Poznávacie zájazdy

TURECKO
Turecko - veľký okruh - letecky - podrobný poznávací okruh
ISTANBUL – ANKARA – KAPPADOKIA – GÖREME ÇAVUSIN UCHISAR DERINKUYU – KONYA – KARAVANSERY SULTANHANI – PERGE – ASPENDES – ANTALYA – PAMUKKALE – HIERÁPOLIS – EFES – DIDYMA PRIÉNÉ – PERGAMON
 
12-dňový zájazd - doprava letecky, ubytovanie v hoteloch s polpenziou

Turecko je štát v Malej Ázii, kde sa prelínajú dve kultúry - islamská - orientálna a západná - európska. Tureckom viedli a stále vedú významné obchodné cesty medzi Západom a Východom. Turecko vám môže ponúknuť naozaj veľa, starobylé antické a byzantské pamiatky, islamské monumenty, vynikajúcu kuchyňu a krásne more.

Program:
1. deň:
Odlet z Prahy. Prílet do Turecka do Istanbulu. Ubytovanie.
2. deň: ISTANBUL (UNESCO) - rôznorodé mesto na dvoch kontinentoch s množstvom byzantských a osmanských pamiatok (chrám Hagia Sofia, Modrá mešita, Sulejmanova mešita, palác Topkapi s harémom, Yerebatanská cisterna a i.). Nocľah v Istanbule.
3. deň: Dokončenie prehliadky ISTANBULU. Odpoludnia prejazd do Ankary. Nocľah.
4. deň: ANKARA - hlavné mesto Turecka so známym archeologickým múzeom Anatolských civilizácií. Nocľah v Kappadokii.
5. deň: Údolie GÖREME (UNESCO) a ÇAVUSIN - jedny z najväčších prírodných zaujímavostí v Turecku, kde bol v sopečných tufoch dažďovou vodou vymodelovaný rozprávkový farebný svet skalných pyramíd a rôznych bizarných útvarov, v ktorých ľudia vyhĺbili rad kostolov, skalných kláštorov a miest. Návšteva osady UCHISAR. Podzemné mesto DERINKUYU alebo KAYMAKLI. Nocľah v Kappadokii.
6. deň: Odchod v skorých ranných hodinách do Konye. KARAVANSERAY SULTANHANI - malá pevnosť, ktorá slúžila ako ochrana pri odpočinku obchodných karaván. Prehliadka KONYE - významného mesta moslimských veriacich so známou mešitou. Nocľah.
7. deň: TURECKÁ RIVIÉRAPERGE – impozantné zrúcaniny významného antického mesta, monumentálne brány, štadión, antické kúpele, stĺpová kolonáda. Archeologický areál ASPENDOS s jedinečne zachovalým rímskym divadlom. Vodopády KURSUNLU – sústava jazierok, prepojených vodopádmi, pripomínajúce zmenšené Plitvické jazerá. Prehliadka starého centra ANTALYE - najvýznamnejšieho letoviska na južnej riviére. Nocľah.
8. deň: PAMUKKALE (UNESCO) - travertínové kaskády a jazierka. Jeden z najzaujímavejších prírodných útvarov sveta. Antické mesto HIERAPOLIS (UNESCO). Jedna z najkrajších antických lokalít AFRODISIAS.
9. deň: Prejazd k Egejskému moru. Nocľah.
10. deň: Jedno z najzachovalejších antických miest v Stredomorí EFES - archeologický areál unikátnych antických stavieb, trosky jedného z divov sveta - Artemidinho chrámu. DIDYMA - v staroveku slávna veštiareň. PRIÉNÉ - vykopávky antického mesta zaujímavé svojou peknou polohou na terasách vysoko na kopci s nádherným výhľadom ďaleko o kraja. Nocľah.
11. deň: PERGAMON - antické mesto s akropolou na vysokej skale s krásnymi výhľadmi.  Neskoro večer návrat do Istanbulu, nocľah.
12. deň: Odlet z Istanbulu do Prahy.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-243-01

02.10. - 13.10.2020

1 120,- €

Praha

Cena zahŕňa: leteckú dopravu Praha - Istanbul a späť, dopravu tureckým autokarom podľa programu, 11x ubytovanie v hoteloch, 11x polpenziu.
Cena nezahŕňa: prepitné.
Fakultatívne: poistenie liečebných nákladov a storna do 1 600 € (príplatok: 25 €), izba 1/1 - povinný príplatok pri neobsadení (160 €).

Turecko - putovanie Malou Áziou s pobytom na tureckej riviére - podrobný poznávací okruh
BELEHRAD – ANKARA – KAPPADOKIA – GÖREME – UCHISAR – ZELVE – DERINKUYU – KARAVANSERY SULTANHANI – KONYA – ANTALYA – PAMFÝLIA – ASPENDES – SIDE – PERGE – PISIDIA –  TERMESSOS – PHASELIS – CHIMÉŘE OLYMPUS KURSUNULU ANTALYA  – LÍKIJ MYRA KEKOVA – KALE – ISTANBUL – SOFIA  

17-dňový zájazd - doprava autobusom

Veľký okruh Malou Áziou, do krajiny, ktorá je oddávna spojnicou medzi kontinentmi a kultúrami. Spoznáme historické pamiatky kresťanskej a osmanskej architektúry, prímorské oblasti južného Turecka a oblasť Kappadokie. Zájazd zahŕňa voľné dni alebo poldni pri mori na južnej tureckej riviére.

