Poznávacie zájazdy

SARDÍNIA
Sardínia, Korzika - podrobný poznávací okruh
Corte Bonifacio Capo d’Orso La Maddalena Santa Teresa Di Gallura Sassari Castelsardo Roccia d´Elefante Alghero Palmavera Capo Caccia Coddu Vechiu Costa Smeralda Porto Cervo Olbia
 
Sardínia je turisticky najznámejšie miesto svojím morom a pobrežím s nerovnými, piesočnatými úsekmi a krásnymi zátokami, zálivmi a morskými jaskyňami. Za poznanie stojí aj vnútrozemie ostrova s horskými masívmi a pamiatkami na rôzne obdobia histórie (predhistorické, antické, stredoveké apod.). V priebehu zájazdu navštívime aj susedný pozoruhodný ostrov Korzika - mestečko Corte a Bonifacio.

12-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod z Prahy v dopoludňajších hodinách.
2. deň: Nalodenie na trajekt Livorno - Bastia. Cesta vnútrozemím Korziky do CORTE - starobylé bývalé hlavné mesto ostrova s romantickými krivolakými uličkami a pevnosťou.
3. deň: Výlet do prekrásnych korzických hôr. Romantické vodopády ANGLICKÉ KASKÁDY – pešia prechádzka nádhernou prírodou. Ľahká turistika k salašom TOLA s vynikajúcim syrom a vínom, pre záujemcov pohodová turistika k najkrajším kaskádam Korziky na rieke MANGANELO, pod majestátnym, vyše 2500 metrov vysokým Monte Rotondo.
4. deň: Prehliadka najkrajšieho a najpôsobivejšieho mesta ostrova BONIFACIO,  založeného ako pevnosť na vápencových skalách, ktoré strmo vyčnievajú z modrých vôd Stredozemného mora. Trajekt na Sardíniu.
5. deň: Oddychový deň pri mori.
6. deň: CAPO D'ORSO - krátky výstup ku skalisku ROCCIA DELL’ORSO (ohromný eróziou vymodelovaný žulový blok, pripomínajúci medveďa). Odtiaľ sú krásne výhľady na tyrkysové more a súostrovie La Maddalena. Súostrovie LA MADDALENA - pre svoju výnimočnú krásu, úžasnú prírodu a prekrásne pláže sa stalo národným parkom. Trajektom možnosť návštevy mestečka LA MADDALENA s krivolakými uličkami, pôsobivým námestím. Návšteva mestečka SANTA TERESA DI GALLURA - príjemné letovisko s krásnym romantickým stredom a okolím.
7. deň: Návšteva SANTISSIMA TRINITÁ DI SACCARGIA - jedna z najkrajších cirkevných stavieb na Sardínii. SASSARI - druhé najväčšie mesto na Sardínii, zaujímavé svojím kontrastom vzdušného moderného mesta a stredovekého jadra okolo katedrály. Severným pobrežím do malebného historického mestečka CASTELSARDO. Mestečko s hradom leží na mohutnom skalisku. Z hradieb sú krásne výhľady na mestečko, prístav a more. V príkrych stredovekých uličkách nájdeme množstvo kostolíkov, námestíčka, reštaurácie. Pozdĺž pobrežia ku skale v tvare slonieho tela ROCCIA D'ELEFANTE.
8. deň: Prehliadka NURAG LOSA – monumentálny nurag, jeden z najkrajších na Sardínii s hlavnou vežou, baštou, kamennými chyžami a chodbami, postavený z ohromných čadičových balvanov. STA. GIUSTA - bazilika z 11. - 12. storočia v pisansko-lombardskom slohu. THARROS - archeologický areál s podzemnými a skalnými hrobkami.
9. deň: Odpočinkový deň pri mori. Odpoludnia pre záujemcov peší výlet zo Santa Teresa di Gallura k nádherným skaliskám na výbežku CAPO TESTA – z tunajšej žuly sú postavené stĺpy rímskeho Pantheonu a stĺporadie dómu v Pise.
10. deň: Prehliadka malebného prístavu ALGHERO, nachádzajúceho sa medzi píniami a olivami s katalánskou tradíciou. PALMAVERA - prehistorická pamiatka. Mys CAPO CACCIA s Neptúnovou jaskyňou.
11. deň: Cesta za dávnou históriou Sardínie - prehistorické hrobky CODDU VECHIU a nurag ALBUCCIU pri Arzachene. COSTA SMERALDA (Smaragdové pobrežie) - prírodne zaujímavé pobrežie na severovýchode ostrova. Návšteva mestečka PORTO CERVO, ktoré je skutočným centrom Costa Smeraldy s krásnym prístavom, kde kotví množstvo jácht, obchodíkmi, reštauráciami a záplavou kvetín, ktoré zdobia rôzne zákutia. OLBIA - najživší prístav. Nočný trajekt do Talianska.
12. deň: Prejazd Talianskom, Rakúskom. Príchod do Prahy v nočných hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK. 

