Taliansko - Abruzzo
Abruzzo Montesilvano Lido Silvi Marina Alba Adriatica
   Mapa Abruzza Pláž pri hoteli ONDA na Silvi Marina

Najvyššia časť Apenín vo východnej časti stredného Talianska, ktorá v zimnom období ponúka lyžovanie a v lete svojich návštevníkov zaujme predovšetkým dlhými piesočnými plážami s množstvom zábavných podnikov, reštaurácií a barov. Najjužnejšiu časť regiónu zaberá Abbruzzský národný park, pokrytý bukovými lesmi, ktorý má zaručiť zachovanie typickej miestnej krajiny a vzácnych druhov flóry a fauny. Pozdĺž pobrežia Jadranu sa tiahnu početné letoviská, z ktorých odporúčame navštíviť mestečko Atri s peknou románskou katedrálou, Ortona so zrúcaninou hradu, odkiaľ je krásny výhľad, hradbami obohnané mestečko Lanciano s gotickým kostolom, Vasto s veľa pozoruhodnými kostolmi, Pescara, Chieti, ostrovy Tremiti a ďalšie.

Vzdialenosť zo Slovenskej republiky do Pescary, kde sa nachádza tiež letisko, je približne 1200 km.

Letovisko   Ubytovacie zariadenie

Montesilvano

Club Esse Villaggio Mediterraneo ****        Individuálna doprava autom Individuálna doprava vlakom    
Aparthotel Grand Eurhotel Residence ***     Individuálna doprava autom Individuálna doprava vlakom
 

ABRUZZO

Montesilvano

Obľúbené pobrežné letovisko, nachádzajúce sa asi 5 km severne od mestečka Pescara, kam vedie pobrežná cesta s promenádou, lemovaná hotelmi, reštauráciami, barmi, pizzeriami a letnými diskotékami. S Pescarou a ďalšími mestečkami je spojené autobusovou dopravou. Pescara sa rozprestiera na pobreží Jadranu, na brehoch rieky Pescara. Počas druhej svetovej vojne ťažko poškodené, ale dnes už zrekonštruované hlavné mesto provincie ponúka najrôznejšie služby a možnosťami zábavy. Z Montesilvana môžete podnikať výlety do hôr, národných parkov, alebo do Ríma, kam sa po diaľnici dostanete za 2,5 hodiny.

Príjazd: Diaľnica A14 Bologna - Bari, výjazd Pescara Nord. Žel. stanica: Pescara (7 km). Letisko: Pescara (10 km).

Silvi Marina

Silvi Marina je prímorské mestečko, ktoré sa nachádza v strednom Taliansku na pobreží Jadranského mora, približne 60 km južne od San Benedetto del Tronto a iba 13 km severne od Pescary - hlavného mesta provincie. Historické jadro Silvi Marina bolo vystavané na vŕškoch, lemujúcich pobrežie, odkiaľ je krásny výhľad. Je tu priaznivé podnebie, pocítite aj úctu k prírode, poteší vás ústretové ľudské prostredie a zároveň vysoká hotelová a turistická úroveň. Pieskovú pláž s pozvoľným vstupom do mora oddeľuje od centra letoviska krásna promenáda s malými obchodíkmi, pizzeriami a cukrárňami s výbornou talianskou zmrzlinou. 

Príjazd: Diaľnica A14 Bologna - Bari, výjazd Pescara Nord. Žel. stanica: Pescara. Letisko: Pescara (19 km).