Program:
1. deň:
Odchod vo večerných hodinách po trase Plzeň - Praha - Brno. Cesta cez Slovensko do Maďarska. Možnosť nástupu v SR  po trase - na vyžiadanie.
2. deň: Zastávka v srbskej metropole BELEHRAD pri pevnosti Kalemegdan na sútoku Sávy a Dunaja. Prekročenie bulharských hraníc. Nocľah v hoteli v Sofii.
3. deň: Prekročenie tureckých hraníc. Prejazd Trákiou a pozdĺž Marmarského mora do ISTANBULU. Po večeri možnosť prechádzky večerným Istanbulom, mestom sultána Sulejmana, nádherných mešít a okúzľujúceho pouličného života. 
4. deň: Dopoludnia možnosť návštevy Sulejmanovej mešity, mešity Rüstema Pašu s prekrásnou ukážkou iznickej keramiky alebo prechádzka po obchodnom srdci Istanbulu Veľkom bazáre. Prejazd do hlavného mesta Turecka – ANKARY, ktoré sa stalo tureckou metropolou v roku 1923, kedy bol zvrhnutý istanbulský sultán a krajina sa zmenila na republiku na čele s prezidentom Atatürkom.
5. deň: Prehliadka najkrajšej časti Ankary s pozostatkami z dôb antického Ríma vrátane Juliánovho stĺpa, zvyškov Augustusovho chrámu a najväčšej ankarskej mešity Haci Bayram Veliho. Návšteva citadely s unikátne zachovalým osmanským mestom a vyhliadkou na celú Ankaru. Prejazd vnútrozemskou anatolskou krajinou pozdĺž slaného jazera TOZ GŐLU. Popoludní príchod do KAPPADOKIE, ktorá je unikátnou vulkanickou krajinou. Niekde pripomína mesačný povrch, inde tvorivú činnosť surrealistických sochárov. Kappadokia sa formovala pred desiatkami miliónov rokov, keď vybuchujúce sopky pokryli územie sopečným prachom. Kappadokia je prešpikovaná farebnými skalnými vežami a puklinami. Predstavuje jednu z najfotogenickejších oblastí Turecka. My si najskôr prehliadneme údolie GÖREME, kde je sústredené najväčšie množstvo skalných kaplniek a kláštorov. Mnohé z nich ukrývajú skvostné byzantské fresky, zachycujúce biblické výjavy. Ubytovanie, večera a nocľah v oblasti Kappadokie (2 noci na rovnakom mieste).
6. deň:
V skorých ranných hodinách môžete fakultatívne absolvovať LET BALÓNOM nad jedinečnou prírodnou scenériou. Navštívime dedinku UCHISAR, ktorej dominuje hrad z tufovej skaly. Tá je prevŕtaná tunelmi a oknami a zo svojej hornej plošiny ponúka jedinečný výhľad na krajinu Kappadokie. Prejdeme údolím ZELVE, kde sa nachádza súbor skalných veží a zvyšky byzantských kostolov s freskami. Zostúpime do podzemného mesta KAYMAKLI, ktoré je najvýznamnejším z desiatok podzemných miest v Kappadokii. Kedysi v tomto 60 metrov hlbokom osempodlažnom komplexe žilo až 20 tisíc ľudí. Uvidíme tu stajne, lis na víno, obytné priestory a kostol. 
7. deň: Odjazd do Konye. Zastávka pri KARAVANSERAY SULTANHANI − malej pevnosti, ktorá slúžila ako ochrana pri odpočinku obchodných karaván. Vystavali ju seldžuckí Turci v 13. storočí. Prehliadka KONYE − významného mesta moslimských veriacich so svetoznámou mešitou. Mesto je úzko späté so životom Calaleddina Rumiho, ktorý v 13. storočí založil rad tancujúcich dervišov. V Konyi navštívime Rumiho múzeum a mauzóleum s unikátnym areálom školy Koránu. Prejazd na pobrežie Stredozemného mora - tureckú riviéru. Ubytovanie v hoteli na pobreží v oblasti Antalye, večera a nocľah.
8. deň: Voľno, odpočinok pri mori, kúpanie.
9. deň: Program v oblasti starovekej PAMFÝLIE: Toto meno v starovekej gréčtine znamenalo „splývanie národov“. V antickej ére sa tu zmiešali pôvodné anatolské národy s gréckymi kolonistami a v úrodnej nížine medzi pohorím Taurus a Stredozemným morom prosperovali obchodné centrá. Jednou z metropol Pamfýlie bol ASPENDOS, kde si prehliadneme najzachovalejšie antické divadlo na svete. SIDÉ je pomenované po granátovom jablku, ktorého plody dodnes nechýbajú v žiadnej záhrade v meste. Sidé v sebe snúbi rušné letovisko s antickým mestom, z ktorého sa zachovali kolonády, brány alebo kúpele, kde sa vraj kúpala aj egyptská kráľovná Kleopatra. Apollónov chrám patrí k najpôsobivejším tureckým antickým ruinám, agora pripomína trhy s otrokmi, ktorých tu predávali kilikijskí piráti, a aréna na gladiátorské zápasy je najväčšou stavbou svojho druhu v južnom Turecku. Prehliadka antického mesta PERGE, ktoré bolo jedným z centier starovekej Pamfýlie. Má najzachovalejší antický areál v oblasti tureckej riviéry a ponúka takmer 300 m dlhú kolonádu, rozľahlé kúpele, zachované námestie s obchodmi, štadión, divadlo alebo helénistickú bránu. 
10. deň:
Raňajky. Výlet do oblasti hornatej PISIDIE k tajomnému starovekému mestu, orliemu hniezdu TERMESSU, ktorého antické ruiny sa nachádzajú vo výške vyše 1000 m v úchvatnej prírodnej scenérii v džungli národného parku, nad stržou a pod mýtickou horou Solymea, kde mal v antických dobách sídliť pisidiánsky boh. Termessos je strategicky tak výhodne položený, že aj geniálny vojvodca Alexander Macedónsky vzdal jeho dobývania. Počas ľahkej túry tu narazíme o. i. na zachovalé divadlo alebo skalné hroby a sarkofágy z antického obdobia. Na horúce poludnie sa schladíme v ruinách antického mestečka PHASELIS. Píniový háj s pozostatkami starovekej ulice, divadla, obchodov a domov obklopujú tri rozprávkové zálivy s priezračnou vodou, kde bude možnosť vykúpania a krátkeho odpočinku. Odpoludnia sa vydáme k mýtickej CHIMÉŘE (horiaci zemný plyn) pod horou OLYMPUS a pripomenieme si báj o gréckom hrdinovi Bellerofontovi.
11. deň: Voľno, odpočinok pri mori, kúpanie. Pre záujemcov odpoludnia poldenný výlet k vodopádom KURSUNULU, sústave jazierok, prepojených vodopádmi, pripomínajúcich zmenšené Plitvické jazerá. Pozrieme sa do centra letoviska ANTALYA, ktoré bolo založené pergamonským kráľom Attalom II. v polovici 2. storočia pred. n. l. a pomenované po ňom ako Ataleia. Z antiky sa tu zachovala Hadriánova brána a zaujímavé exponáty skrýva aj tunajšie múzeum. Dnes je Antalya s miliónom obyvateľov najväčším mestom južného Turecka. 
12. deň: Cesta pozdĺž tyrkysového pobrežia, kde v skrytých zátokách mávali piráti svoje útočiská. Program v starovekej LÝKIJI, ktorá bola prvou demokratickou úniou v dejinách ľudstva a v 18. storočí inšpirovala tvorcov ústavy Spojených štátov amerických. Zastávka v starovekom meste MYRA, ktoré bolo svojho času metropolou lýkijskej federácie. Tu si prehliadneme antické divadlo a predovšetkým úchvatné lýkijské skalné hrobky, ktoré imitovali domy živých. Mali farebné priečelia s portálmi a posuvnými dverami. Možnosť výletnou bárkou k ostrovu KEKOVA s tureckou Atlantídou − potopeným antickým mestom a k mestečku KALE s pôsobivými lýckými sarkofágmi na zemi aj vo vode. Voľno, odpočinok pri mori, kúpanie.
13. deň: Voľno, odpočinok pri mori, kúpanie. 
14. deň: Voľno, odpočinok pri mori, kúpanie. Odchod z hotela. Nočný prejazd do Istanbulu.
15. deň: V ranných hodinách príjazd do ISTANBULU. Mesto na dvoch kontinentoch, spojených visutým mostom. Mesto cisárov a sultánov, krásnych mešít a palácov. Fantastické pamiatky a neopakovateľná atmosféra. Je to mesto mnohých mien, mnohých národností a mnohých rozličných kultúr, ďalšie takéto miesto by ste na svete iba ťažko hľadali. Množstvo byzantských a osmanských pamiatok ako chrám Hagia Sofia, Modrá mešita, Veľký bazár, palác Topkapi a i. Nocľah.
16. deň: Prejazd do Bulharska a prehliadka SOFIE. Nocľah.
17. deň: Ráno odchod z Bulharska cez Srbsko, Maďarsko a Slovensko. Návrat do ČR do polnoci.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-146-01

