Ostrov Ischia - mestečko Ischia Porto

mestečko Ischia

Mesto Ischia je hlavným mestom celého ostrova a je rozdelené na dve časti Ischia Porto a Ischia Ponte, ktoré rozdeľuje píniový háj.
Ischia Porto
je najrušnejšie centrum ostrova, kde je život a ruch v každú dennú hodinu a obzvlášť večer a v noci, keď sa reštaurácie pozdĺž prístavu a na hlavných triedach Via Roma a Corso Victoria Colonna naplnia návštevníkmi. Prístav v Ischia Porto je hlavným prístavom ostrova. Predtým tu bolo jazero vulkanického pôvodu, ktorého hrádzu nechal preraziť Ferdinand II. Bourbonský r. 1854 a vytvoril tým tento mimoriadne bezpečný prístav.
Ischia Ponte
je najstaršou časťou mesta Ischia a dodnes si zachováva svoj starobylý ráz. Najvýznamnejšou stavbou je Aragónsky hrad - pevnosť, ktorá stoji na malom ostrovčeku. Dnes sa možno k hradu dostať po moste, ktorý nechal v 15. st. postaviť Alfonz Aragónsky. Prvé stavby sa tu začali už r. 474 pr. n. l. Za návštevu stojí aj katedrála a kostol Spirito Santo. Medzi Ischia Porto a Ischia Ponte je niekoľko pieskových pláží. K Ischia Ponte patrí aj pláž Cartaromana so svojimi horúcimi železitými prameňmi, ktoré vyvierajú priamo do mora. Na hlavnej ceste z mesta Ischia stojí rímsky akvadukt, ktorý predtým privádzal pitnú vodu z prameňa Buceto do hlavného mesta.

Trajekt: Z prístavu Neapol a Capri. Letisko: Neapol.

CAMPING DEI PINI PALUBA

Poloha:
Kemping sa nachádza v centre hlavného mestečka Ischia, iba pár minút pešo od hlavného námestia Piazza degli Eroi a najznámejšej nákupnej uličky Via Roma. Možnosť prenájmu miesta pre stan alebo karavan, cca 20 minút vzdialený od nákupného centra a pláží Ischia Lidi alebo Spiaggia dei Pescatori (550 m) alebo San Pietro. V tesnej blízkosti je futbalové ihrisko. 

Služby:  
v blízkosti je pizzeria, obchod, mäsiarstvo, bar a aj autobusová zastávka. V priestore kempingu sa nachádza aj parkovisko pre klientov zdarma. Kemp má aj niekoľko priestorov pre stany, karavany a obytné prívesy, všetko s prípojkami na napájanie.

Bungalovy a apartmány:
s kapacitou až 6 osôb. Umiestnené v radoch nad sebou, každý z nich s vlastnou menšou terasou a vonkajším posedením, kompletne vybavený kuchynský kút (vrátane príborov) za poplatok, chladnička, sociálne zariadenie, TV, klimatizácia. Posteľná bielizeň a uteráky za poplatok. Ubytovanie je zabezpečené v bungalovoch pre 2 až 6 osôb.

Stravovanie:
bez stravy

Cenník na rok 2016

CENY
ZA OSOBU A 1 NOC (€)

MIESTO PRE CARAVAN
pre 2 osoby

MONO
pre 2 - 3 OSOBY

MIESTO PRE CARAVAN
pre 3 osoby

A) 01.01. - 31.12. pobyt min. 7 dní

36

27

29

B) 01.01. - 31.12. pobyt min. 8 dní 35 25 29

V UVEDENEJ CENE V EUR ZA OSOBU JE ZAHRNUTÉ:
      
  • 
spotreby vody a el. energie
         •  posteľnú bielizeň v bungalove mono
         •  služby delegáta
         •  poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK

PRÍPLATKY / ÚHRADA NA MIESTE:
      
  • 
záverečné upratovanie

ZVIERATÁ:
      
  • 
povolené

Doprava a transfery na Ischiu