Poznávacie zájazdy

ISLAND
Island - veľký okruh krajinou ohňa a ľadu - poznávací zájazd
REYKJAVÍK – GRÁBRÓK – HRAUNFOSSAR – BARNAFOSS – GLAUMBAUER – AKUREYRI – GODAFOSS – MÝVATN – HVERRFJALL – DIMMUBORGIR – SKÚTUSTADIR KRAFLA – DETTIFOSS – DETTIFOSS – HÖFN – JÖKULSÄRLÖN – NP SKAFTAFEL – VATNAJÖKULL – GULLFOSS – STROKKUR – THINGVELIR – REYKJAVÍK – MODRÁ LAGUNA

7-dňový zájazd - doprava letecky

Program:
1. deň:
Odlet do Reykjavíku - letisko Keflavík. Ubytovanie v neskorých nočných hodinách.
2. deň: Cesta po okružnej ceste na sever so zastávkou pri sopečnom kráteri GRÁBRÓK. Ďalej po ceste východným smerom sa dostanete ku krásnemu vodopádu HRAUNFOSSAR, ktorý je ukážkou, čo všetko dokáže lávová činnosť. Neďaleko od nej nájdete vodopád BARNAFOSS, ktorý tiež stojí za to vidieť. Zastávka pri kostolíku vo Vidimýri a skanzene GLAUMBAER. Nocľah v oblasti Akureyri.
3. deň: Návšteva mesta AKUREYRI . Toto mesto má iba 15 000 obyvateľov, ale aj tak je to druhé najväčšie islandské mesto a predovšetkým metropola severného Islandu. Vodopád GODAFOSS – vodopád bohov, u ktorej údajne skončilo pohanstvo. Jazero MÝVATN – Komárie jazero, jedna z najzaujímavejších oblastí ostrova. Prírodné útvary vzniknuté sopečnou činnosťou, ktoré tu nájdete, sú rozmanité a veľmi unikátne. Vystúpime na okraj symetrického kráteru sopky HVERFJALL, pokúsime sa nezablúdiť v lávovom bludisku „Čiernych hradov“ DIMMUBORGIR a prejdeme sa medzi pseudokrátermi SKÚTUSTADIR. Vrcholom dnešného dňa bude vychádzka do jednoznačne najzaujímavejšej oblasti Islandu, a to k sopke KRAFLA s kráterom VÍTI (Peklo). Nocľah.
4. deň: Celkom nezabudnuteľným zážitkom je do ďaleka hrmiaci vodopád DETTIFOSS , najmohutnejší v Európe, ktorý spadá do obrovského kaňonu rieky. Prejazd dramatickou krajinou fjordov až k ľadovcu Vatnajökull. Pozdĺž malebného pobrežia s labuťou lagúnou LÓN, ryolitovými horami pri farme Staftafell do strediska tejto oblasti – mesta HÖFN. Nocľah.
5. deň: Ľadovcová lagúna JÖKURSÁLÓN s úchvatnou modrou hladinou, vtáctvom, modrými, zelenými a bielymi ľadovcovými krami, plávajúcimi na hladine. Národný park SKAFTAFELL, ktorý sa rozkladá na svahoch pod ľadovcom VATNAJÖKULL - najväčší ľadovec Európy. Ramená ľadovcov (ľadovce Skaftafelsjökull na východe, Morsárjökull na západe) po stranách parku siahajú až k okružnej ceste číslo 1. Nocľah.
6. deň: Navštívite gigantický vodopád GULLFOSS , horúce pramene s aktívnym gejzírom STROKKUR a Národný park THINGVELIR (miesto vyhlásenia najstaršieho parlamentu sveta, UNESCO). V podvečer si prehliadneme hlavné mesto REYKJAVÍK, moderné a historické centrum, prístav. Potom prejazd do Keflavíku. V pustej sopečnej oblasti tu tryskajú na povrch solfatárové prúdy, na ktorých je postavená veľká elektráreň. Hneď vedľa stojí MODRÁ LAGUNA – moderne vybavené termálne kúpalisko uprostred lávového poľa so svetlo modrou vodou. V noci odlet do Prahy.
7. deň: Po polnoci odlet do Prahy. Prílet v ranných hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK. 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-205-01

22.06. - 28.06.2020

 1 720,- € - vypredaný

Praha

Cena zahŕňa: letenku Praha - Keflavík - Praha vrátane všetkých táx a poplatkov, dopravu minivanom podľa programu, 5x nocľah – dvojlôžkové izby, 4x raňajky, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné do termálneho kúpaliska Modrá lagúna - rezervácia nutná vopred v CK, platba až na mieste, cena bude spresnená.
Fakultatívne: poistenie liečebných nákladov a rozšíreného storna zájazdu 18 €, jednolôžková izba pri neobsadení, na vyžiadanie v CK (príplatok 224 €)

Pohodový týždeň na Islande - poznávací zájazd

REYKJANES – VODOPÁD GLYMUR – VODOPÁDY HRAUNFOSSAR A BARNAFOSS – PRAMEŇ DEILDARTUNGUHVER – KRÁTER GRÁBROK – HEKLA – EYJAFJALLAÖKULL – VODOPÁDY SELJALANDSFOSS – SKANZEN SKOGAR – VODOPÁD SKOGAFOSS – DYRHOLAEY – LANDMANNALAUGAR – NP FJALLABAK – MÝRDALSJOKULL – OSTROV HEIMAEY – THINGVELLIR –  GEJZÍRY GEYSIR A STROKKUR – VODOPÁD GULLFOSS – SKÁLHOLT – REYKJAVÍK – MODRÁ LAGÚNA  


9-dňový zájazd - doprava letecky

Program:
1. deň:
Odlet z PRAHY do KEFLAVÍKU, prílet v nočných hodinách, prejazd na ubytovanie. 
2. deň: Návšteva geoparku na polostrove REYKJANES (UNESCO), fumaroly a solfatary pri meste Krysuvík, zastávka pri jazere, horúci prameň GUNNUHVER a krátka túra (cca 2 hod.) k neďalekému majáku a útesom na pobreží, most medzi dvomi kontinentmi - vystupujúca puklina medzi zemskými doskami.
3. deň: Pešia túra okolo najvyššieho islandského vodopádu GLYMUR (cca 3-5 hod., podľa zvolenej varianty), pokračovanie k vodopádu HRAUNFOSSAR, kde spod mohutného lávového poľa záhadne vyteká ľadovcová rieka HVÍTÁ, prechádzka k vodopádu BARNAFOSS (cca 1hod.), zastávka pri 100°C horúcom prameni DEILDARTUNGUHVER , vyhasnutý kráter GRÁBROK - prechádzka po vrchole krátera (cca 1 hod.).
4. deň: Výlet po južnom pobreží pod sopkou HEKLA až po oblasť pod sopkou EYJAFJALLAJOKULL, zastávka pri vodopáde SELJALANDFOSS, za ktorého padajúcou vodnou stenou môžete prechádzať, malá prechádzka k vedľajšiemu vodopádu, schovanému v skalnej rozsadline, návšteva skanzenu v SKOGARE, vodopád SKOGAFOSS, jeden z najkrajších vodopádov na Islande a kratšia túra okolo kaskád na rieke Skóga. Prechádzka po čiernej pláži DYRHOLAEY, návrat na ubytovanie.
5. deň: LANDMANALAUGAR - DUHOVÉ HORY - vulkanická oblasť NP FJALLABAK, ležiaca severne od ľadovca MÝRDALSJOKULL, celodenný výlet do farebných obsidiánových a ryolitových hôr s množstvom teplých a studených prameňov a s možnosťou kúpania v tejto úchvatnej geotermálnej oblasti, okolité vrcholy hýria farbami, neuveriteľná paleta farieb je pastvou pre oči a rajom pre fotografov, ale hlavne jedinečným zážitkom. Pešia turistika v okolí strediska (cca 4,5 hod.), návrat na ubytovanie.
6. deň: Výlet loďou k OSTROVOM ZÁPADNÝCH MUŽOV, návšteva jediného obývaného ostrova HEIMAEY, výstup na stále aktívnu, iba ľahko driemajúcu sopku ELDFELD, ktorá v roku 1973 málom pochovala životne dôležitý prístav, rozhľady na celé súostrovie, prechádzka okolo vtáčích kolónií.
7. deň: Výlet na najnavštevovanejšie miesta Islandu - THINGVELLIR - posvätné miesto prvého parlamentu na svete, miesto, kde môžete vidieť, ako sa od seba odsunujú euroázijská a americká zemská doska (2-3 hod.). GEYSIR - otec všetkých gejzírov a jeho mladší kolega STROKKUR, ktorý chrlí každých pár minút horúci vodný stĺpec do výšky až 20 m. GULLFOSS - snáď najkrajší vodopád Islandu (prechádzka okolo vodopádu cca 1,5 hod), zastávka v SKÁLHOLTE, mieste starého biskupstva, náboženskom a kultúrnom centre Islandu v minulosti.
8. deň: Prehliadka REYKJAVÍKU - Perlan - vodáreň nad mestom, miesto s výhľadom na celý Reykjavík, katedrála HALLGRIMSKIRKJA s prvkami čadičových stĺpov, hlavná trieda Laugavegur, vila Hofdi - miesto prvého stretnutia Gorbačova a Reagana, budova opery Harpa - najnovší architektonický klenot mesta, prístav - možnosť výletu loďou s pozorovaním veľrýb, v podvečerných hodinách návšteva vyhlásených geotermálnych kúpeľov MODRÁ LAGUNA, postavených uprostred lávového poľa a zásobovaných modrastou vodou z neďalekej geotermálnej elektrárne, prejazd na letisko a odlet v nočných hodinách.
9. deň: Prílet do Prahy.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK. 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-347-01

