Poznávacie zájazdy

PORTUGALSKO
Portugalsko, Španielsko - podrobný poznávací okruh
BARCELONA – GRANADA – CÓRDOBA – SEVILLA – GIBRALTAR – CÁDIZ – ALGARVE – LAGOS – LISABON – BELÉM  – CABO DA ROCA – SINTRA – TOMAR – BATALHA – ALCOBACA – FÁTIMA – COIMBRA – PORTO – SALAMANCA – EL ESCORIAL – TOLEDO – MADRID


15-dňový zájazd - doprava autobusom
14-dňový zájazd - kombinovaná doprava - 1 cesta autobusom / 1 cesta letecky

Program:                              
1. deň(: Odchod z Prahy v dopoludňajších hodinách.
2. deň: BARCELONA (UNESCO) - metropola Katalánska s množstvom pamiatok: Sagrada Familia, katedrála sv. Eulálie, gotická stará štvrť, Rambla, Kolumbov pamätník a ďalšie. Nocľah.
3. deň: Prejazd španielskym pobrežím cez Valenciu, Alicante do Granady. Nocľah.
4. deň: GRANADA
(UNESCO) - mesto zasadené do prírody na úpätí pohoria Sierra Nevada s rozprávkovo krásnymi pamiatkami z doby maurskej nadvlády (palác Alhambra, letohrádok Generalife so záhradami, arabská štvrť Albaicín). Nocľah.
5. deň: CÓRDOBA (UNESCO) - bývalé arabské sídelné mesto: Mešita, židovská a stará štvrť s typickými bielymi stavbami, úzkymi uličkami a pôvabnými nádvoriami, rímsky most. SEVILLA (UNESCO) - mesto nazývané pre svoju krásu perlou Andalúzie s treťou najväčšou katedrálou v Európe, s prekrásnym romantickým zámkom Alcazár v maurskom slohu a bielou židovskou štvrťou. Nocľah.
6. deň: GIBRALTAR - britská korunná kolónia, staré mesto a pevnosť, strážiaca prieplav medzi Európu a Afrikou. CÁDIZ - malebné biele mesto ležiace na úzkom polostrove, významný prístav, krásne promenády a pláže. Nocľah.
7. deň: Prejazd na pobrežie ALGARVE - jedno z najkrajších pobreží Európy s piesočnými plážami a rozoklanými útesmi. Malebné mestečko LAGOS, odpočinok a kúpanie na plážach vsadených medzi skaliská. Nocľah.
8. deň: LISABON - metropola Portugalska, prehliadka štvrte BELÉM (UNESCO) s najvýznamnejšími pamiatkami - Kláštor Jeronýmov, Belémska veža, Pamätník objaviteľov. CABO DA ROCA - najzápadnejší výbežok Európy. SINTRA (UNESCO) - kráľovské mesto, jedno z najstarších v Portugalsku, ospevované pre svoju krásu mnohými básnikmi. Nocľah.
9. deň: TOMAR (UNESCO) - historické mesto, ktorému dominuje templársky hrad z 12. st. so známou templárskou rotundou a manuelským oknom. BATALHA (UNESCO) - pre svoju krásu vo všetkých dejinách umenia uznávaný kláštor. ALCOBACA (UNESCO) - starobylé mestečko s kláštorom Panny Márie. FÁTIMA – známe pútnické miesto. Nocľah.
10. deň: COIMBRA - univerzitné mesto, prvé hlavné mesto Portugalska so Starou katedrálou, kostolom Sv. kríža, univerzitou. Prístavné mesto PORTO (UNESCO), známe vinárstvom – portské víno. Nocľah.
11. deň: Prejazd do Španielska. Cestou prehliadka univerzitného mesta SALAMANCA (UNESCO) so Starou a Novou katedrálou, rímskym mostom, malebným námestím Plaza Mayor a Domom mušlí. Nocľah.
12. deň: Monumentálny zámok a kráľovský pantheon EL ESCORIAL (UNESCO). TOLEDO (UNESCO) - krásna katedrála, dom maliara El Greca, synagóga Santa Maria la Blanca a i. Nocľah.
13. deň: MADRID - hlavné mesto Španielska, kráľovský palác, park Retiro, Plaza Mayor, Puerta del Sol a i. Nocľah v Madride v septembri. Nočný prejazd do Francúzska v júli.
14. deň (september): Odlet do ČR.
14. deň (júl):
Prejazd Francúzskom, príchod do ČR v neskorých nočných hodinách.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-250-01