09.10. - 25.10.2020

904,- €

Plzeň, Praha, Brno, Bratislava

Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, trajekt, 14x ubytovanie v hoteli kategórie *** (2lôžkové izby s príslušenstvom) , 14x raňajky, 13x večeru, služby sprievodcu, poistenie liečebných nákladov a storna zájazdu do 600 €.
Cena nezahŕňa: vstupné, prepitné.
Fakultatívne: pripoistenie storna do 1 600 € (príplatok 8 €/os.), izba 1/1 (povinný príplatok pri neobsadení) 280 €.

Turecké západné pobrežie - pobytovo-poznávací zájazd s výletmi
EDIRNE – DARDANELY – TROJA – PERGAMON – SELCUK – KUSADASI – EFES – DIDYMA – MILET – AFRODISIAS – HIERAPOLIS – PAMUKKALE – ISTANBUL

12-dňový zájazd - doprava autobusom
Náš zájazd do Turecka smeruje do oblasti klenotov antiky, ako sú staroveké mestá Pergamon, Efes, Milét a i., a pekných pláží v oblasti jedného z najznámejších letovísk západného pobrežia Turecka, Kusadassi. V priebehu zájazdu do Turecka navštívite metropolu Istanbul, tzv. "bavlnený zámok", Pamukkale a iné zaujímavosti západnej časti Malej Ázie.

Program:
1. deň:
Odchod z ČR v poludňajších hodinách smer Slovensko, Maďarsko, Srbsko.
2. deň: Dopoludnia príjazd do Edirne. Ubytovanie v hoteli. EDIRNE, mesto nazývané „brána Orientu“, bývalé hlavné mesto osmanskej ríše a dokonalý začiatok našej cesty po Turecku - prekrásna Selimiye Camii - Selimova mešita (UNESCO), Eski Camii - Stará mešita, Edirnské múzeum s úžasnou archeologickou zbierkou, Mešita s tromi galériami – Üçserefeli Camii. Návšteva bazárov, večerné mesto, nocľah.
3. deň: Odjazd k prielivu DARDANELY – preplávanie Dardanelskou úžinou z Európy do Ázie. Starodávna TRÓJA (UNESCO) - prehliadka jednej z najslávnejších archeologických lokalít. Ubytovanie v oblasti Ayvaliku.
4. deň: Návšteva veľkolepej akropoly PERGAMON (UNESCO), jedna z najpôsobivejších pamiatok v Turecku, neobyčajné divadlo vybudované v 3. st. pred n. l. s 10 000 sedadlami, slávna knižnica, Trajanov chrám, Diov oltár. ASCLEPION – starodávne lekárske centrum, Asclepiov chrám, výrobňa onyxu. Potom navštívime SELÇUK , mohutné rozvaliny byzantskej pevnosti so starou bazilikou sv. Jána, ktorá údajne ukrýva hrob apoštola Jána. Ubytovanie v letovisku na brehu Egejského mora v oblasti KUŞADASI.
5. deň: Pobyt pri mori, individuálne voľno. Možnosť návštevy centra KUŞADASSI.
6. deň: Najzachovalejšie antické mesto východného Stredomoria EFES (UNESCO) bývalé významné obchodné stredisko, zrúcaniny starovekého mesta s pozostatkami jedného zo siedmich divov sveta Artemidinho chrámu, Mramorová cesta, Trajanova fontána, Hadriánov chrám, Celsova knižnica, Arkádiova cesta – najveľkolepejšia ulica v Efese, antické Veľké divadlo, Slávičí vrch, miesto posledného pobytu P. Márie v krásnom prostredí národného parku. MILÉT, významné staroveké mesto s Veľkým divadlom, agorou a kúpeľmi cisárovnej Faustíny, ktoré boli postavené pre manželku cisára Marka Aurelia. DIDYMA, slávna staroveká veštiareň so zvyškami Apolónovho chrámu. Návrat na ubytovanie.
7. deň: Pobyt pri mori. Možnosť fakultatívneho výletu na grécky ostrov Samos alebo plavba okolo pobrežia.
8. deň:
Cesta do vnútrozemia. Navštívime jedno z najvýznamnejších archeologických nálezísk v Turecku AFRODISIAS (UNESCO), areál s mnohými antickými pamiatkami – Afroditin chrám, Tetrapylon – monumentálna brána, štadión. HIERAPOLIS (UNESCO), bývalé vznešené antické mesto s divadlom, kúpeľmi a rozsiahlou antickou nekropolou. PAMUKKALE (UNESCO), prehliadka trblietavo bielych vápencových kaskádovitých jazierok, nazývaných „Bavlnený zámok“. Ubytovanie v okolí Pamukkale .
9. deň: Ráno odjazd do ISTANBULU, mesta preťatého Bosporskou úžinou a posiateho kopulami a minaretmi. Ubytovanie a prvé zoznámenie so Starým mestom a uličkami Zlatého rohu, večera v centru mesta.
10. deň: ISTANBUL: celodenná prehliadka mesta s úžasnou atmosférou. Prehliadku mesta začneme v štvrti Sultanahmet (UNESCO), na mieste starého byzantského sídliska, tu je „starý Istanbul“. Aya Sofya, najpôsobivejšia pamiatka starého Istanbulu „chrám Božej múdrosti“, Modrá mešita, Hippodrom, palác Topkapi, plný umeleckých pokladov okrem iného aj nádherných kachlí z Izniku a i. Večera v centre mesta. Návrat na ubytovanie v Istanbule.
11. deň: Dokončenie prehliadky ISTANBULU, návšteva Veľkého bazáru – 4 500 obchodov pohromade s mešitami, bankami. Odjazd späť do ČR.
12. deň: Predpokladaný návrat v poludňajších hodinách do ČR.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-142-01