27.06. - 05.07.2020

 2 184,- €

Praha

M-347-02

04.07. - 12.07.2020

 2 184,- €

Praha

M-347-03

25.07. - 02.08.2020

 2 184,- €

Praha

M-347-04

01.08. - 09.08.2020

 2 184,- €

Praha

Cena zahŕňa: letenka vrátane letiskových táx a poplatkov, 7x ubytovanie v aparthoteli ***, 7x raňajky, 6x večera (raňajkový balíček, večera vo vedľajšom stravovacom zariadení cca 800 m), transfery z/na letisko na Islande, miestnu dopravu podľa programu, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Fakultatívne príplatky: poistenie liečebných nákladov a rozšíreného storna 21 €, vstup do Modrej lagúny 80 €, jednolôžková izba (povinná pri nedoobsadení) 320 € 

Sedem divov Islandu - poznávací zájazd
KEFLAVÍK – SKÓGAFOSS – SÓLHEIMAJÖKULL – EYJAFJALLAJÖKULL –  SELJALANDSFOSS – VESTMANNSKÉ OSTROVY – OSTROV HEIMAEY – LANDMANNALAUGAR – GULFOSS  – STROKKUR –THINGVELLIR – ALPING – REYKJAVÍK – MODRÁ LAGÚNA 
Dovolenka na Islande, o akej snívate! Počas pobytu na vlastné oči uvidíte všetky zázraky prírody tejto jedinečnej krajiny. Postojíme pri početných nespútaných vodopádoch na divokých riekach, budeme obdivovať monumentálne ľadovcové splazy ľadovca Mýrdalsjökull a rešpekt v nás určite vzbudí gejzír Strokkur, pravidelne vystrekujúci vriacu vodu až do výšky 20 m. Zastavíme sa aj pri krásnych vodopádoch Seljalandsfoss a Skógafoss, vykúpeme sa v teplej riečke, obklopení pastelovými farbami „dúhových hôr“ Landmannalaugar a prejdeme sa národným parkom Þingvellir, kde bol založený najstarší parlament sveta. Prehliadneme si aj hlavné mesto Islandu Reykjavík. Budeme sa pohybovať v krajine sopiek a lávových polí, výverov síry a v neposlednom rade sa nám v oblastiach horúcich prameňov naskytne možnosť za akéhokoľvek počasia relaxovať v termálnych bazénoch.
Nocľahy sú zabezpečené v komfortných chatkách, penzióne alebo v hoteli v 2-lôžkových izbách.
V termínoch od 25.8. a 10.9.  je všeobecne daná možnosť uzrieť polárnu žiaru. Polárna žiara je prírodný fenomén a jej výskyt počas zájazdu nie je možné garantovať.

5/7-dňový zájazd - doprava letecky

Program:
1. deň:
Odlet večer z Prahy (za príplatok z Košíc). Dovolenka na Islande začne príletom na letisko Keflavík okolo polnoci, kde pristaneme. Transfer na nocľah.
2. deň: Dnes nás čaká vrchol nášho islandského putovania, tzv. zlatý trojuholník. Najskôr navštívime sídlo biskupstva v osade Skálholt a potom sa už odvezieme do oblasti Geysiru s aktívnym gejzírom Strokkur, ktorý každých päť minút vyvrhuje vrelú vodu až do výšky 20 metrov. Uvidíme aj impozantný vodopád Gullfoss na rieke Hvítá, kde voda padá v dvoch stupňoch do hĺbky 32 metrov. Odpoludnia sa zastavíme v národnom parku Þingvellir (UNESCO). V tejto oblasti sa rozostupuje európska a americká litosférická deska a tu bol v 10. st. založený najstarší parlament sveta – Alþing. Okolo geotermálnej elektrárne Nesjavellir sa vrátime na miesto ubytovania. 
3. deň:
Výlet na vulkanické Vestmannské ostrovylodný lístok je zahrnutý v cene zájazdu – kde môžeme vystúpiť na aktívnu sopku Eldfell, ktorá naposledy explodovala v roku 1973. Ostrov Heymaey je tiež známy početnými vtáčími kolóniami. Program tohto dňa sa neuskutoční v termínoch od 25.8. a 10.9.2020.
4. deň: Dnes sa vydáme do islandského vnútrozemia, do turisticky atraktívnej geotermálnej oblasti Landmannalaugar. Jedná sa o rozprávkovo farebnú oblasť uprostred divokých hôr. Vďaka sviežej farebnosti sa Landmannalaugaru prezýva „dúhové hory“. Z turistického strediska, ktoré leží v srdci oblasti na pokraji lávového poľa, sa návštevníkom ponúka pestrá paleta peších výletov rôznej náročnosti. Miestnym unikátom, ktorý každoročne priťahuje nielen zahraničných turistov, ale aj samotných Islanďanov, je možnosť kúpeľa a dobitie energie po náročných i ľahších túrach v prírodnej lagúne s termálnou vodou, ktorá vzniká sútokom horúcej a chladnejšej riečky. V prípade nezjazdnosti ciest alebo zlého počasia navštívime namiesto Landmannalaugaru podobne farebnú geotermálnu oblasť pri mestečku Hveragerði vrátane možnosti kúpania v teplej riečke.
5. deň: Cestou po južnom pobreží môžeme v diaľke zazrieť zasnežený vrchol sopky Hekla a uskutočníme krátku vychádzku pozdĺž kaskády vodopádov na rieke Skógá blízko monumentálneho šesťdesiat metrového vodopádu Skógafoss. Na najjužnejšom myse Islandu Dyrhólaey budeme obdivovať skalnú bránu a pri mestečku Vík vstúpime na čiernu sopečnú pláž s čadičovou jaskyňou. Na spiatočnej ceste sa zastavíme pri splaze ľadovca Sólheimajökull a pod svetoznámou sopkou Eyjafjallajökull sa prejdeme pri vodopáde Seljalandsfoss, kde sa dá vstúpiť za jeho vodnú stenu. V tiesňave uvidíme ďalší vodopád Gljúfrafoss.
6. deň: Dopoludnia sa záujemcovia môžu zúčastniť plavby za pozorovaním veľrýb, zatiaľ čo ostatní môžu navštíviť expozíciu vulkanológie alebo architektonický skvost Reykjavíku – kultúrny dom Harþa. Odpoludnia je na programe krátka spoločná prehliadka hlavného mesta Islandu Reykjavíku. Uvidíme o. i. radnicu „pri rybníku“, parlament, moderný kostol Hallgrímskirkja a vodojem Perlan. Dovolenka na Islande skončí večerným kúpaním v unikátnych termálnych kúpeľoch Modrá laguna (viď príplatok 75,30 €, nutné objednať pri prihlásení), pre ostatných určí sprievodca náhradný program podľa záujmu a počtu ľudí. Odlet do Prahy okolo polnoci.
7. deň: Ráno prílet do Prahy (*za príplatok prípoj do Košíc).
Pozn.: Zmena programu v prípade zmien časov letov, nepriaznivého počasia alebo nezjazdnosti niektorých ciest pre autobus vyhradená. Zmena poradia dní programu podľa aktuálnych podmienok na Islande vyhradená.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK. 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto - poznámka

