Poznávacie zájazdy

KORZIKA
Korzika - pobytovo - poznávací zájazd s výletmi po ostrove
Korzika - turistika a more - poznávací zájazd s ľahšou pešou turistikou
BASTIA – FILITOSA – SARTENE – BONIFACIO – CALANCHE DE PIANA – PROPRIANO – PORTO – SPELUNCA – CORTE – BASTIA
 
10-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod z Prahy v dopoludňajších hodinách.
2. deň:
Trajektom do Bastie na Korzike. Prejazd hornatým vnútrozemím. Krátka túra s kúpaním v horách v prekrásnych Anglických kaskádach. Pokračujeme do zátoky Propriano, ubytovanie v bungalovoch. Príchod v neskorých hodinách.
3. deň:
Kúpanie a pobyt pri mori. Odpoludnia pre záujemcov krátka návšteva neďalekého svetoznámeho náleziska prehistorickej kultúry FILITOSA s mnohými menhirmi.
4. deň:
Skoro ráno pohodová turistika pod siluetou skalných veží BAVELLA ku skalnému oknu TROU DE LA BOMBE, pre záujemcov s výstupom na PUNTA VELACO (1 483 m) s fantastickým výhľadom na východné a západné pobrežie Korziky.
5. deň: Ráno si pozrieme „najkorzickejšie“ mesto SARTENE. Z úzkych krivolakých uličiek na nás dýchne duch minulosti krvnej pomsty a pirátskych výprav. Pokračujeme do vyhláseného BONIFACIO. Prehliadka mesta, ktoré je so svojimi belostnými útesmi radené k najväčším pozoruhodnostiam Európy. Pre záujemcov krásna plavba loďou pod skalnatými útesmi.
6
. deň: Pobyt pri mori. Stredne náročná turistika v oblasti Zonza – vrchol MONTE CALVA (1377 m) s peknou vyhliadkou, vodopád PISCIA DI GALLO - tzv. „cikajúci kohútik“. V podvečer prehliadka mestečka PROPRIANO.
7. deň: Skoro ráno prejazd do oblasti Corte. Cestou navštívime bizarné skaly CALANCHE (UNESCO). Po krátkej prechádzke touto pastvou pre oči, kde farebné skalné útvary ostro kontrastujú s azúrovou hladinou mora, sa krátko zastavíme v známom letovisku PORTO. Krátky prejazd do Evisy, východiska jednej z najznámejších atrakcií ostrova, tiesňavy SPELUNCA. Pohodová turistika s možnosťou kúpania v kaskádach.
Prejazd hlboko zarezaným monumentálnym kaňonom rieky Golo do mestečka CORTE. Neskoro večer ubytovanie.
8. deň:
Po raňajkách krátky prejazd do Tattone, ľahká turistika k salašom TOLLA s vynikajúcim syrom a vínom, pre záujemcov pohodová turistika k najkrajším kaskádam Korziky na rieke MANGANELO a pod majestátnym vyše 2 500 metrov vysokým Monte Rotondo. Neskoro odpoludnia návšteva starobylého Corte, s hrdo sa týčiacou citadelou pod horskými velikánmi.
9. deň: Po raňajkách odchod do BASTIE, prehliadka prístavného mesta, posledné nákupy darčekov. Popoludňajším trajektom plavba do Talianska. Odjazd smer ČR.
10. deň: Návrat do ČR.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-323-01 04.09. - 13.09.2020

600,- €

Praha

Cena zahŕňa: dopravu autobusom, trajekty, 5x ubytovanie v chatkách (kuchynka, 2 spálne, príslušenstvo), 5x polpenziu (jednoduchá strava pripravovaná českou kuchárkou), 2x ubytovanie v Corte s raňajkami, vstupný a výstupný poplatok, pobytovú taxu, služby sprievodcu.
Fakultatívne: poistenie liečebných nákladov a storna 13,20 €, jednolôžková izba výnimočne na vyžiadanie v CK (príplatok 144 €).

