Poznávacie zájazdy

ŠVAJČIARSKO
Švajčiarsko - Wallis - poznávací zájazd s ľahšou pešou turistikou
HOCHSAAS – KREUZBODEN – STALDEN – GSPON – HEIMISCHGARTA – FELSKINN –  PLATJEN – TÄSCHE – GORNERGRAT – MATTERHORN – MATTMARK – GOMSTAL – BETTMERHORN – MOSFLUH – BLAUSEE – BETTMERALP – LEUKERBAD – GEMMIPASS – DAUBENSEE
 
Tento zájazd do Švajčiarska je zameraný na poznanie najvyššej alpskej skupiny Švajčiarska - Wallisu. Ubytovanie je zabezpečené v stredisku Saas Grund v kantóne Wallis, blízko veľmi známeho strediska Zermatt na úpätí Matterhornu a neďaleko luxusného centra Saas Fee. Táto časť Švajčiarska ponúka najviac možností, ako sa zoznámiť s alpskými ľadovcami a horskými jazerami. Alpské lúky Švajčiarska sú plné vypasených kravičiek, ochutnať môžete na pravom švajčiarskom salaši domáce syry a mlieko. Švajčiarsko, a najmä kantón Wallis, vás určite uchváti a budete sa do Švajčiarska radi vracať.

9-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod z Prahy vo večerných hodinách.
2. deň: Dopoludnia príchod do Švajčiarska. Výjazd lanovkou na HOCHSAAS 3100 m, náučná cesta okolo vrcholu alebo iba do medzistanice na KREUZBODEN a prechádzka alpskou kvetinovou cestou. Ubytovanie v podvečer, večera, nocľah.
3. deň: Najkrajšia túra v oblasti Horného Wallisu: po raňajkách odchod do STALDEN, výjazd lanovkou na GSPON a vysoko nad Saaským údolím vedie cesta cez HEIMISCHGARTU späť do Saas Grund (cca 5 hod. chôdze).
4. deň: Turistika v oblasti Saas Fee: lanovkou na FELSKINN, prechod cez ľadovec k chate PLATJEN a ďalej buď pešo alebo lanovkou späť do Saas Fee (cca 4-5 hod. chôdze). V Saas Fee možno voliť i menej náročnejšie vychádzky alebo iba prechádzku v tomto významnom stredisku turistiky, návštevu plaveckého bazénu alebo iných športovísk. Milovníci lyžovania môžu využiť príležitosť na letné lyžovanie na ľadovci vo výške 3 500 metrov.
5. deň: Výlet do Zermattu: Autobusom do TÄSCHE, odtiaľ buď vláčikom (za príplatok) alebo prípadne pešo (4,5 km) do Zermattu. Zubačkou na GORNERGRAT, odtiaľ pešo s krásnymi výhľadmi na MATTERHORN k jazeru Riffelsee a späť do Zermattu (cca 4 - 5 hod. chôdze). Pre menej zdatných možnosť časť cesty späť absolvovať zubačkou.
6. deň: Výjazd miestnym autobusom k priehrade MATTMARK, ktorá má najvyššiu sypanú hrádzu na svete. Vychádzka okolo priehrady (cca 3 hod.), pre zdatnejších možnosť výstupu až k priesmyku Monte Moro na taliansku hranicu (cca 6-7 hod. chôdze). Návrat späť autobusom. Tí, ktorí absolvujú iba kratší okruh, sa môžu odpoludnia doviezť do Saas Fee a využiť ďalšiu miestnu lanovku (Hannig, Spielboden).
7. deň: Stretnutie s dobou ľadovou: Autobusom do údolia GOMSTAL, výjazd lanovkou z Betten na BETTMERHORN, výhľad na najväčší alpský ĽADOVEC - ALETSCHSKÝ (UNESCO). Odtiaľ pešo cez MOSFLUH a jazero BLAUSEE k BETTMERSEE a do BETTMERALP (cca 4 hod. chôdze).
8. deň: Do najväčších termálnych kúpeľov v Európe a na starý pašerácky priesmyk. Autobusom do LEUKERBADU, ktorý patrí k najväčším kúpeľným strediskám vo Švajčiarsku s prekrásnym okolím. Dopoludnia výjazd lanovkou alebo peší výlet na priesmyk GEMMIPASS, ktorý patril k dôležitému prechodu z južnej do strednej časti Švajčiarska. Turistika v okolí DAUBENSEE. Odpoludnia možnosť návštevy termálnych kúpeľov s 10 termálnymi bazénmi alebo prechádzka priepasťou Dala. Večer odchod zo Švajčiarska.
9. deň: Príchod do Prahy v ranných hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-310-01

