Poznávacie zájazdy

ŠKANDINÁVIA
Nórske fjordy a škandinávske metropoly - podrobný poznávací okruh
OSLO – ROMSDALEN – TROLLSTIGVEIEN – ÅLESUND ROMSDALSFJORD STORFJORD OTTADALEN DALSNIBBA GEIRANGER LOM JOTUNHEIMEN BESSEGEN VÅGÅMO LILLEHAMMER STOCKHOLM KODAŇ

10-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod z Prahy v odpoludňajších hodinách.
2. deň: Prehliadka druhého najväčšieho mesta Švédska GÖTEBORGU. Nocľah.
3. deň: OSLO – vzdušná a zelená metropola Nórska s množstvom kultúrnych pamiatok a svetoznámymi múzeami. Príchod do „srdca“ Nórska – údolie GUDBRANDSDALEN. Nocľah.
4. deň: Prejazd divokým údolím ROMSDALEN, ktoré lemujú strmé a rozoklané vrcholy. Zastávka pri povestnej previsnutej horolezeckej stene Trollov – TROLLTINDAN. Výjazd známou cestou Trollov – TROLLSTIGVEIEN. Prehliadka mesta
ÅLESUND, ktoré sa nazýva klenotnicou secesného umenia a je prekrásne položené na brehu a ostrovčekoch Atlantického oceánu. Vyhliadková jazda pozdĺž ROMSDALSFJORDU a STORFJORDU. Nocľah.
5. deň: Vyhliadková jazda malebným údolím OTTADALEN. Výjazd na známu vyhliadku DALSNIBBA (1 486 m) s úchvatnými pohľadmi na fjordy. Najkrajší fjord GEIRANGER (UNESCO), ktorého strmé steny sú zdobené desiatkami nádherných vodopádov. LOM – mestečko s rázovitým dreveným kostolíkom a ďalšou zaujímavou architektúrou. Nocľah.
6. deň: Prejazd údolím riečky
SJØA, u športovcov známej raftingovými zjazdmi. Najväčšie nórske pohorie JOTUNHEIMEN (Domov obrov) – výlet na vyhliadku BESSEGGEN nad jazerom Gjende (panoramatické pohľady na rozoklané a zasnežené vrcholy). Pre menej zdatných turistov možnosť prechádzky okolo jazera. Mestečko VÅGÅMO – krásna ukážka starej nórskej drevenej architektúry. Nocľah.
7. deň: Pred cestou do Švédska zastavíme v mestečku LILLEHAMMER – turistické a športové centrum, dejisko zimných olympijských hier, svetoznámy skanzen. Nocľah.
8. deň: STOCKHOLM – prekrásna švédska metropola, "Benátky severu". Radnica s vyhliadkovou vežou, kráľovský palác, malebné staré mesto na ostrove, unikátne múzeum lode Vasa. Nočný prejazd.
9. deň: Prehliadka KODANE - kráľovský palác Amalienborg, Christianborg, veľkolepá radnica, možnosť okružnej plavby prístavom. Dánsko nemôžete opustiť bez fotografie Malej morskej víly, symbolu Kodane. Nočný prejazd.
10. deň: Príchod do Prahy v ranných hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-201-01 / N507-1

30.06. - 09.07.2017

400,- EUR

Praha, Brno

M-201-02 / N507-2

28.07. - 06.08.2017

456,- EUR

Praha, Brno

Cena zahŕňa: dopravu autobusom, trajekty, 6x ubytovanie (2x  vo Švédsku, 4x v Nórsku s možnosťou varenia, v 4-5-lôžkových chatách), služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné, fakultatívne služby
Fakultatívne príplatky:
komplexné cestovné poistenie vrátane storna zájazdu 12 €/os., malá dvojlôžková chatka v Nórsku, skromnejšia ako 4-lôžková: 40 EUR/osoba (4 noci), 4x polpenzia 64 €/os. (česká kempingová kuchyňa).

Veľký okruh Škandináviou - poznávací zájazd
KALMAR – STOCKHOLM – HELSINKY – PUNKAHARJU – KERIMÄKI – SAVONLINNA – KOLI – NAPAPIIRI – NP SAARISELKÄ – INARI – NORDKAPP – ALTA – SAANA – MALSELVFOSSEN – VESTERÅLEN – LOFOTY – KABELVAG – REINE – Å – SVOLVAER – POLÁRNY KRUH – MO I RANA – TRONDHEIM – LUND

Veľká cesta na ďaleký sever Európy vám umožní navštíviť krásne oblasti Švédska, Fínska a Nórska. Navštívime hlavné mesto Fínska Helsinky a Švédska Stockholm. Na ďalekom severe poznáte nekonečné fínske lesy a modré hladiny tisícok jazier, skalnaté hory súostroví Vesterålen a Lofoten v Nórsku nad polárnym kruhom, budete sa plaviť veľkými škandinávskymi trajektami a užívať si nádherné výhľady tak na Baltickom, ako aj na Nórskom mori. Keď budeme mať šťastie, uvidíme aj polnočné slnko. Viac času strávime aj v krásnej severskej neporušenej prírode – skalný hrebeň Koli, najkrajšia fínska hora Saana, ostrov Magerøya. Možnosť lodného výletu okolo skalnatého pobrežia ostrovov.

15-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod z Prahy v dopoludňajších hodinách. Trajekt do Švédska (7,5 hod.).
2. deň: Návšteva prístavného mesta KALMAR pri Kalmarskom prielive, oddeľujúcom pevninu a ostrov Öland, starý zámok zo 14. – 16. st. Príchod na ubytovanie do oblasti Stockholmu.
3.deň: STOCKHOLM – prehliadka „Benátok severu“, rozložených na ostrovoch jazera Mälaren, Gamla Stan – staré mesto s Kráľovským palácom, kostolmi, Parlamentom, vyhliadka z radničnej veže, možnosť návštevy unikátneho múzea lode Vasa. Neskoro odpoludnia plavba medzi tisíckami ostrovčekov – nezabudnuteľné výhľady – trajektom Stockholm – Helsinky (16 hodin, v cene 4-lôžkové kajuty a raňajky).
4. deň: Dopoludnia priplávanie do HELSÍNK – hlavného mesta Fínska: centrum mesta na Senátnom námestí okolo luteránskeho dómu, pravoslávny chrám, prezidentský palác, malebný trh pri prístave, skalný chrám Tempeliaukiokirkko, vyhliadka z veže Olympijského štadiónu. Nocľah.
5. deň: FÍNSKA JAZERNÁ PLOŠINA: jazda po úzkych šijach, nazývaných eskery, medzi labyrintom jazier, najznámejší je esker PUNKAHARJU. SAVONLINNA – mesto so starým kamenným hradom OLAVINLINNA na ostrove, jedným z najväčších a najkrajších fínskych hradov. KERIMÄKI – najväčší drevený kostol vo Fínsku. KOLI – jedinečná vyhliadková skala nad jazerným systémom Pielinen vo fínskej Karélii. Nocľah.
6. deň: Prejazd na sever Fínska. Návšteva dedinky Santa Clausa na polárnom kruhu NAPAPIIRI, odkiaľ je možné poslať pozdrav priamo z polárnej pošty a získať certifikát o prekročení polárneho kruhu. NP SAARISELKÄ s vyhliadkovým vrcholom KAUNISPÄA. Nocľah pri jazere Inari.
7.deň: INARI, mestečko s laponským skanzenom pri posvätnom jazere. Prejazd do Nórska. Ubytovanie. Večer prejazd podmorským tunelom na ostrov Mager
øya. V prípade pekného počasia krátka pešia vychádzka s výhľadom na NORDKAPP HORN. NORDKAPP -Severný mys, triumfálny koniec Európy, výhľady na Severný ľadový oceán, príp. aj polnočné slnko. Neskoro v noci návrat na ubytovanie.
8.deň: ALTA - skalné rytiny a múzeum, asi 3 000 skalných rytín z doby kamennej pod šírym nebom, je na zozname svetového dedičstva UNESCO. Prejazd severskou krajinou plnou vodopádov, hlbokých fjordov a rozoklaných hôr, polárnou krajinou, ktorá vrcholí pri Lyngenfjordene, kde sa nám otvorí nádherný pohľad na rozoklané horské štíty pohoria Lyngsalpene. Nocľah.
9. deň: Peší výstup na najkrajšiu fínsku horu SAANA (1 029 m) so širokým rozhľadom, ktorá sa nachádza v NP Kilpisjärvi na nórsko - švédsko - fínskom pomedzí. Jedno z najlepších lososových miest v Nórsku, trojité, 600 metrov dlhé kaskády MALSELVFOSSEN. Nocľah.
10. deň: Zastávka pri modernej plastike Kamenný dom v Evenes. Prejazd po kilometer dlhom moste Tjelsundbru na súostrovie VESTERÅLEN. Prejazd po novo otvorenej ceste s mnohými dlhými tunelmi na súostrovie Lofoten. Možnosť cca 1,5 hod. trvajúceho lodného výletu okolo skalnatého pobrežia v oblasti Lofot. Najväčšia drevená katedrála na sever od Trondheimu v KABELVAGU. Nocľah.
11. deň: Súostrovie LOFOTY - najúchvatnejšie a najbizarnejšie scenérie severu. Vyhliadková jazda až na koniec súostrovia Lofoty s množstvom zaujímavých pohľadov na mosty, spájajúce ostrovy a na vysoké hory. Malebné červené rybárske domčeky rorbu, sušiaky na tresky, tisíce čajok. Mestečko REINE, ktoré bolo niekoľko krát vyhlásené za najkrajšie mesto Nórska. Mestečko
Å na najjužnejšom cípe Lofot, kde končí nielen lofotská cesta, ale aj svet ľudí a začína svet vikingských bohov. SVOLVAER - hlavné mesto Lofotského súostrovia. Nocľah.
12. deň: Dopoludnia plavba trajektom späť na nórsku pevninu. Cesta divokou krajinou NORDLANDU pozdĺž nespočetných jazier a hlbokých fjordov s okúzľujúcou scenériou majestátnych hôr. Prestávky na zaujímavých miestach. Zastávka na NÓRSKOM POLÁRNOM KRUHU. MO I RANA - mesto na brehu Ranafjordu, obchodné centrum oblasti, plastika Havman. Mohutné kaskády LAKSFORSEN. Nocľah.
13. deň: Prejazd stredným Nórskom, okolo mnohých malebných divokých vodopádov a jazier. Deväťhodinová prehliadka TRONDHEIMU – tretieho najväčšieho mesta Nórska s katedrálou, ktorá je považovaná za najkrajšiu gotickú stavbu severnej Európy, a mnohými ďalšími zaujímavosťami. Nočný prejazd.
14. deň: Prehliadka mesta LUND - významné kultúrne centrum južného Švédska s peknou románskou katedrálou. Prejazd na juh Švédska do prístavného mesta Trelleborg. Večer odchod, plavba do Rostocku (7,5 hod.).
15. deň: Príchod do ČR v odpoludňajších hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-204-01 / N506-1

04.07. - 18.07.2016

846,- EUR

Praha

M-204-02 / N506-2

19.07. - 02.08.2016

907,- EUR

Brno, Praha

Cena zahŕňa: dopravu autobusom, trajekty Rostock - Trelleborg - Rostock, Stockholm - Helsinky, vnútroštátne trajekty, podmorský tunel na ostrov Magerøya, 11x ubytovanie (10x v jednoduchých turistických hotelíkoch a hosteloch, chatkách vo viaclôžkových izbách - najčastejšie 4-lôžkových, 1x ubytovanie v 4-lôžkových kajutách na trajekte), 4x raňajky, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Fakultatívne príplatky:
komplexné cestovné poistenie vrátane storna zájazdu 17,50 €/os., 4-lôžková kajuta na trajekte Rostock - Trelleborg 27 €/os./1 cesta

Nórske fjordy - poznávací zájazd
GÖTEBORG – IDDEFJORD – LILLEHAMMER – GUDBRANDSDALEN – SOGNEFJORD – ROMSDALEN –  ALESUND – ROMSDALSFJORD – STORFJORD – GEIRANGER – LOM – JOTUNHEIMEN – VAGAMO – OSLO – KODAŇ

10-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod z Prahy v odpoludňajších hodinách.
2. deň: Prehliadka druhého najväčšieho mesta Švédska GÖTEBORGU.
3. deň: Zastávka pri hraničnom fjorde IDDEFJORD. Vyhliadková jazda pozdĺž najdlhšieho nórskeho jazera MJ0SA. Návšteva mestečka LILLEHAMMER - turistické a športové centrum, dejisko zimných olympijských hier, svetoznámy skanzen. Príchod do „srdca" Nórska - údolia GUDBRANDSDALEN.
4. deň: Výlet k najväčšiemu európskemu pevninskému ľadovcu JOSTEDALSBREEN. Ľadovcový splaz NIGARDSBREEN. Horská krajina SOGNEFJELL - prejazd po horskej ceste s nádhernými scenériami, ktorou sa dostaneme k bočnému ramenu najdlhšieho nórskeho fjordu SOGNEFJORD.
5. deň: Prejazd divokým údolím ROMSDALEN, ktoré lemujú strmé a rozoklané vrcholy. Zastávka pri povestnej previsnutej horolezeckej stene Trollov - TROLLTINDAN. Výjazd známou cestou Trollov - TROLLSTIGVEIEN. Prehliadka mesta
ÅLESUND, ktoré je nazývané klenotnicou secesného umenia a je prekrásne položené na brehu a ostrovčekoch Atlantického oceánu. Vyhliadková jazda pozdĺž ROMSDALSFJORDU a STORFJORDU.
6. deň: Vyhliadková jazda malebným údolím OTTADALEN. Výjazd na známu vyhliadku DALSNIBBA s úchvatnými pohľadmi na fjordy. Najkrajší fjord GEIRANGER (UNESCO), ktorého strmé steny sú skrášlené desiatkami nádherných vodopádov. LOM - mestečko s rázovitým dreveným kostolíkom.
7. deň: Prejazd údolím riečky
SJØA, známou raftingovými zjazdmi. Najväčšie nórske pohorie JOTUNHEIMEN (Domov obrov) – pešia túra na vyhliadku BESSEGGEN nad jazerom Gjende (panoramatické rozhľady na rozoklané a zasnežené vrcholy). Pre menej zdatných turistov možnosť prechádzky okolo jazera. Mestečko VÅGÅMO - krásna ukážka starej nórskej drevenej architektúry.
8. deň: OSLO - vzdušná a zelená metropola Nórska s množstvom kultúrnych pamiatok svetoznámych múzeí. Nočný prejazd.
9. deň: Prehliadka KODANE - kráľovský palác Amalienborg, Christianborg, veľkolepá radnica, možnosť okružnej plavby prístavom. Dánsko nemôžete opustiť bez fotografie Malej morskej víly, symbolu Kodane. Nočný prejazd.
10. deň: Príchod do Prahy v ranných hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

Voľné miesta

M-200-01

23.06. - 02.07.2017

531,- EUR

Praha, Pardubice, Hradec Králové

vypredané

M-200-02

07.07. - 16.07.2017

531,- EUR

Praha

vypredané

M-200-03

14.07. - 23.07.2017

539,- EUR

Praha, Brno

málo miest

M-200-04

21.07. - 30.07.2017

531,- EUR

Praha

vypredané

M-200-05

04.08. - 13.08.2017

539,- EUR

Praha, Pardubice, Hradec Králové

málo miest

M-200-06

11.08. - 20.08.2017

519,- EUR

Praha, Brno

málo miest

M-200-07

18.08. - 27.08.2017

519,- EUR

Praha

voľné

Cena zahŕňa: dopravu luxusným autobusom, trajekty, 6x ubytovanie (1x na trase, 5x v 4 - 5 lôžkových chatkách v Nórsku s možnosťou varenia), 5x raňajky, 4x večeru (česká kempingová kuchyňa),služby sprievodcu, poistenie zájazdu voči úpadku CK.
Zľava 55+: 15 €/os. v termíne 23.06. - 02.07.2017
Fakultatívne príplatky:
komplexné cestovné poistenie vrátane storna zájazdu 12 €/os., malá dvojlôžková chatka v Nórsku, skromnejšia ako 4-lôžková: 48 €/osoba (5 noci).