P-12IS-01

13.06. - 19.06.2020 (5 nocí)

 1 343,- € - vypredané

Odlet: Praha, Košice - chatky

P-11IS-02

20.06. - 26.06.2020 (5 nocí)

1 683,- €

Odlet: Praha, Košice - hotel polpenzia

P-12IS-03

27.06. - 03.07.2020 (4 nocí)

 1 343,- €

Odlet: Praha, Košice - chatky

P-11IS-04

20.07. - 26.07.2020 (5 nocí)

1 556,- € (zľava do 19.02.2020)

Odlet: Praha, Košice - hotel, polpenzia

P-12IS-05

25.07. - 31.07.2020 (5 nocí)

 1 303,- € (zľava do 24.02.2020)

Odlet: Praha, Košice - chatky

P-12IS-06

08.08. - 14.08.2020 (5 nocí)

 1 303,- € (zľava do 09.03.2020)

Odlet: Praha, Košice - chatky

P-43IS-07

25.08. - 30.08.2020 (4 noci)

 1 175,- € (zľava do 25.02.2020)

Odlet: Praha, Košice - chatky

P-43IS-08

10.09. - 15.09.2020 (4 noci)

 1 388,- € (zľava do 12.03.2020)

Odlet: Praha, Košice - hotel, polpenzia

Cena zahŕňa: letenku z Prahy na Island a späť vrátane letiskových táx, dopravu autobusom alebo mikrobusom podľa veľkosti skupiny, trajekt na Vestmannské ostrovy a späť (okrem termínov od 25.8. a 10.9.), ubytovanie (podľa počtu nocí) v chatkách KOMFORT alebo v hoteli KOMFORT v dvojlôžkových izbách s WC, sprchou a posteľnou bielizňou, raňajky (podľa počtu nocí), 3x večera s 2 chodmi (termín od 10.9.), 4x večera s 2 chodmi (termíny od 20.6. a 20.7.), služby sprievodcu, cestovné poistenie UNIQA K6S vrátane storna a poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné (vrátane veľrybieho safari) cca 12 000 ISK (cca 100 €) , ďalšie vyššie neuvedené služby.
Zľavy:
2,5 % - deti a mládež do 25 rokov a osoby nad 65 rokov - nemožno spočítať s ďalšími zľavami
Príplatky:
4
x večera s 2 chodmi (v termínoch na 5 nocí): 142,60 €, 3x večera s 2 chodmi (v termíne od 25.8.): 107 €, vstup do Modrej lagúny (vrátane uteráka a 1 nápoja - nutné objednať vopred): 75,30 €, vstup do Modrej lagúny pre deti do 13 rokov vrátane ručníka zdarma - nutné objednať vopred - zdarma, odlet z Košíc: cena na vyžiadanie.
Minimálny počet účastníkov: 34.

Islandská mozaika - poznávací zájazd s turistikou
REYKJAVÍK – VESTMANNAEYJAR – SELJALANDSFOSS – LANDMANNALAUGAR – SKÓGAFOSS – SKAFTAFELL – JÖKULLSÁRLÓN – VATNAJÖKULL – HENGIFOSS – DETTIFOS – MÝTVATN – HVERFELL – KRAFLA – GODAFOSS – SNÆFELL – GULFOSS – MODRÁ LAGÚNA

Zájazd za poznaním nádherného severského ostrova ležiaceho tesne pod polárnym kruhom. Island, krajina neuveriteľnej krásy, vám ponúkne pohľady na horúce pramene, gejzíry, činné sopky, rozľahlé ľadovce a ľadovcové jazerá, vodopády, fjordy, lávové polia a veľa ďalších prírodných zaujímavostí v niekoľkých národných parkoch. Okrem iného navštívime aj neprávom opomínaný hornatý polostrov Snæfellsnes, vulkanicky aktívne súostrovie Vestmannaeyjar s bohatým vtáčím životom, najmohutnejší vodopád Európy Dettifoss, ľadovcovú lagúnu Jökulsárlón a "dúhové hory" Landmannalaugar. Najväčším lákadlom severnej časti ostrova je pozoruhodné okolie jazera Mývatn obklopené aktívnymi sopkami. Zájazd na Island nadchne každého cestovateľa a milovníka severu, pretože ostrov aj dnes priťahuje cudzincov svojou drsnou krásou a človekom takmer nedotknutou prírodou, ktorá ponúka možnosť oddychu a dobitie energie. Ponúkame jedno z najpodrobnejších poznaní Islandu.
Vo všetkých termínoch je možné priplatiť si večere podávané z autobusu. Odlet priamym letom z Prahy!

11-dňový zájazd - doprava letecky

Program:
1. deň:
Večer odlet na Island z Prahy. Po prílete okolo polnoci transfer na ubytovanie.
2. deň: Dopoludnia navštívime Reykjavík (vodojem Perlan, Hallgrímov kostol, radnicu). Z hlavného mesta sa vydáme k hore Esja, po ktorej svahoch môžeme vystúpiť na vyhliadku. Potom sa presunieme na ubytovanie na juhozápad ostrova.
3. deň: Výlet loďou (lístok v cene zájazdu) na ostrov Heimaey v súostroví Vestmannaeyjar, kde môžeme vystúpiť na aktívnu sopku Eldfell, ktorá naposledy explodovala v roku 1973. Ostrov je tiež známy početnými vtáčími kolóniami. Navečer sa vrátime na pevninu a zastavíme sa pri atraktívnom vodopáde Seljalandsfoss.
4. deň: Turistika v dúhových horách Landmannalaugar. Návrat na nocľah.
5. deň: Ráno sa prejdeme pri šesťdesiatmetrovom vodopáde Skógafoss a na najjužnejšom myse Islandu Dyrhólaey budeme obdivovať skalnú bránu. Potom cez rozsiahle lávové pole zo sopky Laki a piesočné naplaveniny rieky Skeidará prídeme do národného parku Skaftafell, kde uskutočníme vychádzku k vodopádu Svartifoss. Popoludní po okružnej ceste dorazíme k malebnej a zároveň tajomnej ľadovcovej lagúne Jökulsárlón. Aby fotografie ľadových krýh, ľadovca a jazera boli čo najatraktívnejšie, odporúčame plavbu po jazere obojživelným člnom. Nocľah v okolí mesta Höfn.
6. deň: Od najväčšieho ľadovca Európy Vatnajökull sa prevezieme okolo labutej zátoky Lón a potom sa už dostaneme do kúzelných východných fjordov v Atlantickom oceáne. Tu zastavíme v rybárskej osade Djúpivogur. Popoludní podnikneme vychádzku k tretiemu najvyššiemu vodopádu Islandu - Hengifoss nad jazerom Lögurinn, v ktorého okolí budeme ubytovaní
7. deň: Dopoludnia sa prevezieme ľudoprázdnou krajinou vysočiny Mödrudalöræfi k nádhernému kaňonu Jökulsárgljúfur, do ktorého hlbín sa rúti najmohutnejší európsky vodopád Dettifoss. Cez rybárske mesto Húsavík sa dostaneme k prírodnej perle severného Islandu - jazeru Mývatn. Ubytovanie v okolí na 2 noci.
8. deň: Počas dňa vystúpime na explozívny kráter Hverfell, prejdeme sa lávovým mestečkom Dimmuborgir a pri osade Skútustaðir budeme obdivovať pozoruhodné pseudokrátery. V blízkosti jazera navštívime tiež okolie činnej sopky Krafla s lávovými poľami a kráterom Víti.
9. deň: Najskôr sa zastavíme pri vodopáde Godafoss (v prekl. Vodopád bohov), pri ktorom údajne skončilo pohanstvo na Islande a potom prídeme do druhého najväčšieho mesta ostrova Akureyri. Po prekonaní priesmyku Öxnadalsheiði navštívime skanzen Glaumbær, zobrazujúci neľahký život Islanďanov v nedávnej minulosti. Odpoludnia sa prejdeme ku kráteru Grábrók. Ubytovanie pri meste Borgarnes.
10. deň: Ráno budeme pokračovať ďalej do vnútrozemia do národného parku Þingvellir (UNESCO), miesta styku americkej a európskej litosférickej dosky a miesta vyhlásenia prvého islandského parlamentu a popoludní sa presunieme do oblasti Geysir, kde sa nachádza "otec" všetkých gejzírov. Ten je však v súčasnosti činný iba sporadicky a zastupuje ho každých cca 5 minút gejzír Strokkur. V blízkosti budeme môcť tiež obdivovať "zlatý" vodopád Gullfoss. Navečer budeme mať možnosť vykúpať sa v termálnych kúpeľoch Modrá lagúna (viď príplatok, nutné objednať pri prihlásení), pre ostatných určí sprievodca náhradný program podľa záujmu a počtu ľudí. Odlet po polnoci.
11. deň: Zájazd na Island skončí v ranných hodinách príletom do Prahy.
Poznámka: Zmena programu v prípade zmien časov letov, nepriaznivého počasia alebo nezjazdnosti niektorých ciest pre autobus vyhradená.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK. 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