19.07. - 01.08.2016

801,- EUR

Praha, Hradec Králové

M-251-01

*13.09. - 26.09.2016

1 068,- EUR

Praha / tam bus - späť letecky

M-252-01

**26.09. - 09.10.2016

1 030,- EUR

Praha / tam letecky - späť bus

* V termíne 13.09. -26.09. cesta späť Madrid - Praha letecky, v termíne 26.09. - 09.10. cesta tam Praha - Madrid letecky, program v obrátenom poradí

Cena zahŕňa:
dopravu zahraničným autobusom, 12x (11x) ubytovanie (2-lôžkové izby s vlastným príslušenstvom), 12x (11x)  raňajky (2 x balíčky na raňajky), 3x večeru, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK

Cena nezahŕňa: poistenie liečebných nákladov a storna zájazdu 16 €/os., rozšírené poistenie storna 23,40 €/os., vstupné do Alhambry s rezerváciou cca 26,70 EUR (nutné objednať pri prihlásení).

Španielsko, Portugalsko - veľký okruh letecky - poznávací zájazd
BARCELONA – GRANADA – ALHAMBRA – CORDOBA – SEVILLA – GIBRALTAR – CÁDIZ – ALGARVE– LISABON – LAGOS – CAPO DA ROCA – SINTRA – TOMAR – BATALHA – ALCOBACA – FATIMA –  COIMBRA – PORTO – SALAMANCA – TOLEDO – MADRID

Navštívite všetky známe a turistami vyhľadávané miesta Španielska a Portugalska a navyše si skrátite dlhú cestu do Španielska lietadlom. Portugalsko vám ponúkne vynikajúce portské víno. V Portugalsku sa môžete vykúpať na krásnych plážach vyhláseného Algarve. Portugalsko to sú aj klenoty gotickej architektúry kláštorov Batalha, Alcobaca a Belém. Portugalsko je tiež zelený kraj pri Atlantiku. Naproti tomu Španielsko ponúka vo svojej stepnej strednej časti krásne historické miesta Madrid, Segovia, Toledo a Salamanca. Španielsko je aj temperamentná Andalúzia so slávnymi maurskými pamiatkami. Španielsko je krajinou fiest (osláv), milých ľudí a chutného jedla.

