Poznávacie zájazdy

USA
NÁRODNÉ PARKY USA - poznávací zájazd
LOS ANGELES – JOSHUA TREE – LAS VEGAS – ZION – RED CANYON – BRYCE CANYON – GLEN CANYON – GRAND CANYON – ARCHES –  MONUMENT VALLEY – GOOSENECKS – CANYONLANDS – NP GREAT BASIN – TAHOE – MONO LAKE – YOSEMITSKÝ NÁRODNÝ PARK – KINGS CANYON – SEQUIOA NP – SAN FRANCISCO
 
Na základe našich osobných skúseností sme pre Vás starostlivo pripravili okruh po americkom Západe tak, aby ste poznali skutočne všetky najpútavejšie a najdôležitejšie miesta, ktoré by mal v týchto oblastiach turista navštíviť. Navštívite národné parky a rezervácie, uzriete nádhernú prírodu i významné pamiatky. Vstúpite na územia štátov Kalifornie, Nevada, Utah, Arizona, Colorado a Wyoming.
Pozriete sa do najznámejších monumentálnych kaňonov sveta, na zoskupenie snáď najbizarnejších skalných útvarov, vzniknutých pôsobením vody a vetra, na „ihly, brány a veže“. Zoznámite sa s divotvornou vegetáciou (či už jukami alebo sekvojami), ale aj so špecifikami miestnej civilizácie (či už s indiánskou rezerváciou alebo s mestami, preslávenými herňami). Okruh je navyše rozšírený o svetovo známy Yellowstone s vyhlásenými gejzírmi a oblasť Rocky Mountains s nádhernou horskou prírodou.

15-dňový zájazd - doprava letecká

Program:

1. deň: Odlet z Prahy v ranných hodinách, prílet do LOS ANGELES.
2. deň: Prehliadka LOS ANGELES, mesta filmových hviezd, ktoré sa nazýva aj mestom anjelov.
3. deň: JOSHUA TREE – národný park, ležiaci na rozhraní Coloradskej a Mohavskej púšte, kde uzriete bohato rozvetvené divotvorné juky, podľa ktorých je tento park pomenovaný. Ohromná priehradná hrádza HOOVER DAM, pretínajúca skalnaté koryto rieky Colorado, vytvára jazero Lake Mead, obľúbené rekreantmi. Večerná prehliadka LAS VEGAS – mesta herní, kasín a fantastické hry farieb neprehliadnuteľného množstva neónov.
4. deň: ZION – národný park, plný kaňonov, jaskýň, strmých skalných stien a údolí, ktorý je snáď najväčšou atrakciou štátu Utah.
5. deň: RED CANYON – červené skalné útvary. Národný park BRYCE CANYON – nevídaná krajina plná červených a hnedých skalných ihiel rôznych tvarov, pripomínajúcich úchvatný amfiteáter. GLEN CANYON – priehradná hrádza Glen Canyon Dam, kde začína ohromné jazero Lake Powell. Západ slnka nad Grand Canyonom.
6. deň: GRAND CANYON – nespočetné vyhliadky na rozsiahlej ploche Grand Canyonu, ktorý sa zarezáva do hĺbky cez 1 600 m. REZERVÁCIA NAVAHOV – pohľad z osady Indiánov na zvyšky bývalého indiánskeho puebla, zasadeného v obrovskej skalnej jaskyni. MONUMENT VALLEY – údolie, ktoré sa stalo symbolom Divokého Západu pre svoju prírodnú krásu, známe aj z filmov a reklamných šotov (napr. na cigarety Marlboro).
7.
deň: Štátny park GOOSENECKS, labutie krky – nádherné meandre rieky San Juan, ktoré sú zarezané do šedých skál. Národný park CANYONLANDS – fantastický svet skál, kaňonov a skalných ihiel „Needles“. Mesto MOAB.
8. deň: Národný park ARCHES – veľmi pôsobivá krajina, plná skalných brán, oblúkov a skál bizarných tvarov. Cesta na západ.
9. deň: NP GREAT BASIN – zalesnený horský masív uprostred polopúštnej krajiny, vysoké vrcholy, krásne staré stromy, jaskyne. Prejazd ďalej na západ k jazeru Tahoe.
10. deň: Zastávka pri 500 m hlbokom jazere TAHOE s obdivuhodne čistou vodou a parníkom TAHOE QUEEN, privezeným z Missisippi. MONO LAKE – jazero s bizarnými vežičkami z kvapľového vápenca, ktoré akoby vyrastali priamo z vody. YOSEMITSKÝ NÁRODNÝ PARK – prejazd od východu na západ cez Tioga Pass (3 031 m), krajom nádherných jazier, hôr, lesov a vodopádov. Úchvatné vyhliadky na monumentálny Half Dome.
11. deň: Druhý deň v YOSEMITSKOM PARKU, turisticky najvyhľadávanejším miesto Kalifornie, údolie Yosemite Valley.
12. deň: KINGS CANYON a SEQUIOA NP v pohorí Sierra Nevada – mamutie stromy staré takmer 2 500 rokov, najstaršie živé organizmy na zemi.
13. deň: SAN FRANCISCO – najzaujímavejšie mesto západu USA. Prehliadka známych miest – električka na lane, Golden Gate Bridge, Lombard Street, Chinatown, oblasť bank, a i.
14. deň: Dokončenie prehliadky San Francisca. Odlet do Prahy.
15. deň: Prílet do Prahy vo večerných hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-600-02

10.09. - 30.09.2015

2 565,- EUR - vypredaný

Praha

Cena zahŕňa: leteckú dopravu, letiskové taxy a palivový príplatok vo výške 285 €, prenájom minivanov na území USA, 13x ubytovanie v hoteloch alebo moteloch (4-lôžkové izby), služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vízum do USA - pokiaľ bude nutné

Fakultatívne príplatky:
poistenie liečebných výdavkov v zahraničí a storna 30 €/os.