P-08IS-01

04.07. - 14.07.2020

 1 778,- €

Odlet Praha

P-08IS-02

18.07. - 28.07.2020

 1 725,- € (zľava do 17.02.2020)

Odlet Praha

P-08IS-03

01.08. - 11.08.2020

 1 725,- € (zľava do 02.03.2020)

Odlet Praha

Cena zahŕňa: letenku Praha - Keflavík a späť vrátane letiskových táx, dopravu autobusom na Islande, loď na Vestmannské ostrovy a späť, 9x ubytovanie kategórie TURIST v hosteloch (dvojlôžkové izby so spoločným sociálnym zariadením), 9x raňajky, služby sprievodcu, cestovné poistenie UNIQA K7S a poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné cca 4 000 ISK (t. j. cca 30 E€), ďalšie vyššie neuvedené služby
Zľavy:
2,5 % - deti a mládež do 25 rokov a osoby staršie ako 65 rokov - nemožno spočítať s ďalšími zľavami
Príplatky:
8x večere (podávané z autobusu 178,22 €, jednolôžková izba 237,63 €, vstup do Modrej lagúny - vrátane uteráku a 1 nápoja - nutné objednať vopred: 75,30 €,
plavba (po ľadovcovej lagúne Jökulsárlón): 51,50 €, vstup do Modrej lagúny pre deti do 13 rokov vrátane ručníka zdarma - nutné objednať vopred.
Zľavy:
2,5 % - deti a mládež do 25 rokov a osoby nad 65 rokov - nemožno spočítať s inými zľavami.
Ak je v tabuľke termínov zájazdov uvedená cena červenou farbou, ide o zľavnenú cenu, ktorá je platná do dátumu uvedenému v poznámke tabuľky.
Minimálny počet účastníkov: 30

Island v kocke - poznávací zájazd
REYKJAVÍK – NP PINGVELLIR – BARNAFOSS – HRAUNFOSSAR – GRÁBRÓK – HVÍTSERKUR – GLAUMBÆR – GODAFOSS – MÝVATN – DIMMUBORGIR – DETTIFOSS – HAFRAGILSFOSS – HENGIFOSS – VATNAJÖKULL – JÖKULLSÁRLÓN – SKAFTAFELL – SKÓGAFOSS – SELJALANDSFOSS – GULFOSS – STROKKUR – REYKJAVÍK

Rokmi overený a veľmi obľúbený zájazd na Island - cesta okolo ostrova "zaveseného" pod polárnym kruhom. Počas plných siedmich dní navštívime najznámejšie miesta Islandu: okrem iného historicky aj geologicky zaujímavý národný park Þingvellir, rozsiahle lávové polia, jedinečné jazero Mývatn aj sopku Krafla, mohutný vodopád Dettifoss, najväčší európsky ľadovec Vatnajökull s ľadovcovou lagúnou Jökulsárlón a samozrejme "zlatý" vodopád Gullfoss a aktívny gejzír Strokkur. Uvidíme tiež hlavné mesto Reykjavík, skanzen ľudovej architektúry Glaumbær a pred odletom sa vykúpeme v termálnych kúpeľoch Modrá lagúna. Čaká na nás všadeprítomný vietor, voda vo všetkých skupenstvách a farbách a najkúzelnejší dar severných oblastí - svetlé noci. Ubytovanie v hoteloch v dvojlôžkových izbách s polpenziou. Priamy let z Prahy!

9-dňový zájazd - doprava letecky

Program:
1. deň:
Večer odlet na Island priamym letom z Prahy. Po prílete transfer na ubytovanie.
2. deň: Dopoludnia navštívime hlavné mesto Reykjavík (o. i. uvidíme vodojem Perlan, Hallgrimov kostol, radnicu). Potom pôjdeme do národného parku Þingvellir na miesto, kde bol vyhlásený prvý parlament na svete - Alþing. Okruh okolo Islandu začneme jazdou podmorským tunelom pod Hvalfjordom a vo vnútrozemí uzrieme najvýdatnejší horúci prameň Islandu – Deildartunguhver, Reykholt – pôsobisko spisovateľa Snorriho Sturlussona a vodopády v láve Barnafoss a Hraunfossar. Nocľah na severozápade.
3. deň: Dopoludnia si urobíme vychádzku na kráter Grábrók, ktorý majestátne čnie nad okolitou krajinou. Potom zavítame na polostrov Vatnsnes a pri farme Ósar sa nám otvorí krásny výhľad na útes Hvítserkur, v okolí ktorého možno uzrieme aj tulene. V Blönduóse uvidíme hypermoderný kostol v tvare krátera. Prehliadneme si aj skanzen ľudovej architektúry Glaumbær. Večer ubytovanie v okolí mesta Akureyri.
4. deň: Dopoludnia cestou uvidíme vodopád Goðafoss („božský vodopád“). Potom už celý zvyšok dňa strávime pri unikátnom jazere Mývatn. Navštívime miesta driemajúcich (Krafla) aj dávno vyhasnutých sopiek,  vystúpime na niektorý z kráterov (Víti, Hverfjall) a prejdeme sa lávovým mestom Dimmuborgir. Uzrieme tiež unikátne lávové formácie a polia, pseudokrátery, solfatáry a bahenné sopky (Námafjall). Nocľah v okolí. Po večeri budeme mať možnosť zúčastniť sa na veľrybom safari.
5. deň: Tento deň nás čaká najmohutnejší vodopád Islandu - Dettifoss v NP Jökulsárgljúfur, ktorého prívaly vôd padajú s hukotom do kaňonu na rieke Jökulsááfjöllum. Trasa pokračuje ľudoprázdnou krajinou vysočiny Möðrudalsöræfi s výhľadmi na kráľovnú islandských hôr Herðubreið do mesta Egilsstaðir. Ubytovanie v okolí.
6. deň: Dopoludnia podnikneme prechádzku k tretiemu najvyššiemu vodopádu Islandu - Hengifoss nad jazerom Lögurinn a okolo poludnia sa odvezieme k fascinujúcim fjordom na pobreží Atlantického oceánu, kde zastavíme v rybárskej osade Djúpivogur. Ďalej pokračujeme k labutej zátoke Lón a pod najväčším európskym ľadovcom Vatnajökull uvidíme rhyolitové pohorie Stafafell. Odtiaľ sa presunieme na nocľah v okolí mesta Höfn.
7. deň: Po okružnej ceste prídeme k malebnej a zároveň tajomnej ľadovcovej lagúne Jökulsárlón. Aby fotografie ľadových krýh, ľadovca a jazera boli čo najatraktívnejšie, odporúčame plavbu po jazere obojživelným člnom. V národnom parku Skaftafell sa prejdeme k jednému  zo splazov ľadovca Vatnajökull. Cez piesočné naplaveniny rieky Skeidará a lávovú plošinu Eldhraun dorazíme na najjužnejší bod Islandu pri osade Vík. Uvidíme zaujímavé čierne pláže, čadičovú jaskyňu, skalnú bránu a útesy Dyrhólaey s početnými vtáčími kolóniami aliek, čajok a mníšikov bielobradých. Potom nás čaká vodopád Skógafoss a vodopád Seljalandsfoss, poza ktorého vodnú stenu možno prejsť. Nocľah v okolí.
8. deň: Krásne zážitky máme na programe aj posledný deň na Islande. Najprv zastavíme v biskupstve Skálholt a potom už budeme obdivovať „zlatý“ vodopád Gullfoss. Islandština dala svetu slovo „gejzír“, preto neminieme sporadicky činného „otca“ - Geysir, ani „syna“ o pár metrov odtiaľ - gejzír Strokkur. Popoludní budeme mať možnosť zastaviť sa na nákupy v Reykjavíku a navečer sa môžeme vykúpať v termálnych kúpeľoch Modrá lagúna (viď príplatok, nutné objednať pri prihlásení), pre ostatných určí sprievodca náhradný program podľa záujmu a počtu ľudí. Odlet v nočných hodinách. 
9. deň: Zájazd na Island skončí v ranných hodinách príletom do Prahy.
Poznámka: Zmena programu v prípade zmien letových časov, nepriaznivého počasia alebo nezjazdnosti ciest vyhradená.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK. 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

