Talianske Dolomity

V našej kancelárii si môžete objednať lyžiarske zájazdy nášho českého partnera Nev-dama vrátane skipasov.
http://www.nevdama.sk/katalog-lyziarskych-zajazdov

Radi  Vám poradíme pri výbere zájazdu, pošleme presnú kalkuláciu ceny a urobíme rezerváciu.
Vaše požiadavky posielajte e-mailom na adresu
fiptour@fiptour.sk, príp. zavolajte na č. tel. 0905 929 669 alebo 0940 720 333.
Pri objednávke zájazdu stačí uhradiť zálohu vo výške 30 %, doplatok najneskôr 40 dní pred nástupom.

 
Využite zľavy za skorý nákup - info nájdete na stránke http://www.nevdama.sk/zlavy

Taliansko - lyžiarsky raj

Dolomiti Superski sú najrozsiahlejšou a najkrajšou lyžiarskou oblasťou v Taliansku. Tvorí ju 12 samostatných stredísk s cca 1200 km dobre upravených tratí. Na ich zdolanie Vám postačí iba jediný rozšírený skipas Dolomiti Superski pre všetkých 12 oblastí. Jednotlivé strediská ponúkajú svoje lokálne skipasy a k nim je možné zakúpiť si tento rozšírený skipas. Sú tu vytvorené skvelé technické podmienky, k dispozícii sú najmodernejšie prepravné zariadenia, vynikajúci systém umelého zasnežovania a upravených, prehľadne značených lyžiarskych tratí.

Počas jazdy na lyžiach Vám určite neunikne krása masívnych hôr, ktorých vrcholy osvetlené slnkom dodávajú lyžovaniu tu správnu atmosféru, ktorá je doplnená kvalitným lyžovaním. Najvyššou horou celej oblasti Dolomiti Superski je hora Marmolada ( 3 342 m. n. m.), často nazývaná „kráľovnou“ Dolomitov.

Lyžiarske strediská Talianska - ubytovanie vo všetkých z nich môžete žiadať v našej kancelárii:
(v zátvorke za názvom strediska je uvedená celková dĺžka zjazdoviek)

 1. Val di Fiemme / Obereggen (113 km)
 2. San Martino di Castrozza / Passo Rolle (58 km)
 3. Tre Valli (90 km)
 4. Val di Fassa e Carezza - Sella Ronda (124 km)
 5. Val Gardena / Alpe di Siusi - Sella Ronda (175 km)
 6. Arabba / Malga Ciapela - Marmolada - Sella Ronda (62 km)
 7. Alta Badia - Sella Ronda (130 km)

Kronplatz -Plan de Corones (105 km)

 1. Valle Isarco (86 km)
 2. Alta Pusteria (55 km)
 3. Cortina D´Ampezzo (135 km)
 4. Civetta (80 km)
 5. Tonale / Ponte di Legno (62 km)
 6. Pejo (13 km)
 7. Marilleva / Folgarida (41 km)
 8. Madonna di Campiglio (54 km)
 9. Paganella (33 km)
 10. Monte Bondone (22 km)
 11. Folgaria / Lavarone (67 km)
 12. Livigno (65 km)
 13. Bormio / San Colombano (68 km)
 14. Santa Caterina (21 km)
 15. Aprica (45 km)
 16. Madesimo (50 km)
 17. Chiesa Valmalenco (35 km)
 18. Fopplolo / San Simone (36 km)
 19. Via Lattea / Sestrière (400 km)
 20. Bardonecchia (87 km)
 21. Cervinia / Zermatt (332 km)
 22. Solda / Trafoi (50 km)
 23. Brentonico (44 km)

Mapa oblasti
Súčasťou oblasti Dolomiti Superski je
Sella Ronda, okruh tvorený štyrmi vzájomne lyžiarsky prepojenými strediskami. Ich nadmorská výška sa pohybuje v rozpätí 1 535 - 2 510 m. n. m. Okruh má 370 km zjazdoviek a 160 lanoviek.

Oranžový okruh:

Okruh, po ktorom sa jazdí na lyžiach v smere hodinových ručičiek, je náročnejší. Jeho celková dĺžka je 42 km, tvorí ho 17 zjazdových tratí s 5 kabínovými a 8 sedačkovými lanovkami.

Zelený okruh:

Lyžiarsky okruh na jazdu v protismere hodinových ručičiek. Jeho celková dĺžka je 39 km zjazdoviek, tvorí ho 11 zjazdových tratí obsluhovaných 4 kabínovými a 11 sedačkovými lanovkami.

