Poznávacie zájazdy

ŠKANDINÁVIA
Nórske fjordy a škandinávske metropoly - podrobný poznávací okruh
OSLO – ROMSDALEN – TROLLSTIGVEIEN – ÅLESUND ROMSDALSFJORD STORFJORD OTTADALEN DALSNIBBA GEIRANGER LOM JOTUNHEIMEN BESSEGEN VÅGÅMO LILLEHAMMER STOCKHOLM KODAŇ

10-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod z Prahy v odpoludňajších hodinách.
2. deň: Prehliadka druhého najväčšieho mesta Švédska GÖTEBORGU. Nocľah.
3. deň: OSLO – vzdušná a zelená metropola Nórska s množstvom kultúrnych pamiatok a svetoznámymi múzeami. Príchod do „srdca“ Nórska – údolie GUDBRANDSDALEN. Nocľah.
4. deň: Prejazd divokým údolím ROMSDALEN, ktoré lemujú strmé a rozoklané vrcholy. Zastávka pri povestnej previsnutej horolezeckej stene Trollov – TROLLTINDAN. Výjazd známou cestou Trollov – TROLLSTIGVEIEN. Prehliadka mesta
ÅLESUND, ktoré sa nazýva klenotnicou secesného umenia a je prekrásne položené na brehu a ostrovčekoch Atlantického oceánu. Vyhliadková jazda pozdĺž ROMSDALSFJORDU a STORFJORDU. Nocľah.
5. deň: Vyhliadková jazda malebným údolím OTTADALEN. Výjazd na známu vyhliadku DALSNIBBA (1 486 m) s úchvatnými pohľadmi na fjordy. Najkrajší fjord GEIRANGER (UNESCO), ktorého strmé steny sú zdobené desiatkami nádherných vodopádov. LOM – mestečko s rázovitým dreveným kostolíkom a ďalšou zaujímavou architektúrou. Nocľah.
6. deň: Prejazd údolím riečky
SJØA, u športovcov známej raftingovými zjazdmi. Najväčšie nórske pohorie JOTUNHEIMEN (Domov obrov) – výlet na vyhliadku BESSEGGEN nad jazerom Gjende (panoramatické pohľady na rozoklané a zasnežené vrcholy). Pre menej zdatných turistov možnosť prechádzky okolo jazera. Mestečko VÅGÅMO – krásna ukážka starej nórskej drevenej architektúry. Nocľah.
7. deň: Pred cestou do Švédska zastavíme v mestečku LILLEHAMMER – turistické a športové centrum, dejisko zimných olympijských hier, svetoznámy skanzen. Nocľah.
8. deň: STOCKHOLM – prekrásna švédska metropola, "Benátky severu". Radnica s vyhliadkovou vežou, kráľovský palác, malebné staré mesto na ostrove, unikátne múzeum lode Vasa. Nočný prejazd.
9. deň: Prehliadka KODANE - kráľovský palác Amalienborg, Christianborg, veľkolepá radnica, možnosť okružnej plavby prístavom. Dánsko nemôžete opustiť bez fotografie Malej morskej víly, symbolu Kodane. Nočný prejazd.
10. deň: Príchod do Prahy v ranných hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-201-01

03.07. - 12.07.2020

480,- €

Praha, Brno

M-201-02

31.07. - 09.08.2020

480,- €

Praha, Brno

Cena zahŕňa: dopravu autobusom, trajekty, 6x ubytovanie (2x  vo Švédsku, 4x v Nórsku s možnosťou varenia, v 4-5-lôžkových chatách), služby sprievodcu.
Fakultatívne príplatky:
poistenie liečebných nákladov a storna zájazdu 13,20 €/os., malá dvojlôžková chatka v Nórsku, skromnejšia ako 4-lôžková: 40 €/osoba (4 noci), 4x polpenzia 64 €/os. (česká kempingová kuchyňa).

Veľký okruh Škandináviou - poznávací zájazd
KALMAR – STOCKHOLM – HELSINKY – PUNKAHARJU – KERIMÄKI – SAVONLINNA – KOLI – NAPAPIIRI – NP SAARISELKÄ – INARI – NORDKAPP – ALTA – SAANA – MALSELVFOSSEN – VESTERÅLEN – LOFOTY – KABELVAG – REINE – Å – SVOLVAER – POLÁRNY KRUH – MO I RANA – TRONDHEIM

Veľká cesta na ďaleký sever Európy vám umožní navštíviť krásne oblasti Švédska, Fínska a Nórska. Navštívime hlavné mesto Fínska Helsinky a Švédska Stockholm. Na ďalekom severe poznáte nekonečné fínske lesy a modré hladiny tisícok jazier, skalnaté hory súostroví Vesterålen a Lofoten v Nórsku nad polárnym kruhom, budete sa plaviť veľkými škandinávskymi trajektami a užívať si nádherné výhľady tak na Baltickom, ako aj na Nórskom mori. Keď budeme mať šťastie, uvidíme aj polnočné slnko. Viac času strávime aj v krásnej severskej neporušenej prírode – skalný hrebeň Koli, najkrajšia fínska hora Saana, ostrov Magerøya. Možnosť lodného výletu okolo skalnatého pobrežia ostrovov.

15-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod z Prahy v dopoludňajších hodinách. Trajekt do Švédska (7,5 hod.).
2. deň: Návšteva prístavného mesta KALMAR pri Kalmarskom prielive, oddeľujúcom pevninu a ostrov Öland, starý zámok zo 14. – 16. st. Príchod na ubytovanie do oblasti Stockholmu.
3.deň: STOCKHOLM – prehliadka „Benátok severu“, rozložených na ostrovoch jazera Mälaren, Gamla Stan – staré mesto s Kráľovským palácom, kostolmi, Parlamentom, vyhliadka z radničnej veže, možnosť návštevy unikátneho múzea lode Vasa. Neskoro odpoludnia plavba medzi tisíckami ostrovčekov – nezabudnuteľné výhľady – trajektom Stockholm – Helsinky (16 hodín, v cene 4-lôžkové kajuty a raňajky).
4. deň: Dopoludnia priplávanie do HELSÍNK – hlavného mesta Fínska: centrum mesta na Senátnom námestí okolo luteránskeho dómu, pravoslávny chrám, prezidentský palác, malebný trh pri prístave, skalný chrám Tempeliaukiokirkko, vyhliadka z veže Olympijského štadiónu. Nocľah.
5. deň: FÍNSKA JAZERNÁ PLOŠINA: jazda po úzkych šijach, nazývaných eskery, medzi labyrintom jazier, najznámejší je esker PUNKAHARJU. SAVONLINNA – mesto so starým kamenným hradom OLAVINLINNA na ostrove, jedným z najväčších a najkrajších fínskych hradov. KERIMÄKI – najväčší drevený kostol vo Fínsku. KOLI – jedinečná vyhliadková skala nad jazerným systémom Pielinen vo fínskej Karélii. Nocľah.
6. deň: Prejazd na sever Fínska. Návšteva dedinky Santa Clausa na polárnom kruhu NAPAPIIRI, odkiaľ je možné poslať pozdrav priamo z polárnej pošty a získať certifikát o prekročení polárneho kruhu. NP SAARISELKÄ s vyhliadkovým vrcholom KAUNISPÄA. Nocľah pri jazere Inari.
7.deň: INARI, mestečko s laponským skanzenom pri posvätnom jazere. Prejazd do Nórska. Ubytovanie. Večer prejazd podmorským tunelom na ostrov Mager
øya. V prípade pekného počasia krátka pešia vychádzka s výhľadom na NORDKAPP HORN. NORDKAPP -Severný mys, triumfálny koniec Európy, výhľady na Severný ľadový oceán, príp. aj polnočné slnko. Neskoro v noci návrat na ubytovanie.
8.deň: ALTA - skalné rytiny a múzeum, asi 3 000 skalných rytín z doby kamennej pod šírym nebom, je na zozname svetového dedičstva UNESCO. Prejazd severskou krajinou plnou vodopádov, hlbokých fjordov a rozoklaných hôr, polárnou krajinou, ktorá vrcholí pri Lyngenfjordene, kde sa nám otvorí nádherný pohľad na rozoklané horské štíty pohoria Lyngsalpene. Nocľah.
9. deň: Peší výstup na najkrajšiu fínsku horu SAANA (1 029 m) so širokým rozhľadom, ktorá sa nachádza v NP Kilpisjärvi na nórsko-švédsko-fínskom pomedzí. Jedno z najlepších lososových miest v Nórsku, trojité, 600 metrov dlhé kaskády MALSELVFOSSEN. Nocľah.
10. deň: Zastávka pri modernej plastike Kamenný dom v Evenes. Prejazd po kilometer dlhom moste Tjelsundbru na súostrovie VESTERÅLEN. Prejazd po novo otvorenej ceste s mnohými dlhými tunelmi na súostrovie Lofoten. Možnosť cca 1,5 hod. trvajúceho lodného výletu okolo skalnatého pobrežia v oblasti Lofot. Najväčšia drevená katedrála na sever od Trondheimu v KABELVAGU. Nocľah.
11. deň: Súostrovie LOFOTY - najúchvatnejšie a najbizarnejšie scenérie severu. Vyhliadková jazda až na koniec súostrovia Lofoty s množstvom zaujímavých pohľadov na mosty, spájajúce ostrovy a na vysoké hory. Malebné červené rybárske domčeky rorbu, sušiaky na tresky, tisíce čajok. Mestečko REINE, ktoré bolo niekoľko krát vyhlásené za najkrajšie mesto Nórska. Mestečko
Å na najjužnejšom cípe Lofot, kde končí nielen lofotská cesta, ale aj svet ľudí a začína svet vikingských bohov. SVOLVAER - hlavné mesto Lofotského súostrovia. Nocľah.
12. deň: Dopoludnia plavba trajektom späť na nórsku pevninu. Cesta divokou krajinou NORDLANDU pozdĺž nespočetných jazier a hlbokých fjordov s okúzľujúcou scenériou majestátnych hôr. Prestávky na zaujímavých miestach. Zastávka na NÓRSKOM POLÁRNOM KRUHU. MO I RANA - mesto na brehu Ranafjordu, obchodné centrum oblasti, plastika Havman. Mohutné kaskády LAKSFORSEN. Nocľah.
13. deň: Prejazd stredným Nórskom, okolo mnohých malebných divokých vodopádov a jazier. Deväťhodinová prehliadka TRONDHEIMU – tretieho najväčšieho mesta Nórska s katedrálou, ktorá je považovaná za najkrajšiu gotickú stavbu severnej Európy, a mnohými ďalšími zaujímavosťami. Nočný prejazd.
14. deň: Prejazd na juh Švédska do prístavného mesta Trelleborg. Odpoludnia plavba do Rostocku (6 hod.).
15. deň: Príchod do ČR v dopoludňajších hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-204-01