P-06IS-01

06.07. - 14.07.2020

 2 175,-€

Odlet Praha

P-06IS-02

16.07. - 24.07.2020

 2 109,- € (zľava do 15.02.2020)

Odlet Praha

P-06IS-03

31.08. - 08.09.2020

 2 109,- € (zľava do 02.03.2020)

Odlet Praha

Cena zahŕňa: letenku Praha - Keflavík a späť vrátane letiskových poplatkov (priamy let), dopravu autobusom na Islande, 7x ubytovanie v turistických hoteloch kategórie KOMFORT (dvojlôžkové izby s WC a sprchou), 7x raňajky, 7x večera s 3 chodmi (okrem 1. dňa), služby sprievodcu, cestovné poistenie K7S vrátane storna a poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné (vrátane veľrybieho safari) cca 12 000 ISK (t. j. cca 100 €), ďalšie vyššie neuvedené služby
Príplatky:
jednolôžková izba 475,30 €), vstup do Modrej lagúny - vrátane uteráku a 1 nápoja - nutné objednať vopred: 75,30 €, plavba (po ľadovcovej lagúne Jökulsárlón): 51,50 €, vstup do Modrej lagúny pre deti do 13 rokov vrátane ručníka zdarma - nutné objednať vopred.
Zľavy: 2,5 % - deti a mládež do 25 rokov a osoby nad 65 rokov - nemožno spočítať s inými zľavami. Zľava: 336 € - zájazd bez večerí.
Ak je v tabuľke termínov zájazdov uvedená cena červenou farbou, ide o zľavnenú cenu, ktorá je platná do dátumu uvedenému v poznámke tabuľky.

Poznámka: Termín v septembri - garancia menšej skupiny.
Minimálny počet účastníkov: 34

Island nielen pre 55+ - pobytový zájazd s výletmi
REYKJAVÍK – HVERAGERðI – HEKLA – EYJAFJALLAJÖKULL – SELJALANDSFOSS – GLÚFRAFOSS – SKÓGAFOSS – DYRHOLÁEY – VÍK – SÓLHEIMAJÖKULL – LANDMANNALAUGAR –  SKÁLHOLT – GEYSIR – STRÓKKUR – GULLFOSS – NP PINGVELLIR – NESJAVELLIR – MODRÁ LAGUNA

Tento zájazd sme pripravili predovšetkým pre klientelu 55 +.  Na Island sa pohodlne dostanete priamym letom z Prahy.
Nocľahy sú zabezpečené v komfortných chatkách alebo penzióne (izby s WC, sprchou a posteľnou bielizňou). Odporúčame prikúpiť si vynikajúce večere, často s islandskými špecialitami.
Počas pohodového pobytu navštívite jedny z najzaujímavejších miest tohto unikátneho ostrova. Nebude chýbať svetoznámy národný park Þingvellir s kultúrnou a geologickou minulosťou, na niekoľko krokov sa priblížite k pravidelne tryskajúcemu gejzíru Strokkur a neďaleko nazriete do hlbín mohutného vodopádu Gullfoss.
Budete mať možnosť kúpania v termálnom bazéne pod otvorenou oblohou, uvidíte aj nevšednú krajinu severne od Reykjavíku s vodopádmi v láve a na južnom pobreží sa priblížite k ľadovcovému splazu Sólheimajökull. Počas zájazdu v jesennom termíne je všeobecne daná možnosť uzrieť polárnu žiaru. Polárna žiara je prírodný fenomén a jej výskyt počas zájazdu nie je možné garantovať.

6-dňový zájazd - doprava letecky

Program:
1. deň:
Odlet do Keflavíku. Popoludní prehliadka hlavného mesta Islandu REYKJAVÍKU. Uvidíme radnicu, parlament, moderný kostol Hallgrímskirkja a vodojem Perlan. Presun na ubytovanie (4 nocľahy).
2. deň: Návšteva oblasti severne od Reykjavíku, kde sa údolím rieky Grímsá dostaneme k najvýdatnejšiemu horúcemu prameňu Islandu Deildartunguhver (výdatnosť až 180 litrov za sekundu). Blízko sa nachádza vzdelávacie centrum Reykholt, známe pôsobením jedného z najväčších islandských spisovateľov - Snorri Sturlussona. Odpoludnia budeme môcť obdivovať dva kúzelné vodopády v láve Hraunfossar a Barnafoss a vystúpime aj na kráter Grábrók. V priebehu dňa sa vykúpeme v niektorom z miestnych termálnych bazénov pod otvorenou oblohou. Návrat na nocľah.
3. deň: Cestou po južnom pobreží môžeme v diaľke zahliadnuť zasnežený vrchol sopky Hekla a pod svetoznámou sopkou Eyjafjallajökull sa prejdeme pri vodopáde Seljalandsfoss, kde sa dá vstúpiť za jeho vodnú stenu. V tiesňave uvidíme ďalší vodopád Gljúfrafoss a do tretice uskutočníme krátku vychádzku pozdĺž kaskády vodopádov na rieke Skógá blízko monumentálneho šesťdesiatmetrového vodopádu Skógafoss. Na najjužnejšom myse Islandu Dyrhólaey budeme obdivovať skalnú bránu a pri mestečku Vík vstúpime na čiernu sopečnú pláž s čadičovou jaskyňou. Na spiatočnej ceste sa zastavíme pri splaze ľadovca Sólheimajökull.
4. deň: Dnes nás čaká vrchol nášho islandského putovania, tzv. zlatý trojuholník. Najskôr navštívime sídlo biskupstva v osade Skálholt a potom už pôjdeme do oblasti Geysiru s aktívnym gejzírom Strokkur, ktorý vyvrhuje každých päť minút horúcu vodu až do výšky 20 metrov. Uvidíme aj impozantný vodopád Gullfoss na rieke Hvítá, kde voda padá v dvoch stupňoch do hĺbky 32 metrov. Odpoludnia sa zastavíme v národnom parku Þingvellir. V tejto oblasti sa rozostupuje európska a americká litosférická doska a bol tu v 10. storočí založený najstarší parlament sveta – Alþing. Okolo geotermálnej elektrárne Nesjavellir sa vrátime na nocľah.
5. deň
: Dopoludnia absolvujeme nenáročnú turistiku na sopečnom polostrove Reykjanes a odpoludnia budeme mať možnosť vykúpať sa v termálnych kúpeľoch Modrá lagúna – viď príplatok, nutné objednať pri prihlásení, pre ostatných určí sprievodca náhradný program podľa záujmu a počtu ľudí. Odlet navečer.
6. deň: Prílet do Prahy po polnoci.
Poznámka: Zmena programu v prvý a posledný deň alebo poradie dní v prípade zmien časov letov, nepriaznivého počasia alebo nezjazdnosti niektorých ciest pre autobus vyhradená.

