Sicília -  Taormina / Giardini Naxos / Sant´ Alessio Siculo


Jedno z najmalebnejších a turisticky najpríťažlivejších miest Talianska. Už francúzsky spisovateľ Maupassant napísal, že toto miesto je obrazom, na ktorom nájdete všetko, čo bolo na Zemi stvorené pre potechu oka, ducha a fantázie. K založeniu Taorminy inšpirovala Kartágincov v roku 396 pred n. l. strategicky výhodná poloha vysoko nad morom, na hore Monte Tauro s úchvatným pohľadom na dymiaci vrchol Etny, na azúrové more a pobrežie neďalekej Kalábrie. Staviteľskému umeniu Grékov Taormina vďačí za najkrajšie prírodné divadlo na svete z 3. st. pred n. l., ktoré je po amfiteátri v Syrakúzach druhým najväčším. Osobitné čaro majú aj taormínske uličky, vyhliadkové terasy a hlavná promenáda Corso Umberto. Neďaleký Giardini Naxos patrí k najvyhľadávanejším prázdninovým letoviskám s kvalitnými hotelovými službami. Naxos je tiež miestom, kadiaľ kráčala história. Práve tu totiž Gréci v roku 735 pred n. l. založili svoje prvé mesto na sicílskej pôde. Zvyšky antického Naxosu si môžete pozrieť v archeologickom parku. Mestečko Sant´ Alessio Siculo sa nachádza 12 km severne od Taorminy, kam je zabezpečená linková doprava miestnym autobusom. Rozprestiera sa pozdĺž dlhej pobrežnej promenády, obklopenej reštauráciami a barmi a výhľadom na taliansku pevninu - Kalábriu.

Príjazd: Diaľnica A3 Salerno - Reggio Calabria, ďalej po diaľnici A20 Messina - Catania, výjazd Giardini Naxos. Žel. stanica: Taormina-Giardini Naxos. Letisko: Catania (50 km).

VILLAGGIO REZIDENCIA ALKANTARA


POLOHA:
Veľmi obľúbený a ideálne umiestnený prázdninový komplex Alkantara spĺňa všetky očakávania tých, ktorí si želajú stráviť dovolenku blízko Taorminy - najkrajšieho mesta Sicílie. Nachádza sa totiž iba 8 km od jej centra, kam pravidelne premáva miestna linková doprava (zastávka sa nachádza 700 m od recepcie) a 1,5 km od centra známeho turistického mestečka Giardini Naxos so svetoznámymi vykopávkami. Novo vybavené apartmány sú umiestnené v moderných budovách, obklopených stredomorskou vegetáciou. Pri odpočinku pri bazéne sa vám naskytnú nezabudnuteľné pohľady nielen na Taorminu, umiestnenú na hore Tauro, ale i na dymiacu Etnu. Pieskovú pláž s kamienkami nájdete 750 m od strediska.

ZARIADENIA A SLUŽBY: Bazén so slnečníkmi a ležadlami (až do vyčerpania miest), z ktorého je panoramatický výhľad na Etnu, reštaurácia, bar, TV sála, recepcia s bohatou ponukou výletov, 2 tenisové kurty, detský kútik a parkovisko. V júli a auguste je pre hostí pripravený aj zábavný program.
Hostia, ubytovaní v apartmánoch, majú možnosť prikúpiť si polpenziu. Príplatok za raňajky formou bufetu činí € 7/osoba/deň, za polpenziu € 16/osoba/deň, zľava 50 % pre deti vo veku 6-12 rokov, deti do 6 rokov zdarma (nutné objednať vopred, úhrada v CK).

APARTMÁNY: Všetky novo vybavené. Majú klimatizáciu a kúrenie (zdarma), telefón, kuchynský kút, kúpeľňu a balkón alebo spoločnú verandu so záhradným nábytkom.

