Poznávacie zájazdy

Malta a Gozo
Ostrovy Malta a Gozo - poznávací zájazd
MARSAXLOKK – TARXIEN – VITTORIOSA – VALLETTA – MDINA – RABAT – OSTROV GOZO – VICTORIA – GGANTIJA – MODRÁ JASKYŇA – HAGAR QUIM –  MNAJDRA – MOSTA

Ostrovy Malta a Gozo na Vás zapôsobia starobylou atmosférou, ktorú umocňujú mohutne opevnené mestá, ako Valletta, Vittoriosa, Mdina, Victoria a ohromné množstvo veľkých katedrál a kostolov, ktoré tvoria dominantu každého mesta aj malého mestečka. Veľmi pôsobivo je na Malte podávaná tradícia rádu Maltézskych rytierov, príbeh Malty v dobe veľkého obliehania Turcami v roku 1565 a jej húževnatá obrana počas druhej svetovej vojny. Na ostrovoch Malta a Gozo sa nachádzajú aj megalitické chrámy z doby kamennej, ktoré sú jedinečnými stavbami svojho druhu. Veľmi pôsobivé je aj južní skalnaté pobrežie Malty, kde príkre útesy spadajú do mora a tvoria fascinujúce útvary vrátane tzv. Modrej jaskyne.

8-dňový zájazd - doprava letecká

Program:

1. deň:
Odlet z Prahy na ostrov Malta, ubytovanie, individuálne voľno.
2. deň: MARSAXLOKK - malebný prístav, plný farebných člnov, zachycovaný na všetkých prospektoch z Malty. Každú nedeľu sa tu konajú veľké trhy. TARXIEN (UNESCO) - pozostatky najväčšieho chrámového komplexu, ktorý sa skladá zo šiestich chrámov, ktoré vznikli medzi rokmi 3800 a 2500 pred n. l. VITTORIOSA - bývalé hlavné sídlo maltézskych rytierov, opevnené mestečko, výhľady na Vallettu.
3. deň: VALLETTA (UNESCO) - impozantne opevnené hlavné mesto Malty. Zo záhrady sú krásne výhľady na Grand Harbour a protiľahlé mestá. Zaujímavý Veľmajstrovský palác, krásne zdobená katedrála Sv. Jána, pevnosť St. Elmo a ďalšie pamätihodnosti.
4. deň: MDINA - perla medzi maltskými mestami, opevnená mohutnými stredovekými hradbami, z ktorých je výhľad cez polovicu ostrova. Mdina je pokojné mesto, do ktorého je zakázaný vjazd áut. Pôsobí ako obrovský skanzen. RABAT - živé mestečko, ktorého pamätihodnosti sa nachádzajú pod zemou, pretože bolo prevažne vybudované nad katakombami  z rímskej doby. Nachádzajú sa tu katakomby sv. Agáty, katakomby a kostol sv. Pavla. ÚTESY DINGLI - tu chodníky zostupujú pozdĺž strmých útesov až na úzky pás pobrežia.
5. deň: Výlet na ostrov GOZO (menší, ale nie menej zaujímavý brat Malty). Cestou pekné pohľady na ostrovček Comino. Mesto VICTORIA - útulné miesto s malými námestiami, úzkymi uličkami, početnými kostolmi a citadelou, z ktorej sa ponúka veľkolepý výhľad na celý ostrov. GGANTIJA (UNESCO) - pôsobivý chrámový komplex z mladšej doby kamennej.
6. deň: MODRÁ JASKYŇA - južné pobrežie so strmými útesmi, do ktorých sa zarezáva sústava jaskýň s najväčšou modrou jaskyňou. Slnečné lúče tu rozohrávajú pestrú hru farieb, ktorú môžete pozorovať počas plavby na rybárskom člne. HAGAR QUIM (UNESCO) a MNAJDRA (UNESCO) - chrámové komplexy z mladšej doby kamennej, umiestnené v obzvlášť peknej krajine medzi poľom a morom.
7.
deň: MOSTA - leží na okraji maltského súmestia. Farský kostol Nanebovzatia Panny Márie má štvrtú najväčšiu kopulu na svete s priemerom 52 m. Neobvyklým exponátom je tu nemecká bomba, ktorá preletela kopulou a neexplodovala, pretože robotníci v Škodovke do nej v rámci sabotáže nedali rozbušku.
8. deň: Prílet do Prahy.

Poznámka:
na výlety na Malte je využívaná hustá sieť miestnej hromadnej dopravy. Cestovné si platia klienti u vodiča (cena cestovného cca 21 €/týždeň). Sprievodca podáva výklad deň pred výletom, nesmie priamo pri pamiatkach. Sprievodca môže zmeniť poradie navštívených miest s ohľadom na miestne sviatky.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.
 

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-265-01 / R-M621-20-1

10.06. - 17.06.2020

766,- €

Praha

M-265-02 / R-M621-20-2

09.06. - 16.09.2020

766,- €

Praha

Cena zahŕňa: letenku Praha - Malta - Praha, letiskové taxy a palivový príplatok, 6-7x ubytovanie v hoteli (2-lôžkové izby s príslušenstvom), 6-7x raňajky, služby sprievodcu.
Cena nezahŕňa: vstupné, výlety, fakultatívne služby.
Fakultatívny príplatok: jednolôžková izba - 144 € (povinný príplatok pri neobsadení izby druhou osobou), 6x večere 78 €/os.,  poistenie liečebných výdavkov a storna zájazdu 11,50 €/os..