Poznávacie zájazdy

TURECKO
Turecko - za antickými pamiatkami a kúpaním - poznávací zájazd
PLOVDIV – ISTANBUL – ANKARA – KAPPADOKIA – ÚDOLIE GÖREME – KAYMAKLI – SULTANHANI – KONYA – ASPENDOS – SIDE –  PAMUKKALE – HIERAPOLIS – DIDYMA – MILET – PRIENE – EFES – PERGAMON – TRÓJA – EDIRNE – BELEHRAD 

16-dňový zájazd - doprava klimatizovaným autobusom

Poznajte s nami Turecko, krajinu veľmi zaujímavú, nesmierne bohatú na históriu i krásnu prírodu, obklopenú z troch strán morami - Čiernym, Egejským a Stredozemným a rozkladajúcou sa na dvoch kontinentoch - Ázii a Európe.

Program:
1. deň:
Odchod z Brna cca o 20. hod. Nástup možný v Bratislave. Trasa cez SR, Maďarsko, Srbsko, Bulharsko.
2. deň: Odpoludnia príchod do PLOVDIVU, druhého najväčšieho bulharského mesta. Prehliadka Starého Plovdivu, ktorý je typický svojimi úzkymi uličkami a malebnými domami s rozšíreným poschodím. Večer ubytovanie v hoteli.
3. deň:
Krátko popoludní príchod do tureckého mesta ISTANBUL. Zvyšok dňa ešte venujeme prehliadke starého sultánskeho paláca Topkapi. Súčasťou prehliadky je aj klenotnica s množstvom predmetov nevyčísliteľnej umeleckej hodnoty. Podľa možností navštívime aj rozsiahly hárem. Ubytovanie v hoteli v Istanbule.
4. deň: Počas celodennej prehliadky Istanbulu uvidíme antický cirkus Hipodrom, Modrú mešitu, Hagia Sofia, Bazilikovú cisternu. Odpoludnia navštívime okázalý palác Dolmabahce. Podnikneme vyhliadkovú plavbu po Bospore. Večer návrat na ubytovanie.
5. deň: Úplne typickú atmosféru orientu však zakúsime až v spleti úzkych uličiek Veľkého bazáru, obklopení nepredstaviteľným množstvom tovaru všetkého druhu. Odpoludnia sa vydáme na cestu do Ankary, ubytovanie v hoteli.
6. deň:V hlavnom meste Turecka ANKARE si pozrieme známe Múzeum anatolských civilizácií, považované za najvýznamnejšie múzeum v celej krajine a monumentálne mauzóleum otca všetkých Turkov, osvieteného Atatürka. Večer nás už privíta úžasná krajina KAPPADOKIE. Cestou sa však ešte prejdeme po soľných pláňach vyschnutého slaného jazera. Ubytujeme sa v hoteli v okolí mesta Ürgüp.
7. deň: KAPPADOKIA je unikátna vďaka svojím okúzľujúcim prírodným útvarom, ktoré tu vytvorila erózia spoločne s ľudskou rukou v mäkkom tufovom podloží. O ich čare sa presvedčíme v ÚDOLÍ GÖREME, kde je sústredené najväčšie množstvo skalných kaplniek a kláštorov, v minulosti vytvorených ukrývajúcimi sa kresťanmi. Navštívime aj jedinečné podzemné mesto v KAYMAKLI. Turecko je neodmysliteľne spojené nielen s poznaním, ale i s obchodom. Prakticky na každom kroku nám budú ponúkané prekrásne ručne vyrábané šperky, koberce a iné výrobky z onyxu a kože. Večer sa vrátime späť na ubytovanie.
8. deň:
Cestou na juh sa dopoludnia krátko zastavíme v stredovekej Karavansarayi SULTANHANI, kde sa v stredoveku zastavovali karavány tiav na svojich ďalekých cestách. Mesto KONYA je považované za kolísku tureckých seldžukov. Tunajšie Múzeum Mevlana nás zasvätí do života tancujúcich dervišov. Večer sa ubytujeme v hoteli v Antalyi.
9. deň: Vydáme sa na výlet ešte ďalej na východ, kde absolvujeme prehliadku neuveriteľne zachovaného rímskeho amfiteátra v meste ASPENDOS a významnú lokalitu antických pamiatok v SIDE. Rovnako nezabudneme na osvieženie v mori. Záujemcovia o oddych na pláži majú možnosť zostať v hoteli a relaxovať pri mori celý deň.
10. deň: Voľný deň strávime kúpaním a oddychom pri mori v Antalyi.
11. deň: K najvyhľadávanejším lokalitám v Turecku určite patria travertínové terasy v PAMUKKALE. V ich blízkosti nájdeme aj pozostatky známych helénskych kúpeľov HIERAPOLIS, ktorých plavecký bazén slúži dodnes. Večer sa ubytujeme v známom prímorskom stredisku Kusadasi.
12. deň:
Po raňajkách sa vydáme na výlet na juh od Kusadasi, kde navštívime archeologické lokality slávnych jónskych mestských štátov DIDYMA, MILET a PRIENE. Kúpanie na pieskovej pláži Altinkum. Večer sa vrátime späť do hotela.
13. deň: Dopoludnia je na programe skutočná perla antiky – EFES, kde uvidíme rozsiahle divadlo a Celsiovu knižnicu, vyvezieme sa aj k miestu posledného odpočinku Panny Márie v MERYEMANA a zastavíme sa pri jednom z divov sveta Artemidinho chrámu. Cez Izmir sa potom dostaneme do ďalšej svetovo známej archeologickej lokality PERGAMON. Počas zvyšku dňa budeme obdivovať Akropolu a Červenú baziliku. Večer sa ubytujeme v hoteli v známom prímorskom stredisku Ayvalik.
14. deň: Bájna TRÓJA je pre nás neodmysliteľne spojená s dreveným koňom alebo s menami Grékov Homérovho eposu. Po jej prehliadke prejdeme odpoludnia cez Gallipolský polostrov do EDIRNE, kde sa ubytujeme v hoteli. Bodku za poznaním Turecka učiní slávna Selimova mešita, považovaná za vrcholné dielo geniálneho architekta Sinana.
15. deň:
Opustíme Turecko a cez Bulharsko prídeme do Srbska, kde sa v neskorých večerných hodinách ubytujeme v hoteli v BELEHRADE.
16. deň:
Ráno si ešte pozrieme pevnosť na sútoku Sávy a Dunaja a potom sa vydáme na cestu domov. Príchod do Bratislavy o cca 19. hod., do Brna cca o 21. hod.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

T-TR01

   

Brno, Bratislava

Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, vnútroštátny trajekt, 14 x ubytovanie v hoteloch v 2-lôžkových izbách s vlastným príslušenstvom, 14x raňajky, 12x večeru, povinné služby kvalifikovaného tureckého sprievodcu (okrem Istanbulu), služby českého sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa:
vstupy do navštívených objektov - odporučená čiastka cca 130 €, vyhliadkovú plavbu, komplexné cestovné poistenie Union 27,20 €/osoba (vrátane poistenia storna zájazdu).
Povinné príplatky: bakšišné - cca 15 €/os. (závisí od konečného počtu v skupine, bude spresnené v pokynoch na cestu - úhrada na mieste).
Príplatky: jednolôžková izba - 219 €.