Kód zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-269-1

09.09. - 20.09.2015

468,- EUR

Praha

Cena zahŕňa: dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, trajekty, 9 x jednoduché ubytovanie (7x v apartmánoch na Sardínii - dvojlôžkové spálne s možnosťou varenia, 2x v Corte na Korzike v 2-lôžkových izbách), 2x raňajky, služby sprievodcu, komplexné cestovné poistenie vrátane storna zájazdu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné, fakultatívne a lodné výlety

Fakultatívny príplatok:
za výber spálne v apartmáne 13,50 EUR/os.

Sardínia - smaragdové pobrežie - pobytový zájazd s výletmi
Isolla Rossa Castelsardo Capo d´Orso La Magddalena Santana Teresa di Gallura Alghero Palmavera Capo Cassia Coddu Vecchiu Costa Smeralda Porto Cervo Olbia

Zájazd, zameraný na prírodné krásy ostrova, nás zavedie na krásne belostné pláže, ktoré smelo konkurujú tropickým letoviskám, medzi skalné útvary, rozoklané pobrežie, ale aj do zaujímavých mestečiek a letovísk a tiež k prehistorickým pamiatkam

10-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod z Prahy, tranzit do Talianska, trajekt na Sardíniu.
2. deň: Príjazd do mestečka ISOLA ROSSA - farebné skaly, krásna príroda a pláže.
3. deň: Pobyt mi mori.
4. deň: Výlet na severozápadnú časť ostrova. Cesta vnútrozemím ostrova k SANTISSIMA TRINITA DI SACCARGIA - prekrásny románsky kostolík zo začiatku 12. storočia. Severným pobrežím prídeme do malebného historického mestečka CASTELSARDO. Mestečko s hradom sa rozkladá na mohutnom skalisku. Z hradieb sú krásne výhľady do okolia - na mestečko, prístav a more. V príkrych stredovekých uličkách nájdeme množstvo kostolíkov, námestíčka, reštaurácie. Pokračujeme pozdĺž pobrežia ku skale v tvare slonieho tela ROCCIA D'ELEFANTE.
5. deň: Pobyt mi mori.
6. deň: CAPO D'ORSO - krátky výstup ku skalisku ROCCIA DELL’ORSO (ohromný eróziou vymodelovaný žulový blok, pripomínajúci medveďa). Odtiaľ sú krásne výhľady na tyrkysové more a súostrovie La Maddalena. Súostrovie LA MADDALENA - pre svoju výnimočnú krásu, úžasnú prírodu a prekrásne pláže sa stalo národným parkom. Fakultatívne trajektom na návštevu mestečka LA MADDALENA s krivolakými uličkami, pôsobivým námestím. Návšteva mestečka SANTA TERESA DI GALLURA - príjemné letovisko s krásnym romantickým stredom a okolím.
7. deň: Prehliadka ALGHERO – malebný prístav medzi píniami a olivami s katalánskou tradíciou. PALMAVERA – prehistorická pamiatka. Mys CAPO CASSIA s Neptúnovou jaskyňou.
8. deň: Pobyt mi mori.
9. deň: Cesta za dávnou históriou Sardínie - prehistorické hrobky CODDU VECHIU a nurag ALBUCCIU pri ARZACHENE. Príchod na pobrežie COSTA SMERALDA (Smaragdové pobrežie), ktoré je považované za najkrajšiu časť pobrežia Sardínie so skaliskami, malebnými plážami, ostrovčekmi a tyrkysovou priezračnou vodou. Návšteva mestečka PORTO CERVO, ktoré je skutočným centrom Costa Smeraldy s krásnym prístavom, kde kotví množstvo jácht, s obchodíkmi, reštauráciami a záplavou kvetín, ktoré zdobia rôzne zákutia. OLBIA - prístavné mesto, založené už v 5. storočí pred n. l. Kartágincami. Historické centrum s bazilikou San Simplicio postavené zo žuly. Trajekt do Talianska.
10. deň: Vylodenie v Taliansku. Príchod do Prahy v nočných hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK. 

