Poznávacie zájazdy

SEVERNÉ ÍRSKO, ÍRSKO
Veľký okruh Írskom - poznávací zájazd
DERRYNAME NATIONAL HISTORICK PARK – RING OF KERRY – KILLARNEY – TRALEE – THE BURREN – ÚTESY CLIFFS OF MOHER – ADARE – KENMARE – BANTRY HOUSE – BLARNEY CASTLE – CORK – TRALEE – ARDFERT – CAP OF DUNLOE – ROCK OF CASHEL – GLENDALOUGH  – DUBLIN – LONDÝN

11-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod v podvečerných hodinách z ČR. 
2 deň: Prejazd kanálu La Manche, prejazd do oblasti Birminghamu / Manchesteru, ubytovanie v hoteli.
3. deň: Ráno cesta na juhozápad Anglicka, prejazd trajektom do Írska (cca 4 hodiny). Po vylodení v Írsku pokračovanie do oblasti Killarney. Večer ubytovanie.
4. deň: Dopoludnia RING OF KERRY - jedna z najmalebnejších oblastí Írska, okružná jazda okolo polostrova Iveragh. Cestou pekné dedinky, úžasné zátoky, staré hradisko. DERRYNANE NATIONAL HISTORICK PARK - dom Daniela O’Connella s nádhernými záhradami. Výlet v oblasti KILLARNEYSKÝCH JAZIER, vodopád TORC. Večerná návšteva KILLARNEY.
5. deň: Dopoludnia BUNRATTY - typický írsky hrad a skanzen a ďalej do oblasti THE BURREN - neobvyklá a drsná divočina. ÚTESY CLIFFS OF MOHER - vyhliadka z útesov až 200 m vysokých, ktoré patria k najkrajším pobrežným úsekom Európy. Na spiatočnej ceste zastávka v romantickom mestečku ADARE. Večer návrat na ubytovanie.
6. deň: Mestečko KENMARE s domčekmi v pastelových farbách. BANTRY HOUSE – sídlo rodu Whiteovcov, vyniká úchvatnou polohou pri zálive Bantry Bay. Odpoludnia BLARNEY CASTLE - snáď najznámejší hrad Írska, ku ktorému sa viaže rad povier a zvlášť slávny „kameň výrečnosti”. CORK - čulé prístavné mesto na ostrove medzi ramenami rieky Lee.
7. deň: Centrum oblasti Kerry – mestečko TRALEE s veterným mlynom, impozantná románska katedrála z 12. storočia v ARDFERT – komplex svätýň s pekne zachovalými oblúkmi a vchodom. Odpoludnia ľahká túra uprostred hôr pri GAP OF DUNLOE – pôvabná roklina s tromi jazerami.
8. deň:
Prejazd na východ Írska. ROCK OF CASHEL - vápencová skala s pozoruhodnou impozantnou zrúcaninou hradu z 12. storočia, bývalého sídla keltských kráľov, ktorý dominuje rovnomennému mestečku. Návšteva raného kresťanského kláštora GLENDALOUGH (založeného v 6. st.) v prekrásnom údolí, ktoré sa nazýva „údolie dvoch jazier" alebo „Írske Delfy".
9. deň:
Dopoludnia DUBLIN - hlavné a zároveň najväčšie mesto Írskej republiky, sídlo írskych vládcov. Prehliadka vyše 1 000 rokov starého mesta. Trajekt do Anglicka, nočná plavba.
10. deň:
Ráno prejazd do Londýna. Prehliadka významných pamiatok LONDÝNA. Vo večerných hodinách odchod, nočný prejazd kanálu La Manche.
11. deň: Príchod do ČR vo večerných hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Kód zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-231-01

02.07. - 12.07.2020

779,- €

Praha

M-231-02

30.07. - 09.08.2020

779,- €

Praha

Cena zahŕňa: dopravu luxusným autobusom, 7x nocľah podľa času trajektu (2x hotel - dvojlôžkové izby s vlastným príslušenstvom, 5x v súkromí - dvojlôžkové izby v Írsku), 5x polpenziu, trajekty do Veľkej Británie a Írska, služby sprievodcu.
Fakultatívny príplatok: poistenie liečebných výdavkov a storna zájazdu 16 €/os., jednolôžková izba nie je možná.