Turecké južné a západné pobrežie s výletom na ostrov Rhodos - poznávací pobytový zájazd s výletmi
BUDAPEŠŤ – ISTANBUL – PAMUKKALE – HIERAPOLIS – PERGE – ASPENDOS – KURSUNLU – ANTALYA – MYRA – FETHIYE – ÖLÜDENIZ – RHODOS – BODRUM  – DIDYMA – EFES – MILÉT – PRIENE – PERGAMON – TRÓJA
 
15-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod z Prahy v dopoludňajších hodinách, možný nástup v Brne a Bratislave, prejazd do Maďarska, krátka prehliadka centra BUDAPEŠTI (UNESCO), nocľah.
2. deň: Dopoludnia prehliadka centra SZEGEDU, pokračujeme cez Srbsko a Bulharsko, nočný prejazd.
3. deň: Príchod do Turecka. Návšteva ISTANBULU (UNESCO) - prvé zoznámenie sa s metropolou na dvoch kontinentoch: Nová mešita, Egyptský bazár, Sulejmanova mešita, Veľký bazár. Nocľah v Istanbule.
4. deň: Dokončenie prehliadky ISTANBULU (UNESCO) - rôznorodé mesto s množstvom byzantských a osmanských pamiatok (Hippodrom, chrám Hagia Sofia, Modrá mešita, palác Topkapi a i.), možnosť plavby loďou po Bospore. Nočný prejazd.
5. deň: PAMUKKALE (UNESCO) - travertínové kaskády a jazierka. Jeden z najzaujímavejších prírodných útvarov sveta. Antické mesto HIERAPOLIS. Príchod na pobrežie do oblasti Antalye.
6. deň: Pobyt pri mori.
7. deň: TURECKÁ RIVIÉRAPERGE – impozantné zrúcaniny významného antického mesta, monumentálne brány, štadión, antické kúpele, stĺpová kolonáda. ASPENDOS s jedinečne zachovaným  rímskym divadlom. Vodopády KURSUNLU - sústava jazierok, prepojených vodopádmi, pripomínajúcimi zmenšené Plitvické jazerá. Podvečerná atmosféra najvýznamnejšieho letoviska na južnom pobreží ANTALYE - očarujúce historické centrum s rímskymi pamiatkami a malebným starým prístavom.
8. deň: Výlet na juhozápadné pobrežie: zastávka na mieste, kde stálo staroveké mesto MYRA, kde v skalných stenách obyvatelia vyhĺbili úchvatné hrobky. FETHIYE - v staroveku známa ako Telmessos. Stará pevnosť rytierov sv. Jána, rímske divadlo, na strmej stráni lykijskej hrobky. Pláž ÖLÜDENIZ - "dvojitá" pláž na polostrove, ktorá sa svojou romantickou krásou stala jedným z najfotografovanejších motívov Turecka. Príchod na ubytovanie do oblasti Marmaris.
9. deň:
Pobyt pri mori. Fakultatívne možnosť lodného výletu (cena trajektu je cca 50 €) na ostrov RHODOS (UNESCO) - návšteva hlavného mesta ostrova so 4 km hradieb z 15. - 16. st., nádhernou Rytierskou ulicou, Palácom veľmajstrov, Hodinovou vežou.
10. deň: BOBRUM - mesto ležiace pri tyrkysovo-modrom Bodrumskom zálive. Obľúbené letovisko, kde oproti siluete okolitých kopcov terasovite zostupuje množstvo bielych domov. Mestu dominuje križiacky hrad sv. Petra. DIDYMA - v staroveku slávna veštiareň a dnes jeden z najkrajších archeologických areálov v Turecku. Príchod na ubytovanie do oblasti Kusadassi.
11. deň: EFES - archeologický areál unikátnych antických stavieb, trosky jedného z divov sveta, ARTEMIDINHO CHRÁMU. MILÉT – starogrécke mesto s dominujúcim divadlom. PRIENE - vykopávky antického mesta, zaujímavé svojou peknou polohou.
12. deň: Pobyt pri mori, individuálne voľno.
13. deň: PERGAMON
- antické mesto s akropolou na vysokej skale, z ktorej je pekný rozhľad. TRÓJA (UNESCO) - staroveké mesto s tisícročnou históriou, preslávené Homérovou Illiadou. Nocľah.
14. deň: Odchod z Turecka, prejazd cez Bulharsko, Srbsko a Maďarsko.
15. deň: Príchod do SR a ČR v ranných a dopoludňajších hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-153-01 / R-TR436

09.09. - 23.09.2015

641,- EUR

Praha, Brno, Bratislava

Cena zahŕňa: dopravu luxusným klimatizovaným autobusom; 11x ubytovanie v hoteli v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 11x raňajky, 9x večeru, služby sprievodcu, poistenie zájazdu voči úpadku CK, poistenie liečebných nákladov v zahraničí a storna zájazdu
Cena nezahŕňa: vstupné, fakultatívne a lodné výlety

Turecko - veľký okruh - podrobný poznávací okruh
ISTANBUL – ANKARA – KAPPADOKIA – GÖREME ÇAVUSIN UCHISAR DERINKUYU – KONYA – KARAVANSERY SULTANHANI – PERGE – ASPENDES – ANTALYA – PAMUKKALE – HIERÁPOLIS – EFES – DIDYMA PRIÉNÉ – PERGAMON

13-dňový zájazd - doprava autobusom

Turecko - mnohých z nás určite láka navštíviť bránu Orientu Istanbul, mesto na dvoch kontinentoch, mesto tisícov minaretov. A ešte k tomu v centrálnom Turecku kúzelnú Kappadokiu sopečného pôvodu, na juhu a západe Turecka slávne staroveké pamiatky nielen z doby starého Grécka (Efes, Didma, Aspendos a ďalšie), ale aj neskutočne modré a čisté more.