13-dňový zájazd - doprava letecká

Program:
1. deň:
Odlet do do Barcelony, podľa času príletu časť prehliadky BARCELONY. Nocľah.
2. deň: Prejazd španielskym pobrežím cez Valenciu, Alicante do Granady.
3. deň: GRANADA (UNESCO) - mesto zasadené do prírody na úpätí pohoria Sierra Nevada s rozprávkovo krásnymi pamiatkami z doby maurskej nadvlády (palác Alhambra, letohrádok Generalife so záhradami, arabská štvrť Albaicín). Nocľah.
4. deň: CÓRDOBA (UNESCO) - bývalé arabské sídelné mesto. Mešita, židovská a stará štvrť s typickými bielymi stavbami, úzkymi uličkami a pôvabnými nádvoriami, rímsky most.. SEVILLA (UNESCO) - mesto nazývané pre svoju krásu perlou Andalúzie, s treťou najväčšou katedrálou v Európe, s prekrásnym romantickým zámkom Alcazár v maurskom slohu a bielou židovskou štvrťou. Nocľah.
5. deň: GIBRALTAR - britská korunná kolónia, staré mesto a pevnosť, strážiaca prieplav medzi Európou a Afrikou. CÁDIZ - malebné biele mesto, ležiace na úzkom polostrove, významný prístav, krásne promenády a pláže.
6. deň: Prejazd na pobrežie ALGARVE - jedno z najkrajších pobreží Európy s piesočnými plážami i rozoklanými útesmi. Malebné mestečko LAGOS - jedno z najzaujímavejších mestečiek Algarve, odpočinok, príp. kúpanie na plážach zasadených medzi skaliskami. Nocľah.
7. deň: LISABON - metropola Portugalska, prehliadka štvrte BELÉM (UNESCO) s významnými pamiatkami – kláštor sv. Jeronýma, Belémska veža, Pamätník objaviteľov. CABO DA ROCA - najzápadnejší výbežok Európy. SINTRA (UNESCO) - kráľovské mesto, jedno z najstarších v Portugalsku, ospevované pre svoju krásu mnohými básnikmi
8. deň: TOMAR (UNESCO) - historické mesto, ktorému dominuje majestátny templársky hrad z 12. st. so známou teplárskou rotundou a manuelským oknom. BATALHA (UNESCO) - pre svoju krásu vo všetkých dejinách umenia vyzdvihovaný kláštor. ALCOBACA (UNESCO) - starobylé mestečko s kláštorom Panny Márie. FÁTIMA - známe pútnické miesto.
9. deň: COIMBRA - univerzitné mesto, prvé hlavné mesto Portugalska so Starou katedrálou, kostolom Sv. kríža, univerzitou. Prístavné mesto PORTO (UNESCO), známe vinárstvom / portské víno. Nocľah.
10. deň: Prejazd do Španielska. Cestou prehliadka univerzitného mesta SALAMANCA (UNESCO) so Starou a Novou katedrálou, rímskym mostom, malebným námestím Plaza Mayor a Domom mušlí. Nocľah.
11. deň:
Monumentálny zámok a kráľovský pantheon EL ESCORIAL (UNESCO). TOLEDO (UNESCO) - krásna katedrála, dom maliara El Greca, synagóga Santa Maria la Blanca a i. Nocľah.
12. deň: MADRID - hlavné mesto Španielska, Kráľovský palác, park Retiro, Plaza Mayor, Puerta del Sol a. i. Nocľah.
13. deň: Odlet do ČR.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-253-01

14.09. - 26.09.2016

1 145,- EUR

Praha

*M-254-01

26.09. - 08.10.2016

1 106,- EUR

Praha

*V termíne 26.09. 08.10. program v obrátenom poradí (prílet do Madridu, odlet z Barcelony).

Cena zahŕňa:
leteckú dopravu Praha - Barcelona a Madrid - Praha, dopravu zahraničným autobusom, 12x ubytovanie (dvojlôžkové izby s vlastným príslušenstvom), 12x raňajky (2x balíček na raňajky), 3x večeru, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK
 
Fakultatívne:
poistenie liečebných nákladov a rozšíreného storna zájazdu 22,50 €/os., vstupné do Alhambry s rezerváciou cca 26,70 € - nutné objednať pri prihlásení.

Madeira - exotický raj na dosah - podrobný poznávací okruh
FUNCHAL – SERRA D' AGUA – PAÚL DA SERRA – BICA DA CANA – CASCATA DO RISCO – PORTO MONIZ – PICO DO AREEIRO – MIRADOURO NINHO DA MANTA – RIBEIRO FRIO – RIBEIRO FRIO – BALCOES – SANTANA – PORTELA   – SAO LOURENCO – PRAINHA – EIRA DO SERRADO – CURRAL DAS FREIRAS – CABO GIRAO – – CAMARA DE LOBOS – PONTA DO SOL – JARDIM DO MAR – CALHETA BEACH – OUIN-TA MAGNOLIA – JARDIM BOTANICO – JARDIM ORCHIDEA – MONTE – JARDIM TROPICAL – LEV. DOS TORNOS – PALHEIRO – CAMACH – LEV. DA SERRA DA FAIAL – FUNCHAL
 