Severné a južné Írsko - poznávací zájazd
ROCK OF CASHELKILLARNEY RING OF KERRY – ADARE – ÚTESY CLIFFS OF MOHER – BURREN – POULNABRONE DOLMEN GALWAYNP CONNEMARALETTERFRACKKYLEMORE ABBEY – SLIGO – CARROWMOREOMAGHLONDONDERRYCAUSEWAY COAST – OBROV CHODNÍKBUSHMILLS BELFAST MONT STEWART HOUSE STRANGFORD LOUGH DOWNPATRICK TARA NP WICKLOW MOUNTAINS GLENDALOUGH DUBLIN – COVENTRY

Toto je naša pozvánka do krajiny, ktorá sa stáva jednou z vyhľadávaných turistických oblastí Európy. Krajinou, kde sa po diaľnici zvezieme iba pár míľ okolo hlavných miest a potom na nás čaká už iba veľa kľukatiacich sa úzkych cestičiek, lúky pretkané kamennými múrikmi, rovnako ako viktoriánske sídla. Krajina, kde rad prehistorických pamiatok čaká nezmenených už tisíce rokov, krajina s keltskou minulosťou a hlboko zakoreneným kresťanstvom.

13-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod z ČR vo večerných hodinách.
2. deň: Okolo poludnia príjazd do Cherbourgu (podľa časových možností krátka prehliadka), nalodenie na trajekt do Írska, plavba Atlantikom, nocľah v kajutách.
3. deň: Okolo 10.00 hod priplávame doDublinu a našou prvou zastávkou v Írsku bude ROCK OF CASHEL s najzachovalejším románskym kostolom v krajine a zrúcaninami obrej stredovekej katedrály a hradu.
4. deň:
Známa a jedinečná krajina NP KILLARNEY. Prehliadka mestečka KILLARNEY, ktoré je zároveň východiskom k pamiatkam v okolí jazier - návšteva opátstva MUCKROSS ABBEY, tradičná cesta polostrovom Iveragh - RING OF KERRY, podmanivé horské a pobrežné scenérie - Bog Village, Waterville, vyhliadka Moll´s Gap.
5. deň:
Ráno krátko zastavíme v okúzľujúcej dedinke ADARE - domčeky s typickými slamenými strechami a pokračujeme prechádzkou pri fantastických útesoch CLIFFS OF MOHER (moherské útesy), ktoré sa týčia do výšky až 200 m. V oblasti dolného toku Shannonu navštívime oblasť BURREN „skalnatá krajina“, vydáme sa k POULNABRONE DOLMEN a presvedčíme sa o výnimočnosti írskej krajiny. Oblasť holých a skalnatých návrší je napriek tomu botanicky a historicky veľmi zaujímavá.
6. deň: Čaká nás Národný park CONNEMARA, kraj plný močiarov, hôr a vresovísk, ktorému dominujú dva horské chrbty. Zastávka v mestečku LETTERFRACK a v návštevníckom centre NP Connemara. V prípade pekného počasia ľahká turistika v parku a výstup na Diamantovú horu s krásnymi výhľadmi do okolia. Navštívime malebné opátstvo KYLEMORE ABBEY, impozantná stavba, krásna viktoriánska záhrada, prechádzka na brehu rovnomenného jazera a odvezieme sa na sever do grófstva Sligo s najvyšším počtom prehistorických pamiatok. Podvečerné SLIGO na brehoch rieky Garavogue s dominantou horských dvojčiat Knocknarea a Benbulben.
7. deň: Dokončenie prehliadky mesta SLIGO - Yeatsov dom, dom najslávnejšieho írskeho básnika W. B. Yeatsa, opátstvo SLIGO ABBEY a návšteva jedného z najvýznamnejších írskych prehistorických pohrebísk v CARROWMORE (kamenné kruhy, dolmeny, hrobky). Pokračujeme do OMAGH, kde navštívime Ulstersko-americký NP venovaný Írom, ktorí emigrovali do Severnej Ameriky. Na záver jedno z najkrajších severoírskych miest LONDONDERRY - mestské hradby, historické centrum, katolícka štvrť Falls.