Kód zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-144-01/ R-IT416-14-1

06.06. - 15.06.2015

538,- EUR

Praha

M-144-02/ R-IT416-14-2

05.09. - 14.09.2015

553,- EUR

Praha

Cena zahŕňa: dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, trajekt z/na Sardíniu, 7 x ubytovanie v apartmánoch (dvojlôžkové izby s príslušenstvom), 6 x polpenziu, služby sprievodcu, komplexné cestovné poistenie, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné, fakultatívne služby

Fakultatívny príplatok:
za výber spálne v apartmáne 13,50 EUR/os.

Sardínia, Korzika s polpenziou - poznávací zájazd
Bastia Corte Ajaccio Parata – Iles Sanguinares Col Verghio – Spelunca Porto Calanche de Piana Sartene Bonifacio Santa Teresa di Gallura Sassari Stintino  Castelsardo Palau – La Maddalena Capo Caccia – Alghero – Santissima Trinita di Saccargia – Costa Smeralda – Olbia

11-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod z ČR cez Rakúsko do Talianska.
2. deň: Ráno odplávanie z Talianska (Livorno) na Korziku do BASTIE - prehliadka historickej časti mesta, potom prejazd do CORTE - prehliadka historickej časti mesta s vyhliadkovou vežou a citadelou. Odchod na pobrežie – ubytovanie.
3. deň: Po raňajkách odchod do AJACCIA - hlavné mesto Korziky, rodný dom Napoleona, knižnica a galéria, hrobka rodu Napoleonových. Cesta pobrežím k mysu PARATA a Krvavé ostrovy – ILES SANGUINAIRES, janovská strážna veža. Späť na ubytovanie, večera.
4. deň: Raňajky. Celodenný okruh Korzikou cez priesmyk COL VERGHIO do najznámejšej tiesňavy SPELUNCA, ďalej prímorské stredisko PORTO - návšteva janovskej veže, potom do skalnej rezervácie CALANCHE - kratšia vychádzka medzi úchvatnými skalnými vežami (celá oblasť je na zozname Unesco). Návrat na ubytovanie, večera.
5. deň: Raňajky. Pobyt pri mori. Večera, nocľah.
6. deň: Raňajky. Ráno odchod cez najkorzickejšie mesto SARTENE – mesto s divokou minulosťou, poznamenanou vendetou (pomstou), ďalej najjužnejšie miesto Korziky - MYS PETRUSATO; BONIFACIO – krásne prístavné mesto na 50 m vysokých vápencových útesoch, prehliadka mesta. Prejazd do prístavu SANTA TERESA DI GALLURA. Odchod na pobrežie, ubytovanie, večera.
7. deň: Po raňajkách odchod do druhého najväčšieho mesta Sardínie SASSARI - dóm San Nicola, katedrála p. Márie, MYS FALCONE a STINTINO, prímorské stredisko nad neuveriteľne sfarbeným morom a božskými plážami – kúpanie. CASTELSARDO – nádherne umiestnené mesto s hradom na skale nad morom, návrat. Večera, nocľah.
8. deň: Raňajky. Voľný deň, kúpanie, opaľovanie alebo fakultatívny výlet (min. počet osôb 25):
Ráno prejazd autobusom do mestečka PALAU, odtiaľ loďou na okružnú plavbu do národného parku súostrovia LA MADDALENA. Loď počas plavby niekoľkokrát zastaví na kratšie prechádzky po ostrovoch a kúpanie na plážach karibského typu. Krásne výhľady na Garibaldiho ostrov CAPRERA. Na spiatočnej ceste kratšie prechádzky po prístavnom mestečku SANTA TERESA DI GALLURA – fantastické výhľady na korzické biele útesy MYSU PETRUSATO. Večera, nocľah.
9. deň: Raňajky. Odchod na výlet na útes CAPO CACCIA, návšteva najznámejšej NEPTÚNOVEJ JASKYNE (prístupná iba z mora alebo po 647 schodoch). Pokračujeme do ALGHERA - malebné mesto s mnohými pamiatkami. Kvôli katalánskej minulosti sa mestu prezýva „Malá Barcelona“. Cestou späť zastávka a prehliadka baziliky SANTISSIMA TRINITA DI SACCARGIA, chrámu z čierneho čadiča a bieleho vápenca. Večera, nocľah.
10. deň: Po raňajkách prejazd po pobreží COSTA SMERALDA do prístavu OLBIA (GOLFO ARANCI), cestou krátke zastávky v letoviskách s originálnou architektúrou BAIA SARDINIA a PORTO CERVO. Odchod loďou do Talianska.
11. deň: Príchod do prístavu LIVORNO, cesta cez Taliansko a Rakúsko, návrat vo večerných - nočných hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK. 