12.07. - 26.07.2020

1 040,- €

Praha, Brno

Cena zahŕňa: dopravu autobusom, trajekty Rostock - Trelleborg - Rostock, Stockholm - Helsinky, vnútroštátne trajekty, podmorský tunel na ostrov Magerøya, 11x ubytovanie (10x v jednoduchých turistických hotelíkoch a hosteloch, chatkách vo viaclôžkových izbách - najčastejšie 4-lôžkových, 1x ubytovanie v 4-lôžkových kajutách na trajekte), 4x raňajky, služby sprievodcu.
Fakultatívne príplatky:
poistenie liečebných nákladov a storna zájazdu 29,20 €/os., 4-lôžková kajuta na trajekte Rostock - Trelleborg 28 €/os./1 cesta

Nórske fjordy - poznávací zájazd
GÖTEBORG – IDDEFJORD – LILLEHAMMER – GUDBRANDSDALEN – SOGNEFJORD – ROMSDALEN –  ALESUND – ROMSDALSFJORD – STORFJORD – GEIRANGER – LOM – JOTUNHEIMEN – VAGAMO – OSLO – KODAŇ

10-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod z Prahy v odpoludňajších hodinách.
2. deň: Prehliadka druhého najväčšieho mesta Švédska GÖTEBORGU.
3. deň: Zastávka pri hraničnom fjorde IDDEFJORD. Vyhliadková jazda pozdĺž najdlhšieho nórskeho jazera MJ0SA. Návšteva mestečka LILLEHAMMER - turistické a športové centrum, dejisko zimných olympijských hier, svetoznámy skanzen. Príchod do „srdca" Nórska - údolia GUDBRANDSDALEN.
4. deň: Výlet k najväčšiemu európskemu pevninskému ľadovcu JOSTEDALSBREEN. Ľadovcový splaz NIGARDSBREEN. Horská krajina SOGNEFJELL - prejazd po horskej ceste s nádhernými scenériami, ktorou sa dostaneme k bočnému ramenu najdlhšieho nórskeho fjordu SOGNEFJORD.
5. deň: Prejazd divokým údolím ROMSDALEN, ktoré lemujú strmé a rozoklané vrcholy. Zastávka pri povestnej previsnutej horolezeckej stene Trollov - TROLLTINDAN. Výjazd známou cestou Trollov - TROLLSTIGVEIEN. Prehliadka mesta
ÅLESUND, ktoré je nazývané klenotnicou secesného umenia a je prekrásne položené na brehu a ostrovčekoch Atlantického oceánu. Vyhliadková jazda pozdĺž ROMSDALSFJORDU a STORFJORDU.
6. deň: Vyhliadková jazda malebným údolím OTTADALEN. Výjazd na známu vyhliadku DALSNIBBA s úchvatnými pohľadmi na fjordy. Najkrajší fjord GEIRANGER (UNESCO), ktorého strmé steny sú skrášlené desiatkami nádherných vodopádov. LOM - mestečko s rázovitým dreveným kostolíkom.
7. deň: Prejazd údolím riečky
SJØA, známou raftingovými zjazdmi. Najväčšie nórske pohorie JOTUNHEIMEN (Domov obrov) – pešia túra na vyhliadku BESSEGGEN nad jazerom Gjende (panoramatické rozhľady na rozoklané a zasnežené vrcholy). Pre menej zdatných turistov možnosť prechádzky okolo jazera. Mestečko VÅGÅMO - krásna ukážka starej nórskej drevenej architektúry.
8. deň: OSLO - vzdušná a zelená metropola Nórska s množstvom kultúrnych pamiatok svetoznámych múzeí. Nočný prejazd.
9. deň: Prehliadka KODANE - kráľovský palác Amalienborg, Christianborg, veľkolepá radnica, možnosť okružnej plavby prístavom. Dánsko nemôžete opustiť bez fotografie Malej morskej víly, symbolu Kodane. Nočný prejazd.
10. deň: Príchod do Prahy v ranných hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-200-01

19.06. - 28.06.2020

548,- €

Praha, Brno

M-200-02

26.06. - 05.07.2020

552,- €

Praha

M-200-03

10.07. - 19.07.2020

560,- €

Praha

M-200-04

17.07. - 26.07.2020

560,- €

Praha, Brno

M-200-05

24.07. - 02.08.2020

560,- €

Praha

M-200-06

07.08. - 16.08.2020

552,- €

Praha

M-200-07

14.08. - 23.08.2020

540,- €

Praha, Brno

M-200-08

21.08. - 30.08.2020

536,- €

Praha

Cena zahŕňa: dopravu luxusným autobusom, trajekty, 6x ubytovanie (1x na trase, 5x v 4 - 5 lôžkových chatkách v Nórsku s možnosťou varenia), 5x raňajky, 4x večeru (česká kempingová kuchyňa),služby sprievodcu.
Zľava 55+: 16 €/os. v termíne 19.06. - 28.06.2020 a 21.08. - 30.09.2020
Fakultatívne príplatky:
poistenie liečebných nákladov a storna zájazdu 13,20 €/os., malá dvojlôžková chatka v Nórsku, skromnejšia ako 4-lôžková: 48 €/osoba (5 noci).

Nórsko - veľký polárny okruh - poznávací zájazd
LUND – IDDEFJORD – MJOSA – LILLEHAMMER – GUDBRANDSDALEN – DOVREFJELL – TRONDHEIM – DOVREFJELL – TRONDHEIM – LOFOTY – NORLAND – POLÁRNY KRUH – SVARTISEN – DOVREFJELL – TROLLSTIGVEIEN – NORDDALSFJORD – GEIRANGER – OTTADALEN – LOM – OSLO – MALMÖ

13-dňový zájazd - doprava autobusom
Tento podrobný okruh prepája najkrajšie časti severného Nórska (čarokrásne súostrovie Lofoty s malebnými tmavo červenými rybárskymi dedinkami, nad ktorými sa týčia rozoklané vrcholky hôr), s prírodnými krásami stredného a južného Nórska (ľadovec Svartisen, Zlatá cesta Severu cez hory a fjordy, začínajúcou známou cestou Trollov, pokračujúcou plavbou cez Norddalsfjord a končiacou pri najkrajšom fjorde Geiranger). Zájazd nezabúda ani na kultúrne pamiatky krajiny, navštívime najväčšiu severskú gotickú katedrálu v Trondheime, svetoznámy skanzen v Lillehammeri, svetoznáme múzeá v Osle.

