Poznávacie zájazdy

ŠVAJČIARSKO
Švajčiarsko - Wallis - poznávací zájazd s ľahšou pešou turistikou
HOCHSAAS – KREUZBODEN – STALDEN – GSPON – HEIMISCHGARTA – FELSKINN –  PLATJEN – TÄSCHE – GORNERGRAT – MATTERHORN – CRANS-MONTANA – GOMSTAL – BETTMERHORN – MOSFLUH – BLAUSEE – BETTMERALP – LEUKERBAD – GEMMIPASS – DAUBENSEE
 
Tento zájazd do Švajčiarska je zameraný na poznanie najvyššej alpskej skupiny Švajčiarska - Wallisu. Ubytovanie je zabezpečené v stredisku Saas Grund v kantóne Wallis, blízko veľmi známeho strediska Zermatt na úpätí Matterhornu a neďaleko luxusného centra Saas Fee. Táto časť Švajčiarska ponúka najviac možností, ako sa zoznámiť s alpskými ľadovcami a horskými jazerami. Alpské lúky Švajčiarska sú plné vypasených kravičiek, ochutnať môžete na pravom švajčiarskom salaši domáce syry a mlieko. Švajčiarsko, a najmä kantón Wallis, vás určite uchváti a budete sa do Švajčiarska radi vracať.

9-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod z Prahy vo večerných hodinách.
2. deň: Dopoludnia príchod do Švajčiarska. Výjazd lanovkou na HOCHSAAS 3100 m, náučná cesta okolo vrcholu alebo iba do medzistanice na KREUZBODEN a prechádzka alpskou kvetinovou cestou. Ubytovanie v podvečer, večera, nocľah.
3. deň: Najkrajšia túra v oblasti Horného Wallisu: po raňajkách odchod do STALDEN, výjazd lanovkou na GSPON a vysoko nad Saaským údolím vedie cesta cez HEIMISCHGARTU späť do Saas Grund (cca 5 hod. chôdze).
4. deň: Turistika v oblasti Saas Fee: lanovkou na FELSKINN, prechod cez ľadovec k chate PLATJEN a ďalej buď pešo alebo lanovkou späť do Saas Fee (cca 4-5 hod. chôdze). V Saas Fee možno voliť i menej náročnejšie vychádzky alebo iba prechádzku v tomto významnom stredisku turistiky, návštevu plaveckého bazénu alebo iných športovísk. Milovníci lyžovania môžu využiť príležitosť na letné lyžovanie na ľadovci vo výške 3 600 metrov.
5. deň: Výlet do Zermattu: Autobusom do TÄSCHE, odtiaľ buď vláčikom (za príplatok) alebo prípadne pešo (4,5 km) do Zermattu. Zubačkou na GORNERGRAT, odtiaľ pešo s krásnymi výhľadmi na MATTERHORN k jazeru Riffelsee a späť do Zermattu (cca 4 - 5 hod. chôdze). Pre menej zdatných možnosť časť cesty späť absolvovať zubačkou.
6. deň: Stredisko CRANS-MONTANA, ktoré sa rozkladá na údajne najslnečnejšej náhornej plošine v Alpách, obrátenej na juh do údolia Rhony s veľkolepou panorámou protiľahlých vrcholkov Walliských a Savojských Álp. Výjazd lanovkou na LES VIOLETTES a PLAINE MORTE (2 927 m n. m.), úžasné výhľady. Pešia turistika k hornej stanici lanovky CRY D´ER a zjazd do štvrte Crans, prípadne pešo až dolu, na výber je niekoľko trás s rôznou dĺžkou.
7. deň: Stretnutie s dobou ľadovou: Autobusom do údolia GOMSTAL, výjazd lanovkou z Betten na BETTMERHORN, výhľad na najväčší alpský ĽADOVEC - ALETSCHSKÝ (UNESCO). Odtiaľ pešo cez MOSFLUH a jazero BLAUSEE k BETTMERSEE a do BETTMERALP (cca 4 hod. chôdze).
8. deň: Do najväčších termálnych kúpeľov v Európe a na starý pašerácky priesmyk. Autobusom do LEUKERBADU, ktorý patrí k najväčším kúpeľným strediskám vo Švajčiarsku s prekrásnym okolím. Dopoludnia výjazd lanovkou alebo peší výlet na priesmyk GEMMIPASS, ktorý patril k dôležitému prechodu z južnej do strednej časti Švajčiarska. Turistika v okolí DAUBENSEE. Odpoludnia možnosť návštevy termálnych kúpeľov s 10 termálnymi bazénmi alebo prechádzka priepasťou Dala. Večer odjazd zo Švajčiarska.
9. deň: Príchod do Prahy v ranných hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-318-01

18.07. - 26.07.2020

532,- €

Praha

Cena zahŕňa: dopravu lux. autobusom, 6x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom v penzióne s bazénom, 6x polpenziu (česká kuchyňa), služby sprievodcu.
Cena nezahŕňa:
vstupy, vlaky a lanovky.
Fakultatívny príplatok: 6x balíček na obed 22,50 €/os.,
poistenie liečebných výdavkov a storna 18 €/os., jednolôžková izba 61 € (na overenie v CK, obmedzený počet).