Nórsko - veľký polárny okruh - poznávací zájazd
LUND – IDDEFJORD – MJOSA – LILLEHAMMER – GUDBRANDSDALEN – DOVREFJELL – TRONDHEIM – DOVREFJELL – TRONDHEIM – LOFOTY – NORLAND – POLÁRNY KRUH – SVARTISEN – DOVREFJELL – TROLLSTIGVEIEN – NORDDALSFJORD – GEIRANGER – OTTADALEN – LOM – OSLO – MALMÖ

13-dňový zájazd - doprava autobusom
Tento podrobný okruh prepája najkrajšie časti severného Nórska (čarokrásne súostrovie Lofoty s malebnými tmavo červenými rybárskymi dedinkami, nad ktorými sa týčia rozoklané vrcholky hôr), s prírodnými krásami stredného a južného Nórska (ľadovec Svartisen, Zlatá cesta Severu cez hory a fjordy, začínajúcou známou cestou Trollov, pokračujúcou plavbou cez Norddalsfjord a končiacou pri najkrajšom fjorde Geiranger). Zájazd nezabúda ani na kultúrne pamiatky krajiny, navštívime najväčšiu severskú gotickú katedrálu v Trondheime, svetoznámy skanzen v Lillehammeri, svetoznáme múzeá v Osle.

Program:
1. deň:
Odchod z Prahy vo večerných hodinách. Krátkym trajektom z Nemecka do Dánska a novým
Øresundským mostom z Kodane do Malmö vo Švédsku.
2. deň: LUND - významné kultúrne stredisko v južnom Švédsku s peknou románskou katedrálou, v histórii dokonca najväčšie mesto Škandinávie.
3. deň: Zastávka pri hraničnom fjorde IDDEFJORD. Vyhliadková jazda pozdĺž najdlhšieho nórskeho jazera
MJØSA. Návšteva mestečka LILLEHAMMER - turistické a športové centrum, dejisko zimných olympijských hier, svetoznámy skanzen.
4. deň: Prejazd najdlhším nórskym údolím GUDBRANDSDALEN, ktoré je nazývané srdcom Nórska, a národným parkom DOVREFJELL s vyhliadkou na jeho drsnú prírodu. Deväťhodinová prehliadka TRONDHEIMU - tretie najväčšie mesto Nórska s katedrálou, ktorá je považovaná za najkrajšiu gotickú stavbu severnej Európy. Nočný prejazd.
5.-6. deň: Súostrovie LOFOTY - patrí k najmalebnejším miestam v Škandinávii. Rybárske dedinky sa rozprestierajú pozdĺž morských zálivov a nad nimi sa týčia rozoklané vrcholky hôr. Sú považované za raj pre turistov, maliarov a rybárov. Hlavné mesto SVOLVAER, UNESCOM chránený fjord NUSFJORD, mestečko SUND, známe kováčskou výrobou, mestečko REINE vyhlásené za najkrajšie miesto Nórska, mestečko
Å na najjužnejšom cípe Lofot a i.
7. deň: Prejazd novo otvorenou cestou s mnohými dlhými tunelmi a trajektom späť na pevninu s pohľadmi na skalnaté hory, vyrastajúce priamo z morskej hladiny. Ďalej cesta divokou krajinou NORDLANDU pozdĺž nespočetných jazier a hlbokých fjordov s okúzľujúcou scenériou majestátnych hôr. Prestávky na zaujímavých miestach. Turistika v národnom parku RAGO. Mestečko FAUSKE.
8.deň: Zastávka na POLÁRNOM KRUHU - prehliadka návštevného centra. SVARTISEN - výlet k najznámejšiemu ľadovcovému splazu druhého najväčšieho nórskeho ľadovca. MO I RANA - mesto na brehu Ranafjordu, obchodné centrum oblasti. Nočný prejazd.
9.deň: Prechádzka tundrou v DOVREFJELLI v okolí Dombasu. Kráľovská cesta, ktorou putovali králi na korunováciu do katedrály v Trondheime. Ubytovanie.
10. deň: ZLATÁ CESTA SEVERU - začína jedinečným staviteľským dielom, cestou TROLLSTIGVEIEN s úchvatnou vyhliadkou, pokračuje cez hory k NORDDALSFJORDU a po jeho preplávaní trajektom ďalej k najkrajšiemu fjordu GEIRANGER (UNESCO), ktorého strmé steny skrášľujú desiatky vodopádov. Cesta malebným údolím OTTADALEN so zastávkou v mestečku LOM s kostolíkom a drevenou architektúrou. Nocľah.
11. deň: OSLO - vzdušná a zelená metropola Nórska s množstvom kultúrnych pamiatok a so svetoznámymi múzeami.
12. deň: MALMÖ - tretie najväčšie mesto Švédska, ktoré si zachovalo rad stavebných pamiatok. Odchod do ČR.
13. deň: Príchod do Prahy v ranných hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-203-01

05.07. - 17.07.2018

416,- EUR - LM

Praha, Pardubice, Hradec Králové

M-203-02

02.08. - 14.08.2018

650,- EUR - vypredaný

Praha

Cena zahŕňa: dopravu autobusom, trajekty, 8x ubytovanie v 4-5 lôžkových chatkách s možnosťou varenia alebo v ubytovniach, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Fakultatívne príplatky:
komplexné cestovné poistenie vrátane storna zájazdu 15 €/os.

rsko - zlatá cesta severu a srdce nórskych fjordov - poznávací zájazd
IDDEFJORD – OSLO – GJÖVIK – LILLEHAMMER – GUDBRANDSDALEN – DOMBAS – ROMSDALEN – STENA TROLLOV – CESTA TROLLOV – ORLÍ CHODNÍK – GEIRANGER – DALSNIBBA – JOSTEDALSBREEN – BRIGSDALSBREEN – SOGNEFJORD – TVINDEFOSS – VOSS – BERGEN – VYHLIADKA FLØYEN – GEILO – HARDANGERVIDDA – OSLO

9-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod z ČR v dopoludňajších hodinách cez Nemecko na trajekt do Škandinávie. Plavba do TRELLEBORGU. Fakultatívne možnosť ubytovania v 4-lôžkových kajutách.
2. deň: Pozdĺž západného pobrežia Švédska zamierime k IDDEFJORDU a pokračujeme smer Svinesund. Príchod do OSLO, prvá časť prehliadky mesta - svetoznáma budova radnice, budova Opery na brehu Oslofjordu. Ubytovanie v Oslo.
3. deň: Po raňajkách odídeme do GJOVIKU – Hala Fjellhalen, Gjovik Kirche. Navštívime olympijský LILLEHAMMER, ležiaci pri najväčšom nórskom jazere Mj
øsa a „srdce Nórska“ - údolie GUDBRANSDALEN. Presunieme sa do DOMBASU a pozdĺž divokej rieky Rauma do monumentálneho prielomu ROMSDALEN, na úpätí najvyššej previsnutej skalnej stene v Európy. Nocľah.
4. deň: „Zlatá cesta severu“ - divoké údolie ROMSDALEN, ktoré lemujú strmé a rozoklané vrcholy a vodopády. Zastávka pri povestnej previsnutej STENE TROLLOV – Trollveggen. Výjazd známou CESTOU TROLLOVTROLLSTIGVEIEN, ktorá 11 serpentínami prekonáva výškový rozdiel 800 m a prechádza prekrásnymi horskými scenériami. Prekonáme Nordalsfjord a ORLÍM CHODNÍKOM prídeme do mestečka GEIRANGER, ležiaceho v romantických scenériách GEIRANGERFJORDU (UNESCO). Jeho krásy najlepšie vychutnáte pri pri vyhliadkovej plavbe. Potom sa vyvezieme na horské sedlo so známou vyhliadkou DALSNIBBA (1440 m n. m.), s úchvatnými pohľadmi na fjord Geiranger, ktorého strmé steny sú skrášlené desiatkami nádherných vodopádov, z ktorých najznámejšie sú vodopády SEDEM SESTIER, NÁPADNÍK a NÁDEJ. Ubytovanie.
5. deň: Vychádzka krásnym horským údolím k najväčšiemu ľadovcu v Európe JOSTEDALSBREEN resp. k jeho nádhernému ľadovcovému splazu BRIGSDALSBREEN. Prejdeme nádhernými scenériami k ramenu najväčšieho nórskeho fjordu SOGNEFJORDU (dĺžka 200 km), toto legendárne údolie plné jazier a vodopádov je často prirovnávané k americkému Grand Canyonu. Po zastávke pri kaskádovitom vodopáde TVINDEFOSS sa ubytujeme vo VOSSE.
6. deň: Navštívime druhé najväčšie mesto Nórska BERGEN, prehliadka historického centra (UNESCO), neopakovateľná atmosféra rybieho trhu, hanzové domy Bryggen (UNESCO), fakultatívne možnosť výjazdu lanovkou
na vyhliadku Fløyen, z ktorej vidno centrum mesta ako na dlani (na vyhliadku je možné vystúpiť aj pešo) alebo návšteva známeho akvária. Návrat na ubytovanie.
7. deň: Pokračujeme pozdĺž impozantných vodopádov VORINGSFOSSEN do GEILO, strediska zimných športov. Prevezieme sa európskou náhornou plošinou HARDANGERVIDDA a zvyšok dňa venujeme prehliadke OSLO –  park Frogner, kde je umiestnených viac ako 200 sôch Gustava Vigelanda. Výjazd do dejiska zimnej olympiády v HOLMENKOLLEN, zastávka pri novo postavenom skokanskom mostíku, prekrásny panoramatický výhľad na Oslo. Ubytovanie v Oslo.
8. deň: Dokončenie prehliadky OSLO, polostrov múzeí  Bygd
øy - návšteva Múzea polárnych výprav, kde našla svoj domov polárna loď Fram, na ktorej sa plavil Amundsen k severnému a južnému pólu, múzeum Kon-Tiki, Vikingské múzeum. Na poludnie odchod do Trelleborgu na trajekt. Cez územie Nemecka pokračujeme do ČR.
9. deň: Príchod v odpoludňajších hodinách do ČR.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

R-N503-17-1

01.07. - 09.07.2017

619,- EUR - vypredaný

Brno, Praha

R-N503-17-2

05.08. - 13.08.2017

619,- EUR

Brno, Praha

Cena zahŕňa: dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, trajekty do Škandinávie a späť, vnútroštátne trajekty, 5x ubytovanie v hosteli v 2 a 4-lôžkových izbách, 1x v 4-lôžkových chatkách), 5x raňajky prevažne bufetovou formou, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné, fakultatívne služby, vyhliadkovú plavbu po Geiranger fjorde.
Fakultatívne príplatky: 2-lôžková izba/5 noci v hosteli 90 €/os., 4-lôžková kabína na trajekte tam a späť 63 €/os., 5x večera 114 €/os. (min. 10 osôb), posteľná bielizeň v hosteloch 250 NOK/os. a v chatke cca 120 NOK/os. - úhrada na mieste (variantne je možné mať vlastnú posteľnú bielizeň),
komplexné cestovné poistenie vrátane storna zájazdu 10,50 €/os.
Ubytovanie na mieste: hostel - 2-4-lôžkové izby, na poschodí je vždy kuchynka - možnosť varenia, k dispozícii miestnosť s TV, spoločenská miestnosť. Chatky - kompletne vybavené chatky so 4 lôžkami, k dispozícii chladnička, varič a varná kanvica.

Južné Švédsko a Dánsko - poznávací zájazd
KODAŇ – KRONBORG – GRÄNNA – LINKÖPING – STOCKHOLM – DROTTNINGHOLM – SANDHAMN – NYKÖPING – KALMAR – ÖLAND – LUND – MALMÖ – ØRESUND – ROSKILDE – MØNS, KLINT HOLM – MØNS KLINT

10-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod z Prahy vo večerných hodinách.
2. deň: Trajekt do Dánska, cesta cez ostrovy Lolland, Falster a Sjaelland, KODAŇ, dánska prímorská metropola, hrad - Rosenborg Slot, kráľovský palác, korunovačné klenoty, Nyhavn, starý prístav, obľúbený výlet loďou po kanáloch, Christianborg.
3. deň: Cestou po ØRESUNDSKOM dvojposchodovom MOSTE, druhom najväčšom pevnom moste na svete (16 km do Švédska. Cesta pozdĺž jazera Vättern, GRÄNNA, roztomilé mestečko priamo pri jazere, ruina hradu Brahehus vysoko nad jazerom s výhľadmi na ostrov Visingső, LINKÖPING, mesto Saabu, skanzen Gamla Linköping z doby okolo roku 1900, MJÖLBY, fakultatívne večera.
4. deň: STOCKHOLM, parlament, opera, Drottninggatan, hlavná ulica starého mesta Gamla Stan, tržnica s rybími a inými delikatesami, slávna radnica, fakultatívny výlet loďou (25 EUR/os.) k letnému sídlu švédskej kráľovskej rodiny DROTTNINGHOLMU, francúzsky park, múzeá.
5. deň: STOCKHOLM, Storkyrkan, katedrála, kráľovský palác, trajektom k Vasa múzeu, unikátnej lodi kráľa Gustava II. Adolfa, 1. skanzen na svete – založený 1891, so stavbami z celého Švédska, alebo zábavný park Grőna Lunds Tivoli, večerná prechádzka s vyhliadkami.
6. deň: Fakultatívny lodný výlet (46 EUR/os.), a turistika na ostrove SANDHAMN, miesto mnohých závodov plachetníc, pôvodne rybársky prístav, možnosť kúpania alebo individuálna prehliadka Stockholmu.
7. deň:  NYKÖPING, hrad spojený s históriou Švédska, KALMAR, romantický hrad na ostrovčeku, výhľady na ostrov veterných mlynov ÖLAND (UNESCO), YSTAND, jedinečné megalitické pamiatky na brehu mora, ubytovanie pri MALMÖ.
8. deň:
MALMÖ, námestie Lilla Torget, Stortoget, výhľad na mrakodrap v tvare špirály, katedrála sv. Petra. Krátka zastávka v LUNDE, katedrála a univerzitné mesto, HELSINGBORG, prejazd do Dánska, Helsingor, hrad Shakespearovho Hamleta Kronborg (UNESCO).
9. deň:
ROSKILDE, bývalé hlavné mesto Dánska, katedrála, hrobky dánskych kráľov, múzeum tradičných vikingských lodí, turistika na zelenom ostrove MØNS, KLINT HOLM, malý rybársky prístav, možnosť kúpania, fakultatívne obed z rýb turistika na bielych útesoch MØNS KLINT, cesta na trajekt cez posledné OSTROVY BØGE a FALSTER, trajekt do Nemecka.
10. deň: Návrat do Prahy dopoludnia.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-202-01 / S508-16-1

27.06. - 06.07.2016

654,- EUR

Praha, Brno

Cena zahŕňa: dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, trajekty, 7x ubytovanie v hoteli (dvojlôžkové izby s príslušenstvom), 4x raňajky, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné. fakultatívne výlety a služby
Fakultatívne príplatky: komplexné cestovné poistenie vrátane storna zájazdu 11,50 €/os. jednolôžková izba 173 €, 3x raňajky 19,50 €/os., 1x večera 23 €/os., 1x obed (rybí bufet) 21 €/os., záloha na výlet k zámku Drottningholm 26,50 €/os., zálohy na výlet na ostrov Sandhamn 45 €/os., zvoz z Brna do Prahy (+ 15,50 €)

Veľký okruh Nórskom s turistikou - súostrovie Lofoty, Vesterály a Švédsko - poznávací zájazd s ľahkou pešou turistikou
FJÄLLBACKA – OSLO – GEILO – FLÅM – MYRDAL – BRIKSDALSBREEN – DALSNIBBA – GEIRANGERFJORD – TROLLSTIGVEIEN – TROLLTINDAM – ÚDOLIE ROMSDALEN – TRONDHEIM – SALTSTRAUMEN – BODØ – LOFOTY – REINE – NUSSFJORD – HENNINGSVAR – SVOLVAER – VESTERALEN – NARVIK – NP SVARTISEN –ÖSTERSUND – NP HAMRA – GRONKLITT – BJÖRNPARK – STOCKHOLM

