Taliansko - Toskánsko
Toscana - Elba Principina Marina di Grosseto Follonica Marina di Campo Lacona Capoliveri Porto Azzurro Cavo Nisporto Golfo Magazzini Marciana Marina Capo Sant´Andrea   Ostrov Elba Ostrov Elba Ostrov Elba 

Toskánsko je prekrásny kraj v strednom Taliansku, ktorý na západe obmývajú vody Tyrrhenského mora. Nížinatý charakter má pobrežná časť v okolí Pisy a Livorna, hornatý v oblasti Maremma. Toskánsko sa pýši bohatosťou historických pamiatok a mestá často obkolesujú etruské hrady.
Práve v Toskánsku nájdete krajinu, ktorú poznáte z plátien renesančných majstrov. Uzriete tu typické vinice, olivové háje, ale i stredoveké mestá na pahorkoch. V celej oblasti nájdeme diela snáď všetkých význačných umelcov tej doby – Giotto, Masaccio, Brunelleschi, Alberti, Donatello, Botticelli, Leonardo da Vinci, Michelangelo, Raffaelo… Dante, Petrarca a Boccaccio, ktorí sa v Toskánsku narodili a svoje diela písali v miestnom nárečí, prispeli k tomu, že sa toskánsky dialekt vyvinul do celonárodného talianskeho jazyka. Dnešné hlavné mesto regiónu - Florencia - sa dostáva v období renesancie do kultúrneho popredia. Láka tisíce turistov svojou Galériou Uffizi a pôvabným mostom Ponte Vecchio. V Toskánsku sa môžete zoznámiť aj s kultúrou Etruskov alebo Tuscov, ktorí tu sídlili už v 8.st. pred n. l. a od ktorých je odvodený názov regiónu. Odporúčame navštíviť mestá Arezzo, Cortona, Fiesole, Florencia, Chiusi, Lucca, Pisa, Pitigliano, Populonia, San Gimignano, Saturnia, Sorano, Vetulonia, Volterra.
 

Letovisko Ubytovacie zariadenie
Antignano - Livorno   Miramare Caming Village ***   Individuálna doprava autom
 
Calambrone   Villaggio Regina del Mare ***   Individuálna doprava autom
 
Marina di Bibbona   Residence Habitat ***   Individuálna doprava autom
Hotel Paradiso Verde ***   Individuálna doprava autom
 
Follonica   Residence Golf del Sole ****   Individuálna doprava autom
 
Forte dei Marmi   Hotel Kyrton ***   Individuálna doprava autom
 
Marina di Grosseto   Apartmány Marina di Grosseto ***   Individuálna doprava autom
Residence La Marina ***   Individuálna doprava autom
Hotel Terme Marina Leopoldo ****   Individuálna doprava autom
 
Albinia   Villaggio Argentario ***   Individuálna doprava autom
Residence Il Gabbiano Camping Village ***   Individuálna doprava autom
 
Marina di Pietrasanta   Apartmány Marina di Pietrasanta ***   Individuálna doprava autom
Residence Onda Marina ****   Individuálna doprava autom
Hotel Andreaneri ***   Individuálna doprava autom
Hotel La Versiliana ***   Individuálna doprava autom
Hotel Le Focette *** Individuálna doprava autom
Hotel Le Ginestre ***   Individuálna doprava autom
Hotel Mediterraneo ***   Individuálna doprava autom
Hotel Villa Tizziana ***   Individuálna doprava autom
Hotel Zen ***   Individuálna doprava autom
 

Marina di Bibbona
Marina di Bibbona je moderné turistické centrum obkolesené prekrásnou prírodou, ponúka široké pláže a nádherné borovicové lesy, siahajúce až po morský breh. tredisko je situované v južnej časti etruskej riviéry, 10 km južne od Ceciny. Pláže sú piesočnaté, súkromné ale aj voľne prístupné. Nájdete tu všetky druhy obchodov, reštaurácie, bary. Možnosť navštíviťslávne mestá ako San Gimignano (50 km), Volterra (40 km).

Marina di Grosseto
Letovisko sa rozkladá medzi rozľahlými priestranstvami urastených pínií a ponúka ideálne miesto na tichú dovolenou s možnosťou dlhých vychádzok alebo cykloturistiky po okolí. I keď najviac na nej asi lákajú kilometre poloopustených piesčitých pláží, tiahnucich sa v dĺžke celého zálivu od prírodnej rezervácie Maremma na východe až po mestečko Castiglione della Pescaia na západe. V okolí Marina di Grosseto je rad zaujímavých miest historicky spätých s Etruskami - Vetulonia, Lago dell´Accesa, Poggio Pelliccia so zvyškami etruských hrobov, archeologická zóna v Roselle so zvyškami etruských sídiel a s amfiteátrom.

Albinia
Prímorské letovisko, nachádzajúce sa na juhu regiónu, približne 30 km od mesta Grosseta. Rozprestiera sa pri ústí rieky Albegna, podľa ktorej má odvodené svoje meno. Albínia je dokonalým príkladom modernej dedinky, ktorá sa v ostatnom období zmenila na vyhľadávané turistické letovisko. Vo vzdialenosti 15 km sa nachádza historické mestečko Tarquinia. Vďaka kúzelnej krajine, krištáľovo čistej vode a rozmanitosti prírodného prostredia je tento úsek považovaný za jedno z najkrajších miest v Toskánsku.

Pescia Romana
Pescia Romagna je letovisko regiónu Lazio, spadá pod obec Montalto di Castro a pod provinciu Viterbo. Montalto di Astro bolo založené na prelome 5. a 6. storočia, v dnešnej dobe má cca 10 000 obyvateľov. letovisko Pescia Romana svojou polohou láka k návšteve a prehliadke zaujímavých miest, medzi ktorými vynikajú etruské pamiatky a toskánske metropoly.