Korzika - turistika a more II - poznávací zájazd s ľahšou pešou turistikou
BASTIA – VIZZAVONA – CORTE– PORTO – SPELUNCA – CALANCHE DE PIANA – PROPRIANO – FILITOSA – SARTENE – BONIFACIO – BASTIA

11-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod z ČR do Talianska, nočným trajektom do Bastie na Korzike.
2. deň:
Prejazd hornatým vnútrozemím Korziky na COL DE VIZZAVONA. Príjemná túra s možnosťou kúpania v jedinečných Anglických kaskádach, príjazd do Corte, ubytovanie v hoteli (2 noci s raňajkami na rovnakom mieste). V prípade denného trajektu sa neskoršia odpoludňajšia turistika uskutoční v malebnom údolí rieky Tavignano s možnosťou kúpania v osviežujúcich tôňach. Večerný život v Corte.
3. deň:
Krátky prejazd do Tattone, ľahká turistika v údolí riečky Manganello k salašom TOLLA (cca 5 km), v ktorých je možné ochutnať vynikajúce korzické údeniny. Prípadní záujemcovia môžu pokračovať ďalej až k vyhláseným kaskádam Manganello (ďalších cca 5 km). Kdekoľvek je možné kúpanie. Z údolia sú krásne výhľady na vrcholky Monte d´Oro a Monte Rotondo. Návrat do hotela v Corte.
4. deň: Skoro ráno raňajky, prejazd majestátnym kaňonom rieky Golo – Scala di Santa Regina, potom cez najvyššie cestné sedlo Korziky – Col de Vergio (1477 m n. m.).Pešia turistika tiesňavou SPELUNCA. Krátko zastavíme vo vyhlásenom letovisku PORTO. Ďalej navštívime bizarné skaly CALANCHE (UNESCO). Po krátkej prechádzke touto pastvou pre oči, kde farebné skalné útvary ostro kontrastujú s azúrovou hladinou mora, sa presunieme do zátoky Valinco pri PROPRIANE. Neskoro večer ubytovanie v kempe v jednoduchých bungalovoch, 6 nocí na rovnakom mieste.
5. deň: Oddychový deň pri mori. Pre záujemcov krátka návšteva neďalekého svetoznámeho náleziska prehistorickej kultúry FILITOSA s mnohými menhirmi a večerná návšteva stredovekého mestečka SARTÈNE.
6. deň:
Výlet do BONIFACIA, návšteva mesta, ktoré sa svojimi belostnými útesmi radí k najväčším pozoruhodnostiam Európy. Pre záujemcov nádherná prehliadka loďou pod skalnatými útesmi (cca 20 €/os.).
7. deň:
Autobusom na sedlo Col de St. Eustache (995 m n. m.), pešo vyhliadkovou hrebeňovkou na vrchol Monte San Petru (1440 m n. m.) s krásnym kruhovým rozhľadom a navštívime neďaleké pietne miesto obetiam jednej z najväčších leteckých katastrof vo Francúzsku. Fotogenické kamenné bloky a formácie lemujú túto príjemnú túru, z ktorej máte úchvatné výhľady na záliv Valinco a skalné veže Bavella. Odpoludnia ešte stihneme kúpanie v mori.
8. deň: Ráno odchod autobusom na Mys Parata s krásnou vyhliadkou na ILES SANGUINAIRES - tzv. „Krvavé ostrovy“. Tu nenáročná pešia turistika na vyhliadku k janovskej veži Tour de la Parata. Odpoludnia návšteva hlavného mesta Korziky Ajaccia – rodisko Napoleona Bonaparte. Možnosť návštevy Napoleonovho rodného domu (cca 7 € vstup). Navečer autobusom späť do kempu.
9. deň: Ráno pohodová turistika pod siluetou skalných veží Bavella ku skalnému oknu Trou de la Bombe. Pre záujemcov výstup na Punta Velaco (1 483 m n. m.) s fantastickým výhľadom na východné a západné pobrežie Korziky. Odpoludnia sa stihneme ešte vykúpať v mori.
10. deň: Skoro ráno do BASTIE, v prípade času krátka návšteva prístavného mesta (jej dĺžka závisí od cestovného poriadku trajektov), posledné nákupy darčekov. Trajektom plavba do Talianska. Odchod smer ČR.
11. deň: Návrat do ČR.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-324-01 11.06. - 21.06.2020