04.07. - 12.07.2015

430,- EUR

Praha

M-311-01

*26.07. - 02.08.2015

396,- EUR

Praha

M-311-02

*06.08. - 13.08.2015

396,- EUR

Praha

M-312-01

**29.08. - 03.09.2015

430,- EUR

Praha

Cena zahŕňa: dopravu lux. autobusom, 6x (*5x) ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 6x (*5x) polpenziu, služby vedúceho zájazdu, komplexné cestovné poistenie, poistenie zájazdu voči úpadku CK.
Fakultatívny príplatok: 6x balíček na obed 15 €/os., *5x balíček na obed 13 €/os.
* V týchto zájazdoch nie je 6. deň programu.
** Tento zájazd je bez nočných prejazdov, presný program žiadajte v CK.

Švajčiarsko - Wallis II. - poznávací zájazd s ľahšou pešou turistikou
AIGLE – ZERMATT – SCHWARZSEE – HÖRNLIHÜTTE – STAFFEL – FURI – HOCHSAAS – KREUZBODEN – VAL D´HÉRÉMENCE – GRANDE DIXENCE – DIX – PRAFLEURI – LŐTSCHENTAL – WILER – LAUCHERNALP – FAFLERALP – GRUNDSEE – GUGGIALP – VAL D ANNIVIERS – ZINAL – MOTTEC – SAAS FEE – HANNIG – SAAS GRUND

Tento zájazd do Švajčiarska je zameraný na poznanie najvyššej alpskej skupiny Švajčiarska - Wallisu. Ubytovanie je zabezpečené v stredisku Saas Grund v kantóne Wallis, blízko veľmi známeho strediska Zermatt na úpätí Matterhornu a neďaleko luxusného centra Saas Fee. Táto časť Švajčiarska ponúka najviac možností, ako sa zoznámiť s alpskými ľadovcami a horskými jazerami. Alpské lúky Švajčiarska sú plné vypasených kravičiek, ochutnať môžete na pravom švajčiarskom salaši domáce syry a mlieko. Švajčiarsko, a najmä kantón Wallis, vás určite uchváti a budete sa do Švajčiarska radi vracať. Krásu a pôvab švajčiarskych Álp poznáte na zájazdu, ktorý vás prevedie okrem iného medvedím chodníkom, alpskou kvetinovou cestou a starou obchodnou cestou Stockalperov.

