Poznávacie zájazdy

KORZIKA
Korzika - pobytovo - poznávací zájazd s výletmi po ostrove
BASTIA – ALÉRIA – CORTE – TAVIGNANO – PORTO VECCHIO – BONIFACIO – BAVELLA – BASTIA

9-dňový zájazd - doprava autobusom 

Program:
1. deň:
Odchod z Brna (čas odchodu bude spresnený podľa trajektu). Prejazd cez Alpy. Nocľah v autokare.
2. deň:
Príchod do Livorna, nalodenie na trajekt. Plavba po mori okolo ostrovov Capraia a Elba. Plavba trvá 4 hodiny. Vylodenie v prístave Bastia, prehliadka podľa časových možností. Jazda romantickou krajinou smerom na juh ostrova. Večer príjazd do miesta ubytovania.
3. deň: Dopoludnia voľno.
Odpoludnia prehliadka mesta ALÉRIA, bývalého hlavného centra Korziky za vlády Rimanov. Vydáme sa po stopách rímskych vykopávok a navštívime miestne múzeum. Možnosť zastávky pri stánku s miestnymi produktmi - víno, med, korzické syry a údeniny, všetko v autentickej kvalite. Návrat na ubytovanie.
4. deň:
Celodenný FAKULTATÍVNY výlet do mesta CORTE, ktoré leží v strede ostrova, kde uvidíme tunajšiu pevnosť, ktorá sa často prezýva Orlie hniezdo. Z Corte podnikneme túru údolím TAVIGNANO. Údolí Tavignano je jedno z najkrajších horských údolí Korziky. Náročnosť: jedná sa o veľmi príjemnú, dobre značenú túru v romantickom údolí. Kto nemá záujem o výlet, môže využiť deň na relax a kúpanie. Návrat na ubytovanie.
5.deň:
Voľno, kúpanie.
6. deň: Celodenný výlet. Výlet do mesta PORTO VECCHIO, prehliadka historického centra mestečka a hradieb. Ďalej pokračovanie na najkrajšiu korzickú pláž Palombaggia. Ďalej pokračujeme do mestečka BONIFACIO, ktoré je známe ako legendárne pirátske mesto na vápencovom ostrohu. Prehliadka historického jadra s citadelou a kostolom St-Dominique, návšteva cintorína námorníkov. Voľno alebo možnosť plavby lodí po zálive s návštevou jaskyne korzárov. Návrat na ubytovanie.
7. deň: Voľno, kúpanie. Pre záujemcov možno zorganizovať peší výlet - túru do pohoria BAVELLA, možnosť výberu podľa náročnosti túry, 1) cesta okolo kaskád, 2) Piscia di Gallo – jednoduchá túra. Návrat na ubytovanie.
8. deň: V ranných hodinách cesta do prístavu. Ďalej pokračovanie do mesta BASTIA, prehliadka historickej časti mesta, námestie St. Nicolas, kostol Sv. Jána Krstiteľa. Krátke voľno. Trajekt do Livorna. Odchod, nocľah na lodi,  možnosť priobjednania kajuty.
9. deň: Návrat do ČR (podľa trajektu, cca v neskorých večerných hodinách), možnosť výstupu po trase (napr. vo Viedni).

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu v izbe 1/2

Nástupné miesto

IB-K-14-1 01.06. - 09.06.2014

 442,- EUR bez stravy

Brno

IB-K-14-1 01.06. - 09.06.2014

 480,- EUR s raňajkami

Brno

IB-K-14-1 01.06. - 09.06.2014

 573,- EUR s polpenziou

Brno

Cena zahŕňa: dopravu diaľkovým autokarom s klimatizáciou, TV (s možnosťou zakúpenia teplých a chladených nápojov počas cesty), trajekt, 7x ubytovanie s možnosťou výberu stravy (bez stravy, raňajky, polpenzia) - miestna francúzska kuchyňa, posteľná bielizeň, uteráky, služby sprievodcu počas celej doby pobytu, materiály s popisom vybraných zaujímavostí, praktické informácie, uvedené výlety okrem fakultatívnych, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa:
vstupné,
fakultatívne výlety, kajutu na trajekte, možno priobjednať kajuty sú pre max. 4 osoby, možno obsadiť ľubovoľným počtom osôb, cena za osobu sa stanoví vydelením celkovej ceny kajuty počtom pasažierov. Celková cena kajuty činí cca 72 € (t. j. pri obsadení 4 osobami 18 €/osoba), poistenie liečebných výdavkov, storna a úrazu a poplatky hradené na mieste.
Príplatky: dvojlôžkový apartmán 125 EUR/os.
Ubytovanie:
v cene je zahrnutých 6 nocľahov v rezidencii - pobyt je so stravou podľa vlastného výberu (bez stravy, raňajky, polpenzia). Ubytovanie je zabezpečené v štúdiách pre 2 osoby. SO ZĽAVOU možno obsadiť väčším počtom osôb (max. 4 osoby). Štúdiá sú vybavené aj na možnosť varenia.
REZIDENCIA MARINA D´ORU sa nachádza 300 - 500 m od krásnej piesočnatej pláže  (podľa polohy apartmánu), má bazén.
Apartmán B pre 2 - 4 osoby: obytná miestnosť s rozkladacím lôžkom pre 2 osoby a kuchynským kútom (elektrický varič), telefón, možnosť požičania TV, oddelená spálňa, sociálne zariadenie (vaňa alebo sprcha, WC), terasa alebo lodžia.
Poplatky hradené na mieste: vyberie ich sprievodca pred príchodom do rezidencie!
• 30 €/os./pobyt - vratná kaucia za apartmán, bude vrátená po odovzdaní apartmánu
• 30 €/os./apartmán - záverečné upratovanie (nevzťahuje sa na upratovanie kuchynského kúta, ktorý sú klienti povinní upratať sami) - rozpočíta sa podľa počtu osôb v apartmáne
Zľavy:
• 19 € -dieťa do 12 rokov vo všetkých termínoch
• 3. a 4. osoba v apartmáne - 11 €/os.