Program:
1. deň:
Odchod z Prahy v ranných hodinách. Možný nástup v Bratislave. Prejazd cez Maďarsko, Srbsko a Bulharsko.
2. deň: Odpoludnia príchod do Istanbulu, ubytovanie.
3. deň: ISTANBUL (UNESCO) - rôznorodé mesto na dvoch kontinentoch s množstvom byzantských a osmanských pamiatok (chrám Hagia Sofia, Modrá mešita, Sulejmanova mešita, palác Topkapi s harémom, Yerebatanská cisterna a i.). Nocľah v Istanbule.
4. deň: Dokončenie prehliadky ISTANBULU. Odpoludnia prejazd do Ankary. Nocľah.
5. deň: ANKARA - hlavné mesto Turecka so známym archeologickým múzeom Anatolských civilizácií. Nocľah v Kappadokii.
6. deň: Oblasť KAPPADOKIE - údolie GÖREME (UNESCO) a ÇAVUSIN - jedny z najväčších prírodných zaujímavostí v Turecku, kde bol v sopečných tufoch dažďovou vodou vymodelovaný rozprávkový farebný svet skalných pyramíd a rôznych bizarných útvarov, v ktorých ľudia vyhĺbili rad kostolov, skalných kláštorov a miest. Návšteva osady UCHISAR. Podzemné mesto DERINKUYU alebo KAYMAKLI. Nocľah v Kappadokii.
7. deň: Odchod v skorých ranných hodinách do Konye. KARAVANSERAY SULTANHANI - malá pevnosť, ktorá slúžila ako ochrana pri odpočinku obchodných karaván. Prehliadka KONYE - významného mesta moslimských veriacich so známou mešitou. Nocľah.
8. deň: TURECKÁ RIVIÉRAPERGE – impozantné zrúcaniny významného antického mesta, monumentálne brány, štadión, antické kúpele, stĺpová kolonáda. Archeologický areál ASPENDOS s jedinečne zachovalým rímskym divadlom. Vodopády KURSUNLU – sústava jazierok, prepojených vodopádmi, pripomínajúce zmenšené Plitvické jazerá. Prehliadka starého centra ANTALYA - najvýznamnejšieho letoviska na južnej riviére. Nocľah.
9. deň: PAMUKKALE (UNESCO) - travertínové kaskády a jazierka. Jeden z najzaujímavejších prírodných útvarov sveta. Antické mesto HIERAPOLIS (UNESCO). Jedna z najkrajších antických lokalít AFRODISIAS. Príchod k Egejskému moru. Nocľah.
10. deň: Jedno z najzachovalejších antických miest v Stredomorí EFES - archeologický areál unikátnych antických stavieb, trosky jedného z divov sveta - Artemidinho chrámu. DIDYMA - v staroveku slávna veštiareň. PRIÉNÉ - vykopávky antického mesta zaujímavé svojou peknou polohou. Nocľah.
11. deň: PERGAMON - antické mesto s akropolou na vysokej skale s krásnymi výhľadmi.  Neskoro večer návrat do Istanbulu, nocľah.
12. deň: Odchod z Turecka. Prejazd cez Bulharsko, Srbsko, Maďarsko.
13. deň: Príchod v ranných hodinách do SR a ČR.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-244-01 / R-TR750

28.09. - 10.10.2015

641,- EUR

Praha, Brno, Bratislava

*M-244-01 / R-TR750

28.09. - 09.10.2015

830,- EUR

Praha, Brno, Bratislava - späť let do Prahy

Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, v termíne *28.09. - 09.10. cesta späť Istanbul - Praha letecky, 10x ubytovanie v hoteloch v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 10x raňajky, služby českého sprievodcu, poistenie zájazdu voči úpadku CK, poistenie liečebných nákladov a storna zájazdu.

Fakultatívny príplaok: 9x večera - 51 €/os.

Turecko - veľký okruh - s polpenziou - podrobný poznávací okruh
BELEHRAD – ANKARA – KAPPADOKIA – GÖREME – UCHISAR – ZELVE – DERINKUYU – KARAVANSERY SULTANHANI – KONYA – ANTALYA – PAMFÝLIA – ASPENDES – SIDE – PERGE – PISIDIA –  TERMESSOS – PHASELIS – CHIMÉŘE OLYMPUS KURSUNULU ANTALYA  – LÍKIJ MYRA KEKOVA – KALE – ISTANBUL – SOFIA  

17-dňový zájazd - doprava autobusom

Vydajte sa s nami na podrobný poznávací okruh po východnom Turecku. Poznajte hornaté a zalesnené pobrežie Čierneho mora, pamiatky na rozľahlú arménskou ríšu, megalomanskú hrobku na vrchole hory Nemrut Dagi vo výške viac ako 2000 m, posvätné mesto Urfa neďaleko hranice so Sýriou. Novo sme do programu zaradili aj vnútroštátny let Istanbul - Diyarbakir, ktorým si skrátime prejazdy o 1200 km a budeme mať viac času na poznávanie krás východného Turecka.