9-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod z Prahy vo večerných hodinách.
2. deň: Dopoludnia príchod do Švajčiarska. Zastávka v mestečku AIGLE - centre vinárskej oblasti Chablis, návšteva stredovekého hradu s múzeom vinárstva. Odpoludnia príjazd do Saaského údolia, ubytovanie. Pre záujemcov možnosť účasti na oslavách štátneho sviatku Švajčiarska, alegorický sprievod, hudba a i.
3. deň: ZERMATT – jedno z najznámejších stredísk švajčiarskych Álp. Autobusom do Täsche a vláčikom do Zermattu. Odtiaľ pôjdeme lanovkou na SCHWARZSEE do blízkosti Matterhornu. Zdatnejší turisti môžu vystúpiť až k chate HÖRNLIHÜTTE, ktorá je nástupným miestom horolezcov na Matterhorn. Ostatní pôjdu vychádzkou cez STAFFEL a FURI späť do Zermattu. Doba chôdze cca 3 hod.
4. deň: Dopoludnia výjazd lanovkou na HOCHSAAS 3100 m n. m., náučný chodník s výkladom o švajčiarskych štvortisícovkách. Potom zjazd lanovkou na KREUZBODEN a pokračovanie pešo tzv. alpskou kvetinovou cestou cez Almagelleralp do Saas Almagell a návrat do Saas Grund miestnym busom. Cca 3 hod.chôdze. Pre menej zdatných možnosť zviezť sa lanovkou z Kreuzboden priamo do Saas Grund.
5. deň: K najvyššej priehradnej hrádzi v Európe. Autobusom do údolia VAL D´HÉRÉMENCE, k priehrade GRANDE DIXENCE a priehradnému jazeru DIX. Priehradná hrádza je vysoká 289 m a vedie na ňu lanovka. Od hrádze začína 4-hodinový okružný výlet nad priehradou s krásnymi výhľadmi na jazero i okolité hory a možnou zastávkou na chate PRAFLEURI na občerstvenie. Na záver výletu je možné pozrieť si malé múzeum, venované priehrade a výrobe elektrickej energie. Večer návrat autobusom. 5 hod chôdze.
6. deň: LŐTSCHENTAL - jedno z najkrajších údolí vo Wallise s úchvatnými výhľadmi na ľadovce v okolí Bietschhornu, oblasti, ktorá bola zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Autobusom do dedinky WILER, lanovkou na LAUCHERNALP, ďalej pešia vyhliadková cesta na FAFLERALP (cca 3 hod. chôdze), kde bude čakať autobus. Záujemcovia si môžu ešte predĺžiť vychádzku k jazeru GRUNDSEE a na GUGGIALP (cca 2 – 3 hod. navyše).
7. deň: Odchod do nádherného prázdninového údolia VAL D ANNIVIERS pod vrcholy tzv. cisárskej koruny. Cestou rázovitá dedinka ZINAL. Výjazd lanovkou na Sorrebois do výšky 2 438 m n. m., odkiaľ sa vydáme na peknú túru cez horské lúky a les do MOTTEC. Doba chôdze cca 3,5 hod. Pre menej zdatných možno od hornej stanice lanovky dôjsť späť do Zinal prípadne späť lanovkou.
8. deň: Po raňajkách a naložení batožín peší výlet do SAAS FEE - perly Álp. V Saas Fee výjazd lanovkou na HANNIG a okružná panoramatická vychádzka s výhľadmi na ľadovce. Cesta je lemovaná náučnými tabuľami s výkladom o prírode. Ďalej sa možno vyviezť na Felskinn a tzv. alpským metrom až do výšky 3 500 m n.m. Návrat do SAAS GRUND tzv. Kaplnkovou cestou. V podvečer odchod.
9. deň: Príchod do Prahy ráno.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-313-01

31.07. - 08.08.2015

430,- EUR

Praha

Cena zahŕňa: dopravu lux. autobusom, 6x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom v penzióne, 6x polpenziu, služby vedúceho zájazdu, komplexné cestovné poistenie, poistenie zájazdu voči úpadku CK.
Fakultatívny príplatok: 6x balíček na obed 15 €/os.

Grand Tour Švajčiarskom a cesta vlakom Glacier Express - poznávací zájazd
VADUZ – CHUR – GLACIER EXPRESS – OBERALPASS – ANDERMATT – FURKA PASS – ZERMATT – MATERHORN – GORNERGRAT – KLEIN MATTERHORN – CHAMONIX – MONT BLANC – AGUILLE DU MIDI – ŽENEVA – LAUSANNE – CHÂTEAU DE CHILLON – MONTREUX – VEVEY – BERN – LUZERN – PILATUS – ZÜRICH – RHEINFALL – STEIN AM RHEIN
        
Najvyššie položená krajina Európy, patriaca k najbohatším štátom sveta. Zem helvetského kríža, Švajčiarsko. Krajina vysokých horských štítov a ľadovcov, zelených pastvín, krásnych údolí, panoramatického vlaku Glacier Express a najfotografovanejšieho vrchu sveta, Matterhornu. Cudzinci domácim ticho závidia nielen pokojnú atmosféru, vzácnu neutrálnosť, chutnú gastronómiu,.... Kto by nepoznal švajčiarsku čokoládu, švajčiarske hodinky, červené švajčiarske nožíky, švajčiarske banky a presné švajčiarske vlaky. Ale viete, že: je domovom deravého syru Ementál, že sa Švajčiarsko pýši najväčšími hodinami v Európe, že najstrmšia zubačka na svete vedie na horu Pilatus, že v mestečku Vevey žil a je pochovaný Charles Chaplin, že tu búši najmohutnejší riečny európsky vodopádov Rheinfall, že má Švajčiarsko viac ako 1800 ľadovcov, stovku hôr nad 4 000 m a viac ako 1 500 jazier ,a preto sa nikdy nenachádzate ďalej ako 16 km od vody... že na 2,8 miliónov domácností pripadá 2,8 milióna automobilov, že je v tu viac bánk ako zubárov, že má až 4 úradné jazyky a že medzi švajčiarske vynálezy patrí instantná káva, syry v škatuľkách, korenie Maggi, suchý zips či stolička na dojenie? Asi nie... Vyberte sa s nami a splňte si sen o ceste do maličkej alpskej krajiny, ktorá je snom každého.