Hľadáte raj na Zemi? Potom určite skúste navštíviť nádherný ostrov Madeiru. Madeira je často nazývaná „kvetinovým ostrovom", pretože v tunajšom subtropickom podnebí sa darí i exotickej kvetene, ktorá sem bola v hojnej miere dovážaná z celého sveta. Madeira má i neobyčajne nádhernú prírodu. Pobrežie lemujú vysoké rozoklané útesy, vo vnútri ostrova sa vypínajú vysoké hory sopečného pôvodu. K okrajom ostrova vybiehajú divoké kaučuky prerastené bujnou vegetáciou. Vďaka subtropickej polohe a vplyvu Atlantického oceánu je na ostrove dostatok vlahy i tepla a Madeira získala i prívlastok „ostrov večnej jari". Je až pozoruhodné, že takýto nádherný kus exotickej prírody Európy „na dosah", nie je výrazne preľudnený. Madeira je pravým rajom pre turistov, medzi hlavné atrakcie ostrova patria prechádzky v nádhernej prírode. Na turistiku sú dnes hojne využívané aj zavlažovacie kanály, takzvané „levady", plné zelene a kvetov, ktoré pretkávajú celý ostrov.

10-dňový zájazd - letecká doprava

Program:
1. deň:
Odlet z Prahy. Prílet na Madeiru v neskorých hodinách.
2. deň: Dopoludnia prehliadka hlavného mesta FUNCHAL. Hlavná trieda s katedrálou Sé, kostol sv. Petra, prístav, park Santa Catarina, stará pevnosť, záhrada Quinta Vigia, múzeum madeirského vína a i.
3. deň: Výlet do zeleného srdca ostrova a potom cez planinu Da Serra až na samý severozápadný koniec ostrova. Prvá zastávka je na vyhliadke pri hoteli ENCUMEADA, odkiaľ sa naskytujú jedinečné výhľady na rozoklané steny kaňonu a dedinky SERRA D' AGUA. Nasleduje krátka prechádzka po levade RABACAS, ktorá je lemovaná bielymi a fialovými kalovými kvetmi. Potom nasleduje výrazná zmena a prídeme na pustejšiu náhornú plošinu PAÚL DA SERRA. Pešia vychádzka na vyhliadku BICA DA CANA s úchvatným výhľadom na kaňon a dedinku SAO VINCENTE. Druhá dlhšia vychádzka na plošine nás zavedie ku kaňonu Janela, kde sa cez RABACAL prejdeme pozdĺž levady k vodopádu CASCATA DO RISCO. Deň zakončíme v malebnom stredisku PORTO MONIZ, kde sa záujemcovia môžu vykúpať v romantických prírodných bazénoch s morskou vodou.
4. deň: Výlet na strechu ostrova k najvyšším velikánom. Jazda na vyhliadku PICO DO AREEIRO do výšky 1 805 m. Odtiaľ sa naskytujú úžasné výhľady i na najvyššiu horu Pico Ruivo. Pešia prechádzka na ďalší vyhliadkový bod MIRADOURO NINHO DA MANTA („hniezdo kačíc“). Prejazd do RIBEIRO FRIO, kde sa nachádza chovná farma pstruhov a odtiaľ prechádzka po levade na vyhliadku BALCOES („Balkóny"), ktorá je považovaná za jednu z najkrajších na ostrove. Po prechádzke pokračujeme autobusom na severné pobrežie ostrova, kde sa zastavíme v dedinke SANTANA, známej typickými farebnými domčekmi. Ďalej sa vydáme cez vyhliadku PORTELA na východný cíp ostrova. Zastavíme na vyhliadkach výbežku SAO LOURENCO, záujemcovia sa môžu vykúpať na jedinej prírodnej pieskovej pláži ostrova PRAINHA.