Program:
1. deň:
Odchod z Prahy vo večerných hodinách. Krátkym trajektom z Nemecka do Dánska a novým
Øresundským mostom z Kodane do Malmö vo Švédsku.
2. deň: LUND - významné kultúrne stredisko v južnom Švédsku s peknou románskou katedrálou, v histórii dokonca najväčšie mesto Škandinávie.
3. deň: Zastávka pri hraničnom fjorde IDDEFJORD. Vyhliadková jazda pozdĺž najdlhšieho nórskeho jazera
MJØSA. Návšteva mestečka LILLEHAMMER - turistické a športové centrum, dejisko zimných olympijských hier, svetoznámy skanzen.
4. deň: Prejazd najdlhším nórskym údolím GUDBRANDSDALEN, ktoré je nazývané srdcom Nórska, a národným parkom DOVREFJELL s vyhliadkou na jeho drsnú prírodu. Deväťhodinová prehliadka TRONDHEIMU - tretie najväčšie mesto Nórska s katedrálou, ktorá je považovaná za najkrajšiu gotickú stavbu severnej Európy. Nočný prejazd.
5.-6. deň: Súostrovie LOFOTY - patrí k najmalebnejším miestam v Škandinávii. Rybárske dedinky sa rozprestierajú pozdĺž morských zálivov a nad nimi sa týčia rozoklané vrcholky hôr. Sú považované za raj pre turistov, maliarov a rybárov. Hlavné mesto SVOLVAER, UNESCOM chránený fjord NUSFJORD, mestečko SUND, známe kováčskou výrobou, mestečko REINE vyhlásené za najkrajšie miesto Nórska, mestečko
Å na najjužnejšom cípe Lofot a i.
7. deň: Prejazd novo otvorenou cestou s mnohými dlhými tunelmi a trajektom späť na pevninu s pohľadmi na skalnaté hory, vyrastajúce priamo z morskej hladiny. Ďalej cesta divokou krajinou NORDLANDU pozdĺž nespočetných jazier a hlbokých fjordov s okúzľujúcou scenériou majestátnych hôr. Prestávky na zaujímavých miestach. Turistika v národnom parku RAGO. Mestečko FAUSKE.
8.deň: Zastávka na POLÁRNOM KRUHU - prehliadka návštevného centra. SVARTISEN - výlet k najznámejšiemu ľadovcovému splazu druhého najväčšieho nórskeho ľadovca. MO I RANA - mesto na brehu Ranafjordu, obchodné centrum oblasti. Nočný prejazd.
9.deň: Prechádzka tundrou v DOVREFJELLI v okolí Dombasu. Kráľovská cesta, ktorou putovali králi na korunováciu do katedrály v Trondheime. Ubytovanie.
10. deň: ZLATÁ CESTA SEVERU - začína jedinečným staviteľským dielom, cestou TROLLSTIGVEIEN s úchvatnou vyhliadkou, pokračuje cez hory k NORDDALSFJORDU a po jeho preplávaní trajektom ďalej k najkrajšiemu fjordu GEIRANGER (UNESCO), ktorého strmé steny skrášľujú desiatky vodopádov. Cesta malebným údolím OTTADALEN so zastávkou v mestečku LOM s kostolíkom a drevenou architektúrou. Nocľah.
11. deň: OSLO - vzdušná a zelená metropola Nórska s množstvom kultúrnych pamiatok a so svetoznámymi múzeami.
12. deň: MALMÖ - tretie najväčšie mesto Švédska, ktoré si zachovalo rad stavebných pamiatok. Odchod do ČR.
13. deň: Príchod do Prahy v ranných hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-203-01

02.07. - 14.07.2020

672,- €

Praha

M-203-02

30.07. - 11.08.2020

656,- €

Praha

Cena zahŕňa: dopravu autobusom, trajekty, 8x ubytovanie v 4-5 lôžkových chatkách s možnosťou varenia alebo v ubytovniach, služby sprievodcu.
Fakultatívne príplatky: poistenie liečebných nákladov a
storna zájazdu 18,40 €/os.

rsko - zlatá cesta severu a srdce nórskych fjordov - poznávací zájazd
IDDEFJORD – OSLO – GJÖVIK – LILLEHAMMER – GUDBRANDSDALEN – DOMBAS – ROMSDALEN – STENA TROLLOV – CESTA TROLLOV – ORLÍ CHODNÍK – GEIRANGER – DALSNIBBA – JOSTEDALSBREEN – BRIGSDALSBREEN – SOGNEFJORD – TVINDEFOSS – VOSS – BERGEN – VYHLIADKA FLØYEN – GEILO – HOLMENKOLLEN – OSLO

9-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod z ČR v dopoludňajších hodinách cez Nemecko na trajekt do Škandinávie. Plavba do TRELLEBORGU. Fakultatívne možnosť ubytovania v 4-lôžkových kajutách.
2. deň: Pozdĺž západného pobrežia Švédska zamierime k IDDEFJORDU a pokračujeme smer Svinesund. Príchod do OSLO, prvá časť prehliadky mesta - svetoznáma budova radnice, budova Opery na brehu Oslofjordu. Ubytovanie v Oslo.
3. deň: Po raňajkách odídeme do GJOVIKU – Hala Fjellhalen, Gjovik Kirche. Navštívime olympijský LILLEHAMMER, ležiaci pri najväčšom nórskom jazere Mj
øsa a „srdce Nórska“ - údolie GUDBRANSDALEN. Presunieme sa do DOMBASU a pozdĺž divokej rieky Rauma do monumentálneho prielomu ROMSDALEN, na úpätí najvyššej previsnutej skalnej stene v Európy. Nocľah.
4. deň: „Zlatá cesta severu“ - divoké údolie ROMSDALEN, ktoré lemujú strmé a rozoklané vrcholy a vodopády. Zastávka pri povestnej previsnutej STENE TROLLOV – Trollveggen. Výjazd známou CESTOU TROLLOVTROLLSTIGVEIEN, ktorá 11 serpentínami prekonáva výškový rozdiel 800 m a prechádza prekrásnymi horskými scenériami. Prekonáme Nordalsfjord a ORLÍM CHODNÍKOM prídeme do mestečka GEIRANGER, ležiaceho v romantických scenériách GEIRANGERFJORDU (UNESCO). Jeho krásy najlepšie vychutnáte pri pri vyhliadkovej plavbe. Potom sa vyvezieme na horské sedlo so známou vyhliadkou DALSNIBBA (1440 m n. m.), s úchvatnými pohľadmi na fjord Geiranger, ktorého strmé steny sú skrášlené desiatkami nádherných vodopádov, z ktorých najznámejšie sú vodopády SEDEM SESTIER, NÁPADNÍK a NÁDEJ. Ubytovanie.
5. deň: Vychádzka krásnym horským údolím k najväčšiemu ľadovcu v Európe JOSTEDALSBREEN resp. k jeho nádhernému ľadovcovému splazu BRIGSDALSBREEN. Prejdeme nádhernými scenériami k ramenu najväčšieho nórskeho fjordu SOGNEFJORDU (dĺžka 200 km), toto legendárne údolie plné jazier a vodopádov je často prirovnávané k americkému Grand Canyonu. Po zastávke pri kaskádovitom vodopáde TVINDEFOSS a odchod na ubytovanie.
6. deň: Navštívime druhé najväčšie mesto Nórska BERGEN, prehliadka historického centra (UNESCO), neopakovateľná atmosféra rybieho trhu, hanzové domy Bryggen (UNESCO), fakultatívne možnosť výjazdu lanovkou
na vyhliadku Fløyen, z ktorej vidno centrum mesta ako na dlani (na vyhliadku je možné vystúpiť aj pešo) alebo návšteva známeho akvária. Návrat na ubytovanie.
7. deň: Pokračujeme pozdĺž impozantných vodopádov VORINGSFOSSEN do GEILO, strediska zimných športov. Prevezieme sa európskou náhornou plošinou HARDANGERVIDDA a zvyšok dňa venujeme prehliadke OSLO –  park Frogner, kde je umiestnených viac ako 200 sôch Gustava Vigelanda. Výjazd do dejiska zimnej olympiády v HOLMENKOLLEN, zastávka pri novo postavenom skokanskom mostíku, prekrásny panoramatický výhľad na Oslo. Ubytovanie v Oslo.
8. deň: Dokončenie prehliadky OSLO, polostrov múzeí 
BYGDØY - návšteva Múzea polárnych výprav, kde našla svoj domov polárna loď Fram, na ktorej sa plavil Amundsen k severnému a južnému pólu, múzeum Kon-Tiki, Vikingské múzeum. Na poludnie odchod do Trelleborgu na trajekt. Cez územie Nemecka pokračujeme do ČR.
9. deň: Príchod v odpoludňajších hodinách do ČR.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