5-dňový zájazd - doprava letecky

Program:
1. deň:
Odlet do Keflavíku. Popoludní prehliadka hlavného mesta Islandu REYKJAVÍKU. Uvidíme radnicu, parlament, moderný kostol Hallgrímskirkja a vodojem Perlan. Presun na ubytovanie (3 nocľahy).
2. deň: Cestou po južnom pobreží zhliadneme v diaľke zasnežený vrchol sopky Hekla a pod svetoznámou sopkou Eyjafjallajökull sa prejdeme pri vodopáde Seljalandsfoss, kde sa dá vstúpiť za jeho vodnú stenu. V tiesňave uvidíme ďalší vodopád Gljúfrafoss a do tretice uskutočníme krátku vychádzku pozdĺž kaskády vodopádov na rieke Skógá blízko monumentálneho šesťdesiatmetrového vodopádu Skógafoss. Na najjužnejšom myse Islandu Dyrhólaey budeme obdivovať skalnú bránu a pri mestečku Vík vstúpime na čiernu sopečnú pláž s čadičovou jaskyňou. Na spiatočnej ceste sa zastavíme pri splaze ľadovca Sólheimajökull.
3. deň: 
Dnes nás čaká vrchol nášho islandského putovania, tzv. zlatý trojuholník. Najskôr navštívime sídlo biskupstva v osade Skálholt a potom už pôjdeme do oblasti Geysiru s aktívnym gejzírom Strokkur, ktorý vyvrhuje každých päť minút horúcu vodu až do výšky 20 metrov. Uvidíme aj impozantný vodopád Gullfoss na rieke Hvítá, kde voda padá v dvoch stupňoch do hĺbky 32 metrov. Odpoludnia sa zastavíme v národnom parku Þingvellir. V tejto oblasti sa rozostupuje európska a americká litosférická doska a bol tu v 10. storočí založený najstarší parlament sveta – Alþing. Okolo geotermálnej elektrárne Nesjavellir sa vrátime na nocľah.
4. deň: Dopoludnia absolvujeme nenáročnú turistiku na sopečnom polostrove Reykjanes a odpoludnia budeme mať možnosť kúpania v termálnych kúpeľoch Modrá lagúna – viď príplatok, nutné objednať pri prihlásení, pre ostatných určí sprievodca náhradný program podľa záujmu a počtu ľudí. Odlet neskoro navečer.
5. deň: Prílet do Prahy v ranných hodinách.
Poznámka:
Zmena programu prvý a posledný deň alebo poradie dní v prípade zmien času letov, nepriaznivého počasia alebo nezjazdnosti niektorých ciest pre autobus vyhradená.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK. 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto / Odlet

P-03IS-01

23.04. - 27.04.2020 (3 noci / 5 dní)

947,- € (chatky)

Praha, Brno (zvoz do/z Prahy za príplatok)

P-03IS-02

26.09. - 01.10.2020 (3 noci / 5 dní)

 947,- € (chatky)

Praha, Brno (zvoz do/z Prahy za príplatok)

P-04IS-03

24.09. - 29.09.2020 (4 noci / 6 dní)

1 024,- € (penzión) (zľava do 24.02.2020)

Praha, Brno (zvoz do/z Prahy za príplatok)

Cena zahŕňa: letenku Praha - Keflavík a späť vrátane letiskových poplatkov (priamy let), dopravu autobusom alebo mikrobusom na Islande podľa veľkosti skupiny, podľa termínov 3x alebo 4x ubytovanie v chatkách alebo penzióne KOMFORT (dvojlôžkové izby s WC, sprchou), 3x alebo 4x raňajky, služby sprievodcu, cestovné poistenie UNIQA K6S vrátane storna a poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné cca 6 000 ISK (t. j. cca 50 EUR), ďalšie vyššie neuvedené služby
Príplatky: zvoz z Brna na letisko Praha a späť- min. 3 osoby: 51,50 €,
jednolôžková izba 59,40 €), vstup do Modrej lagúny - vrátane uteráka a 1 nápoja - nutné objednať vopred: 75,30 €, vstup do Modrej lagúny pre deti do 13 rokov vrátane ručníka zdarma - nutné objednať vopred, 4x večera  144 €
Zľavy: 2,5 % - deti a mládež do 25 rokov - nemožno spočítať s ďalšími zľavami, osoby nad 65 rokov: 79 € - možno spočítať s vernostnou zľavou, 39,60 € ubytovanie v dvojlôžkových izbách so spoločným príslušenstvom v termíne od 24.9.
Minimálny počet účastníkov: 26

Island - gejzír, ľadovcová lagúna a vodopády - poznávací, pobytový zájazd s výletmi
REYKJAVÍK – EYJAFJALLAJÖKULL – SELJALANDSFOSS – GLÚFRAFOSS – SKÓGAFOSS – DYRHOLÁEY – VÍK – JÖKULLSÁRLÓN – NP SKAFTAFELL –SVARTIFOSS – SÓLHEIMAJÖKULL – SKÁLHOLT – GEYSIR – STRÓKKUR – GULLFOSS – NP PINGVELLIR – NESJAVELLIR – MODRÁ LAGUNA


Vydajte sa s nami na Island v jarnej sezóne, keď sa ostrov prebúdza po dlhej zime a krajina začína hrať sviežimi farbami. Na Island sa pohodlne dostaneme priamym letom z Prahy. Počas poznávacieho zájazdu zavítame na najzaujímavejšie miesta juhozápadného Islandu. Uvidíme všetko, čo tamojšia unikátna príroda ponúka: nespútané vodopády, termálne pramene, ľadovcové splazy, lávové pustiny, sopky a vývery síry.
Zhliadneme dvadsať metrový gejzír Strokkur, impozantný „zlatý“ vodopád Gullfoss a prejdeme sa národným parkom Þingvellir. Navštívime aj perlu juhovýchodného Islandu – ľadovcovú lagúnu Jökulsárlón (plavba po lagúne obojživelným vozidlom je v cene zájazdu). Nevynecháme prehliadku hlavného mesta Islandu Reykjavík a záujemcovia skúsia kúpeľ v unikátnych termálnych kúpeľoch Modrá lagúna.
Ubytovanie v komfortných chatkách s možnosťou prikúpiť si večere.

7-dňový zájazd - doprava letecky

Program:
1. deň:
Večer odlet na Island z Prahy. Transfer na nocľah.
2. deň: Dnes je na programe prehliadka hlavného mesta Islandu Reykjavíku. Uvidíme radnicu, parlament, moderný kostol Hallgrímskirkja a vodojem Perlan. Prejazd na nocľah v meste Selfoss.
3. deň: Cestou po južnom pobreží možno uvidíme sopku Hekla a pod svetoznámou sopkou Eyjafjallajökull sa prejdeme pri vodopáde Seljalandsfoss, kde sa dá vstúpiť za jeho vodnú stenu. V tiesňave uvidíme ďalší vodopád Gljúfrafoss a do tretice uskutočníme krátku vychádzku pozdĺž kaskády vodopádov na rieke Skógá blízko monumentálneho šesťdesiatmetrového vodopádu Skógafoss. Na najjužnejšom myse Islandu Dyrhólaey budeme obdivovať skalnú bránu a pri mestečku Vík navštívime čiernu sopečnú pláž. Tiež sa zastavíme pri splaze ľadovca Sólheimajökull. Nocľah v okolí mestečka Kirkjubæjarklaustur.
4. deň: Celodenný výlet do kráľovstva ľadu. Zavítame k perle juhovýchodného Islandu – ľadovcovej lagúne Jökulsárlón – nachádzajúcej sa pod najväčším islandským ľadovcom Vatnajökull. Aby fotografie ľadových krýh, ľadovca a jazera boli čo najatraktívnejšie, zahrnuli sme do ceny zájazdu plavbu loďou po jazere obojživelným člnom. Na spiatočnej trase sa zastavíme v národnom parku Skaftafell – vychádzka k vodopádu Svartifoss (s pozadím čiernych čadičových stĺpov). Potom nasleduje prejazd po južnom pobreží späť do mesta Selfoss (2 nocľahy).
5
. deň: Dnes nás čaká vrchol nášho islandského putovania, tzv. zlatý trojuholník. Najskôr navštívime sídlo biskupstva v osade Skálholt a potom už pôjdeme do oblasti Geysiru s aktívnym gejzírom Strokkur, ktorý vyvrhuje každých päť minút horúcu vodu až do výšky 20 metrov. Uvidíme aj impozantný vodopád Gullfoss na rieke Hvítá, kde voda padá v dvoch stupňoch do hĺbky 32 metrov. Odpoludnia sa zastavíme v národnom parku Þingvellir. V tejto oblasti sa rozostupuje európska a americká litosférická doska a bol tu v 10. storočí založený najstarší parlament sveta – Alþing. Okolo geotermálnej elektrárne Nesjavellir sa vrátime na nocľah.
6. deň
: Dopoludnia absolvujeme nenáročnú turistiku na sopečnom polostrove Reykjanes a odpoludnia budeme mať možnosť vykúpať sa v termálnych kúpeľoch Modrá lagúna – viď príplatok, nutné objednať pri prihlásení. Odlet po polnoci.
7. deň: Prílet do Prahy v skorých ranných hodinách.
Poznámka: Zmena programu v prvý a posledný deň alebo poradie dní v prípade zmien časov letov, nepriaznivého počasia alebo nezjazdnosti niektorých ciest pre autobus vyhradená.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK. 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto / Odlet

