Fakultatívne výlety v Kampánii

Capri - Modrá jaskyňa Capri - Modrá jaskyňa Faraglione Ostrov Capri Capri - do skaly vytesaná cesta Via Krupp Ostrov Capri

Predstavujeme Vám niektoré z možných fakultatívnych výletov, ktorých sa môžete zúčastniť na ostrove Ischia. Sú organizované pohodlnými, bezpečnými a modernými autobusmi spoločnosti Fantasy Tour, alebo loďou so slovensky, resp. česky hovoriacim sprievodcom, niektoré s talianskym sprievodcom v nemeckom či anglickom jazyku. Všetky výlety sa zakupujú na mieste pobytu u delegáta, ktorý Vám podá aj bližšie a presnejšie informácie.

Pondelok:

OKRUŽNÁ JAZDA AUTOBUSOM OKOLO OSTROVA ISCHIA
CENA: 20 €

* 1/2 dňa - dopoludnia / Ischia, najväčší ostrov v Neapolskom zálive, bohatý na históriu, zaujímavé pamiatky, kostoly a preslávený vďaka mnohým prameňom termálnych vôd. Okružná jazda Vám umožní poznať charakteristické miesta s vyhliadkami a prírodné krásy, ktoré by sme inde ťažko hľadali. Počas jazdy bude krátka prestávka na pravé talianske capuccino (cca 2,50 €), zastávka v Sant´Angele – bývalé rybárske sídlo. Ochutnávka likérov: limoncella, meloncella, rucola pre odvážnych aj niečo viac s možnosťou ich zakúpenia. Hneď po raňajkách alebo odpoludnia si Vás vyzdvihne sprievodca v blízkosti Vášho hotela.
Doba trvania výletu: cca 4 hodiny. Cena zahŕňa: sprievodcu, autobusovú dopravu.

 Utorok:

VÝLET SPOJENÝ S KÚPANÍM - LODIČKA
CENA: 45 €

* celý deň / Zraz účastníkov v prístavisku v 9:30 h (možnosť objednania transferu z/do prístavu). V programe okruh loďou okolo ostrova, zábava na lodi, hudba, kúpanie v čarokrásnych zátokách s obedom a nápojmi.
Doba trvania výletu: cca 6 - 8 hod.(cca 10:00 - 16.30 hod.) Cena zahŕňa: plavbu loďou, občerstvenie a doprovod. Odchod z prístavu,  cena nezahŕňa prepravu z hotelu do prístavu a späť.

NEAPOL A HERCULANEUM
CENA: 50 € 

* celý deň / V skorých ranných hodinách transfer do prístavu Ischia Porto a nalodenie na trajekt 6:25 smer Neapol. Odchod do Herculanea, prehliadka s českým výkladom cca 2 hod. Prestávka na pravú napoletánsku pizzu. Potom jazda a prechádzka Neapolom s českým výkladom - kostol Svätého Gennara, ďalej po známej uličke Spaccanapoli (ulička betlémov, rozdeľuje Neapol na dve časti), návšteva kostola Svätej Kláry – možnosť prehliadky klášterných záhrad, vstupné 5 €, námestie Gesú Nuovo, hlavná obchodná trieda Via Toledo. Prehliadka najkrajšieho námestia Plebiscito, baziliky Svätého Františka, výklad o Kráľovskom paláci a divadle San Carlo (2. najväčšie divadlo v Taliansku). Prehliadka sklenenej galérie Umberto I., potom hrad Maschio Angioino – 3. kráľovská rezidencia rodu Anjou. Návrat do hotela pred večerou.
Doba trvania výletu: cca. 8 hod. (cca 6:00 -17:00 hod.) Cena zahŕňa: autobusovú a trajektovú prepravu, sprievodcu
Cena nezahŕňa: 11 EUR vstup do Herculanea (do 18 rokov zdarma), obed