5. deň: Tento deň navštívime divoký stred ostrova a rozoklané útesy juhozápadného pobrežia. Deň začneme prejazdom autobusom do ešte nedávno ťažko dostupného vnútrozemia na vyhliadku EIRA DO SERRADO, z ktorej je úžasný výhľad na divoký kaňon, okolité hory a dedinku Curral das Freiras. Návšteva dedinky CURRAL DAS FREIRAS v centre hôr, ktorá dostala svoj názov podľa mníšok schovávajúcich sa tu pred pirátmi. Ďalej navštívime rybársku dedinku CAMARA DE LOBOS, ktorá uchvátila i Winstona Churchilla. Pokračujeme na pobrežie a vyjdeme autobusom na jeden z najvyšších útesov v Európe CABO GIRAO, z ktorého je nádherný výhľad. RIBEIRA BRAVA mestečko s cenným kostolom Matky Božej a pekným nábrežím s palmami a malou pevnosťou. Potom kúpanie na peknej piesočnej pláži (s navezeným svetlým pieskom) CALHETA BEACH. Deň zakončíme krátkou zastávkou v malebnej dedinke pod útesmi PONTA DO SOL.
6. deň: Tento deň je venovaný romantike prekrásnych záhrad, ktoré sú ľahko dosiahnuteľné mestskou dopravou alebo vyhliadkovými lanovkami. JARDIM BOTANICO - botanická záhrada so záplavou madeirských i exotických kvetín, usporiadaných do pôsobivých ornamentov. Súčasťou záhrady je i Lorro park s množstvom papagájov. JARDIM ORCHIDEA - malá, ale veľmi pekná súkromná záhrada, zameraná na pestovanie orchideí. Odpoludnia vrchol MONTE, z ktorého je nádherný výhľad na Funchal a okolie, kostol Panny Márie s hrobkou rakúskeho cisára Karla I., JARDIM TROPICAL - rozsiahla záhrada, kde množstvo tropických a subtropických rastlín lemuje potôčiky, jazierka, exotické pavilóny.
7. deň:
Odpočinkový deň. Možnosť fakultatívnych lodných výletov , napr. na ostrov PORTO SANTO.
8. deň: Individuálne voľno alebo výlet so sprievodcom verejnou dopravou na bližšie spoznanie madeirskej prírody. Pešia túra po levade LEV. DOS TORNOS s prekrásnymi výhľadmi na Funchal a pobrežie. Možnosť romantického posedenia pri občerstvení v kvitnúcej záhrade čajovne HORTENZIE. Cestu zakončíme v dedinke PALHEIRO, odtiaľ návrat autobusom do Funchalu.
9. deň: Individuálne voľno alebo možnosť druhého výletu verejnou dopravou za poznaním madeirského vidieka a prírody. Začiatok pešej trasy vedie z mestečka CAMACHA, kde je možné nazrieť do výrobne prúteného tovaru. Nasleduje cesta pozdĺž levady LEV. DA SERRA DA FAIAL cez Vale Paraiso („Rajské údolie") a vavrínový les do Funchalu. Obidva výlety nie sú výrazne náročné a zvládne ich bežný turista.
10. deň: Odlet do Prahy.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