8. deň: Ráno sa prevezieme k Atlantickému oceánu na najmalebnejší úsek pobrežia CAUSEWAY COAST. Zastávka pri romantickej zrúcanine hradu DUNLUCE, ktorý dominuje pobrežnému úseku Causeway Coast a dramaticky sa týči na vrchole čadičového skalného výbežku (sídlo rodu MacDonnellovcov) - prestávka na fotografovanie. Vo chvíli, keď  zhliadneme OBROV CHODNÍK (Giant´s Causeway) s pozoruhodnými šesťbokými čadičovými stĺpmi (UNESCO), pochopíme, prečo naši predkovia neverili, že vznikol prirodzenou cestou. Pokračujeme návštevou pálenice BUSHMILLS v rovnomennom mestečku medzi Portrush a Ballycastle, pútnického miesta znalcov írskej whisky. Ľahká pešia turistika v oblasti, tí odvážnejší môžu prekonať slávny visutý povrazový most CARRICK-A-REDE-ROPE. 20 m dlhý a 1m široký lanový most vedie vo výške 30 m cez priepasť, tiahnucu sa medzi pobrežnými útesmi a ostrovčekom Carrick-a-Rede. Naprieč malebným pohorím Antrim sa prevezieme na ubytovanie do oblasti Carrickfergus.
9. deň: Zamierime do hlavného mesta Severného Írska BELFASTU, mesta, pýšiaceho sa viktoriánskymi budovami. Navštívime nové a unikátne Múzeum TITANIKU, práve tu v Belfaste, bola loď postavená. Počas vyhliadkovej jazdy sa pozrieme do protestantskej enklávy Shankill Road so zaujímavými nástennými maľbami z obdobia severoírskeho konfliktu. Prehliadneme si historické centrum vrátane extravagantnej budovy radnice z bieleho portlandského kameňa a zhliadneme aj ďalšie budovy na Donegall square. Po pobrežnej ceste pokračujeme k sídlu rodu Londonderryovcov do MONT STEWART HOUSE - okázalému sídlu s nevídanými interiérmi a záhradami. Krátkym trajektom sa preplavíme cez jazero STRANGFORD LOUGH na podvečernú návštevu mestečka DOWNPATRICK, pomenovaného po írskom národnom svätcovi, ktorého život je spojený s mnohými miestami, situvanými v tejto časti grófstva - exteriér katedrály Down Cathedral, ktorá je výsledkom 16 storočí trvajúcich prác a opráv, a zastávka pri hrobe sv. Patrika.
10. deň: Prekročíme hranice Severného Írska v oblasti vrchoviny Mourne a severne od Dublinu navštívime lokalitu mýtického významu TARA, kde boli volení legendárni králi starého Írska, oblasť opradenú tajomstvom. Pokračujeme do oblasti NP WICKLOW MOUNTAINS - pešia prechádzka okolo jazier, prehliadka kláštorného komplexu GLENDALOUGH, jedno z najdôležitejších, raných kresťanských miest v Írsku, odpoludnia odchod do DUBLINU, mesta s históriou, siahajúcou až do čias Vikingov, centrum mesta, dublinský hrad, katedrála sv. Patrika, štvrť pubov Temple Bar, O´Connelova trieda. Nocľah v Dubline.
11. deň: Dokončenie prehliadky centra DUBLINU vrátane katedrály sv. Patrika a múzea pivovaru Guiness - starý pivovar, vyhliadková veža v tvare pinty, z ktorej je vidno celý Dublin. Prejazd trajektom Dublin – Holyhead do severného Walesu – ostrov Anglesey a ďalej na ubytovanie do Anglicka.
12. deň: Po raňajkách prehliadka historického centra mesta COVENTRY s ruinami katedrály, odjazd do ČR, prejazd kanála La Manche, tranzit cez Francúzsko a Nemecko.
13. deň: Predpokladaný návrat v ranných hodinách

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Kód zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-232-01

03.08. - 15.08.2020

1 086,- €

Praha, Brno

M-232-02

11.08. - 23.08.2020

1 086,- €

Praha, Brno

Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, 10x ubytovanie (9x hotel - dvojlôžkové izby s príslušenstvom, 1x 4-lôžková kabína na trajekte), 9x raňajky, trajekty do Írska a späť, Eurotunel z Anglicka, služby sprievodcu.
Cena nezahŕňa: poistenie liečebných výdavkov a storna zájazdu 27 €/os., múzeum Titanic v Belfaste 22 €/os., od 60 let 18 €/os. (nutné nahlásiť rezerváciu CK minimálne 1 mesiac pred odchodom).
Fakultatívny príplatok: jednolôžková izba - 283 € (povinný príplatok pri neobsadení izby druhou osobou).