8-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Vyrážame skoro ráno, aby sme stihli navštíviť VADUZ, hlavné mesto štvrtej najmenšej krajiny Európy, Lichtenštajnské kniežactvo, kde Princ Alois Lichtenštajnský má stále absolútnu moc.
2. deň:
Najstaršie mesto Švajčiarska - CHUR. Na najvzácnejšiu pamiatku, kostol sv. Martina, sú Švajčiari rovnako hrdí, ako Taliani na svoju šikmú vežu v Pise. Hlavná loď kostola je totiž výrazne nesúmerná a jej os je vychýlená o niekoľko metrov. Na poludnie odchádza GLACIER EXPRESS. Výlet na palube panoramatického vlaku, po najvyššie položených úzkorozchodných tratiach má povesť najpomalšieho rýchlika na svete. Malebná krajina,
zasnežené alpské vrcholky, lúky, historické pevnosti, skalnaté útesy, malebné dedinky, osviežujúce horské jazerá a zvodné vinice. Tí, ktorí absolvujú presun autobusom, prejdú cez romantický horský priesmyk OBERAALPASS (2 033 m n. m.) až do srdca švajčiarskych Álp ANDERMATT, zovretého 4 priesmykmi vrátane Furka Pass (2 429 m n. m.), ktorý sa objavil vo filme o Jamesovi Bondovi „Goldfinger“.
3. deň:
Prvotriedne horské stredisko či švajčiarsky klenot medzi zimnými strediskami – ZERMATT, nad ktorým sa týči najfotografovanejšia hora sveta, symbol švajčiarskych hôr MATTERHORN (4 478 m n. m.). Vychutnáme si tu celý deň. Možnosť výjazdu zubačkou na vrchol GORNERGRAT (3 089 m n. m.), odkiaľ sa naskytá výhľad na viac ako 20 štvortisícových vrcholov alebo lanovkou na KLEIN MATTERHORN, najnavštevovanejšie miesto oblasti.
4. deň:
Francúzske mestečko CHAMONIX (1 035 m n. m.), organizátor prvých zimných OH v r. 1924 či európske hlavné mesto extrémnych športov. Obklopené úchvatným horským systémom, ktorému kraľuje druhý najvyšší vrchol Európy MONT BLANC (4 807 m n. m.) a ďalšie večne zasnežené štíty. Najbližší možný pohľad na Mont Blanc sa nám naskytne po vyvezení lanovkou (drží svetový rekord ako kabínová lanovka s najväčším prevýšením) na AGUILLE DU MIDI (3 842 m n. n).
5. deň:
Mestá na Ženevskom jazere: najkozmopolitnejšie mesto Švajčiarska – ŽENEVA. Kázal tu Ján Kalvín, pôsobil Voltaire, prázdninovala ruská cárska rodina a OSN si ho vybrala za svoje sídlo.
V Ženevskom prístave nájdete najvyššiu fontánu v Európe, ktorá rýchlosťou 200 km/h strieka vodu do výšky 140 metrov. V Anglickej záhrade čakajú na milovníkov flóry hodiny zložené zo šesť a pol tisíca sezónnych kvetov a v tretej najdrahšej ulici sveta Rue du Rhône počuť tikanie zlatých, platinových, či briliantových hodiniek všemožných luxusných značiek od Rolex cez Piaget až po Patek Phipippe. LAUSANNE, sídlo Medzinárodného olympijského výboru. CHÂTEAU DE CHILLON, jeden z najlepšie zachovaných stredovekých hradov v Európe pri MONTREUX, mesto kde bola vyrobená prvá švajčiarska čokoláda VEVEY a príbeh Charlie Chaplina.
6. deň:  Hlavné mesto BERN (UNESCO) podľa legendy dostalo názov, keď Berchtold V. zabil medveďa. Budova vlády a parlamentu, vedľa nej 26 fontán, reprezentujúcich všetky kantóny Švajčiarska. Legendami opradená hora PILATUS (2 133 m) a jazda najstrmšou zubačkou v Európe s prevýšením 48 % a výhľadom na LUZERN. Centrum histórie a legiend a prvé mesto, ktoré sa pripojilo k švajčiarskej konfederácii, úzko späté s osudom hudobného skladateľa R. Wagnera. Symbol mesta Kaplnkový most, pýšiaci sa titulom najstarší krytý drevený most na svete. Jeden z najznámejších svetových pamätníkov
Luzernský umierajúci lev, popísaný Markom Twainom ako najsmutnejší a najdojemnejší kus skaly na svete. 
7. deň:
Fascinujúci svet čokolády priamo vo fabrike spoločnosti Lindt. Ovoniame, ochutnáme a pozrieme sa ako sa vyrába. Najbohatšie mesto s najvyššou kvalitou života ZÜRICH opantáva luxusnými značkami a honosnými budovami. Najkrajšia nákupná ulica Bahnhofstrasse, považovaná za výkladnú skriňu Európy. Zürišská univerzita, ktorá je centrom skutočných mozgových kapacít. Žiadna iná škola nevychovala alebo nehosťovala viac držiteľov Nobelových cien, ako práve táto. Vežička svätopeterského kostola s najväčším hodinovým ciferníkom v Európe – s priemerom 8,7 metra, takže presný čas vidno doďaleka. Vyhliadková plošina priamo nad masami najmohutnejších riečnych európskych vodopádov RHEINFALL (Rýnske vodopády). Impozantná nie je ani tak ich výška, necelých 23 metrov, ako skôr šírka a objem vody, ktorý sa tadiaľto prevalí. Pri nich pocítime, akú silu má živel menom voda, a akí sme pri nich bezmocní a maličkí.
8. deň:
Najromantickejšie stredoveké mestečko Švajčiarska STEIN AM RHEIN, čas sa tu zastavil pred niekoľkými storočiami a nás čaká posledná prechádzka „Grand Tour Švajčiarskom“ pomedzi hrazdené domčeky s farebnými dobovými freskami.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