Krásy Švajčiarska a alpských velikánov - jeden z najkrajších alpských okruhov - poznávací zájazd
ŽENEVSKÉ JAZERO MONTREUX – CHILLON – YVOIRE – ŽENEVA – CHAMONIX – MONT BLANC – WALLIS – ZERMATT – MATTERHORN – GORNERGRATT – ALETSCH – JUNGFRAUREGION – FIESCHERALP – EGGISHORN – GRIMSELPASS – LUZERN

Ponúkame bohatý a pestrý program pre obdivovateľov tejto malej krajiny. Státisíce turistov každoročne láka takmer nedotknutá príroda a mnohotvárnosť švajčiarskej architektúry, ktorých stavebné pamiatky eviduje a chráni UNESCO. V priebehu zájazdu navštívime turisticky obdivované oblasti Wallisu, Bernských Álp - Jungfrau regiónu, ale aj okolia Ženevy alebo Luzernu. Ponúkame vám jeden z najkrajších alpských okruhov, užite si Švajčiarsko s nami.

7-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:
1. deň:
Odchod z ČR v podvečerných hodinách do Švajčiarska.
2. deň: Ráno príchod do MONTREUX, prechádzka po promenáde, ktorá pripomína botanickú záhradu k legendárnemu hradu CHILLON, vybudovaného na skale pri brehoch Ženevského jazera. Prejazd po Ženevské riviére, južnou cestou nad hladinou najhlbšieho jazera Álp do YVOIRE, zachovalého stredovekého mestečka, v prípade pekného počasia možnosť kúpania v Ženevskom jazere. Nasleduje odchod do ŽENEVY – prehliadka mesta so svetoznámou fontánou Jet d´Eau. Odchod na ubytovanie.
3. deň: Deň strávime v CHAMONIX – mondénnom stredisku Savojských Álp, pod najvyššou horou Európy MONT BLANC. Fakultatívne sa vyvezieme lanovkami na okolité vrcholy Aiguille Du Midi (3 842 m) alebo Le Brévent (2 526 m) s neopakovateľnými výhľadmi na najvyšší európsky masív. Odchod cez sedlo Forclaz na ubytovanie do oblasti horských velikánov - Fiesch, hotel***.
4. deň: ZERMATT – Navštívime kantón WALLIS s desiatimi najvyššími horami Švajčiarska. Celodenný program do oblasti Alpských velikánov začneme v malebnej a najbohatšej dedinke Švajčiarska na úpätí najkrajšej hory Európy MATTERHORNU. Fakultatívny výlet horským vlakom do Gornergrattu (3 100 m) alebo lanovkou na Klein Matterhorn, odkiaľ môžeme obdivovať svet alpských velikánov v kraji večného ľadu. Návrat do hotela.
5. deň: "Švajčiarsky bonbónik“ - nádherný výlet do oblasti horských štvortisícoviek ALETSCH – JUNGFRAUREGION – fakultatívne lanovkou z mestečka Fiesch na FIESCHERALP a na Eggishorn (2 869 m n. m), odkiaľ sú prekrásne výhľady na Aletschský ľadovec, Konkordiaplatz - kde je ľadovec najmocnejší, i na trojlístok Jungfrau, Mönch a Eiger, záujemcovia vystúpia až na vrchol Egishornu (2 962 m n. m.). Možnosť turistiky podľa vlastných dispozícií alebo sprievodca na mieste odporučí ideálnu turistiku. Návrat na ubytovanie do Fiesche.
6. deň: Cesta cez vysokohorské sedlo GRIMSELPASS a horské priesmyky do historického centra krajiny LUZERNU, „brána do Centrálneho Švajčiarska“ aj takto je niekedy mesto označované. Prehliadka Starého mesta, presláveného drevenými mostmi Kapellbrücke a Spreuerbrücke. Odporúčame výjazd lanovkou na PILATUS – loďou po Vierwaldstättskom jazere a ďalej zubačkou (najstrmšia ozubnicová trať na svete so sklonom 48°). Odjazd do ČR.
7. deň: Príchod do ČR v ranných hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

R-CH648-20-1

30.06. - 06.07.2020

412,- €

Brno, Praha

R-CH648-20-2

27.07. - 02.08.2020

412,- €

Brno, Praha

R-CH648-20-3

17.08. - 23.08.2020

412,- €

Brno, Praha

Cena zahŕňa: dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, cestovné Täsch - Zermatt a späť, 4x ubytovanie v hoteli - dvojlôžkové izby s príslušenstvom (3x hotel *** vo Fieschi, 1x v oblasti Ženevy), 4x raňajky - z toho 3x formou bufetu, služby sprievodcu CK.
Cena nezahŕňa: vstupné, lanovky, fakultatívne služby.
Fakultatívny príplatok:
3x večera 72 €/os., jednolôžková izba 69 €, komplexné cestovné poistenie vrátane poistenia storna 10 €/os.