Taliansko - Ostrov Elba
Toscana - Elba Principina Marina di Grosseto Follonica Marina di Campo Lacona Capoliveri Porto Azzurro Cavo Nisporto Golfo Magazzini Marciana Marina Capo Sant´Andrea   Ostrov Elba Ostrov Elba Ostrov Elba Ostrov Elba

Tento krásny ostrov Stredomoria je súčasťou Toskánskeho súostrovia. Elba leží cca 10 km západne od Talianska neďaleko prístavu Piombino. Je 27 km dlhá a 18 km široká. Typická svojim stálym počasím, čistým morom a veľkým množstvom pláží je vhodná ako pre rodiny s deťmi tak aj pre športové typy (pešia turistika, cyklistika, potápanie, vodné športy ako windsurfing, jachting...). Centrom ostrova je prístav Porto Ferraio. Turistické centrá sú skôr na južnej časti Elby. Za navštívenie iste stojí Napoleonovo sídlo v Portofferariu, jeho letné sídlo v San Marinu s ukážkami zbierok Egyptského múzea, zostatky pevnosti Forte della Stella v tvare päťcípej hviezdy s výhľadom, kostoly, mineralogické múzeum a vrchol Monte Capanne.
 

Letovisko Ubytovacie zariadenie
Rio Marina   Villaggio Ortano Mare ****    Individuálna doprava autom
 

Rio Marina
Menšie turistické mestečko s krásnym prístavom, obklopené kopcami z typicky červenej zeminy, bohatej na železo. Všetko je sfarbené do červena - fasády, dlažba, promenády. Vďaka členitému pobrežiu ostrova aj táto oblasť ponúka v okolí množstvo krásnych pláží - piesočnatých aj kamenistých, zovretých medzi skalnatými výbežkami.

Porto Azzurro

Letovisko Porto Azzurro sa nachádza na východnej časti ostrova Elba. Navštíviť tu môžete veľa kaviarní, obchodíkov so suvenírmi alebo butikov. Pevnosť San Giacomo, ktorú už v polovici 16. storočia dal vybudovať španielsky kráľ Filip II., dnes slúži ako väzenie.

Capoliveri

V juhovýchodnej časti ostrova Elba sa nachádza jedno z najpôvabnejších mestečiek ostrova – Capoliveri. Toto vnútrozemské, banícke a vinárske mestečko je dobrým východiskovým bodom na výlet na horu Monte Calamita, v okolí je veľa malých zálivov s krásnymi nepreplnenými plážami.

Cavo

Malebné mestečko Cavo sa nachádza na pobreží severovýchodného výbežku ostrova Elba. Názov letoviska pochádza snáď z latinského slova „cavus“ zátoka alebo slova „caput“ čo znamená predhorie. Kedysi sa v tejto oblasti ťažila železná ruda, čo nám dodnes pripomína sfarbenie okolitých skál. Dnešné Cavo je príjemným miestom na strávenie dovolenky.

Rio nell´Elba

Rio nell‘Elba leží v severovýchodnej časti ostrova, obrátené smerom k pevnine. Je jedným z najstarších osídlených miest na ostrove a malo pohnutú a dramatickú históriu. V 12. storočí mesto dobyli a opevnili Pisančania, roku 1534 ju vyplienil pirát Barbarossa, ktorý potom obyvateľstvo predal do otroctva. Mestečko sa rýchle vzchopilo a postupne sa stalo centrom ťažby železnej rudy, ktorú tu ťažili už Etruskovia a ktorá bola jeho hlavným zdrojom príjmov. Dnes sa obyvatelia venujú predovšetkým cestovnému ruchu.