Program:
1. deň:
Odchod vo večerných hodinách  z Prahy (o cca 22:00 hodiny) a Brna. Možnosť pristúpiť na trase po dohode s CK). Cesta cez Slovensko do Maďarska.
2. deň: Zastávka v srbskej metropole BELEHRAD pri pevnosti Kalemegdan na sútoku Sávy a Dunaja. Prekročenie bulharských hraníc. Nocľah v hoteli v Sofii.
3. deň: Raňajky. Prekročenie tureckých hraníc. Prejazd Trákiou a pozdĺž Marmarského mora do Istanbulu. Po večeri možnosť prechádzky večerným Istanbulom, mestom sultána Sulejmana, nádherných mešít a okúzľujúceho pouličného života. Nocľah v Istanbule.
4. deň: Raňajky. Prejazd do hlavného mesta Turecka – ANKARY, ktoré sa stalo tureckou metropolou v roku 1923, keď bol zvrhnutý istanbulský sultán a krajina sa zmenila na republiku, v čele s prezidentom Atatürkom, mauzóleum ktorého si ukážeme. Rimania mesto nazvali Angora a Turci tu počas storočí chovali mačky, ktorých plemeno má angorské meno. Dominantou starého mesta je citadela postavená Byzantíncami pred vyše tisíci rokmi. V pevnosti si prehliadneme tradičné osmanské mesto a môžeme sa nechať pohltiť atmosférou orientálneho bazáru. V Ankare si ukážeme aj ruiny z dôb antického Ríma vrátane Juliánovho stĺpa alebo zvyškov Augustovho chrámu. Večera a nocľah.
5. deň: Raňajky. Prejazd vnútrozemskou anatolskou krajinou pozdĺž slaného jazera TOZ GŐLU. Popoludní príchod do KAPPADOKIE, ktorá je unikátnou vulkanickou krajinou. Niekde pripomína mesačný povrch, inde tvorivú činnosť surrealistických sochárov. Kappadokia sa formovala pred desiatkami miliónov rokov, keď vybuchujúce sopky pokryli územie sopečným prachom. Kappadokia je prešpikovaná farebnými skalnými vežami a puklinami. Predstavuje jednu z najfotogenickejších oblastí Turecka. My si najskôr prehliadneme údolie GÖREME, kde je sústredené najväčšie množstvo skalných kaplniek a kláštorov. Mnohé z nich ukrývajú skvostné byzantské fresky, zachycujúce biblické výjavy. Okrem múzea pod šírym nebom si prehliadneme aj súčasnú dedinku Göreme, ktorá leží medzi valcami a štítmi sopečných usadenín. Ubytovanie, večera a nocľah v oblasti Kappadokie.
6. deň: Raňajky. Program v Kappadokii: V ranných hodinách môžete fakultatívne absolvovať LET BALÓNOM nad jedinečnou prírodnou scenériou. Navštívime dedinku UCHISAR, ktorej dominuje hrad z tufovej skaly. Tá je prevŕtaná tunelmi a oknami a zo svojej hornej plošiny ponúka jedinečný výhľad na krajinu Kappadokie. Prejdeme údolím ZELVE, kde sa nachádza súbor skalných veží a zvyšky byzantských kostolov s freskami. Zostúpime do podzemného mesta DERINKUYU, ktoré je najvýznamnejším z desiatok podzemných miest v Kappadokii. Kedysi v tomto 60 metrov hlbokom osemposchodovom komplexe žilo až 20 tisíc ľudí. Uvidíme tu stajne, lis na víno, obytné priestory a kostol. Návrat na večeru a nocľah v Kappadokii.
7. deň: Raňajky. Odchod do Konye. Zastávka pri KARAVANSERAY SULTANHANI − malej pevnosti, ktorá slúžila ako ochrana pri odpočinku obchodných karaván. Vystavali ju seldžuckí Turci v 13. storočí. Cesta anatolskou stepou. Prehliadka KONYE − významného mesta moslimských veriacich so svetoznámou mešitou. Konya prežila najväčší rozkvet v 12. a 13. storočí ako metropola seldžuckého sultanátu. My budeme mať jedinečnú možnosť zoznámiť sa so seldžuckou architektúrou. V srdci mesta sa rozprestiera kruhový Alaeddinov park, ktorému dominuje Alaeddinova mešita, hlavný svätostánok mesta a jedinečná pamiatka z dôb najznámejšieho zo seldžuckých sultánov. Mesto Konya je úzko späté so životom Calaleddina Rumiho, ktorý v 13. storočí založil rad tancujúcich dervišov. V Konyi sa nachádza Rumiho múzeum a mauzóleum. Prejazd na pobrežie Stredozemného mora, ktoré sa označuje ako Turecká riviéra, do letoviska – ANTALYA. Ubytovanie v hoteli na pobreží v oblasti Antalye, večera a nocľah.
8. deň: Raňajky. Voľno, odpočinok pri mori, kúpanie, slnenie. Večera a nocľah.
9. deň: Raňajky. Program v oblasti starovekej PAMFÝLIE: Toto meno v starovekej gréčtine znamenalo „splývanie národov“. V antickej ére sa tu zmiešali pôvodné anatolské národy s gréckymi kolonistami a v úrodnej nížine medzi pohorím Taurus a Stredozemným morom prosperovali obchodné centrá. Jednou z metropol Pamfýlie bol ASPENDOS, kde si prehliadneme najzachovalejšie antické divadlo na svete. Bolo postavené v 2. storočí a okrom hľadiska, galérií a chodieb má zachovanú aj niekoľkoposchodovú javiskovú budovu. Navštívime letovisko SIDÉ, ktoré je pomenované po granátovom jablku, ktorého plody dodnes nechýbajú v žiadnej záhrade v meste. Sidé v sebe snúbi rušné letovisko s antickým mestom, z ktorého sa zachovali kolonády, brány alebo kúpele, kde sa vraj kúpala aj egyptská kráľovná Kleopatra. Apollónov chrám patrí k najpôsobivejším tureckým antickým ruinám, agora pripomína trhy s otrokmi, ktorých tu predávali kilikijskí piráti, a aréna na gladiátorské zápasy je najväčšou stavbou svojho druhu v južnom Turecku. Prehliadka antického mesta PERGE, ktoré bolo jedným z centier starovekej Pamfýlie. Má najzachovalejší antický areál v oblasti Tureckej riviéry a ponúka takmer 300 m dlhú kolonádu, rozľahlé kúpele, zachované námestie s obchodmi, štadión, divadlo alebo helénistickú bránu. Je spojené s pôsobením slávneho matematika Apollónia a apoštola Pavla. Večera a nocľah.
10. deň: Raňajky. Výlet do oblasti horskej PISIDIE k tajomnému starovekému mestu, orliemu hniezdu TERMESSU, ktorého antické ruiny sa nachádzajú vo výške vyše 1000 m v úchvatnej prírodnej scenérii v džungli národného parku, nad stržou a pod mýtickou horou Solymea, kde mal v antických dobách sídliť pisidiánsky boh. Termessos je strategicky tak výhodne položený, že aj geniálny vojvodca Alexander Macedónsky vzdal jeho dobývania. Na ľahkej túre tu narazíme o. i. na zachovalé gymnázium, divadlo alebo skalné hroby a sarkofágy z antického obdobia. Na horúce poludnie sa schladíme v ruinách antického mestečka PHASELIS. Píniový háj s pozostatkami starovekej ulice, divadla, obchodov a domov obklopujú tri rozprávkové zálivy s priezračnou vodou, kde bude možnosť vykúpania a krátkeho odpočinku. Odpoludnia sa vydáme k mýtickej CHIMÉŘE (horiaci zemný plyn) pod horou OLYMPUS a pripomenieme si báj o gréckom hrdinovi Bellerofontovi. Návrat do hotela na večeru a nocľah.
11. deň: Raňajky. Voľno, odpočinok pri mori, kúpanie, slnenie. Pre záujemcov odpoludnia poldenný výlet k vodopádom KURSUNULU, sústave jazierok, prepojených vodopádmi, pripomínajúcich zmenšené Plitvické jazerá. Pozrieme sa do centra letoviska ANTALYA, ktoré bolo založené pergamonským kráľom Attalom II. v polovici 2. storočia pred. n. l. a pomenované po ňom ako Ataleia. Z antiky sa tu zachovala Hadriánova brána a zaujímavé exponáty skrýva aj tunajšie múzeum. Dnes je Antalya s miliónom obyvateľov najväčším mestom južného Turecka. Večera a nocľah.
12. deň: Raňajky. Cesta pozdĺž TYRKYSOVÉHO POBRREŽIA, kde v skrytých zátokách mávali piráti svoje útočiská. Program v starovekej LÝKIJI, ktorá bola prvou demokratickou úniou v dejinách ľudstva a v 18. storočí inšpirovala tvorcov ústavy Spojených štátov amerických. Zastávka v starovekom meste MYRA, ktoré bolo svojho času metropolou lýkijskej federácie. Tu si prehliadneme antické divadlo a predovšetkým úchvatné lýkijské skalné hrobky, ktoré imitovali domy živých. Mali farebné priečelia s portálmi a posuvnými dverami. Možnosť výletnou bárkou k ostrovu KEKOVA s tureckou Atlantídou − potopeným antickým mestom a k mestečku KALE s pôsobivými lýckými sarkofágmi na zemi aj vo vode. Voľno, odpočinok pri mori, kúpanie, opaľovanie. Večera a nocľah.
13. deň: Raňajky. Voľno, odpočinok pri mori, kúpanie, opaľovanie. Večera a nocľah. 
14. deň: Raňajky. Voľno, odpočinok pri mori, kúpanie, opaľovanie. Odchod z hotela. Nočný prejazd do Istanbulu.
15. deň: V ranných hodinách príjazd do ISTANBULU. Mesto na dvoch kontinentoch, spojených visutým mostom. Mesto cisárov a sultánov, krásnych mešít a palácov. Fantastické pamiatky a neopakovateľná atmosféra. Je to mesto mnohých mien, mnohých národností a mnohých rozličných kultúr, ďalšie takéto miesto by ste na svete iba ťažko hľadali. Množstvo byzantských a osmanských pamiatok ako chrám Hagia Sofia, Modrá mešita, Veľký bazár, palác Topkapi a i. Ubytovanie v hoteli, večera a nocľah.
16. deň: Raňajky. Prejazd do Bulharska a prehliadka SOFIE. Večera a nocľah.
17. deň: Raňajky v hoteli. Ráno odchod z Bulharska cez Srbsko, Maďarsko a Slovensko. Návrat do ČR do polnoci.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-246-01