R-N505-20-1

26.06. - 04.07.2020

652,- €

Brno, Praha

R-N505-20-2

01.08. - 09.08.2020

652,- €

Brno, Praha

R-N505-20-3

15.08. - 23.08.2020

652,- €

Brno, Praha

Cena zahŕňa: dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, trajekty do Škandinávie a späť, vnútroštátne trajekty, 5x ubytovanie v hosteli v 2 a 4-lôžkových izbách, 1x v 4-lôžkových chatkách), 5x raňajky prevažne bufetovou formou, služby sprievodcu.
Cena nezahŕňa: vstupné, fakultatívne služby, vyhliadkovú plavbu po Geirangerfjorde.
Fakultatívne príplatky: 2-lôžková izba/5 noci v hosteli 92 €/os., 4-lôžková kabína na trajekte tam a späť 64 €/os., 5x večera 116 €/os. (min. 10 osôb), posteľná bielizeň v hosteloch 250 NOK/os. a v chatke cca 120 NOK/os. - úhrada na mieste (variantne je možné mať vlastnú posteľnú bielizeň),
komplexné cestovné poistenie vrátane storna zájazdu 13 €/os.
Ubytovanie na mieste: hostel - 2-4-lôžkové izby, na poschodí je vždy kuchynka - možnosť varenia, k dispozícii miestnosť s TV, spoločenská miestnosť. Chatky - kompletne vybavené chatky so 4 lôžkami, k dispozícii chladnička, varič a varná kanvica.

Veľký okruh Nórskom s turistikou - súostrovie Lofoty, Vesterály a Švédsko - poznávací zájazd s ľahkou pešou turistikou
FJÄLLBACKA – OSLO – GEILO – BORGUND – BRIKSDALSBREEN – DALSNIBBA – GEIRANGERFJORD – TROLLSTIGVEIEN – TROLLTINDAM – ÚDOLIE ROMSDALEN – TRONDHEIM – SALTSTRAUMEN – BODØ – LOFOTY – REINE – Å – NUSSFJORD – HENNINGSVAR – SVOLVAER – VESTERALEN – NARVIK – NP SVARTISEN –ÖSTERSUND – NP HAMRA – GRONKLITT – BJÖRNPARK – STOCKHOLM

15-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
V dopoludňajších hodinách odchod z ČR. Večer nalodenie na trajekt a nočná plavba do švédskeho Trelleborgu.
2. deň: Pozdĺž západného pobrežia Švédska, malebný prístav FJÄLLBACKA, na námestí sa nachádza busta známej švédskej herečky Ingrid Bergman a pri pohľade z výšiny VETTERBERGET uvidíme more posiate desiatkami malých ostrovčekov Skärgarden. Pokračujeme na sever do hlavného mesta Nórska OSLO, prejazd mestom a návšteva HOLLMENKOLLEN, odkiaľ je krásny výhľad na mesto. Ubytovanie v Oslo.
3. deň:
Dopoludnia prehliadka OSLO - návšteva parku Frogner s unikátnymi sochami Gustava Vigelanda, pokračujeme na polostrove Bygdøy, ktorý využíva aj kráľovská rodina ako letné sídlo, návšteva známych múzeí Fram, Kon-Tiki a Múzeum Vikingských lodí. Odchod do centra a prehliadka mesta. Odpoludnia prejazd do GEILO, najvýznamnejšieho centra zimných športov v Škandinávii. Ubytovanie.
4. deň: Odchod do dedinky BORGUND, kde sa nachádza jeden z najstarších a najzachovalejších vikingských stĺpových kostolov nazývaných Stavkirke, prejazd najdlhším nórskym tunelom prístavného mestečka FLÅM na konci Aurlandsfjordu, prehliadka a ľahká turistika v ústí fjordu. Pokračujeme nórskou krajinou k mohutnému ľadovcu JOSTEDALSBREEN resp. k jeho splazu BRIKSDALSBREEN, stredne náročná prechádza cca 2-3 hod., odchod na ubytovanie.
5. deň: Zlatá cesta severu a srdce nórskych fjordov. Výjazd na vyhliadku DALSNIBBA do výšky 1 476 m n. m. - krásne výhľady na vzdialené vrcholky hôr i do hlbokých údolí. Potom zídeme takmer na nulu metrov nad morom do GEIRANGERU pri svetoznámom 16 km dlhom GEIRANGERFJORDE s typicky žiarivou zelenou farbou. Vyvezieme sa ORLOU CESTOU - zastávky na vyhliadke, krásne výhľady na Geirangerfjord, trajektom preplávame NORDDALSFJORD a pokračujeme chýrnou CESTOU TROLLOV -Trollstigveien, ktorá 11 serpentínami prekonáva výškový rozdiel takmer 800 m, krásne horské scenérie, ubytovanie v údolí STERDALEN.
6. deň:
Povestná previsnutá STENA TROLLOV - Trolltindam, krásnym a divokým údolím ROMSDALEN do Dombasu a ďalej do kráľovského TRONDHEIMU, historické centrum mesta, katedrála severu Nidarosdomen, pevnosť Kristiansten a i., v neskorých nočných hodinách prejazd k Severnému polárnemu kruhu.
7. deň: Ráno prekročíme Severný polárny kruh, zastávka v info centre Polarsirkelsentret, obchody so suvenírmi a pošta, odkiaľ je možné poslať pozdravy, ďalej SALTSTRAUMEN - za priaznivých podmienok možno vidieť malström - prírodný fenomén, víriaca sa voda,  slapové prúdy, keď sa jeden fjord vlieva do druhého. Cestou do prístavu  BODØ, hlavného mesta provincie Nordland, s krásnou polohou pri Saltfjorde, niekoľko hodinová plavba na súostrovie Lofoty, úchvatné pohľady - hory sa zdvíhajú priamo z mora. Večer ubytovanie.
8. deň: Súostrovie LOFOTY a turistika, najzaujímavejšie miesta, siluety lofotských hôr, REINE, vyhlásené za najkrajšie miesto Nórska, náročnejšia pešia túra nad mestečko Reine, výnimočný panoramatický výhľad na lagúnu a ostrovčeky, pre ostatných napr. ľahšia turistika v okolí Reine, prejazd do mestečka Å. Na záver navštívime aj slávnu rybársku dedinu NUSSFJORD (UNESCO) s múzeom lovu tresiek. Návrat na ubytovanie.
9. deň: Ľahká pešia turistika na súostroví Lofoty, v obci Viktem fakultatívna návšteva miestnej sklárne, prejazd k múzeu Vikingov, ktoré približuje dobu okolo roku 1120, romantický rybársky prístav HENNINGSVAR, "Benátky Lofot", úchvatná krajina, ubytovanie.
10. deň: Krátka prehliadka mesta SVOLVAER, uvidíme jeden zo symbolov mesta Svolvaergeita (Svolvaerský cap) – dvojrohá hora, týčiaca sa nad mestom. Súostrovie VESTERALEN, cestou možnosť fotografovania a príjazd do najsevernejšieho bodu našej cesty - do NARVIKU – prehliadka, výjazd lanovkou na Fagernesfjell. Ubytovanie.
11. deň: Dlhšia spiatočná vrátane trajektu k Národnému parku SVARTISEN, najrozmanitejší národný park Nórska, má zelené nížiny, listnaté lesy, okraje fjordov, ale aj hlboké údolia riek a krajinu večného ľadu s rovnomenným ľadovcom SVARTISEN, druhým najväčším v Nórsku, cesta loďou a pešia náročnejšia túra k ľadovcovému splazu, alternatívne ľahšia turistika v okolí jazera. Prejazd na ubytovanie do oblasti mesta  MO I RANA, na brehu Ranafjordu.
12. deň: Skoro ráno vyrazíme, popoludní zastávka pri najväčšom švédskom vodopáde TÄNNFORSEN (tzv. švédska Niagara), pokračujeme do mestečka ÖSTERSUND na brehoch populárneho švédskeho ľadovcového jazera STORSJÖN, ubytovanie, odpočinok, príp. ľahšia individuálna turistika v mieste ubytovania.
13. deň:
Kúzelná príroda Národného parku HAMRA, prírodná rezervácia, cestou krátke zastávky na fotografovanie. GRONKLITT, najväčší medvedí park Európy BJÖRNPARK, príjazd do "srdca Švédska" k JAZERU SILJAN, oblasť Dalarna, tradičné červené domčeky, ubytovanie.
14. deň:
Hlavné mesto Švédska STOCKHOLM. Mesto na 14 ostrovoch s dlhou históriou, prehliadka hlavných pamätihodností - Gamla Stan (staré mesto) s kráľovským palácom a parlamentom, Storkyrkan, návšteva múzea Vassa, plavba loďou stockholmským prístavom. Nočný prejazd Švédskom.
15. deň: Ráno prejazd
ØRESUNDSKÝM MOSTOM, krátka plavba Baltským morom. Návrat do ČR v odpoludňajších hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