Korzika - turistika a more - poznávací zájazd s ľahšou pešou turistikou
BASTIA – CORTE – AJACCIO – CALANCHE DE PIANA – PORTO – SPELUNCA – SCANDOLA – FILITOSA – SARTENE – BONIFACIO – CARGESE – VIZZAVONA – BASTIA
 
10-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod z ČR do Talianska, nočným trajektom do BASTIE na Korzike.
2. deň:
Odpoludnia prejazd prekrásnym hornatým vnútrozemím do VIZZAVONY. Príjemná túra s kúpaním v horách v prekrásnych ANGLICKÝCH KASKÁDACH, prejazd do Corte, ubytovanie v hoteli (2 noci na rovnakom mieste). V prípade denného trajektu bude popoludňajšia turistika v prekrásnom údolí TAVIGNANA. Večerný život v CORTE.
3. deň:
Po raňajkách krátky prejazd do TATTONE, ľahká turistika k salašom TOLLA s báječným kúpaním, vynikajúcim syrom a vínom, pre záujemcov pohodová turistika k najkrajším kaskádam Korziky na rieke MANGANELLO, najzdatnejší majú možnosť výstupu na chatu PIETRA PIANA pod mohutným, viac ako 2 500 metrov vysokým Monte Rotondo. Návrat do CORTE, prehliadka mesta.
4. deň:
Skoro ráno raňajky, prejazd majestátnym kaňonom rieky Golo do tiesňavy SPELUNCA, jednej z najznámejších atrakcií ostrova. Pohodová turistika s možnosťou kúpania v kaskádach. Krátka zastávka vo vyhlásenom letovisku PORTO. Cestou navštívime bizarné skaly CALANCHE. Po krátkej prechádzke touto pastvou pre oči sa presunieme do zátok pri Propriane. Neskoro večer ubytovanie v kempe v bungalovoch (5 nocí na rovnakom mieste).
5.deň:
Kúpanie a pobyt pri mori. Pre záujemcov krátka návšteva neďalekého presláveného náleziska prehistorickej kultúry FILITOSA s mnohými menhirmi a večerná návšteva neďalekého mestečka PROPRIANO.
6. deň:
Stredne náročná turistika v oblasti ZONZA – vrchol MONTE CALVA (1 377 m) s excelentnou vyhliadkou alebo vodopád PISCIA DI GALLO - tzv. „cikajúci kohútik“, odpoludnia kúpanie v mori.
7. deň: Výlet do BONIFACIA - prehliadka mesta, ktoré je so svojimi belostnými útesmi radené k najväčším pozoruhodnostiam Európy. Pre záujemcov nádherná plavba loďou pod skalnatými útesmi. Pohodová turistika po pobrežných útesoch s prekrásnymi výhľadmi na mesto na skalách, až k majáku na piesočnú pláž pri ostrovčeku St. Antoine (tam a späť asi 12 km). Návrat večer.
8. deň:
Skoro ráno pohodová turistika pod siluetou skalných veží BAVELLA ku skalnému oknu TROU DE LA BOMBE, pre záujemcov s výstupom na PUNTA VELACO (1 483 m) s fantastickým výhľadom na východné a západné pobrežie Korziky. Odpoludnia pobyt pri mori.
9. deň:
Skoro ráno do BASTIE, prehliadka prístavného mesta. Popoludňajším trajektom plavba do Talianska. Prejazd Talianskom a Rakúskom.
10. deň: Návrat do ČR.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-342-01 19.06. - 28.06.2015

 509,- EUR

Praha, Pardubice, Hradec Králové

M-342-02 28.08. - 06.09.2015

 509,- EUR

Praha, Pardubice, Hradec Králové

Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autokarom, trajekty, 5x ubytovanie v chatkách (dvojlôžkové spálne), 2x ubytovanie v Corte s raňajkami, posteľnú bielizeň, vstupný a výstupný poplatok, pobytovú taxu, služby sprievodcu, poistenie liečebných nákladov a storna zájazdu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.