P 464 / M-249-01

07.05. - 16.05.2016

1 107,- EUR

Praha

P 464 / M-249-02

18.07. - 27.07.2016

1 107,- EUR

Praha

P 464 / M-249-03

08.10. - 17.10.2016

1 107,- EUR

Praha

Cena zahŕňa: leteckú dopravu Praha - Funchal - Praha, letiskové poplatky a bezpečnostné taxy cca 151 €/os., 9x ubytovanie, 9x raňajky, miestny autobus na výlety 3., 4. a 5. deň, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK,

Fakultatívne príplatky:
poistenie liečebných nákladov a storna 19 €, 8 x večere - 133,20 €/os.

Portugalsko - veľký okruh letecky - poznávací okruh
LISABON – SINTRA – FATIMA – BATALHA – ALCOBANA – TOMAR – COIMBRA – PORTO – EVORA – ALGARVE – LAGOS – CABO DE SAN VINCENCE

Portugalsko nepatrí k veľkým európskym krajinám, ale pre svoje významné kultúrne bohatstvo je ročne navštívené miliónmi turistov. Poznajte s nami krásne historické mestá Lisabon, Alcobaca, Tomar, Coimbra a Porto. Zavítame i na jedno z najznámejších pobreží Európy Algarve.

8-dňový zájazd - letecká doprava

Program:
1. deň:
Vo večerných hodinách odlet z ČR do Portugalska. Transfer do hotela, ubytovanie v hoteli.
2. deň: LISABON – dopoludnia prvá časť prehliadky metropoly Portugalska s najvýznamnejšou pamiatkou, kláštorom Sv. Jeronýma v BELEME. SINTRA – kráľovské mesto, jedno z najstarších v Portugalsku, ospevované pre svoju krásu mnohými básnikmi. Prehliadnuť si môžete kráľovský palác aj maurský hrad. CABO DA ROCCA – najzápadnejší výbežok Európy. Večer príchod do známeho pútnického mesta FATIMA. Nocľah. 
3. deň: BATALHA – pre svoju krásu vo všetkých dejinách umenia vyzdvihovaný kláštor. ALCOBACA – starobylé mestečko s kláštorom P. Márie. TOMAR – historické mesto, ktorému dominuje templársky hrad z 12. storočia. Nocľah.
4. deň: Dopoludnia prehliadka prístavného mesta PORTO, známeho svojím vinárstvom (portské). COIMBRA – univerzitné mesto, prvé hlavné mesto Portugalska. Stará katedrála, kostol sv. Kríža, univerzita so slávnou knižnicou. Nocľah.
5. deň: Dopoludnia príchod do Lisabonu - prehliadka historického centra, štvrte Alfama a i. Nocľah.
6. deň: ÉVORA
- mesto pod patronátom UNESCO je múzeom portugalskej architektúry. Prejazd na najnavštevovanejšie portugalské pobrežie - ALGARVE. Krátka zastávka na pobreží pri Carvoeire, prechádzka okolo útesov Praia Marinha. Nocľah.
7. deň:  ALGARVE – jedno z najkrajších pobreží Európy s piesočnými plážami a rozoklanými útesmi. Kúpanie na plážach zasadených medzi skaliskami. Návšteva CABO DE SAN VINCENTE – najjuhozápadnejšieho výbežku Európy s majestátnym majákom. Možnosť plavby lodičkami okolo rozoklaného skalnatého pobrežia pri LAGOSE. Nocľah.
8. deň: Dopoludnia odlet z Portugalska späť do ČR

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

M-255-01

24.05. - 31.05.2016

916,- EUR - vypredané

Praha

Cena zahŕňa: leteckú dopravu Praha - Lisabon - Praha, letiskové taxy a poplatky, autobusovú dopravu, 7x ubytovanie v hoteli (dvojlôžkové izby s príslušenstvom), 7x raňajky, 3x večeru, služby sprievodcu,  poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Fakultatívne:
poistenie liečebných nákladov a rozšíreného storna 16,80 €/os., jednolôžková izba 152 €.

Portugalsko - krajina moreplavcov, vína a slnka - poznávací okruh
COIMBRATOMAR – LISABON – SINTRA – CABO DA ROCA – CASCAIS – ESTORIL – ÓBIDOS – NAZARÉ – ALCOBANA – BATALHA – FATIMA – GUIMARAES – BRAGA – PORTO     

Portugalsko síce nepatrí k veľkým európskym krajinám, ale pre svoje významné kultúrne zázemie, bohatstvo pamiatok, krásu svojich miest a prekrásne pláže Atlantiku si zaslúži veľkú pozornosť turistov.