09.05. - 25.10.2015

679,- EUR

Praha, Brno, Bratislava

Cena zahŕňa: dopravu zájazdovým autokarom s klimatizáciou a minibarom, trajekt, 14x ubytovanie v hoteli, 14x raňajky, 13x večeru, služby sprievodcu, poistenie zájazdu voči úpadku CK, poistenie liečebných nákladov a storna zájazdu.

Okruh Tureckom za pamiatkami a prírodou Orientu I - podrobný poznávací okruh
BUDAPEŠŤ – ISTANBUL – EFES – SELCUK – PAMUKKALE – HIERÁPOLIS – AFRODISIAS – DIDYMA – MILET – PRIENE – PERGAMON – TRÓJA – EDIRNE – SOFIA

15-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod z ČR v ranných hodinách, nástup možný aj v Bratislave. Prejazd do Maďarska, krátka prehliadka centra BUDAPEŠTI. Nocľah.
2. deň: Prejazd cez Maďarsko, Srbsko a Bulharsko, nočný prejazd.
3. deň: ISTANBUL – prvé zoznámenie sa s metropolou na dvoch kontinentoch - Nová mešita, Egyptský bazár, Sulejmanova mešita, Veľký bazár. Nocľah v Istanbule.
4. deň: ISTANBUL (UNESCO) – druhá časť prehliadky rôznorodé mesto s množstvom byzantských a osmanských pamiatok (Hippodrom, chrám Hagia Sofia, Modrá mešita, palác Topkapi a i.), fakultatívna možnosť plavby po Bospore. Nočný prejazd.
5.deň: Pobyt pri mori, individuálne voľno.
6. deň: EFES, archeologický areál unikátnych antických stavieb, trosky jedného z divov sveta, Artemidinho chrámu. Mesto SELÇUK s bazilikou sv. Jána a archeologickým múzeom. Jaskyňa Sedmispáčov. Dom Panny Márie na Slávičom vrchu.
7. deň: Pobyt pri mori, individuálne voľno.
8.deň: Navštívime PAMUKKALE (UNESCO) – travertínové kaskády a jazierka. Jeden z najzaujímavejších prírodných útvarov sveta a antické mesto HIERAPOLIS (UNESCO). Jedna z najkrajších antických lokalít AFRODISIAS.
9. deň: Pobyt pri mori, individuálne voľno.
10. deň: Svojou mohutnosťou nás uchváti DIDYMA, slávna veštiareň v staroveku. MILÉT, starogrécke mesto s dominujúcim divadlom. PRIENE, vykopávky antického mesta, zaujímavé svojou peknou polohou.
11. deň: Pobyt pri mori, individuálne voľno.
12. deň: PERGAMON, antické mesto s akropolou na vysokej skale, z ktorého je pekný rozhľad. TRÓJA (UNESCO) - staroveké mesto s tisícročnou histórií. Nocľah.
13. deň: EDIRNE, prehliadka mesta, ktoré je nazývané bránou Orientu pre svoje monumentálne islamské stavby. Prejazd do Bulharska. Nocľah.
14. deň: Dopoludnia prehliadka SOFIE - významné kresťanské stavby, mohutné kostoly a chrámy, ale aj mešita z dôb tureckej nadvlády. Prejazd cez Srbsko.
15. deň: Predpokladaný príjazd do SR a ČR v ranných hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

       

Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, 11x ubytovanie v hoteli v dvojlôžkových izbách, 11x raňajky, 8x večeru, služby českého sprievodcu, poistenie liečebných nákladov a storna zájazdu, poistenie zájazdu voči úpadku CK

Okruh Tureckom - krása Orientu - podrobný poznávací okruh
EDIRNE – DARDANELY – TRÓJA – AYVALIK – PERGAMON – SELÇUK – EFES – DIDYMA – MILÉT – KUŞADASI – AFRODISIAS – PAMUKKALE – HIERÁPOLIS – BURSA – ISTANBUL                  

