. Najokázalejšie dórske chrámy z 5 st. p. n. l., verejné budovy, divadlá, celé štvrte, svätyne postavené na počesť antického sveta. Najpôsobivejší komplex starogréckych stavieb mimo územia Grécka - Hefaistov chrám, chrám Kantora a Polluka...
5. deň:
Vnútrozemie Sicílie, hornatá krajina, ktorej vládne z polovice stredoveké a z polovice barokové  mestečko Piazza Armerina. Magnetom všetkých návštev je „Villa del Casale“ (UNESCO), luxusné sídlo aristokratickej rodiny Maximiliana Ercuela z 3. a 4. st. p. n. l.. Najväčší zachovaný mozaikový súbor románskej Sicílie. Erotické mozaiky v súkromných izbách, výjavy z Homéra, motív lovu šeliem rovnaký ako v africkom výtvarnom umení. Taormina: Najnavštevovanejšie miesto Sicílie. Nezabudnuteľne kostoly, kláštory, paláce, uličky a námestia, k tomu svetoznáme antické divadlo Teatro Greco z 3.st. p.n.l.. Postavené Grékmi, rozšírené a prestavané Rimanmi a v posledných rokoch ríš vyhradené gladiátorským hrám. Slávna minulosť znásobená úžasnou polohou nad morom s prekrásnym výhľadom na Etnu.
6. deň:
Podľa povesti vznikla počas strašného zápasu novej generácie olympských bohov pod vedením Jupitera, proti generácii starých Titanov. Vyskúšame si jednodňový pobyt v tieni najväčšieho vulkánu Európy, v oblasti sopky Etna: vrchol pokrytý lávovými prúdmi, vulkanickým popolom a ostrovčekmi snehových poli. Strada dell ´Etna s mnohými zákrutami nás dovedie k horskej chate Sapienza vo výške 1 910 m.n.m. Lanovka do výšky 2 600 m.n.m. a nakoniec terénnym autom k okraju krátera na vrchol (3 323 m.n.m.). Po zdolaní Etny určite vyhladneme, a tak sa môžeme tešiť na neskorý tradičný sicílsky obed.
7. deň:
Celodenná vypráva na súostrovie stuhnutej lávy a sopečného tufu, do mýtickej ríše boha Aiola, boha vetra a zakladateľa námornej plavby na Liparské ostrovy. Lipari, najväčší a turisticky najnavštevovanejší s hlavným mestečkom Lipari, s domčekmi v pastelových farbách obkolesujúce prístavy. Záverečná pohoda, relax na ostrove Vulcano. Pohovieme si v sírnatých bahenných kúpeľoch a horúcich prameňoch s liečivými účinkami, len pozor, neberte si na to svoje najlepšie plavky, lebo pach síry si zoberiete aj domov.
8. deň:
Skorý transfer na letisko a odlet domov.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

SV-SC-01 30.04. - 07.05.2015

779,- EUR

Bratislava, odlet z Viedne

Cena zahŕňa: leteckú dopravu Viedeň - Trapani - Viedeň, transfer BA/letisko/BA, autokarovú / mikrobusovú dopravu podľa programu, 7x ubytovanie v hoteloch 3/4*, 6x bufetové raňajky, 1x raňajkový balíček (v deň odletu z Trapani), 1x tradičný sicílsky obed, 1x ochutnávku vína, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné podľa programu,
komplexné cestovné poistenie 13,60 €/os.
Povinný príplatok:
letiskové a servisné poplatky 150 €/os.
Možno objednať za príplatok: 
výlet na Liparské ostrovy 39 €, 5 večerí  55 €, osoba v 1/1 izbe 125 €.

Magická Sicília - ostrov slnka v tieni vulkánu - poznávací zájazd
NEAPOL – PALERMO – MONREALE – ETNA – TAORMINA – SIRACUSA – ALCANTARA – AGRIGENTO – NOTO – LIPARSKÉ OSTROVY: VULCANO MESSINA

10-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:

1. deň:
Odchod z Brna cca o 18. hod. Prejazd Rakúskom a Talianskom.
2. deň: Odpoludnia nás privíta NEAPOL (UNESCO). Pred večerným nalodením na trajekt na Sicíliu si prehliadneme historické centrum mesta v okolí prístavu Santa Lucia. Uvidíme významné pamätihodnosti Neapola, ktorými sú „Vajcový“ hrad, Castel Nuovo, kostol S. Chiara, S. Gesú a katedrála San Gennaro. Noc na lodi pohodlne strávime v dvoch- až štvorlôžkových kajutách. Občerstviť sa môžeme v lodnej reštaurácii.
3. deň: Ráno sa vylodíme v prístave a hlavnom meste Sicílie PALERMO. Až do odpoludňajšieho odchodu na ubytovanie budeme mať dostatok času na jeho poznávanie. Mesto nám učaruje jedinečným spojením normanských stavieb v orientálnom štýle, pamiatok baroka zo španielskeho obdobia a kľukatých uličiek starého mesta. Prehliadneme si Normanský palác – bývalý kráľovský zámok, pripomínajúci pevnosť, ďalej uvidíme radnicu, katedrálu a mnoho ďalších pamiatok. Odpoludnia ešte navštívime unikátny kláštor a katedrálu benediktínov v MONREALE, rozprestierajúce sa na úpätí predhoria Zlaté mušle. Monrealská katedrála Panny Márie je jedným z umelecky najvýznamnejších svätostánkov na svete, je zdobená mozaikami s výjavmi zo stránok Starého a Nového zákona. Večer sa ubytujeme v hoteli na Kyklopskej riviére pri meste Catania na juhovýchodnom pobreží ostrova.
4. deň: Voľný deň venujeme kúpaniu a relaxu pri mori.
5. deň: Navštívime najväčšiu činnú sopku Európy, ETNU. Záujemcovia sa môžu vyviezť lanovkou a následne potom terénnym busom až pod samotný kráter do výšky takmer 3 000 m. Pri prechádzke krajinou s rozoklanými lávovými útvarmi a bočnými krátermi si budeme pripadať ako na Mesiaci. Majestátnosť sopky Etny vynikne pri pohľade z mestečka TAORMINA, v ktorom si odpoludnia prehliadneme aj romantický stred mesta vrátane nádhernej vyhliadky Belvedere a gréckeho divadla Teatro Greco s vyhlásenou akustikou, kde sa dodnes usporadúvajú predstavenia klasických diel. Už francúzsky spisovateľ Maupassant napísal, že toto miesto je obrazom, na ktorom nájdete všetko, čo bolo na Zemi stvorené pre potechu oka, duše a fantázie. V podvečer sa vrátime späť na ubytovanie do hotela.
6. deň: Dnešný deň sa vydáme za pamiatkami mesta SIRACUSA (UNESCO), jedného z najnavštevovanejších miest Sicílie. Navštívime archeologický areál s gréckym divadlom a ostrovnú starú časť mesta s mnohými palácmi, zdobenými peknými balkónmi a Aretušinu fontánu. Cestou späť do hotela sa zastavíme na prehliadku jedinečného prírodného unikátu, tiesňavy ALCANTARA, nachádzajúcej sa na úpätí sopky Etny. Tunajšia dravá rieka si tu vyhĺbila v bazaltových skalách hlboký kaňon s nespočetným množstvom najrôznejších bizarných skalných útvarov. Späť do hotela sa vrátime večer.
7. deň: Ráno podnikneme výlet do údolia najznámejších gréckych chrámov na ostrove – AGRIGENTO (UNESCO), v dobe najväčšej slávy Veľkého Grécka bolo mesto považované za „najkrajšie mesto smrteľníkov“. Úchvatné pozostatky stavieb antického mesta sú roztrúsené po celom rozľahlom údolí a vytvárajú tak typickú, takmer rozprávkovú stredomorskú scenériu, a to zvlášť kvôli hre farieb, prenikavej vôni kvetín a všadeprítomnému trblietajúcemu moru, ktoré spoločne s neustávajúcim chladivým vánkom mierni účinok páliaceho sicílskeho slnka. Odpoludnia navštívime jedinečne zachovalé barokové mesto z konca 17. st. – NOTO (UNESCO), kde budeme vychutnávať tradičnú sicílskou atmosférou. Späť do hotela sa vrátime neskoro odpoludnia.
8. deň: Dnešný deň sa uskutoční fakultatívny lodný výlet na jeden z LIPARSKÝCH OSTROVOV – VULCANO (UNESCO). Podľa starých legiend bol ostrov sídlom gréckeho boha, kováča a vládcu sopiek Héfaista alebo rímskeho Vulcana. Vystúpime až ku kráteru a vyskúšame kúpeľ v sírnom jazierku alebo v mori vyhriatom fumarolami – sopečnými výparmi. Rovnako môžeme podniknúť vyhliadkový lodný výlet okolo ostrova. Na ubytovanie sa vrátime večer.
9. deň: Dopoludnie strávime relaxom a odpočinkom pri mori. Okolo poludnia potom odídeme pozdĺž pobrežia smerom do MESSINY, kde sa nalodíme na trajekt cez Messinský prieplav a ďalej po Apeninskom polostrove sa vydáme na cestu do ČR.
10. deň: Príchod do Brna cca o 18. hodine.
 
Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.
 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

T-TS-01

19.06. - 28.06.2015

660,- EUR

Brno

T-TS-02

04.09. - 13.09.2015

660,- EUR

Brno

Cena zahŕňa: dopravu luxusným autobusom, 1x ubytovanie v 4-lôžkových kajutách na trajekte Neapol - Palermo - Neapol, 6x ubytovanie v hoteli v 2-lôžkových izbách s príslušenstvom, 6x raňajky, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné do navštívených objektov - odporúčaná čiastka cca 130 €, lodné výlety, miestne pobytové taxy cca 8 € (budú spresnené v pokynoch na cestu)
Fakultatívny príplatok: jednolôžková izba 117 €, 6x večera 79 €, 2-lôžková kajuta 22,50 €/os., komplexné cestovné poistenie vrátane poistenia storna zájazdu 17 €/os.