Poznávacie zájazdy

SARDÍNIA
Sardínia, Korzika - podrobný poznávací okruh
CORTE AJACCIO MYS LA PARATA SARTENE BONIFACIO CAPO D’ORSO LA MADDALENA SANTA TERESA DI GALLURA SANTISSIMA TRINITA DI SACCARGIA   SASSARI CASTELSARDO THARROS ALGHERO PALMAVERA CODDU VECCHIU COSTA SMERALDA PORTO CERVO OLBIA
 
Sardínia je turisticky najznámejšie miesto svojím morom a pobrežím s nerovnými, piesočnatými úsekmi a krásnymi zátokami, zálivmi a morskými jaskyňami. Za poznanie stojí aj vnútrozemie ostrova s horskými masívmi a pamiatkami na rôzne obdobia histórie (predhistorické, antické, stredoveké apod.). V priebehu zájazdu navštívime aj susedný pozoruhodný ostrov Korzika - mestečko Corte a Bonifacio.

12-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod z Prahy v dopoludňajších hodinách.
2. deň: Trajekt Livorno - Bastia. Cesta vnútrozemím Korziky do oblasti Propriana. Cestou návšteva CORTE - starobylé bývalé hlavné mesto ostrova s romantickými krivolakými uličkami a pevnosťou.
3. deň: Dopoludnia návšteva Napoleonovho rodiska AJACCIA. Odpoludnia presun k mysu La Parata, prechádzka okolo veže s vynikajúcimi výhľadmi na „Krvavé ostrovy“, ktoré boli kedysi útočiskom pirátov.
4. deň:
Zastávka v typickom korzickom mestečku Sartene. BONIFACIO - najkrajšieho a najpôsobivejšieho mesta ostrova,  založené ako pevnosť na vápencových skalách, ktoré strmo vyčnieva z modrých vôd Stredozemného mora. Trajekt na Sardíniu.
5. deň: Oddychový deň pri mori.
6. deň: Capo d'Orso - krátky výstup ku skalisku ROCCIA DELLl’ORSO (ohromný eróziou vymodelovaný žulový blok, pripomínajúci medveďa). Odtiaľ sú krásne výhľady na tyrkysové more a súostrovie La Maddalena. Súostrovie LA MADDALENA - pre svoju výnimočnú krásu, úžasnú prírodu a prekrásne pláže sa stalo národným parkom. Trajektom možnosť návštevy mestečka LA MADDALENA s krivolakými uličkami, pôsobivým námestím. Návšteva mestečka SANTA TERESA DI GALLURA - príjemné letovisko s krásnym romantickým stredom a okolím.
7. deň: Návšteva SANTISSIMA TRINITA DI SACCARGIA - jedna z najkrajších cirkevných stavieb na Sardínii. SASSARI  - druhé najväčšie mesto na Sardínii, zaujímavé svojím kontrastom vzdušného moderného mesta a stredovekého jadra okolo katedrály. Severným pobrežím do malebného historického mestečka CASTELSARDO. Mestečko s hradom leží na mohutnom skalisku. Z hradieb sú krásne výhľady na mestečko, prístav a more. V príkrych stredovekých uličkách nájdeme množstvo kostolíkov, námestíčka, reštaurácie. Pozdĺž pobrežia ku skale v tvare slonieho tela ROCCIA D'ELEFANTE.
8. deň: Prehliadka NURAG LOSA – monumentálny nurag, jeden z najkrajších na Sardínii s hlavnou vežou, baštou, kamennými chyžami a chodbami, postavený z ohromných čadičových balvanov. STA. GIUSTA - bazilika z 11. - 12. storočia v pisansko-lombardskom slohu. THARROS - archeologický areál s podzemnými a skalnými hrobkami.
9. deň: Odpočinkový deň pri mori. Odpoludnia pre záujemcov peší výlet zo Santa Teresa di Gallura k nádherným skaliskám na výbežku CAPO TESTA – z tunajšej žuly sú postavené stĺpy rímskeho Pantheonu a stĺporadie dómu v Pise.
10. deň: Prehliadka malebného prístavu ALGHERO, nachádzajúceho sa medzi píniami a olivami s katalánskou tradíciou. PALMAVERA - prehistorická pamiatka. Mys CAPO CACCIA s Neptúnovou jaskyňou.
11. deň: Cesta za dávnou históriou Sardínie - prehistorické hrobky CODDU VECHIU a nurag ALBUCCIU pri Arzachene. COSTA SMERALDA (Smaragdové pobrežie) - prírodne zaujímavé pobrežie na severovýchode ostrova. Návšteva mestečka PORTO CERVO, ktoré je skutočným centrom Costa Smeraldy s krásnym prístavom, kde kotví množstvo jácht, s obchodíkmi, reštauráciami a záplavou kvetín, ktoré zdobia rôzne zákutia. OLBIA - príatavné mesto, založené už v 5. storočí pred n. l. Kartágincami. Nočný trajekt do Talianska.
12. deň: Prejazd Talianskom, Rakúskom. Príchod do Prahy v nočných hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK. 