P-IS-01

01.06. - 07.06.2020 (5 nocí)

1 264,- €

Praha, Brno (zvoz do/z Prahy za príplatok)

Cena zahŕňa: letenku Praha - Keflavík a späť vrátane letiskových poplatkov (priamy let), dopravu autobusom alebo mikrobusom na Islande podľa veľkosti skupiny, 4x ubytovanie v chatkách KOMFORT a 1x v hoteli KOMFORT (prvej kategórie dvojlôžkové izby s WC, sprchou a posteľnou bielizňou), 5x raňajky, plavba po ľadovcovej lagúne Jökulsárlón, služby sprievodcu, cestovné poistenie UNIQA K6S vrátane storna a poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné cca 6 000 ISK (t. j. cca 50 EUR), ďalšie vyššie neuvedené služby.
Príplatky: zvoz z Brna na letisko Praha a späť- min. 3 osoby: 51,50 €,
jednolôžková izba 79,20 €), vstup do Modrej lagúny - vrátane uteráka a 1 nápoja - nutné objednať vopred: 75,30 €, vstup do Modrej lagúny pre deti do 13 rokov vrátane ručníka zdarma - nutné objednať vopred.
Zľavy: 2,5 % - deti a mládež do 25 rokov a osoby nad 65 rokov - nemožno spočítať s ďalšími zľavami.
Poznámka:
Tento zájazd je vhodný aj pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu, pokiaľ však obmedzenie nie je takého rozsahu, aby spôsobovalo ťažkosti pri nastupovaní a vystupovaní z dopravného prostriedku, a nespôsobovalo ťažkosti s bežnou chôdzou s intenzitou, ktorú možno očakávať pri prehliadkach miest, zaujímavých miest a pri prechádzkach v prírode.   
Minimálny počet účastníkov: 38

Na Island z Brna a Viedne - poznávací, pobytový zájazd s výletmi
KEFLAVÍK – EYJAFJALLAJÖKULL – SELJALANDSFOSS – GLÚFRAFOSS – SKÓGAFOSS – DYRHOLÁEY – VÍK – JÖKULLSÁRLÓN – NP SKAFTAFELL –SVARTIFOSS – SÓLHEIMAJÖKULL – SKÁLHOLT – GEYSIR – STRÓKKUR – GULLFOSS – NP PINGVELLIR – NESJAVELLIR – MODRÁ LAGUNA


Vydajte sa s nami na Island v jarnej sezóne, keď zima už ostrov opustila a krajina začína hrať sviežimi farbami. Na Island sa pohodlne dostaneme priamym letom z Viedne, zvoz z Brna za príplatok (min. 5 osôb). Počas poznávacieho zájazdu zavítame na najzaujímavejšie miesta juhozápadného Islandu. Uvidíme všetko, čo tamojšia unikátna príroda ponúka: nespútané vodopády, termálne pramene, ľadovcové splazy, lávové pustiny, sopky a vývery síry.
Zhliadneme dvadsať metrový gejzír Strokkur, impozantný „zlatý“ vodopád Gullfoss a prejdeme sa národným parkom Þingvellir. Navštívime aj perlu juhovýchodného Islandu – ľadovcovú lagúnu Jökulsárlón (plavba po lagúne obojživelným vozidlom je v cene zájazdu). Nevynecháme prehliadku hlavného mesta Islandu Reykjavík a záujemcovia skúsia kúpeľ v unikátnych termálnych kúpeľoch Modrá lagúna.
Ubytovanie je v chatkách a hoteli s možnosťou prikúpiť si večere.

6-dňový zájazd - doprava letecky

Program:
1. deň:
Skoro ráno zvoz z Brna do Viedne. Dovolenka na Islande začne odletom do Keflavíku z Viedne okolo poludnia. Odpoludnia absolvujeme nenáročnú turistiku na sopečnom polostrove Reykjanes a presunieme sa na ubytovanie v okolí.
2. deň: Cestou po južnom pobreží možno uvidíme sopku Hekla a pod svetoznámou sopkou Eyjafjallajökull sa prejdeme pri vodopáde Seljalandsfoss, kde sa dá vstúpiť za jeho vodnú stenu. V tiesňave uvidíme ďalší vodopád Gljúfrafoss a do tretice uskutočníme krátku vychádzku pozdĺž kaskády vodopádov na rieke Skógá blízko monumentálneho šesťdesiatmetrového vodopádu Skógafoss. Na najjužnejšom myse Islandu Dyrhólaey budeme obdivovať skalnú bránu a pri mestečku Vík navštívime čiernu sopečnú pláž. Tiež sa zastavíme pri splaze ľadovca Sólheimajökull. Nocľah v okolí mestečka Kirkjubæjarklaustur.
3. deň: Celodenný výlet do kráľovstva ľadu. Zavítame k perle juhovýchodného Islandu – ľadovcovej lagúne Jökulsárlón – nachádzajúcej sa pod najväčším islandským ľadovcom Vatnajökull. Aby fotografie ľadových krýh, ľadovca a jazera boli čo najatraktívnejšie, zahrnuli sme do ceny zájazdu plavbu loďou po jazere obojživelným člnom. Na spiatočnej trase sa zastavíme v národnom parku Skaftafell – vychádzka k vodopádu Svartifoss (s pozadím čiernych čadičových stĺpov). Potom nasleduje prejazd po južnom pobreží späť do mesta Selfoss (3 nocľahy).
4
. deň: Dnes nás čaká vrchol nášho islandského putovania, tzv. zlatý trojuholník. Najskôr navštívime sídlo biskupstva v osade Skálholt a potom už pôjdeme do oblasti Geysiru s aktívnym gejzírom Strokkur, ktorý vyvrhuje každých päť minút horúcu vodu až do výšky 20 metrov. Uvidíme aj impozantný vodopád Gullfoss na rieke Hvítá, kde voda padá v dvoch stupňoch do hĺbky 32 metrov. Odpoludnia sa zastavíme v národnom parku Þingvellir(UNESCO). V tejto oblasti sa rozostupuje európska a americká litosférická doska a bol tu v 10. storočí založený najstarší parlament sveta – Alþing. Okolo geotermálnej elektrárne Nesjavellir sa vrátime na nocľah.
5. deň: 
Dnes je na programe prehliadka hlavného mesta Islandu Reykjavíku. Uvidíme radnicu, parlament, moderný kostol Hallgrímskirkja a vodojem Perlan. Návrat na nocľah.
6. deň: Dopoludnia budeme mať možnosť vykúpať sa v termálnych kúpeľoch Modrá lagúna – viď príplatok, nutné objednať pri prihlásení - alebo v miestnom kúpalisku s termálnymi sedacími bazénmi (cena cca 8 €, platba na mieste). Odlet odpoludnia do Viedne, prílet vo večerných hodinách. Transfer do Brna.
Poznámka: Zmena programu v prípade zmien časov letov, nepriaznivého počasia alebo nezjazdnosti niektorých ciest pre autobus vyhradená. Zmena poradia dní programu podľa aktuálnych podmienok na Islande vyhradená.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK. 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto / Odlet

P-44IS-01

02.05. - 07.05.2020 (4 noci)

1 224,- €

Viedeň, Brno (zvoz do/z Viedne za príplatok)

Cena zahŕňa: letenku Viedeň - Keflavík a späť vrátane letiskových poplatkov (priamy let), dopravu autobusom alebo mikrobusom na Islande podľa veľkosti skupiny, 3x ubytovanie v chatkách KOMFORT a 2x v hoteli KOMFORT (dvojlôžkové izby s WC, sprchou a posteľnou bielizňou), 5x raňajky, plavba po ľadovcovej lagúne Jökulsárlón, služby sprievodcu, cestovné poistenie UNIQA K6S vrátane storna a poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné cca 6 000 ISK (t. j. cca 50 EUR), ďalšie vyššie neuvedené služby.
Príplatky: zvoz z Brna na letisko vo Viedni a späť- min. 3 osoby: 36 €,
jednolôžková izba 159 €), vstup do Modrej lagúny - vrátane uteráka a 1 nápoja - nutné objednať vopred: 75,30 €, vstup do Modrej lagúny pre deti do 13 rokov vrátane ručníka zdarma - nutné objednať vopred.
Zľavy: 2,5 % - deti a mládež do 25 rokov a osoby nad 65 rokov - nemožno spočítať s ďalšími zľavami.
Poznámka:
Tento zájazd je vhodný aj pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu, pokiaľ však obmedzenie nie je takého rozsahu, aby spôsobovalo ťažkosti pri nastupovaní a vystupovaní z dopravného prostriedku, a nespôsobovalo ťažkosti s bežnou chôdzou s intenzitou, ktorú možno očakávať pri prehliadkach miest, zaujímavých miest a pri prechádzkach v prírode.   
Minimálny počet účastníkov: 38

