Ostrov Ischia - mestečko Ischia Ponte

mestečko Ischia  
Mesto Ischia je hlavným mestom celého ostrova a je rozdelené na dve časti Ischia Porto a Ischia Ponte, ktoré rozdeľuje píniový háj.
Ischia Porto
je najrušnejšie centrum ostrova, kde je život a ruch v každú dennú hodinu a obzvlášť večer a v noci, keď sa reštaurácie pozdĺž prístavu a na hlavných triedach Via Roma a Corso Victoria Colonna naplnia návštevníkmi. Prístav v Ischia Porto je hlavným prístavom ostrova. Predtým tu bolo jazero vulkanického pôvodu, ktorého hrádzu nechal preraziť Ferdinand II. Bourbonský r. 1854 a vytvoril tým tento mimoriadne bezpečný prístav.
Ischia Ponte
je najstaršou časťou mesta Ischia a dodnes si zachováva svoj starobylý ráz. Najvýznamnejšou stavbou je Aragónsky hrad - pevnosť, ktorá stoji na malom ostrovčeku. Dnes sa možno k hradu dostať po moste, ktorý nechal v 15. st. postaviť Alfonz Aragónsky. Prvé stavby sa tu začali už r. 474 pr. n. l. Za návštevu stojí aj katedrála a kostol Spirito Santo. Medzi Ischia Porto a Ischia Ponte je niekoľko pieskových pláží. K Ischia Ponte patrí aj pláž Cartaromana so svojimi horúcimi železitými prameňmi, ktoré vyvierajú priamo do mora. Na hlavnej ceste z mesta Ischia stojí rímsky akvadukt, ktorý predtým privádzal pitnú vodu z prameňa Buceto do hlavného mesta.

Trajekt: Z prístavu Neapol a Capri. Letisko: Neapol.

HOTEL GIARDINO DELLE NINFE E LA FENICE ***
 
Poloha:
Hotel sa nachádza v zálive Cartaromana priamo oproti Aragónskemu hradu s výhľadom na more. Svojou polohou nad morom umožní hosťom využiť privátny zostup po schodoch z hotelovej záhrady priamo na súkromnú pláž - piesok a kamene a vybavené molo, slnečníky a ležadlá (za povinný poplatok). Hotelová záhrada "Termálny a relaxačný park" ponúka rôzne termálne bazéniky s hydromasážou, relaxačnou zónou s ležadlami a slnečníkmi, anglický trávnik. Hotel sa skladá z hlavnej budovy a budovy La Fenice 250 m (pešo po schodoch), kde sa nachádzajú aj izby superior a standard. Od historického centra Ischia Ponte je hotel vzdialený 1 km a od prístavu 2 km. Autobusová zastávka sa nachádza pár krokov od hotela.

Služby a relax:  
Klimatizované spoločenské haly, TV, bar, výťah na 1. poschodie budovy, Wi-Fi zdarma v priestoroch recepcie, panoramatické terasy, hotelová reštaurácia s vonkajšou a vnútornou sálou s panoramatickou priestrannou terasou, priestranná záhrada s ležadlami a slnečníkmi, privátna hotelová pláž s pieskom a kameňmi, vybavená slnečníkmi a ležadlami (za povinný poplatok), bazéniky s termálnou vodou, umiestnené v záhrade (každodenná výmena vody s veľkým obsahom síry a železa), masážne kaskády, nové centrum krásy „Il Ninfario” za poplatok (vnútorný termálny bazén s hydromasážou, inhalácie, aerosol, turecký kúpeľ), centrálne kúrenie, parkovisko.

Popis izieb:
Hotel ponúka 31 izieb s vlastným príslušenstvom, TV, telefónom, kúrením (za príplatok), klimatizáciou, fénom, trezorom, pripojením Wi-Fi, všetky izby s terasou alebo balkónom sú rozmiestnené v hlavnej budove a v budove La Fenice, rozdeľujú sa do troch typológií – izby standard s výhľadom do záhrady, standard s čiastočným výhľadom na more (za príplatok) a izby superior s priamym výhľadom na more a minibarom (za príplatok).

Stravovanie: polpenzia
raňajky
- formou bufetu
večere - servírované - výber z menu. Možnosť vegetariánskej kuchyne alebo výberu a la carte.
Vynikajúce jedlá stredomorskej kuchyne.

Cenník na rok 2018

CENY HOTELA
ZA OSOBU A 1 NOC (€)

POLPENZIA

A) 16.03. - 26.05.

44

B) 26.05. - 21.07. 57
C) 21.07. - 01.09. 83
D) 01.09. - 29.09. 57
E) 29.09. - 07.11. 44

V UVEDENEJ CENE V EUR ZA OSOBU JE ZAHRNUTÉ:
      
  • 
ubytovanie v dvojlôžkovej izbe standard na 1 noc
         •  polpenzia
         •  služby delegáta
         •  poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK

POVINNÝ PRÍPLATOK NA MIESTE:
      
  •  plážový servis - ležadlo a slnečník na pláži:
35€/os./týždeň v období 01.06. - 31.07. ; 01.09. - 30.09., 70 €/os./týždeň v období 01.08. - 31.08.

PRÍPLATKY:
      
  •  plná penzia:
21 €/os./noc
         •  jednolôžková izba v záhrade: 16 €/os./noc v obdobiach A, E, 19 €/os./noc v obdobiach B, D, 21 €/os./noc v období C
         •  bočný výhľad na more: 6 €/os./noc v obdobiach A, E, 11 €/os./noc v obdobiach B, D, 21 €/os./noc v období C
         •  priamy výhľad na more v izbe superior: 11 €/os./noc v obdobiach A, E, 21 €/os./noc v obdobiach B, D, 31 €/os./noc v období C
         •  detská postieľka (pre deti do 2 rokov, bez stravy): 15 €/noc (úhrada na mieste)

ZĽAVY:
      
  • 
3. lôžko/ deti do 2 rokov: zdarma
 
        •  3. lôžko / deti od 2 do 7 rokov: 50 %
 
        •  3. lôžko / deti od 7 do 12 rokov: 30 %
 
        •  3. lôžko / ostatní od 12 rokov: 20 %

ZVIERATÁ:
      
  • 
nie sú povolené

DĹŽKA POBYTU / ŠPECIÁLNA ZĽAVA:
     
   • 
minimálny pobyt na 7 nocí, nástupný deň sobota, iné dni na vyžiadanie
         •  zľava 10 % svadobná cesta (minimálne 7 noci)

Doprava a transfery na Ischiu