AMALFI A POSITANO LOĎOU - aj vo štvrtok a v nedeľu
CENA: 37 €
* celý deň / Zraz o 7:40 v prístave Forio. Poznávací výlet s možnosťou kúpania. Odchod smer ostrov Capri, potom miniete ostrovčeky Li Galli, nasleduje dvojhodinová zastávka v Positane: prekrásne malé mestečko ukryté v nádhernej prírode, preslávené módou a konaním najrôznejších kultúrnych akcií. Úzke uličky, malé obchodíky, ponúkajúce remeselnícke výrobky a ľanové odevy, miesta s krásnym výhľadom na krištáľové more – to všetko a ešte oveľa viac charakterizuje okolie a samotné mestečko Positano. Prejazd a 2-hodinová zastávka v Amalfi: bývalé sídlo biskupov a jedna zo štyroch slávnych námorných republík. Práve tu vynašiel Flavio Gioia buzolu. Najznámejšou pamiatkou je chrám Svätého Ondreja  – Dumo di S. Andrea. Návrat späť okolo výbežku Campanella smer Capri, Procida, Vivara až na ostrov Ischia. Návrat do Foria cca o 19. hod.
Doba trvania výletu: cca 10 hod. (cca 8:00 – 18:00 hod.) Cena zahŕňa: lodnú prepravu. Cena nezahŕňa prípadnú prepravu z hotela do prístavu a späť (4 € os./cesta)

AMALFSKÉ POBREŽIE AUTOBUSOM
CENA: 50 €
(iba v nemeckom, talianskom jazyku)
* celý deň / v skorých ranných hodinách transfer do prístavu Ischia Porto a nalodenie na trajekt 6:25 smer Neapol. Potom odchod smer Costiera. Zastávka v Sorrente na cca na 1 hod, samostatná prehliadka. Zastávka na vyhliadke nad Positanom. Prestávka na obed cca 1 hod. Amalfi (cca 1 hod): bývalé sídlo biskupov a jedna zo štyroch slávnych námorných republík. Práve tu vynašiel Flavio Gioia buzolu. Najznámejšou pamiatkou je chrám Svätého Ondreja  – Dumo di S. Andrea. Ravello (cca 1 hod): mesto Richarda Wagnera, nachádza sa vo výške 315 m.n.m. v pohorí  Lattari. Prvé osídlenie v 6. st. n. l. Rímanmi. Odchod v skorých ranných hodinách cca o 6. hod. od hotelov, odplávame trajektom o 6:25 hod.
Cena nezahŕňa: obed cca € 15, vstup do chrámu S. Andrea 3 €
Doba trvania výletu: cca 8 hod. (cca. 6:00 – 17:00 hod.) Cena zahŕňa: autobusovú a trajektovú prepravu,  nemecký sprievod, parkovisko a ďalšie poplatky...

Streda:

POMPEJE A VEZUV
CENA: 50 € 
* celý deň / V skorých ranných hodinách transfer do prístavu a nalodenie na trajekt o 6:25 hod. Príchod na pevninu do Neapola. V programe 2 – 2,5 hod. prehliadka s výkladom po archeologickom   objekte. Prestávka na obed – turistické menu cca do 15 € (hlavné jedlo - podľa výberu, zeleninový šalát, nápoj podľa výberu, zákusok). Výstup na Vezuv z kóty 1 000 m.n.m. – cca 3 000 krokov tam a späť. Možnosť nahliadnutia do krátera s priemerom 600 m a hĺbky až 200 m. Návrat do hotela okolo 19. hod. Cena nezahŕňa: vstup do Pompejí – plné vstupné 11 €, vekové zľavy: zdarma do 18 rokov, zľava na ISIC kartu. Vstup na Vezuv 10 €, obed cca 14 €.
Doba trvania výletu: cca. 8 hod. (cca 6:00 – 17:00 hod.) Cena zahŕňa: autobusovú a trajektovú prepravu, autorizovaného sprievodcu po vykopávkach, český doprovod...
Pokiaľ sa Vás týka zľava: NEZABUDNITE si zobrať cestovný pas alebo občiansky preukaz a kartu !