SV-ŠV-01

15.06. - 22.06.2015

599,- EUR

Žilina, Trenčín, Nitra, Trnava, Bratislava

Cena zahŕňa: autokarovú dopravu zo ZA, TN, NR, TT, BA, 7x ubytovanie v 2*/3* hoteloch, 7x raňajky, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupy podľa programu, komplexné cestovné poistenie 13,60 €/os.
Možno objednať za príplatok: 
Glacier Express (2. trieda) 115 €, 7 večere (z toho 1x syrové fondue) 139 €, jednolôžková izba 189 €, miesto v prednej polovici autokaru 7 €/os.

Krásy Švajčiarska a alpských velikánov - jeden z najkrajších alpských okruhov - poznávací zájazd
ŽENEVSKÉ JAZERO MONTREUX – CHILLON – YVOIRE – ŽENEVA – CHAMONIX – MONT BLANC – WALLIS – ZERMATT – MATTERHORN – GORNERGRATT – ALETSCH – JUNGFRAUREGION – FIESCHERALP – EGGISHORN – GRIMSELPASS – LUZERN

Ponúkame bohatý a pestrý program pre obdivovateľov tejto malej krajiny. Státisíce turistov každoročne láka takmer nedotknutá príroda a mnohotvárnosť švajčiarskej architektúry, ktorých stavebné pamiatky eviduje a chráni UNESCO. V priebehu zájazdu navštívime turisticky obdivované oblasti Wallisu, Bernských Álp - Jungfrau regiónu, ale aj okolia Ženevy alebo Luzernu. Ponúkame vám jeden z najkrajších alpských okruhov, užite si Švajčiarsko s nami.