10-11-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod z ČR v dopoludňajších hodinách, nástup možný aj v Bratislave, smer Maďarsko, Srbsko.
2. deň: Dopoludnia príchod do Edirne. Ubytovanie v hoteli. EDIRNE - mesto nazývané „brána Orientu“, bývalé hlavné mesto osmanskej ríše a dokonalý začiatok našej cesty po Turecku - prekrásna Selimiye Camii - Selimova mešita, Eski Cami - Stará mešita, Edirnské múzeum s úžasnou archeologickou zbierkou, Mešita s tromi galériami – Üçserefeli Cami. Návšteva bazáru, večerné mesto, nocľah.
3. deň: Odchod k prieplavu DARDANELY - plavba Dardanelskou úžinou z Európy do Ázie, cesta do starodávnej TRÓJE na prehliadku jednej z najslávnejších svetových archeologických lokalít, odkrytých H. Schliemannom. Trojské ruiny - Dom vykopávok, Pithova záhrada, chrám bohyne Athény (Homérova Íllias, Trojská vojna). Odchod do AYVALIKU na ubytovanie. Pobrežné rybárske mestečko, centrum výroby olivového oleje, atmosféra zašlých časov, kamenné domy a mestské mešity prezrádzajú grécky pravoslávny pôvod a končia tu svoju plavbu aj lode z gréckeho ostrova Lesbos.
4. deň: Návšteva veľkolepej akropole PERGAMON, hľadiacej z návršia na novodobú Bergamu, sa radí k najpôsobivejším pamiatkam v Turecku. Prehliadka antického mesta z 2.stol.pred n. l. Akropola - pôsobivé a neobyčajné divadlo, postavené v 3. st. pred Kristom s 10.000 sedadlami, slávna knižnica, Trajánov chrám s mramorovými stĺpmi - jediná zachovaná stavba na Akropole z obdobia Ríma, Diov oltár, Asclepion – starodávne lekárske centrum - Asclepiov chrám. SELÇUK - mohutné rozvaliny byzantskej pevnosti a krásna stará bazilika sv. Jána, ktorá údajne ukrýva hrob apoštola Jána, odchod na ubytovanie.
5. deň:
Najzachovalejšie antické mesto východného Stredomoria EFES, bývalé významné obchodné stredisko, zrúcaniny starovekého mesta s pozostatkami jedného zo siedmich divov sveta - Artemidinho chrámu, Mramorová cesta, Trajánova fontána, Hadriánov chrám, Celsiova knižnica, Arkadiova cesta – najveľkolepejšia ulica v Efese, antické Veľké divadlo, Slávičí vrch - miesto posledného pobytu P. Márie v krásnom prostredí národného parku. DIDYMA - slávna staroveká veštiareň so zvyškami Apollónovho chrámu, MILÉT- významné staroveké mesto s Veľkým divadlom, agorou a kúpeľmi cisárovnej Faustíny, ktoré boli postavené pre manželku cisára Marka Aurelia. Ubytovanie v oblasti KUŞADASI.
6. deň: Cesta do vnútrozemia. Navštívime jedno z najvýznamnejších archeologických nálezísk v Turecku - AFRODISIAS - areál s mnohými antickými pamiatkami – Afroditin chrám, Tetrapylon – monumentálna brána, štadión. PAMUKKALE – prehliadka trblietavých, bielych, vápencových, kaskádovitých jazierok nazývaných „Bavlnený zámok“ (UNESCO). HIERAPOLIS – bývalé vznešené antické mesto s divadlom, kúpeľmi a rozsiahlou antickou nekropolou. Odchod na ubytovanie.
7. deň: Prejazd historickým mestom BURSA okolo Marmarského mora do ISTANBULU, mesta preťatého Bosporskou úžinou a posiateho kopulami a minaretmi. Ubytovanie a prvé zoznámenie sa Starým mestom a uličkami Zlatého rohu.
8.deň: ISTANBUL - celodenná prehliadka mesta s úžasnou romantickou atmosférou. Prehliadku mesta začneme v štvrti Sultanahmet – na mieste starého byzantského sídliska. Tu je „starý Istanbul“- pamiatka UNESCO. Aya Sofya – najpôsobivejšia pamiatka starého Istanbulu „chrám Božej múdrosti“, Modrá mešita, Hippodrom, Yerebatanská cisterna – časť starodávneho akvaduktu a vzrušujúca návšteva Veľkého bazára – Kapalı Çarşı, spletité stredoveké centrum, kde je 4500 obchodov pohromade s mešitami, bankami, dielňami a reštauráciami. Návrat na ubytovanie v Istanbule.
9. deň: Dopoludnia nás čaká dokončenie prehliadky mesta vrátane paláca Topkapi, plného umeleckých pokladov, okrem iného aj nádherných kachlí z Izniku. Odpoludnia odchod smer Bulharsko – ubytovanie v Sofii.
10. - 11. deň: Po raňajkách krátka prehliadka SOFIE a odchod do SR a ČR. Predpokladaný príchod v ranných hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

R-TR745-15-1

08.10. - 18.10.2015

547,- EUR

Praha, Brno, Bratislava

Cena zahŕňa: dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, trajekt cez Dardanelskú úžinu, 8x ubytovanie v hoteli*** v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 7x polpenziu + 1x raňajky, služby sprievodcu, poistenie zájazdu voči úpadku CK.
Fakultatívne príplatky: jednolôžková izba 132 €, komplexné cestovné poistenie vrátane storna zájazdu 13 €/os.

Východné Turecko - po stopách starovekých civilizácií - podrobný poznávací okruh
NEMRUT DAGI – KARAKUŞ – ARSAMEI – HARRAN – ŞANLI URFA – MARDIN – MIDIYAT – DIYARBAKIR – AKHTAMAR – CAVUSTEPE – JAZERO VAN – ARARAT – ISHAK PAŞA SARAYI – ANI – KARS – ERZURUM – BAYBURT – AMASYA – HATTUSAS – ANKARA

15-dňový zájazd - doprava letecká
Vydajte sa s nami na podrobný poznávací okruh po východnom Turecku. Poznajte hornaté a zalesnené pobrežie Čierneho mora, pamiatky rozľahlej arménskej ríše, megalomanskú hrobku na vrchole hory Nemrut Dagi vo výške vyše 2 000 m, posvätné mesto Urfa neďaleko hranice so Sýriou. Do programu máme zaradený vnútroštátny let Istanbul – Malatya, ktorým si skrátime prejazdy o 1.200 kilometrov a budeme mať viac času na poznávanie krás východného Turecka.