Veľký okruh Írskom a ostrov Svätého Patrika - poznávací zájazd
CHERBOURG ROCK OF CASHEL NP KILLARNEY MUCKROSS ABBEY RING OF KERRY ADARE CLIFFS OF MOHER BURREN NP CONNEMARA LETTERFRACK KYLEMORE ABBEY WESTPORT SLIGO CARROWMORE OMAGH LONDONDERRY HRAD DUNLUCE CAUSEWAY COAST GIANT 'S CAUSEWAY BUSHMILLS CARRICKAREDEROPE BELFAST MONT STEWART HOUSE DOWNPATRICK – TARA – NP WICKLOW MOUNTAINS  GLENDALOUGH DUBLIN

Severné Írsko je krajinou s bohatým kultúrnym dedičstvom, ktoré je možné vidieť po celom jej území. V priebehu cesty severným Írskom sa budeme venovať historickým hradom, nádhernej prírode a spoznáme mestá Dublin, Belfast a Londonderry. Na spiatočnej ceste zavítame aj do Londýna.

11-dňový zájazd - kombinovaná doprava

Program:
1. deň:
Odchod z Brna vo večerných hodinách (cca o 22:00 hod. prekročenie hraníc ČR).
2. deň:
Odpoludnia príchod do Cherbourgu (podľa časových možností krátka prehliadka), nalodenie na trajekt do Írska, plavba Atlantikom, nocľah v kajutách.
3. deň: Okolo 10.00 hod. priplávame do Dublinu a našou prvou zastávkou v Írsku bude ROCK OF CASHEL s najzachovalejším románskym kostolom v krajine a zrúcaninami obrej stredovekej katedrály a hradu.
4. deň: Preslávená a jedinečná krajina NP KILLARNEY. Prehliadka mestečka KILLARNEY, ktoré je zároveň východiskom k pamiatkam v okolí jazier - návšteva opátstva MUCKROSS ABBEY, tradičná cesta polostrovom Iveragh - RING OF KERRY, podmanivé horské a pobrežné scenérie - Bog Village, Waterville, vyhliadka Moll 'S Gap.
5. deň: Ráno na krátko zastavíme v očarujúcej dedinke ADARE - domčeky s typickými slamenými strechami a pokračujeme prechádzkou fantastických útesov CLIFFS OF MOHER (Mohérske útesy), ktoré sa týčia do výšky až 200 m. V oblasti dolného toku Shannone navštívime oblasť BURREN skalnatá krajina, vydáme sa k POULNABRONE DOLMEN a presvedčíme sa o výnimočnosti írskej krajiny. Oblasť holých a skalnatých návrší je napriek tomu botanicky aj historicky veľmi zaujímavá.
6. deň: Čaká nás Národný park CONNEMARA, kraj plný močiarov, hôr a vresovísk, ktorému dominujú dva horské chrbty. Zastávka v mestečku LETTERFRACK a v návštevníckom centre NP Connemara. V prípade pekného počasia ľahká turistika v parku a výstup na Diamantovú horu s krásnymi výhľadmi do okolia. Navštívime malebné opátstva KYLEMORE ABBEY, impozantná stavba, krásna viktoriánska záhrada, prechádzka na brehu rovnomenného jazera. Zastávka v malebnom mestečku WESTPORT pod horou sv. Patrika. Odchod na sever do grófstva Sligo s najvyšším počtom prehistorických pamiatok. Ubytovanie v oblasti Donegalského zálivu.
7. deň: SLIGO, prehliadka mesta na brehoch rieky Garavogue s dominantou horských dvojčiat Knocknarea a Benbulben, dom najslávnejšieho írskeho básnika W. B. Yeatsa, opátstvo SLIGO ABBEY a návšteva jedného z najvýznamnejších írskych prehistorických pohrebísk v CARROWMORE (kamenné kruhy, dolmeny, hrobky). Pokračujeme do OMAGH, kde navštívime Ulstersko - americký NP venovaný Írom, ktorí emigrovali do Severnej Ameriky. Na záver jedno z najkrajších severoírskych miest LONDONDERRY - mestské hradby, historické centrum, katolícka štvrť Falls.