15-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
V dopoludňajších hodinách odchod z ČR. Večer nalodenie na trajekt a nočná plavba do švédskeho Trelleborgu.
2. deň: V skorých ranných hodinách sa vylodíme vo Švédsku, odkiaľ zamierime pozdĺž západného pobrežia k nórskemu Oslu. FJÄLLBACKA, malebný prístav na západnom pobreží Švédska. Na námestí nájdete bustu známej švédskej herečky Ingrid Bergman a pri pohľade z výšiny VETTERBERGET uvidíme more posiate desiatkami malých ostrovčekov. Pokračujeme do hlavného mesta Nórska OSLO, prejazd mestom a návšteva HOLLMENKOLLEN, odkiaľ je krásny výhľad na mesto. Ubytovanie v Oslo.
3. deň:
Dopoludnia prehliadka OSLO - návšteva parku Frogner s unikátnymi sochami Gustava Vigelanda, pokračujeme na polostrove Bygdøy, ktorý využíva aj kráľovská rodina ako letné sídlo, návšteva známych múzeí FRAM, KON-TIKI, variantne Námorného múzea. Odpoludnia prejazd do GEILO, najvýznamnejšieho centra zimných športov v Škandinávii. Ubytovanie.
4. deň: Ráno odídeme malebnou krajinou do prístavného mestečka FLÅM na konci Aurlandsfjordu a odtiaľ fakultatívne výletným vláčikom z FLÅMU do MYRDALU a potom znovu po trase Flåmsbanen späť (nutná rezervácia vopred
) - patrí k najúchvatnejším železniciam na svete. Je síce dlhá len niečo vyše 20 km, ale medzi Myrdalom na náhornej plošine a Flamom prekonáva výškový rozdiel 865 m. Trasa nám ukáže tie najzaujímavejšie miesta, prechádzajúc krásnou krajinou plnou strmých kopcov, hôr, vodopádov, dediniek a skalných útvarov. Vlak zastavuje na 9-tich miestach, z ktorých každé skrýva odlišnú panorámu, vrátane dych berúceho vodopádu Kjofossen. Pokračujeme k mohutnému ľadovcu JOSTEDALSBREEN resp. k jeho splazu BRIKSDALSBREEN, cca 3 hod. prechádzka a odjazd na ubytovanie.
5. deň: Zlatá cesta severu a srdce nórskych fjordov. Výjazd na vyhliadku DALSNIBBA do výšky 1 476 m n. m. - krásne výhľady na vzdialené vrcholky hôr i do hlbokých údolí. Potom zídeme takmer na nulu metrov nad morom do GEIRANGERU pri svetoznámom 16 km dlhom GEIRANGERFJORDE s typicky žiarivou zelenou farbou. Vyvezieme sa ORLOU CESTOU - zastávky na vyhliadke, krásne výhľady na Geirangerfjord, trajektom preplávame NORDDALSFJORD a pokračujeme chýrnou CESTOU TROLLOV -Trollstigveien, kde 11 serpentínami a prekrásnymi horskými scenériami prekonáme výškový rozdiel takmer 800 m, do údolia STERDALEN na ubytovanie.
6. deň:
Ráno zastavíme pri povestnej previsnutej STENE TROLLOV - Trolltindam a budeme pokračovať krásnym a divokým údolím ROMSDALEN do Dombasu a ďalej do kráľovského TRONDHEIMU, navštívime historické centrum mesta, katedrálu Nidarosdomen - katedrála severu, pevnosť Kristiansten a ďalšie zaujímavé miesta. Večer sa vydáme smerom k Severnému polárnemu kruhu.
7. deň: V ranných hodinách prekročíme Severný polárny kruh, zastávka v info centre Polarsirkelsentret, navštívime obchody so suvenírmi, poštu, odkiaľ je možné poslať pozdravy, ľahká pešia turistika v oblasti Severného polárneho kruhu. Ďalšou zastávkou bude SALTSTRAUMEN - kde, ak budeme mať šťastie, uvidíme maelström - prírodný fenomén, ktorý stojí za to vidieť - víriaca sa voda,  keď sa jeden fjord vlieva do druhého. Pokračujeme cestou do prístavu  BODØ, hlavného mesta provincie Nordland, s prekrásnou polohou pri Saltfjorde. Odtiaľ po 4-hod. plavbe trajektom doplávame na vytúžené Lofoty. Na palube nás očakáva krásny pohľad na blížiace sa súostrovie Lofoty, kde sa hory zdvíhajú priamo z mora. Príchod na ubytovanie vo večerných hodinách.
8. deň: Celý deň budeme spoznávať súostrovie LOFOTY a sledovať siluety lofotských hôr., turistika v oblasti. Navštívime tie najkrajšie miesta súostrovia. Nasleduje REINE, vyhlásené za najkrajšie miesto Nórska, pešia túra nad mestečko Reine, kde budeme mať výnimočný panoramatickýmvýhľad na lagúnu a ostrovčeky. Ostatní sa môžu vydať napr. na fakultatívnu vyhliadkovú okružnú plavbu loďou s fantastickými pohľadmi na súostrovie. Na záver navštívime aj slávnu rybársku dedinu NUSSFJORD (UNESCO). Návrat na ubytovanie.
9. deň: Ľahká pešia turistika na súostroví Lofoty, návšteva vikingského múzea Lofot, vrátime sa späť do doby Vikingov, prvé známky osídlenia tejto oblasti sú z roku 1120. Zavítame aj do romantického rybárskeho prístavu HENNINGSVAR a úchvatnou krajinou sa vrátime späť na ubytovanie.
10. deň: Krátka prehliadka mesta SVOLVAER, uvidíme jeden zo symbolov mesta Svolvaergeita (Svolvaerský cap) – dvojrohá hora, týčiaca sa nad mestom. Dnešný deň budeme cestovať cez súostrovie VESTERALEN a na záver prídeme do najsevernejšieho bodu nášho zájazdu - do kempu v Narviku. NARVIK – prehliadka mesta, vyjdeme alebo prípadne fakultatívne sa vyvezieme lanovkou na Fagernesfjell.
11. deň: Dlhšia spiatočná vrátane trajektu povedie cez Národný park SVARTISEN, najrozmanitejší národný park Nórska, má zelené nížiny, listnaté lesy, okraje fjordov, ale aj hlboké údolia riek a krajinu večného ľadu  s rovnomenným ľadovcom SVARTISEN, druhým najväčším v Nórsku. Podnikneme nádhernú pešiu túru k ľadovcovému splazu. Nasleduje nočný prejazd do Švédska.
12. deň: Ráno sa zastavíme pri najväčšom švédskom vodopáde TÄNNFORSEN (tzv. švédska Niagara), okolo poludnia sa dopravíme do mestečka ÖSTERSUND na brehoch populárneho švédskeho ľadovcového jazera STORSJÖN s legendárnym jazerným netvorom Storsjoodjuret. Tu sa ubytujeme, odpočinok, individuálne voľno pri jazere s možnosťou fakultatívnych lodných výletov na jazerné ostrovy.
13. deň:
Pokračujeme kúzelnou prírodou Národného parku HAMRA, prírodná rezervácia, cestou krátke zastávky a prestávky na fotografovanie. GRONKLITT, najväčší medvedí park Európy BJÖRNPARK, príjazd do "srdca Švédska" k JAZERU SILJAN na ubytovanie. Oblasť Dalarna neupustila od svojich tradícií, aj dnes tu uvidíte tradičné dalarnské obydlia a stretnete obyvateľov v krojoch.
14. deň:
Príjazd do hlavného a najväčšieho mesta Švédska STOCKHOLMU. Mesto rozkladajúce sa na štrnástich ostrovoch s dlhou históriou a veľkým množstvom historických pamiatok, prehliadka hlavných pamätihodností mesta - Gamla Stan (staré mesto) s kráľovským palácom a parlamentom, Storkyrkan, návšteva múzea Vassa, plavba loďou stockholmským prístavom. Nočný prejazd Švédskom.
15. deň: Ráno prejazd
ØRESUNDSKÝM MOSTOM, krátka plavba Baltským morom. Návrat do ČR v popoludňajších hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

R-N502-16-1

17.07. - 31.07.2016

857,- EUR

 Praha, Pardubice, Hradec Králové, Brno

Cena zahŕňa: dopravu lux. klimatizovaným autobusom,  trajekt Rostock – Trelleborg, trajekt Nynäshamn – Ventspils, trajekt na Lofoty a vnútroštátne trajekty, 10x ubytovanie v turistických hosteloch / chatkách / apartmánoch - 4-lôžkové izby s možnosťou varenia, 2x raňajky formou bufetu, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné, fakultatívne výlety a všetko ostatné neuvedené v predchádzajúcom odseku. Fakultatívny výlet vláčikom z Fl
åmu do Myrdalu a späť - nutná rezervácia vopred v CK, platba na mieste cca 380 NOK/os.
Fakultatívne príplatky: 4-lôžková kabína na trajekte Rostock – Trelleborg 31 €/os. - iba na vyžiadanie, komplexné cestovné poistenie vrátane storna zájazdu 18 €/os., možnosť pripoistenia vyššieho storna zájazdu +10 €.

Vodopády a ľadovce Nórska - turisticko-poznávací zájazd
TRELLEBORG – IDDEFJORDEN – FINSE – HARDANGERFJORDDEN – VÖRINGSFOSSEN – SOGNEFJORDEN – NP JOSTEDALSBREEN – DALSNIBBA – GEIRANGER – TROLLSTIGEN – NP RONDANE – OSLO


Vydajte sa na náš najpredávanejší zájazd, ktorého program Vám umožní uzrieť čo najviac z prírodných krás Nórska. Okrem vodopádov a ľadovcov nezabudneme ani na ďalšiu unikátnu scenériu fjordy. Dni s niekoľkohodinovými túrami sa striedajú s kratšími vychádzkami a s oddychovými poznávacími dňami. Ubytovanie je zabezpečené v chatkách TURIST (spacie vaky) v malých kempoch, prípadne 1x v hosteli. Vybrané kempy patria podľa našich skúseností a reakcií klientov k najkrajším, ktoré v Nórsku nájdete! V troch kempoch zostaneme počas dvoch nocí. Vo všetkých termínov Vám zabezpečíme chutnú polpenziu. Pri dokúpení lôžka v kajute, ktoré odporúčame, si môžete vytvoriť príjemný zájazd bez nočných jázd.
V termíne 21.8. - 29.8.2015 ponúkame leteckú variantu zájazdu. V ostatných termínoch sú letenky na jednotlivé smery na vyžiadanie.

11-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod z Bratislavy ráno, z ČR dopoludnia. Tranzit cez SRN do prístavu, ďalej nočný trajekt do Švédska.
 Na vyžiadanie: možnosť odletu z Prahy do Oslo a nocľah v Oslo. Ďalší deň individuálna prehliadka centra a popoludní cesta vlakom naproti autobusu.
2. deň: (Na vyžiadanie: možnosť odletu z Viedne do Oslo, cesta vlakom naproti autobusu). Po vylodení v prístave Trelleborg nasleduje prejazd juhozápadným Švédskom na švédsko-nórsku hranicu. Tu nás privíta prvý nórsky fjord Iddefjorden, cez ktorý prejdeme po hraničnom moste Svinesundbron. Potom prídeme k podmorskému tunelu pod fjordom Oslofjorden, ktorým sa dostaneme do južného Nórska. Večer príchod na ubytovanie v druhom najväčšom nórskom údolí Hallingdalen (dĺžka asi 200 km), nocľah 2 noci na rovnakom mieste.
3. deň: Ráno sa vydáme cez horské mestečko Geilo k najrozsiahlejšej európskej náhornej plošine Hardangervirda (asi 10 000 km2). Vlakom sa zvezieme najvyššie položenou nórskou železničnou traťou do stanice Finse cestovné je v cene zájazdu). Tu popri rovnomennom jazere a turistickej chate vyrazíme na poldňovú túru k ľadovcu Hardangerjøkulen (73 km2), ktorý svojimi najvyššími ľadovcovými partiami dosahuje výšok nad 1800 m n.m. Večer návrat na ubytovanie.
4. deň:  Naprieč Hardangervidou prídeme k vodopádu Vøringfossen, v ktorého okolí podnikneme za priaznivého počasia vychádzku. Krásnym prielomom Måbødalen zídeme k druhému najväčšiemu fjordu Nórska – Hardangerfjord, cez ktorý prejdeme po majstrovskom diele nórskych staviteľov, moste Hardangerbrua. Zastavíme sa pri kaskádovitom vodopáde Tvindefossen a zamierime do pohoria Vikafjell, odkiaľ sa nám otvoria nádherné výhľady do sveta nórskych hôr. Potom sa trajektom preplavíme cez najdlhší škandinávsky fjord Sognerfjorden. Ubytovanie na 2 noci v kempe Hov uprostred idylickej prírodnej scenérie.
5. deň: Tento deň je voľným dňom v krásnej prírode. Môžeme oddychovať v krásnom kempe, prejsť sa po okolí alebo podniknúť niekoľkohodinovú túru v pozvoľnom, avšak divokom teréne turistickej cesty Fosstigen („Cesta vodopádov“) okolo mnohých kaskád rieky Gaula.
6. a 7. deň: Oblasťou divokých riek, jazier, fjordov a ďalších krásnych scenérií dorazíme na dosah Národného parku Jostedalsbreen. Za dobrého počasia uvidíme niektorý zo stále ubúdajúcich ľadovcových splazov najväčšieho zaľadnenia pevninskej Európy (ľadovec s plochou 487 km2). Jeho celkové množstvo ľadu sa odhaduje na asi 100 km2. V oblasti podnikneme aj niekoľko hodinovú túru a na 2 noci sa tu ubytujeme.
Poznámka: Program 6. a 7. dňa usporiada sprievodca o. i. podľa počasia, výkonnosti skupiny, počtu záujemcov o ferraty a pod.
Informácia pre záujemcov o ferraty: Nevšedným zážitkom a špecifickou ponukou nielen v našich zájazdoch je možnosť vydať sa na zaistenú cestu - ferratu pri obci Loen. Záujemcovia sa odpoja od zájazdu na väčšinu dňa. Z tohto dôvodu nebudú čerpať vyššie uvedený bod programu "niekoľkohodinová túra v oblasti" a služby sprievodcu.
8. deň: Dnes prejdeme tzv. "Zlatou cestou severu": najprv začneme stúpať do hôr a za priaznivého počasia sa vyvezieme náročnými serpentínami až na vyhliadku Dalsnibba, odkiaľ je úchvatný výhľad na svet fjordov a hôr. Potom zídeme k svetoznámemu fjordu Geirangerfjorden (UNESCO). Na fjord sa ešte znovu pozrieme z vyhliadkovej cesty „Orlia cesta“. Po preplávaní fjordu Norddalsfjorden uvidíme údolie Valldalen s jahodovými plantážami. Cesta vedie až k vrcholu Trolej cesty (tzv. Trollstigen). Navečer sa 2 noci sa vydáme od úpätia najvyššej kolmej steny v Európe Trollvegen (Trolia stena, približne1 km) dlhým údolím Romsdalen na ďalší nocľah (príchod neskoro večer).
9. deň: Nakoniec nás čaká Národný park Rondane. Pri dnešnej niekoľkohodinovej túre sa s malebnými horskými partiami Nórska rozlúčime. (V prípade nepriaznivého počasia môže byť zmena na niekoľko kratších vychádzok aj mimo NP Rondane). Navečer presun na ubytovanie.
10. deň: Dnes sa začneme vracať na juh. Zastávka na letisku Gardemoen (možnosť odletov do Viedne alebo Prahy na vyžiadanie). Zvoz z Viedne do Bratislavy nezabezpečujeme. Cestu do švédskeho prístavu Trelleborg, kde sa v noci nalodíme na trajekt do Nemecka, nám spestrí krátka vychádzka.
11. deň: Ráno vylodenie v Nemecku, návrat do ČR popoludní, do Bratislavy večer.


Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

P-89NO15.2706

27.06. - 07.07.2015

615,- EUR

Bratislava, Brno, Ostrava, Praha

P-89NO15.0907

09.07. - 19.07.2015

615,- EUR

Bratislava, Brno, Ostrava, Praha

P-89NO15.2307

23.07. - 02.08.2015

615,- EUR

Bratislava, Brno, Ostrava, Praha

P-89NO15.0608

06.08. - 16.08.2015

615,- EUR

Bratislava, Brno, Ostrava, Praha

P-89NO15.2008

20.08. - 30.08.2015

615,- EUR

Bratislava, Brno, Ostrava, Praha

P-89NO15.2108

21.08. - 29.08.2015

829,- EUR

Viedeň, Praha

Cena zahŕňa: dopravu zahraničným autobusom, medzištátne a vnútroštátne trajekty, v termíne 21.8. - 29.8. letenku Praha - Oslo a späť vrátane letiskových poplatkov, lístok na vlak 3. deň, 8x ubytovanie v chatkách TURIST alebo v hosteli vo vlastných spacích vakoch, 8x českú polpenziu, služby sprievodcu, cestovné poistenie UNIQA K5C a poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné 300 NOK (t. j. cca 35,- EUR), ďalšie vyššie neuvedené služby.
Fakultatívne príplatky:
lôžko na trajekte v 2
lôžkovej kajute/os./jeden smer (príplatok: 40 €), lôžko v 4-lôžkovej kajute/os./jeden smer (príplatok: 22 €).
Veková zľava: 2,5 % deti a mládež do 25 rokov a osoby staršie ako 65 rokov - nie je možné sčítať s ďalšími zľavami.
Minimálny počet účastníkov: 35

Nórsko - najkrajšie fjordy - turisticko-poznávací zájazd
BERGEN – JOSTEDALSBREEN  – SOGNEFJORDEN – LOM – GEIRANGERFJORDEN – TROLLSTIGEN – LILLEHAMMER – OSLO – TANUM – TRELLEBORG

Najdlhšie predávaný a obľúbený poznávací zájazd do Nórska a Švédska.
Právom ho považujeme za klenot medzi našimi zájazdmi: kajuty na trajekte sú v cene zájazdu a jednu cestu absolvujete letecky. Stravovanie na zájazdu obsahuje každý deň raňajky, v cene je aj niekoľko večerí. Do programu je zaradených niekoľko krátkych vychádzok. V Švédsku poznáte kúzlo šérového pobrežia. Na zhliadnutie prírodných magnetov Nórska – fjordov, hôr, ľadovcov a vodopádov – je dostatok času. Z miest môžete podrobne poznať Oslo aj s jeho múzeami a novou dominantou – Operou, olympijský Lillehammer a malebný Bergen. Vyhliadková plavba po Geirangerfjorde, zastávka pod najvyššiu kolmú stenu Európy Trollveggen, prejazd slávnym Trolím chodníkom alebo pohľad na magický splaz ľadovca Jostedalsbreen patria k najväčším atrakciám zájazdu. Ide o turisticky nenáročný program s mnohými zastávkami na fotografovanie.

9
-dňový zájazd - doprava tam letecky, späť autobusom

Program:
1. deň:
Odlet z Prahy do druhého najväčšieho mesta Nórska - Bergenu.
2.
deň: Dopoludnia si pozrieme hanzové domy  na nábreží Bryggen (UNESCO) a rybí trh. Pekný pohľad na centrum mesta ponúka vyhliadka Fløyen, kam je možné vystúpiť pešo alebo sa vyviezť pozemnou lanovou dráhou.
3. deň: Dnes už bude v znamení fjordov a najväčšieho ľadovca európskej pevniny Jostedalsbreen. Najdlhší fjord sveta Sognefjorden (204 km) preplavíme trajektom. Proti prúdu ľadovcovej rieky dôjdeme na dosah nádherného ľadovcového splazu Nigardsbreen. Večera je v cene.
4. deň: Z vyhliadkovej cesty Sognefjellvegen sú fantastické pohľady na najvyššie škandinávske pohorie Jotunheimen a jeho priľahlé ľadovce. Mestečko Lom, kde si prehliadneme starobylý stĺpový kostol (stavkirke). Nakoniec sa potešíme vyhliadkovou plavbou, ktorá je zahrnutá v cene, po najznámejšom nórskom fjorde Geirangerfjord (UNESCO). Rovnako dnešná večera je v cene zájazdu.
5. deň: Dnes opäť plávame trajektom, vyvezieme sa do nadmorskej výšky 900 m na vrchol slávnej cesty Trollstigen (Trolí chodník) a potom pôjdeme  hlbokým údolím Romsdalen proti perejám a vodopádom divokej rieky Rauma.
6. deň:
V Lillehammeri, ležiacom pri najväčšom nórskom jazere Mjösa, navštívime olympijské mostíky a vyše 100 rokov starý skanzen Maihaugen. Večera je v cene.
7. deň:
Navštívime hlavné mesto Nórska Oslo. Budeme obdivovať svetoznámu budovu radnice, nový architektonický skvost – budovu Opery na brehu Oslofjordu, sochy Gustava Vigelanda v parku Frogner,na polostrove múzeí Bygdøy polárnu loď Fram, na ktorej sa plavili polárni dobyvatelia Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnému a južnému pólu.   
8. deň: V Švédsku zavítame do oblasti Tanum (UNESCO), známu početnými nálezmi skalných kresieb. Neskorý obed/večera je v cene. Večer nalodenie v prístave Trelleborg na nočný trajekt cez Baltské more.
9. deň
: Príchod odpoludnia do Prahy a navečer do Brna.


Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

P37NO15.0208

02.08. - 10.08.2015

1 015,- EUR

Brno, Praha (zvoz Brna)

P37NO15.1708

17.08. - 25.08.2015

1 015,- EUR

Brno, Praha (zvoz z Brna)

Cena zahŕňa: letenku Praha - Bergen (s prestupom) vrátane letiskových táx vo výške 127 €, dopravu autobusom, medzištátny trajekt vrátane 2lôžkovej kajuty, vnútroštátne trajekty vrátane plavby po Geirangerfjorde, 7x ubytovanie v turistických hosteloch (2-lôžkové izby s príslušenstvom), 7x raňajky, 4x večere. služby sprievodcu, cestovné poistenie UNIQA K7C a poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena  nezahŕňa:
 vstupné cca 800 NOK (t. j. cca 100,- €, posteľnú bielizeň a ďalšie vyššie neuvedené služby.
Príplatky: 3x večera: 76 €/os.
Zľava: 27 €/os. pri ubytovaní v 4-lôžkových izbách
Veková zľava: 2,5 % deti a mládež do 25 rokov a osoby staršie ako 65 rokov - nie je možné sčítať s ďalšími zľavami.
Poznámka: Zvoz z Brna na letisko do Prahy bude realizovaný pri dosiahnutí min. počtu 6 osôb zdarma. Pre menší počet osôb zvozy nezabezpečujeme.

Minimálny počet účastníkov: 35

9-dňový zájazd - doprava tam autobusom, späť letecky

Program:
1. deň:
Odchod z Brna a z Prahy. Tranzit cez Nemecko, nalodenie na trajekt, nocľah v 2-lôžkovej kajute.
2.
deň: Ráno sa vydáme pozdĺž západného pobrežia Švédska. Odpoludnia zavítame do oblasti Tanum (UNESCO), známu početnými nálezmi skalných kresieb. Neskorý obed/večera je v cene.
3. deň:
Navštívime hlavné mesto Nórska Oslo. Budeme obdivovať svetoznámu budovu radnice, nový architektonický skvost – budovu Opery na brehu Oslofjordu, sochy Gustava Vigelanda v parku Frogner,na polostrove múzeí Bygdøy polárnu loď Fram, na ktorej sa plavili polárni dobyvatelia Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnému a južnému pólu.  Zo športoviska Hollmenkollen uvidíme celé mesto a fjord.
4. deň:
V Gjøviku si prehliadneme skalnú halu Fjellhallen a v Lillehammeri olympijské mostíky a skanzen Maihaugen.
5. deň: Vydáme sa cestou Peer Gynt Vegen a pozdĺž rieky Rama dôjdeme k najvyššej kolmej stene Európy - Trollvegen. Budeme stúpať po ceste Trollstigen. Večera je v cene.
6. deň: Potešíme sa vyhliadkovou plavbou po najznámejšom nórskom fjorde Geirangerfjord (UNESCO). Plavba je  cene. Za dobrého počasia sa vyvezieme na vyhliadku na hore Dalsnibba a budeme pokračovať do mestečka Lom. Večera je v cene.
7. deň:
Na dosah krásneho ľadovcového splazu Nigardsbreen sa dostaneme lodičkou po ľadovcovom jazere a pešo po skalných plošinách. Zastavíme sa pri vodopáde Tvindefossen. Večera je v cene.
8. deň:
Popoludní prídeme do Bergenu, ktorého neopakovateľnú atmosféru tvorí rybí trh a hanzové domy na nábreží Bryggen (UNESCO). Pekný pohľad na centrum mesta ponúka vyhliadka Fløyen.
9. deň
: Dopoludnie ešte môžeme stráviť v Bergene, odlet do Prahy odpoludnia.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

P37NO15.0107

01.07. - 09.07.2015

1 015,- EUR

Bratislava, Brno, Praha

Cena zahŕňa: letenku Bergen - Praha vrátane letiskových táx vo výške 127 €, dopravu autobusom, medzištátny trajekt vrátane 2lôžkovej kajuty, vnútroštátne trajekty vrátane plavby po Geirangerfjorde, 7x ubytovanie v turistických hosteloch (2-lôžkové izby s príslušenstvom), 7x raňajky, 4x večere. služby sprievodcu, cestovné poistenie UNIQA K7C a poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena  nezahŕňa:
 vstupné cca 800 NOK (t. j. cca 100,- €, posteľnú bielizeň a ďalšie vyššie neuvedené služby.
Príplatky: 3x večera: 76 €/os.
Zľava: 27 €/os. pri ubytovaní v 4-lôžkových izbách
Veková zľava: 2,5 % deti a mládež do 25 rokov a osoby staršie ako 65 rokov - nie je možné sčítať s ďalšími zľavami.
Poznámka: Zvoz z Bratislavy na odchod z Brna bude realizovaný pri dosiahnutí min. počtu 6 osôb zdarma. Pre menší počet osôb zvozy nezabezpečujeme. Let späť do Viedne na vyžiadanie, transfer z Viedne o Bratislavy nezabezpečujeme. V prípade, že lodná spoločnosť neposkytne dostatok2lôžkových kajút a klient bude cestovať v 4lôžkovej kajute, bude mu poskytnutá zľava vo výške 18 €/os.

Minimálny počet účastníkov: 35

Do srdca nórskych fjordov - poznávací zájazd
BERGEN – NAEROYFJORDEN – AURLANDSFJORDEN – FLAM – MYRDAL – SOGNEFJORDEN – JOSTEDALSBREEN – JOTUNHEIMEN – LOM – DALSNIBBA – GEIRANGER – TROLLSTIGEN – ROMSDALEN – LILLEHAMMER – OSLO


Tento letecký poznávací zájazd je postavený tak, aby aj bez turisticky náročného programu zahrnul všetky známe miesta Nórska, ktoré túži zhliadnuť väčšina ľudí. Čaká nás dovolenka v Nórsku, ako má byť. Zájazd obsahuje dve pamiatky UNESCO: nórske fjordy, kde absolvujeme vyhliadkovú plavbu po najznámejšom z nich - Geirangerfjorde a malebné kráľovské mesto Bergen s drevennými domami Bryggen na nábreží. Ďalším úchvatným zážitkom je cesta ku splazu Nigardsbreen najväčšieho kontinentálneho ľadovca Jostedalsbreen. Prejdeme známu a impozantnú cestu „Trolí chodník“ a zastavíme sa v olympijskom meste Lillehammer, kde sa nachádza najznámejší nórsky skanzen Maihaugen. Nakoniec budeme môcť spoznať zelenú nórsku metropolu Oslo, ktorá je sídlom kráľovskej rodiny. Ubytovanie v 2-3 * hoteloch, v dvojposteľových izbách s WC a sprchou. Súčasťou ceny sú 4 večere. Ďalšie večere vám odporúčame objednať si za príplatok.

7
-dňový zájazd - doprava letecká

Program:
1. deň:
Odlet z Prahy s prestupom v Bergene. Odchod na ubytovanie.
2. deň:
Prehliadku druhého najväčšieho mesta Nórska - Bergenu začneme prechádzkou po nábreží, ktorému dominuje rad hanzových domov Bryggen (UNESCO). Mnohými tunelmi a údoliami prídeme do obce Gudvangen, odkiaľ sa môžu záujemcovia vydať na vyhliadkovú plavbu po fjorde Naeroyfjorden (UNESCO). Po 1,5 hodinovej plavbe sa zídeme s ostatnými v prístave mestečka Aurland.
3. deň:
Najprv preplávame trajektom mohutný fjord Sognefjord a budeme pokračovať do oblasti, ktorej dominuje najväčší ľadovec európskej pevniny Jostedalsbreen. Za obcou Gjerde sa odvezieme na dosah ľadovcového splazu Nigardsbreen. Odchod na ubytovanie a večeru.
4. deň: 
Od hladiny fjordu, vystúpime po ceste Sognefjellvegen na najvyššie cestné sedlo v Nórsku (1 440 m n. m.). V mestečku Lom si prehliadneme starobylý stĺpový kostol (stavkirke). Pokiaľ nám bude priať počasie, vyvezieme sa na vyhliadku na hore Dalsnibba (1 487 m n. m). Navečer preplávame loďou po svetoznámom fjorde Geirangerfjorden (UNESCO). Cestovné je v cene. Ubytovanie a večera.
5. deň:
Ráno nás čaká klesanie jedenástimi serpentínami preslávenej cesty Trollstigen (v preklade Cesta trolov). Od najvyššej kolmej steny Európy - Trollveggen (v preklade Stena trolov) sa odvezieme proti kaskádam a vodopádom divokej rieky Rauma v monumentálnom údolí Romsdalen. Ďalej budeme pokračovať do olympijského mesta Lillehammer pri najväčšom nórskom jazere Mjøsa. V cene je obed alebo večera.
6. deň:
Prehliadku hlavného mesta Nórska - Oslo začneme v parku Frogner v ktorom je umiestnených 212 sôch Gustava Vigelanda. Uvidíme novú dominantu mesta - budovu Opery, ktorá stojí priamo pri fjorde. Pešou zónou Karl Johans Gate, okolo ktorej sú rozostavené hlavné budovy mesta (parlament, univerzita, Národné divadlo) dôjdeme ku kráľovskému palácu.
7. deň:
Počas dňa odlet do Prahy.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

P-09NO15.1907

19.07. - 25.07.2015

1 160,- EUR

Brno, Praha, Viedeň

Cena zahŕňa: letenky z Prahy vrátane letiskových táx, dopravu autobusom v Nórsku, vnútroštátne trajekty, 6x ubytovanie v dvojlôžkových izbách v turistických hoteloch s raňajkami, 3x polpenziu, plavbu po Geirangerfjorde, služby sprievodcu, cestovné poistenie UNIQA K7C a poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa:
vstupné cca 800 NOK (100,- EUR), ďalšie vyššie neuvedené služby

Možné príplatky:
jednolôžková izba 255,- EUR, 3x večera (dva chody bez nápojov) 77,- EUR, vyhliadková plavba po Naeroyfjorden 31 EUR (minimálne 15 osôb).
Poznámka: Samostatný odlet z Viedne na vyžiadanie.
Minimálny počet účastníkov: 35


7-dňový zájazd - doprava letecká

Program:
1. deň:
Večer odlet z Prahy do hlavného mesta Nórska Oslo. Odchod na ubytovanie.
2. deň:
Prehliadku hlavného mesta Nórska - Oslo začneme v parku Frogner v ktorom je umiestnených 212 sôch Gustava Vigelanda. Uvidíme novú dominantu mesta - budovu Opery, ktorá stojí priamo pri fjorde. Pešou zónou Karl Johans Gate, okolo ktorej sú rozostavené hlavné budovy mesta (parlament, univerzita, Národné divadlo) dôjdeme ku kráľovskému palácu. Na polostrove múzeí Bydgøy navštívime múzeum Polárna loď Fram. V cene je večera.
3. deň:
Ráno budeme pokračovať pozdĺž najväčšieho nórskeho jazera Mjøsa do olympijského mesta Lillehammer. Potom pokračujeme k najvyššej kolmej stene Európy - Trollveggen a čaká nás tiež stúpanie jedenástimi serpentínami preslávenej cesty Trollstigen až do horského sedla. Večera je v cene.
4. deň: 
Ráno preplávame loďou
po svetoznámom fjorde Geirangerfjorden (UNESCO). Cestovné je v cene. V mestečku Lom si prehliadneme starobylý stĺpový kostol (stavkirke). vystúpime po ceste Sognefjellvegen na najvyššie cestné sedlo v Nórsku (1 440 m n. m.). Potom zostúpime k hladine najdlhšieho fjordu Sognefjorden na ubytovanie a večeru.
5. deň:
Za obcou Gjende sa dostaneme
na dosah ľadovcového splazu Nigardsbreen. Najprv sa preplavíme lodičkou po ľadovcovom jazere, následne prídeme na dohľad ľadovca.
6. deň: Ďalším atraktívnym bodom programu je moderná vyhliadka, z ktorej môžeme vidieť Aurlandsfjorden, po ktorm sa následne môžu záujemcovia vydať na vyhliadkovú plavbu (1,5 hod.). Navečer prídeme na prehliadku centra druhého najväčšieho mesta Nórska - Bergenu, s prechádzkou po nábreží, ktorému dominuje rad hanzových domov Bryggen (UNESCO).
7. deň:
Na poludnie odletíme z letiska v Bergene do Prahy.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

P-09NO15.1907

27.07. - 02.08.2015

1 160,- EUR

Brno, Praha, Viedeň

Cena zahŕňa: letenky z Prahy vrátane letiskových táx, dopravu autobusom v Nórsku, vnútroštátne trajekty, 6x ubytovanie v dvojlôžkových izbách v turistických hoteloch s raňajkami, 3x polpenziu, plavbu po Geirangerfjorde, služby sprievodcu, cestovné poistenie UNIQA K7C a poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa:
vstupné cca 800 NOK (100,- EUR), ďalšie vyššie neuvedené služby

Možné príplatky:
jednolôžková izba 255,- EUR, 3x večera (dva chody bez nápojov) 77,- EUR, vyhliadková plavba po Naeroyfjorden 31 EUR (minimálne 15 osôb).
Poznámka: Samostatný odlet z Viedne na vyžiadanie.
Minimálny počet účastníkov: 35

Návrat do Nórska - poznávací turistický zájazd
OSLO – NP JOTUNHEIMEN – GJENDE – BESSEGEN – SJØA – LOM – JOSTEDALSBREEN – SOGNEFJORDEN – ESPELANDSDALEN – BERGEN


Čitatelia časopisu National Geographic Traveller vybrali v posledných rokoch opakovane oblasť fjordov ako najatraktívnejšiu turistickú destináciu sveta! Zamyslite sa, či je aj pre Vás Nórsko tou najkrajšou krajinou, ktorú ste v minulosti navštívili. Prečo ho teda navštíviť práve tento rok znovu? Ponúkame Vám moderný turisticko-poznávací zájazd, ktorý je vhodný pre všetkých, ktorí radi trávia voľné chvíle a dovolenku na čerstvom vzduchu a v peknej prírode. Moderné poňatie zájazdu spočíva okrem iného v leteckej doprave, optimalizácii trás presunu autobusom na mieste a ubytovaním vždy niekoľko dní na jednom mieste. Navyše mnoho kapacít v ubytovniach má teraz WC a sprchu priamo na izbách a v cene sú tiež raňajky a 3 večere. Za príplatok môžete mať dvojlôžkovú izbu po celú dobu zájazdu (počet týchto izieb je obmedzený). Na zájazd sa môžete samozrejme vydať aj v prípade, že budete cestovať do Nórska prvýkrát. Dajte na čas zbohom civilizácii!