620,- €

Brno, Praha

Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, trajekty, 6x ubytovanie v jednoduchých bungalovoch (dvolôžkové spálne), 2x ubytovanie v Corte s raňajkami, vstupný a výstupný poplatok, pobytovú taxu, služby sprievodcu, poistenie liečebných nákladov a storna, posteľnú bielizeň.
Cena nezahŕňa: vstupy, stravu s výnimkou 2 raňajok v hoteli Corte, vratnú kauciu 30 €/bungalov.
Fakultatívne: 6x polpenzia - 3chodové francúzske menu s pohárom vína (polpenzia začína 4. deň večerou a končí 9. deň večerou - príplatok 125 €,  jednolôžková izba (povinný príplatok pri neobsadení 264 €).

Romantická Korzika - pobytovo-poznávací zájazd s výletmi
BASTIA – CORTE – PROPRIANO – BAVELLA – FILITOSA – CALANCHE DE PIANA – PORTO – AJACCIO – SARTENE – BONIFACIO – BASTIA

10-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod z Prahy v dopoludňajších hodinách.
2. deň:
Trajektom do prístavu BASTIA na Korzike. Návšteva starobylého mesta CORTE s hrdo sa týčiacou citadelou pod horskými velikánmi. Prekrásnym hornatým vnútrozemím pokračujeme na západné pobrežie do jednej z najkrajších zátok PROPRIANO s rovnomenným mestečkom, ktoré je ideálnym miestom na podnikanie výletov po celej Korzike.
3. deň: Dopoludnia oddych
pri mori, kde dlhá piesočná pláž na jednej strane, zakončená mestečkom a na druhej skaliskami s janovskou vežou, poskytuje každému, čo si žiada. Odpoludnia prehliadka mestečka PROPRIANO.
4. deň: Ráno pre záujemcov výlet do vnútra ostrova Korzika s turistikou s prekrásnou scenériou skalných veží BAVELLA, ktoré patria k najznámejším atrakciám ostrova. Odpoludnia pobyt pri mori.
5.deň: Kúpanie a pobyt pri mori. Odpoludnia pre záujemcov návšteva neďalekého presláveného náleziska prehistorickej kultúry FIILITOSA s mnohými menhirmi.
6. deň:
Návšteva bizarných skál CALANCHE (UNESCO). Po krátkej prechádzke touto pastvou pre oči, kde farebné skalné útvary ostro kontrastujú s azúrovou hladinou mora, pokračujeme do neďalekého mestečka Porto, ktoré je jednou z ďalších perál Korziky. Na spiatočnej ceste zastávka v Napoleonovom meste AJACCIO, kde navštívime jeho rodný dom s múzeom. Vyvrcholením dňa bude vyhliadka od Tour de la Parate na známe "Krvavé ostrovy", ktoré boli kedysi útočiskom pirátov. Príchod späť v neskorých hodinách.
7. deň: Ráno si prehliadneme "najkorzickejšie" mesto SARTENE. Z úzkych krivolakých uličiek na nás dýchne duch minulosti krvnej pomsty a pirátskych výprav. Pokračujeme do svetoznámeho BONIFACIA. Prehliadka mesta, ktoré je so svojimi belostnými útesmi radené k najväčším pozoruhodnostiam Európy. Pre záujemcov krásna plavba loďou pod skalnatými útesmi.
8. deň: Kúpanie a pobyt pri mori.
9. deň: Prístav BASTIA - prehliadka významného prístavného mesta so širokými triedami a starým centrom. Trajekt, odchod do ČR.
10. deň: Návrat do ČR.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-140-01 12.06. - 21.06.2020

576,- €

Praha

Cena zahŕňa: dopravu autokarom, trajekty, 7x ubytovanie v chatkách (kuchynka, 2 spálne, príslušenstvo), 7x raňajky + 6x večere (jednoduchá strava, pripravovaná českou kuchárkou), vstupný a výstupný poplatok, pobytovú taxu, služby sprievodcu.
Fakultatívne: poistenie liečebných nákladov a storna 13,20 €, jednolôžková izba výnimočne na vyžiadanie v CK (príplatok 120 €).