Kód zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-271-1 / R-412-1

09.09. - 20.09.2020

584,- €

Praha

Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, trajekty, 9x jednoduché ubytovanie (7x v apartmánoch na Sardínii a 2x v chatkách na Korzike (dvojlôžkové spálne) s možnosťou varenia, 2x polpenzia na Korzike (jednoduchá strava pripravovaná českou kuchárkou), služby sprievodcu.
Cena nezahŕňa: vstupné, fakultatívne a lodné výlety

Fakultatívny príplatok:
jednolôžková izba na vyžiadanie 144 €, príplatok za výber spálne v apartmáne 14 €, poistenie liečebných nákladov a storna 17 €..

Smaragdová Sardínia - more a pamiatky - pobytový zájazd s výletmi
Isolla Rossa Castelsardo Capo d´Orso La Magddalena Santana Teresa di Gallura Alghero Palmavera Capo Cassia Coddu Vecchiu Costa Smeralda Porto Cervo Olbia

Zájazd, zameraný na prírodné krásy ostrova, nás zavedie na krásne belostné pláže, ktoré smelo konkurujú tropickým letoviskám, medzi skalné útvary, rozoklané pobrežie, ale aj do zaujímavých mestečiek a letovísk a tiež k prehistorickým pamiatkam

10-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod z Prahy, tranzit na trajekt, trajekt na Sardíniu.
2. deň: Príjazd do mestečka ISOLA ROSSA - farebné skaly, krásna príroda a pláže.
3. deň: Pobyt mi mori.
4. deň: CAPO D'ORSO
- krátky výstup ku skalisku ROCCIA DELL’ORSO (ohromný eróziou vymodelovaný žulový blok, pripomínajúci medveďa). Odtiaľ sú krásne výhľady na tyrkysové more a súostrovie La Maddalena. Súostrovie LA MADDALENA - pre svoju výnimočnú krásu, úžasnú prírodu a prekrásne pláže sa stalo národným parkom. Fakultatívne trajektom na návštevu mestečka LA MADDALENA s krivolakými uličkami, pôsobivým námestím. Návšteva mestečka SANTA TERESA DI GALLURA - príjemné letovisko s krásnym romantickým stredom a okolím.
5. deň:
Pobyt mi mori.
6. deň:
Výlet na severozápadnú časť ostrova. Cesta vnútrozemím ostrova k SANTISSIMA TRINITA DI SACCARGIA - prekrásny románsky kostolík zo začiatku 12. storočia. Severným pobrežím prídeme do malebného historického mestečka CASTELSARDO. Mestečko s hradom sa rozkladá na mohutnom skalisku. Z hradieb sú krásne výhľady do okolia - na mestečko, prístav a more. V príkrych stredovekých uličkách nájdeme množstvo kostolíkov, námestíčka, reštaurácie. Pokračujeme pozdĺž pobrežia ku skale v tvare slonieho tela ROCCIA D'ELEFANTE.
7. deň: Prehliadka ALGHERO – malebný prístav medzi píniami a olivami s katalánskou tradíciou. PALMAVERA – prehistorická pamiatka. Mys CAPO CASSIA s Neptúnovou jaskyňou.
8. deň: Pobyt mi mori.
9. deň: Cesta za dávnou históriou Sardínie - prehistorické hrobky CODDU VECHIU a nurag ALBUCCIU pri ARZACHENE. Príchod na pobrežie COSTA SMERALDA (Smaragdové pobrežie), ktoré je považované za najkrajšiu časť pobrežia Sardínie so skaliskami, malebnými plážami, ostrovčekmi a tyrkysovou priezračnou vodou. Návšteva mestečka PORTO CERVO, ktoré je skutočným centrom Costa Smeraldy s krásnym prístavom, kde kotví množstvo jácht, s obchodíkmi, reštauráciami a záplavou kvetín, ktoré zdobia rôzne zákutia. OLBIA - prístavné mesto, založené už v 5. storočí pred n. l. Kartágincami. Historické centrum s bazilikou San Simplicio postavené zo žuly. Trajekt do Talianska.
10. deň: Vylodenie v Taliansku. Príchod do Prahy v nočných hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK. 

Kód zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-107-01

12.06. - 21.06.2020

560,- €

Praha

M-107-02

04.09. - 13.09.2020

584,- €

Praha

Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, trajekty, 7 x ubytovanie v apartmánoch (dvojlôžkové izby), 6 x českú polpenziu (jednoduchá strava pripravovaná českou kuchárkou), služby sprievodcu.
Fakultatívny príplatok: jednolôžková izba (obmedzený počet, na vyžiadanie v CK, 112 €, príplatok za výber spálne v apartmáne 14 €, poistenie liečebných nákladov a storna 13,20 €..