27.05. - 07.06.2020

720,- €

Praha, Brno, Bratislava

M-142-02

30.09. - 11.10.2020

720,- €

Praha, Brno, Bratislava

Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, trajekt cez Dardanelskú úžinu, 9x ubytovanie v hoteli - dvojlôžkové izby s vlastným príslušenstvom, 9x raňajky, 6x večeru (pri ubytovaní v oblasti Kusadasi a v Istanbule), služby sprievodcu.
Cena nezahŕňa: pobytovú taxu - platí sa na mieste, prepitné.
Fakultatívne: izba 1/1 - povinný príplatok pri neobsadení 156 €

Turecké západné pobrežie - viac dní pri mori - pobytovo-poznávací zájazd s výletmi
SZEGED – ISTANBUL – SELCUK – KUSADASI – EFES – PAMUKKALE – HIERAPOLIS – DIDYMA – MILET – PERGAMON – TROJA – EDIRNE – SOFIA

15-dňový zájazd - doprava autobusom
Krajina mýtov a legiend, kde akýkoľvek kameň, na ktorý sa posadíte pri ceste, mohol by byť kedysi hlavicou korintského stĺpa alebo možno súčasťou schodiska v prekrásnej knižnici. Miestne názvy poznajú zo starých gréckych bájí už školopovinné deti v celom svete – Efes, Trója, Bospor a Dardanely, Pergamon alebo Konstantinopol. Vydajte sa za príbehmi bájnych Grékov a krásnych princezien, Odysea, Alexandra Veľkého, Kleopatry alebo sultána Sulejmana Nádherného. Na našej ceste nebudú chýbať ani dni plné slnka a kúpanie v Egejskom mori alebo výlet na vnútrozemský „bavlnený zámok“ Pamukkale. Nechajte sa okúzliť tureckou kuchyňou, umeleckými remeslami a rušnými bazármi, dotknite sa kúzla Orientu.

Program:
1. deň:
Odchod z ČR v ranných hodinách po  trase Plzeň - Praha - Brno. Cesta cez Slovensko do Maďarska na večeru a nocľah v oblasti Szegedu.
2. deň: Dopoludnia prehliadka SZEGEDU, príjemnej metropole maďarského juhu a domova pravej uhorskej salámy Pick. Už tu pocítime prvé záchvevy osmanského vplyvu, ktorý silnie na celom území Balkánu. Odjazd cez Srbsko a Bulharsko do Turecka.
3. deň: V ranných hodinách príchod do ISTANBULU. Mesto na dvoch kontinentoch, spojených visutým mostom.  Mesto cisárov a sultánov, krásnych mešít a palácov. Nákupy vo veľkom bazáre, fantastické pamiatky a neopakovateľná atmosféra. Je to mesto mnohých mien, národností a rozličných kultúr, s množstvom byzantských a osmanských pamiatok, ako chrám Hagia Sofia, Modrá mešita, Veľký bazár, palác Topkapi ai. Ubytovanie v hoteli a nocľah.
4. deň: ISTANBUL - dokončenie prehliadky tejto perly Orientu. Možnosť návštevy Sulejmanovej mešity, možnosť plavby po Bospore. Voľno na individuálne prechádzky a nákupy. V podvečer odjazd do oblasti KUŞADASI.
5. deň: Príjazd do KUŞADASSI, pobyt pri mori, voľný program. Ubytovanie v hoteli, večera a nocľah.
6. deň: Po raňajkách odjazd do najzachovalejšieho antického mesta v Turecku EFESU. Archeologický areál unikátnych starovekých stavieb, trosky jedného z divov sveta – Artemidinho chrámu, ktorý sa však nachádza až na okraji neďalekého mesta SELÇUK, v ktorom stojí na vŕšku bazilika sv. Jána a pod ním archeologické múzeum. Dom Panny Márie na Slávičom vrchu.
7. deň: Pobyt pri mori.
8. deň:
PAMUKKALE znamená v preklade Bavlnený zámok. Je ťažké toto miesto vystihnúť slovami. Jazdou medzi kopcami sa naraz naskytne pohľad na žiarivo biely skalný útvar, od ktorého sa ostro odráža slnko. Travertínové kaskády a jazierka. Jeden z najzaujímavejších prírodných útvarov sveta. Antické mesto HIERAPOLIS, ktoré okúzľuje ľudí už od antických dôb. Bolo tu postavené kúpeľné mesto, z ktorého dnes zostali iba ruiny, ale výsostne zaujímavé. Krásny amfiteáter rímskeho typu, fantasticky zachovalá dláždená cesta alebo impozantná Byzantská brána. Pri spiatočnej ceste prehliadka kedysi najväčšej svätyne bohyne Afrodity v Malej Ázii. Jedna z najkrajších antických lokalít AFRODISIAS. Z tej doby sa zachovali časti chrámu Afrodity so 14 stĺpmi. Severne od mesta sa nachádza najväčší antický štadión v Malej Ázii a zároveň najlepšie zachovalý antický štadión na svete. Návrat do hotela na večeru a nocľah.  
9. deň: Pobyt pri mori. Fakultatívny výlet loďou pozdĺž príkrych zrázov polostrova DILEK a kúpanie z lode.
10. deň: Prastaré kultové miesto DIDYMA. Dnešné pozostatky chrámu z helenistickej doby nás ohromí svojou veľkosťou. Pôvodný chrám bol zničený Peržanmi roku 494 pred. n. l. Stavba terajšieho chrámu začala až v dobe vlády Alexandra Veľkého. Hlavným mecenášom bol neďaleký MILÉT, ktorý bol pôvodne námorným a prístavným mestom. Milét bol však tiež mestom vedy a kultúry. Toto starogrécke mesto je známe dominujúcim divadlom. Staré antické mesto PRIENE malo rovnaký osud ako veľa iných miest v Malej Ázii. Bolo založené iónskymi Grékmi, dobyté Peržanmi a obnovené Alexandrom Veľkým. Zrúcaninám dominuje divadlo, umiestnené pod mohutnou skalou, s nádherným výhľadom po okolitej krajine. Návrat do hotela, večera a nocľah.
11. deň: Pobyt pri mori.
12. deň: Návšteva dielne na spracovanie onyxu. Antické mesto PERGAMON s akropolou na vysokej skale, z ktorej je pekný rozhľad. Bola tu založená druhá najväčšia antická knižnica s 200 000 zvitkami. TRÓJA, staroveké mesto s tisícročnou históriou, preslávené Homérovou Illiadou. Večera a nocľah v oblasti Çanakkale.
13. deň: Krátkym trajektom prekonáme úžinu DARDANELY a zastavíme sa na prehliadku niekdajšej osmanskej metropoly EDIRNE, s jednou z najkrajších tureckých mešít, a na posledné nákupy na tureckých bazároch. V odpoludňajších hodinách príjazd do Sofie na nocľah.
14. deň: SOFIA – zastávka pri impozantnej pravoslávnej katedrále sv. Alexandra Nevského, ktorá bola vybudovaná na počesť ruských vojakov padlých za oslobodenie Bulharska spod tureckej nadvlády. S kapacitou až 5 000 osôb patrí k najväčším pravoslávnym svätyniam sveta a je bohato zdobená zlatom, freskami a drevorezbami. Odjazd cez Srbsko, Maďarsko a Slovensko do ČR.
15. deň: Príjazd do ČR v ranných hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-143-01