Romantická Korzika - pobytovo-poznávací zájazd s výletmi
BASTIA – CORTE – PROPRIANO – BAVELLA – FILITOSA – CALANCHE DE PIANA – PORTO – AJACCIO – SARTENE – BONIFACIO – BASTIA

10-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod z Prahy v dopoludňajších hodinách.
2. deň:
Trajektom do prístavu BASTIA na Korzike. Návšteva starobylého mesta CORTE s hrdo sa týčiacou citadelou pod horskými velikánmi. Prekrásnym hornatým vnútrozemím pokračujeme na západné pobrežie do jednej z najkrajších zátok PROPRIANO s rovnomenným mestečkom, ktoré je ideálnym miestom na podnikanie výletov po celej Korzike.
3. deň: Dopoludnia oddych
pri mori, kde dlhá piesočná pláž na jednej strane, zakončená mestečkom a na druhej skaliskami s janovskou vežou, poskytuje každému, čo si žiada. Odpoludnia prehliadka mestečka PROPRIANO.
4. deň: Ráno pre záujemcov výlet do vnútra ostrova Korzika s turistikou s prekrásnou scenériou skalných veží BAVELLA, ktoré patria k najznámejším atrakciám ostrova. Odpoludnia pobyt pri mori.
5.deň: Kúpanie a pobyt pri mori. Odpoludnia pre záujemcov návšteva neďalekého presláveného náleziska prehistorickej kultúry FILITOSA s mnohými menhirmi.
6. deň:
Návšteva bizarných skál CALANCHE (UNESCO). Po krátkej prechádzke touto pastvou pre oči, kde farebné skalné útvary ostro kontrastujú s azúrovou hladinou mora, pokračujeme do neďalekého mestečka PORTO, ktoré je jednou z ďalších perál Korziky. Na spiatočnej ceste zastávka v Napoleonovom meste AJACCIO, kde navštívime jeho rodný dom s múzeom. Vyvrcholením dňa bude vyhliadka od Tour de la Parate na známe "Krvavé ostrovy", ktoré boli kedysi útočiskom pirátov. Príchod späť v neskorých hodinách.
7. deň: Ráno si prehliadneme "najkorzickejšie" mesto SARTENE. Z úzkych krivolakých uličiek na nás dýchne duch minulosti krvnej pomsty a pirátskych výprav. Pokračujeme do svetoznámeho BONIFACIA. Prehliadka mesta, ktoré je so svojimi belostnými útesmi radené k najväčším pozoruhodnostiam Európy. Pre záujemcov krásna plavba loďou pod skalnatými útesmi.
8. deň: Kúpanie a pobyt pri mori.
9. deň: Prístav BASTIA - prehliadka významného prístavného mesta so širokými triedami a starým centrom. Trajekt, odchod do ČR.
10. deň: Návrat do ČR.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

*M-139-01 19.06. - 28.06.2015

 490,- EUR

Praha, Pardubice, Hradec Králové

M-140-01 21.08. - 30.08.2015

 438,- EUR

Praha, Pardubice, Hradec Králové

Cena zahŕňa: dopravu autokarom, trajekty, 7x ubytovanie v chatkách (kuchynka, 2 spálne, príslušenstvo), *v termíne 19.6. - 28.6. sú v cene 7x raňajky + 6x večere (jednoduchá strava, pripravovaná českou kuchárkou), vstupný a výstupný poplatok, pobytovú taxu, služby sprievodcu, poistenie liečebných nákladov a storna zájazdu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.

Romantická Korzika - predĺžená varianta s horami, vodopádmi a kaskádami - pobytovo-poznávací zájazd s výletmi
BASTIA – FILITOSA – BAVELLA – SARTENE – BONIFACIO – PROPRIANO – ZONZA – CALANCHE DE PIANA – PORTO – SPELUNCA – CORTE – BASTIA