8. deň: Pobrežie Atlantického oceánu - najmalebnejší úsek pobrežia CAUSEWAY COAST. Zastávka pri romantickej zrúcanine hradu DUNLUCE, ktorý dominuje pobrežnému úseku Causeway Coast a dramaticky sa týči na vrchole čadičového skalného výbežku (sídlo rodu MacDonnell) - prestávka na fotografovanie. Vo chvíli, kedy zbadáme Obrov chodník (Giant 's Causeway) s pozoruhodnými čadičovými stĺpmi (UNESCO) , pochopíme, prečo naši predkovia neverili, že vznikol prirodzenou cestou. Návšteva liehovaru BUSHMILLS v rovnomennom mestečku medzi Portrush a Ballycastle, pútnického miesta znalcov írskej whisky. Ľahká pešia turistika v oblasti, tí odvážnejší môžu prekonať slávny visutý povrazový most CARRICK - A - REDE - ROPE. 20 m dlhý a 1m široký lanový most, ktorý vedie vo výške 30 m cez priepasť medzi pobrežnými útesmi a ostrovčekom Carrick - a - Rede. Naprieč malebným pohorím Antrim prejdeme na ubytovanie do oblasti Carrickfergus.
9. deň:  Zamierime do hlavného mesta Severnéo Írska BELFASTU, mesta pýšiaceho sa viktoriánskymi budovami. Navštívime nové a unikátne Múzeum Titaniku, práve tu v Belfaste , bola loď postavená. Počas vyhliadkovej jazdy sa pozrieme do protestanskej enklávy Shankill Road so zaujímavými nástennými maľbami z obdobia severoírskeho konfliktu. Prejdeme si historické centrum vr . extravagantnej budovy radnice z bieleho portlandského kameňa a zhliadneme aj ďalšie budovy na Donegall square. Po pobrežnej ceste pokračujeme k sídlu rodu Londonderryovcov do MONT STEWART HOUSE - okázalému sídlu s nevídanými interiérmi a záhradami. Krátkym trajektom sa preplavíme cez jazero STRANGFORD LOUGH k podvečernej návšteve mestečka DOWNPATRICK, pomenovaného po írskom národnom svätcovi, ktorého život je spojený s mnohými miestami, situovanými v tejto časti grófstva - exteriér katedrály Down Cathedral, ktorá je výsledkom 16 storočí trvajúcich prác a opráv, a zastávka pri hrobe sv. Patrika.
10. deň: severne od Dublinu navštívime lokalitu mýtického významu TARA, kde boli volení legendárni králi starého Írska, oblasť opradená tajomstvom. Pokračujeme do oblasti NP WICKLOW MOUNTAINS - pešia prechádzka okolo jazier, prehliadka kláštorného komplexu GLENDALOUGH, jedno z najdôležitejších ranokresťanských miest v Írsku, odpoludnia odchod do DUBLINU, mesta s históriou, siahajúcou až do čias Vikingov, centrum mesta, dublinský hrad, katedrála sv. Patrika, štvrť pubov Temple Bar, O´Connelova trieda. Nocľah v Dubline.
11. deň: Podľa časových možností a v nadväznosti na letový plán prehliadka DUBLINU. Transfer na letisko a odlet do Prahy.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Kód zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

R-IRL575-20-1

03.08. - 13.08.2020

1 176,- €

Brno, Praha

R-IRL575-20-2

11.08. - 21.08.2020

1 176,- €

Brno, Praha

Cena zahŕňa: dopravu lux. klim. autobusom, leteckú prepravu Dublin - Praha, letiskové taxy, transfer na letisko, 9x ubytovanie (8x hotel - dvojlôžkové izby s príslušenstvom, 1x 4-lôžková kabína na trajekte), 8x raňajky, trajekty do Írska, služby sprievodcu.
Cena nezahŕňa: vstupné, fakultatívne služby
Fakultatívny príplatok: poistenie liečebných výdavkov vrátane storna zájazdu 16 €/os., jednolôžková izba - 250 € (povinný príplatok pri neobsadení izby druhou osobou), múzeum Titanic v Belfaste 22 €/os., od 60 let 18 €/os. (nutné nahlásiť rezerváciu CK minimálne 1 mesiac pred odchodom), výber sedadiel v lietadle 16,50 €/os..