12
-dňový zájazd - doprava letecká

Program:
1. deň:
Večer odlet z Prahy do Oslo. Nočný presun okolo jazera Mjøsa a Lillehammeru na tranzitné ubytovanie.
2. deň: dnes nás okrem príchodu na dosah ľadovcovej rieky Sjøa a NP Jotunheimen čaká kratšia "zahrievacia" túra, na ktorej sa vydáme na niektorý z nenáročných vrcholov v oblasti (Trolshoe, Steinhø a i.). Ubytovanie na 3 noci.
3. deň: Celodenný výlet a túra do NP Jotunheimen. Dnes nás čaká tzv. nórska národná túra prechod hrebeňom Bessegen nad ľadovcovým jazerom Gjende. Táto celodenná túra je jednou z najkrajších trás nielen v Nórsku. Ráno doplávame po jazere Gjende na chatu Memurubu, odkiaľ sa vydáme späť cez hrebeň Bessegen. Po náročnom výstupe na vrchol  Vestfjellet budeme odmenení výhľadmi na Jotunheimen, náhornú plošinu Valdresflya  a na krásne ľadovcové jazero Gjende. Zostup späť končí pri horskej chate Gjendesheim. Dĺžka trasy je asi 8 hodín.
Individuálne sa môžete vydať na 3-denný trek na trase Gjendesheim - Glitterheim - chata Leirvassbu, na ktorom sa môžete pokúsiť vystúpiť na druhý najvyšší vrchol celej Škandinávie - Glittertind (2 464 m - údaj z roku 2004 podľa Wikipedie). Nocľahy vo vlastných stanoch alebo v chatách Nórskeho spolku turistov.
4. deň: Relax pri prechádzke v hlbokých borovicových lesoch a v malebnom okolí ľadovcovej rieky Sjøa (napr. prielom Ridderspranget) alebo ľahší výstup na niektorý z vrcholov v okolí miesta pobytu (napr. Ørnkampen). Navečer môžu záujemcovia uskutočniť rafting na rieke Sjøa. Počet miest je obmedzený, rezervujte včas!
5
. deň:
Ráno odchod do mestečka Lom a do údolia Leirdalen k chate Leirvassbu. Túra pod vrchol Glittertindus s nádhernými výhľadmi na ľadovcom modelovanú krajinu. Navečer sa prevezieme vysokohorskou cestou Sognefjellvegen (vyše 1 400 m n. m.) so zastávkami na fotografovanie. Ubytovanie v oblasti fjordu Lustrafjorden (4 noci).
6
. deň:
Najväčším ľadovcom kontinentálnej Európy je rozsiahly ľadovec Jostedalsbreen. Hovorí sa, že pokrýva toľko ľadu, ako všetky alpské ľadovce dohromady. Celý ľadovec je samozrejme národným parkom. My sa privezieme na dosah jeho mohutných splazov Bergsetbreen a Nigardsbreen.
7. deň: Absolvujeme krásnu celodennú vysokohorskú túru k vrcholu Fannaråken, lemovanému ľadovcami a snehovými poľami. Od chaty Fanaråkhytta, ktorá je vo výške 2 068 m n. m., budeme mať svet hôr, jazier a fjordov ako na dlani. Asi 8-hodinová túra v závislosti od zdatnosti turistov a počasia. Prevýšenie cca 1200 m tam a späť.
8
. deň:
Tento oddychovo ladený deň strávime v okolí obce Skjolden a pri fjorde Lustrafjorden. K požičaniu bicykla (max. 300 NOK) vás možno zláka dlhá cestička s tunelmi pozdĺž fjordu alebo možnosť výjazdu na bicykli hore do hôr po šotolinovej ceste. Za výhľadmi na fjord môžete z miesta pobytu dôjsť aj pešo.
9
. deň: Najdlhší fjord Nórska Sognefjorden
prekonáme trajektom. Na svet pod nami sa pozrieme pekne z výšky tzv. Snežnej cesty (Snøveien), odkiaľ sa tiež vydáme pešo na panoramatickú vyhliadku do výšky cca 1300 metrov nad hladinou Aurlandfjordu. Na ďalšie ubytovanie (2 noci vrátane 2 večerí zahrnutých v cene zájazdu), do horského údolia Mjølfjell sa dostaneme večer.
10. deň: Malebná horská krajina ponúka dobré možnosti na turistiku, napr. okolo neďalekého jazera. Iným variantom je výlet vlakom do horskej stanice Myrdal a odtiaľ späť pešo na miesto ubytovania. V stanici Finse je požičovňa bicyklov - to je ideálna kombinácia na absolvovanie časti unikátnej cyklistickej trasy v horách, tzv. Rallarvegen.
11. deň: Autobus nás odvezie cez mestečko Voss do údolia Espelandsdalen v blízkosti fjordu Hardangerfjorden, kde nás čaká posledná krásna túra divokou krajinou. Odchod na ubytovanie.
12. deň: Príchod na
letisko Flesland v Bergene a odlet do Prahy priamym letom.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

P-36NO15.2907

29.07. - 09.08.2015

891,- EUR

Praha - odlet Praha

Cena zahŕňa: letenku (s prestupmi) z Prahy do Osla a späť z Bergenu vrátane letiskových poplatkov vo výške 291 EUR, dopravu autobusom v Nórsku, miestne trajekty, 11x ubytovanie v štvorlôžkových izbách chát a hostelov, 6x raňajky, 2x večera, služby sprievodcu, cestovné poistenie UNIQA K7C a poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa
: posteľnú bielizeň, vstupné cca 100,- NOK (t. j. cca 12 EUR), ďalšie vyššie neuvedené služby
Príplatky: obsadenie izby 2 osobami
počas celého zájazdu (obmedzený počet): 182 EUR/os., rafting 33 EUR, požičanie posteľnej bielizne: 58 EUR.
Zľava: pre účastníkov individuálneho treku 3. - 5. deň: 29 EUR.
Poznámka: ďalšie večere na mieste stoja od 130 a 190 NOK, možno ich objednať deň vopred.
Minimálny počet účastníkov: 35

Zlatá cesta severu - poznávací zájazd
STRÖMSTAD – OSTROVY KOSTERÖARNA – RJUKAN – HORA GAUSTATOPPEN – PREIKESTOLEN – LYSEFJORDEN – HARDANGERFJORD – HUSADALEN – STEGASTEIN – VODOPÁDY AVDALSFOSSEN A VETTIFOSSEN – SOGNEFJORDEN – NIGARDSBREEN – JOSTEDALSBREEN – JOTUNHEIMEN

 
Nádherné hory, vodopády a ľadovce. Panenská švédska a nórska príroda. Pekne situované kempy. Plavby trajektami cez Baltské more aj mnohé fjordy. Najznámejšie turistické atrakcie južného Nórska, ako sú skalný previs Kazateľnica, ľadovec Jostedalsbreen a najvyššie škandinávske pohorie Jotunheimen spoznáme ako z autobusu, tak aj pešo po svojich . To všetko nás čaká na vynovenom, v minulosti najpredávanejšom zájazde našej CK. Obsiahly poznávací okruh s vhodnou mierou turistiky, je určený nováčikom v Nórsku i tým, ktorí s nami boli napríklad na zájazde Vodopády a ľadovce Nórska. Turistická časť zájazdu obnáša 3 až 8-hodinové výstupy. Ak si vezmete vlastný stan, zaplatíte o 96 EUR menej. Návrat do SR letecky. Pred zájazdom vám ponúkneme možnosť príplatku za niektoré večere (z českých polotovarov alebo v reštauráciách kempov).

11-dňový zájazd - doprava autobusom tam /  letecky späť

Program:
1. deň:
Odjazd v ranných hodinách z Bratislavy a Brna, okolo poludnia z Prahy do Nemecka. Nočným trajektom sa preplavíme cez Baltské more.
2. deň: Ráno sa vylodíme vo švédskom prístave Trelleborg. Pozdĺž západného pobrežia dorazíme za druhé najväčšie mesto Göteborg do mestečka Strömstad , odkiaľ sa preplavíme na ostrovy Kosteröarna. Vychádzka v rovnomennej prírodnej rezervácii. Večer ubytovanie v blízkosti nórsko-švédskej hranice, ktorá leží uprostred fjordu Idefjorden .
3. deň: Dopoludnia budeme putovať ďalej na sever do horského mestečka Rjukan. Nad ním sa týči impozantná hora Gaustatoppen (1 883 m nm), ktorú sa v prípade priaznivého počasia pokúsime počas popoludnia zdolať. Menej zdatní nemusia vystúpiť až na vrchol, napriek tomu môžu byť výhľady na rozsiahle územie Nórska impozantné.
4. deň: Cesta krajom Telemark na dosah oblasti fjordov. Cestou podnikneme ľahšiu túru. Ubytovanie na 2 noci .
5. deň: Po príjazde do oblasti fjordov nás čaká výstup na skalnú plošinu Preikestolen (Kazateľnica, pozri obr.), ktorý trvá tam aj späť cca 5 hodín; menej zdatným o niečo dlhšie. Na konci túry sa potešíme ohromujúcim pohľadom na hladinu fjordu Lysefjorden zrkadliacu sa 600 metrov pod nami. Večer návrat do kempu.
6. deň: Aj počas dnešného dňa nás čaká krásna túra. Tentoraz v oblasti jedného z najkrajších fjordov Nórska Hardangerfjordu. Z obce Kinsarvik sa vydáme do "údolia vodopádov" Husadalen.
7. deň: Dopoludnia spoznáme majstrovské diela nórskych stavbárov: nad fjordom Hardanger sa klenie nový, viac ako kilometrový most, ktorý ústi do dlhých tunelov. Niektorí z nás si potom môžu pripomenúť fotogenický vodopád Tvindefossen. Ďalej budeme smerovať do Aurlandu, odkiaľ po horskej ceste s názvom „Snežná cesta“ vyjdeme na vyhliadku Stegastein. Za vhodného počasia si popoludnie vyšliapneme na niektorý hrebeň alebo vrchol, odkiaľ sa naskytnú nádherné výhľady na fjordy v údoliach i horstvá okolo, vrátane ľadovca Jostedalsbreen. Navečer prídeme do kempu, v ktorom opäť strávime 2 noci.
8. deň: Dnešný deň nás čaká pešia túra k mohutným vodopádom Avdalsfossen a Vettifossen. Návrat na ubytovanie.
9. deň: Znovu sa preplavíme trajektom, tentoraz cez najdlhší nórsky fjord Sognefjorden. Predpoludním prídeme do obce Nigard, odkiaľ uskutočníme výlet ľadovcovým údolím k nádhernému splazu Nigardsbreen, ktorý padá z hlavného ľadovca Jostedalsbreen. Navečer presun na ubytovanie.
10. deň: Pri poslednej túre vystúpime až nad hranicu 2 000 metrov. Vydáme sa na horskú chatu Fanaråken, odkiaľ sú vidieť ľadovcové polia a mnohé vrcholy najvyššieho škandinávskeho pohoria Jotunheimen. Navečer prejazd na ubytovanie pri ľadovcovej rieky Otta, kde strávime posledný spoločný večer.
11. deň: Cesta na letisko Gardermoen u Osla a popoludní odlet do Prahy alebo Viedne.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

P-1416.0807

08.07. - 18.07.2014

769,- EUR

Bratislava, Brno, Praha - zvoz do Brna a Bratislavy zabezpečený iba z letiska Viedeň

Cena zahŕňa: dopravu zahraničným autobusom, medzištátne a vnútroštátne trajekty, letenku Oslo - Praha alebo Oslo - Viedeň vrátane letiskových táx vo výške 115,40 EUR, 9x ubytovanie v chatkách TURIST alebo v hosteloch vo vlastných spacích vakoch, služby sprievodcu, cestovné poistenie UNIQA K3C a poistenie pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa
: cestovné a vstupné 150 SEK a 100 NOK (cca 30 EUR), stravu a ďalšie neuvedené služby
Príplatky:
večere budú ponúknuté cca 1 mesiac pred odchodom , lôžko na trajekte vo 4lôžkovej kajute/os./jeden smer (príplatok: 27 €), alebo v 2lôžkovej kajute/os./jeden smer (príplatok: 50 €), Využitie chaty alebo izby 2 osobami (obmedzený počet) (príplatok: 192 €), Využitie chaty alebo izby 3 osobami (obmedzený počet) (príplatok: 127 €).
Minimálny počet účastníkov: 35

Škandinávia - veľký okruh - až na Lofoty a Vesterály - poznávací zájazd
OMBERK  – RÖKSTENEN LINKÖPING NORRKÖPINGI – STOCKHOLMSTOCKHOLM – GAMLA UPPSALA – STORFORSEN  – MUDDUS GÄLLIVARE KIRUNA ABISKO NARVIK VESTERALY –  LOFOTY SVOLVAER HENNINGSVAER REINE Ä POLÁRNY KRUH SVARTISEN TRONDHEIM SUNNDALEN TROLLTINDAN TROLLSTIGVEIEN NORDDALFJORD GEIRANGERFJORD DALSNIBBA LOM JOTUNHEIMEN PEER GYNT LILLEHAMMER HAMAR OSLO SVINESUND GÖTEBORG LUND MALMÖ


Poznávací zájazd s niekoľkými poldennými túrami. Čakajú vás neobyčajné prírodní krásy, romantické fjordy, členité morské pobrežie, ľadovce, veľké množstvo úchvatných vodopádov a svojrázna architektúra. Hlbokým zážitkom pre všetkých bude polnočné slnko a súostrovie Lofoty s krásnymi horami a malebnými rybárskymi dedinkami.