12-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod z Prahy v dopoludňajších hodinách.
2. deň:
Trajektom do prístavu BASTIA na Korzike. Minieme CORTE, prekrásnym hornatým vnútrozemím pokračujeme do VIZZAVONY. Krátka túra s kúpaním v horách v prekrásnych ANGLICKÝCH KASKÁDÁCH. Pokračujeme do zátoky Propriano, ubytovanie v bungalovoch. Príchod v neskorých hodinách.
3. deň:
Kúpanie a pobyt pri mori. Odpoludnia pre záujemcov návšteva neďalekého presláveného náleziska prahistorickej kultúry FILITOSA s mnohými menhirmi.
4. deň: Skoro ráno pohodová turistika vo vnútri ostrova Korzika pod siluetou skalných veží BAVELLA ku skalnému oknu TROU DE LA BOMBE, pre záujemcov s výstupom na PUNTA VELACO (1488 m) s fantastickým výhľadom na východné a západné pobrežie Korziky.
5.deň: Pobyt pri mori.
6. deň:
Ráno si pozrieme „najkorzickejšie“ mesto SARTENE. Z úzkych krivolakých uličiek na nás dýchne duch minulosti krvnej pomsty a pirátskych výprav. Pokračujeme do vyhláseného BONIFACIA. Prehliadka mesta, ktoré je so svojimi belostnými útesmi radené k najväčším pozoruhodnostiam Európy. Pre záujemcov krásna plavba loďou pod skalnatými útesmi.
7. deň: Dopoludnia odpočinok pri mori. Odpoludnia prehliadka mestečka PROPRIANO.
8. deň: Stredne náročná turistika v oblasti ZONZA – vrchol MONTE CALVA (1377 m) s excelentnou vyhliadkou, vodopád PISCIA DI GALLO - tzv. „cikajúci kohútik“. Odpoludnia pobyt pri mori.
9. deň: Skoro ráno prejazd do oblasti Corte. Cestou navštívime bizarné skaly CALANCHE (UNESCO). Po krátkej prechádzke touto pastvou pre oči, kde farebné skalné útvary ostro kontrastujú s azúrovou hladinou mora, sa krátko zastavíme v známom letovisku PORTO. Krátky prejazd do Evisy, východiska jednej z najznámejších atrakcií ostrova, tiesňavy SPELUNCA. Pohodová turistika s možnosťou kúpania v kaskádach. Prejazd hlboko zarezaným monumentálnym kaňonom rieky Golo do mestečka Corte. Neskoro večer ubytovanie.
10. deň: Po raňajkách krátky prejazd do Tatone, ľahká turistika k salašom TOLLA s vynikajúcim syrom a vínom, pre záujemcov pohodová turistika k najkrajším kaskádam Korziky na rieke MANGANELLO, pod majestátnym, viac ako 2 500 metrov vysokým Monte Rotondo. Neskoro odpoludnia návšteva starobylého CORTE s hrdo sa týčiacou citadelou pod horskými velikánmi. Návrat do hotela.
11. deň: Po raňajkách odchod do BASTIE, prehliadka prístavného mesta, posledné nákupy darčekov. Odpoludňajším trajektom plavba do Talianska. Odchod smer ČR.
12. deň: Návrat do ČR.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-141-01 12.06. - 23.06.2015

 490,- EUR

Praha

M-141-02 28.08. - 08.09.2015

 490,- EUR

Praha

Cena zahŕňa: dopravu autokarom, trajekty, 7x ubytovanie v chatkách (kuchynka, 2 spálne, príslušenstvo), 2x ubytovanie v Corte s raňajkami, vstupný a výstupný poplatok, pobytovú taxu, služby sprievodcu, poistenie liečebných nákladov a storna zájazdu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.

Korzika - ostrov vôní a farieb - pobytovo-poznávací zájazd s výletmi
BASTIA – CORTE – PROPRIANO – CALANCHE – PORTO – AJACCIO – SARTENE – BAVELLA – FILITOSA – BONIFACIO – BASTIA

Ostrov, ktorého najkrajšia subtropická príroda ponúka nielen azúrové more s fantastickým pobrežím, ale aj štíty horských velikánov, romantické kaskády a zákutia v tieni storočných pínií a korkových dubov.

10 (*12)-dňo
vý zájazd - doprava autobusom

Program:
1. a 2. deň:
Odchod z ČR (čas odchodu bude spresnený v závislosti od nového lodného cestovného poriadku trajektov), trajektom z Talianska do BASTIE na Korzike. Zastávka v MURATE pri fotogenickom kostolíku St. Michel, návšteva starobylého CORTE s hrdo sa týčiacou citadelou pod horskými velikánmi (tieto zastávky platia pre zájazdy nočným trajektom). Prekrásnym hornatým vnútrozemím pokračujeme na západné pobrežie, do jednej z najkrajších zátok Valinco pri mestečku Propriano, ktorá je ideálnym miestom na podnikanie výletov po celej Korzike. Ubytovanie v bungalovoch.
3. deň: Pobyt pri mori v zátoke Valinco pri PROPRIANE, hoci je známa svojimi plážami, nie je preplnená farebnými slnečníkmi a davmi turistov. Dlhá piesočná pláž, na jednej strane zakončená rovnomenným mestečkom a na druhej skaliskami s janovskou vežou, ponúka každému, čo si žiada. Dopoludnia kúpanie a odpočinok pri mori, odpoludnia zoznámenie sa s mestom.
4. deň: Pre záujemcov celodenný výlet. Navštívime bizarné skaly CALANCHE. Po krátkej prechádzke touto pastvou pre oči, kde farebné skalné útvary ostro kontrastujú s azúrovou hladinou mora, pokračujeme do neďalekého PORTA, ktoré je jednou z ďalších perál Korziky. Odpoludnia navštívime najväčšie mesto Korziky AJACCIO, vydáme sa po stopách najvýznamnejšieho Korzičana Napoleona Bonaparte (rodný dom, pamätníky). Lahôdkou bude návšteva mysu Parata s výhľadom na Krvavé ostrovy, možnosť výstupu k janovskej veži Tour de la Parata.
5. deň: Pobyt pri mori. V podvečer pre záujemcov návšteva známeho náleziska prehistorickej kultúry FILITOSA s mnohými menhirmi a večer nočný život v mestečku SARTĒNE s možnosťou degustácie vína. Z úzkych romantických a krivolakých uličiek na nás dýchne duch minulosti vendety - pomsty a pirátskych výprav.
6. deň: Ráno výlet s turistikou prekrásnou scenériou skalných veží BAVELLA, ktoré patria k najznámejším atrakciám ostrova. Dve varianty náročnosti. Miernejšiu variantu zvládne každý bez toho, aby bol o niečo ukrátený. Neskoro odpoludnia kúpanie a pobyt pri mori.
7. deň: Výlet do BONIFACIA. Prehliadka mesta, ktoré je svojimi belostnými útesmi radené k najväčším pozoruhodnostiam Európy. Pre záujemcov nádherná plavba loďou pod skalnatými útesmi (cca 14 €/os.), možnosť kúpania pri skaliskách alebo prechádzky po pobrežných útesoch až k majáku na piesočnú pláž pri ostrovčeku St. Antoine. Odpoludnia návrat do kempu.
8. deň: Pobyt pri mori.
9. deň: Ráno odchod do BASTIE, prehliadka prístavného mesta, posledné nákupy darčekov. Odpoludňajším trajektom plavba do Talianska. Odchod smer ČR.
10. den Návrat do ČR.