Kód zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

K-48423406

15.09. - 25.09.2015

564,- EUR

Brno, Praha

Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, trajekty na Korziku a Sardíniu (palubný lístok), 4x nocľah v apartmánoch (bungalovoch) na Sardínii, 4x nocľah v bungalovoch (mobilhomoch) na Korzike, 8x raňajky, 7x večeru, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa:
vstupné do platených objektov, lodné výlety, záverečné upratovanie (cca 50 €/apartmán), turistické taxy. Odporúčané vreckové cca 90 €. Komplexné cestovné poistenie 14 €/os.
Ubytovanie:
Nocľahy na Sardínii v apartmánoch (2x dvojlôžková spálňa, sociálne zariadenie, kuchynka), na Korzike v bungalovoch MONO 2, MONO 3/4, BILO 4, TRILO 4/6 (MONO – izba s kuchynským kútom, sociálne zariadenie, BILO – 1x dvojlôžková spálňa, obytná kuchyňa s rozkladacou pohovkou, sociálne zariadenie, TRILO – 2x dvojlôžková spálňa, obytná kuchyňa s rozkladacou pohovkou, sociálne zariadenie.
Stravovanie: Polpenzia: český kuchár pripravuje polpenziu v jednom apartmáne, účastníci zájazdu si dochádzajú po stravu a konzumujú ju v pohodlí svojho apartmánu.
Príplatky a zľavy – ubytovanie na Korzike: 2 os. v MONO 2 ... +26 €/os.; 4 os. v MONO 3/4... -19 €/os.; 5 os. v TRILO 4/6 … -12 €/os.; 6 os. v TRILO 4/6 … -20 €/os.; 4 os. v BILO 4 … -6 €/os.; 3 os. v BILO 4 … +13 €/os.

Sardínia, Korzika - ostrov bielych pláží a nuragov - poznávací zájazd s turistikou
Olbia Cala Gonone Alghero Porto Torres Sassari Bosa Dorgali Cagliari Su-Nuraxi Nora Arbatax Cala Luna Cala Cartoe Fonni

Sardínia je ostrov prekrásnych karibských pláží, divokých útesov, priezračného, života plného mora a vysokých hôr. Zájazd nás zavedie do jedného z najzaujímavejších kútov ostrova, do kúpeľného a prímorského letoviska Cala Gonone.