14-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
odjazd v ranných hodinách, presun do Nemecka, nočný trajekt Rostock - Trelleborg.
2. deň: OMBERK 264 m – krátka vychádzka na vyhliadku. RÖKSTENEN - rúnový kameň s najdlhším nápisom. LINKÖPING – prehliadka živého skanzenu. NORRKÖPING - "Paříž severu", krátka zastávka v centre mesta..
3. deň: STOCKHOLM - "mesto na vode" vybudované na 14 ostrovoch, stredoveká loď  Vasa, skanzen. Prejdete sa Starým mestom - Gamla Stan, okolo katedrály - Domkyrkan, kráľovského paláca - Kungliga Huset a švédskeho parlamentu - Riksdagen. Zavítate do supermoderného centra Globencity s najväčšou sférickou stavbou sveta, svetoznámou športovou halou Globen. STOCKHOLM - univerzitné mesto, katedrála, hrad s vyhliadkou. GAMLA UPPSALA – mohyly vikingských vladárov, podvečerná zastávka. Nočný presun.
4. deň: STORFORSEN - najmohutnejší vodopád v Švédsku. MUDDUS - národný park s hlbokými prielomami, vodopádmi a rašeliniskami, poldenná túra. GÄLLIVARE - laponský skanzen.
5. deň: KIRUNA - ťažba železnej rudy, radnica, kostol. ABISKO - národný park s vysokohorskou severskou prírodou, kaňonom, tundrou, bohatou flórou, stádami sobov, poldenná túra. NARVIK - významné stredisko severu, kostol, vojenský cintorín.
6. deň: VESTERALY - prejazd romantického súostrovia, trajekt Melbu – Fiskebøl. LOFOTY - romantické súostrovie, fjordy, mosty. SVOLVAER - hlavné mesto súostrovia. HENNINGSVAER - rybárska dedinka, sušené tresky. REINE – malebná dedinka.
7. deň: LOFOTY - pokračovanie v prehliadke zaujímavého súostrovia, rybárske domčeky. Ä - typická dedinka na Lofotoch. Tu končí posledná úzka cestička, cestu blokujú niekoľko sto metrov strmé skalné zrázy a sutinové polia. Odpoludnia trajekt na nórsku pevninu.
8. deň: POLÁRNY KRUH – zastávka, možnosť nákupu suvenírov. SVARTISEN - poldenná túra k ľadovcu, možnosť krátenia pri použití lode. Nočný presun.
9. deň: TRONDHEIM - bývalé sídelné mesto, katedrála Nidaros, arcibiskupský palác, drevený most. SUNNDALEN - zaujímavé údolie s mnohými vodopádmi. TROLLTINDAN – zastávka pri úchvatnej stene Trollov. TROLLSTIGVEIEN – pozoruhodná cesta Trollov, zastávky na zaujímavých miestach.
10. deň: NORDDALFJORD - prejazd fjordu. GEIRANGERFJORD – vyhliadková plavba po fjorde, vyhliadka na vodopád Sedem sestier. DALSNIBBA - vychádzka na vyhliadkový vrchol. LOM - najstarší drevený kostol.
11. deň: JOTUNHEIMEN – túra v národnom parku, fakultatívne možnosť raftingu na rieke Sjoa. PEER GYNT - vyhliadky.
12. deň:
LILLEHAMMER - olympijský mostík. HAMAR - olympijská hala v tvare vikingskej lode. OSLO - pevnosť Akershus, múzeum lodí Fram a Kon-Tiki, Vigelandov park. SVINESUND – hraničný prechod do Nórska, vysoký most, vyhliadka.
13. deň:
GÖTEBORG – krátka prehliadka centra mesta, prístav, "Rybí kostol", Poseidonova fontána. LUND – prehliadka katedrály. MALMÖ – krátka zastávka, nočný trajekt Trelleborg - Rostock a presun cez Nemecko po rovnakej trase.
14. deň:
návrat v odpoludňajších hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

K-48359993

25.07. - 07.08.2014

649,- EUR

Praha, Hradec Králové, zvoz Brno

Cena zahŕňa: dopravu zájazdovým autobusom, 9 x ubytovanie (8x vo viacúčelových chatkách, 1x v rorbe - typické rybárske domčeky na Lofotoch), trajekty cez more a fjordy podľa programu, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa
: stravu, vstupné, vyhliadkovú plavbu po Geirangerfjorde, fakultatívne ponuky, poistenie liečebných nákladov, storna zájazdu, batožiny, úrazu a zodpovednosti za škodu 18 €/os.
Stravovanie: k dispozícii
variče alebo kuchynky. Možnosť objednania sterilizovaných jedál v CK, cena 4-5 EUR za 2 porcie (expres menu) – bez príloh, aktuálnu ponuku si vyžiadajte v CK.
Príplatky: zvoz z Brna do Prahy a späť (pri minimálnom počte 8 osôb)
12 EUR/os.
Minimálny počet účastníkov: 16

Grand tour Škandináviou (Švédsko, Fínsko, Nórsko) - poznávací zájazd
ŠTOCKHOLM – HELSINKY – PORVOO – SAVONLINNA –  NP KOLI –  NURMES A SKANZEN BOMBA – ROVANIEMI – POLÁRNY KRUH A POLÁRNE MÚZEUM ARKTIKUM – DEDINKA SANTA CLAUSA – INARI – KARASJOK – MYS NORDKAPP – ALTA – SÚOSTROVIE VESTERÅLY A LOFOTY – OSLO


Švédsko, Fínsko, Nórsko. Cesta na sever za polnočným slnkom takmer na koniec sveta, na Nordkapp. Ďalej to už autobusom nejde. Švédsko, krajina ság, mýtov, rozprávok, ale aj rodisko Alfreda Nobela a každoročné odovzdávanie Nobelových cien v Štokholme. Fínsko, krajina tisícich jazier. Viac ako dvestotisíc ostrovov, približne rovnaký počet jazier, ale tiež sobov a lososov. Dva milióny sáun, viac ako tri desiatky národných parkov, mraky komárov a jeden Santa Claus, fínsky Joulupukki, ktorý býva vo svojej polárnej dedinke na okraji laponského Rovaniemi. Nórsko alias európsky Nový Zéland. Krajina polnočného slnka, dávnych Vikingov, ohromujúcich hôr a hlbokých fjordov. Vodopády a rieky stekajúce z hôr do fjordov zarezávajúcich sa hlboko do pevniny. Mýty a legendy o nórskych obroch  - trolloch a najrýchlejšie rastúce európske veľkomesto Oslo. Lofoty a Vesterály - ostrovy za polárnym kruhom, o ktorých sa hovorí ako o najkrajších ostrovoch Nórska, o mieste, kde sú koncentrované všetky prírodné poklady Škandinávie. 

12-dňový zájazd - doprava letecká

Program:
1. deň:
Naša dlhá objavná severská cesta začína vo švédskom hlavnom meste STOCKHOLM. „Benátky severu“ roztrúsené po viacerých ostrovoch. Najlepšie zachované stredoveké jadro Severnej Európy: Radnica, miesto konania každoročnej slávnosti na počesť udeľovania Nobelovej ceny, Gamla Stan (Staré Mesto), Kráľovský palác, katedrála...
2. deň:
Štokholm a múzeá: Vasa múzeum a zrekonštruovaná vojnová loď Vasa v pôvodnej veľkosti, Nobelovo múzeum, Skansem – najstaršie múzeum pod holým nebom. Večerný trajekt okolo Ålandských ostrovov do Helsínk. 
3. deň:
Ráno sme v hlavnom meste Fínska - HELSINKY. Stará ostrovná pevnosť Suomenlinna (UNESCO), dominanta mesta biela luteránska katedrála, pravoslávna Uspenská katedrála z červených tehál a zlatou strechou postavená podľa architekta cárskeho dvora, bulvár Esplanadi, ktorému domáci familiárne hovoria Espa či tržnica, kde dostaneme čerstvo nalovené ryby priamo z lodí zakotvených pri brehu.

4. deň:
Staré drevené domčeky, červené prístavné sklady na brehu rieky, uličky dláždené veľkými nerovnomernými balvanmi. To je druhé najstaršie mesto Fínska, roztomilé PORVOO navrhnuté do zoznamu UNESCO. Prejazd cez nádhernú jazernú oblasť Fínska, ktorá dala krajine prívlastok „zem tisícich jazier“. Najkrajší a najsevernejší fínsky stredoveký kamenný hrad sv. Olafa v mestečku SAVONLINNA a najväčší drevený kostol na svete Kerimäki s kapacitou 3000 sedadiel. Ubytovanie v Joensuu, hlavnom mesta lesníctva a provincie Severná Karélia.
5. deň:
Prechod k severnému okraju Fínskej jazernej plošiny do NP KOLI, výhľady z vrcholu Ukko Koli na rozsiahlu jazernú oblasť s množstvom malých ostrovov. Mestečko NURMES a SKANZEN BOMBA – zrekonštruovaná typická karelská dedinka z 19. st. ROVANIEMI s hlavnými ulicami v pôdoryse sobích parohov – správne centrum Laponska. Polárny kruh, oblasť kde slnko v lete nezapadá, 66 stupňov a 33 minút severnej šírky.
6.deň:
Polárne múzeum Arktikum s arktickým centrom a Laponským provinčným múzeom v Rovaniemi. Dedinka Santa Clausa a Vianoce uprostred leta. Odfotíme sa s fínskym Joulupukki, pošleme vianočný pozdrav z polárnej pošty a získame certifikát o prekročení polárneho kruhu. Cesta nehostinným ale prekrásnym najsevernejším fínskym krajom Lappi (Laponsko), prechádzka po mokradiach. Nekonečné pláne, autentická tundra a sobie stáda.
7. deň:
INARI, posvätné jazero Saamov, tretia najväčšia vodná nádrž Fínska, ktorú ľad nepokrýva len dva mesiace v roku. Relax pri jazere alebo neodolateľný vyhliadkový let počas ktorého máme šancu spočítať viac ako 3 000 jazerných ostrovov (fakultatívne). Podarí sa nám to? Nórska hranica, „hlavné mesto“ Saamov - KARASJOK. Parlament Saamov a múzeum – skanzen, popisujúci život tohto pôvodného národa Škandinávie, ktorý sa živí prevažne chovom sobov a rybolovom. Presun podmorským tunelom (212 m pod morom) do mestečka Honningsvåg. Najďalej, kam sa človek dostane autom, je severný mys NORKAPP, najsevernejšie miesto v Európe s magickými súradnicami 71°10
21 s. š. Jaskynná kaplnka, film o histórii Nordkappu a čakanie na polnočné slnko, ktoré nezapadá pod obzor.
8. deň:
Kraj Finnmarka: Laponské pláne pokryté machom a lišajníkmi. ALTA, centrum saamskej kultúry, múzeum a 3 000 pozoruhodných skalných rytín z doby kamennej pod šírim nebom (UNESCO).
9. deň:
Cez "úsek snov", najvýznamnejšiu nórsku cestu E6, ktorá kedysi pokračovala až do Ríma, si to namierime smer Narvik. Severská krajina plná vodopádov, hlbokých fjordov a rozľahlých hôr, nepoškvrnená príroda bez civilizačných zásahov. Polárna krajina vrcholí u Lyngenfjordu, kde sa nám otvorí pohľad na vysoké štíty Lyngenských Álp.
10. deň
: Priamo z Nórskeho mora vystupuje súostrovie VESTERÅLY a LOFOTY. Zubatá skalná stena, snehom poprášené vrcholky, sýtozelené údolia. Typické farebné drevené domčeky (rorbu) postavené na stĺpoch nad vodou. Drevené sušiaky, na ktorých sa húpajú tresky, sušené rybie chipsy, obľúbený darček turistov. Sme tu správne, najlepšie ročné obdobie na návštevu je od konca mája do polovice júla. Jazda loďou cez Trollfjorde, miestami len 100 m široký a obklopený skalnými stenami vysokými takmer 1 146 m. „Top zážitok“: rybačka a fotenie Orla bielohlavého (rozpätie krídiel 2,5 m) pri love rýb.
11. deň:
LOFOTY. Hlavné mesto lofotského súostrovia, Svolvaer a kopec s dvoma hrotmi nazvaný Koza. Najväčšia drevená katedrála na sever od Trondheimu, akvárium morských živočíchov v Kabelvåg, rozprávková rybárska dedinka Henningsvær rozkladajúca sa na niekoľkých malých ostrovčekoch.
12. deň:
Odlet z Narviku do OSLO. Mesto uprostred lesov a jazier, do ktorého sa zarezáva Oslofjord, je dnes najrýchlejšie rastúcim európskym veľkomestom. Na najnavštevovanejšom bulvári Karl Johans gate (symbol moderného Osla) vládne v lete čulý ruch. Kráľovský palác ako oficiálna rezidencia kráľovskej rodiny či radnica, kde sa každoročne udeľuje Nobelova cena mieru. A oveľa viac.... Jeho prehliadkou náš pobyt na severe Európy žiaľ končí. Odlet do Viedne.

Zmena letových časov, odletových miest a programu vyhradená.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

SV-ŠK-GT-01

11.06. - 22.06.2015

1 870,- EUR

Bratislava, odlet  z Budapešti

Cena zahŕňa: leteckú dopravu na trase Viedeň - Stockholm a Narvick - Oslo - Budapešť, transfer z / na letisko, autokar / midibus počas pobytu, trajekt Stockholm - Helsinki (lôžko v 4-lôžkovej kajute), 9x ubytovanie v 3* hoteloch, 11x bufetové raňajky, 1x tranzitné ubytovanie, služby sprievodcu CK, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: komplexné cestovné poistenie 20,40 €/os.
Povinný príplatok:
letiskové a servisné poplatky 190 €/os.
Možno objednať za príplatok: 
10 večerí 267 €/os., za osobu v 1/1 izbe 390 €, lôžko v dvojlôžkovej kajute na vyžiadanie.

Nórsko - Nový Zéland Európy - poznávací zájazd
OSLO – POLOSTROV BYGDØY – LÆRDALSKÝ TUNEL – HORSKÁ ŽELEZNICA FLAAMSBANA – PLAVBA LOĎOU CEZ AURLANDSFJORD – NÆRØYFJORD – STALHEIMSKLEIV – VODOPÁD STALHEIMFOSSEN – ĽADOVEC JOSTEDALSBREEN – ØRNEVEIEN GEIRANGERFJORD GUDBRANDSJUVET TROLLVEGEN TROLLSTIGEN TRONDHEIM ATLANTICKÁ CESTA


Ak ste nadšenými milovníkmi prírody, Nórsko je to pravé orechové. Majestátne hory, hlboké fjordy, ohlušujúce vodopády, rozoklané pobrežie drsného Severného mora. Čistota a nadbytok prírody sa preniesla aj na tunajších obyvateľov. Na tomto kúsku zemegule žijú dobrosrdeční ľudia, ktorí nepoznajú zlo a preto si nezamykajú ani domy ani autá. Život v úplnom súlade s prírodou je pre nich i dnes to najdôležitejšie. Sú pyšní na svoju vlasť - vlasť Vikingov, zem polnočného slnka, kolísku lyžovania. Nech sa páči, máte možnosť si to overiť na vlastnej koži. Ale pozor, ak sem raz zavítate, budete sa chcieť vrátiť. Nórsko je totiž magnet, ktorý pritiahne a už nepustí.