* Termín s týmto označením je rozšírený o dva programové dni navyše:
1. programový deň navyše
: ráno odchod na najkrajšie kaskády Korziky POLISCHELLU, ľahká príjemná pešia túra s kúpaním, ktorá priamo zve na relax a piknik, odpoludnia späť do kempu.
2. programový deň navyše: ráno krátky prejazd na nádhernú bielu pláž ROCCA PINA so skalnými útvarmi, zvanými Levie kamene (Rocher de Lion) s možnosťou nenáročnej pešej túry na vedľajšiu pláž D‘ERBAJU s malými piesočnými dunami, odpoludnia späť na ubytovanie.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

R-FR451-15-1* 04.06. - 15.06.2015

 509,- EUR

Brno, Praha

R-FR448-15-1 26.06. - 05.07.2015

 547,- EUR

Brno, Praha

R-FR448-15-2 21.08. - 30.08.2015

509,- EUR

Brno, Praha

R-FR448-15-3 04.09. - 13.09.2015

490,- EUR

Brno, Praha

Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autokarom, trajekty, 7x (*9x) ubytovanie v bungalovoch (kuchynka, 2 spálne, terasa, príslušenstvo, bazén, 250 m od pláže), posteľnú bielizeň, pobytovú taxu, služby sprievodcu, poistenie liečebných nákladov a storna zájazdu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné. lodný výlet, vratnú kauciu za bungalov (30 €/os.), fakultatívne výlety
Fakultatívny príplatok: za neobsadené lôžko - 1. termín 151 €, 2. a 3. termín 196 €, 4. termín 121 €,
6x česká večera 3. - 8. deň 34 €, 8x česká večera 3. - 10.deň) 44 €
Ubytovanie: je
dnoduché bungalovy v zátoke Valinco pri Propriane.
Bungalov typu A: dve navzájom oddelené 2-lôžkové spálne.
Bungalov typu B: dve navzájom oddelené 2- a 3-lôžkové spálne – odporúčame pre dospelú osobu a dve deti (poschodová posteľ + samostatné lôžko).
V obidvoch typoch: oddelená spoločná kuchynka (chladnička, varič, kávovar, základné riady), spoločná kúpeľňa (WC, umývadlo, sprcha) a terasa.
V areáli je k dispozícii bazén a detský bazén. Bungalovy cca 250 m od pláže.

Korzika - ostrov krásy - ubytovanie v hoteli s polpenziou - pobytovo-poznávací zájazd s výletmi
SAVONA – BASTIA – CORTE – AJACCIO – GOLFE D´AJACCIO – BONIFACIO – JASKYŇA SDRAGONATO – SARTÉNE – CALANCHE DE PIANA – SCANDOLA – PORTO – SPELUNCA – CARGÉSE – BASTIA