24.05. - 07.06.2020

720,- €

Praha, Brno, Bratislava

Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, trajekt cez Dardanelskú úžinu, 11x ubytovanie v hoteli - dvojlôžkové izby s vlastným príslušenstvom, 11x raňajky, 10x večeru (večera nie je v 1ubytovaní, služby  sprievodcu, poistenie liečebných nákladov a storna do 600 €.
Cena nezahŕňa: pobytovú taxu - platí sa na mieste, prepitné.
Fakultatívne: izba 1/1 - povinný príplatok pri neobsadení 240 €.

Východné Turecko - po stopách starovekých civilizácií, za prírodnými krásami a unikátnymi pamiatkami - podrobný poznávací okruh
KARATEPE-ASLANTAŞ – GAZIANTEP – NEMRUT DAGI – ŞANLI URFA – DIYARBAKIR – JAZERO VAN – MURADIJSKÉ VODOPÁDY – ANI – SUMELA  –  TRABSON – AMASYA     

15-dňový zájazd - doprava letecká
Po niekoľkých rokoch sa opäť vraciame do našej obľúbenej destinácie – do východného Turecka. Navštívime svetoznáme miesta (napr. vrchol hory Nemrut, oblasť jazera Van, chetitské pamiatky Chattušaš), ale aj málo známe a málo navštevované, ale o to krajšie a romantickejšie miesta (horská pevnosť Zilkale v pohorí Kačkar, diablov hrad Seytan pri gruzínskej hranici, arménske hlavné mesto Ani, sýrske kresťanské pamiatky na planine Türabdin a i.). Cestu nám opäť skrátia a spríjemnia dva vnútroštátne lety – do Adany a späť z Ankary.

Program:

1. deň:
Let  Praha – Istanbul – Adana. Príjazd na nocľah do oblasti Osmaniye.
2. deň: Zoznámenie sa s Neochetitskou ríšou, ktorá v dobe okolo 8..st. pred. n. l. vytvorila v oblasti dnešného juhovýchodného Turecka monumentálne pamiatky v podobe kamenných reliéfov, palácov a pevností. Jedinečný chránený park KARATEPE-ASLANTAŞ s krásnymi výhľadmi na jazero. GAZIANTEP – unikátne múzeum rímskych mozaík zo zatopeného mesta Zeugma. Prejazd do Kahty na nocľah.
3. deň: Skoro ráno (pred východom slnka) výjazd mikrobusmi pod vrchol hory NEMRUT DAGI (UNESCO) s hrobkou komagenského kráľa Antiocha. K umelo navŕšenému vrcholu hory vo výške 2 100 metrov s terasami, vyzdobenými sochami gréckych bohov a kráľa Antiocha už vystúpime na záver pešo. Východ slnka na vrchole hory. RÍMSKY MOST z doby cisára Septimia Severa, skalné reliéfy v ARSAMEI a hrobka kráľovien na kopci KARAKUŞ. Odpoludnia prejazd okolo Atatürkovej priehrady na Eufrate do Urfy.
4. deň: ŞANLI URFA – miesto narodenia proroka Abraháma s významnými mešitami a bazénmi s posvätnými kaprami. Miestny trh je jedným z najpôvodnejších a najlacnejších v Turecku. Významná neolitická pamiatka GÖBEKLI TEPE (UNESCO) z doby 9600 - 8200 pred n. l. Nocľah v Mardine.
5. deň: Putovanie za sýrskymi ortodoxnými kresťanmi na planinu Türabdin – kostol MAR GABRIEL, založený v r. 397. MOR HAD BSABO KILISE a kostol MOR YAKUB neďaleko Midyatu. Terasovito vystavané stredoveké mesto MARDIN s niekoľkými kostolmi a neďaleko nej stojaci rozsiahly komplex kláštora DEIR AZ-ZAFARAN, založený r. 493. Návrat na nocľah do Mardinu.
6. deň: Prejazd cez DIYARBAKIR na rieke Tigris k jazeru Van, prejdeme sa kúsok po monumentálnych čiernych hradbách a prehliadneme si starobylú mešitu Ulu camii. Príjazd na nocľah k jazeru Van.
7. deň: Začiatok okruhu okolo jazera Van: JAZERO VAN je najväčšie turecké jazero, ležiace v nadmorskej výške 1 700 m. Seldžucké pamiatky, kónické hrobky a zdobené náhrobky v AHLATE. Rozľahlý kráter vyhasnutej sopky NEMRUT DAGI (2 950 metrov vysoká) s termálnymi prameňmi a studeným a teplým jazerom. Prejazd okolo jazera do mesta Van.
8. deň: VAN – Dokončenie putovania okolo jazera Van: jeden z najlepšie zachovaných arménskych kostolov na ostrove AHTAMAR s krásnou reliéfnou výzdobou. Pevnosť z dôb ríše Urartu v ÇAVUŞTEPE. VAN – urartská pevnosť Vankale (9. st. pred n. l.) a pod ňou staré mesto Eski Van zničené Turkmi.
9. deň: Malebné MURADIJSKÉ VODOPÁDY pri severnom okraji jazera Van, odpočinok pri čaji pri vodopádoch. Prejazd cez Agri do Karsu neďaleko hraníc s Arménskom.
10. deň: ANI (UNESCO) - zrúcaniny arménskeho mesta z doby raného stredoveku, bývalo tu 10 000 domov, 1 000 kostolov, monumentálne hradby a pevnosť, jedinečný hraničný kaňon rieky Achurjan. Najseverovýchodnejšie časti Turecka pri hranici s Gruzínskom: prejazd okolo vysoko položeného jazera CILDIR, Diablov hrad ŞEYTAN KALESI.
11. deň: Východné pobrežie Čierneho mora: zastávka na fotografovanie - čajové plantáže pri Hopy / Rize. Pevnosť ZILKALE vysoko v pohoří Kaçkar Daglari. Horská obec AYDER, možnosť prechádzky alebo kúpanie v termálnych kúpeľoch.
12. deň: . AMASYAKLÁŠTOR SUMELA – najlepšie zachovaný byzantský kláštor pri Čiernom mori, bohatá fresková výzdoba. KOSTOL HAGIA SOFIA v TRABSONE. Nocľah v oblasti Giresunu.
13. deň: Prejazd po pobreží Čierneho mora. Odpoludnia AMASYA – v kaňone rieky malebne položené malé mesto s hrobkami pontských kráľov a mnohými islamskými stavbami. Nocľah.
14. deň: Prehliadka najvýznamnejších miest spojených s ríšou Chetitov: CHATTUŞAŞ (UNESCO) – hlavné mesto ríše Chetitov, rozsiahle hradby, kráľovský palác, chrámový komplex. Skalná svätyňa YAZILIKAYA s reliéfmi chetitských bohov. Krásne reliéfy a brána sfíng v ALAÇAHÖYÜK.
15. deň: Let Ankara – Istanbul – Praha.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.
 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-241-01

05.08. - 19.08.2020

1 680,- €

Praha

Cena zahŕňa: leteckú dopravu Praha - Istanbul - Adana a Ankara - Istanbul - Praha, dopravu miestnym minibusom, výjazd minibusmi na kráter Nemrut Dagi, výjazd minibusmi na Nemrut Dagi so sochami, 14x ubytovanie v hoteloch, 14x polpenziu (večere nemusia byť v hoteloch), 9x ľahký obed, služby českého a tureckého sprievodcu.
Cena nezahŕňa: prepitné a vstupy.
Fakultatívne: poistenie liečebných nákladov a storna do 1 600 € (príplatok: 29,20 €), izba 1/1 - povinný príplatok pri neobsadení 234 €.

Turecko - Kappadokia s pešou turistikou - za prírodnými krásami stredného Turecka - podrobný poznávací okruh
ORTAHISAR – GÖREME – ÇAVUŞIN – AK DAG – ÇAT VALLEY – AÇIKSARAY – GÜLŞEHIR – JAZERO NAR – GÜZELYURT – KAŇON IHLARA – SELIMA – UÇHISAR                   

Vraciame sa do našej obľúbenej destinácie a pripravili sme pre vás veľmi zaujímavý program s pešou turistikou, zameraný na poznanie najkrajších prírodných miest stredného Turecka – oblasti slávnej Kappadokie. Prejdete romantické údolia s neskutočnými skalnými útvary a mnohými do skál vytesanými kostolmi. Uvidíte niekoľko poschodové podzemné miesto. Nádherné fresky v kostoloch nielen v Open Air Museum v Göreme, ale na mnohých ďalších miestach. Na obmedzenie dlhých prejazdov sme do programu zaradili dva vnútroštátne lety, ktoré nám veľa času aj najazdených kilometrov navyše ušetrí. Göreme je centrom Kappadokie, je tu najviac zaujímavostí a medzi zahraničnými návštevníkmi je obľúbené pre blízkosť jednotlivých prírodných aj kultúrnych zaujímavostí.
Turistika je väčšinou na 3-5 hodín každý peší výlet, niekedy sú počas jedného dňa zaradené dva pešie prechody. Jedná sa o normálnu pešiu turistiku, niekedy sú prudšie zostupy do údolí, ale prevýšenie nie je veľké.

V prípade nepriaznivého počasia si CK vyhradzuje právo na zmenu programu podľa aktuálnej situácie.

Niektorý deň skoro ráno možnosť letu balónom (cca 1 hod. let, cena cca 250 €/os.) nad najkrajšími miestami Kappadokie. Let balónom odporúčame, jedná sa o nezabudnuteľný zážitok, ktorý Vám umožní pozrieť si fascinujúcu krajinu Kappadokie z výšky. Nutná rezervácia vopred v CK, najneskôr do 20.12.2019, platba na mieste. Ale i tak nemôžeme garantovať uskutočnenie letu balónom. Let sa uskutoční iba za priaznivých poveternostných podmienok – to, či balóny vzlietnu nebo nie, stanovujú spoločnosti, prevádzkujúce lety balónom, nie je to nijako možné ovplyvniť. Zároveň nemôžeme ovplyvniť, či všetky lety nevykúpia veľké ázijské cestovné kancelárie, ktoré sú ochotné za let balónom zaplatiť výrazne vyššie čiastky ako ostatní cestovatelia.