FOLKLÓRNY VEČIEROK V REŠTAURÁCII ZICARMELA
CENA: 20 €
* 3 hod. / večierok so živou ischitánskou a napoletánskou  hudbou, potom hrá k tancu miestny DJ. Ochutnáte typický napoletánsky predkrm (bruschetu, parmigianu..), hlavný chod. Na pitie budú po taliansky podávané voda a víno.
Doba trvania výletu: cca 3 hod. Cena zahŕňa: občerstvenie – pizza a i., víno, voda. Cena nezahŕňa prípadnú prepravu z hotela do reštaurácie a späť (5 €/os.)

Štvrtok:

BÁJNY OSTROV CAPRI
CENA: 55 €
* celý deň / Capri fascinujúci a romantický ostrov (cca 11 km²) z doby antickej, už rímsky císár Augustus a po ňom Tiberius si tento ostrov obľúbili a zvolili na svoj pobyt. Výlet na ostrov Capri je jedinečná príležitosť na prehliadku toho, čo mnohí považujú za jeden zo siedmich divov sveta. Príchod na Capri po cca hodinovej plavbe, preprava minibusmi z prístavu Marina Grande na Anacapri. Prehliadka Villy (múzea) S. Michele s nádherným parkom, prehliadka kostolíka S. Michele – známeho svojou majolikovou podlahou. Prestávka na obed a prejazd do centra ostrova obce Capri na prehliadku známeho námestíčka „La Piazzetta“, precházka verejným parkom a odtiaľ rozprávkové výhľady na skalnatých obrov v mori „Faraglioni“ a najkrajšou uličkou vystavanou v mohutných skalách „Via Krupp“. Cena nezahŕňa: (podľa voľby na mieste): vstup do múzea S. Michele 7 €, kostolík S. Michele 2 €, lanovka na najvyššiu horu Monte Solaro 10 €, okruh lodičkou okolo ostrova 17 €, (Modrú jaskyňu 12,50 €- NEODPORÚČAME)
Doba trvania výletu: cca 8 – 9 hod. (cca 8:45 - 18.30 hod.) Cena zahŕňa: lodnú prepravu tam a späť, autobusovú prepravu na ostrove, autorizovaného sprievodcu, český doprovod. Cena nezahŕňa prípadnú dopravu z hotela do prístavu a späť (4 € os./cesta)

OSTROV PROCIDA
CENA: 28 €
* 1/2 dňa / Odchod loďou z Ischia Porto o 8:45 hod. na blízky ostrov Procida. Prechádzka cca 2 hod. s výkladom po najkúzelnejšej časti zďaleka nedotknutnej, farebnej Procidy. Výstup k bývalému hradu, neskoršiemu vezeniu Terra Murata; možnosť návštevy historického pokladu ostrova Opátstva sv. Archanjela Michaela (3 €); ďalej prechádzka okolo architektonickej pamiatky štvrte Casale del Vascelo a zostup do koúzelného rybárskeho zálivu Marina Coriccella. Volný program – kúpanie, obed, nákupy.
Doba trvania výletu: cca. 5 hod. Cena zahŕňa: lodnú prepravu tam a späť, český sprievod. Cena nezahŕňa: vstup do Opátstva Archanjela Michaela)

Piatok:

ARAGÓNSKY HRAD A PIZZA PARTY
CENA: 28 €
* 1/2 dňa / Po raňajkách od hotelov transfer do Ischia Ponte. Spoločná prechádzka s českým doprovodom smerom k hradu. Aragónsky hrad je najväčšia historická pamiatka na ostrove. Návšteva hradu cca 2,5 hodiny s českým výkladom. Potom presun do pizzerie Terra del Fuoco vo Foriu, mestká časť Cuotto, cca 150 m nad hotelom Sorriso. Neobmedzená konzumácia vody, bieleho vína a pizzy. Každý z Vás si môže urobiť aj svoju vlastnú pizzu. Návrat do hotela cca o 15:00 hod.
Doba trvania výletu: cca 6 hodín. Cena zahŕňa: sprievodcu, autobusovú dopravu, pizzu, vodu, víno. Cena nezahŕňa: 10 € vstup na hrad.

K dispozícii u delegáta zľavenky do termálnych parkov POSEIDONOVE záhrady, CASTIGLIONE, NEGOMBO, TROPICAL a aj do botanickej záhrady LA MORTELLA.