R-N509-20-1

01.07. - 15.07.2020

960,- €

 Praha, Brno

Cena zahŕňa: dopravu lux. klimatizovaným autobusom,  trajekt Rostock – Trelleborg, trajekt Nynäshamn – Ventspils, trajekt na Lofoty a vnútroštátne trajekty, 11x ubytovanie v turistických hosteloch / chatkách / apartmánoch - 4-lôžkové izby s možnosťou varenia, 2x raňajky formou bufetu, služby sprievodcu.
Cena nezahŕňa: vstupné, fakultatívne výlety a všetko ostatné neuvedené v predchádzajúcom odseku. Fakultatívny výlet vláčikom z Fl
åmu do Myrdalu a späť - nutná rezervácia vopred v CK, platba na mieste cca 380 NOK/os.
Fakultatívne príplatky: 4-lôžková kabína na trajekte Rostock – Trelleborg 32 €/os. - iba na vyžiadanie, komplexné cestovné poistenie vrátane storna zájazdu 21,20 €/os., možnosť pripoistenia vyššieho storna zájazdu +10 €.

Vodopády a ľadovce Nórska - turisticko-poznávací zájazd
TRELLEBORG – IDDEFJORDEN – FINSE – HARDANGERFJORDDEN – VÖRINGSFOSSEN – SOGNEFJORDEN – NP JOSTEDALSBREEN – DALSNIBBA – GEIRANGER – TROLLSTIGEN – NP RONDANE – OSLO


Vydajte sa na náš najpredávanejší zájazd, ktorého program Vám umožní uzrieť čo najviac z prírodných krás Nórska. Okrem vodopádov a ľadovcov nezabudneme ani na ďalšiu unikátnu scenériu fjordy. Dni s niekoľkohodinovými túrami sa striedajú s kratšími vychádzkami a s oddychovými poznávacími dňami. Ubytovanie je zabezpečené v chatkách TURIST (spacie vaky) v malých kempoch, prípadne 1x v hosteli. Vybrané kempy patria podľa našich skúseností a reakcií klientov k najkrajším, ktoré v Nórsku nájdete! V troch kempoch zostaneme počas dvoch nocí. Vo všetkých termínov Vám zabezpečíme chutnú polpenziu. Pri dokúpení lôžka v kajute, ktoré odporúčame, si môžete vytvoriť príjemný zájazd bez nočných jázd. Ponúkame aj možnosť leteckej dopravy na tento zájazd.

11-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod z ČR dopoludnia. Tranzit cez Nemecko do prístavu, nočný trajekt do Švédska.
 Na vyžiadanie: možnosť odletu z Prahy do Oslo a nocľah v Oslo. Ďalší deň individuálna prehliadka centra a popoludní cesta vlakom naproti autobusu.
2. deň: (Na vyžiadanie: možnosť odletu z Viedne do Oslo, cesta vlakom naproti autobusu). Po vylodení v prístave Trelleborg nasleduje prejazd juhozápadným Švédskom na švédsko-nórsku hranicu. Tu nás privíta prvý nórsky fjord Iddefjorden, cez ktorý prejdeme po hraničnom moste Svinesundbron. Potom prídeme k podmorskému tunelu pod fjordom Oslofjorden, ktorým sa dostaneme do južného Nórska. Večer príchod na ubytovanie v druhom najväčšom nórskom údolí Hallingdalen (dĺžka asi 200 km), nocľah 2 noci na rovnakom mieste.
3. deň: Ráno sa vydáme cez horské mestečko Geilo k najrozsiahlejšej európskej náhornej plošine Hardangervirda (asi 10 000 km2). Vlakom sa zvezieme najvyššie položenou nórskou železničnou traťou do stanice Finse cestovné je v cene zájazdu). Tu popri rovnomennom jazere a turistickej chate vyrazíme na poldňovú túru k ľadovcu Hardangerjøkulen (73 km2), ktorý svojimi najvyššími ľadovcovými partiami dosahuje výšok nad 1800 m n.m. Večer návrat na ubytovanie.
4. deň:  Naprieč Hardangervidou prídeme k vodopádu Vøringfossen, v ktorého okolí podnikneme za priaznivého počasia vychádzku. Krásnym prielomom Måbødalen zídeme k druhému najväčšiemu fjordu Nórska – Hardangerfjord, cez ktorý prejdeme po majstrovskom diele nórskych staviteľov, moste Hardangerbrua. Zastavíme sa pri kaskádovitom vodopáde Tvindefossen a zamierime do pohoria Vikafjell, odkiaľ sa nám otvoria nádherné výhľady do sveta nórskych hôr. Potom sa trajektom preplavíme cez najdlhší škandinávsky fjord Sognerfjorden. Ubytovanie na 2 noci v kempe Hov uprostred idylickej prírodnej scenérie.
5. deň: Tento deň je voľným dňom v krásnej prírode. Môžeme oddychovať v krásnom kempe, prejsť sa po okolí alebo podniknúť niekoľkohodinovú túru v pozvoľnom, avšak divokom teréne turistickej cesty Fosstigen („Cesta vodopádov“) okolo mnohých kaskád rieky Gaula.
6. a 7. deň: Oblasťou divokých riek, jazier, fjordov a ďalších krásnych scenérií dorazíme na dosah Národného parku Jostedalsbreen. Za dobrého počasia uvidíme niektorý zo stále ubúdajúcich ľadovcových splazov najväčšieho zaľadnenia pevninskej Európy (ľadovec s plochou 487 km2). Jeho celkové množstvo ľadu sa odhaduje na asi 100 km2. V oblasti podnikneme aj niekoľko hodinovú túru a na 2 noci sa tu ubytujeme.
Poznámka: Program 6. a 7. dňa usporiada sprievodca o. i. podľa počasia, výkonnosti skupiny, počtu záujemcov o ferraty a pod.
Informácia pre záujemcov o ferraty: Nevšedným zážitkom a špecifickou ponukou nielen v našich zájazdoch je možnosť vydať sa na zaistenú cestu - ferratu pri obci Loen. Záujemcovia sa odpoja od zájazdu na väčšinu dňa. Z tohto dôvodu nebudú čerpať vyššie uvedený bod programu "niekoľkohodinová túra v oblasti" a služby sprievodcu.
8. deň: Dnes prejdeme tzv. "Zlatou cestou severu": najprv začneme stúpať do hôr a za priaznivého počasia sa vyvezieme náročnými serpentínami až na vyhliadku Dalsnibba, odkiaľ je úchvatný výhľad na svet fjordov a hôr. Potom zídeme k svetoznámemu fjordu Geirangerfjorden (UNESCO). Na fjord sa ešte znovu pozrieme z vyhliadkovej cesty „Orlia cesta“. Po preplávaní fjordu Norddalsfjorden uvidíme údolie Valldalen s jahodovými plantážami. Cesta vedie až k vrcholu Trolej cesty (tzv. Trollstigen). Navečer sa 2 noci sa vydáme od úpätia najvyššej kolmej steny v Európe Trollvegen (Trolia stena, približne1 km) dlhým údolím Romsdalen na ďalší nocľah (príchod neskoro večer).
9. deň: Nakoniec nás čaká Národný park Rondane. Pri dnešnej niekoľkohodinovej túre sa s malebnými horskými partiami Nórska rozlúčime. (V prípade nepriaznivého počasia môže byť zmena na niekoľko kratších vychádzok aj mimo NP Rondane). Navečer presun na ubytovanie.
10. deň: Dnes sa začneme vracať na juh. Zastávka na letisku Gardemoen (možnosť odletov do Viedne alebo Prahy na vyžiadanie). Zvoz z Viedne do Bratislavy nezabezpečujeme. Cestu do švédskeho prístavu Trelleborg, kde sa v noci nalodíme na trajekt do Nemecka, nám spestrí krátka vychádzka.
11. deň: Ráno vylodenie v Nemecku, návrat do ČR popoludní.


Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

P-89-01

23.07. - 02.08.2020

757,- €

Praha, Brno

P-89-02

20.08. - 30.08.2020

757,- €

Praha, Brno

Cena zahŕňa: dopravu zahraničným autobusom, medzištátne a vnútroštátne trajekty, v termíne 21.8. - 29.8. letenku Praha - Oslo a späť vrátane letiskových poplatkov, lístok na vlak 3. deň, 8x ubytovanie v chatkách TURIST alebo v hosteli vo vlastných spacích vakoch, 8x českú polpenziu, služby sprievodcu, cestovné poistenie UNIQA K5C a poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné 300 NOK (t. j. cca 35,- EUR), ďalšie vyššie neuvedené služby.
Fakultatívne príplatky:
lôžko na trajekte v 2
lôžkovej kajute/os./jeden smer (príplatok: 40 €), lôžko v 4-lôžkovej kajute/os./jeden smer (príplatok: 22 €).
Veková zľava: 2,5 % deti a mládež do 25 rokov a osoby staršie ako 65 rokov - nie je možné sčítať s ďalšími zľavami.
Minimálny počet účastníkov: 35

Nórsko - najkrajšie fjordy - turisticko-poznávací zájazd
BERGEN – JOSTEDALSBREEN  – SOGNEFJORDEN – LOM – GEIRANGERFJORDEN – TROLLSTIGEN – LILLEHAMMER – OSLO – TANUM – TRELLEBORG
 
Najdlhšie predávaný a obľúbený poznávací zájazd do Nórska a Švédska.
Právom ho považujeme za klenot medzi našimi zájazdmi: kajuty na trajekte sú v cene zájazdu a jednu cestu absolvujete letecky. Stravovanie na zájazdu obsahuje každý deň raňajky, v cene je aj niekoľko večerí. Do programu je zaradených niekoľko krátkych vychádzok. V Švédsku poznáte kúzlo šérového pobrežia. Na zhliadnutie prírodných magnetov Nórska – fjordov, hôr, ľadovcov a vodopádov – je dostatok času. Z miest môžete podrobne poznať Oslo aj s jeho múzeami a novou dominantou – Operou, olympijský Lillehammer a malebný Bergen. Vyhliadková plavba po Geirangerfjorde, zastávka pod najvyššiu kolmú stenu Európy Trollveggen, prejazd slávnym Trolím chodníkom alebo pohľad na magický splaz ľadovca Jostedalsbreen patria k najväčším atrakciám zájazdu. Ide o turisticky nenáročný program s mnohými zastávkami na fotografovanie.

8-dňový zájazd - doprava letecky

Program:
1. deň:
Navečer odlet z Prahy. Po prílete na letisko Gardemoen, severne od Oslo, sa presunieme na ubytovanie (2 noci, mimo centra).
2.
deň: Hlavné mesto Nórska Oslo ponúka rozmanitú škálu zaujímavých miest: v centre budeme obdivovať svetoznámu budovu radnice a architektonický skvost – budovu Opery na brehu Oslofjordu. Na polostrove múzeí Bygdøy našla svoj trvalý domov polárna loď Fram, na ktorej sa plavili polárni dobyvatelia Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnému a južnému pólu. Vstupné je v cene. Môžeme si prehliadnuť aj plť Kon Tiki a papyrusovú loď Ra II. Thora Heyerdahla. Prejdeme sa v parku Frogner, kde je umiestnených 212 sôch Gustava Vigelanda. Z legendárneho športoviska Hollmenkollen s novým skokanským mostíkom nakoniec pekne uvidíme celé mesto a vody Oslofjordu. Nocľah mimo centra Osla. Večera je v cene.
3. deň:
Dnes zamierime do oblasti ZOH 1994. V Lillehammeri, ležiacom pri najväčšom nórskom jazere Mjøsa (niekoľko rokov tu žila nórska spisovateľka Sigrid Undsetová – autorka románu Kristina Vavrincová), navštívime olympijské mostíky a viac ako 100 rokov starý skanzen Maihaugen. Na ubytovanie sa odvezieme do horského strediska pod horou Skeikampen. V prípade dobrého počasia si môžete na jej úpätie večer sami vystúpiť. V mieste sú aj ďalšie možnosti na krátke alebo ďalšie prechádzky. Svetlo je v letných mesiacoch najmenej do desať hodin. Večera je v cene.
4
. deň: Ráno sa vydáme na panoramatickú cestu Peer Gynt Vegen. Odtiaľ za dobrého počasia zhliadneme siluety NP Rondane a Jotunheimen a uvidíme atraktívnu krajinu na náhornej plošine. Okolo poludnia sa zastavíme v mestečku Dombås. Odpoludnia sa potom vydáme pozdĺž mnohých kaskád a vodopádov divokej rieky Rauma, vinúcej sa hlbokým údolím Romsdalen, až k najvyššej kolmej stene Európy – Trollveggen (v preklade Trolia stena). Úchvatné zážitky nás potom čakajú pri stúpaní 11 zákrutami po slávnej ceste Trollstigen - táto „trolia cesta“ vedie až do horského sedla, ležiaceho v nadmorskej výške 900 m. Po prejazde jahodovým údolím Valldalen nás už polapia pavučiny ramien západonórskych fjordov. Prvý z nich, Storfjord, preplávame trajektom a potom sa už dostaneme na ubytovanie. Večera je v cene zájazdu.
5. deň: Najprv sa potešíme vyhliadkovou plavbou po najznámejšom nórskom fjorde Geirangerfjord (UNESCO) - plavba je v cene. Pokiaľ nám bude priať počasie, vyjdeme desiatkami serpentín až na vyhliadku na hore Dalsnibba (1 497 m n. m.). Ďalej budeme pokračovať do mestečka Lom, kde si prehliadneme starobylý stĺpový kostol (stavkirke). Po ceste Sognefjellvegen sa vyvezieme do najvyššieho cestného sedla v Nórsku (1 440 m n. m.). Odtiaľ sú fantastické pohľady na najvyššie škandinávske pohorie Jotunheimen a jeho priľahlé ľadovce. Večera je v cene zájazdu.
6. deň:
Dnešný deň bude opäť v znamení fjordov a najväčšieho ľadovca európskej pevniny Jostedalsbreen. Okolo Lustrafjordu a proti prúdu ľadovcovej rieky sa dopravíme na dosah nádherného ľadovcového splazu Nigardsbreen. Najprv sa preplavíme lodičkou po ľadovcovom jazere a následne sa odvezieme až na dosah mohutného čela ľadovca. Najdlhší fjord sveta Sognefjorden (204 km) preplávame trajektom. Večera je v cene zájazdu.
7. deň:
Okolo poludnia prídeme do posledného cieľa našej škandinávskej cesty – do druhého najväčšieho mesta Nórska – Bergenu, ktorého neopakovateľnú atmosféru tvorí rybí trh, unikátne hanzové domy na nábreží Bryggen (UNESCO), starobylá pevnosť Bergenhus, stredoveké kostoly s najkrajším Mariánskym kostolom a stará štvrť drevených domov Gamle Bergen. Pekný pohľad na centrum mesta ponúka vyhliadka Fløyen, kam možno, vystúpiť pešo alebo sa zviezť pozemnou lanovou dráhou. Večera je v cene zájazdu.
8. deň
:
Po rannom vychutnaní si pokojnej nórskej atmosféry odchod na letisko. Odlet, po prestupe prílet do Prahy večer. Zvoz do Brna je pre vopred zaregistrovaných účastníkov zájazdu zabezpečený.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

P-37NO-01

02.07. - 09.07.2020

1 303,- €

Brno, Praha

P-37NO-02

19.07. - 26.07.2020

1 287,- € (zľava do 18.02.2020)

Brno, Praha

P-37NO-03

07.08. - 14.08.2020

1 264,- € (zľava do 08.03.2020)