APARTMÁN PRE 2 OSOBY (mono): Obývacia izba s manželskou posteľou alebo 2 samostatnými lôžkami.

APARTMÁN PRE 3 - 5 OSÔB (bilo): Obývacia izba s rozkladacou pohovkou pre 1-2 osoby a spálňa s manželskou posteľou. Možnosť 5. lôžka zdarma (na vyžiadanie).

VILLAGGIO REZIDENCIA ALKANTARA

Cenník na rok 2012

CENY APARTMÁNOV
ZA 1 DEŇ (€)

MONO
(2 lôžka)

BILO
(3-5 lôžok)

A) 07.04. - 14.07. 48 62
B) 14.07. - 11.08. 65 86
C) 11.08. - 25.08. 106 130
D) 25.08. - 08.09. 65 86
E) 08.09. - 03.11. 48 62

Cena apartmánu zahŕňa: posteľnú bielizeň, uteráky, spotrebu el. prúdu, plynu, vody, záverečné upratovanie apartmánu, klimatizáciu alebo kúrenie, používanie bazénu, slnečníkov a ležadiel, poistenie zájazdu proti úpadku CK v zmysle zákona č. 281/2001 Zb. Prístelka / postieľka: zdarma (na vyžiadanie). Pobyt: ľubovoľný. Malé zvieratá, pes, mačka: povolené. Pláž: 750 m, voľne prístupná i súkromná, piesok s kamienkami, s odvozom zdarma. Plážový servis: za poplatok. Parkovisko: zdarma, vo vnútri komplexu. Žel. stanica: Taormina-Giardini Naxos (8 km). Letisko: Catania (35 km) možnosť transferu za poplatok 90 €/cesta/1-3 osoby, 15 €/cesta/4-8 osôb.

PRÁZDNINOVÉ CENTRUM NAXOS BEACH RESORT ****


POLOHA:
Známy a veľmi kvalitný prázdninový komplex, situovaný v jednej z najkrajších prímorských lokalít východnej časti Sicílie - Giardini Naxos, iba 7 km od najnavštevovanejšieho historického mestečka - Taorminy. Stredisko je umiestnené v nádhernom 14 ha parku s krásnymi subtropickými porastmi, priamo pri mori, odkiaľ je úchvatný výhľad na Etnu.

ZARIADENIA A SLUŽBY / KLUBOVÁ KARTA: V komplexe sa nachádzajú 4 bazény, z ktorých je 1 olympijský a 2 pre deti so slnečníkmi a ležadlami zdarma, 4 bary a 5 reštaurácií, z ktorých 1 je pre deti do 4 rokov. Prostredníctvom klubovej karty, ktorú majú naši klienti zdarma, je možné využívať fitness centrum s trénerom, 2 tenisové kurty (z ktorých jeden je viacúčelový) všetky bazény, minifutbalové, volejbalové a basketbalové ihrisko, stolný tenis, zúčastniť sa kurzov aerobiku, jógy, tanca, tenisu, lukostreľby, plavby na kanoe a windsurfingu. Baby club pre deti do 4 rokov, miniclub pre deti od 4 do 11 rokov a junior club sú zdarma k dispozícii od 14/5 do 23/9. Ďalej tu nájdete rôzne obchody, kaderníka, beauty farm, potápačské centrum, biliard, video hry, kanceláriu, zabezpečujúcu transfery, výlety a požičovne áut. K dispozícii je  zdarma 6 dní v týždni odvoz k lanovke v Taormine. Plážový servis je zabezpečený od 14/5 do 23/9. Všetky platené služby sa hradia kreditnou kartou Naxos Card, ktorú klienti dostanú pri príchode do hotela. Uvedené služby sú garantované v termíne 14/5 až 23/9, v ostatných obdobiach môžu byť tieto služby zredukované alebo zrušené.
V okolí sa ponúka možnosť potápania, vodného lyžovania, lietania deltaplánom, jazdenia na koňoch a využívanie golfového ihriska (25 km).

