Poznávacie zájazdy

USA
NÁRODNÉ PARKY USA - poznávací zájazd
LOS ANGELES – JOSHUA TREE – LAS VEGAS – ZION – RED CANYON – BRYCE CANYON – GLEN CANYON – GRAND CANYON – MONUMENT VALLEY – GOOSENECKS – CANYONLANDS – ARCHES –ROCKY MOUNTAINS – DENVER – CHEYENNE – CODY – YELLOWSTONE – JACKSON – SALT LAKE CITY – RENO – TAHOE – MONO LAKE – YOSEMITSKÝ NÁRODNÝ PARK – KINGS CANYON – SEQUIOA NP – SAN FRANCISCO
 
Na základe našich osobných skúseností sme pre Vás starostlivo pripravili okruh po americkom Západe tak, aby ste poznali skutočne všetky najpútavejšie a najdôležitejšie miesta, ktoré by mal v týchto oblastiach turista navštíviť. Navštívite národné parky a rezervácie, uzriete nádhernú prírodu i významné pamiatky. Vstúpite na územia štátov Kalifornie, Nevada, Utah, Arizona, Colorado a Wyoming.
Pozriete sa do najznámejších monumentálnych kaňonov sveta, na zoskupenie snáď najbizarnejších skalných útvarov, vzniknutých pôsobením vody a vetra, na „ihly, brány a veže“. Zoznámite sa s divotvornou vegetáciou (či už jukami alebo sekvojami), ale aj so špecifikami miestnej civilizácie (či už s indiánskou rezerváciou alebo s mestami, preslávenými herňami). Okruh je navyše rozšírený o svetovo známy Yellowstone s vyhlásenými gejzírmi a oblasť Rocky Mountains s nádhernou horskou prírodou.

15-dňový zájazd - doprava letecká

Program:

1. deň: Odlet z Prahy v ranných hodinách, prílet do LOS ANGELES.
2. deň: Prehliadka LOS ANGELES, mesta filmových hviezd, ktoré sa nazýva aj mestom anjelov.
3. deň: JOSHUA TREE – národný park, ležiaci na rozhraní Coloradskej a Mohavskej púšte, kde uzriete bohato rozvetvené divotvorné juky, podľa ktorých je tento park pomenovaný. Ohromná priehradná hrádza HOOVER DAM, pretínajúca skalnaté koryto rieky Colorado, vytvára jazero Lake Mead, obľúbené rekreantmi. Večerná prehliadka LAS VEGAS – mesta herní, kasín a fantastické hry farieb neprehliadnuteľného množstva neónov.
4. deň: ZION – národný park, plný kaňonov, jaskýň, strmých skalných stien a údolí, ktorý je snáď najväčšou atrakciou štátu Utah.
5. deň: RED CANYON – červené skalné útvary. Národný park BRYCE CANYON – nevídaná krajina plná červených a hnedých skalných ihiel rôznych tvarov, pripomínajúcich úchvatný amfiteáter. GLEN CANYON – priehradná hrádza Glen Canyon Dam, kde začína ohromné jazero Lake Powell. Západ slnka nad Grand Canyonom.
6. deň: GRAND CANYON – nespočetné vyhliadky na rozsiahlej ploche Grand Canyonu, ktorý sa zarezáva do hĺbky cez 1 600 m. REZERVÁCIA NAVAHOV – pohľad z osady Indiánov na zvyšky bývalého indiánskeho puebla, zasadeného v obrovskej skalnej jaskyni. MONUMENT VALLEY – údolie, ktoré sa stalo symbolom Divokého Západu pre svoju prírodnú krásu, známe aj z filmov a reklamných šotov (napr. na cigarety Marlboro).
7.
deň: Štátny park GOOSENECKS, labutie krky – nádherné meandre rieky San Juan, ktoré sú zarezané do šedých skál. Národný park CANYONLANDS – fantastický svet skál, kaňonov a skalných ihiel „Needles“. Mesto MOAB.
8. deň: Národný park ARCHES – veľmi pôsobivá krajina, plná skalných brán, oblúkov a skál bizarných tvarov. Cesta na východ, čiastočne pozdĺž rieky Colorado a cez veľhory Rocky Mountains do štátu Colorado..
9. deň: ROCKY MOUNTAINS (národný park Skalité hory) - v parku je chránených 1 070 km2 nedotknutej prírody, ku ktorej patrí 78 horských vrcholov vyšších ako 3 600 metrov. Prejazd parkom po unikátnej vysokohorskej ceste, dosahujúcej výšku vyše 3 000 m s množstvom panoramatických výhľadov. Prechádzka okolo malebného jazera Bear Lake.
10. deň: DENVER - metropola Colorada s mrakodrapmi a parkami. Budova Kapitolu štátu Colorado, postavená podľa vzoru Kapitolu vo Washingtone, slávna Larimer Street, pripomínajúca Divoký Západ a i. Cesta na sever do Wyomingu, zastávka v jeho hlavnom meste CHEYENNE.
11. deň: Prejazd krajom Shoshonov kaňonom Wind river. HOT SPRINGS - park s teplými prameňmi a vápencovými terasami, hrajúcimi všetkými farbami. CODY - mesto s múzeom indiánskej kultúry Buffalo Bill Historical Center.
12. deň: YELLOWSTONE - svetoznámy národný park, najstarší park na svete, ktorého návšteva patrí k nezabudnuteľným zážitkom. Obrovský počet aktívnych gejzírov s najznámejším Old Faithful, termálne pramene Mammoth Hot Springs, kde horúca voda steká cez terasy.
13. deň: Druhá časť prehliadky parku YELLOWSTONE. GRAND TETON - prírodne zaujímavý a malebný horský park s rozoklanými štítmi. JACKSON - typické mesto amerického Divokého Západu s drevenými chodníkmi, bránami z jeleních parohov a staromódnymi salónmi s lietajúcimi dverami a i.
14. deň: Prejazd cestou, kadiaľ putovali prisťahovalci vo svojich krytých vozoch. SALT LAKE CITY - mesto s mnohými náboženskými stavbami a pamiatkami, súvisiacimi so sektou mormonov, sídlo slávneho speváckeho zboru, State Capitol, Temple Square a i.
15. deň: Zastávka pri „BONNEVILLSKEJ RÝCHLOSTNEJ MÍLE,“ kde boli na vrstve soli dosiahnuté mnohé rýchlostné rekordy. RENO - najväčšie malomesto na svete s promenádou River Walk s kasínami a svadobnými kaplnkami. "Mesto duchov" VIRGINIA CITY, ktorého mohutná strieborná žila financovala za Občianskej vojny armádu Únie a ktoré si od tej doby zachovalo svoj pôvodný vzhľad. Práve tu Mark Twain prvý krát použil svoj pseudonym. CARSON - príjemné nevadské mestečko neďaleko kalifornskej hranice.
16. deň: Zastávka pri 500 m hlbokom jazere TAHOE s obdivuhodne čistou vodou a parníkom TAHOE QUEEN, privezeným z Missisippi. MONO LAKE – jazero s bizarnými vežičkami z kvapľového vápenca, ktoré akoby vyrastali priamo z vody. YOSEMITSKÝ NÁRODNÝ PARK – prejazd od východu na západ cez Tioga Pass (3 031 m), krajom nádherných jazier, hôr, lesov a vodopádov. Úchvatné vyhliadky na monumentálny Half Dome.
17. deň: Druhý deň v YOSEMITSKOM PARKU, turisticky najvyhľadávanejším miesto Kalifornie, údolie Yosemite Valley.
18. deň: KINGS CANYON a SEQUIOA NP v pohorí Sierra Nevada – mamutie stromy staré takmer 2 500 rokov, najstaršie živé organizmy na zemi.
19. deň: SAN FRANCISCO – najzaujímavejšie mesto západu USA. Prehliadka známych miest – električka na lane, Golden Gate Bridge, Lombard Street, Chinatown, oblasť bank, a i.
20. deň: Dokončenie prehliadky San Francisca. Odlet do Prahy.
21. deň: Prílet do Prahy vo večerných hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-601-01

29.05. - 18.06.2020

2 920,- € (zľava do 28.02.2020)

Praha

 

Cena zahŕňa: leteckú dopravu, letiskové taxy a palivový príplatok, prenájom minivanov na území USA, 19x ubytovanie v hoteloch alebo moteloch (4-lôžkové izby), služby sprievodcu.
Cena nezahŕňa: vízum do USA - pokiaľ bude nutné

Fakultatívne príplatky:
poistenie liečebných nákladov v zahraničí a storna s maximálnym plnením do 3 200 € (príplatok 70 €/os.)