Loďou na Island v období letného slnovratu - poznávací zájazd
TORSHAVN SEYðISFJÖRðUR – HENGIFOSS – NP SKAFTAFELL – JÖKULLSÁRLÓN – SVARTIFOSS – DYRHOLÁEY – EYJAFJALLAJÖKULL – GLJUFRAFOSS – STROKKUR – NP PINGVELLIR – REYKJAVIK – KEFLAVIK – REYKJANES – MODRÁ LAGUNA


yužite jedinečnú možnosť - dovolenka na Islande za skvelú cenu, v úžasnom období dlhého dňa a svetlých nocí a s mnohými vychádzkami v atraktívnych islandských scenériách! Navyše zažijete trojdňovú plavbu Atlantikom trajektom Norrona, pri ktorej sa na niekoľko hodín zastavíte aj na Faerských ostrovoch. Cestu domov absolvujete pohodlne a rýchlo priamym letom do Prahy.
Ubytovanie je v dvojlôžkových izbách hostelov s polpenziou: raňajky sú v mieste ubytovania formou švédskych stolov, jedlo na večere dostanete pri odjazde autobusu. Na Islande si večere uvaríte z dodaného polotovaru a prílohy, napr. kura na paprike + ryža, hovädzie mäso v paradajkovej omáčke + cestovina a pod.) Vezmite si jeden hrniec, príbor, misku alebo hlboký tanier na večere a hrnček na teplé nápoje. 
Na Islande uvidíte medzinárodný prístav Seyðisfjörður, zoznámite sa s okolím mesta Egilsstaðir a ďalej vás čakajú vychádzky blízko ľadovcov, početných vodopádov a horúcich prameňov. Tento poznávací zájazd na Island ponúka uvidieť aj činný gejzír Strokkur, ľadovcovú lagúnu Jökulsárlón, národný park Þingvellir a Skaftafell, veľa svojráznych osád a zaujímavostí pozdĺž hlavnej cesty č. 1. Vykúpete sa aj v niektorom z mnohých tunajších termálnych bazénov. V cene je lôžko v 6miestnej kajute vo vlastnom spacom vaku spacom, odporúčame priplatiť si 4 lôžkovú kajutu vrátane posteľnej bielizne, (2lôžkové kajuty - vypredané).

12-dňový zájazd - doprava letecky

Program:
1. a 2. deň:
Odchod navečer z Prahy, cez noc tranzit cez Nemecko do Dánska. Trajekt odpláva z prístavu Hirtshals odpoludnia. 3 nocľahy na lodi. V cene je lôžko v 6miestnej kajute vo vlastnom spacom vaku, odporúčame priplatiť si 4 alebo 2lôžkovú kajutu (vrátane posteľnej bielizne).
3. deň: Plavba Severným morom, okolo Shetlandských ostrovov.
4. deň: Skoro ráno priplávanie do hlavného mesta Faerských ostrovov Torshavn. Možnosť vystúpiť a prejsť sa po meste. Zastávka je podľa cestovného poriadku plánovaná na 9 hodín (05:00 – 14:00), dĺžka zastávky však môže byť lodnou spoločnosťou skrátená napr. podľa aktuálneho počasia. Odpoludnia odplávanie v ústrety svetlému severnému obzoru a Islandu.
5. deň: Dovolenka na Islande začne dopoludnia priplávaním na východ ostrova do prístavu Seyðisfjörður. Najskôr sa z prístavu dostaneme cez priesmyk do okolia jazera Lagarfljót, v ktorého blízkosti absolvujeme nenáročnú túru k vodopádom Lítlanesfoss a Hengifoss. Nocľah pri mestečka Egilsstaðir.
6. deň: Romantickou krajinou fjordov a hôr prídeme k divokému pobrežiu Atlantického oceánu, kde môžeme navštíviť múzeum kameňov v Stöðvarfjörðure. Ďalej pokračujeme k labutej zátoke Lón a pod najväčším európskym ľadovcom Vatnajökull suzrieme rhyolitové pohorie Staftafell. Presun na nocľah do mesta Höfn.
7. deň: Po okružnej ceste prídeme k malebnej a zároveň tajomnej ľadovcovej lagúne Jökulsárlón, po ktorej odporúčame plavbu obojživelným člnom. V národnom parku Skaftafell sa prejdeme k vodopádu Svartifoss. Nocľah v okolí.
8. deň: Cez rozsiahle, vyše 200 rokov staré lávové pole zo sopky Laki sa dostaneme na najjužnejšie miesto Islandu pri Víku, kde sa prejdeme po čiernej sopečnej pláži a vystúpime na mys Dyrhólaey, kde budeme obdivovať kolónie morských vtákov. Nocľah v okolí.
9. deň: Absolvujeme vychádzku v blízkosti svetoznámeho ľadovca a sopky Eyjafjallajökull okolo kaskády vodopádov rieky Skógá a späť. Odpoludnia sa zastavíme pri vodopáde Seljalandsfoss, za ktorého vodnou stenou sa dá prejsť, a Gljúfrafoss.
10. deň: Za mestečkom Hella s výhľadom na činnú sopku Hekla nás čaká tzv. zlatý trojuholník: vodopád Gullfoss, Geysir s praotcom všetkých gejzírov – činným gejzírom Strokkur – a najstarší parlament sveta Alþing v národnom parku Þingvellir, kde uskutočníme túru v pôsobivej krajine. Odpoludnia sa dostaneme do hlavného mesta Reykjavík a prejdeme sa jeho centrom. Presun na nocľah.
11. deň: Dopoludnia absolvujeme nenáročnú turistiku na sopečnom polostrove Reykjanes a popoludní budeme mať možnosť vykúpať sa v termálnych kúpeľoch Modrá lagúna – viď príplatok, nutné objednať pri prihlásení - alebo v miestnom kúpalisku s termálnymi sedacími bazénmi (cena cca 8 €, platba na mieste).
12. deň: Dovolenka na Islande skončí ranným príletom do Prahy.
Poznámka: Zmena programu v prípade zmien časov letov, nepriaznivého počasia alebo nezjazdnosti niektorých ciest pre autobus vyhradená.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK. 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto / Odlet

P-23IS-01

29.05. - 09.06.2020

1 422,- €

Praha

Cena zahŕňa: dopravu autobusom do prístavu v Dánsku a na Islande, trajekt na Island vrátane lôžka v 6lôžkovej kajute vo vlastnom spacom vaku (3 noci) a 3x raňajky na palube lode, letenku Keflavík - Praha vrátane letiskových poplatkov (priamy let), 6x ubytovanie kategórie TURIST v hosteloch (dvojlôžkové izby so spoločným sociálnym zariadením a posteľnou bielizňou), 6x raňajky, 5x večera (5. - 9. deň, klient si ohreje sám z dodaného polotovaru a uvarí prílohu - ryža, cestoviny a pod.), služby sprievodcu, cestovné poistenie UNIQA K6S vrátane storna a poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné cca 5 000 ISK (t. j. cca 40 EUR), ďalšie vyššie neuvedené služby.
Príplatky:
jednolôžková izba (iba na vyžiadanie) 198 €), vstup do Modrej lagúny - vrátane uteráka a 1 nápoja - nutné objednať vopred: 75,30 €, vstup do Modrej lagúny pre deti do 13 rokov vrátane ručníka zdarma - nutné objednať vopred, plavba (po ľadovcovej lagúne Jökulsárlón): 51,50 €, lôžko v 4lôžkovej kajute - tam: 99 €.
Zľavy: osoby nad 65 rokov - nemožno spočítať s ďalšími zľavami.
Poznámka:
Tento zájazd je vhodný aj pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu, pokiaľ však obmedzenie nie je takého rozsahu, aby spôsobovalo ťažkosti pri nastupovaní a vystupovaní z dopravného prostriedku, a nespôsobovalo ťažkosti s bežnou chôdzou s intenzitou, ktorú možno očakávať pri prehliadkach miest, zaujímavých miest a pri prechádzkach v prírode.   
Minimálny počet účastníkov: 26