7-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod z ČR v podvečerných hodinách do Švajčiarska.
2. deň: Ráno príchod do MONTREUX, prechádzka po promenáde, ktorá pripomína botanickú záhradu k legendárnemu hradu CHILLON, vybudovaného na skale pri brehoch Ženevského jazera. Prejazd po Ženevské riviére, južnou cestou nad hladinou najhlbšieho jazera Álp do YVOIRE, zachovalého stredovekého mestečka, v prípade pekného počasia možnosť kúpania v Ženevskom jazere. Nasleduje odchod do ŽENEVY – prehliadka mesta so svetoznámou fontánou Jet d´Eau. Odchod na ubytovanie.
3. deň: Deň strávime v CHAMONIX – mondénnom stredisku Savojských Álp, pod najvyššou horou Európy MONT BLANC. Fakultatívne sa vyvezieme lanovkami na okolité vrcholy Aiguille Du Midi (3 842 m) alebo Le Brévent (2 526 m) s neopakovateľnými výhľadmi na najvyšší európsky masív. Odchod cez sedlo Forclaz na ubytovanie do oblasti horských velikánov - Fiesch, hotel***.
4. deň: ZERMATT – Navštívime kantón WALLIS s desiatimi najvyššími horami Švajčiarska. Celodenný program do oblasti Alpských velikánov začneme v malebnej a najbohatšej dedinke Švajčiarska na úpätí najkrajšej hory Európy MATTERHORNU. Fakultatívny výlet horským vlakom do Gornergrattu (3 100 m) alebo lanovkou na Klein Matterhorn, odkiaľ môžeme obdivovať svet alpských velikánov v kraji večného ľadu. Návrat na ubytovanie.
5. deň: "Švajčiarsky bonbónik“ - nádherný výlet do oblasti horských štvortisícoviek ALETSCH – JUNGFRAUREGION – fakultatívne lanovkou z mestečka Fiesch na FIESCHERALP a na Eggishorn (2 869 m n. m), odkiaľ sú prekrásne výhľady na Aletschský ľadovec, Konkordiaplatz - kde je ľadovec najmocnejší, i na trojlístok Jungfrau, Mönch a Eiger, záujemcovia vystúpia až na vrchol Egishornu (2 962 m n. m.). Možnosť turistiky podľa vlastných dispozícií alebo sprievodca na mieste odporučí ideálnu turistiku. Návrat na ubytovanie.
6. deň: Cesta cez vysokohorské sedlo GRIMSELPASS a horské priesmyky do historického centra krajiny LUZERNU, Staré mesto – preslávené drevenými mostmi Kapellbrücke a Spreuerbrücke. Odporúčame fakultatívny výjazd lanovkou na PILATUS – loďou po Vierwaldstättskom jaere a ďalej zubačkou (najstrmšia ozubnicová trať na svete). Odchod domov.
7. deň: Príchod do ČR v dopoludňajších hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

R-CH621-15-1

05.07. - 11.07.2015

355,- EUR

Brno, Praha

R-CH621-15-2

27.07. - 02.08.2015

355,- EUR

Brno, Praha

R-CH621-15-3

07.09. - 13.09.2015

355,- EUR

Brno, Praha

Cena zahŕňa: dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, cestovné Täsch - Zermatt a späť, 4x ubytovanie v hoteli - dvojlôžkové izby s príslušenstvom (3x hotel *** vo Fieschi, 1x v oblasti Ženevy), 4x raňajky - z toho 3x formou bufetu, služby vedúceho zájazdu, poistenie zájazdu voči úpadku
Cena nezahŕňa: vstupné, lanovky, fakultatívne služby
Fakultatívny príplatok:
3x večere 60 €/os., jednolôžková izba 57 €, komplexné cestovné poistenie vrátane poistenia storna 8 €/os.
Zľavy: 3. osoba na prístelke 19 €, zľava senior + 60 - 3 % zo základnej ceny

Švajčiarske priesmyky a Matterhorn - poznávací zájazd
ST. MORITZ – ĽADOVEC MORTERATSCH – BERNINSKÝ PRIESMYK – POSCHIAVA – CASLANO – VAL VERZASCA – LOCARNO – SIMPLONPASS – ZERMATT – SION – GRANDE DIXENCE – ŽENEVSKÉ JAZERO