Program:
1. deň:
Odlet z Prahy do Istanbulu, vnútroštátny let Istanbul – Malatya, prílet v neskorých večerných hodinách.
2. deň: Jedným z vrcholov nášho zájazdu do Turecka bude určite jedinečná oblasť hory NEMRUT DAGI (UNESCO), s hrobkou kommagenského kráľa Antiocha. Vydáme sa mikrobusmi za poznávaním najvýznamnejších pamiatok z dôb Kommagenského kráľovstva. Rímsky most z doby cisára Septimia Severa, skalné reliéfy v ARSAMEI a hrobka kráľovien na kopci KARAKUŞ. Umelo navŕšený vrchol hory Nemrut Dagi vo výške 2 100 m s terasami, vyzdobenými sochami gréckych bohov a kráľa Antiocha.
3. deň: HARRAN – miesto spojené s prorokom Abrahámom, typické hlinené domy v tvare úľov, komplex arabskej univerzity z 8. st. ŞANLI URFA – miesto narodenia proroka Abraháma s významnými mešitami a bazénmi s posvätnými kaprami.
4. deň: Terasovito vystavané stredoveké mesto MARDIN s niekoľkými kostolmi a medresami a neďaleko nej ležiaci rozsiahly komplex kláštora Deir Az-Zafaran, založený v roku 493. Mestečko MIDIYAT s atmosférou dávno zašlých čias a niekoľkými kostolmi.
5. deň: Putovanie za sýrskymi ortodoxnými kresťanmi na planinu Türabdin – jeden z najvýznamnejších a najlepšie zachovaných kostolov na planine Türabdin - Mar Gabriel. Odpoludnia DIYARBAKIR – starobylé mesto s islamskými pamiatkami a mohutným prstencom hradieb so 72 vežami.
6. deň: Prejazd k jazeru Van. Monumentálny kráter vyhasnutej sopky Nemrut Dagi (2 950 m vysoká) s termálnymi prameňmi a studeným a teplým jazerom, možnosť kúpanie alebo prechádzky po okolí.
7. deň: Okruh okolo jazera Van: JAZERO VAN je najväčšie turecké jazero, ležiace v nadmorskej výške 1 700 m. Jeden z najlepšie zachovaných arménskych kostolov na ostrove AKHTAMAR. Pevnosť z dôb ríše Urartu v ÇAVUŞTEPE.
8. deň: VAN – urartská pevnosť Vankale (9. st. pred n. l.). Malebné Muradijské vodopády. Prejazd pod biblickú horu ARARAT (5 165 m). Monumentálny palác ISHAK PAŞA SARAYI neďaleko iránskych hraníc.
9. deň: Prejazd pozdĺž arménskej hranice do Karsu. ANI - zrúcaniny arménskeho mesta z raného stredoveku - bývalo tu 10 000 domov, 1 000 kostolov, monumentálne hradby a pevnosť, jedinečný kaňon rieky Achurjan.
10. deň: KARS - centrum severovýchodného Turecka s monumentálnou pevnosťou a arménskym kostolom 12 apoštolov. Monumentálny stredoveký most COBANDEDE KOPRÜSÜ. Staré islamské mesto ERZURUM, položené vo výške 1 950 m n. m., so zaujímavými medresami.
11. deň: BAYBURT - najrozsiahlejšie stredoveké opevnenie v Turecku. Nádherná krajina v Pontskom pohorí. Kláštor SUMELA z 10. st., pritisnutý ku skale v lesnatom národnom parku neďaleko pobrežia Čierneho mora.
12. deň: Prejazd po pobreží Čierneho mora. AMASYA – mestečko položené v kaňone rieky Yeşilirmak so skalnými hrobkami pontských kráľov a mnohými starými islamskými stavbami.
13. deň: HATTUŞAŞ (UNESCO) – hlavné mesto ríše Chetitov, Levia brána, rozsiahle hradby, kráľovský palác, chrámový komplex. Skalná svätyňa Yazilikaya s reliéfmi chetitských bohov.
14. deň: Prejazd do ANKARY, návšteva Múzea anatolských civilizácií, najvýznamnejšie múzeum, dokumentujúce pamiatky najstaršieho ľudského osídlenia Malej Ázie, zvlášť pamiatky na ríšu Chetitov. Prejazd do Istanbulu.
15. deň: Odlet z Istanbulu späť do ČR

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

       

Cena zahŕňa: leteckú dopravu Praha - Istanbul – Malatya a Istanbul – Praha, letiskové taxy, dopravu miestnym busom, 14x ubytovanie v hoteloch, 14x raňajky, 13x večera, služby českého a tureckého sprievodcu, výjazd minibusmi na Nemrut Dagi do výšky 2 100 m, poistenie zájazdu voči úpadku CK, poistenie liečebných nákladov a storna zájazdu.

Turecké západné pobrežie - pobytovo-poznávací zájazd s výletmi
EDIRNE – ISTANBUL – SELCUK – KUSADASI – PAMUKKALE – HIERAPOLIS – EFES – DIDYMA – MILET – PERGAMON – TROJA – ISTANBUL

13-dňový zájazd - doprava autobusom
Náš zájazd do Turecka smeruje do oblasti klenotov antiky, ako sú staroveké mestá Pergamon, Efes, Milét a i. a pekných pláží v oblasti jedného z najvyhlásenejších letovísk západného pobrežia Turecka, Kusadassi. V priebehu zájazdu do Turecka navštívite aj metropolu Istanbul, tzv. "bavlnený zámok" Pamukkale a iné zaujímavosti západnej časti Malej Ázie.