Brno, Praha

Cena zahŕňa: letenku Praha - Oslo a Bergen - Praha s prestupom  vrátane letiskových táx, dopravu autobusom, vnútroštátne trajekty , vyhliadkovú plavbu po Geirangerfjorde, vstupné do múzea Fram, 7x ubytovanie v turistickom hoteli (2-lôžkové izby s WC a sprchou), 7x raňajky, 6x večeru. služby sprievodcu, cestovné poistenie UNIQA K6S vrátane storna, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena  nezahŕňa:
 vstupné do múzeí a skanzenu, výjazd na Dalsnibbu, plavba loďkou pri Nigardsbreene, lanovku v Bergene a pod. cca 800 NOK (t. j. cca 100,- €) a ďalšie vyššie neuvedené služby.
Príplatky: jednolôžková izba (obmedzený počet izieb): 238 €, zvoz z Brna do Prahy linkovým autobuom alebo vlakom a späť mikrobusom - min. 3 os.: 32 €, nocľah po prílete (jednolôžková izba v hoteli Inn Praha pri letisku): 95 €, nocľah po prílete (dvojllôžková izba v hoteli Inn Praha pri letisku): 107 €, parkovanie na letisku (parkovanie na 1 týždeň v hoteli Holiday Inn Praha: 30 €.
Zľava:
2,5 % deti a mládež do 25 rokov a osoby nad 65 rokov - nie je možné sčítať s ďalšími zľavami.
Ak je v tabuľke termínov zájazdov uvedená cena červenou farbou, ide o zľavnenú cenu, ktorá je platná do dátumu uvedenému v poznámke tabuľky.

Poznámka:
Tento zájazd je vhodný aj pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu, pokiaľ však obmedzenie nie je takého rozsahu, aby spôsobovalo ťažkosti pri nastupovaní a vystupovaní z dopravného prostriedku, a nespôsobovalo ťažkosti s bežnou chôdzou s intenzitou, ktorú možno očakávať pri prehliadkach miest, zaujímavých miest a pri prechádzkach v prírode.   
Minimálny počet účastníkov: 3
0

Do srdca nórskych fjordov - poznávací zájazd
BERGEN – SOGNEFJORDEN – JOSTEDALSBREEN – DALSNIBBA – GEIRANGERFJORDEN – ÅLESUND – TROLLSTIGEN – LILLEHAMMER – OSLO

 

Tento letecký poznávací zájazd je postavený tak, aby aj bez turisticky náročného programu zahrnul všetky známe miesta Nórska, ktoré túži zhliadnuť väčšina ľudí. Čaká nás dovolenka v Nórsku, ako má byť. Zájazd obsahuje dve pamiatky UNESCO: nórske fjordy, kde absolvujeme vyhliadkovú plavbu po najznámejšom z nich - Geirangerfjorden a malebné kráľovské mesto Bergen s drevenými domami Bryggen na nábreží. Budeme môcť dobre poznať zelenú nórsku metropolu Oslo, ktorá je sídlom kráľovskej rodiny. 

Ďalším pekným zážitkom je cesta k splazu Briksdalsbreen, najväčšieho kontinentálneho ľadovca Jostedalsbreen. Mesto Ålesund patrí k najkrajším sídlam v Nórsku a môžeme tu navštíviť unikátne morské akvárium. Zastavíme sa v olympijskom meste Lillehammer, kde sa nachádza najznámejší nórsky skanzen Maihaugen.

Ubytovanie s raňajkami a 4 večerami je zabezpečené v dvojlôžkových izbách turistických hotelov.  

6
-dňový zájazd - doprava letecká

Program:
1. deň:
Odlet z Prahy s prestupom do Bergenu. Po prílete odchod na ubytovanie.
2. deň:
Prehliadku druhého najväčšieho mesta Nórska - Bergenu začneme prechádzkou po nábreží, ktorému dominuje rad hanzových domov Bryggen (UNESCO). Záujemcovia budú mať možnosť pozrieť sa na vyhliadku  Fløyen, kam je možné vyviezť sa pozemnou lanovou dráhou. Svetlo je na severe v letných mesiacoch dlho do noci, preto ešte navečer odídeme mimo Bergen na ubytovanie. Večera v cene zájazdu.
3. deň:
Dnešok už bude celý v znamení fjordov a ľadovcov. Cez predtým najdlhší fjord sveta Sognefjorden preplávame trajektom. Pokračujeme malebnými scenériami nórskej prírody, okolo fjordov, údoliami vymodelovanými ľadovcom a serpentínami cez horské hrebene. Odpoludnia budeme mať čas na asi 2-3hodinovú vychádzku za pohľadmi na ľadovcový splaz Briksdalsbreen, ktorý už ustúpil vysoko nad skalu a vytvára pod sebou ľadovcovú lagúnu. Splaz je súčasťou najväčšieho ľadovca európskej pevniny Jostedalsbreen. Pokiaľ bude dostatok času a bude nám priať počasie, vyjdeme desiatkami serpentín až na vyhliadku na hore Dalsnibba (1 497 m n. m.), odkiaľ za dobrého počasia vidieť okolité ľadovcové a snehové polia a koniec fjordu Geiranger hlboko v údolí. Navečer nás čaká ďalší atraktívny program – plavba po fjorde Geirangerfjorden (UNESCO),  o.i. okolo vodopádov Sedem sestier a Nápadník. Plavba je v cene zájazdu. Potom odídeme na ubytovanie. Večera je v cene zájazdu.
4. deň: 
Medzi najkrajšie situované sídla Nórska patrí prístavné mesto Ålesund, postavené na niekoľkých ostrovoch. Mesto navštívime po prekonaní Storfjordu trajektom. Ålesund v roku 1904 vyhorel a nové centrum bolo vybudované v štýle Art nouveau. Budeme mať možnosť navštíviť jedno z najväčších morských akvárií v severnej Európe alebo Centrum secesnej architektúry. Neskôr popoludní s autobusom vydáme na vrchol slávnej cesty Trollstigen (Trolia cesta), kde sa nachádza aj moderná vyhliadka. Odchod na ubytovanie. Večera je v cene zájazdu.
5. deň:
Dopoludnia si najprv prehliadneme stĺpový kostol v Ringebe nad údolím Gudbrandsdalen, ktorým potom prídeme do olympijského Lillehammeru. Tu budeme mať možnosť navštíviť najstarší nórsky skanzen Maihaugen a pozrieť sa na vrchol skokanských mostíkov nad areálom, kde sa konal otvárací aj záverečný ceremoniál ZOH 1994. Presun do hlavného mesta Oslo. Počas popoludňajšej prechádzky mestom uvidíme jednu z moderných dominánt mesta – budovu Opery, ktorá stojí priamo pri fjorde. Pešou zónou Karl Johans Gate, okolo ktorej sú rozmiestnené hlavné budovy mesta (parlament, univerzita, Národné divadlo), dôjdeme ku kráľovskému palácu. Večer zájdeme do parku Frogner. Tu je umiestnených 212 sôch Gustava Vigelanda, vrátane symbolu mesta – Sinnataggen (v prekl. Zlostiaci sa chlapček), fontánou, monolitom a ďalšími sochami tohto najznámejšieho nórskeho sochára.  Ubytovanie mimo centra mesta, večera je v cene zájazdu. 
6. deň:
Veľkým pojmom pre všetkých návštevníkov Osla je polostrov múzeí Bygdøy, na ktorý možno doplávať lodičkou. Tu našla svoj trvalý domov polárna loď Fram, na ktorej sa plavili polárni dobyvatelia Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnému a južnému pólu. Môžeme si prehliadnuť plť Kon Tiki, papyrusovú loď Ra II Thora Heyerdahla, tri vikingské lode, staré viac ako tisíc rokov alebo zájsť do múzea námornej plavby. Na záver nášho pobytu v Nórsku sa pozrieme na vrchol športového areálu Holmenkollen s moderným skokanským mostíkom s ozdobou polárnej žiary a vyhliadkou na Oslo a priliehajúci fjord. Presun na letisko a odpoludnia odlet do Prahy. 

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

P-NO09-01

09.06. - 14.06.2020

1 223,-€

Praha, zvoz Brno za prípl.

P-NO09-02

26.07. - 31.07.2020

1 223,-€

Praha, zvoz Brno za prípl.