10-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň: Odchod z ČR v skorých ranných hodinách, príjazd do oblasti talianskej Ligúrie - mesto SAVONA, podľa časových možností krátka večerná prehliadka, nalodenie na nočný trajekt na Korziku.
2. deň: Ráno o cca 7.00 hod. vylodenie na Korzike - BASTIA, prehliadka prístavného mesta. Pokračujeme do CORTE - mestským vláčikom si prehliadneme toto mestečko, rozkladajúce sa na sútoku niekoľkých riek a vzbudzujúce obdiv aj bázeň, mestečko obklopené horami, na vrcholoch ktorých zostáva sneh až do júla. Nádherný pohľad na Corte z vtáčej perspektívy a jeho dláždené uličky sa nám naskytne z vrcholu tunajšej pevnosti, ktorá ako by vyrastala zo skalnatého kopca, ku ktorému sa primkýna mesto. Prejazd hornatým vnútrozemím ostrova na západné pobrežie ostrova na ubytovanie.
3. deň: Pobyt pri mori. Odpoludnia prehliadka hlavného mesta Korziky AJACCIA, ktoré vďačí za svoj štatus Napoleonovi Bonaparte, ktorý sa tu roku 1769 narodil. Prehliadka pekného mesta s fasádami vo farebných tónoch, veľký prístav výletných lodí, terasové kaviarne, ulice prázdninových nákupov Rue du Cardinal Fesch, prechádzka okolo Napoleonovho rodného domu a návšteva paláca Fesch, v ktorom sa nachádza múzeum talianskeho maliarstva (najväčšia francúzska zbierka talianskeho umenia okrem Louvre), hrobka rodiny Bonaparte. Pred západom slnka výlet do zálivu Golfe d´Ajaccio ku „Krvavým ostrovom“ – Îles Sanguinaires, veľkolepý výhľad na more a fantastické detaily štyroch ostrovčekov, ktoré vďačia za svoj názov výrazne červenej farbe svojich skál.
4. deň:
Celodenný výlet po ostrove začneme návštevou BONIFACIA, mesto so svojou nádhernou polohou nad belostnými útesmi, dokonalým architektonickým riešením a štipkou talianskej elegancie predstavuje nesporne najobľúbenejší turistický magnet južnej Korziky. Bonifacká citadela sa týči 70 m nad tyrkysovými vodami Stredozemného mora na dlhom úzkom výbežku, o ktorom sa hovorí ako o „korzickom Gibraltare“. Odporúčame prehliadku loďou pozdĺž pobrežia, odkiaľ môžeme najlepšie obdivovať smelé umiestnenie mesta na vrchole nádherných vápencových útesov, súčasťou plavby je aj návšteva tajuplnej Dračej jaskyne GROTTE DU SDRAGONATO. Nasleduje zádumčivé a uzavreté horské mestečko SARTĒNE, tróniace vysoko nad údolím rieky Rizzanese a ktorého neoficiálne heslo znie „najkorzickejšie zo všetkých korzických miest“. Mesto s vysokými žulovými hradbami, vznosnými domami a úzkymi uličkami, Staré mesto s kostolom Sainte-Marie, štvrťou Santa Anna - skutočný klenot historického centra.
5. deň: Pobyt pri mori.
6. deň: Navštívime najúchvatnejší prírodní útvar na ostrove, monumentálnu horskú krajinu, tvorenú červenými, oranžovými a šedivými žulovými útesmi - skalnú rezerváciu CALANCHE DE PIANA a v prírodnej rezervácii SCANDOLA si prehliadneme mestečko PORTO, „perlu“ ostrova s príkrymi ružovými útesmi. Možnosť individuálnej prehliadky janovskej veže - typická korzická strážna veža, kúpanie v Porte - individuálne voľno. Pre záujemcov je pripravená ľahká pešia túra tiesňavou SPELUNCA smerom nadol, s možnosťou kúpania v riečke Porto. Cestou na ubytovanie sa zastavíme v malebnom mestečku
CARGÉSE.
7. deň: Po raňajkách odídeme z hotela. Príjazd do prístavu BASTIA a v odpoludňajších hodinách, nalodenie na trajekt, plavba do Talianska.
8. deň: Návrat do ČR v poludňajších hodinách.


Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

R-FR420-14-1 v roku 2015 sa neuskutoční

596,- EUR

Brno, Praha

Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autokarom, trajekt na Korziku a späť, 5x ubytovanie v hoteli *** (dvojlôžkové izby s príslušenstvom, TV, klimatizáciou), 5x polpenziu, korzickú daň, pobytovú taxu, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné, fakultatívne výlety.
Fakultatívny príplatok:
4lôžková kabína na trajekte - 15 €/os, iba cesta tam na nočnom trajekte zo Savony do Bastie (cca 8,5 hod.), 5x obedový balíček 61 €, komplex. poistenie vrátane storna zájazdu 9 €/os.
Povinný príplatok: jednolôžková izba - 129 € (povinný iba pri neobsadení izby 2 osobami)
Poznámka:
vzhľadom k tomu, že lodné spoločnosti môžu zmeniť v priebehu roka časy odchodov trajektov (lodný cestovný poriadok), vyhradzuje si CK právo zmeny v poradí jednotlivých navštívených miest.
Ubytovanie:
Hotelový komplex *** sa nachádza priamo pri jednej z najkrajších piesočných pláží, uprostred krásnej korzickej prírody. Plne vybavené 2lôžkové izby s príslušenstvom, s výhľadom na more alebo do záhrady, všetky majú TV, telefón a klimatizáciu. Stravovanie formou polpenzie v hotelovej reštaurácii s veľkou terasou a výhľadom na more.

Korzika - ubytovanie v chatkách s polpenziou - pobytovo-poznávací zájazd s výletmi
BASTIA – PROPRIANO – BONIFACIO – SARTÉNE – AJACCIO – LA PARATA – BAVELLA – PORTO –  CALANCHE DE PIANA – SPELUNCA – FILITOSA – BASTIA

Korzika je prekrásny ostrov v Stredozemnom mori, ktorého príroda ponúka nielen azúrové more s fantastickým pobrežím, ale aj štíty horských velikánov, romantické kaskády a zákutia v tieni storočných pínií a korkových dubov. Korzika je „Ostrov krásy – kolíska vendety (krvnej pomsty) – perla Stredomoria – pohorie v mori - spojenie svetla a vôní“ – všetky tieto atribúty a určite aj mnohé ďalšie charakterizujú Korziku, pretože iba ťažko nájdete inde vo svete takú hustotu prírodných krás na tak malom území ako práve na Korzike.