9-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odlet z Prahy do Istanbulu, vnútroštátny let Istanbul – Nevşehir, nocľah.
2. deň: Úvodné zoznámenie sa s krajinou Kappadokie a ľahšie pešie trasy na oboznámenie sa s terénom. Priechod údolím IBRAHIMPASA a prechádzka starým centrom ORTAHISARU. Prejdeme niekoľkými údoliami v ZELVE, kde spoločne koexistovali kresťania a moslimovia. PAŞABAG, kde sa nachádzajú najzaujímavejšie cintorínové skalné útvary. Neďaleko odtiaľ si ešte pozrieme fotogenické útvary v DEVRENT VALLEY.
3. deň: GÖREME (UNESCO) – jedna z najväčších prírodných zaujímavostí v Turecku, kde bol v sopečných tufoch dažďovou vodou vymodelovaný rozprávkový farebný svet skalných veží, v ktorých ľudia vyhĺbili rad kostolov s freskovou výzdobou. Prvé zoznámenie sa s Göreme, ktoré sa považuje za srdce Kappadokie. Ráno priechod „MALÝM ÚDOLÍM LÁSKY“ na okraji Göreme s krásnymi vežovitými útvarmi a výstup na vyhliadku nad údolím Göreme a naše putovanie bude pokračovať do údolia ZEMI, kde nájdeme ticho a pokoj, tufové útvary, holubníky aj skryté skalné kostoly. Odpoludnia prehliadka GÖREME OPEN AIR MUSEUM s kostolmi s nádhernými freskami, pod patronátom UNESCO.
4. deň: Tento deň venujeme pešiemu priechodu niekoľkými krásnymi kappadockými údoiiami v oblasti RED VALLEY a ÇAVUŞINU. Putovanie začneme v PAŞABAG, vystúpime do svahov tabuľovej hory AK DAG a budeme pokračovať do starej dediny ÇAVUŞIN s jaskynnými obydliami a zachovanou časťou obrovského kostola sv. Jána. Potom budeme prechádzať najkrajšími časťami RED VALLEY a to časťou, označovanou ako ROSE VALLEY s rozprávkovými komínmi, kostolmi s freskovou výzdobou, vinicami. Posedíme pri čaji alebo čerstvom džúse. Prechod veľmi zaujímavou časťou MESKENDIR VALLEY a RED VALLEY, ktorými sa dopravíme viacerými nádhernými miestami na panoramatickú terasu s vyhliadkou do ďalekého okolia pod horou AK DAG, tabuľovou / stolovou horu, ktorá ohraničuje túto centrálnu časť Kappadokie. Tento deň ide v podstate o celodennú turistiku, prerušenú obedom v oblasti Çavuşinu.
5. deň:
Turistika v jednom z najkrajších údolí Kappadokie ÇAT VALLEY, kde sa nachádza množstvo holubníkov, vytesaných do kolmých tufových skál. Na konci údolia prídeme do rozsiahleho komplexu skalného mesta AÇIKSARAY so skupinami kláštorov, kostolov a obytných priestorov. Freskami bohato zdobený kostol sv. Jána v GÜLŞEHIRE. Odpoludnia jedinečné podzemné mesto Kaymakli, ktoré malo 8 podzemných podlaží. Foto zastávka pri kráterovom JAZERE NAR. Prejazd do GÜZELYURT.
6. deň: Turistika v KAŇONE IHLARA s niekoľkými zaujímavými kresťanskými kostolmi, vytesanými do skál, prechod 8 km dlhým najzaujímavejším úsekom kaňonu. Potom nádherná skalná katedrála a skalné mesto SELIME. GÜZELYURT - trosky romantického kláštora, malé podzemné mestá.
7. deň: Jeden z najkrajších skalných kláštorných komplexov s najlepšími freskami v rámci celej Kappadokie ESKI GÜMÜŞLER. Nádherné ÚDOLIE SOGANLI, kde sa nachádza množstvo starých kostolov a kláštorov s freskovou výzdobou, jedno z najmalebnejších a veľmi málo navštevovaných miest, ležiace na okraji Kappadokie, mimo obvyklej turistickej trasy, kde sa prejdeme dvomi údoliami so zaujímavými kostolmi a kláštormi i malebnými skalnými útvarmi.
8.deň: Dokončenie prehliadky najkrajších kappadockých údolí. Priechod Údolím lásky – LOVE VALLEY na okraj Uçhisaru. Ukážka tradičného spracovania onyxu, výroba šperkov z miestnych drahých kameňov (tyrkys, sultanit...). UÇHISAR – najvyššie položená pevnosť v Kappadokii, prechod starým skalným mestom, výhľady na údolie Göreme, nákupy suvenírov v miestnych obchodíkoch. Prechod PIGEON VALLEY – Údolím holubníkov, ktoré vo svojej druhej časti pripomína svojimi mohutnými skalnými stenami Grand Canyon – do Göreme a prehliadka niekoľkých kostolíkov a falických veží v tejto okrajovej časti mestečka. K večeru výstup na vyhliadku nad Göreme, západ slnka (podľa počasia uskutočníme už niektorý deň skôr).
9. deň: Odlet cez Istanbul späť do ČR. CK si vyhradzuje právo prehodiť dni programu podľa aktuálnej situácie a v prípade nepriaznivého počasia.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-345-01

02.05. - 10.05.2020

1 400,- €

Praha

Cena zahŕňa: leteckú dopravu Praha - Istanbul - Nevşehir a späť, všetky transfery podľa programu (väčšinou mikrobusy), 8x ubytovanie v hoteloch v 2lôžkových izbách (3x hotel v Avanose alebo v Uchisare - väčšinou ide o jaskynný hotel, 3x 3* hotel v Göreme, 2x rodinný hotel v Güzelyurt - môžu byť aj 2-3 hotely - podľa veľkosti skupiny), 7x plnú penziu (ľahké obedy počas jednotlivých výletov) vrátane vody a čaju, služby českého a tureckého sprievodcu.
Cena nezahŕňa: prepitné pre miestneho vodiča a sprievodcu.
Zľavy: Niektorý deň skoro ráno možnosť letu balónom (cca 1 hod. let, cena cca 180 - 200 €/os.) nad najkrajšími miestami Kappadokie.
Fakultatívne: poistenie liečebných nákladov a storna do 1 600 € (príplatok: 21 €), izba 1/1 - povinný príplatok pri neobsadení 144 €.