6-dňový zájazd - doprava autobusom


Program:
1. deň:
Odchod z Brna cca o 19. hod.
22. deň: Ráno prídeme do jedného z najnavštevovanejších stredísk zimných športov na svete – do ST. MORITZA, ktorý je priamo ideálnou základňou pre peších turistov. Po prechádzke mestom sa vydáme pešo k čelu najrýchlejšie ustupujúceho ľadovca MORTERATSCH. Odtiaľ podnikneme nesmierne zaujímavú vyhliadkovú jazdu vlakom BERNINA EXPRESS po najvyššie položenej železnici v Alpách. Cestu nám spestria prejazdy viaduktov nad rozbúrenými vodami horských bystrín pozdĺž svahov, zahalených večným ľadom. Vyšplháme BERNINSKÝM PRIESMYKOM do nadmorskej výšky 2 328 m a zostúpime údolím Val di Poschiavo do POSCHIAVA, kde už podnebie a vegetácia majú stredomorský ráz. Autobusom odídeme na ubytovanie do Talianska, kde na nás bude čakať večera.
3. deň: V taliansky hovoriacom kantóne Ticino navštívime čokoládovňu Alprose v CASLANE. Údolím VAL VERZASCA okolo rozľahlého umelého jazera Lago di Vogorno prejdeme k stredovekému dvojoblúkovému mostu Ponte dei Salti zo 17. storočia. Potom sa vrátime do LOCARNA, ktoré má okúzľujúcu polohu na severnom cípe jazera Lago Maggiore a je najslnečnejším švajčiarskym mestom. Prehliadneme si ho taktiež z vyhliadky pri pútnickom kostole Santa Madonna del Sasso. Cez priesmyk SIMPLONPASS (2 005 m) prídeme na ubytovanie v okolí mesta Täsche.
4. deň: Celý deň strávime v najväčšom a najznámejšom zimnom stredisku Švajčiarska ZERMATT, ktoré leží uprostred štítov, presahujúcich nadmorskú výšku 4 000 m. Po krátkej prechádzke mestečkom sa vyvezieme lanovkou na vrchol Klein Matterhorn (3 883 m), kde sa nám otvorí strhujúci pohľad na bezpochyby najúchvatnejšiu horu Švajčiarska, ba aj Európy, Matterhorn (4 478 m). Môžeme uskutočniť aj výjazd zubačkou na Gornergrat (3 089 m) s výhľadmi na ľadovec Gornergletscher. Večer se vrátime na ubytovanie.
5. deň: Údolím rieky Rhona prídeme do pôvabného mesta SION na úpätí dvoch kopcov, z ktorých každý korunuje stredoveký hrad. Prehliadneme si historické jadro mesta s peknými domami a tichými ulicami, dláždenými mačacími hlavami. Z obidvoch pahorkov sa otvára panoramatický pohľad na mesto a vinice na okolitých stráňach. Uvidíme jednu z najväčších priehrad na svete a znamenitý počin moderného staviteľstva v Švajčiarsku – priehradnú nádrž GRANDE DIXENCE. So Švajčiarskom sa rozlúčime vyhliadkovou plavbou po ŽENEVSKOM JAZERE, ktoré s horami, odrážajúcimi sa v modrých vodách, patrí k najviac okúzľujúcim atrakciám Švajčiarska. Vo večerných hodinách sa vydáme na cestu do ČR.
6. deň: Príchod do Brna v dopoludňajších hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

T-SV-1

07.07. - 12.07.2015

396,- EUR

Brno

Cena zahŕňa: dopravu luxusným autobusom, 3x ubytovanie v hoteloch - dvojlôžkové až trojlôžkové izby s príslušenstvom, 3x polpenziu, služby vedúceho zájazdu, poistenie zájazdu voči úpadku
Cena nezahŕňa: pobytovú taxu (cca 1,5 - 2 €/noc), vyhliadkovú plavbu, vláčik, lanovku a ďalšie vstupy do navštívených objektov - odporúčaná čiastka cca 150 CHF
Fakultatívny príplatok:
jednolôžková izba 53 €, komplexné cestovné poistenie vrátane poistenia storna 10,20 €/os.

Najkrajšie mestá, hory a jazerá Švajčiarska - poznávací zájazd
BALLENBERG INTERLAKEN – BERN – THUN – SPIEZ – ENGELEBERG – TITLIS – REICHENBACHFALL – LUZERN – VIERWALDST