10-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň: Odchod z Prahy okolo poludnia cez Rakúsko do Talianska.
2. deň: Ráno príchod do Livorna, trajektom na Korziku, po potom pokračovanie cestou naprieč ostrovom do zálivu Valinco pri Propriane na ubytovanie v bungalovoch.
3. deň: Dopoludnia odpočinok pri mori, kúpanie, odpoludnia pre záujemcov prehliadka mestečka PROPRIANO.
4. deň: Celodenný výlet do svetoznámeho BONIFACIA, ktoré sa so svojimi belostnými útesmi radí k najväčším pozoruhodnostiam Európy. Prehliadka mesta a možnosť plavby loďou pod skalnatými útesmi.
Cestou tam sa ešte zastavíme v najkorzickejšom meste SARTENE.
5. deň: Dopoludnia návšteva Napoleonovho rodisku AJACCIO. Odpoludnia presun k mysu LA PARATA, prechádzka okolo veže s vynikajúcimi výhľadmi na „Krvavé ostrovy“. Možnosť kúpania.
6. deň: Odpočinok pri mori, kúpanie. Pre záujemcov výlet s turistikou v oblasti skalných veží BAVELLA, ktoré patrí k najznámejším atrakciám ostrova. Vychádzka k skalnému oknu Trou de la Bombe.
7. deň: Celodenný výlet pozdĺž západného pobrežia do prístavného mestečka PORTO v krásnej chránenej zátoke. Cestou vychádzka pozdĺž bizarných červeno sfarbených skalných útvarov CALANCHE (UNESCO). Odpoludnia možnosť kúpania v Porte alebo výlet do prielomu SPELUNCA.
8. deň: Odpočinok pri mori, kúpanie. Dopoludnia pre záujemcov možnosť návštevy archeologického náleziska FILITOSA s mnohými menhírmi.
9. deň: Ráno odjazd naprieč ostrovom do BASTIE, prehliadka mesta. Nalodenie na trajekt a cesta do Livorna. Po vylodení pokračovanie cesty cez Taliansko smerom k domovu.
10. deň: Príjazd do Prahy odpoludnia.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-270-01 04.09. - 13.09.2015

490,- EUR

Praha

M-270-02 11.09. - 20.09.2015

475,- EUR

Praha

Cena zahŕňa: dopravu autobusom, trajekt na Korziku a späť, 7x ubytovanie v chatkách v dvojlôžkových izbách ((každá chatka má 2 spálničky, sociálne zariadenie a kuchynku), 7x raňajky a 6x večera (jednoduchá strava pripravovaná českou kuchárkou), služby sprievodcu, poistenie liečebných výdavkov a storna zájazdu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.

Divoká Korzika - poznávací zájazd
BASTIA – PROPRIANO – BONIFACIO – SARTÉNE – AJACCIO – LA PARATA – BAVELLA – PORTO –  CALANCHE DE PIANA – SPELUNCA – FILITOSA – BASTIA

Predstavte si úchvatne tvarované pobrežie, pridajte vysoko sa týčiace hory a pomyslite si na lákavé pobrežné mestá a nadčasové dedinky na kopcoch ako orlie hniezda. Potom ostrov obdarte historickými pamiatkami, okoreňte lahodnou kulinárskou scénou a dostanete KORZIKU, Île de Beauté. Korzika je skutočne neprekonateľne krásna, takže Vás neprekvapí, že už starí Gréci nazývali tento ostrov kalliste, čiže „najkrajší“. Od severu na juh má len 183 km a nie je ani 90 km široká a pritom sa podobá skôr malému svetadielu než iba ostrovu. Krajina sa mení s každým kilometrom, výhľady sú fascinujúce. Snáď ako jediný ostrov Stredozemného mora si zachovala svoj tradičný pokoj, pôvab a divokosť prírody. Poďte s nami a dozviete sa prečo na Korzike nenájdete skoro žiadne gotické pamiatky no o románske a barokové stavby núdza nie je, či už sa na ostrove skončila krvná pomsta, spoznáte tiež typické aromatické krovinaté porasty nazývané makija a dozviete sa aj, prečo je na ostrove toľko gaštanov.

