Poznávacie zájazdy

NEMECKO
Nemecko - veľký okruh - poznávací zájazd
POSTUPIM – SANSOUSSI  – BERLÍN – SCHWERIN – LÜBECK – TRAVEMÜNDE – HAMBURG – BREMEN  – AACHEN – KOLÍN NAD RÝNOM – ELTZ – BERNKASTEL – ÚDOLIE MOSELY TREVÍR – KOBLENZ – MAINZ – HEIDELBERG – BADEN–BADEN – LUDWIGSBURG – REGENSBURG
  
Nemecko je krajina, ktorá ponúka množstvo unikátnych historických miest, starobylých architektonických stavieb a monumentálnych katedrál. Príjemným spestrením v Nemecku bude pre Vás plavba jedinečne tvarovaným údolím Rýna, ktorá poskytuje nádherné panoramatické pohľady na veľký počet starobylých hradov. Rieka Rýn, najmä práve romantický úsek medzi Mainzom a Kolínom, je pre mnohých stelesnením turistického Nemecka. Nemecko však ponúka oveľa viac: pobrežie Baltského mora, hlavné mesto Berlín, korunovačné mesto rímskych cisárov v Aachene, pohorie Schwarzwald. To všetko budete môcť poznať na našom novom poznávacom okruhu po Nemecku.

9
-dňový zájazd - doprava autobusom

Program:

1. deň:
Odchod z ČR v neskorých večerných hodinách.
2. deň: Ráno zastávka v meste POSTUPIM, prehliadka zámku SANSOUSSI (UNESCO) – letného sídla nemeckých cisárov. BERLÍN (UNESCO) – návšteva zaujímavých miest nemeckej metropoly (trieda Unter den Linden, Brandenburská brána, Ríšsky snem, Alexander Platz, Pergamonské múzeum a iné).
3. deň: SCHWERIN – mesto s malebnou polohou medzi jazerami, rozprávkovým ostrovným zámkom a jedinečne zachovalým historickým jadrom, ktorého starobylé budovy prežili 2. svetovú vojnu bez ujmy. Schwerin sa tiež nazýva „Florenciou severu“, pretože sa v minulosti stal Mekkou umelcov. LÜBECK (UNESCO) – v stredoveku najvýznamnejšie mesto pri Baltickom mori. Po 2. svetovej vojne bolo pekne obnovené. Upúta tu veľké množstvo tehlových stavieb (priečelia domov, radnica, brány, kostoly a iné), priťahujúce obdivovateľov tzv. tehlovej gotiky. TRAVEMÜNDE – výletné miesto na pobreží Lübeckého zálivu s plážami, kasínami a reštauráciami.
4. deň: HAMBURG – mesto rôznych stavebných slohov. Historické centrum obklopené parkami, vykričaná štvrť Sant Pauli, možnosť plavby loďou po obrovskom prístave, ktorý leží priamo v centre mesta. BREMEN (UNESCO) – staré jadro centra mesta s veľkolepým románskym dómom a radnicou s renesančným priečelím. Námestie Marktplatz s peknými štítovými domami.
5. deň: AACHEN (UNESCO) – mesto korunovácie rímskych cisárov a nemeckých kráľov. Dóm s trónom Karla I. Veľkého a osemuholníkovou dvojposchodovou kaplnkou je najvýznamnejšou stavbou z karolínskeho obdobia. Ďalej v meste môžeme vidieť gotickú radnicu, kúpeľný park, kolonádu a iné. KOLÍN NAD RÝNOM (UNESCO) – mesto sa môže pochváliť najslávnejšou gotickou stavbou v Nemecku – ohromným Dómom, ďalej množstvom zachovaných románskych kostolov, malebnými domami na Fischmarkte, radnicou, veľkým výstaviskom, múzeami a ďalšími zaujímavosťami. BONN – bývalé hlavné mesto SRN. Rodné mesto L. van Beethovena, založené Rimanmi v roku 11 pred n. l.
6. deň: Romantické údolie MOSELY – mesto TREVÍR – jedno z najkrajších nemeckých miest s radom pamiatok z rímskej doby (napr. monumentálna brána) i dôb neskorších. BERNKASTEL – mestečko s unikátnym súborom hrazdených domov obklopené chýrnymi vinicami. ELTZ – tu sa nachádza jeden z najkrajších rozprávkových hradov v Európe, množstvo veží a vežičiek a romantické výhľady dolu do údolia Eltz.
7. deň: PORÝNIE: Možnosť plavby loďou z KOBLENZ, mesta malebne položeného na sútoku Mosely a Rýna, po Rýne. Z paluby lode budete môcť obdivovať krásne údolie s terasovitými svahmi, na ktorých sa rozkladajú vinice a malebné dedinky. Celému údolí Rýna (UNESCO) dominujú romantické mohutné hrady, napr. zámok STOLZENFELS, hrady RHEINFELS, „Kočka“ a „Myš“. Loďou priplávate aj k chýrnej SKALE LORELEY, kde sa zrodila slávna legenda o krásnej dievčine s čarokrásnym hlasom. Na záver dňa prehliadka MAINZU (MOHÁČA), arcibiskupského mesta na sútoku Rýna a Mohanu so známym dómom sv. Martina, predné stavby v nemeckom románskom štýle.
8. deň: HEIDELBERG
– patrí k najkrajším nemeckým mestám. V 18. storočí bol vybudovaný v barokovom slohu. Z impozantného starého mosta je krásny výhľad na Heidelberský zámok, ktorý dominuje mestu. Kláštor MAULBRONN (UNESCO) bol založený v roku 1147 mníchmi z Alsaska. Je jednou z najzachovalejších ukážok stredovekej architektúry v Európe. Celý komplex obopínajú obranné hradby s vežami. BADEN–BADEN – elegantné kúpeľné stredisko s kolonádou, parkami, novými kúpeľmi a zrúcaninami rímskych kúpeľov.
9. deň: Zámok LUDWIGSBURG je situovaný v blízkosti Stuttgartu a nazýva sa aj „švábske Versailles“. Na prechádzky tu lákajú malebné záhrady s romantickým zámočkom, barokový park a ovocná záhrada. REGENSBURG - významné historické mesto, ktorého Dóm je najvýznamnejšia gotická sakrálna stavba v Bavorsku. Prehliadka malebného centra s radom gotických a renesančných mestských domov, kostolov a múzeí. Príjazd do ČR v neskorých večerných hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK. 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-239 -01 / R-D660-1

20.07. - 28.07.2020

574,- €

Brno, Praha

Cena zahŕňa: dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, 7x ubytovanie v hoteloch (dvojlôžkové izby s príslušenstvom), 2x polpenzia, služby sprievodcu.
Cena nezahŕňa: vstupné, fakultatívne služby, lodné výlety
Fakultatívny príplatok:
poistenie liečebných nákladov a storna zájazdu17 €, 5x raňajky 41 €, jednolôžková izba 172 € (pri neobsadení izby druhou osobou)