Ostrov Ischia - Forio

Pôvabné mestečko FORIO ležiace na západnom pobreží ostrova je obmývané Tyrrhenským morom. Mesto, známe tiež ako “mesto veží", si dodnes uchováva čaro stredovekých uličiek, malých námestí a domov s farebnými fasádami, vežami, ktoré v minulosti slúžili na ohlasovanie príchodu nepriateľa. Forio akoby bolo posiate kostolíkmi a kaplnkami, z ktorých najpozoruhodnejším je kostolík Santa Maria del Soccorso. Práve z jeho terasy môžete sledovať najkrajší západ slnka na ostrove. Forio sa môže pýšiť aj dvomi nádhernými plážami Citara a Cava, ktoré sa nachádzajú v jeho blízkosti. Medzi poklady tejto oblasti patria tiež termálne pramene v Citara a Sorgeto, v ktorých sa môžete kúpať po celý rok. Forio je známe aj veľkou produkciou vína vďaka typickému terasovitému usporiadaniu viníc.

Trajekt: Z prístavu Neapol a Capri. Letisko: Neapol.

HOTEL IL GATTOPARDO ****
    
Poloha:
Komfortný hotelový komplex sa rozkladá v priestrannej záhrade, plnej zelene, s vlastnou vinicou, odkiaľ je krásny výhľad na historické centrum Foria, more a sopku Monte Epomeo. Nachádza sa neďaleko zálivu Citara s najväčším  termálnym parkom Poseidonove záhrady a piesočnou plážou Citara (600 m) a v bezprostrednej blízkosti piesočnej pláže Cava dell´Isola, cca 150 m k zostupu na pláž, odkiaľ vedie 100 m cesta a 50 schodíkov. Hotel ponúka skvelé kúpeľné zázemie a kozmetické centrum. Vďaka svojim službám patrí medzi najobľúbenejšie hotely na Ischii.

Služby a relax:
Vonkajší sladkovodný bazén, vonkajší železitý termálny bazén, vonkajšie Kneippove kúpele, vnútorný železitý termálny bazén, vnútorný termálny bazén , vnútorná vírivka, turecké kúpele, terasy s ležadlami a slnečníkmi, recepcia, reštaurácia, bar, pizzeria, sauna, výťah v hlavnej budove, malá konferenčná sála, TV miestnosť, veľká záhrada a vinica s malou vínnou pivnicou, internet a Wi-Fi pripojenie na recepcii, tenisový kurt, športové ihrisko, detský kútik, stolný tenis, parkovisko, vlastné kúpeľné zariadenie a kozmetické centrum, hotelový zvoz do centra Foria a na pláž Citara a k Poseidonovým záhradám zdarma vo vopred stanovených časoch. Vhodný pre vozíčkarov.

Popis izieb:
72 izieb so sociálnym zariadením, TV/SAT, telefónom, trezorom, fénom, centrálnym kúrením a klimatizáciou, minibarom, balkónom alebo terasou. Niektoré izby sú umiestnené v záhrade.
Economy izby sú dokonalým riešením pre low-cost (nízkonákladovú) pohostinnosť. S maximálnym obsadením dvomi ľuďmi ponúka komfort pre menej náročných. Izba economy má plochu cca 14 m2 a nachádza sa na prízemí medzi vinicami, bazénom a tenisovým kurtom. Všetky izby economy majú stolíkom a stoličkami vybavenú terasku na príjemné chvíle odpočinku. Často majú iba vstupné francúzske dvere a menšie okno.
Štandardné dvojlôžkové izby sú vhodné na rodinné pobyty, pretože v niektorých možno ubytovať až 4 osoby s funkčnou poschodovou posteľou. S rozlohou približne 16 m2 sa nachádzajú v hlavnej budove alebo medzi vinicami, bazénom a tenisovým kurtom. Majú manželskú posteľ (na vyžiadanie 2 samostatné postele) a niektoré tretiu rozkladaciu pohovku. Všetky ponúkajú útulnú terasu alebo balkón vybavený stolom a stoličkami.
Superior s výhľadom na more s manželskou posteľou a výhľadom na more prináša maximálne pohodlie. Krásne izby sú ideálnym riešením pre plné užívanie pobytu v hoteli Gattopardo Terme & Beauty Farm. Môžu pohodlne ubytovať až 3 osoby. Izby sú svetlé a priestranné s rozlohou cca 25 m2, nachádzajú sa v hlavnej budove medzi prvým a tretím poschodím. Hostia môžu relaxovať a vychutnať si nádherný výhľad na more z priestranného balkónu, vybaveného ležadlami. Táto nadštandardná typológia ubytovania poskytuje rýchlovarnú kanvicu, župan, papuče a plážový uterák.

Stravovanie: polpenzia
raňajky -
formou bufetu
večere -
servírované, výber z menu + tanierik s predkrmom a zeleninou.

Cenník na rok 2019

CENY HOTELA
ZA OSOBU A 1 NOC (€)

POLPENZIA

SUPERIOR s výhľadom na more

STANDARD

ECONOMY

A) 17.03. - 28.04.

55

49

47

B) 28.04. - 02.06. 60 55 51
C) 02.06. - 30.06. 65 60 57
D) 30.06. - 11.08. 60 55 51
E) 11.08. - 01.09. 88 82 77
F) 01.09. - 29.09. 66 60 57
G) 29.09. - 03.11. 55 49 47

V UVEDENEJ CENE V EUR ZA OSOBU JE ZAHRNUTÉ:
      
  • 
ubytovanie v dvojlôžkovej izbe superior s výhľadom na more, standard alebo economy na 1 noc
         •  polpenzia
         •  vstup do bazénov
         •  ďalšie služby viď popis
         •  služby delegáta
         •  poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK

PRÍPLATKY:
      
  •  plná penzia:
6 €/os./deň
         •  izba de luxe s výhľadom na more (príplatok k izbe standard): 16 €/os./noc
         •  jednolôžková izba: 11 €/noc
     
   •  dvojlôžková izba obsadená iba 1 osobou
(iba v izbe standard, bez výhľadu na more): 20 €/os.

ZĽAVY:
      
  •  deti do 3 rokov:
zdarma
         •  3. a 4. lôžko / deti od 3 do 12 rokov: 20 %
         •  3. a 4. lôžko / ostatní od 12 rokov: 10 % 
 
        •  ubytovanie iba s raňajkami: 5 €/os./deň

DĹŽKA POBYTU / ŠPECIÁLNE ZĽAVY:
      
  • 
na vyžiadanie ľubovoľne dlhé pobyty, minimálna dĺžka pobytu 7 nocí
         •  zľava 10=9 a 14=12
         •  zľava 8 % za skorý nákup do 60 dní pred nástupom

Doprava a transfery na Ischiu