Odkazy:

          www.ski.it 
          www.aptdolomitipaganella.com
          www.dolomitisuperski.net
          www.valdisole.net
 

Dôležité informácie

Lyžovanie a snowboarding

Pre väčšinu z vás je lyžovanie či snowboarding hlavnou náplňou pobytu v zimných horách. Pre informáciu, náročnosť zjazdoviek je označovaná farbou. Čiernou sú značené náročné trate pre zdatných lyžiarov. Červené sú určené stredne zdatným, ale vzhľadom na kvalitu úpravy zjazdoviek v Taliansku, aj pre menej zdatných lyžiarov. Aj na takzvaných modrých, ktoré slúžia pre lyžiarske školy, začínajúcich lyžiarov a deti, si vzhľadom na upravenosť a šírku môžete zajazdiť aj príjemne rýchlo. Keďže tratí je dostatok, neodporúča sa lyžovať mimo vyznačených tratí. V prípade úrazu na voľnom teréne, sa na ošetrenie, ani prvú pomoc nevzťahuje komplexné cestovné poistenie.

Výber zájazdu

Každé stredisko vyniká niečím iným a pri výbere strediska treba zvážiť, čo od svojej zimnej dovolenky očakávate. Cena, kvalita a rozsah lyžiarskej ponuky, kvalita ubytovania, pestrosť výberu aktivity po lyžovačke, možnosť zábavy, to všetko sa vám budeme snažiť priblížiť v našej ponuke, prípadne uviesť výhody, či nevýhody toho ktorého zariadenia.

Popis ubytovania

Napriek tomu, že sme sa snažili jednotlivé typy ubytovacích jednotiek v konkrétnych zariadeniach popísať čo najpresnejšie, niektoré sú výnimočné. Ide napríklad o atypické apartmány z hľadiska rozloženia jednotlivých postelí, oddelenia miestností napr. len nábytkovou stenou, alebo drevenými posuvnými dverami. Tieto drobné odlišnosti sú možné a cestovná kancelária ich v niektorých prípadoch nemôže ovplyvniť.

Záverečné upratovanie

Väčšinou pri apartmánovom ubytovaní je už záverečné upratovanie zahrnuté v základnej cene zájazdu, v niektorých prípadoch je uvedený povinný, resp. fakultatívny poplatok, alebo uvedená možnosť záverečného upratovania samotnými klientmi. I za predpokladu, že je záverečné upratovanie zahrnuté v cene zájazdu, prípadne hradené formou fakultatívneho alebo povinného príplatku, je potrebné vykonať bežné upratovanie, t. j. pozametať podlahu, vyniesť smeti do kontajnera a predovšetkým zanechať kuchynskú linku a jej vybavenie poumývané, vrátane odmrazenej chladničky. Poplatok za záverečné upratovanie (len výnimočne) je uvedený v cenníku pri každom stredisku.

Kaucia za apartmán

V prípade ubytovania v apartmáne sa väčšinou na mieste skladá vratná kaucia, ktorá Vám bude vrátená v plnej výške pri odovzdaní nepoškodeného zariadenia apartmánu. Výška kaucie sa pohybuje v Taliansku spravidla od 50 do 200 EUR.

Skipasy (permanentky)

Vo väčšine zájazdov je cena permanentiek (skipasov) zahrnutá v základnej cene, len vo výnimočných prípadoch si permanentky musíte zakúpiť sami na mieste. Vzhľadom na zavádzanie prenosných magnetických kariet (tzv. keycard) vo väčšine stredísk, treba počítať s vratnou kauciou na skipas vo výške od 3 do 10 EUR. Presné informácie o zľavách, príplatkoch a pod. sú uvedené v cenníku, alebo ich dostanete pri objednávaní pobytu v našej CK, rovnako ako možnosti používania lanoviek pre nelyžiarov, deti, seniorov atď.

Služby delegáta cestovnej kancelárie

V niektorých ubytovacích zariadeniach je delegát CK k dispozícii denne, inde vo vypísaných úradných hodinách, resp. je zastihnuteľný na telefónnom čísle, ktoré dostanete v pokynoch pred odchodom na cestu. V menších strediskách delegát nie je. V pokynoch na cestu dostanete kontakt na mobilné telefónne spojenie na pracovníkov CK, ktorí sú Vám vždy k dispozícii.

Pre informáciu uvádzame strediská a termíny so zaručenými službami delegáta:

Val di Fiemme/Obereggen, Val di Fassa e Carezza, Tonale/Ponte di Legno a Aprica: 06.12. - 23.12. a 10.01. - 11.04.
Arabba /Marmolada:
10.01. - 11.04.
Marilleva/Folgarida:
13.12. - 20.12. a 10.01. - 04.04.
Paganella:
06.12. - 20.12. a 10.01. - 04.04.
Monte Bondone:
06.12 - 20.12 a 10.01. - 28.03.
Livigno, Bormio/San Colombano a Santa Caterina:
06.12. - 20.12. a 10.01. - 11.04.

Autobusová doprava

V prípade záujmu môžete využiť služby autobusovej dopravy z Brna, ale i z ďalších miest v ČR (bližšie info v CK)

Cena spiatočnej autobusovej prepravy z ČR (Brna ale aj iných miest), vrátane batožiny a lyží činí 83 Eur (2.500,46 Sk/osoba).
Pre účastníkov zájazdov autobusom premáva počas pobytu vo vybraných strediskách ako skibus k lyžiarskym areálom. Ten môžu využívať výlučne klienti, ktorí využili dopravu CK a zakúpený skipas cez CK.