Veľký okruh Írskom a ostrov Svätého Patrika - poznávací zájazd
CHERBOURG ROCK OF CASHEL NP KILLARNEY RING OF KERRY ADARE CLIFFS OF MOHER BURREN GALWAY NP CONNEMARA KYLEMORE ABBEY NP CONNEMARA LETTERFRACK KYLEMORE ABBEY CARROWMORE SLIGO OMAGH LONDONDERRY HRAD DUNLUCE CAUSEWAY COAST GIANT 'S CAUSEWAY BUSHMILLS CARRICK A REDE ROPE BELFAST MONT STEWART HOUSE DOWNPATRICK TARA GLENDALOUGH NP WICKLOW MOUNTAINS DUBLIN COVENTRY

Severné Írsko je krajinou s bohatým kultúrnym dedičstvom, ktoré je možné vidieť po celom jej území. V priebehu cesty severným Írskom sa budeme venovať historickým hradom, nádhernej prírode a spoznáme mestá Dublin, Belfast a Londonderry. Na spiatočnej ceste zavítame aj do Londýna.

13-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod z Brna vo večerných hodinách (cca 22:00 hod., prekročenie hraníc).
2. deň:
Odpoludnia príchod do Cherbourgu (podľa časových možností krátka prehliadka), nalodenie na trajekt do Írska, plavba Atlantikom, nocľah v kajutách.
3. deň: Okolo 10.00 hod. priplávame do Dublinu a našou prvou zastávkou v Írsku bude ROCK OF CASHEL s najzachovalejším románskym kostolom v krajine a zrúcaninami obrej stredovekej katedrály a hradu.
4. deň: Preslávená a jedinečná krajina NP KILLARNEY. Prehliadka mestečka KILLARNEY, ktoré je zároveň východiskom k pamiatkam v okolí jazier - návšteva opátstva MUCKROSS ABBEY, tradičná cesta polostrovom Iveragh - RING OF KERRY, podmanivé horské a pobrežné scenérie - Bog Village, Waterville, vyhliadka Moll 'S Gap.
5. deň: Ráno na krátko zastavíme v očarujúcej dedinke ADARE - domčeky s typickými slamenými strechami a pokračujeme prechádzkou fantastických útesov CLIFFS OF MOHER (Mohérske útesy), ktoré sa týčia do výšky až 200 m. V oblasti dolného toku Shannone navštívime oblasť BURREN skalnatá krajina, vydáme sa k POULNABRONE DOLMEN a presvedčíme sa o výnimočnosti írskej krajiny. Oblasť holých a skalnatých návrší je napriek tomu botanicky aj historicky veľmi zaujímavá.
6. deň: Čaká nás Národný park CONNEMARA, kraj plný močiarov, hôr a vresovísk, ktorému dominujú dva horské chrbty. Zastávka v mestečku LETTERFRACK a v návštevníckom centre NP Connemara. V prípade pekného počasia ľahká turistika v parku a výstup na Diamantovú horu s krásnymi výhľadmi do okolia. Navštívime malebné opátstva KYLEMORE ABBEY, impozantná stavba, krásna viktoriánska záhrada, prechádzka na brehu rovnomenného jazera a odídeme na sever do grófstva Sligo s najvyšším počtom prehistorických pamiatok. Ubytovanie v oblasti Donegalského zálivu.
7. deň: SLIGO, prehliadka mesta na brehoch rieky Garavogue s dominantou horských dvojčiat Knocknarea a Benbulben, dom najslávnejšieho írskeho básnika W. B. Yeatsa, opátstvo SLIGO ABBEY a návšteva jedného z najvýznamnejších írskych prehistorických pohrebísk v CARROWMORE (kamenné kruhy, dolmeny, hrobky). Pokračujeme do OMAGH, kde navštívime Ulstersko - americký NP venovaný Írom, ktorí emigrovali do Severnej Ameriky. Na záver jedno z najkrajších severoírskych miest LONDONDERRY - mestské hradby, historické centrum, katolícka štvrť Falls.
