Poznávacie zájazdy

TALIANSKO
Liparské ostrovy - autobusom - poznávací zájazd
POMPEJE – VULCANO – PANAREA – STROMBOLI – LIPARI – SALINA – TAORMINA – PORTOFERRAIO

Ostrov Vulcano je jedinečným darom prírody. Prekrásne prírodní scenérie, kvitnúce muškáty, oleandre, kaktusy, palmy, figovníky. Pláže kamienkové, skalnaté aj piesočnaté (jemný čierny piesok), neskutočne čisté more, romantické zákutia a veľa slnka.
Raritou ostrova je prírodný bahenný kúpeľ, sírne bahno s bublinkami plynov. Prisudzujú sa mu takmer zázračné účinky, lieči reumatické problémy, rôzne alergie a ekzémy. Hneď vedľa, priamo v mori, vyviera termálny perličkový kúpeľ. V tejto lokalite sú k dispozícii obchodníci so suvenírmi, reštaurácie, taverny, bary, minimarkety, zmenáreň, škola pre potápačov, lekáreň, požičovňa skútrov a bicyklov. Geotermálne kúpele s tromi vyhrievanými bazénmi a hydromasážami ponúkajú príjemný relax po aktívnom poznávaní ostrovov. Iba ten, kto navštívi ostrov VULCANO, môže poznať jeho svetoznámu čiernu pláž, liečivé sopečné bahno, oddýchnuť si v minerálnych prameňoch alebo podniknúť výstup až ku kráteru vyhasnutej sopky. A komu by sa zdal ostrov príliš malý alebo ten, kto rád cestuje, má možnosť túlať sa po okolitých ostrovoch. Liparské súostrovie ponúka mnohé. Určite by ste nemali vynechať najväčšiu atrakciu ostrovov - výlet na činnú sopku STROMBOLI. V roku 2000 boli Liparské ostrovy zapísané do zoznamu kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

12-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:

1. deň:
Odpoludnia odchod z ČR, nočný prejazd cez Rakúsko do Talianska.
2. deň:  Odpoludnia prehliadka POMPEJÍ - mesta, ktoré pred takmer 2000 rokmi pochovala 7metrová vrstva popola a pemzy po výbuchu Vezuvu. Alternatívne možno navštíviť Herculaneum alebo Vezuv. Nocľah v oblasti Pompejí.
3. deň: Prejazd južnou časťou Talianska s prekrásnou prírodou Kalábrie, odpoludnia prejazd na Sicíliu do Milazza. Tu autobus zostáva a vy sa s batožinami presuniete na trajekt na ostrov Vulcano (plavba cca 1,5 hod., predpokladané priplávanie okolo 20. hod.). V prístave vás bude čakať minibus, ktorý vás dovezie do apartmánov Vulcano Blu, ubytovanie.
4. deň: Dopoludnia oboznámenie sa s mestečkom Vulcano. Odpoludnia výstup k vyhasnutému kráteru VULCANELLO a návšteva ÚDOLIA PRĺŠER. Na všetky dni na ostrove Vulcano platí možnosť relaxu pri mori, v geotermálnych kúpeľoch (2 hod. od cca 12 € - podľa sezóny), liečebné kúpele v sírnom jazierku.
5. deň: Ráno výstup na GRAN CRATERE, budete odmenení fantastickým panoramatickým výhľadom na celé súostrovie, pozorovanie sopečných fumarol s unikajúcimi parami, raj pre geológov.
6. deň: Pre záujemcov veľký lodný výlet na ostrovy PANAREA a STROMBOLI s možnosťou pozorovania sopečných erupcií z lode alebo peší výstup nad Cestu ohňa či až na vrchol Stromboli (loď cca 38 €).
7. deň: Pobyt pri mori, pre záujemcov krátky výlet loďou okolo ostrova VULCANO (s úplným oboplávaním ostrova, kúpaním a návštevou Konskej jaskyne, cca 12 €), pre záujemcov plavba na kajaku okolo pobrežia cca 37 €.
8. deň: Pobyt pri mori, liečebné kúpele, pre záujemcov lodný výlet s kúpaním okolo pobrežia ostrova LIPARI a na zelenú perlu súostrovia SALINU (cca 27 €).
9. deň: Pre záujemcov lodný výlet do hlavného mesta súostrovia - LIPARI - s prehliadkou katedrály a archeologického múzea, možnosť nákupov (cca 12 €).
10. deň: Ráno odovzdanie ubytovacích kapacít a odchod z Vulcana (plavba cca 1,5 hod.), trajektom na Sicíliu, návšteva sicílskej perly TAORMINY, nočný prejazd do Piombina.
11. deň: Fakultatívny celodenný výlet na ostrov ELBA - prehliadka mestečka PORTOFERRAIO, návšteva Napoleonovho múzea, kúpanie (cca 35 €). Večer odjazd smer ČR.
12. deň: V odpoludňajších hodinách návrat do ČR.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-122-01

01.06. - 12.06.2020

680,-

Praha

M-122-02

02.07. - 13.07.2020

721,-

Praha

M-122-03

10.09. - 21.09.2020

655,-

Praha

Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, spiatočný trajekt na ostrov Vulcano, 1x tranzitné ubytovanie v Pompejach, 7× ubytovanie na ostrove Vulcano v apartmánoch Vulcano Blu, kyvadlovú dopravu minibusmi medzi apartmánovým komplexom, centrom mestečka a hlavnými plážami, služby sprievodcu.
Ubytovanie:
BILO typ A (základná cena) - apartmán pre 4 osoby s kuchynkou na terase: 2 oddelené spálne (1 s manželskou posteľou. 1 s 2 oddelenými lôžkami), sociálne zariadenie.
MONO (za príplatok) - apartmán pre 2-3 osoby: 1 spálňa (manželská posteľ + 1 lôžko), kuchynka, sociálne zariadenie, terasa.
Zľavy: dieťa do 12 rokov - 48 €, zľava na 3. lôžko v apartmáne MONO - 60 €
Fakultatívne príplatky: ubytovanie v apartmáne MONO - v júni 82 €/os., v júli 127 €/os.,  v septembri 147 €/os., jednolôžková izba 147,50 €.(povinný príplatok pri neobsadení druhou osobou).