10-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod v poludňajších hodinách z ČR do Livorna. Trajekt na Sardíniu 6–8 hod.
2. deň: Kúzlo prístavu Olbia,  cesta do prímorského kúpeľného letoviska CALA GONONE, ubytovanie v hoteli / kempe pri najkrajších plážach Sardínie.
3. deň: Pobyt pri mori alebo fakultatívny lodný výlet okolo pobrežia s kúpaním, zastávka pri jedinečnej jaskyni, v ktorej sa množia mrože (48 €), späť loďou alebo turistickou prechádzkou po pobreží (cca 3 hod.), raj pre fotografov.
4. deň: Celodenný výlet - Algherský záliv, katalánske ALGHERO alebo pôvabné PORTO TORRES, vápencový mys Capo Caccia, nurag Sabina, najvýznamnejšia románska pamiatka - kostol Santissima Trinitā di Saccargia pri SASSARI, prístavné mestečko BOSA - historická štvrť Sa Costa, Aragónsky dóm, remeselné dielne.
5. deň: Pobyt pri mori alebo kúzelné kamenné mestečko DORGALI, plné umelcov, potulky exotickou krajinou, turistika k unikátnej jaskyni ISPINIGOLI a liečivé termálne kúpele San Giovanni, kúpanie, návšteva nuragovej dediny.
6. deň: Pobyt pri mori. Fakultatívny celodenný výlet na juh ostrova. CAGLIARI - hlavné mesto ostrova s množstvom rímskych pamiatok, najrozsiahlejšie múzeum ostrova. SU-NURAXI - nuragový komplex pri Barumuni. NORA - najstaršie mesto ostrova a antické vykopávky na samom juhu ostrova.
7. deň: Celodenný výlet do hôr, farebné skaly mysu Capo Bellavista pri prístave ARBATAX. Výstup na najvyššiu horu ostrova Punta la Marmora (1.833 m n. m.) v pohorí Monti del Gennargentu. Zastávka v rázovitej horskej dedinke FONNI s maľovanými domami a fakultatívna sardínska večera s vínom.
8. deň: Peší výlet k unikátnemu nuragu MANNU, možnosť požičania bicyklov a cesta na kúzelnú pláž CALA LUNA - teda Mesačná zátoka, pláž tvaru polmesiaca, vzdialená asi päť kilometrov od strediska Cala Gonone, možnosť návratu turistickou cestou, variantne kúpanie a peší výlet okolo sopky na unikátnu bielu pláž CALA CARTOE, plnú rastlinných endemitov. Fakultatívne horská turistika s prenajatými terénnymi vozidlami do oblasti Baunei.
9. deň: Odchod z Cala Gonone a cestou podľa časových možností krátke, ale romantické túlanie sa pri prírodnej rezervácii CAPO COMINO alebo starým mestom OLBIA. Trajekt zo Sardínie do Livorna, tranzit do ČR.
10. deň: Návrat do ČR v odpoludňajších hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK. 

Kód zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

chata hotel stan

R-IT409-14-1

20.09. - 29.09.2015

576,- EUR 880,- EUR 461,- EUR Brno, Praha

Cena zahŕňa: dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, trajekt na Sardíniu a späť, 7x ubytovanie (chatky s možnosťou varenia alebo 7x hotel s polpenziou alebo 7x kemp vo vlastných stanoch), prístavné poplatky, pobytovú taxu, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa:
vstupné, fakultatívne služby, lodné výlety, ochutnávky
Fakultatívne príplatky:
výlet 6. deň (min. 20 osôb) 29 €, 1-lôžková izba v chate 146 €, 1-lôžková izba v hoteli 184 €, sardínska večera s vínom 27 € (hoteloví hostia 12 €), 3x večera v hoteli 65 € (pre ubytovaných v kempe), komplexné cestovné poistenie vrátane storna zájazdu 12 €/os.
Ubytovanie:
Kemp**** v Cala Gonone - chatky alebo vlastné stany. Chatky: 2-lôžková chatka s príslušenstvom a vybavenou kuchynkou. Možnosť stravovania v reštaurácii v kempe alebo v mestečku. Požičovňa bicyklov na mieste cca 18 €/deň, v dosahu ideálny terén na terénnu cyklistiku, pešiu turistiku, potápanie a horolezectvo. Hotel*** je v priľahlom mestečku pri pláži s klasickými 2-lôžkovými izbami s príslušenstvom a polpenziou.

Sardínia, rajský ostrov v tyrkysovom mori - pobytovo - poznávací zájazd
Cala Gonone Alghero Porto Torres Bosa Dorgali San Giovanni Cagliari Su Nuraxi Arbatax Fonni Cala Luna Olbia