NAXOS BEACH HOTEL****
Štvorpodlažný hotel má 170 izieb a 19 Suites Deluxe, ktoré majú vlastné príslušenstvo, vlastnú klimatizáciu, telefón, TV-SAT, trezor, fén, minibar (doplnenie nápojov na vyžiadanie) a balkón s bočným výhľadom na more a so záhradným nábytkom (priamy výhľad za príplatok, viď tabuľka). Izby sú dvojlôžkové s možnosťou 3. lôžka pre deti 3-11 rokov alebo postieľky.

VILKY NAXOS BEACH ****
Celkom 453 hotelových izieb, nachádzajúcich sa v dvojpodlažných vilkách v krásnom subtropickom parku (na prízemí alebo 1. poschodí).
IZBY STANDARD: Majú vlastné príslušenstvo, klimatizáciu, telefón, TV-SAT, trezor, fén, minibar (doplnenie nápojov na vyžiadanie) a balkón alebo verandu so záhradným nábytkom. Izby sú dvojlôžkové s možnosťou 3. lôžka alebo rozkladacieho kresla pre deti 3-11 rokov alebo postieľky.

IZBY FAMILY: Majú rovnaké vybavenie ako izby Standard, spálňu (s klimatizáciou) a dvojlôžkovú izbu pre deti 3-11 rokov (so stropným ventilátorom). Nachádzajú sa na 1. poschodí.  Nutné obsadenie 4 osobami staršími ako 3 roky). Možnosť postieľky.

IZBY SUPERIOR: Majú navyše ohrievač vody, župan, plážovú osušku a rezervované miesta v reštaurácii priamo pri mori.

NAXOS BEACH RESORT ****

Cenník na rok 2011

CENY HOTELA
ZA OSOBU A 1 DEŇ (€)

VILKY
S POLPENZIOU

HOTEL
S POLPENZIOU

A) 01.04. - 14.05. a 01.10. - 23.10. 60 70
B) 14.05. - 18.06. a 17.09. - 01.10. 74 85
C) 18.06. - 06.08. a 20.08. - 17.09. 84 94
D) 06.08. - 20.08. 128 138

Cena hotela zahŕňa: ubytovanie v dvojlôžkových izbách s polpenziou formou švédskych stolov vrátane 1/4 l vína a 1/2 l minerálnej vody. Zľavy na 3. a 4. lôžku: zdarma deti do 2 rokov (vrátane stravy), 80 % deti 2-6 rokov, 60 % deti 6-12 rokov, 40 % deti 12-16 rokov iba v období D. Povinný príplatok: € 0,70/os./deň - poistenie zájazdu proti úpadku CK v zmysle zákona č. 281/2001 Zb. Klubová karta: zdarma (viď  popis). Plná penzia: príplatok € 15/osoba/deň v období A-B, € 18/os./deň v období C-D. Izby Superior: príplatok € 13/os./deň (iba v období C-D). Jednolôžková izba: hotelové izby príplatok € 27/deň v období A, € 33 v B, € 37 v C, € 54 v D, vilky príplatok € 25/deň v období A, € 31 v B, € 33 v C, € 50 v D. Deluxe Suite: príplatok € 15/os./deň. Postieľka: € 8/deň (nutné objednať vopred, úhrada na mieste). Priamy výhľad na more: príplatok € 12/os./deň (úhrada v CK). Malé zvieratá, pes, mačka: nepovolené. Pobyt: minimálne 7 dní , ľubovoľný, pri pobyte kratšom ako 7 dní príplatok € 10/os./deň). Pláž: 0 m, hotelová i voľne prístupná i súkromná, piesočnatá so štrkom. Plážový servis: za poplatok. Parkovisko: zdarma, vo vnútri komplexu. Žel. stanica: Taormina-Giardini Naxos (6 km). Letisko: Catania (35 km).

