Ostrov Ischia - mestečko Ischia Ponte

mestečko Ischia 
Mesto Ischia je hlavným mestom celého ostrova a je rozdelené na dve časti Ischia Porto a Ischia Ponte, ktoré rozdeľuje píniový háj.
Ischia Porto
je najrušnejšie centrum ostrova, kde je život a ruch v každú dennú hodinu a obzvlášť večer a v noci, keď sa reštaurácie pozdĺž prístavu a na hlavných triedach Via Roma a Corso Victoria Colonna naplnia návštevníkmi. Prístav v Ischia Porto je hlavným prístavom ostrova. Predtým tu bolo jazero vulkanického pôvodu, ktorého hrádzu nechal preraziť Ferdinand II. Bourbonský r. 1854 a vytvoril tým tento mimoriadne bezpečný prístav.
Ischia Ponte
je najstaršou časťou mesta Ischia a dodnes si zachováva svoj starobylý ráz. Najvýznamnejšou stavbou je Aragónsky hrad - pevnosť, ktorá stoji na malom ostrovčeku. Dnes sa možno k hradu dostať po moste, ktorý nechal v 15. st. postaviť Alfonz Aragónsky. Prvé stavby sa tu začali už r. 474 pr. n. l. Za návštevu stojí aj katedrála a kostol Spirito Santo. Medzi Ischia Porto a Ischia Ponte je niekoľko pieskových pláží. K Ischia Ponte patrí aj pláž Cartaromana so svojimi horúcimi železitými prameňmi, ktoré vyvierajú priamo do mora. Na hlavnej ceste z mesta Ischia stojí rímsky akvadukt, ktorý predtým privádzal pitnú vodu z prameňa Buceto do hlavného mesta.

Trajekt: Z prístavu Neapol a Capri. Letisko: Neapol.

HOTEL ARAGONESE ***

Poloha:
 
Príjemný rodinný hotel sa nachádzajúci sa na kopci v obci Ischia Ponte. Iba niekoľko minút pešej chôdze oddeľuje hotel od historického centra mestečka, impozantného Aragónskeho hradu a od mora. Výhodou je tichá a zároveň centrálna poloha. Vzdialenosť od najbližšej piesočnej pláže cca 600 m, vzdialenosť od historického centra cca 400 m, nad hotelom autobusová zastávka a potraviny. Najbližšia piesočná pláž je Spiaggia dei Pescatori (600 m) a neďaleko je aj pláž Cartaromana, kde do mora pramenia teplé termálne pramene a odtiaľto je krásny výhľad na protiľahlý Aragónsky hrad. 

Služby a relax:  
Spoločenská miestnosť s TV, reštauračná hala, vonkajší termálny bazén (34 °C) s vybavenou terasou, bar, slnečná terasa so slnečníkmi a ležadlami, Wi-Fi v spoločných priestoroch a vo väčšine izieb zdarma.

Popis izieb:
Dvojlôžkové izby s možnosťou prístelky sú všetky novo zrekonštruované, majú vlastné príslušenstvo, telefón, TV, väčšina balkón alebo terasu.
Izby s výhľadom na bazén alebo s panoramatickým výhľadom, čím sa rozumejú izby po vonkajšom obvode hotela, sú za menší príplatok. Väčšina s pokrytím Wi-Fi signálu.

Stravovanie:
raňajky
- kontinentálne
večere - servírované, jednotné menu (prvý chod, druhý chod s prílohou, dezert; na vyžiadanie možná variácia)

Cenník na rok 2018

CENY HOTELA
ZA OSOBU A 1 NOC (€)

POLPENZIA

A) 26.05. - 30.06.

37

B) 30.06. - 28.07.

38

C) 28.07. - 25.08.

55

D) 25.08. - 15.09.

39

E) 15.09. - 29.09.

38

F) 29.09. - 20.10.

36

V UVEDENEJ CENE V EUR ZA OSOBU JE ZAHRNUTÉ:
      
  • 
ubytovanie v dvojlôžkovej izbe standard na 1 noc
         •  polpenzia
         •  vstup do bazénu
         •  služby delegáta
         •  poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK

PRÍPLATKY:
      
  •  jednolôžková izba:
9 €/noc
         •  výhľad na bazén alebo panoramatický výhľad: 2 €/os./noc

ZĽAVY:
      
  •  3. lôžko / deti od 2 do 12 rokov:
zdarma
         •  4. lôžko / deti od 2 do 12 rokov: 50 %
         •  3. a 4. lôžko / ostatní od 12 rokov: 20 %

ZVIERATÁ:
      
  • 
nie sú povolené

DĹŽKA POBYTU / ŠPECIÁLNA PONUKA:
      
  • 
týždenné pobyty od / do soboty
         •  ponuka Senior 55+:
            35 €/os./noc v období 26.05. - 16.06.
            36 €/os./noc v období 16.06. - 30.06.
            35 €/os./noc v období 29.09. - 13.10.
            34 €/os./noc v období 13.10. - 20.10.

Doprava a transfery na Ischiu