Cena zahŕňa: letenky  Praha - Bergen a Oslo - Praha vrátane letiskových táx, dopravu autobusom, vnútroštátne trajekty, podľa termínu 5x ubytovanie v turistickom hoteli (dvojlôžkové izby s WC a sprchou), 5x raňajky, 4x večeru, vyhliadkovú plavbu po Geirangerfjorde, služby sprievodcu, cestovné poistenie UNIQA K6S vrátane storna a poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa:
vstupné (lanovka v Bergene, vjazd na Dalsnibbu, vstupy do múzeí) cca 800 NOK (100,- €), ďalšie vyššie neuvedené služby

Možné príplatky:
jednolôžková izba (obmedzený počet) 168 €.
 
Minimálny počet účastníkov: 30

Najkrajšie miesta Nórska - poznávací zájazd
FJÄLLBACKAVETTERBERGET – OSLO – GEILO – BORGUND – FLÅM – JOSTEDALSBREEN – BRIKSDALSBREEN – DALSNIBBA – GEIRANGERFJORD – TROLLSTIGVEIEN – ROMSDALEN – TRONDHEIM – POLÁRNY KRUH – SALTSTRAUMEN – BODO – NORDLAND – LOFOTY – REINE – NUSSFJORD – HENNINGSVAR – SVOLVÆR – SÚOSTROVIE VESTERALEN  – NARVIK – FAGERNESFJELL – SVARTISEN – MO I RANA – VODOPÁD TÄNNFORSEN ÖSTERSUND JAZERO STORSJÖN – NP HAMRA – GRONKLITT – JAZERO SILJAN – STOCKHOLM

Romantické prírodné scenérie, fjordy zarezávajúce sa stovky kilometrov hlboko do vnútrozemia, kúzelné vodopády, ústretovosť severanov v zemi polnočného slnka, vlasť Vikingov, zdanlivo nedostupné ľadovce, nádherné súostrovie Lofoty a Vesterály, zdvíhajúce sa priamo z divokých vĺn Atlantiku do mnoho stometrových výšok, to je naša pozvánka do Škandinávie.

15-dňový zájazd - doprava autobusom
13-dňový zájazd - doprava letecky

Program:
1. deň:
V odpoludňajších hodinách odchod z ČR. Večer nalodenie na trajekt a nočná plavba do švédskeho Trelleborgu.
2. deň: P
ozdĺž západného pobrežia Švédska, malebný prístav FJÄLLBACKA, námestie s bustou švédskej herečky Ingrid Bergman, prechádzka a pohľad z výšiny VETTERBERGET - more posiate desiatkami malých ostrovčekov Skärgarden, pokračujeme na sever, OSLO, prejazd mestom, Hollmenkollen - krásne výhľady na mesto, ubytovanie v Oslo.
3. deň: Dopoludnia
OSLO, park Frogner so sochami G. Vigelanda, polostrov Bygdoy, známe múzeá Fram, Kon-Tiki a Múzeum Vikingských lodí. Odchod do centra a prehliadka mesta. Odpoludnia prejazd do GEILO, najvýznamnejšie centrum zimných športov, ubytovanie.
4. deň: O
dchod do dedinky BORGUND, kde sa nachádza jeden z najstarších a najzachovalejších vikingských stĺpových kostolov, zvaných Stavkirke, prejazd najdlhším nórskym tunelom prístavného mestečka Flåm na konci Aurlandsfjordu, prehliadka a ľahká turistika v ústí fjordu. Pokračujeme k ľadovcu JOSTEDALSBREEN, resp. k jeho splazu BRIKSDALSBREEN, stredne náročná prechádzka cca 2-3 hod., odchod na ubytovanie.
5. deň:
Zlatá cesta severu a srdce nórskych fjordov. Výjazd na vyhliadku DALSNIBBA (1476 m), GEIRANGERFJORD (UNESCO) s typicky žiarivou zelenou farbou. Vyvezieme sa ORLOU CESTOU, zastávky na vyhliadke, trajektom prejdeme Norddalsfjord a pokračujeme CESTOU TROLLOV -Trollstigveien, ktorá 11 serpentínami prekonáva výškový rozdiel takmer 800 m, krásne horské scenérie, ubytovanie v údolí Sterdalen.
6. deň: P
ovestná previsnutá STENA TROLLOV - Trolltindam, krásnym a divokým údolím ROMSDALEN cez Dombas do kráľovského TRONDHEIMU, historické centrum mesta, katedrála severu Nidarosdomen, pevnosť Kristiansten a i., nočný prejazd k Severnému polárnemu kruhu.
7. deň:
Ráno prekročíme Severný polárny kruh, zastávka pri info centre Polarsirkelsentret, obchody so suvenírmi a pošta, odkiaľ je možné poslať pozdravy, ďalej SALTSTRAUMEN, za priaznivých podmienok možno vidieť malström - prírodný fenomén, víriaca voda, slapové prúdy, kde sa jeden fjord vlieva do druhého. Cesta do BODO, hlavného mesta provincie Nordland, s krásnou polohou pri Saltfjorde, plavba na Lofoty, úchvatné pohľady - hory sa zdvíhajú priamo z mora. Večer ubytovanie.
8. deň:
SÚOSTROVIE LOFOTY a turistika, najzaujímavejšie miesta, siluety lofotských hôr, REINE, vyhlásené za najkrajšie miesto Nórska, náročnejšia pešia túra nad mestečko, výnimočný panoramatický výhľad na lagúnu a ostrovčeky, pre ostatných napr. ľahšia turistika v okolí Reine, prejazd do mestečka ÅA, na záver známa rybárska dedina NUSSFJORD (UNESCO) s múzeom lovu tresiek, návrat na ubytovanie.
9. deň:
Ľahká pešia turistika na súostrovie LOFOTY, v obci VIKTEM fakultatívna návšteva miestnej sklárne, prejazd k múzeu Vikingov, ktoré približuje dobu okolo roku 1120, romantický rybársky prístav HENNINGSVAR, “Benátky Lofot”, úchvatná krajina, ubytovanie.
10. deň:
Krátka prehliadka mesta SVOLVAER, uvidíme jeden zo symbolov mesta Svolvaergeita (Svolvaerský cap), dvojrohá hora, týčiaca sa nad mestom. SÚOSTROVIE VESTERALEN, cestou fotografovanie a príjazd do najsevernejšieho bodu našej cesty do NARVIKU, prehliadka, výjazd lanovkou na FAGERNESFJELL. Ubytovanie.
11. deň:
Dlhšia spiatočná cesta vrátane trajektu k NP SVARTISEN, s rovnomenným ľadovcom SVARTISEN, druhým najväčším v Nórsku, plavba loďou a pešia náročnejšia túra k ľadovcovému splazu, alternatívne ľahšia turistika v okolí jazera. Prejazd na ubytovanie do oblasti mesta MO I RANA, na brehu Ranafjordu.
12. deň:
Skoro ráno vyrazíme, popoludní zastávka pri najväčšom švédskom VODOPÁDE TÄNNFORSEN (tzv. švédska Niagara), pokračujeme do mestečka ÖSTERSUND na brehoch populárneho švédskeho ľadovcového JAZERA STORSJÖN, ubytovanie, odpočinok. Variantne ľahšia individuálna turistika v mieste ubytovania.
13. deň:
Kúzelná príroda NP HAMRA, prírodná rezervácia, cestou krátke zastávky a foto prestávky, GRONKLITT, najväčší medvedí park Európy Björnpark, príjazd do “srdca Švédska” k JAZERU SILJAN, oblasť Dalarna, tradičné červené domčeky, ubytovanie.
14. deň:
Hlavné mesto Švédska STOCKHOLM, mesto na 14 ostrovoch s dlhou históriou, prehliadka hlavných pamätihodností, návšteva múzea Vassa, plavba loďou stockholmským prístavom. Nočný prejazd Švédskom.
15. deň:
Ráno prejazd Öresundským mostom, krátka plavba Baltským morom. Návrat do ČR odpoludnia.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-206-01

01.07. - 15.07.2020

960,- €

Praha, Brno

M-207-01

02.07. - 14.07.2020

1 280,- €

Praha

Cena zahŕňa: dopravu lux. klimatizovaným autobusom, trajekty Rostock - Trelleborg, Gedser - Rostock, trajekt na Lofoty a vnútroštátne trajekty, 11x ubytovanie v hosteloch/chatkách/apartmánoch - viaclôžkové izby - prevažne 4-lôžkové, väčšinou možnosť varenia, 2x raňajky. služby sprievodcu.
Fakultatívne príplatky: poistenie liečebných nákladov a storna zájazdu 21,20 €, lôžko v 4-lôžkovej kabíne na trajekte Rostock - Trelleborg - iba na vyžiadanie, 32 €.