VILLAGE HOLIDAY CLUB NAXOS


POLOHA:
Moderný vilkový komplex s bazénom, nachádzajúci sa priamo v centre turistického letoviska Giardini Naxos a 200 m od pieskovej pláže. Celé prázdninové stredisko je  umiestnené v krásnej záhrade so subtropickými porastmi, kde sú umiestnené radové vilky a športové zariadenia. Úchvatné mestečko Taormina, kam pravidelne jazdí linkový autobus, je vzdialené od komplexu iba 6 km.

ZARIADENIA A SLUŽBY: Bazén so slnečníkmi a skladacími ležadlami, reštaurácia, bar, amfiteáter, recepcia, posilňovňa, 2 tenisové kurty, minifutbalové a volejbalové ihrisko, detský kútik, stolný tenis, minimarket, plážový servis, beauty center. Možnosť výletov, zapožičania áut, transferov a iných turistických služieb.

KLUBOVÁ KARTA: Pre našich klientov zdarma. Umožňuje voľný vstup do bazénu so slnečníkmi a plážovými kreslami (až do vyčerpania miest) a počas celého leta možnosť zúčastniť sa aerobiku, aquaerobiku, výučbe latinskoamerických tancov, športových turnajoch, zábavných a hudobných programoch pre deti a dospelých.

APARTMÁNY: Celkom 252 apartmánov je vybavených klimatizáciou, telefónom, TV, kuchynským kútom, kúpeľňou a verandou alebo balkónom so záhradným nábytkom. Možnosť pripojenia na internet.

TYP MAGNOLIA PRE 2 - 3 OSOBY: Umiestený na prízemí, má 3 lôžka, kuchynský kút a kúpeľňu.

TYP LILIUM PRE 3 - 4 OSOBY: Dvojpodlažný, na prízemí je kuchynský kút a francúzska posteľ (šírka 140 cm), WC, umývadlo, na 1. poschodí 2 lôžka, kúpeľňa a balkón.

TYP BOUGANVILLE PRE 4 - 5 OSÔB: Dvojpodlažný, na 1. poschodí je obývacia izba s kuchynkou, balkónom a 1 lôžkom, oddelená vyššou stenou od miestnosti s 2 lôžkami a kúpeľňou. Na 2. poschodí je podkrovie s 2 lôžkami, kúpeľňou a panoramatickou terasou.

HOLIDAY CLUB NAXOS

Cenník

CENY APARTMÁNOV
ZA 1 TÝŽDEŇ (€)

MAGNOLIA
(2 lôžka)

MAGNOLIA
(3 lôžka)

LILIUM
(3 lôžka)

LILIUM
(4 lôžka)
 

BOUG.
(4 lôžka)
 

BOUG.
(5 lôžok)

             
             

Cena apartmánu zahŕňa: posteľnú bielizeň a uteráky s týždennou výmenou, klimatizáciu, spotrebu el. prúdu, plynu, vody. Povinný príplatok: € 5/os./týždeň - poistenie zájazdu proti úpadku CK v zmysle zákona č. 281/2001 Zb. Záverečné  upratovanie apartmánu: povinný poplatok € 35/apartmán (úhrada v CK). Klubová karta: zdarma (viď popis). Postieľka: € 10/deň. Pobyt: sobota/sobota. Kaucia: € 50, vratná. Malé zvieratá, pes, mačka: povolené, okrem spoločenských priestorov. Pláž: 200 m, voľne prístupná i hotelová, piesková s okruhliakmi. Plážový servis: za poplatok. Parkovisko: strážené, za poplatok € 10/deň (do vyčerpania miest). Žel. stanica: Taormina-Giardini Naxos (7 km). Letisko: Catania (35 km).
Zľavy: 10 % za skorý nákup do 30.4. Špeciálna zľava: pri zakúpení 7-dňového pobytu v termíne 19/6 - 17/7 zaplatíte iba 6dní.