7-dňový zájazd - doprava letecká

Program:
1. deň:
Odlet a prílet do Oslo, hlavného mesta Nórska.
2.deň: Oslo je uprostred lesov a jazier, do ktorého sa zarezáva Oslofjord, hemžiaci sa jachtami a loďkami, je dnes najrýchlejšie rastúcim európskym veľkomestom. Kráľovský palác ako oficiálna rezidencia kráľovskej rodiny či radnica, kde sa každoročne udeľuje Nobelova cena mieru. Vigeland park a viac ako 200 sôch z bronzu, žuly a železa ako celoživotné dielo sochára Gustava Vigelanda. Najnavštevovanejší bulvár Karl Johans gate (symbol moderného Osla) aj polostrov Bygdøy – 1 100 rokov staré vikingské plavidlá, polárna loď FRAM, ktorá doplávala k južnému aj severnému pólu.
3
. deň:
Cesta do vnútrozemia sa krúti typickou nórskou prírodou. Jazda cez serpentíny či prechody na trajektoch poskytuje dostatok priestoru na jej vychutnanie. Nóri sa však nepýšia iba prírodnými skvostami. Dôkazom technicky zvládnutej a umelecky veľmi rozmanitej architektúry, ktorá pracovala s drevom, je mimoriadne zachovalý ranokresťanský drevený stĺpový kostolíkBorgunde. Porozhliadnime sa po kresťanskom interiéri a porovnajme ho s dechtovanou strechou, plnou škľabiacich sa dračích hláv na štítoch, ktoré pripomínajú skôr pohanské motívy. Pokračujeme prechodom cez najdlhší cestný tunel na svete (24,5 km) - Lærdalský tunel. Horská železnica Flaamsbana zostupuje z drsných hôr stanice Myrdal (865 m) do úrodného kraja pri dedinke Flam. Čaká nás asi najdobrodružnejšia jazda vlakom na svete. Je to jazda tunelom na horskej dráhe so zastávkami na fotografovanie. Na jednej strane vodopády, na druhej priepasť.
4. deň:
 
Plavba loďou cez Aurlandsfjord. Vysoké skalné steny dovoľujú slnečným lúčom sem preniknúť iba pár mesiacov v roku. Prúd vody nás plynulo dovedie až do Nærøyfjordu, najužšieho a najkrajšieho fjordu západnej časti krajiny. V priezračnej vode je výborné kúpanie. Pre otužilcov. Na jeho konci leží učupené mestečko Gudvangen, ktoré sa nám chystá odkryť labyrint jaskýň s malými jazierkami medzi bielymi skalnými stenami. Správne použitie svetla a farieb vytvára tie najneuveriteľnejšie efekty. Iba na tomto mieste na zemi nájdete najväčšie svetové zásoby horniny anortozit, druh mramoru s obsahom zlata aj alumínia. Väčšie zásoby sú už len na mesiaci. Autobus sa ďalej prediera hore trinástimi serpentínami na úseku po Stalheimskleivi, najpríkrejšej ceste Nórska. Dívajme sa radšej dole na vodopád Stalheimfossen, pretože  kraj cesty sa nám občas stráca z dohľadu.
5. deň:
Najväčší ľadovec pevninskej Európy Jostedalsbreen má prívlastok jeden z najkrajších v Nórsku, preto nemôže ujsť ani našej pozornosti ešte skôr, ako sa vyberieme na divokú jazdu na vyhliadku z hory Dalsnibba (1 495m). Krásny výhľad je aj z Ørneveien = Orlia cesta, ktorá v jedenástich dlhých úzkych zákrutách stúpa priamo do hôr. Ďalší úchvatný pohľad dole. Geirangerfjord so známymi vodopádmi „Sedem sestier“, „Ženích“ a „Nevestin závoj“ je nepochybne najfotografovanejším miestom. Každé leto musí zvládnuť nával až pol milióna návštevníkov. My absolvujeme plavbu ako vystrihnutú z väčšiny nórskych pohľadníc - medzi mestami Hellesylt a Geiranger.
6. deň:
Ľahko dostupná aj pre nás bude Gudbrandsjuvet, iba 5 m široká a 20 - 25 m vysoká, hrôzu naháňajúca roklina, cez ktorú si svoju cestu razí rieka Valldøla. Vydajme sa ďalej po stopách trollov najprv k Trollveggen (Trolia stena) – najvyššia kolmá skalná stena v Európe (1000 m, previs 50 m), prestížny cieľ premnohých horolezcov a následne k Trollstigen (Trolia cesta) – horská cesta uzučkými zatáčkami cez jedenásť serpentín. Na vrchole nás čaká vyhliadková plošina, odkiaľ je viditeľný vodopád Stigfossen. Kedysi hlavné mesto a sídlo kráľov Trondheim podľa amerických vedcov najideálnejšie miesto na svete. Široké ulice, nízke drevené domy, dobrý vzduch a dokonca možnosť lovenia lososov. Srdce stredného Nórska na pobreží Nórskeho mora a zároveň v strede krajiny s najkrajšou gotickou stavbou v strednej Európe -Nidarosdom s telesnými pozostatkami svätého Olafa.

7
. deň: Cesta z Molde do Kristiansundu je už niekoľko rokov bohatšia o jednu atrakciu – 12 mostov a kamenných hrádzí Atlantickej cesty. RV 64 spája jednotlivé ostrovčeky a útesy v dĺžke 8,3 km. Človek má pocit, že prechádza priamo cez more. Cesta je chránená ako kultúrne dedičstvo a stala sa populárnym miestom na natáčanie automobilových reklám. Tu naše putovanie podmanivou nórskou prírodou končí. Ak Vás chytilo za srdce, zaručene sa sem ešte vrátite. Odlet domov z Trondheimu.

Zmena letových časov, odletových miest a programu vyhradená.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

Cena zahŕňa: leteckú dopravu na trase Budapešť - Oslo a Trondheim - Viedeň, transfer Bratislava - letisko Schwechat - Bratislava, autokarovú dopravu počas pobytu, 6x ubytovanie v 3* hoteli, 6x raňajky, plavbu po fjorde Geiranger a Nærøfjord, lístok na železnicu Flamsbana, služby sprievodcu CK, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: komplexné cestovné poistenie 11,90 €/os.
Povinný príplatok:
letiskové a servisné poplatky 150 €/os.
Možno objednať za príplatok: 
5 večerí (okrem 1. dňa) 95 €/os., jednolôžkovú izbu na vyžiadanie.

Fínskom a Laponskom na Nordkapp - poznávací zájazd
HELSINKY – PORVOO – OLAVINLINNA – NP KOLI – NP OULANKA – ROVANIEMI – NP PALLAS – LAPONSKO – NORDKAPP


Počas tohto zájazdu budeme môcť spoznať nielen južné Fínsko s metropolou Helsinky a historický klenot - mesto Porvoo, ale zavedieme vás aj do krásnej a divokej Karélie a do troch fínskych národných parkov. Stáda sobov budú našimi vernými spoločníkmi pri ceste fínskym a nórskym Laponskom, pričom o živote na ďalekom severe sa mnohé dozviete pri prehliadke laponského parlamentu a v laponskom múzeu v osade Karasjok. Svoje vianočné priania pošleme a darčeky najmenším ľahko objednáme na polárnom kruhu priamo u Santa Clausa v jeho dedinke. Pri troche šťastia uvidíme polnočné polárne slnko priamo v najsevernejšom kúte Európy - na myse Nordkapp. Putovanie zakončíme u 6 000 rokov starých skalných kresieb na brehu krásneho fjordu v nórskej Alte. Máme sa teda na čo tešiť. Ubytovanie bude v turistických hoteloch. Odporúčame si priobjednať ďalšie večere.

10-dňový zájazd - doprava letecká

Program:
1. deň:
Počas dňa odlet z Viedne do Helsínk. Prehliadku hlavného mesta Fínska začneme pri pamätníku najslávnejšieho fínskeho skladateľa - Sibeliovom monumente. Ďalej navštívime pozoruhodný skalný chrám Temppeliaukio kirkko a uvidíme tiež dejisko ZOH 1952 - Olympijský štadión so sochou slávneho bežca Paava Nurmiho. Ubytovanie v Helsinkách. V priebehu dňa odlet z Prahy do Helsínk. Prehliadku hlavného mesta Fínska – Helsínk, začneme ju pri pamätníku najslávnejšieho fínskeho skladateľa – Sibeliovom monumente. Ďalej navštívime pozoruhodný skalný chrám Temppeliaukio kirkko a uvidíme aj dejisko ZOH 1952 – Olympijský štadión so sochou slávneho bežca Paava Nurmiho. Ubytovanie v Helsinkách.
2. deň: Po raňajkách zájdeme na Senátne námestie (Senaatintori) s katedrálou s katedrálou Tuomiokirkko, budeme pokračovať tržnici Kauppatori k prístavu a navštívime aj pravoslávnu Uspenského katedrálu. Popoludní sa vydáme do druhého najstaršieho mesta Fínska – Porvoo, ktoré bolo založené v roku 1346 a skladá sa z troch významných častí: Starého mesta, Nového mesta a empírovej časti. Navečer ubytovanie v oblasti mesta Laapenrantaa.
3. deň: Dnes budeme pokračovať v prehliadke nádhernej jazernej oblasti , ktorá dala Fínsku prívlastok „krajina tisícich jazier“. V pôvabnom mestečku Savonlinna navštívime najkrajší fínsky hrad Olavinlinna. V osade Kerimäki si prehliadneme stavbu pravdepodobne najväčšieho dreveného kostola na svete s kapacitou 3000 sedadiel. Ubytovanie v Joensuu.
4. deň: Dovezieme sa k severnému okraju fínskej jazernej plošiny až do NP Koli, ktorý leží pri jazere Pielinen. Tunajšie kremencové skaly tvoria malebné vyhliadky. Z najvyššieho miesta parku, vrcholu Ukko-Koli (347 m n. m.) je fantastický výhľad na jazero a jeho ostrovy. Popoludní sa pozrieme do dediny Nurmes, kde sa nachádza skanzen, predstavujúci dedinu oblasti Karélie z 19. storočia. Hlavnou atrakciou je znovupostavený dom s atraktívnym názvom „Bomba“ – obdoba veľkého domu z roku 1855, postaveného z borovicových kmeňov len za pomoci sekery, bez použitia klincov. Ubytovanie v oblasti mesta Kaajani.
5. deň: Po raňajkách budeme pokračovať ďalej na sever až k polárnemu kruhu, kde navštívime národný park Oulanka. Park bol založený v roku 1956 v okolí rieky Oulankajoki k ochrane unikátnej divokej prírody pralesového charakteru a rozsiahlych rašelinísk v jej severnej časti. Prezrieme si informačné centrum a prejdeme sa k vodopádu Kiutakongäs. Popoludní na 66° a 33´ severnej šírky prekonáme polárny kruh a prídeme na ubytovanie do Rovaniemi.
6. deň: V „hlavnom meste“ Laponska Rovaniemi (30 tis. obyvateľov) si prezrieme polárne múzeum Arktikum a legendárnu dedinku Santa Clausa. Z nej každoročne pred Vianocami putujú státisíce listov, pohľadníc a darčekov deťom do celého sveta. Popoludní prejdeme najsevernejším fínskym krajom Lappi na ubytovanie v krásnej prírode pohoria Pallas.
7. deň: Počas dnešného voľnejšieho dňa môžeme ráno uskutočniť vychádzku do najstaršieho fínskeho národného parku Pallas ja Ounastunturin kansallispuisto (založený v r. 1938). Privítajú nás sobie stáda, krištáľovo čisté jazerá a zaoblené vrcholky 1 800 miliónov rokov starého pohoria Svekokareliderna, odkiaľ sa otvárajú prekrásne výhľady na laponské pláne. Popoludní potom prejdeme cez rekreačné centrum Saariselkä na ubytovanie v mestečku Inari, ležiacom pri rovnomennom jazere.
8. deň: Dnes prekročíme nórsku hranicu a dorazíme úplne na sever. Najprv budeme pokračovať tundrou do centra nórskych Laponcov, mestečka Karasjok. To je sídlom Sámskeho parlamentu. Architektonicky zaujímavú budovu si môžeme prehliadnuť s miestnym sprievodcom. Pozrieme si tiež múzeum, ktoré popisuje život Laponcov. Navečer potom prejdeme cez mestečko Lakselv podmorským tunelom sa dostaneme na ostrov Magerøya do hotela a následne k mysu Nordkapp. Čakanie na polnočné slnko si skrátime návštevou jaskynnej kaplnky a prehliadkou emotívneho filmu, ktorý popisuje históriu Nordkappu, tohto odľahlého cípu Európy (71°10´21”s. š.). Návrat na ubytovanie.
9. deň: Cestou mierne zvlnenými laponskými pláňami, pokrytými len machom a lišajníkom, dôkladnejšie spoznáme kraj Finnmarka. Po krátkej zastávke v prístave Hammerfest dorazíme do mestečka Alta. Tu žili ľudia (Komsafolket) už pre 8 000 rokmi. Dôkazom toho je Alta – múzeum, ktoré so svojimi cca 3 000 skalnými maľbami z doby kamennej, patrí na listinu chráneného svetového dedičstva UNESCO.
10. deň: V ranných hodinách odlet z Alty do Oslo a neskôr do Viedne.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

Cena zahŕňa: letenky Viedeň - Helsinki, Alta - Oslo - Helsinki - Viedeň vrátane letiskových poplatkov, dopravu autobusom v Nórsku, 9 x ubytovanie v 3* hoteloch (dvojlôžkové izby s WC a sprchou), 8 x raňajky (okrem posledného dňa), služby sprievodcu, cestovné poistenie UNIQA K5C a poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa
: vstupné cca 100,- EUR, ďalšie neuvedené služby
Príplatky:
8x večera (okrem prvého dňa), min. 10 osôb 240,- EUR, jednolôžková izba 360,- EUR, cestovné poistenie ČP s rozšírením storna zájazdu 18,- EUR.
Minimálny počet účastníkov: 16

Najkrajšie miesta Nórska aj s ľahkou pešou turistikou - poznávací zájazd s ľahkou pešou turistikou
GEILO – HARDANGERVIDDA – VØRINSFOSSEN – BERGEN – STEINDALSFOSSEN –  NÆRØYFJORD – FLÅM – MYRDAL – SOGNEFJORDEN – JOSTEDALSBREEN – NIGARDSBREEN – JOTUNHEIMEN – BESSEGGEN – GJENDE – GUDBRANDSDALEN – GUDBRANDSDALEN – NP DOVREFJELL – TRONDHEIM – LOFOTY – SVOLVÆR – REINE – NORDLAND – NP RAGO – POLÁRNY KRUH – SVARTISEN – MO I RANA – DOVREFJELL – TROLLSTIGVEIEN – NORDDALSFJORD – FJORD GEIRANGER – OTTADALEN – LOM

Tento zájazd by sa mohol nazývať „Nórsko pre labužníkov“, pretože mapuje všetky top miesta v Nórsku. Na juhu zahŕňa možnosť vyhliadkovej jazdy turistickým vláčikom v Flåme, jedno z najkrajších miest Bergen, prejazdy fjordmi, ľadovec Jostedalsbreen aj najvyššie pohorie Jotunheimen. Zájazd je spestrený pešími výletmi v týchto nádherných miestach i na čarokrásnom súostroví Lofoty a v nemenej krásnom národnom parku Rago. Zájazd je vhodný i pre tých, ktorí už Nórsko navštívili, ale teraz by si ho chceli poriadne „užiť“.

Zájazd pripravil a sprevádza Ing. Jan Šindelář.

11-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod z Prahy v dopoludňajších hodinách. V noci trajekt do Švédska.
2. deň: Prejazd južným Švédskom a južnou časťou Nórska. Cesta krajom starobylých drevených kostolíkov, zastávka pri niektorom z nich – GOL, TORPO. Mestečko GEILO, jedno z najznámejších nórskych lyžiarskych stredísk. Nocľah.
3. deň: Pôsobivá zadumaná krajina HARDANGERVIDDA, najväčšia náhorná rovina Európy. Výlet s výhľadmi na jej impozantný ľadovec HARDANGERJØKULEN. Zastávka pri mohutnom vodopáde VØRINSFOSSEN, vysokého vyše 180 metrov. Nocľah.
4. deň: BERGEN, jedno z najkrajších miest Nórska a taktiež druhý najväčší prístav, malebná nábrežná časť Bryggen, zapísaná do zoznamu chránených pamiatok UNESCO, známy rybí trh, pevnosť Bergenhus, pohľad na mesto z niektorej z jeho vyhliadok. Vodopád STEINDALSFOSSEN, za ktorého vodnú stenu sa dostaneme vyhliadkovou cestou. Nocľah.
5. deň: Plavba najužším nórskym fjordom NÆRØYFJORD, miestami širokým iba 500 m, zovretým medzi vysokými skalami, zapísanými do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Vyhliadková jazda svetoznámou horskou železnicou Flåmsbanen z FLÅMU do MYRDALU a späť, jedna z najúchvatnejších železníc sveta. (Nutné rezervovať už pri prihlásení). Vlak prekonáva najväčšie stúpanie v Európe bez použitia ozubnice, keď na trase dlhej 20 km vystúpi takmer 900 m. Vlak zastavuje na niekoľkých miestach, kde sú rôznorodé a vždy uchvacujúce výhľady na krajinu plnú strmých kopcov, hôr, obrovských vodopádov, horských samôt a skalných útvarov. Nocľah.
6. deň: Prejazd najdlhším cestným tunelom na svete (Lærdal – 24,5 km) a ďalej prejazd krátkym trajektom cez najväčší nórsky fjord – SOGNEFJORDEN. Vychádzka k jednému zo splazov najväčšieho nórskeho ľadovca JOSTEDALSBREEN – NIGARDSBREEN. Nocľah.
7. deň: Výlet v pohorí JOTUNHEIMEN na známu vyhliadku BESSEGGEN nad jazerom GJENDE (panoramatické rozhľady na rozoklané a zasnežené vrcholy a na rôznofarebné jazerá), možno spojiť s plavbou loďou po jazere Gjende a prechodom na vyhliadku Bessegen. Nocľah.
8. deň: Prejazd najdlhším nórskym údolím GUDBRANDSDALEN, ktoré je nazývané srdcom Nórska a národným parkom DOVREFJELL s vyhliadkou na jeho drsnú prírodu. Deväťhodinová prehliadka TRONDHEIMU – štvrté najväčšie mesto Nórska s katedrálou, ktorá je považovaná za najkrajšiu gotickú stavbu severnej Európy. Nočný prejazd.
9. deň: Príjazd na súostrovie LOFOTY, patriace k najmalebnejším miestam v Škandinávii a považované za raj turistov, maliarov a rybárov. Pre záujemcov krátky výlet do vŕškov nad hlavným mestom SVOLVÆR s výhľadom na okolité hory, zálivy a jazerá. Nocľah na Lofotoch.
10. - 11. deň: Pokračovanie programu na LOFOTOCH. Rybárske dedinky rozprestreté pozdĺž morských zálivov a obklopené rozoklanými vrcholkami hôr, mestečká HENNINGSVÆR, LEKNES, NUSFJORD alebo REINE, vyhlásené za najkrajšie miesto Nórska, mestečko Å na najjužnejšom cípe Lofôt a i. Ľahké turistické výlety na miesta, z ktorých možno vychutnať pôsobivú scenériu súostrovia. Nocľah na Lofotoch.
12. deň: Prejazd novo otvorenou cestou s mnohými dlhými tunelmi a trajektom späť na pevninu s pohľadmi na skalnaté hory, vyrastajúce priamo z morskej hladiny. Ďalej cesta divokou krajinou NORDLANDU pozdĺž nespočetných jazier a hlbokých fjordov s okúzľujúcou scenériou majestátnych hôr. Prestávky na zaujímavých miestach. Turistika v jedinečnom NÁRODNOM PARKU RAGO – cesta vinúca sa údolím horskej riečky, borovicovým lesom a po podvalovom chodníčku cez slatiny vám poskytuje nádherné výhľady na ľadovcom vyhladené žulové platne, vodopády a meandre rieky. Nocľah.
13. deň: Zastávka na POLÁRNOM KRUHU – prehliadka návštevného centra. SVARTISEN – výlet k najznámejšiemu ľadovcovému splazu druhého najväčšieho nórskeho ľadovca, ktorý pretvoril údolie na krajinu, pripomínajúcu obrie schody. MO I RANA – mesto na brehu Ranafjordu, obchodné centrum oblasti. Nočný prejazd.
14. deň: Prechádzka tundrou v DOVREFJELLU v okolí Dombåsu. Kráľovská cesta, ktorou putovali králi na korunováciu do katedrály v Trondheime. Nocľah.
15. deň: ZLATÁ CESTA SEVERU – začína jedinečným staviteľským dielom, cestou TROLLSTIGVEIEN s úchvatnou vyhliadkou, pokračuje cez hory k NORDDALSFJORDU a po jeho preplávaní trajektom ďalej k svetoznámemu fjordu GEIRANGER (UNESCO), ktorého strmé steny krášlia desiatky vodopádov. Cesta malebným údolím OTTADALEN so zastávkou v mestečku LOM s kostolíkom a drevenou architektúrou. Nocľah.
16. deň: Prejazd južným Nórskom a Švédskom, nočný trajekt do Nemecka.
17. deň: Príjazd do Prahy v odpoludňajších hodinách