Romantická Korzika - varianta s horami, vodopádmi a kaskádami - pobytovo-poznávací zájazd s výletmi
BASTIA – FILITOSA – BAVELLA – SARTENE – BONIFACIO – PROPRIANO – ZONZA – CALANCHE DE PIANA – PORTO – SPELUNCA – CORTE – BASTIA

11-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod z Prahy v dopoludňajších hodinách.
2. deň:
Trajektom do prístavu BASTIA na Korzike. Prejazd hornatým vnútrozemím. Krátka túra s kúpaním v horách v prekrásnych Anglických kaskádach. Pokračujeme do zátoky Propriano, ubytovanie v bungalovoch. Príchod v neskorých hodinách.
3. deň:
Kúpanie a pobyt pri mori. Odpoludnia pre záujemcov návšteva neďalekého presláveného náleziska prahistorickej kultúry FILITOSA s mnohými menhirmi.
4. deň: Skoro ráno pohodová turistika vo vnútri ostrova Korzika pod siluetou skalných veží BAVELLA ku skalnému oknu TROU DE LA BOMBE, pre záujemcov s výstupom na PUNTA VELACO (1488 m) s fantastickým výhľadom na východné a západné pobrežie Korziky.
5.deň: Ráno si pozrieme „najkorzickejšie“ mesto SARTENE. Z úzkych krivolakých uličiek na nás dýchne duch minulosti krvnej pomsty a pirátskych výprav. Pokračujeme do vyhláseného BONIFACIA. Prehliadka mesta, ktoré je so svojimi belostnými útesmi radené k najväčším pozoruhodnostiam Európy. Pre záujemcov krásna plavba loďou pod skalnatými útesmi.
6. deň: Skoro ráno odchod na výlet pozdĺž západného pobrežia. Cestou navštívime bizarné skaly CALANCHE (UNESCO). Po krátkej prechádzke touto pastvou pre oči, kde farebné skalné útvary ostro kontrastujú s azúrovou hladinou mora, sa krátko zastavíme v známom letovisku PORTO. Krátky prejazd do Evisy, východiska jednej z najznámejších atrakcií ostrova, tiesňavy SPELUNCA. Pohodová turistika s možnosťou kúpania v kaskádach. Neskoro večer ubytovanie.
7. deň: Pobyt pri mori.
8. deň: Stredne náročná turistika v oblasti Zonza – vrchol MONTE CALVA (1377 m) s excelentnou vyhliadkou, vodopád PISCIA DI GALLO - tzv. „cikajúci kohútik“. V podvečer prehliadka mestečka PROPRIANO.
9. deň: Po raňajkách krátky prejazd do Tattone, ľahká turistika k salašom TOLLA s vynikajúcim syrom a vínom, pre záujemcov pohodová turistika k najkrajším kaskádam Korziky na rieke MANGANELO, pod majestátnym, viac ako 2 500 metrov vysokým Monte Rotondo. Neskoro odpoludnia návšteva starobylého Corte s hrdo sa týčiacou citadelou pod horskými velikánmi. Nocľah v hoteli.
10. deň: Po raňajkách odchod do BASTIE, prehliadka prístavného mesta, posledné nákupy darčekov. Odpoludňajším trajektom plavba do Talianska. Odchod smer ČR.
11. deň: Návrat do ČR.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-141-01 05.06. - 15.06.2020

 616,- €

Praha

M-141-02 28.08. - 07.09.2020

 616,- €

Praha

Cena zahŕňa: dopravu autobusom, trajekty, 7x ubytovanie v chatkách (kuchynka, 2 spálne, príslušenstvo), 7x raňajky (jednoduchá strava, pripravovaná českou kuchárkou),1x ubytovanie v Corte s raňajkami, vstupný a výstupný poplatok, pobytovú taxu, služby sprievodcu.
Fakultatívne: poistenie liečebných nákladov a storna  16 €, jednolôžková izba výnimočne na vyžiadanie v CK (príplatok 144 €)..