Program:
1. deň:
Odchod z ČR v odpoludňajších hodinách, smer Slovensko, Maďarsko, Srbsko.
2. deň: Dopoludnia príchod do Edirne. Ubytovanie v hoteli. EDIRNE - mesto nazývané "brána Orientu", bývalé hlavné mesto Osmanskej ríše a dokonalý začiatok našej cesty po Turecku - prekrásna Selimiye Camii - Selimova mešita (UNESCO), Eski Camii - Stará mešita, Edirnské múzeum s úžasnou archeologickou zbierkou, Mešita s tromi galériami – Üçserefeli Camii. Návšteva bazárov, večerné mesto, nocľah.
3. deň: Ráno odchod do ISTANBULU, mesta preťatého Bosporskou úžinou a posiateho kopulami a minaretmi. Ubytovanie a prvé zoznámenie sa so Starým mestom a uličkami Zlatého rohu. Nocľah v Istanbule.
4. deň: ISTANBUL - celodenná prehliadka mesta s úžasnou atmosférou. Prehliadku mesta začneme v štvrti Sultanahmet (UNESCO), na mieste - na mieste starého byzantského osídlenia, tu je "starý Istanbul". Aya Sofya, najpôsobivejšia pamiatka starého Istanbulu "chrám Božej múdrosti", Modrá mešita, Hippodrom, palác Topkapi, plný umeleckých pokladov, okrem iného aj nádherných kachlí z Izniku a . i. Návrat na ubytovanie v Istanbule.
5. deň: Prejazd historickým mestom BURSA (UNESCO), okolo Marmarského mora na západné pobrežie Turecka. Pred príchodom na ubytovanie navštívime SELÇUK, mohutné rozvaliny byzantskej pevnosti a krásna stará bazilika sv. Jána, ktorá údajne ukrýva hrob apoštola Jána. Ubytovanie v letovisku na brehu Egejského mora v oblasti KUŞADASI.
6. deň: Pobyt pri mori, individuálne voľno.
7. deň:
Cesta do vnútrozemia. Navštívime jedno z najvýznamnejších archeologických nálezísk v Turecku AFRODISIAS (UNESCO), areál s mnohými antickými pamiatkami – Afroditin chrám, Tetrapylon – monumentálna brána, štadión. PAMUKKALE (UNESCO), prehliadka trblietajúcich sa bielych vápencových kaskádovitých jazierok, nazývaných „Bavlnený zámok“. HIERAPOLIS (UNESCO), bývalé vznešené antické mesto s divadlom, kúpeľmi a rozsiahlou antickou nekropolou. Návrat na ubytovanie.
8. deň:
Najzachovalejšie antické mesto východného Stredomoria EFES (UNESCO), bývalé významné obchodné stredisko, zrúcaniny starovekého mesta s pozostatkami jedného zo siedmich divov sveta Artemidinho chrámu - najveľkolepejšia ulica v Efeze, antické Veľké divadlo, Slávičí vrch, miesto posledného pobytu Panny Márie v krásnom prostredí národného parku. DIDYMA, slávna staroveká veštiareň so zvyškami Apollónovho chrámu, MILÉT, významné staroveké mesto s Veľkým divadlom, agorou a kúpeľmi cisárovnej Faustíny, ktoré boli vybudované pre manželku cisára Marka Aurélia. Návrat na ubytovanie.
9. deň: Pobyt pri mori, individuálne voľno.
10. deň: Ráno odídeme na návštevu veľkolepej akropoly PERGAMON (UNESCO), jedna z najpôsobivejších pamiatok v Turecku. Prehliadka antického mesta z 2. st. pred n. l. Akropola - pôsobivé a neobyčajné divadlo, vybudované v 3. st. pred n. l. s 10 000 sedadlami, slávna knižnica, Trajánov chrám s mramorovými stĺpmi - jediná zachovaná stavba na Akropole z obdobia Ríma, Diov oltár, Asclepion – starodávne lekárske centrum, Asclepiov chrám. Pokračujeme do starodávnej TRÓJE (UNESCO) na prehliadku jednej z najslávnejších svetových archeologických lokalít, odkrytých H. Schliemannom. Trójske ruiny - Dom vykopávok, Pithova záhrada, chrám bohyne Athény (Homérova Íllias, Trójska vojna). Ubytovanie v oblasti.
11. deň: Odchod k prielivu DARDANELY, plavba cez Dardanelskú úžinu z Ázie do Európy, príchod do Istanbulu. Dokončenie prehliadky ISTANBULU vrátane návštevy Veľkého bazáru – Kapalı Çarşı, spletité stredoveké centrum, 4 500 obchodov pohromade s mešitami, bankami, dielňami a reštauráciami. Ubytovanie v Istanbule.
12. deň: Odchod do ČR.
13. deň: Predpokladaný návrat do SR a ČR v skorých ranných hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-151-01

23.05. - 04.06.2019

723,- EUR

Praha, Brno, Bratislava

Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, trajekt cez Dardanelskú úžinu, 10x ubytovanie v hoteli - dvojlôžkové izby s vlastným príslušenstvom, 10x raňajky, 5x večeru (pri ubytovaní v oblasti Kusadasi), služby  sprievodcu, poistenie zájazdu voči úpadku CK.
Cena nezahŕňa: pobytovú taxu, platí sa na mieste.
Fakultatívny príplatok: poistenie liečebných nákladov a storna zájazdu 18,50 EUR/os., jednolôžková izba (povinný príplatok pri nedoobsadení) 185 EUR/os.

Istanbul - mesto dvoch kontinentov - pobytovo-poznávací zájazd
EDIRNE – ISTANBUL
 
6-dňový zájazd - doprava luxusným klimatizovaným autobusom

Program:
1. deň:
Odchod z Prahy, Brna v dopoludňajších hodinách, prejazd cez Bratislavu s možnosťou nástupu, ďalej cez Maďarsko, Srbsko. Nočný prejazd.
2. deň: Dopoludnia príchod do Edirne. Ubytovanie v hoteli. EDIRNE - mesta nazývané "brána Orientu", bývalé hlavné mesto Osmanskej ríše a dokonalý začiatok cesty do Istanbulu - prekrásna Selimiye Camii- Selimova mešita, Eski Cami - Stará mešita, Edirnské muzeum s úžasnou archeologickou zbierkou, Mešita s tromi galériami – Üçserefeli Cami. Návšteva bazárov, večerné mesto, nocľah .
3. deň: Ráno odídeme do ISTANBULU (UNESCO) kde nás čaká prvé zoznámenie na Bospore - s metropolou na dvoch kontinentoch. Prehliadka pamiatok historického centra starého Istanbulu v okolí antického hippodromu (Modrá mešita s hrobkou sultána Ahmeda I., byzantský kostol zo 6. stor. Malá Hagia Sofia, najslávnejší chrám Byzantskej ríše Hagia Sofia - chrám Božej múdrosti), komplex Sulejmanovej mešity (najväčšia mešita v Istanbule) nad Zlatým rohom. Podvečerná prechádzka po brehoch zátoky Zlatý roh s rušným Galatským mostom s kaviarňami a reštauráciami. Možnosť podvečernej plavby po Bosporer. Nocľah v Istanbule.
4. deň: ISTANBUL - dopoludnia prehliadka rozsiahleho paláca TOPKAPI, po dlhé storočia rezidencia osmanských sultánov (rad nádvorí s výhľadom na Marmarské more, klenotnica sultánov, zbrojnica, obrazáreň, zbierky porcelánu, možnosť návštevy háremu).Odpoludnia návšteva Yerebatanskej cisterny (antická podzemná zásobáreň vody) a Veľkého bazáru – Kapalı Çarşı, spletité stredoveké centrum, kde je 4500 obchodov pohromade s mešitami, bankami, dielňami a reštauráciami. Nocľah v hoteli.
5. deň: Po raňajkách individuálne voľno V Istanbule - možnosť nákupov. V poludňajších hodinách odchod domov. 
6. deň: Predpokladaný návrat do SR a ČR v predpoludňajších hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

       

Cena zahŕňa: dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, 3x ubytovanie v hoteli 3* v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 3x polpenziu, služby  sprievodcu, poistenie zájazdu voči úpadku CK,.

Cena nezahŕňa: príplatok za jednolôžkovú izbu 60 EUR, komplexné cestovné poistenie vrátane storna zájazdu Union 10,20 EUR/os..