8. deň: Pobrežie Atlantického oceánu - najmalebnejší úsek pobrežia CAUSEWAY COAST. Zastávka pri romantickej zrúcanine hradu DUNLUCE, ktorý dominuje pobrežnému úseku Causeway Coast a dramaticky sa týči na vrchole čadičového skalného výbežku (sídlo rodu MacDonnell) - prestávka na fotografovanie. Vo chvíli, kedy zbadáme Obrov chodník (Giant 's Causeway) s pozoruhodnými čadičovými stĺpmi (UNESCO) , pochopíme, prečo naši predkovia neverili, že vznikol prirodzenou cestou. Návšteva liehovaru BUSHMILLS v rovnomennom mestečku medzi Portrush a Ballycastle, pútnického miesta znalcov írskej whisky. Ľahká pešia turistika v oblasti, tí odvážnejší môžu prekonať slávny visutý povrazový most CARRICK - A - REDE - ROPE. 20 m dlhý a 1m široký lanový most, ktorý vedie vo výške 30 m cez priepasť medzi pobrežnými útesmi a ostrovčekom Carrick - a - Rede. Naprieč malebným pohorím Antrim prejdeme na ubytovanie do oblasti Carrickfergus.
9. deň:  Zamierime do hlavného mesta Severnéo Írska BELFASTU, mesta pýšiaceho sa viktoriánskymi budovami. Navštívime nové a unikátne Múzeum Titaniku, práve tu v Belfaste , bola loď postavená. Počas vyhliadkovej jazdy sa pozrieme do protestanskej enklávy Shankill Road so zaujímavými nástennými maľbami z obdobia severoírskeho konfliktu. Prejdeme si historické centrum vr . extravagantnej budovy radnice z bieleho portlandského kameňa a zhliadneme aj ďalšie budovy na Donegall square. Po pobrežnej ceste pokračujeme k sídlu rodu Londonderryovcov do MONT STEWART HOUSE - okázalému sídlu s nevídanými interiérmi a záhradami. Krátkym trajektom sa preplavíme cez jazero STRANGFORD LOUGH k podvečernej návšteve mestečka DOWNPATRICK, pomenovaného po írskom národnom svätcovi, ktorého život je spojený s mnohými miestami, situovanými v tejto časti grófstva - exteriér katedrály Down Cathedral, ktorá je výsledkom 16 storočí trvajúcich prác a opráv, a zastávka pri hrobe sv. Patrika.
10. deň: severne od Dublinu navštívime lokalitu mýtického významu TARA, kde boli volení legendárni králi starého Írska, oblasť opradená tajomstvom. Pokračujeme do oblasti NP WICKLOW MOUNTAINS - pešia prechádzka okolo jazier, prehliadka kláštorného komplexu GLENDALOUGH, jedno z najdôležitejších ranokresťanských miest v Írsku, odpoludnia odchod do DUBLINU, mesta s históriou, siahajúcou až do čias Vikingov, centrum mesta, dublinský hrad, katedrála sv. Patrika, štvrť pubov Temple Bar, O´Connelova trieda. Nocľah v Dubline.
11. deň: Dokončenie prehliadky centra DUBLINU vrátane katedrály sv. Patrika a múzea pivovaru Guiness - starý pivovar, vyhliadková veža v tvare pinty, z ktorej je vidno celý Dublin. Prejazd trajektom Dublin – Holyhead do severného Walesu – ostrov Anglesey a ďalej na ubytovanie do Anglicka.
12. deň: Po raňajkách prehliadka historického centra mesta COVENTRY s ruinami katedrály, odjazd do ČR, prejazd kanála La Manche, tranzit cez Francúzsko a Nemecko.
13. deň: Predpokladaný návrat v ranných hodinách (prejazd hraníc do ČR o cca 6:00 hod.).

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Kód zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

R-IRL574-20-1

03.08. - 15.08.2020

1 037,- €

Brno, Praha

R-IRL574-20-2

11.08. - 23.08.2020

1 037,- €

Brno, Praha

Cena zahŕňa: dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, 10x ubytovanie (9x hotel - dvojlôžkové izby s príslušenstvom, 1x 4-lôžková kabína na trajekte), 9x raňajky, trajekty do Írska a späť, Eurotunel z Anglicka, služby sprievodcu.
Cena nezahŕňa: vstupné, fakultatívne služby
Fakultatívny príplatok: poistenie liečebných výdavkov vrátane storna zájazdu 19 €/os., jednolôžková izba - 283 € (povinný príplatok pri neobsadení izby druhou osobou), múzeum Titanic v Belfaste 22 €/os., od 60 let 18 €/os. (nutné nahlásiť rezerváciu CK minimálne 1 mesiac pred odchodom).