6-dňový zájazd - doprava autobusom


Program:
1. deň:
V skorých ranných hodinách odídeme z Brna. Cez Nemecko dorazíme večer do miesta nášho ubytovania v oblasti Luzernu.
2. deň: Po raňajkách objavíme kúzlo dávnyh čias v unikátnom skanzene BALLENBERG, kde sa medzi stovkou historických stavieb prejdeme celým Švajčiarskom. Potom sa už vypravíme ozubnicovou železnicou na náhornú plošinu SCHYNIGE PLATTE (2 100 m) so snáď najkrajším kruhovým výhľadom vo Švajčiarsku – na jednej strane sa nám otvorí pohľad na biele giganty Bernských Álp: Eiger, Mönch a Jungfrau a na strane druhej uvidíme jazerné plochy Thunského a Brienzského jazera. Úžasné vyhliadky umocní návšteva Alpskej záhrady, posedenie pri káve na terase reštaurácie alebo prechádzka medzi skalnatými vrcholkami. Neskoro popoludní sa zastavíme v centre oblasti v luxusných klimatických kúpeľoch INTERLAKEN, malebne položených medzi dvomi jazerami. Návrat do hotela.
3. deň: Raňajky. Hlavné mesto Švajčiarska oplýva nejedným kúzlom, a preto ho navštívime aj my. Krivolaké staré mesto BERN (UNESCO) je orámované riekou Aare a ponúka úchvatné pohľady na Alpy. Domy z vápenca so stredovekými podlubiami, renesančné fontány s pestrofarebnými sochami a katedrála sú iba niekoľkými z mnohých dôvodov, ktoré radia mesto medzi skvosty stredovekej európskej architektúry. Odtiaľ sa vydáme do historického THUNU so starými meštianskymi domami, s bohatou kvetinovou výzdobou a s dominantným stredovekým hradom z roku 1191. Podnikneme plavbu po Thunskom jazere až do pôvabného kúpeľného SPIEZU a odtiaľ sa vydáme na prechádzku romantickým okolím okolo fotogenického zámku Oberhofen a podľa časových možností si prehliadneme aj jeho interiéry. Návrat na ubytovanie.
4. deň: Po raňajkách odídeme do údolia pod ľadovcom TITLIS do malebného vysokohorského mestečka ENGELEBERGU s benediktínskym kláštorom, ktorého chrámový poklad pochádza z 12.–13. storočia. V kláštornom areáli navštívime aj jedinú kláštornú syráreň vo Švajčiarsku. Potom nás prvá otáčavá lanovka na svete Titlis Rotair, ktorá sa počas jazdy otáča o 360°, prenesie do sveta snehu, ľadu a ľadovcov na vrchol hory Titlis až do výšky 3 028 m. Budeme sa tu kochať výhľadmi na Valaiské Alpy alebo sa prejdeme ľadovcovou jaskyňou. Po zjazde z Titlisu zamierime do tiesňavy rieky Aare v údolí Hasli. Bezpečný chodník, lávky a tunely nás prevedú nad dravými riečnymi prúdmi medzi skalami, aby sme na druhej strane obdivovali duniaci vodopád REICHENBACHFALL, kde zahynul Doyleov románový hrdina Sherlock Holmes. V Meiringenu sa nachádza v suteréne vysväteného kostola anglickej cirkvi aj múzeum S. Holmesa, a kostol je teraz pomenovaný Conan Doyle Palace. Návrat na ubytovanie.
5. deň: Po raňajkách navštívime srdce Švajčiarska – mesto LUZERN (UNESCO), ktoré má všetko, čo k Švajčiarsku neodmysliteľne patrí – mesto, jazero, hory. Budeme sa túlať kúzelným historickým centrom, prejdeme sa aj po stredovekom Kaplnkovom moste. Záujemcovia sa vo svojom voľne dozvedia o švajčiarskych železniciach, lodiach a celom unikátnom dopravnom systéme, pokiaľ navštívia švajčiarske Múzeum transportu. Ostatní sa môžu so sprievodkyňou zúčastniť plavby po jazere VIERWALDSTÄTTERSEE s krásnou kulisou zasnežených alpských štítov, počas ktorej priplávame až do Vitznau, odkiaľ sa vyvezieme zubačkou na horu Rigi Kulm (1 798 m), právom nazývanou „Kráľovnou hôr“. Roztvoria sa pred nami výhľady na Alpy, Luzern, trinásť jazier pod nami a pastviny so všade prítomnými pasúcimi sa kravami. Počas horskej vychádzky sa budeme môcť občerstviť alebo vychutnať pohárik dobrého švajčiarskeho vína na slnečných terasách horských chát. Spiatočná cesta nás dovedie modernou kabínovou lanovkou do letoviska Weggis. Potom sa autobus vráti do Luzernu, kde vyzdvihne tých, ktorí sa nezúčastnili výletu na Rigi a venovali celý deň Luzernu. Odchod späť domov.
6. deň: Príchod do Plzne a Prahy v ranných, do Brna v dopoludňajších hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

T-SV-2

04.08. - 09.08.2015

374,- EUR

Brno, Praha

Cena zahŕňa: dopravu luxusným autobusom, 4x ubytovanie v hoteloch - dvojlôžkové izby s príslušenstvom, 4x raňajky, služby vedúceho zájazdu, poistenie zájazdu voči úpadku
Cena nezahŕňa: lanovku a ďalšie vstupy do navštívených objektov - odporúčaná čiastka cca 150 CHF
Fakultatívny príplatok:
jednolôžková izba 95 €, 3x večera 52 €, komplexné cestovné poistenie vrátane poistenia storna 10,20 €/os.