10-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod v popoludňajších hodinách z Prahy, Hradca Králové, Pardubíc a Brna, tranzit cez Rakúsko do Talianska.
2. deň: Príchod do Livorna k trajektu na Sardíniu (6–8 hodín na lodi a v prístavoch), príchod do Olbie s kúzelným prístavom, cesta do letoviska Cala Gonone, ubytovanie pri jednej z najkrajších pláží Sardínie (3* hotel s polpenziou – 2lôžkové izby so sociálnym zariadením alebo chatky v kempe pre 2 osoby s vlastným sociálnym zariadením a možnosťou varenia).
3. deň: Pobyt pri mori alebo fakultatívne lodný výlet okolo pobrežia s kúpaním, zastávka pri jedinečnej jaskyni, v ktorej sa množia mrože (48 €), späť loďou alebo turistickou prechádzkou pozdĺž pobrežia (cca 3 hod.), raj pre fotografov.
4. deň: Celodenný výlet za kultúrou západného pobrežia: katalánske ALGHERO alebo pôvabné PORTO TORRES, ďalej vápencový mys Capo Caccia s krásnymi výhľadmi, romantika krajiny s nuragom Sabina, najvýznamnejšia románska pamiatka - kostol Santissima Trinitā di Saccargia pri SASSARI, divokým pobrežím do prístavného farebného mestečka BOSA s remeselnými dielňami.
5. deň: Výlet do DORGALI - kúzelného kamenného mestečka, plného umelcov a remeselníkov, význačné megalitické stavby a túlanie exotickou krajinou, turistika k jaskyni Ispinigoli d riečkou Su Anzu, liečivé termálne kúpele San Giovanni, kúpanie v termáloch, návšteva nuragovej dediny. Variantne celodenný oddych pri mori s kúpaním a turistické prechádzky.
6. deň: Fakultatívny celodenný výlet na juh ostrova. Navštívime hlavné mesto ostrova CAGLIARI s množstvom rímskych pamiatok, najrozsiahlejšie múzeum ostrova, štvrť Castello s úchvatnými výhľadmi. Ďalej Su-Nuraxi - nuragový komplex pri Barumuni (Unesco), najstaršie mesto ostrova NORA, úchvatné mozaiky a antické vykopávky na samom juhu ostrova - a možno uvidíme aj plameniaky. Variantne celodenné kúpanie a relax na plážach.
7. deň: Celodenný výlet do hôr a dve „sardínske naj“: farebné skaly mysu Capo Bellavista farebné skaly pri prístave ARBATAX, pohorie Gennargentu, turistika s možnosťou výstupu na najvyššiu horu ostrova La Marmora (1.833 m n. m.) v pohorí Monti del Gennargentu (celkom 4 hod.), horské lúky s divokými koňmi, navyššie položená rázovitá horská dedinka FONNI s maľovanými domami, fakultatívne typická sardínska večera s vínom.
8. deň: Peší výlet k unikátnemu nuragu Mannu, variantne možnosť požičania bicyklov a cesta na vyhľadávanú pláž CALA LUNA - teda Mesačná zátoka, pláž tvaru polmesiaca, vzdialená asi päť kilometrov od strediska Cala Gonone, návrat turistickou cestou alebo variantne kúpanie a peší výlet okolo sopky na unikátnu bielu pláž CALA CARTOE, plnú rastlinných endemitov, alebo fakultatívne turistika v horách s prenajatými terénnymi vozidlami do odľahlej oblasti Banei a s pastierskym obedom a pobytom na pláži Sisine, možnosť návratu člnmi (60 €).
9. deň: Odchod z Cala Gonone, v závislosti na čase trajektu možnosť romantického túlania sa pri prírodnej rezervácii CAPO COMINO alebo starým mestom OLBIA. Trajekt zo Sardínie do Livorna, odchod do ČR.
10. deň: Návrat do ČR v odpoludňajších hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK. 

Kód zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

hotel

chata

E-SD0920

20.09. - 29.09.2015

883,- EUR

576,- EUR

Brno, Praha

Cena zahŕňa: dopravu autobusom, trajekt na Sardíniu a späť, 7x ubytovanie podľa výberu (chatky v kempe pre 2 osoby s vlastným príslušenstvom a možnosťou varenia alebo 7x hotel*** so 7x polpenziou, prístavné poplatky, pobytovú taxu, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa:
vstupné, fakultatívne služby, lodné výlety, ochutnávky
Fakultatívne príplatky:
výlet 6. deň (min. 20 osôb) 29 €, 1-lôžková izba v chate 146 €, 1-lôžková izba v hoteli 184 €, sardínska večera s vínom (6. deň) 27 € (hoteloví hostia 12 €), 3x večera 65 € (pre ubytovaných v chatke), komplexné cestovné poistenie vrátane storna zájazdu 12 €/os.
Ubytovanie:
Kemp**** v Cala Gonone - chatky alebo vlastné stany. Chatky: 2-lôžková chatka s príslušenstvom a vybavenou kuchynkou. Možnosť stravovania v reštaurácii v kempe alebo v mestečku. Požičovňa bicyklov na mieste cca 18 €/deň, v dosahu ideálny terén na terénnu cyklistiku, pešiu turistiku, potápanie a horolezectvo. Hotel*** je v priľahlom mestečku pri pláži s klasickými 2-lôžkovými izbami s príslušenstvom a polpenziou.