Talianske Dolomity - Skirama Dolomiti Adamello Brenta (Val di Sole)
Lyžiarska oblasť Skirama Dolomiti Adamello Brenta sa rozprestiera po pravej strane Brennerskej diaľnice, jej západný okraj zasahuje až na rozhranie talianskych regiónov Trentino a Lombardia. Vo východnej a strednej časti môžeme objaviť pravé a jedinečné Dolomity s až neuveriteľne vykreslenými skalnými vrcholkami. Západným smerom sa pomaly dvíhajú tie najvyššie alpské monumenty, ktoré siahajú do Národného parku Stelvio. Predovšetkým v posledných rokoch sa táto oblasť teší stále väčšiemu záujmu lyžiarov z celého sveta. Skirama Dolomiti Adamello Brenta ako oblasť tvoria samostatné skiareály, ktorých je 8. V ich ponuke sú jednak skipasy miestne, ale aj skipasy rôzne kombinované. Svoje sily tu môžete preveriť na závodných zjazdovkách vo svetoznámej Madonne di Campiglio, vynikajúce terény, skutočne pre každého, nájdete v asi najobľúbenejších strediskách Tonale/Ponte di Legno a Marilleva/Folgarida. Môžete si však vybrať i finančne a lyžiarsky menej náročné, lepšie povedané menej rozsiahle areály ako napríklad Paganella. Skirama Dolomiti Adamello Brenta láka, ako už samotné meno napovedá („slnečné údolie“), temer zaručeným slnečným počasím, mimoriadne širokou infraštruktúrou i známou pohostinnosťou.

Odkazy:
          www.valdisole.net

OBLASŤ - Lyžiarske stredisko Ubytovacie zariadenie
 Tonale / Ponte di Legno    
 
Ponte di LegnoTonale
   
Rezidencia Mirelladue ****   Individuálna doprava autom Doprava autombusom
Rezidencia La Cascata & La Baita***   Individuálna doprava autom Doprava autombusom
Hotel Acquaseria ****   Individuálna doprava autom Doprava autombusom
Rezidencia Redivalle ***   Individuálna doprava autom Doprava autombusom
Rezidencia Top ***   Individuálna doprava autom Doprava autombusom
Sport Hotel Vittoria ****   Individuálna doprava autom Doprava autombusom
Hotel Cielo Blu ***   Individuálna doprava autom Doprava autombusom
Rezidencia Anna ***   Individuálna doprava autom Doprava autombusom
Hotel Orchidea ***   Individuálna doprava autom Doprava autombusom
Apartmánový dom Serodine ***   Individuálna doprava autom Doprava autombusom
Hotel La Torretta ***   Individuálna doprava autom Doprava autombusom
Hotel La Roccia ***   Individuálna doprava autom Doprava autombusom
Apartmány La Roccia ***   Individuálna doprava autom Doprava autombusom
Hotel Delle Alpi ****   Individuálna doprava autom Doprava autombusom
 
 Madonna di Campiglio    

Madonna di Campiglio
 
Rezidencia Hotel Ambiez ***   Individuálna doprava autom
Rezidencia Antares ***   Individuálna doprava autom
 
 Paganella    

Andalo


 
 
Rezidencia Alba Nova ***   Individuálna doprava autom
Rezidencia Meridiana ***   Individuálna doprava autom
Rezidencia Viola ***   Individuálna doprava autom
Villa Viola ***   Individuálna doprava autom
Hotel Alpen ***   Individuálna doprava autom
 
 Monte Bondone    

Monte Bondone
 
Hotel Zodiaco ***   Individuálna doprava autom Doprava autombusom
Rezidencia Orizzonte ***   Individuálna doprava autom Doprava autombusom
Residence Cielo Aperto ***   Individuálna doprava autom Doprava autombusom
Hotel Alpine Mugon ****   Individuálna doprava autom Doprava autombusom
Hotel Chalet Caminetto ***   Individuálna doprava autom
 