8-dňový zájazd - letecká doprava

Program:
1. deň:
Odlet z Prahy do Porta, transfer na ubytovanie.
2. deň: Romantická COIMBRA, až do 13. storočia hlavné mesto krajiny, rodisko 6 portugalských kráľov a kolíska vzdelania, sídlo najstaršej univerzity v Portugalsku. Pokračujeme do mesta TOMAR, kde sa nachádza CONVENTO DE CRISTO, hrad s kláštorom z 12. storočia, ktorý bol sídlom rytierov Kristovho Rádu (UNESCO). Ubytovanie v Lisabone.
3. deň: LISABON – mesto, na ktoré sa díva socha Krista (návšteva), presná replika tej slávnejšej v Rio de Janeiro. Prehliadka, starobylá štvrť BELÉM s kláštorom Jeronýma, veža Torre de Belém, hrad Castelo de Sao Jorge, najstaršia štvrť Alfami... Na záver sa vyvezieme železným výťahom elevador de Santa Justa (podľa návrhu žiaka slávneho staviteľa A. G. Eifella) a starý Lisabon sa nám ukáže ako na dlani. Návrat na ubytovanie.
4. deň: Výlet do okolia Lisabonu. Bývalé letovisko portugalskej šľachty SINTRA (UNESCO), Palácia da Pena z 19. storočia, letná rezidencia portugalského kráľa Palácio Nacional de Sintra, úzke uličky. Vychutnáme si výhľady z najzápadnejšieho cípu kontinentálnej Európy CABO DA ROCA a v rybárskom mestečku CASCAIS možno ochutnáte niektorú z miestnych rybích špecialít. Portugalská obdoba Monte Carla – ESTORIL. Návrat na ubytovanie. Fakultatívne večera s vínom a predstavením Fado a 2 nápojmi.
5. deň: Odchod do stredovekej dedinky ÓBIDOS, úzke uličky z bielych domčekov s terakotovými strechami. Rybárska dedinka NAZARÉ, prechádzka po miestnej pláži. Pokračujeme do mestečka ALCOBACA, najväčší kostol v Portugalsku (UNESCO) a krásne cisterciácke opátstvo. BATALHA, návšteva kráľovského kláštora (UNESCO).
Ubytovanie v okolí Fátimy.
6. deň: FÁTIMA, jedno z najvýznamnejších púútnických miest kresťanského sveta s veľkou neobarokovou bazilikou, postavenou na počesť zjavenia Panny Márie. Podľa časových možností zastávka v AVEIRO, kontrasty farieb, architektonická rozmanitosť, vodný kanál, farebné lode „moliceiros“. Prejazd na ubytovanie do Porta.
7. deň: Odchod do GUIMARAES, kolíska portugalského národa, stredoveké uličky, Staré mesto (UNESCO), dominanta hrad sv. Michala, Vojvodský palác Paco dos Duques - dnes múzeum. Stredoveká BRAGA a pútnické miesto Bom Jesus do Monte.
8. deň:
Celodenný program v druhom najväčšom meste krajiny PORTO, vo svete preslávenom predovšetkým portským vínom, ktoré však nie je z Porta – vinice sa nachádzajú v údolí rieky Douro, asi 100 km od mesta a víno je v sudoch prevážané do Vila Nova de Gaia, mestečka ležiaceho na druhej strane rieky, takmer splývajúceho s Portom, kde dozrieva v pivniciach. Porto si nás získa kúzelnými uličkami štvrte Ribeira, pozoruhodnou históriou a množstvom pamiatok - kostol sv. Františka Sao Francisco s honosnou zlatou výzdobou a kostol sv. Kláry, kostol Igreja dos Clerigos s vežou Torre dos Clerigos a katedrála Terreido da Sé, štvrť Barredo s domami, nakláňajúcimi sa do strán. Odpoludnia transfer na letisko a odlet do ČR.

Zájazd organizujeme v spolupráci s partnerskou CK.

Číslo zájazdu

Termín

Cena zájazdu

Nástupné miesto

R-P616-16-1

03.06. - 10.06.2016

1 030,- EUR - vypredané

Praha, zvoz Brno

R-P616-16-2

04.07. - 11.07.2016

1 030,- EUR

Praha

R-P616-16-3

23.09. - 30.09.2016

1 030,- EUR - na vyžiadanie

Praha, zvoz Brno

Cena zahŕňa: leteckú dopravu Praha - Lisabon - Praha, letiskové taxy a poplatky, dopravu autobusom po Portugalsku, 7x ubytovanie v hoteli*** (dvojlôžkové izby s príslušenstvom), 7x raňajky, 5x večeru, služby miestneho sprievodcu v Porte, vstup do vínnych pivníc v Porte s ochutnávkou, služby sprievodcu, poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK.
Cena nezahŕňa: vstupné,
4. deň programu večeru s vínom a Fado cca 40 € alebo 2 nápoje a Fado 28 €, platba na mieste, nutné však nahlásiť v CK najneskôr 14 dní pred odletom (min. 6 osôb na realizáciu)
Fakultatívne príplatky:
jednolôžková izba 198,50 € (povinne pri neobsadení), komplexné cestovné
poistenie vrátane storna zájazdu 10,30 €/os. s možnosťou pripoistenia vyššieho storna 9,50 €/os., zvoz Brno - Praha - Brno 19 €