Okruh Tureckom - krása Orientu - podrobný poznávací okruh
EDIRNE – DARDANELY – TRÓJA – AYVALIK – PERGAMON – SELÇUK – EFES – DIDYMA – MILÉT – KUŞADASI – AFRODISIAS – PAMUKKALE – HIERÁPOLIS – BURSA – ISTANBUL                  

10-11-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod z ČR v dopoludňajších hodinách, nástup možný aj v Bratislave, smer Maďarsko, Srbsko.
2. deň: Dopoludnia príchod do Edirne. Ubytovanie v hoteli. EDIRNE - mesto nazývané „brána Orientu“, bývalé hlavné mesto osmanskej ríše a dokonalý začiatok našej cesty po Turecku - prekrásna Selimiye Camii - Selimova mešita, Eski Cami - Stará mešita, Edirnské múzeum s úžasnou archeologickou zbierkou, Mešita s tromi galériami – Üçserefeli Cami. Návšteva bazáru, večerné mesto, nocľah.
3. deň: Odchod k prieplavu DARDANELY - plavba Dardanelskou úžinou z Európy do Ázie, cesta do starodávnej TRÓJE na prehliadku jednej z najslávnejších svetových archeologických lokalít, odkrytých H. Schliemannom. Trojské ruiny - Dom vykopávok, Pithova záhrada, chrám bohyne Athény (Homérova Íllias, Trojská vojna). Odchod do AYVALIKU na ubytovanie. Pobrežné rybárske mestečko, centrum výroby olivového oleje, atmosféra zašlých časov, kamenné domy a mestské mešity prezrádzajú grécky pravoslávny pôvod a končia tu svoju plavbu aj lode z gréckeho ostrova Lesbos.
4. deň: Návšteva veľkolepej akropole PERGAMON, hľadiacej z návršia na novodobú Bergamu, sa radí k najpôsobivejším pamiatkam v Turecku. Prehliadka antického mesta z 2.stol.pred n. l. Akropola - pôsobivé a neobyčajné divadlo, postavené v 3. st. pred Kristom s 10.000 sedadlami, slávna knižnica, Trajánov chrám s mramorovými stĺpmi - jediná zachovaná stavba na Akropole z obdobia Ríma, Diov oltár, Asclepion – starodávne lekárske centrum - Asclepiov chrám. SELÇUK - mohutné rozvaliny byzantskej pevnosti a krásna stará bazilika sv. Jána, ktorá údajne ukrýva hrob apoštola Jána, odchod na ubytovanie.
5. deň:
Najzachovalejšie antické mesto východného Stredomoria EFES, bývalé významné obchodné stredisko, zrúcaniny starovekého mesta s pozostatkami jedného zo siedmich divov sveta - Artemidinho chrámu, Mramorová cesta, Trajánova fontána, Hadriánov chrám, Celsiova knižnica, Arkadiova cesta – najveľkolepejšia ulica v Efese, antické Veľké divadlo, Slávičí vrch - miesto posledného pobytu P. Márie v krásnom prostredí národného parku. DIDYMA - slávna staroveká veštiareň so zvyškami Apollónovho chrámu, MILÉT- významné staroveké mesto s Veľkým divadlom, agorou a kúpeľmi cisárovnej Faustíny, ktoré boli postavené pre manželku cisára Marka Aurelia. Ubytovanie v oblasti KUŞADASI.
6. deň: Cesta do vnútrozemia. Navštívime jedno z najvýznamnejších archeologických nálezísk v Turecku - AFRODISIAS - areál s mnohými antickými pamiatkami – Afroditin chrám, Tetrapylon – monumentálna brána, štadión. PAMUKKALE – prehliadka trblietavých, bielych, vápencových, kaskádovitých jazierok nazývaných „Bavlnený zámok“ (UNESCO). HIERAPOLIS – bývalé vznešené antické mesto s divadlom, kúpeľmi a rozsiahlou antickou nekropolou. Odchod na ubytovanie.
7. deň: Prejazd historickým mestom BURSA okolo Marmarského mora do ISTANBULU, mesta preťatého Bosporskou úžinou a posiateho kopulami a minaretmi. Ubytovanie a prvé zoznámenie sa Starým mestom a uličkami Zlatého rohu.
8.deň: ISTANBUL - celodenná prehliadka mesta s úžasnou romantickou atmosférou. Prehliadku mesta začneme v štvrti Sultanahmet – na mieste starého byzantského sídliska. Tu je „starý Istanbul“- pamiatka UNESCO. Aya Sofya – najpôsobivejšia pamiatka starého Istanbulu „chrám Božej múdrosti“, Modrá mešita, Hippodrom, Yerebatanská cisterna – časť starodávneho akvaduktu a vzrušujúca návšteva Veľkého bazára – Kapalı Çarşı, spletité stredoveké centrum, kde je 4500 obchodov pohromade s mešitami, bankami, dielňami a reštauráciami. Návrat na ubytovanie v Istanbule.
9. deň: Dopoludnia nás čaká dokončenie prehliadky mesta vrátane paláca Topkapi, plného umeleckých pokladov, okrem iného aj nádherných kachlí z Izniku. Odpoludnia odchod smer Bulharsko – ubytovanie v Sofii.
10. - 11. deň: Po raňajkách krátka prehliadka SOFIE a odchod do SR a ČR. Predpokladaný príchod v ranných hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

       

Cena zahŕňa: dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, trajekt cez Dardanelskú úžinu, 8x ubytovanie v hoteli*** v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 7x polpenziu + 1x raňajky, služby sprievodcu, poistenie zájazdu voči úpadku CK.
Fakultatívne príplatky: jednolôžková izba 132 €, komplexné cestovné poistenie vrátane storna zájazdu 13 €/os.