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

       

Cena zahŕňa: dopravu autobusom, trajekty Rostock - Trelleborg - Rostock, vnútroštátne trajekty, 12x ubytovanie v jednoduchých turistických hotelíkoch a hosteloch, chatkách vo viaclôžkových izbách - najčastejšie 4-lôžkových s možnosťou varenia, služby sprievodcu, poistenie liečebných nákladov v zahraničí a storna zájazdu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Fakultatívne príplatky: 4-lôžková kabína na trajekte Rostock - Trelleborg (cesta tam) - 26,50 €/os., 4-lôžková kabína na trajekte Trelleborg - Rostock (cesta späť) - 26,50 €/os., 4-lôžková kabína na trajekte Rostock - Trelleborg a späť (obidve cesty) - 53 €/os.

Výšľapy v nórskych horách a nad fjordy - turisticko-poznávací zájazd
TANUMSHEDE LILLLEHAMMER – SJUSJOEN – SKEIKAMPEN – PRESTKAMPEN –BORGUND – VETLEDALEN – VETTOFOSSEN – SOGNEFJORDEN – SOGNDAL – MOLDEN – LUSTRAFJORDEN – LOM –OSLO

Zájazd je pre všetkých, ktorí sú radi na čerstvom vzduchu a majú radi nenáročnú turistiku. Budeme mať možnosť mnohých vychádzok a horských túr - každý podľa vlastnej chuti a výkonnosti. Postupne navštívime hory v okolí Lillehammeru, v národných parkoch Jotunheimen a Reinheimen a nad fjordmi. Prechádzky uskutočníme v atraktívnych scenériách švédskeho pobrežia, hlbokých nórskych lesoch a v krajine, podobnej tundre. Nebudú chýbať ani jazerá, divoké rieky a vodopády, tak typické pre južné Nórsko. Ubytovanie v dosahu prírody tak v pekných apartmánoch s WC a sprchou, ako aj kempových chatkách a hosteloch. Na niektorých ubytovacích miestach sú reštaurácie. Zájazd je vhodný aj pre rodiny s deťmi a pre aktívnych seniorov.

9/11-dňový zájazd - doprava autobusom  /letecky

Program:
1. deň:
Počas dňa odchod z Brna do Prahy. Cez Nemecko prídeme do prístavu pri Baltskom mori, kde sa večer nalodíme na trajekt. Lôžko v kajute si môžete objednať pri rezervácii zájazdu.
2. deň: Ráno priplávanie do prístavu vo Švédsku. Cestou na sever nás najprv čaká Švédsko. Na jeho západnom pobreží sa vydáme na krátku vychádzku a navštívime tu aj oblasť Tanumshede s pradávnymi skalnými kresbami (UNESCO). Nórsko nás privíta za hraničnými mostmi Svinesundbron. Večer príchod na ubytovanie, kde sa po prílete (za príplatok) pripoja ďalší účastníci zájazdu.
3. deň: Dopoludnia sa prevezieme panenskou prírodou do oblasti nad olympijským mestom Lillehammer, kde sa nachádza aj stredisko Sjusjoen. My sa budeme kochať tunajšou krajinou pri výstupe medzi lesmi a jazerami. Navečer sa odvezieme na ubytovanie na 2 noci do ďalšieho strediska Skeikampen.
4. deň: Na charizmatický vrchol Prestkampen 1 244 m n. m., odkiaľ je za dobrého počasia pekný výhľad na pohorie v NP Rondane, sa môžeme vypraviť za úsvitu alebo pri západe slnka. Počas dňa sa potom vydáme na spoločnú dlhšiu túru v oblasti. Záujemcovia si môžu v Skeikapene požičať bicykle a využiť niektorú z mnohých desiatok kilometrov tunajších terénnych ciest rôznej kvality a náročnosti.
5. deň: Počas dnešného prejazdu prejdeme niekoľkými typmi nórskej krajiny. Na spestrenie dlhej cesty uskutočníme krátku prechádzku, Ešte skôr, ako prvý krát uzrieme fjord, zastavíme pri peknom starodávnom stĺpovom kostole v Borgunde. Ďalšie ubytovanie na 2 noci je v dosahu NP Jotunheimen.
6. deň: Nórska príroda nám poskytne krásne zážitky v údolí Vetledalen: divoká ľadovcová rieka, mohutné vodopády, bujná zeleň a romantické miesta cestou k jednému z najvyšších nórskych vodopádov Vettifossen. Možnosť celodennej náročnejšej túry alebo iba jej časti.
7. deň: Dnes nás čaká krátka plavba po fjorde na ceste cez najdlhší fjord sveta Sognefjorden. A potom za mestom Sogndal výstup na vyhliadkový vrchol Molden (1 118 m n. m.), odkiaľ budeme mať ramená fjordu pod sebou ako na dlani. Na ubytovanie sa povezieme pozdĺž fjordu Lustrafjorden.
8. deň: Z nulovej nadmorskej výšky budeme stúpať až na najvyššie cestné sedlo v Nórsku vo výške 1 464 m n. m. Od vyhliadkovej cesty Sognefjellvegense sa vydáme na túru krajinou, plnou ľadovcových jazierok, vymodelovanou ustupujúcim ľadovcom. Za dobrého počasia sa pokúsime dôjsť až niektorému ľadovcovému splazu. Navečer sa krátko zastavíme v strediskovej obci Lom (o. i. ďalší stĺpový kostol) a ešte sa odvezieme na ďalšie ubytovanie pri ľadovcovej rieke Otta.

V termíne od 27.6.2015:
9. deň:
Najstarším obývaným údolím
Gudbrandsdalen sa prevezieme cez Lillehammer do hlavného mesta Oslo. Cestou sa zastavíme na letisku Gardermoen, odkiaľ odletia klienti, ktorí si zakúpili verziu s leteckým návratom do Prahy. Prehliadka Oslo  a ubytovanie.
10. - 11. deň: Na polostrove Bygd
øy navštívime múzeum polárnej lode Fram a múzeum vikingských lodí. Popoludní odchod späť cez Švédsko na nočný trajekt. Po priplávaní do Nemecka alebo Poľska cesta do ČR, odpoludnia návrat do Prahy  a navečer do Brna.

V termíne od 9.8.2015:
9. deň: Najstarším obývaným údolím Gudbrandsdalen sa prevezieme cez Lillehammer do hlavného mesta Oslo. V dobe tvorby ponuky je odlet do Prahy plánovaný až večer, čo umožňuje krátku odpoludňajšiu návštevu centra mesta. Letenky z/do Viedne na vyžiadanie.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Doprava

Nástupné miesto

P-91NO15.2706

27.06. - 05.07.2015 - zrušený

600,- EUR

tam a späť autobusom

Praha (zvoz: Brno)

P-91NO15.2706

27.06. - 07.07.2015 - zrušený

724,- EUR

tam bus, späť letecky

Praha (zvoz: Brno)

P-91NO15.0908

09.08. - 17.08.2015 - zrušený

724,- EUR

tam bus, späť letecky

Praha (zvoz: Brno)

Cena zahŕňa: dopravu autobusom, medzištátne a miestne trajekty, okrem verzie tam a späť autobusom aj letenku Oslo - Praha vrátane letiskových poplatkov vo výške 124 EUR, ubytovanie v 4lôžkových izbách (2x apartmány s príslušenstvom, 5-6x chatky KEMP a hostely), služby sprievodcu, cestovné poistenie UNIQA K7C a poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: stravu, vstupné 160 NOK (t. j. cca 20,- EUR), posteľnú bielizeň a ďalšie vyššie neuvedené služby.
Fakultatívne príplatky:
lôžko na trajekte v 2
lôžkovej kajute/os./jeden smer (príplatok: 40 €), lôžko v 4-lôžkovej kajute/os./jeden smer (príplatok: 22 €), letenku Praha - Oslo (2. deň) vrátane letiskových poplatkov 124 EUR, 6x raňajky (min. 15 osôb) 66 EUR, 5x večera (dodanie českého polotovaru - klient si ohreje a dovarí prílohu sám) 23 EUR, využitie chaty / izby iba 3 osobami 91 EUR/os. (obmedzený počet chát), využitie chaty / izby iba 2 osobami 164 EUR/os. (obmedzený počet chát).
Nocľah navyše v Oslo a odlet o jeden deň neskôr: Na vyžiadanie (nezahŕňa dopravu do hotela a na letisko). Poistenie UNIQA K7C na vyššie krytie storna zájazdu: 4 EUR.
Veková zľava:
2,5 % deti a mládež do 25 rokov a osoby staršie ako 65 rokov - nie je možné sčítať s ďalšími zľavami.
Poznámka: Zvoz je realizovaný pri dosiahnutí min. 6 osôb zdarma. Pre menší počet osôb zvozy nezabezpečujeme.
Minimálny počet účastníkov: 35

Národné parky - vodopády a ľadovce - turisticko-poznávací zájazd
OSLO – NP RONDANE – NP DOVREFJELL SUNNDALSFJELLA – EIKESDALEN – TROLIA CESTA – GEIRANGER – NP REINHEIMEN – LOM – LILLEHAMMER – OSLO

Pre všetkých, ktorí Nórsko oslovilo tak, že sa sem chcú znovu pozrieť, sme pripravili zájazd na zaujímavé miesta štyroch národných parkov, kde nestretnete takmer žiadnych iných turistov. Ubytovanie je v jednoduchých chatkách Turist na dosah kúzelných prírodných miest. Zájazd sa uskutoční letecky a jeho nespornou výhodou bude nižší počet účastníkov: 16–32.

8
-dňový zájazd - doprava letecky

Program:
1. deň:
Večer odlet z Prahy do Oslo. Presun na ubytovanie - v obidvoch termínoch je svetlo takmer po celú noc. Ubytovanie na nocľah cca o 2:30 hod.
2.
deň: Dopoludnia dokončíme presun na východnú stranu národného parku Rondane. Popoludní sa tu vydáme na niekoľko hodinovú túru do vnútra parku, ktorému dominuje niekoľko dvojtisícových vrcholov. Zvláštnosťou NP je pomerne chudobná vegetácia, krásne potoky, riečky a jazera, zafarbené bridlicové skaly a ohromné kamenné polia. Príchod na ubytovanie znovu neskoro večer.
3. deň: Po nocľahu sa najskôr presunieme malebným údolím Drivdalendo Oppdalu a ďalej do pohoria Trollheimen (Domov trolov). Dnešnú poldňovú túru podnikneme v malebnom údolí Innerdalen, mnohými označovaným ako najkrajšie údolie Nórska. Večer sa presunieme na ďalšie ubytovanie, kde strávime 3 noci. Cestou sa v mestečku Sunndalsøra prvýkrát na tomto zájazde dotkneme fjordu
4. deň: Veľká túra v oblastiach na pomedzí národného parku Dovrefjell Sunndalsfjella, kde sa aj v lete môžeme dočkať snehových polí. Zároveň sú v oblasti mnohé jazerá, riečky a vodopády a za dobrého počasia aj široké rozhľady, dosahujúce až k hlbokým fjordom.
5. deň: Odpočinkový deň v ďalšom krásnom údolí Eikesdalen. Môžeme tu vidieť až 6 000 rokov staré skalné maľby (petroglyfy) v Bogge a navštíviť zachovalý statok Nesset Prestegard, domov nositeľa Nobelovej ceny za literatúru (1903) Bjorna Bjornsona. V odpoludňajších hodinách výstup k vodopádu Mardalsfossen a návrat na ubytovanie.
6. deň:
Dnešná trasa cez Troliu cestu a Geiranger povedie obrátene, ako je to na zájazde Vodopády a ľadovce Nórska. Ráno sa povezieme okolo ramien fjordu Romsdalsfjorden, Trolou cestou sa vyvezieme smerom z údolia do sedla, kde sa mnohí z vás budú diviť novým moderným stavbám a vyhliadkam, údolím Valldalen sa poponáhľame k trajektu cez fjord Eidsfjord, aby sme prešli Orlou cestou, Geiranger a vyšplhali sa k jazeru Djupvatnet. Na dnešnú podvečernú túru smerujeme do ďalšieho národného parku – Reinheimen. Potom sa presunieme neďaleko na ubytovanie, kde strávime 2 noci.
7. deň: Údolím Bratadalen sa znovu dostaneme do vnútra nórskych hôr. V národnom parku Breheimen (Domov ľadovcov) sa na dnešnej túre pôjdeme presvedčiť, či na jeho východnej strane ešte zostala ľadovcová pokrývka (napr. pri ľadovci Harbardsbreen).V prípade pekného počasia uvidíme v diali tiahnuci sa hrebeň ľadovca Jostedalsbreen. Návrat do kempu. 
 
8. deň: Cez mestečká Lom a Otta a údolím Gudbrandsdalen cez Lillehammer sa vrátime na letisko, odkiaľ navečer odletíme späť do Prahy.

V termínu od 21. 7. je možnosť spojenia so zájazdom  na Špicbergy

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK. 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

P54NO15.2506

25.06. - 02.07.2015

833,- EUR

Praha

P54NO15.2107

21.07. - 28.07.2015

833,- EUR

Praha

Cena zahŕňa: letenku Praha - Oslo a späť vrátane letiskových táx vo výške 218 €, dopravu mikrobusom alebo autobusom v Nórsku, miestny trajekt, 7x ubytovanie v 4lôžkových chatách Turist, služby sprievodcu, cestovné poistenie UNIQA K7C a poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena  nezahŕňa:
 vstupné cca 100 NOK, posteľnú bielizeň a ďalšie vyššie neuvedené služby.
Veková zľava: 2,5 % deti a mládež do 25 rokov a osoby staršie ako 65 rokov - nie je možné sčítať s ďalšími zľavami.
Poznámka: Príplatok za využitie chatky menším počtom osôb nie je možný, niektoré kempy sú malé.
Na zájazd v termíne 21.7. - 28.7.2015 nadväzuje zájazd Špicbergy, najsevernejšie v Európe - program a cena na vyžiadanie.

Minimálny počet účastníkov: 16