 Marilleva / Folgarida    

Marilleva 1400
Folgarida
 
Rezidencia Albaré ****   Individuálna doprava autom
Rezidencia Club Nevesole Rezort ***   Individuálna doprava autom
 

 

Talianske Dolomity - Skirama Dolomiti Adamello Brenta

Tonale / Ponte di Legno

Vzdialenosť od Bratislavy: cca 800 km

Hotelová a obchodná osada, obklopená lyžiarskymi terénmi - tak by sa stručne dalo charakterizovať miesto, ktoré vyrástlo na priesmyku Tonale, v nadmorskej výške 1255 m. K dispozícii je bezmála sto kilometrov pestrého "výberu" zjazdoviek, ktorým vládne ľadovec Presena (3 016 m n. m.). Rodina, alebo skupinka, v ktorej sú zastúpené všetky výkonnostné kategórie lyžiarov, nájde tu svoje vhodné a príjemné trate. Z Passo Tonale sa možno na lyžiach dostať do mestečka Ponte di Legno, ktoré síce disponuje celkom solídnou infraštruktúrou - obchody, hotely, kaviarničky, športové zázemie, napriek tomu je tak trocha v tieni strediska na priesmyku Tonale. Tunajšie terény sú mimoriadne vhodné aj pre vyznávačov skialpinizmu.

Madonna di Campiglio

Pre mnohých milovníkov lyžovania je už samotný názov tohto strediska pojmom. Nie div, veď Madonna di Campiglio je známa ako tradičné centrum turistického lyžovania vo Val di Sole (Slnečnom údolí) a je aj pravidelným dejiskom pretekov svetového významu. Už roky sa tu súťaží v slalome mužov o Svetový pohár, vždy v prvej polovici decembra, čo svedčí o tom, že tu býva v tomto čase dostatok snehu. V samotnej Madonne di Campiglio je k dispozícii takmer 60 km zjazdových tratí. Ideálne je prepojenie medzi Madonnou di Campiglio a strediskami Marilleva/Folgarida, čím sa možnosti lyžovania zväčšujú o ďalších 40 km.

Marilleva / Folgarida

Pre mnohých milovníkov lyžovania je už samotný názov tohto strediska pojmom. Nie div, veď Madonna di Campiglio je známa ako tradičné centrum turistického lyžovania vo Val di Sole (Slnečnom údolí) a je aj pravidelným dejiskom pretekov svetového významu. Už roky sa tu súťaží v slalome mužov o Svetový pohár, vždy v prvej polovici decembra, čo svedčí o tom, že tu býva v tomto čase dostatok snehu. V samotnej Madonne di Campiglio je k dispozícii temer 60 km zjazdových tratí. Ideálne je prepojenie medzi Madonnou di Campiglio a strediskami Marilleva/Folgarida, čím sa možnosti lyžovania zväčšujú o ďalších 40 km.

Paganella

Vzdialenosť z Bratislavy: 750 km

Paganella je strediskom budúcnosti, je tu plánované prepojenie s Madonnou di Campiglio, ktoré prinesie nielen nové možnosti lyžovania, ale aj nové, vyššie ceny. Z vrcholu Paganelly môžete vidieť jazero Lago di Garda, horský masív Monte Bondone i nemalú časť údolia Adige. Stredisko Paganella ponúka pestrú škálu kvalitných ubytovacích kapacít za prekvapivo nízke ceny, moderné prepravné zariadenia a dokonalé upravené trate všetkých stupňov náročnosti. Zjazdovky obopínajúce masív Paganelly z 3 strán umožňujú počas dňa presuny podľa pohybu slnka a kvality snehu. K úplnej pohode prispievajú aj ojedinele rozsiahle možnosti športového i kultúrneho vyžitia po dni plnom lyžovania. Pri jazere v blízkom Molvene môžete zažiť chvíle plné romantiky.