10-dňový zájazd - doprava letecky

Program:
1. deň: Odlet a prílet do Olbie (Sardínia). Cesta Smaragdovým pobrežím Sardínie a trajekt (1 hod) do Bonifacia. Presun na severozápad Korziky, ubytovanie.
2. deň: Sever Korziky
. Opevnenému mestu Calvi sa s obľubou hovorí rodisko Krištofa Kolumba, a aj keď  to nie je dokázané, nie je to ani úplne vylúčené. Nekonečná piesočná pláž lemovaná píniovým hájom, pôvabné staré uličky a prímorská promenáda. Nonza, najkúzelnejšia dedinka nad čiernou plážou na myse Cap Corse. Prechádzka po strmých a točitých uličkách ale aj čas na posedenie si v kaviarničke pod šírym nebom. Sant´ Antonino, malebná kamenná dedinka so zvláštnym kúzlom, rozložená na temene pahorku so starodávnymi uličkami a s nádherným výhľadom na kraj. Miestna špecialita čerstvo lisovaná citrónová šťava či citrónové víno a trpký koktail miešaný z miestneho bieleho vína s kvapkou citrónovej šťavy. V prípade, že by sme boli väčšia skupinka: Bastia, kedysi hlavné mesto celého ostrova, dnes najvýznamnejší pristav Korziky. (návšteva Bastie je IBA alternatívny program k Sant´ Antonino, a to v prípade, že skupina účastníkov by bola viac ako 16 osôb).
3.deň: Divoké hornaté vnútrozemie ostrova. Cesta legendárnym vlakom Micheline
do najvyššieho bodu – Col de Vizzavona, ktorý „šplhá“ cez hory, prekonáva veľké výškové rozdiely, prechádza roklinami, tunelmi a mostmi (niektoré navrhnute G. Eiffelom, autorom svetoznámej Eiffelovky). Corte, starobylé mesto, kde sa písali dejiny slobodnej Korziky a kde Pascal Paoli založil jedinú univerzitu s jedinou vnútrozemskou citadelou, ležiacou v srdci korzických hor. Výhľady z „orlieho hniezda“ na údolia Restonica a Tavignano, známe turistické ciele. Pre milovníkov prírody sa ponúka individuálna turistika v údolí Restonica. Malá dedinka Vizzavona, ležiaca pri rovnomernom priesmyku a ľahká turistika k úchvatným vodopádom Cascades des Anglais.
4. deň: Severozápad ostrova.
Jedinečné západe pobrežie Korziky (UNESCO) – „toboganová“ jazda pozdĺž nepravidelného pobrežia Korziky za strmými útesmi a fantastickými výhľadmi. Najstaršia prírodná rezervácia Scandola s unikátnou flórou a faunou a s balansujúcimi stĺpmi a obrími balvanmi Les Calanques (lodný výlet). Prázdninové mestečko Porto postavené z červeného kameňa, v pozadí príkre ružové útesy spadajúce do tyrkysového mora (Golfe de Porto – UNESCO). Les Calanques de Piana - nevšedná krajina červených granitových útesov bizarných tvarov a skala milencov.
5. deň:
Najväčšie a hlavné mesto Korziky – Ajaccio. Za svoj status vďačí najslávnejšiemu rodákovi Korziky Napoleonovi Bonaparte, ktorý sa tu narodil v roku 1769. Halle aux poissons (rybia tržnica) a najkrajší trh na Korzike, kde sa predávajú domáce potraviny v bohatej palete farieb a vôní. Dom rodiny Bonaparte „Maison Bonaparte“, Cisárska kaplnka, kde sú pochovaní zvyšní členovia jeho rodiny, ktorí sa „nezmestili“ do parížskej Invalidovne. Feschovo múzeum, najväčšia francúzska zbierka talianskeho maliarstva mimo Louvru.
6. deň: Juhozápad ostrova
. História Torrénov a oblasť Filitosa – jedno z najstarších, ešte prehistorických osídlení ostrova, spojené s množstvom nevyriešených záhad. Žulové monolity vysoké dva až tri metre a otesané tak, že predstavujú ľudské tvare alebo celé postavy so zbraňami. Najkorzickejšie mesto Korziky - Sartène. Sídlo hlboko zakorenenej vendety (krvná pomsta), mesto s vysokými žulovými hradbami, vznosnými domami a uličkami, ktoré nečakane ústí do tichých tajuplných zákutí. Bludisko kamenných schodísk a uličiek, niekedy tak úzkych, že nimi len ťažko prejdú dvaja ľudia vedľa seba.
7. deň: Juh ostrova.
Najfotogenickejšie mesto na Korzike - Bonifacio. Postavené na najjužnejšom cípe Korziky tak blízko na okraji vápencových útesov, že to vyvoláva dojem, že ďalšia búrka nemilosrdne zmetie skaly a domy do hlbín mora. Horné mesto – haute ville, hustá spleť kľukatých uličiek so starými budovami a pod ním mestský pristav. Zostup po 187 schodoch „L‘Escalier du Roi d´Aragon“, ktoré podľa legendy vytesali vojaci kráľa aragónskeho do skaly za jedinú noc. Pevnosť, veterné mlyny a námorný cintorín. Hodinová plavba pozdĺž pobrežných útesov do hlbokých jaskýň, vymletých v skalách morom a nezabudnuteľne výhľady na Bonifacio. Zvodne elegantné Porto Vecchio a relax na malebných korzických plážach.
8. deň:
Trajekt z Korziky do Sardínie (1 hod) a odlet z Olbie domov.

Garantom zájazdu je CK Svetobežník.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

SV-K-01 25.09. - 02.10.2015

899,- EUR

Viedeň

Cena zahŕňa: leteckú dopravu Viedeň - Olbia - Viedeň, mikrobusovú / autobusovú dopravu podľa programu, 7x ubytovanie v bungalovoch, 7x raňajky, služby sprievodcu CK, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupy a vlak, trajekt na Korziku (cca 20 €), komplexné cestovné poistenie 13,60 €/os.
Povinný príplatok:
letiskové a servisné poplatky 150 €/os.
Možno objednať za príplatok: 
za 2* - 3* hotel 110 €/os., za osobu v 1/1 izbe 389 €.